Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

12 marca 2009 r.
20:58
Edytuj ten wpis

Rada Miasta zdecydowała, kto wybuduje supermarket

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 18 A A

Przy alei 3 Maja będzie mógł powstać sklep wielkopowierzchniowy. Spółka "Graf” zamierza postawić tam dwukondygnacyjną galerię handlową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O stworzenie warunków do zmian w planie przestrzennego zagospodarowania miasta ubiegała się z spółka "Graf” z Chełma oraz związana z Carrefour spółka "Pantra” ze Stalowej Woli.

Z większym poparciem spotkała się pierwsza z nich i to ona ma szansę wybudować nowe centrum handlowe, którego powierzchnia sprzedaży ma wynosić około 10 tys. mkw.

Radni nie zgodzili się natomiast na zmianę zagospodarowania przestrzennego terenu przy alei Przyjaźni. To uniemożliwia powstanie w mieście hipermarketu Carrefour.

"Pantra” planowała, że sklep zostanie podzielony na galerię handlową i market. Pojawiły się też wstępne zobowiązania dotyczące remontu alei Przyjaźni i odcinka ulic Rejowieckiej oraz Okszowskiej. Za tym wnioskiem opowiedziało się zaledwie troje radnych.

Głosowanie podzieliło klub radnych PiS. Waldemar Kuśmierz, przewodniczący rady, powoływał się na przeprowadzone ekspertyzy.

- Zbadaliśmy, jak inwestycja ulokowana przy alei Przyjaźni wpłynęłaby na rynek pracy, komunikację i potrzeby mieszkańców - mówił Kuśmierz - Miasto odniosłoby wiele korzyści z tym związanych. Ilość miejsc pracy, które by tam powstały, byłaby dużo wyższa od tych, które uległyby likwidacji.

Takim twierdzeniom stanowczo sprzeciwiła się radna Anna Gębal.
- Czy miastu jest potrzebny kolejny hipermarket? - pytała Gębal. - Uważam, że jego budowa doprowadzi do likwidacji małych, rodzinnych sklepów. Nie wierzę w deklaracje inwestorów. Nie mamy pewności, co naprawdę powstałoby na tym terenie.

Krzysztof Kościuk, szef spółki Graf, której oferta bardziej przypadła radnym do gustu, nie jest do końca usatysfakcjonowany. - Spodziewałem się większego poparcia ze strony radnych - mówi Kościuk.

- W końcu nasz projekt może wpłynąć na wygląd i funkcjonowanie całego kwartału miasta. Pomimo kryzysu gotowi jesteśmy zainwestować duże pieniądze i stworzyć nowe miejsca pracy. Formuła naszego projektu jest otwarta, co oznacza, że gotowi jesteśmy nawiązać współpracę z zainteresowanymi inwestorami.

Wizja tego, co chcemy stworzy przy al. 3 Maja nie ogranicza się jedynie do handlu. Marzy nam się też stworzenie SPA z prawdziwego zdarzenia. Przemawia za tym bliskość Borku oraz spacerowych i rowerowych ścieżek. Miasto i mieszkańcy mogą na tym dużo skorzystać. (bar)

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~marta~ / 19 marca 2009 o 12:57
0
centrum napisał:
Uwaga ogłaszam konkurs. Kto zrobi pierwszy zdjęcie jednemu z Radnych Rady Miasta Chełm, który robi zakupy w sklepach sieciowych (Cerrofur, Tesco, Biedronka, Stokrotka, Lidl) dostanie 100 zł. Więcej informacji uzyskasz pisząc na adres email: centrum_21@o2.pl


Nie podjudzaj, ludzi fotek moge dostarczy 10 zapłacisz tysiąca??? To nie o to chodzi tylko o przepychanki w radzie miasta prezydent nie poparła tych francuzów bo do niej nie przyszli i nie spęłnili jej marzeń a z prywatna osoba to sie lepiej gada nawet parę minut przed sesją. Kto zadeklaruje poparcie przyszłych wyborów to se może i pałac kultury w Chełmie wybudować. Tak wybraliśmy - a co Grabczuk byłby gorszy?? niewiadomo a tym to się zachciewa przedłużenie rządów na następną kadencję. Po moim trupie.


