Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 marca 2012 r.
9:34
Edytuj ten wpis

Oszuści zbierali pieniądze w centrum miasta

Autor: Zdjęcie autora sad
0 4 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Sukcesem zakończyła się wspólna akcja członków Stowarzyszenia Hospicjum Domowego oraz chełmskiej policji. Udało się zatrzymać oszustów, którzy wyłudzali pieniądze pod pozorem zbiórki na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Członkowie chełmskiego hospicjum już kilkakrotnie zwracali uwagę, że nie wszyscy kwestujący na ulicach Chełmia robią to legalnie i z dobrymi intencjami. W grudniu ubiegłego roku, przed świętami Bożego Narodzenia o takim przypadku powiadomili nawet policję.

Najwyraźniej fałszywi kwestarze nic sobie z tego nie zrobili, bo wrócili do nieuczciwego procederu. – W piątkowe przedpołudnie zauważyliśmy, że te same osoby, nawet ubrane tak samo, znów zbierają pieniądze na rzecz dzieci niepełnosprawnych – mówi Marian Lackowski, członek Zarządu Hospicjum Domowego. – Zgłosiliśmy to na policję.

Policjanci zatrzymali pięć osób. Wszyscy wyłudzali pieniądze w centrum miasta. Byli bardzo natarczywi wobec przechodniów. Nie posiadali żadnego zezwolenia, który uprawniałby ich do zbiórek publicznych. Ponadto pieniądze zbierali nie do zaplombowanych puszek, ale po prostu do kieszeni.

– Jak powiedział nam naczelnik wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, podinspektor Zdzisław Stangryciuk, do sądu zostaną złożone wnioski o ukaranie tych osób – dodaje Lackowski. – W imieniu członków i podopiecznych chełmskiego hospicjum, wystosujemy podziękowania dla policji za błyskawiczną reakcję i skuteczną akcję. Dzięki temu pieniądze, którymi chcieli podzielić się chełmianie, mogą trafić nie do oszustów, ale do osób, które naprawdę potrzebują pomocy.

Działacze hospicjum apelują, aby ta sytuacja nie zniechęciła mieszkańców do pomagania. – Nie bójmy się pomagać, ale róbmy to z rozwagą i ostrożnością.

Przypomnijmy. Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie nakłada pewne obowiązki na organizacje charytatywne. Wolontariusze, którzy prowadzą zbiórki publiczne powinni być wyposażeni w opieczętowane identyfikatory ze zdjęciem podpisane przez organizatora zbiórki oraz w oplombowane i opieczętowane puszki z logo instytucji.

