Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 maja 2012 r.
14:55
Edytuj ten wpis

Parkowanie nad jeziorem Białym: Gościu, płacz, ale płać

0 9 A A
Jeśli dzierżawcy parkingów będą się drożyć, to kierowcy zamiast dać im zarobić zaczną zostawiać auta
Jeśli dzierżawcy parkingów będą się drożyć, to kierowcy zamiast dać im zarobić zaczną zostawiać auta

Pani Janina z Włodawy była zaskoczona, kiedy w niedzielę podszedł do niej inkasent i zażądał zapłaty za parkowanie. Zapłaciła w przekonaniu, że nie powinna, bo w weekend zabrania tego ustawa o drogach publicznych. Poza tym, według niej, jej auto stanęło poza strefą płatnego parkowania. Myliła się.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasza Czytelniczka swoje auto pozostawiła na parkingu obok popularnej w Okunince „Mirabelki”. Z kolei jej znajoma tego samego dnia zaparkowała przy obwodnicy i też podszedł do niej inkasent. Kobiety rzeczywiście powinny zapłacić, czy też wyłudzono od nich pieniądze?

– Niestety, bez względu na to, że była niedziela inkasent miał prawo pobrać od pani Janiny opłatę – mówi Iwona Zaborek z Urzędu Gminy Włodawa. – Gdyby tego dnia zostawiła swój samochód w strefie płatnego parkowania, czyli na parkingu w pasie drogowym obwodnicy Jeziora Białego, to z tej opłaty byłaby zwolniona. Problem w tym, że zaparkowała na parkingu gminnym, który rządzi się innymi prawami.

Zgodnie z zapowiedzią Tadeusza Sawickiego, wójta gminy Włodawa, w Okunince nad Jeziorem Białym za pozostawienie samochodu na parkingach przy obwodnicy trzeba już płacić.

Od 1 maja tymi parkingami zawiaduje wyłoniona drogą przetargu firma z Lublina, która poza swoją siedzibą zarządza także parkingami w Świdniku. W umowie na dzierżawę parkingów znalazł się między innymi wynikający z ustawy zapis, że pobieranie opłat w niedziele i święta jest wykluczone i obwarowane karami.

– Dotyczy to parkingów przy drogach lub w pasach drogowych, a więc dokładnie takich, jak przy naszej obwodnicy – wyjaśnia wójt. – Z praktycznych względów wydzierżawiliśmy lubelskiej firmie także nasz jedyny gminny parking obok „Mirabelki”. Znajduje się on poza drogą i pasem drogowym, a więc ustawa o drogach publicznych go nie obowiązuje. Jeśli natomiast dowiem się, że w niedzielę pobrano od kogoś opłatę za parkowanie na obwodnicy, to wyciągnę wobec dzierżawcy konsekwencje.

Ogłaszając przetarg gospodarze gminy postawili warunek, że opłata za godzinę parkowania nie może przekraczać 3 zł. Sawicki ma nadzieję, że dzierżawca zechce elastycznie operować tą ceną. Po to, aby zachęcić przyjezdnych do pozostawiania samochodów na „jego” parkingach. Ta sytuacja ma potrwać do końca września.

Wprowadzenie opłat za parkowanie, to wynik porozumienia między Zarządem Dróg Powiatowych we Włodawie, który administruje obwodnicą w Okunince, a Urzędem Gminy Włodawa. To sami drogowcy zaproponowali samorządowi przejęcie obsługi parkingów. W zamian nie będą już musieli sprzątać drogi. Teraz za utrzymanie obwodnicy w czystości odpowiedzialny jest gminny Zakład Komunalny.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wędkarz / 9 maja 2012 o 09:16
0
[quote name='Szczepan.' timestamp='1336487206' post='628443']
Doskonale pamietam lata 60-te, kiedy z ojcem Syrenka jezdzilismy nad "Biale" i z Chelma zajmowalo to ponad godzine .
W niedziele przybywalo bardzo duzo ludzi w grupach organizowanych z zakladow pracy. Podjezdzaly ciezarowki wiozace wszystkich tych, ktorzy chcieli spedzic wolny czas nad woda.
Nikt nikomu nie przeszkadzal i ludzie zyli w niebywalej symbiozie. Chodzili do "Bociana" na gorace piwo, albo do "Rusalki" na troche chlodniejsze, jedli to co zabrali ze soba z domow i kapali sie w czystej wtedy jeszcze wodzie.
Nie wiem,,jak jest teraz, bo nie bylem w tym miejscu od lat z gora trzydziestu! Mam jednak prawo przypuszczac, ze ilosc aut osobowych w naturalny sposob zwiekszyla sie nie o setki, ale tysiace procent.
Nie nalezy sie wiec dziwic, ze wymaga to zarowno regulacji, kosztow zwiazanych z utrzymaniem miejsc parkingowych, ochrona srodowiska itd.
Dlaczego wiec tak wiele osob wydaje sie byc zdziwionych, zaskoczonych i oburzonych na oplaty?