Nie podjudzaj, ludzi fotek moge dostarczy 10 zapłacisz tysiąca??? To nie o to chodzi tylko o przepychanki w radzie miasta prezydent nie poparła tych francuzów bo do niej nie przyszli i nie spęłnili jej marzeń a z prywatna osoba to sie lepiej gada nawet parę minut przed sesją. Kto zadeklaruje poparcie przyszłych wyborów to se może i pałac kultury w Chełmie wybudować. Tak wybraliśmy - a co Grabczuk byłby gorszy?? niewiadomo a tym to się zachciewa przedłużenie rządów na następną kadencję. Po moim trupie. rozwiń
Avatar
centrum / 15 marca 2009 o 21:29
0
Uwaga ogłaszam konkurs. Kto zrobi pierwszy zdjęcie jednemu z Radnych Rady Miasta Chełm, który robi zakupy w sklepach sieciowych (Cerrofur, Tesco, Biedronka, Stokrotka, Lidl) dostanie 100 zł. Więcej informacji uzyskasz pisząc na adres email: centrum_21@o2.pl
Avatar
Krzysztof / 14 marca 2009 o 11:10
0
``Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.`` to pewnie głos Radnego co poparł Grafa a potem był przeciw Carfurowi i ma czelność pisac że działa w moim (mieszkańców)!!!
Jako Mieszkaniec naszego Miasta chcę by się rozwijało i było przychylne inwestorom zewnetrznym.Bo oni potem na salonach Warszawy Gdańska czy krakowa rozmawiaja , że w tym Chełmie to nie ma co inwestować bo Rada i pani prezydent to popierają tylko ``Swoich``.
Szanowna Rado I Pani Prezydent jak nie potraficie rządzić to chociaż popatrzcie jak to robią chociaż w Zamościu. Tam ma powstać galeria Handlowa FUTURA na 35tys mkw. i Pewnie Daewoo tez będzie w Zamościu , bo tam mają otwarte głowy na potrzeby mieszkańców, i tam pewnie ponownie ich wybiorą...
``Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.`` to pewnie głos Radnego co poparł Grafa a potem był przeciw Carfurowi i ma czelność pisac że działa w moim (mieszkańców)!!!
Jako Mieszkaniec naszego Miasta chcę by się rozwijało i było przychylne inwestorom zewnetrznym.Bo oni potem na salonach Warszawy Gdańska czy krakowa rozmawiaja , że w tym Chełmie to nie ma co inwestować bo Rada i pani prezydent to popierają tylko ``... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 14 marca 2009 o 11:04
0
Popieram tych radnych, którzy byli przeciw Cerrfourowi, ponieważ:
1. Jestem za wysokimi cenami w Chełmie
2. Jestem za wysokim bezrobociem w Chełmie
3. Jestem przeciwko inwestycjom w Chełmie
4. Jestem za tym aby Chełm dalej był zaściankiem Polski wschodniej
5. Popieram chełmskich kupców
6. Nie słucham głosów mieszkańców Chełma
7. Wole, aby ta inwestycja powstała w Gminie Chełm - chcę aby gmina się rozwijała
8. Lubię jak chełmscy kupcy traktują mnie jak w latach 80 tych traktowano klientów (lubie wspomnienia PRL-u)

P.S Dalej będę popierał tych radnych
Popieram tych radnych, którzy byli przeciw Cerrfourowi, ponieważ:
1. Jestem za wysokimi cenami w Chełmie
2. Jestem za wysokim bezrobociem w Chełmie
3. Jestem przeciwko inwestycjom w Chełmie
4. Jestem za tym aby Chełm dalej był zaściankiem Polski wschodniej
5. Popieram chełmskich kupców
6. Nie słucham głosów mieszkańców Chełma
7. Wole, aby ta inwestycja powstała w Gminie Chełm - chcę aby gmina się rozwijała
8. Lubię jak chełmscy kupcy traktują mnie jak w latach 80 tych traktowano klientów (lubie... rozwiń
Avatar
CBA / 14 marca 2009 o 09:19
0
Ja bym sprawdził tych Radnych którzy głosowali za Grafem a potem przeciw Carfurowi
Avatar
Andrzej / 14 marca 2009 o 08:59
0
Gość napisał:
Proszę Państwa!
Tak naprawdę na budowie Carrefoura w mieście zależało tylko pewnej niewielkiej grupie ludzi i jestem przekonany, że te wpisy, które krytykują działania innych radnych, są ich autorstwa. Zależało na tym trzem radnym PiS: Kuśmierzowi, Osowskiemu i Kisielowi. Ci dwaj ostatni głosowali jak głosował Kuśmierz. Odpowiedź na pytanie dlaczego PiS głosował tak, a nie inaczej zostawiam Państwu. Ten hipermarket jest w Chełmie niepotrzebny. Proszę jechać do Lublina i zobaczyć jak wygląda GALERIA LUBELSKA. Czy chcemy mieć coś podobnego też w Chełmie? Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.