Podstawą każdej zbiórki jest posiadanie zgody wydanej przez organ administracji publicznej, na terenie którego odbywa się zbiórka. Każdy wolontariusz ma obowiązek udzielić informacji na temat organizatora zbiórki, udostępnić jego dane oraz powiedzieć, na jaki cel zbierane są pieniądze.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lom / 19 marca 2012 o 13:09
0
[quote name='nollet' timestamp='1332076746' post='611330']
Pedofile, złodzieje, oszuscii szalbierze w koloratkach, zbierają od ponad 1000 lat na chwałę boga nie mając od niego żadnych uprawnień, ani do niego żadnego dostępu! Czemu jednych oszustów policja może ścigać, innym pozwalać na uprawianie procederu? Tylko REFERENDUM wyznaczy miejsce w szeregu zbrodniczej organizacji zwanej kościół katolicki. To NARÓD jest suwerenem, niech rząd nie traktuje nas jak bydlaków! Niech za nas, nad naszymi głowami nie postanawia! Jak bydlaków traktuje nas kler i wcale tego nie ukrywa! Dla nich społecznosć to chamy, to bydlaki, których można bezkarnie walić w mordę! Dowodem tego są sytuacje, kiedy loklana społecznosc -parafia, domaga się odwołania bydlaka w koloratce, a jego kumpel - w randze biskupa, też bydlak, odmawia przenosin śmiecia! To jest miara, jaką kler ma wobec bydlaków, wierzących w ich moc boską! TYLKO REFRENDUM DA NAM WSZYSTKIM OBRAZ GDZIE JEST ICH MIEJSCE POŚRÓD NAS! Mnie osobiscie brzydzi ekskrement w koloratce, który uważa się za równego mnie. Zyje z moich podatków i chce bydlak być moim przełożonym, chce bydle pouczać mnie, jak ja mam żyć! REFERENDUM TYLKO!!!
[/quote]
[quote name='nollet' timestamp='1332076746' post='611330']
Pedofile, złodzieje, oszuscii szalbierze w koloratkach, zbierają od ponad 1000 lat na chwałę boga nie mając od niego żadnych uprawnień, ani do niego żadnego dostępu! Czemu jednych oszustów policja może ścigać, innym pozwalać na uprawianie procederu? Tylko REFERENDUM wyznaczy miejsce w szeregu zbrodniczej organizacji zwanej kościół katolicki. To NARÓD jest suwerenem, niech rząd nie traktuje nas jak bydlaków! Niech za nas, nad naszymi głowami nie ... rozwiń
Avatar
jEDNA tAKA / 18 marca 2012 o 22:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1332073564' post='611311']
To zbieranie pieniędzy na ulicy jest nie legalne?? W takim razie czemu rydzyk zbierając na stocznie nie poniósł żadnych konsekwencji gdy okazało się że zebrane pieniądze wcale nie poszły na ten cel?
[/quote]
Jego Swietobliwosc o.Tadeusz Rydzyk bedac osoba "duchowna" dziala pod ochrona immunitetu naleznego kazdemu zlodziejowi w koloratce! To tak w skrocie, bo nie chce mi sie juz wypisywac na temat ogolnie znany....
Avatar
nollet / 18 marca 2012 o 14:19
0
Pedofile, złodzieje, oszuscii szalbierze w koloratkach, zbierają od ponad 1000 lat na chwałę boga nie mając od niego żadnych uprawnień, ani do niego żadnego dostępu! Czemu jednych oszustów policja może ścigać, innym pozwalać na uprawianie procederu? Tylko REFERENDUM wyznaczy miejsce w szeregu zbrodniczej organizacji zwanej kościół katolicki. To NARÓD jest suwerenem, niech rząd nie traktuje nas jak bydlaków! Niech za nas, nad naszymi głowami nie postanawia! Jak bydlaków traktuje nas kler i wcale tego nie ukrywa! Dla nich społecznosć to chamy, to bydlaki, których można bezkarnie walić w mordę! Dowodem tego są sytuacje, kiedy loklana społecznosc -parafia, domaga się odwołania bydlaka w koloratce, a jego kumpel - w randze biskupa, też bydlak, odmawia przenosin śmiecia! To jest miara, jaką kler ma wobec bydlaków, wierzących w ich moc boską! TYLKO REFRENDUM DA NAM WSZYSTKIM OBRAZ GDZIE JEST ICH MIEJSCE POŚRÓD NAS! Mnie osobiscie brzydzi ekskrement w koloratce, który uważa się za równego mnie. Zyje z moich podatków i chce bydlak być moim przełożonym, chce bydle pouczać mnie, jak ja mam żyć! REFERENDUM TYLKO!!!
Pedofile, złodzieje, oszuscii szalbierze w koloratkach, zbierają od ponad 1000 lat na chwałę boga nie mając od niego żadnych uprawnień, ani do niego żadnego dostępu! Czemu jednych oszustów policja może ścigać, innym pozwalać na uprawianie procederu? Tylko REFERENDUM wyznaczy miejsce w szeregu zbrodniczej organizacji zwanej kościół katolicki. To NARÓD jest suwerenem, niech rząd nie traktuje nas jak bydlaków! Niech za nas, nad naszymi głowami nie postanawia! Jak bydlaków traktuje nas kler i wcale tego nie ukrywa! Dla nich społ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2012 o 13:26
0
To zbieranie pieniędzy na ulicy jest nie legalne?? W takim razie czemu rydzyk zbierając na stocznie nie poniósł żadnych konsekwencji gdy okazało się że zebrane pieniądze wcale nie poszły na ten cel?