Czytając Twoja wypowiedź to tak jak bym widział siebie. Też jeździliśmy syrenką i zawsze robiliśmy po drodze koło lewe tylne (guma). Przy wjeździe siedział pan przy stoliku i płaciło się opłatę( klimatyczną) za wjazd od osoby. Płaciło się i nikt nie marudził.
"Troszeczkę" się od tamtej pory zmieniło. Od piętnastu lat mam domek nad samą wodą i obserwuję zmiany. To co dzisiaj się dzieje nad Białym przechodzi nasze wyobrażenia o normalności. Bandy pijanych, drących mordy, szukających zaczepki. Na każdym kroku, czy to plaża, czy pomost wszechobecny jest alkohol, "normalnością" są bluzgi, przekleństwa - nie ma znaczenia czy to jest chłopak czy dziewczyna. W wodzie, na brzegu walające się śmieci, butelki. Powroty o godz 4 z dyskoteki -oczywiście darcie mordy na całe jezioro.
Nie dziwię się . że w takiej sytuacji coraz mniej normalnych ludzi przyjeżdża nad Białe. Ale widzę mały promyczek nadziei. Od tego sezonu obowiązuje zakaz picia i palenia na pomostach (dlaczego tylko na pomostach, a nie również na plażach?- w każdym cywilizowanym kraju taki zakaz obejmuje też plaże). Jeżeli będzie to rzeczywiście respektowane, a łamiący przepisy będą karani mandatami, to jest szansa, że normalność wróci. Czytając w internecie dyskusje na temat wprowadzonego zakazu, na jednym z for inernetowych znalazłem wypowiedź, zapewne miłośnika rozrywek nocnych, "trzeba będzie poszukać innego normalnego jeziora" - mam głeboką nadzieję, że on i jemu podobni wyniosą się daleko od j. Białego - czego sobie i innym życzę.
[quote name='Szczepan.' timestamp='1336487206' post='628443']
Doskonale pamietam lata 60-te, kiedy z ojcem Syrenka jezdzilismy nad "Biale" i z Chelma zajmowalo to ponad godzine .
W niedziele przybywalo bardzo duzo ludzi w grupach organizowanych z zakladow pracy. Podjezdzaly ciezarowki wiozace wszystkich tych, ktorzy chcieli spedzic wolny czas nad woda.
Nikt nikomu nie przeszkadzal i ludzie zyli w niebywalej symbiozie. Chodzili do "Bociana" na gorace piwo, albo do "Rusalki&quo... rozwiń
Avatar
Łukasz / 9 maja 2012 o 08:48
0
oczywiście, że w pasie drogowym były pobierane opłaty w niedziele..
zatrzymałem się na parkingu w tym dokładnie miejscu: http://maps.google.pl/maps?q=51.502074,23.539822&num=1&t=h&z=19
podszedł do mnie Pan w kamizelce, kolo 45-50 latek.
Pytam: Czy pan pobiera opłaty?
- no tak, 3 zł za godzine.
- ale w niedziele ma byćbezpłatnie.
- no tak, ale to od przyszłego tygodnia.
zabrałem sie i zatrzymałem na zakazie parkowania, bo musiałem tylko chwile postać.
Więc firma która wygrała przetarg robi co chce, cikawe jakie konsekwencje poniesie dzierżawca..
oczywiście, że w pasie drogowym były pobierane opłaty w niedziele..
zatrzymałem się na parkingu w tym dokładnie miejscu: http://maps.google.pl/maps?q=51.502074,23.539822&num=1&t=h&z=19
podszedł do mnie Pan w kamizelce, kolo 45-50 latek.
Pytam: Czy pan pobiera opłaty?
- no tak, 3 zł za godzine.
- ale w niedziele ma byćbezpłatnie.
- no tak, ale to od przyszłego tygodnia.
zabrałem sie i zatrzymałem na zakazie parkowania, bo musiałem tylko chwile postać.
Więc firma która wygrała przetar... rozwiń
Avatar
Gość / 9 maja 2012 o 00:35
0
ma sie sposoby na przeciw tego zdrodla przychodu
Avatar
Szczepan. / 8 maja 2012 o 16:26
0
Doskonale pamietam lata 60-te, kiedy z ojcem Syrenka jezdzilismy nad "Biale" i z Chelma zajmowalo to ponad godzine .
W niedziele przybywalo bardzo duzo ludzi w grupach organizowanych z zakladow pracy. Podjezdzaly ciezarowki wiozace wszystkich tych, ktorzy chcieli spedzic wolny czas nad woda.
Nikt nikomu nie przeszkadzal i ludzie zyli w niebywalej symbiozie. Chodzili do "Bociana" na gorace piwo, albo do "Rusalki" na troche chlodniejsze, jedli to co zabrali ze soba z domow i kapali sie w czystej wtedy jeszcze wodzie.
Nie wiem,,jak jest teraz, bo nie bylem w tym miejscu od lat z gora trzydziestu! Mam jednak prawo przypuszczac, ze ilosc aut osobowych w naturalny sposob zwiekszyla sie nie o setki, ale tysiace procent.
Nie nalezy sie wiec dziwic, ze wymaga to zarowno regulacji, kosztow zwiazanych z utrzymaniem miejsc parkingowych, ochrona srodowiska itd.
Dlaczego wiec tak wiele osob wydaje sie byc zdziwionych, zaskoczonych i oburzonych na oplaty?