Ta trójka tak głosowało bo ma trochę oleju w głowie


Ta trójka tak głosowało bo ma trochę oleju w głowie rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2009 o 08:45
0
Gość napisał:
Proszę Państwa!
Tak naprawdę na budowie Carrefoura w mieście zależało tylko pewnej niewielkiej grupie ludzi i jestem przekonany, że te wpisy, które krytykują działania innych radnych, są ich autorstwa. Zależało na tym trzem radnym PiS: Kuśmierzowi, Osowskiemu i Kisielowi. Ci dwaj ostatni głosowali jak głosował Kuśmierz. Odpowiedź na pytanie dlaczego PiS głosował tak, a nie inaczej zostawiam Państwu. Ten hipermarket jest w Chełmie niepotrzebny. Proszę jechać do Lublina i zobaczyć jak wygląda GALERIA LUBELSKA. Czy chcemy mieć coś podobnego też w Chełmie? Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.



To zobacz w Świdniku jak wygląda Kaufland i tak bedzie na 3 maja u Grafa jednak wolę galerie lubelska z lublina



To zobacz w Świdniku jak wygląda Kaufland i tak bedzie na 3 maja u Grafa jednak wolę galerie lubelska z lublina rozwiń
Avatar
Maria / 13 marca 2009 o 22:14
0
Tak, chcemy mieć takie sklepy jak w lublinie i taki poziom bezrobocia jak w tym mieście. Jednak dopóki nie zmienimy myslenie pewnych ludzi (kupców) oraz radnych jak Anna Gębal to w tym mieście dalej będzie królowała bieda i zaściankowość. Wystarczy wyjść na ulicę i porozmawiać z sasiadami niech odpowiedzą czego chcą - tak galeri handlowych, pracy i zabezpieczienia, jednak włodarze tego miasta nam nie zapewnią. Na szczęście jeszcze zostało półtora roku.
Avatar
Gość / 13 marca 2009 o 21:24
0
Proszę Państwa!
Tak naprawdę na budowie Carrefoura w mieście zależało tylko pewnej niewielkiej grupie ludzi i jestem przekonany, że te wpisy, które krytykują działania innych radnych, są ich autorstwa. Zależało na tym trzem radnym PiS: Kuśmierzowi, Osowskiemu i Kisielowi. Ci dwaj ostatni głosowali jak głosował Kuśmierz. Odpowiedź na pytanie dlaczego PiS głosował tak, a nie inaczej zostawiam Państwu. Ten hipermarket jest w Chełmie niepotrzebny. Proszę jechać do Lublina i zobaczyć jak wygląda GALERIA LUBELSKA. Czy chcemy mieć coś podobnego też w Chełmie? Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.
Proszę Państwa!
Tak naprawdę na budowie Carrefoura w mieście zależało tylko pewnej niewielkiej grupie ludzi i jestem przekonany, że te wpisy, które krytykują działania innych radnych, są ich autorstwa. Zależało na tym trzem radnym PiS: Kuśmierzowi, Osowskiemu i Kisielowi. Ci dwaj ostatni głosowali jak głosował Kuśmierz. Odpowiedź na pytanie dlaczego PiS głosował tak, a nie inaczej zostawiam Państwu. Ten hipermarket jest w Chełmie niepotrzebny. Proszę jechać do Lublina i zobaczyć jak wygląda GALERIA LUBELSKA. Czy chcemy mieć coś po... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2009 o 21:18
0
teraz to carfura na kolanach trzeba aby rani poprosili....
Avatar
~marta~ / 19 marca 2009 o 12:57
0
centrum napisał:
Uwaga ogłaszam konkurs. Kto zrobi pierwszy zdjęcie jednemu z Radnych Rady Miasta Chełm, który robi zakupy w sklepach sieciowych (Cerrofur, Tesco, Biedronka, Stokrotka, Lidl) dostanie 100 zł. Więcej informacji uzyskasz pisząc na adres email: centrum_21@o2.pl


Nie podjudzaj, ludzi fotek moge dostarczy 10 zapłacisz tysiąca??? To nie o to chodzi tylko o przepychanki w radzie miasta prezydent nie poparła tych francuzów bo do niej nie przyszli i nie spęłnili jej marzeń a z prywatna osoba to sie lepiej gada nawet parę minut przed sesją. Kto zadeklaruje poparcie przyszłych wyborów to se może i pałac kultury w Chełmie wybudować. Tak wybraliśmy - a co Grabczuk byłby gorszy?? niewiadomo a tym to się zachciewa przedłużenie rządów na następną kadencję. Po moim trupie.


