Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 stycznia 2012 r.
12:22
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Urszulina nie mogą pogodzić się z tragiczną śmiercią wójta

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 32 A A

Wójt gminy Urszulin Roman Wawrzycki nie żyje. Ekipa pogotowia ratunkowego znalazła go z raną postrzałową na myśliwskiej ambonie w kałuży krwi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– O śmierci Romana Wawrzyckiego powiadomiła nas w poniedziałek tuż przed godziną 18 dyspozytorka pogotowia ratunkowego – mówi Daniel Eustrat, rzecznik włodawskiej policji.

Wójt polował w lesie koło Wielkopola. – Przyczyną śmierci było prawdopodobnie postrzelenie. Mógł to być nieszczęśliwy wypadek. Co się tam dokładnie wydarzyło, jeszcze ustalamy - dodaje rzecznik.

Zanim z ambony zabrano ciało, do Wielkopola sprowadzono z Lublina biegłego w zakresie broni i balistyki. Jego ekspertyza może potwierdzić bądź podważyć wstępne założenie, że Roman Wawrzycki padł ofiarą nieszczęśliwego wypadku.

– Byliśmy dumni, że nasz sąsiad był wójtem gminy – mówi Zbigniew Korzeniowski, mieszkaniec Wereszczyna, gdzie Wawrzycki prowadził gospodarstwo rolne. – Wciąż trudno nam uwierzyć, że już go z nami nie będzie.

W szoku wciąż pozostaje także Barbara Kupisz, sekretarz gminy Urszulin, a więc najbliższa współpracowniczka wójta Wawrzyckiego. Teraz to na nią i skarbnika spadł ciężar zarządzania gminą.

– Tak będzie dopóki gminni radni nie wygaszą mandatu zmarłego wójta i nie wyznaczą jego tymczasowego następcy do czasu zwołania nowych wyborów – mówi sekretarz.

Okoliczności i bezpośrednią przyczynę śmierci Romana Wawrzyckiego wyjaśni wyznaczona na 5 stycznia sekcja zwłok.

Na razie wiadomo, że w trakcie polowania zadzwonił do żony z informacją, że źle się czuje i słabnie. Nie mówił, że się postrzelił. Kobieta zadzwoniła po karetkę.

– Na miejsce pojechał "podstawowy zespół wyjazdowy” z Urszulina – mówi Tomasz Kazimierczak, p.o. dyrektora chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego.
– Karetka kluczyła kilka minut w okolicy lasu szukając miejsca, gdzie miał przebywać mężczyzna. Kiedy załoga odnalazła to miejsce, okazało się, że poszukiwany pacjent leży w kałuży krwi.

Miał ranę postrzałową w okolicy pachwiny. Wtedy ratownicy wezwali "Erkę. Niestety, lekarzowi pozostało już jedynie potwierdzić zgon.