I tak juz na marginesie dodam, ze przeraza mnie poziom znajomosci j.ojczystego wsrod bardzo wielu forumowiczow.
Z Polski wyjechalem przed trzydziestoma trzema laty, ale...........umarlbym ze wstydu robiac az takie bledy!!!!!!
Doskonale pamietam lata 60-te, kiedy z ojcem Syrenka jezdzilismy nad "Biale" i z Chelma zajmowalo to ponad godzine .
W niedziele przybywalo bardzo duzo ludzi w grupach organizowanych z zakladow pracy. Podjezdzaly ciezarowki wiozace wszystkich tych, ktorzy chcieli spedzic wolny czas nad woda.
Nikt nikomu nie przeszkadzal i ludzie zyli w niebywalej symbiozie. Chodzili do "Bociana" na gorace piwo, albo do "Rusalki" na troche chlodniejsze, jedli to co zabrali ze soba z domow i kapali sie w czystej wtedy ... rozwiń
Avatar
buzal / 8 maja 2012 o 15:39
0
a tak pszeszkadzalo wam piS przy wladzy no to teras macie glupie chamy
do szkoly i uczyc sie o naszej ojczyznie a nie klaskac tuskomatolom
teas placic za wszystko wam a nie myslec ze cos mozna miec ot tak jak inni ludzie w Europie.
Avatar
Marek / 8 maja 2012 o 10:51
0
Ludzie, skąd w was ta nienawiść. Praktycznie wszędzie parkingi sa już płatne. Nikt wam nie każe jeździć nad jezioro, zwłaszcza, że nie za bardzo jest po co. A jak juz jedziecie to bądźcie gotowi na to, że jesteście źródłem przychodu dla wielu ludzi - dla gminy, miejscowych handlarzy, knajpiarzy, złodziei itd. To jest masowa rekreacja!
Avatar
Gość / 7 maja 2012 o 18:34
0
A czego można spodziewać się po Ukraińcach.
Avatar
poborca / 7 maja 2012 o 18:25
0
k... 90% turystów odwiedzających jeziora i lasy w lubelskim - to nie turyści lecz miejscowi i okoliczni śmieciarze, opoje pozostawiajacy po sobie flaszki z niedopitym piwem i winem, sterty opakowań, torebek a także wymiociny, majtki i prezerwatywy!!!!
Avatar
ross / 7 maja 2012 o 18:04
0
nie jezdzijmy do tych świń,kolejni pazerni na kase turystów, zamiast zachecic do przyjazdów, rozbudować infrastrukture tonic tylko haracz.nażryjcie sie.
Avatar
wędkarz / 9 maja 2012 o 09:16
0
[quote name='Szczepan.' timestamp='1336487206' post='628443']
Doskonale pamietam lata 60-te, kiedy z ojcem Syrenka jezdzilismy nad "Biale" i z Chelma zajmowalo to ponad godzine .
W niedziele przybywalo bardzo duzo ludzi w grupach organizowanych z zakladow pracy. Podjezdzaly ciezarowki wiozace wszystkich tych, ktorzy chcieli spedzic wolny czas nad woda.
Nikt nikomu nie przeszkadzal i ludzie zyli w niebywalej symbiozie. Chodzili do "Bociana" na gorace piwo, albo do "Rusalki" na troche chlodniejsze, jedli to co zabrali ze soba z domow i kapali sie w czystej wtedy jeszcze wodzie.
Nie wiem,,jak jest teraz, bo nie bylem w tym miejscu od lat z gora trzydziestu! Mam jednak prawo przypuszczac, ze ilosc aut osobowych w naturalny sposob zwiekszyla sie nie o setki, ale tysiace procent.
Nie nalezy sie wiec dziwic, ze wymaga to zarowno regulacji, kosztow zwiazanych z utrzymaniem miejsc parkingowych, ochrona srodowiska itd.
Dlaczego wiec tak wiele osob wydaje sie byc zdziwionych, zaskoczonych i oburzonych na oplaty?