Nie podjudzaj, ludzi fotek moge dostarczy 10 zapłacisz tysiąca??? To nie o to chodzi tylko o przepychanki w radzie miasta prezydent nie poparła tych francuzów bo do niej nie przyszli i nie spęłnili jej marzeń a z prywatna osoba to sie lepiej gada nawet parę minut przed sesją. Kto zadeklaruje poparcie przyszłych wyborów to se może i pałac kultury w Chełmie wybudować. Tak wybraliśmy - a co Grabczuk byłby gorszy?? niewiadomo a tym to się zachciewa przedłużenie rządów na następną kadencję. Po moim trupie. rozwiń
Avatar
centrum / 15 marca 2009 o 21:29
0
Uwaga ogłaszam konkurs. Kto zrobi pierwszy zdjęcie jednemu z Radnych Rady Miasta Chełm, który robi zakupy w sklepach sieciowych (Cerrofur, Tesco, Biedronka, Stokrotka, Lidl) dostanie 100 zł. Więcej informacji uzyskasz pisząc na adres email: centrum_21@o2.pl
Avatar
Krzysztof / 14 marca 2009 o 11:10
0
``Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.`` to pewnie głos Radnego co poparł Grafa a potem był przeciw Carfurowi i ma czelność pisac że działa w moim (mieszkańców)!!!
Jako Mieszkaniec naszego Miasta chcę by się rozwijało i było przychylne inwestorom zewnetrznym.Bo oni potem na salonach Warszawy Gdańska czy krakowa rozmawiaja , że w tym Chełmie to nie ma co inwestować bo Rada i pani prezydent to popierają tylko ``Swoich``.
Szanowna Rado I Pani Prezydent jak nie potraficie rządzić to chociaż popatrzcie jak to robią chociaż w Zamościu. Tam ma powstać galeria Handlowa FUTURA na 35tys mkw. i Pewnie Daewoo tez będzie w Zamościu , bo tam mają otwarte głowy na potrzeby mieszkańców, i tam pewnie ponownie ich wybiorą...
``Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.`` to pewnie głos Radnego co poparł Grafa a potem był przeciw Carfurowi i ma czelność pisac że działa w moim (mieszkańców)!!!
Jako Mieszkaniec naszego Miasta chcę by się rozwijało i było przychylne inwestorom zewnetrznym.Bo oni potem na salonach Warszawy Gdańska czy krakowa rozmawiaja , że w tym Chełmie to nie ma co inwestować bo Rada i pani prezydent to popierają tylko ``... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 14 marca 2009 o 11:04
0
Popieram tych radnych, którzy byli przeciw Cerrfourowi, ponieważ:
1. Jestem za wysokimi cenami w Chełmie
2. Jestem za wysokim bezrobociem w Chełmie
3. Jestem przeciwko inwestycjom w Chełmie
4. Jestem za tym aby Chełm dalej był zaściankiem Polski wschodniej
5. Popieram chełmskich kupców
6. Nie słucham głosów mieszkańców Chełma
7. Wole, aby ta inwestycja powstała w Gminie Chełm - chcę aby gmina się rozwijała
8. Lubię jak chełmscy kupcy traktują mnie jak w latach 80 tych traktowano klientów (lubie wspomnienia PRL-u)

P.S Dalej będę popierał tych radnych
Popieram tych radnych, którzy byli przeciw Cerrfourowi, ponieważ:
1. Jestem za wysokimi cenami w Chełmie
2. Jestem za wysokim bezrobociem w Chełmie
3. Jestem przeciwko inwestycjom w Chełmie
4. Jestem za tym aby Chełm dalej był zaściankiem Polski wschodniej
5. Popieram chełmskich kupców
6. Nie słucham głosów mieszkańców Chełma
7. Wole, aby ta inwestycja powstała w Gminie Chełm - chcę aby gmina się rozwijała
8. Lubię jak chełmscy kupcy traktują mnie jak w latach 80 tych traktowano klientów (lubie... rozwiń
Avatar
CBA / 14 marca 2009 o 09:19
0
Ja bym sprawdził tych Radnych którzy głosowali za Grafem a potem przeciw Carfurowi
Avatar
Andrzej / 14 marca 2009 o 08:59
0
Gość napisał:
Proszę Państwa!
Tak naprawdę na budowie Carrefoura w mieście zależało tylko pewnej niewielkiej grupie ludzi i jestem przekonany, że te wpisy, które krytykują działania innych radnych, są ich autorstwa. Zależało na tym trzem radnym PiS: Kuśmierzowi, Osowskiemu i Kisielowi. Ci dwaj ostatni głosowali jak głosował Kuśmierz. Odpowiedź na pytanie dlaczego PiS głosował tak, a nie inaczej zostawiam Państwu. Ten hipermarket jest w Chełmie niepotrzebny. Proszę jechać do Lublina i zobaczyć jak wygląda GALERIA LUBELSKA. Czy chcemy mieć coś podobnego też w Chełmie? Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.