Roman Wawrzycki miał 43 lata. Pozostawił żonę i dwóch synów. Mandat wójta sprawował przez drugą kadencję. W ostatnich wyborach samorządowych nie miał rywala.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
axa / 4 stycznia 2012 o 22:27
0
[quote name='kos' timestamp='1325611121' post='578240']
mnie też ktoś postrzelił z wiatrówki w lesie, gdy byłem na grzybach.
[/quote]
zapewne byłeś w dresie
Avatar
Airon / 4 stycznia 2012 o 22:02
0
Mi potrzebny nie jest ani nie był.
Poza tym co to znaczy "mieszkańcy" ? Wszyscy ? Z tych wpisów tu,widać że nie wszyscy "nie mogą się pogodzić".
Niektórzy mogą sie pogodzić,niektórzy zaczynają się godzić a niektórzy zacznął się godzić jutro.
Bez paniki,to nie był ostatni człowiek na ziemi.
Zaraz się znajdzie wielu kandydatów na jego miejsce ZAPEWNIAM !
Houk !
Avatar
Diana / 4 stycznia 2012 o 17:56
0
Myśliwy jest jak dentysta, nikt go nie lubi, ale jest baaardzo potrzebny.
Diana
Avatar
Firefox / 4 stycznia 2012 o 17:26
0
To jest jakaś paranoja. Wypowiadają się tu ludzie którzy wogóle nie mają zielonego pojęcia o rzeczy. Tak atakujecie zmarłego człowieka, nie wstyd wam, no skąd, przecież na necie można wszystko napisać, co ślina na jezyk często niewyparzony naniesie. Nie żałujecie ojca, męża, wójta, szanowanego człowieka, więc jaki szacunek okazujecie innym? Gorzej niż zwierzęta, bo one mają tylko instynkt przetrwania, a człowiek rozumuje ponad nimi, widocznie co niektórzy nie mają więcej ponad to co taka sarenka w czaszce.
Co niektórzy mogliby się naprawdę pohamować w swoich komentarzach. Powiedzcie mi czy choć jeden z tych obrońców "mięciutkich zwierzątek i sarenek" wybrał się choć raz do lasu zimą gdy mróz zatyka nos a zaspy po pas, by dokarmić owe "biedne" zwierzęta??? Całą robotę odwalają właśnie myśliwi, ale niektórzy o tym nie wiedzą bądź nie chcą zrozumieć o co chodzi w łowiectwie. W tym roku zima łagodna, ale nie mówmy jeszcze "hop". Tak obrzucacie błotem myśliwych, a nie macie pojęcia o gospodarce łowieckiej. W ogóle to forum powinno zostać zablokowane. Szacunek dla zmarłego, chylę czoło i współczuję rodzinie oraz bliskim straty takiego człowieka.
POMYŚLCIE 5 RAZY ZANIM COKOLWIEK NAPISZECIE. db
To jest jakaś paranoja. Wypowiadają się tu ludzie którzy wogóle nie mają zielonego pojęcia o rzeczy. Tak atakujecie zmarłego człowieka, nie wstyd wam, no skąd, przecież na necie można wszystko napisać, co ślina na jezyk często niewyparzony naniesie. Nie żałujecie ojca, męża, wójta, szanowanego człowieka, więc jaki szacunek okazujecie innym? Gorzej niż zwierzęta, bo one mają tylko instynkt przetrwania, a człowiek rozumuje ponad nimi, widocznie co niektórzy nie mają więcej ponad to co taka sarenka w czaszce.
Co niektórzy mogliby się napr... rozwiń
Avatar
marek / 4 stycznia 2012 o 16:40
0
lisek zbyt wiele rozumu nie ma choć chytrusek
Avatar
mon / 4 stycznia 2012 o 14:12
0
No proszę!!wielcy obrońcy zwierząt się znaleźli, nie macie pojecia o co chodzi w tych polowaniach, a piszecie glupoty, ale zazwyczaj tak jest, że ktos ma najwięcej do powiedzenia na temat, o którym nie ma zadnego pojęcia. Zginął wspaniały człowiek, pomyślcie chwile co czuje teraz jego rodzina, deb*le też kiedyś możecie być na ich miejscu, nie chcielybyscie wtedy wyczytywać bezsensownych komentarzy napisanych przez podobnych bezmózgów jak wy. Reprezentujecie naprawde zaje***ty poziom.
Avatar
Henio / 4 stycznia 2012 o 07:54
0
[quote name='piter' timestamp='1325627471' post='578368']
ciezko sie postrzelic w pachwine ze strzelby !
[/quote]
Ze strzelby ciężko, za to z pistoletu lub rewolweru, przy "nieostrożnym obchodzeniu się", trochę łatwiej.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2012 o 04:04
0
[quote name='Gość' timestamp='1325616216' post='578285']
deb***u, waflu jeden, okaż odrobinę szacunku zmarłemu,
choćby po to, że jakby ciebie nagła i niespodziewana śmierć
dopadła, to żeby znalazła się choć jedna, jedyna osoba,
której zrobi się żal
[/quote]