Czytając Twoja wypowiedź to tak jak bym widział siebie. Też jeździliśmy syrenką i zawsze robiliśmy po drodze koło lewe tylne (guma). Przy wjeździe siedział pan przy stoliku i płaciło się opłatę( klimatyczną) za wjazd od osoby. Płaciło się i nikt nie marudził.
"Troszeczkę" się od tamtej pory zmieniło. Od piętnastu lat mam domek nad samą wodą i obserwuję zmiany. To co dzisiaj się dzieje nad Białym przechodzi nasze wyobrażenia o normalności. Bandy pijanych, drących mordy, szukających zaczepki. Na każdym kroku, czy to plaża, czy pomost wszechobecny jest alkohol, "normalnością" są bluzgi, przekleństwa - nie ma znaczenia czy to jest chłopak czy dziewczyna. W wodzie, na brzegu walające się śmieci, butelki. Powroty o godz 4 z dyskoteki -oczywiście darcie mordy na całe jezioro.
Nie dziwię się . że w takiej sytuacji coraz mniej normalnych ludzi przyjeżdża nad Białe. Ale widzę mały promyczek nadziei. Od tego sezonu obowiązuje zakaz picia i palenia na pomostach (dlaczego tylko na pomostach, a nie również na plażach?- w każdym cywilizowanym kraju taki zakaz obejmuje też plaże). Jeżeli będzie to rzeczywiście respektowane, a łamiący przepisy będą karani mandatami, to jest szansa, że normalność wróci. Czytając w internecie dyskusje na temat wprowadzonego zakazu, na jednym z for inernetowych znalazłem wypowiedź, zapewne miłośnika rozrywek nocnych, "trzeba będzie poszukać innego normalnego jeziora" - mam głeboką nadzieję, że on i jemu podobni wyniosą się daleko od j. Białego - czego sobie i innym życzę.
[quote name='Szczepan.' timestamp='1336487206' post='628443']
Doskonale pamietam lata 60-te, kiedy z ojcem Syrenka jezdzilismy nad "Biale" i z Chelma zajmowalo to ponad godzine .
W niedziele przybywalo bardzo duzo ludzi w grupach organizowanych z zakladow pracy. Podjezdzaly ciezarowki wiozace wszystkich tych, ktorzy chcieli spedzic wolny czas nad woda.
Nikt nikomu nie przeszkadzal i ludzie zyli w niebywalej symbiozie. Chodzili do "Bociana" na gorace piwo, albo do "Rusalki&quo... rozwiń
Avatar
Łukasz / 9 maja 2012 o 08:48
0
oczywiście, że w pasie drogowym były pobierane opłaty w niedziele..
zatrzymałem się na parkingu w tym dokładnie miejscu: http://maps.google.pl/maps?q=51.502074,23.539822&num=1&t=h&z=19
podszedł do mnie Pan w kamizelce, kolo 45-50 latek.
Pytam: Czy pan pobiera opłaty?
- no tak, 3 zł za godzine.
- ale w niedziele ma byćbezpłatnie.
- no tak, ale to od przyszłego tygodnia.
zabrałem sie i zatrzymałem na zakazie parkowania, bo musiałem tylko chwile postać.
Więc firma która wygrała przetarg robi co chce, cikawe jakie konsekwencje poniesie dzierżawca..
oczywiście, że w pasie drogowym były pobierane opłaty w niedziele..
zatrzymałem się na parkingu w tym dokładnie miejscu: http://maps.google.pl/maps?q=51.502074,23.539822&num=1&t=h&z=19
podszedł do mnie Pan w kamizelce, kolo 45-50 latek.
Pytam: Czy pan pobiera opłaty?
- no tak, 3 zł za godzine.
- ale w niedziele ma byćbezpłatnie.
- no tak, ale to od przyszłego tygodnia.
zabrałem sie i zatrzymałem na zakazie parkowania, bo musiałem tylko chwile postać.
Więc firma która wygrała przetar... rozwiń
Avatar
Gość / 9 maja 2012 o 00:35
0
ma sie sposoby na przeciw tego zdrodla przychodu
Avatar
Szczepan. / 8 maja 2012 o 16:26
0
Doskonale pamietam lata 60-te, kiedy z ojcem Syrenka jezdzilismy nad "Biale" i z Chelma zajmowalo to ponad godzine .
W niedziele przybywalo bardzo duzo ludzi w grupach organizowanych z zakladow pracy. Podjezdzaly ciezarowki wiozace wszystkich tych, ktorzy chcieli spedzic wolny czas nad woda.
Nikt nikomu nie przeszkadzal i ludzie zyli w niebywalej symbiozie. Chodzili do "Bociana" na gorace piwo, albo do "Rusalki" na troche chlodniejsze, jedli to co zabrali ze soba z domow i kapali sie w czystej wtedy jeszcze wodzie.
Nie wiem,,jak jest teraz, bo nie bylem w tym miejscu od lat z gora trzydziestu! Mam jednak prawo przypuszczac, ze ilosc aut osobowych w naturalny sposob zwiekszyla sie nie o setki, ale tysiace procent.
Nie nalezy sie wiec dziwic, ze wymaga to zarowno regulacji, kosztow zwiazanych z utrzymaniem miejsc parkingowych, ochrona srodowiska itd.
Dlaczego wiec tak wiele osob wydaje sie byc zdziwionych, zaskoczonych i oburzonych na oplaty?