Ta trójka tak głosowało bo ma trochę oleju w głowie


Ta trójka tak głosowało bo ma trochę oleju w głowie rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2009 o 08:45
0
Gość napisał:
Proszę Państwa!
Tak naprawdę na budowie Carrefoura w mieście zależało tylko pewnej niewielkiej grupie ludzi i jestem przekonany, że te wpisy, które krytykują działania innych radnych, są ich autorstwa. Zależało na tym trzem radnym PiS: Kuśmierzowi, Osowskiemu i Kisielowi. Ci dwaj ostatni głosowali jak głosował Kuśmierz. Odpowiedź na pytanie dlaczego PiS głosował tak, a nie inaczej zostawiam Państwu. Ten hipermarket jest w Chełmie niepotrzebny. Proszę jechać do Lublina i zobaczyć jak wygląda GALERIA LUBELSKA. Czy chcemy mieć coś podobnego też w Chełmie? Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.



To zobacz w Świdniku jak wygląda Kaufland i tak bedzie na 3 maja u Grafa jednak wolę galerie lubelska z lublina



To zobacz w Świdniku jak wygląda Kaufland i tak bedzie na 3 maja u Grafa jednak wolę galerie lubelska z lublina rozwiń
Avatar
Maria / 13 marca 2009 o 22:14
0
Tak, chcemy mieć takie sklepy jak w lublinie i taki poziom bezrobocia jak w tym mieście. Jednak dopóki nie zmienimy myslenie pewnych ludzi (kupców) oraz radnych jak Anna Gębal to w tym mieście dalej będzie królowała bieda i zaściankowość. Wystarczy wyjść na ulicę i porozmawiać z sasiadami niech odpowiedzą czego chcą - tak galeri handlowych, pracy i zabezpieczienia, jednak włodarze tego miasta nam nie zapewnią. Na szczęście jeszcze zostało półtora roku.
Avatar
Gość / 13 marca 2009 o 21:24
0
Proszę Państwa!
Tak naprawdę na budowie Carrefoura w mieście zależało tylko pewnej niewielkiej grupie ludzi i jestem przekonany, że te wpisy, które krytykują działania innych radnych, są ich autorstwa. Zależało na tym trzem radnym PiS: Kuśmierzowi, Osowskiemu i Kisielowi. Ci dwaj ostatni głosowali jak głosował Kuśmierz. Odpowiedź na pytanie dlaczego PiS głosował tak, a nie inaczej zostawiam Państwu. Ten hipermarket jest w Chełmie niepotrzebny. Proszę jechać do Lublina i zobaczyć jak wygląda GALERIA LUBELSKA. Czy chcemy mieć coś podobnego też w Chełmie? Nie! Dlatego przestańcie wypisywać głupoty i obrażać radnych, którzy działali naprawdę w interesie mieszkańców a nie własnym.
Proszę Państwa!
Tak naprawdę na budowie Carrefoura w mieście zależało tylko pewnej niewielkiej grupie ludzi i jestem przekonany, że te wpisy, które krytykują działania innych radnych, są ich autorstwa. Zależało na tym trzem radnym PiS: Kuśmierzowi, Osowskiemu i Kisielowi. Ci dwaj ostatni głosowali jak głosował Kuśmierz. Odpowiedź na pytanie dlaczego PiS głosował tak, a nie inaczej zostawiam Państwu. Ten hipermarket jest w Chełmie niepotrzebny. Proszę jechać do Lublina i zobaczyć jak wygląda GALERIA LUBELSKA. Czy chcemy mieć coś po... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2009 o 21:18
0
teraz to carfura na kolanach trzeba aby rani poprosili....
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 140 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 29 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.