[size="3"]Śmierć zadana przez samego siebie (postrzał) lub przez postrzał oddany przez myśliwego-kolegę .... to dopiero deb...izm.
Jak zginął nasz tatuś ? Bawiąc się swoją flintą. PARODIA. [/size]
[quote name='Gość' timestamp='1325616216' post='578285']
deb***u, waflu jeden, okaż odrobinę szacunku zmarłemu,
choćby po to, że jakby ciebie nagła i niespodziewana śmierć
dopadła, to żeby znalazła się choć jedna, jedyna osoba,
której zrobi się żal
[/quote]

[size="3"]Śmierć zadana przez samego siebie (postrzał) lub przez postrzał oddany przez myśliwego-kolegę .... to dopiero deb...izm.
Jak zginął nasz tatuś ? Bawiąc się swoją flintą. PARODIA. [/size] rozwiń
Avatar
lisek / 4 stycznia 2012 o 00:55
0
[quote name='znajomy' timestamp='1325625638' post='578356']
Wieczne odpoczywanie,racz mu dać Panie,a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki,niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym............
[/quote]
Zamiast odpoczywac w wiecznym pokoju raczej urodzi sie jako sarna lub kuropatwa i zobaczy dokladnie jak to wyglada z drugiej strony lufy.
Zalowac nalezy dobrych ludzi, zabojcy sa zabojcami, niezaleznie czy robia to legalnie, czy tez nie.
Avatar
Merlin / 3 stycznia 2012 o 23:28
0
http://www.wblekicie.konin.lm.pl/index_pliki/darwin.htm


punkt 3 bardzo podobny
Avatar
axa / 4 stycznia 2012 o 22:27
0
[quote name='kos' timestamp='1325611121' post='578240']
mnie też ktoś postrzelił z wiatrówki w lesie, gdy byłem na grzybach.
[/quote]
zapewne byłeś w dresie
Avatar
Airon / 4 stycznia 2012 o 22:02
0
Mi potrzebny nie jest ani nie był.
Poza tym co to znaczy "mieszkańcy" ? Wszyscy ? Z tych wpisów tu,widać że nie wszyscy "nie mogą się pogodzić".
Niektórzy mogą sie pogodzić,niektórzy zaczynają się godzić a niektórzy zacznął się godzić jutro.
Bez paniki,to nie był ostatni człowiek na ziemi.
Zaraz się znajdzie wielu kandydatów na jego miejsce ZAPEWNIAM !
Houk !
Avatar
Diana / 4 stycznia 2012 o 17:56
0
Myśliwy jest jak dentysta, nikt go nie lubi, ale jest baaardzo potrzebny.
Diana
Avatar
Firefox / 4 stycznia 2012 o 17:26
0
To jest jakaś paranoja. Wypowiadają się tu ludzie którzy wogóle nie mają zielonego pojęcia o rzeczy. Tak atakujecie zmarłego człowieka, nie wstyd wam, no skąd, przecież na necie można wszystko napisać, co ślina na jezyk często niewyparzony naniesie. Nie żałujecie ojca, męża, wójta, szanowanego człowieka, więc jaki szacunek okazujecie innym? Gorzej niż zwierzęta, bo one mają tylko instynkt przetrwania, a człowiek rozumuje ponad nimi, widocznie co niektórzy nie mają więcej ponad to co taka sarenka w czaszce.
Co niektórzy mogliby się naprawdę pohamować w swoich komentarzach. Powiedzcie mi czy choć jeden z tych obrońców "mięciutkich zwierzątek i sarenek" wybrał się choć raz do lasu zimą gdy mróz zatyka nos a zaspy po pas, by dokarmić owe "biedne" zwierzęta??? Całą robotę odwalają właśnie myśliwi, ale niektórzy o tym nie wiedzą bądź nie chcą zrozumieć o co chodzi w łowiectwie. W tym roku zima łagodna, ale nie mówmy jeszcze "hop". Tak obrzucacie błotem myśliwych, a nie macie pojęcia o gospodarce łowieckiej. W ogóle to forum powinno zostać zablokowane. Szacunek dla zmarłego, chylę czoło i współczuję rodzinie oraz bliskim straty takiego człowieka.
POMYŚLCIE 5 RAZY ZANIM COKOLWIEK NAPISZECIE. db
To jest jakaś paranoja. Wypowiadają się tu ludzie którzy wogóle nie mają zielonego pojęcia o rzeczy. Tak atakujecie zmarłego człowieka, nie wstyd wam, no skąd, przecież na necie można wszystko napisać, co ślina na jezyk często niewyparzony naniesie. Nie żałujecie ojca, męża, wójta, szanowanego człowieka, więc jaki szacunek okazujecie innym? Gorzej niż zwierzęta, bo one mają tylko instynkt przetrwania, a człowiek rozumuje ponad nimi, widocznie co niektórzy nie mają więcej ponad to co taka sarenka w czaszce.
Co niektórzy mogliby się napr... rozwiń
Avatar
marek / 4 stycznia 2012 o 16:40
0
lisek zbyt wiele rozumu nie ma choć chytrusek
Avatar
mon / 4 stycznia 2012 o 14:12
0
No proszę!!wielcy obrońcy zwierząt się znaleźli, nie macie pojecia o co chodzi w tych polowaniach, a piszecie glupoty, ale zazwyczaj tak jest, że ktos ma najwięcej do powiedzenia na temat, o którym nie ma zadnego pojęcia. Zginął wspaniały człowiek, pomyślcie chwile co czuje teraz jego rodzina, deb*le też kiedyś możecie być na ich miejscu, nie chcielybyscie wtedy wyczytywać bezsensownych komentarzy napisanych przez podobnych bezmózgów jak wy. Reprezentujecie naprawde zaje***ty poziom.
Avatar
Henio / 4 stycznia 2012 o 07:54
0
[quote name='piter' timestamp='1325627471' post='578368']
ciezko sie postrzelic w pachwine ze strzelby !
[/quote]
Ze strzelby ciężko, za to z pistoletu lub rewolweru, przy "nieostrożnym obchodzeniu się", trochę łatwiej.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2012 o 04:04
0
[quote name='Gość' timestamp='1325616216' post='578285']
deb***u, waflu jeden, okaż odrobinę szacunku zmarłemu,
choćby po to, że jakby ciebie nagła i niespodziewana śmierć
dopadła, to żeby znalazła się choć jedna, jedyna osoba,
której zrobi się żal
[/quote]