Avatar
lom / 19 marca 2012 o 13:09
0
[quote name='nollet' timestamp='1332076746' post='611330']
Pedofile, złodzieje, oszuscii szalbierze w koloratkach, zbierają od ponad 1000 lat na chwałę boga nie mając od niego żadnych uprawnień, ani do niego żadnego dostępu! Czemu jednych oszustów policja może ścigać, innym pozwalać na uprawianie procederu? Tylko REFERENDUM wyznaczy miejsce w szeregu zbrodniczej organizacji zwanej kościół katolicki. To NARÓD jest suwerenem, niech rząd nie traktuje nas jak bydlaków! Niech za nas, nad naszymi głowami nie postanawia! Jak bydlaków traktuje nas kler i wcale tego nie ukrywa! Dla nich społecznosć to chamy, to bydlaki, których można bezkarnie walić w mordę! Dowodem tego są sytuacje, kiedy loklana społecznosc -parafia, domaga się odwołania bydlaka w koloratce, a jego kumpel - w randze biskupa, też bydlak, odmawia przenosin śmiecia! To jest miara, jaką kler ma wobec bydlaków, wierzących w ich moc boską! TYLKO REFRENDUM DA NAM WSZYSTKIM OBRAZ GDZIE JEST ICH MIEJSCE POŚRÓD NAS! Mnie osobiscie brzydzi ekskrement w koloratce, który uważa się za równego mnie. Zyje z moich podatków i chce bydlak być moim przełożonym, chce bydle pouczać mnie, jak ja mam żyć! REFERENDUM TYLKO!!!
[/quote]
[quote name='nollet' timestamp='1332076746' post='611330']
Pedofile, złodzieje, oszuscii szalbierze w koloratkach, zbierają od ponad 1000 lat na chwałę boga nie mając od niego żadnych uprawnień, ani do niego żadnego dostępu! Czemu jednych oszustów policja może ścigać, innym pozwalać na uprawianie procederu? Tylko REFERENDUM wyznaczy miejsce w szeregu zbrodniczej organizacji zwanej kościół katolicki. To NARÓD jest suwerenem, niech rząd nie traktuje nas jak bydlaków! Niech za nas, nad naszymi głowami nie ... rozwiń
Avatar
jEDNA tAKA / 18 marca 2012 o 22:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1332073564' post='611311']
To zbieranie pieniędzy na ulicy jest nie legalne?? W takim razie czemu rydzyk zbierając na stocznie nie poniósł żadnych konsekwencji gdy okazało się że zebrane pieniądze wcale nie poszły na ten cel?
[/quote]
Jego Swietobliwosc o.Tadeusz Rydzyk bedac osoba "duchowna" dziala pod ochrona immunitetu naleznego kazdemu zlodziejowi w koloratce! To tak w skrocie, bo nie chce mi sie juz wypisywac na temat ogolnie znany....
Avatar
nollet / 18 marca 2012 o 14:19
0
Pedofile, złodzieje, oszuscii szalbierze w koloratkach, zbierają od ponad 1000 lat na chwałę boga nie mając od niego żadnych uprawnień, ani do niego żadnego dostępu! Czemu jednych oszustów policja może ścigać, innym pozwalać na uprawianie procederu? Tylko REFERENDUM wyznaczy miejsce w szeregu zbrodniczej organizacji zwanej kościół katolicki. To NARÓD jest suwerenem, niech rząd nie traktuje nas jak bydlaków! Niech za nas, nad naszymi głowami nie postanawia! Jak bydlaków traktuje nas kler i wcale tego nie ukrywa! Dla nich społecznosć to chamy, to bydlaki, których można bezkarnie walić w mordę! Dowodem tego są sytuacje, kiedy loklana społecznosc -parafia, domaga się odwołania bydlaka w koloratce, a jego kumpel - w randze biskupa, też bydlak, odmawia przenosin śmiecia! To jest miara, jaką kler ma wobec bydlaków, wierzących w ich moc boską! TYLKO REFRENDUM DA NAM WSZYSTKIM OBRAZ GDZIE JEST ICH MIEJSCE POŚRÓD NAS! Mnie osobiscie brzydzi ekskrement w koloratce, który uważa się za równego mnie. Zyje z moich podatków i chce bydlak być moim przełożonym, chce bydle pouczać mnie, jak ja mam żyć! REFERENDUM TYLKO!!!
Pedofile, złodzieje, oszuscii szalbierze w koloratkach, zbierają od ponad 1000 lat na chwałę boga nie mając od niego żadnych uprawnień, ani do niego żadnego dostępu! Czemu jednych oszustów policja może ścigać, innym pozwalać na uprawianie procederu? Tylko REFERENDUM wyznaczy miejsce w szeregu zbrodniczej organizacji zwanej kościół katolicki. To NARÓD jest suwerenem, niech rząd nie traktuje nas jak bydlaków! Niech za nas, nad naszymi głowami nie postanawia! Jak bydlaków traktuje nas kler i wcale tego nie ukrywa! Dla nich społ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2012 o 13:26
0
To zbieranie pieniędzy na ulicy jest nie legalne?? W takim razie czemu rydzyk zbierając na stocznie nie poniósł żadnych konsekwencji gdy okazało się że zebrane pieniądze wcale nie poszły na ten cel?
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 1 0

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 2 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 11 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!