I tak juz na marginesie dodam, ze przeraza mnie poziom znajomosci j.ojczystego wsrod bardzo wielu forumowiczow.
Z Polski wyjechalem przed trzydziestoma trzema laty, ale...........umarlbym ze wstydu robiac az takie bledy!!!!!!
Doskonale pamietam lata 60-te, kiedy z ojcem Syrenka jezdzilismy nad "Biale" i z Chelma zajmowalo to ponad godzine .
W niedziele przybywalo bardzo duzo ludzi w grupach organizowanych z zakladow pracy. Podjezdzaly ciezarowki wiozace wszystkich tych, ktorzy chcieli spedzic wolny czas nad woda.
Nikt nikomu nie przeszkadzal i ludzie zyli w niebywalej symbiozie. Chodzili do "Bociana" na gorace piwo, albo do "Rusalki" na troche chlodniejsze, jedli to co zabrali ze soba z domow i kapali sie w czystej wtedy ... rozwiń
Avatar
buzal / 8 maja 2012 o 15:39
0
a tak pszeszkadzalo wam piS przy wladzy no to teras macie glupie chamy
do szkoly i uczyc sie o naszej ojczyznie a nie klaskac tuskomatolom
teas placic za wszystko wam a nie myslec ze cos mozna miec ot tak jak inni ludzie w Europie.
Avatar
Marek / 8 maja 2012 o 10:51
0
Ludzie, skąd w was ta nienawiść. Praktycznie wszędzie parkingi sa już płatne. Nikt wam nie każe jeździć nad jezioro, zwłaszcza, że nie za bardzo jest po co. A jak juz jedziecie to bądźcie gotowi na to, że jesteście źródłem przychodu dla wielu ludzi - dla gminy, miejscowych handlarzy, knajpiarzy, złodziei itd. To jest masowa rekreacja!
Avatar
Gość / 7 maja 2012 o 18:34
0
A czego można spodziewać się po Ukraińcach.
Avatar
poborca / 7 maja 2012 o 18:25
0
k... 90% turystów odwiedzających jeziora i lasy w lubelskim - to nie turyści lecz miejscowi i okoliczni śmieciarze, opoje pozostawiajacy po sobie flaszki z niedopitym piwem i winem, sterty opakowań, torebek a także wymiociny, majtki i prezerwatywy!!!!
Avatar
ross / 7 maja 2012 o 18:04
0
nie jezdzijmy do tych świń,kolejni pazerni na kase turystów, zamiast zachecic do przyjazdów, rozbudować infrastrukture tonic tylko haracz.nażryjcie sie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!