[size="3"]Śmierć zadana przez samego siebie (postrzał) lub przez postrzał oddany przez myśliwego-kolegę .... to dopiero deb...izm.
Jak zginął nasz tatuś ? Bawiąc się swoją flintą. PARODIA. [/size]
[quote name='Gość' timestamp='1325616216' post='578285']
deb***u, waflu jeden, okaż odrobinę szacunku zmarłemu,
choćby po to, że jakby ciebie nagła i niespodziewana śmierć
dopadła, to żeby znalazła się choć jedna, jedyna osoba,
której zrobi się żal
[/quote]

[size="3"]Śmierć zadana przez samego siebie (postrzał) lub przez postrzał oddany przez myśliwego-kolegę .... to dopiero deb...izm.
Jak zginął nasz tatuś ? Bawiąc się swoją flintą. PARODIA. [/size] rozwiń
Avatar
lisek / 4 stycznia 2012 o 00:55
0
[quote name='znajomy' timestamp='1325625638' post='578356']
Wieczne odpoczywanie,racz mu dać Panie,a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki,niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym............
[/quote]
Zamiast odpoczywac w wiecznym pokoju raczej urodzi sie jako sarna lub kuropatwa i zobaczy dokladnie jak to wyglada z drugiej strony lufy.
Zalowac nalezy dobrych ludzi, zabojcy sa zabojcami, niezaleznie czy robia to legalnie, czy tez nie.
Avatar
Merlin / 3 stycznia 2012 o 23:28
0
http://www.wblekicie.konin.lm.pl/index_pliki/darwin.htm


punkt 3 bardzo podobny
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!