Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

22 listopada 2011 r.
14:13
Edytuj ten wpis

Rzeźby za pół miliona na chełmskim bulwarze

0 15 A A
We wtorek na miejskim bulwarze stanęły pierwszy rzeźby. Dziś pojawią się kolejne (Jacek Barczyński)
We wtorek na miejskim bulwarze stanęły pierwszy rzeźby. Dziś pojawią się kolejne (Jacek Barczyński)

We wtorek do Chełma przyjechały trzy duchy i dwa niedźwiedzie. W środę dojadą jeszcze trzy, w tym niedźwiedzica z małym. Rzeźby z piaskowca mają być ozdobą spacerowo-rowerowego bulwaru wzdłuż rzeki Uherki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rzeźby zaprojektowało małżeństwo artystów z Lublina Piotr i Maria Prusowie. Na podstawie ich modeli, rzeźby w kamieniu wykuli pracownicy firmy Kamex z Suchedniowa. Użyli piaskowca z tamtejszych kamieniołomów.

– Dowiedzieliśmy się z żoną, że gospodarze Chełma szukają wykonawców dziewięciu plenerowych rzeźb. Zgłosiliśmy się i my – opowiada Piotr Prus. –W końcu na placu boju zostały trzy firmy, w tym nasza. Po serii rozmów inwestor nam powierzył to zadanie.

W pierwotnym założeniu na bulwarze miało pojawić się dziewięć niedźwiedzi. Prusom udało się jednak przeforsować swój pomysł by trzy niedźwiadki zastąpić duchami. Wizerunki niedźwiedzi, jak i duszków nawiązują do chełmskich legend.

– Pewien problem mieliśmy z duchami – śmieje się pan Piotr. – Jak wyrzeźbić ducha, skoro z założenia jest czymś niematerialnym. Zaryzykowaliśmy i teraz jesteśmy ciekawi, czy mieszkańcom Chełma przypadnie do gustu nasza wizja zjawy z podziemi kredowych.
Jako pierwszy swoje miejsce zajął niedźwiadek strzegący wejścia do Parku Miejskiego od strony ul. Armii Krajowej. Potem przyszła kolej na trójkę duszków, które stanęły obok siebie już w samym parku, w sąsiedztwie ścieżki spacerowo-rowerowej. We wtorek zaaranżowana przez Prusów ekipa zdążyła jeszcze ustawić stojącego niedźwiedzia obok mostu na Uherce przy ul. Ogrodowej.

W środę pojawią się kolejne misie. Rzeźby zajmą swoje miejsca na tyłach siedziby MKS Cement Gryf Chełm, przy następnym mostku na Uherce oraz na końcu miejskiego odcinka bulwaru.

– Padały różne pomysły na plenerowe rzeźby, od żabek i motylków, po historyczne i ważne dla Chełma postacie – mówi Rolad Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta. – Tymczasem prezydent uznała, że najlepszym rozwiązaniem będzie nasz herbowy biały niedźwiedź i Duch Bieluch, czyli dwa symbole naszego miasta. Bardzo zależy nam na ich utrwalaniu nie tylko ze względów sentymentalnych, ale także promocyjnych i marketingowych.

Każda z rzeźb waży po kilka ton. Nie lada wyzwaniem było już przygotowanie postumentów. Na samo uzbrojenie betonowych konstrukcji potrzeba było aż1,3 tys. kg stali. Koszt rzeźb razem z cokołami i transportem to 412 tys. zł

Chełmski bulwar

Długi na 3,5 km będzie jednym z najdłuższych w kraju. Wzdłuż ścieżki znajdzie się kilkanaście placów rekreacyjno sportowych. Do tego skwerki ze stołami pingpongowymi i szachowymi. Będą też miejsca do grillowania i punkty widokowe. Całość ma być obsadzona oryginalnymi drzewami i krzewami, oświetlona i monitorowana.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2011 o 20:48
0
[quote name='monika' timestamp='1322158170' post='562456']Z Tęsknię za dawnymi czasami gdy milicjant nie bał się przypałować takiemu deb***owi. A teraz? ech, szkoda gadać, to temat rzeka. Ale za to mamy wolność hahaha
[/quote]

To może na Białoruś albo do Korei Północnej się przenieś. Od karania są Sądy.
Avatar
monika / 24 listopada 2011 o 19:09
0
Z tego co się orientuję (mogę się mylić ale tak chyba kiedyś gdzieś czytałam) forsę na te miśki dała unia. A tam nie ma przeproś. Dali na miśki to trzeba je postawić i tyle. Na nic innego nie można tej kasy wydać i już. Unia nie da Ci forsy na spłatę długów czy utworzenie nowych miejsc pracy. Tak się głupio podłożyliśmy i wstąpiliśmy do unii to teraz mamy... Ale czuję, że niedługo to się posypie. Zależało im na zlikwidowaniu przemysłu, fabryk, usług żeby mieli rynek zbytu dla swoich towarów. Ale niedługo zabraknie nam forsy i kto wtedy będzie kupował?
A jak już jestem przy miśkach to uważam, że coś takiego owszem ale nie w Chełmie. Wandale zaraz to zniszczą. Tutaj nic się nie uchowa i to jest przykre. Tęsknię za dawnymi czasami gdy milicjant nie bał się przypałować takiemu deb***owi. A teraz? ech, szkoda gadać, to temat rzeka. Ale za to mamy wolność hahaha
Z tego co się orientuję (mogę się mylić ale tak chyba kiedyś gdzieś czytałam) forsę na te miśki dała unia. A tam nie ma przeproś. Dali na miśki to trzeba je postawić i tyle. Na nic innego nie można tej kasy wydać i już. Unia nie da Ci forsy na spłatę długów czy utworzenie nowych miejsc pracy. Tak się głupio podłożyliśmy i wstąpiliśmy do unii to teraz mamy... Ale czuję, że niedługo to się posypie. Zależało im na zlikwidowaniu przemysłu, fabryk, usług żeby mieli rynek zbytu dla swoich towarów. Ale niedługo zabraknie nam forsy i kto wtedy będzi... rozwiń
Avatar
rysiu z klanu / 24 listopada 2011 o 15:07
0
przeciez miasto chelm ma dluuugi , w gazecie czytalem ze na jednego mieszkanca chelma 1000zl zadluzenia !!!
po co marnowac tak wielkie pieniadze na pomniki ??? kto jest odpowiedzialny za ta decyzje ???
pani prezydent ??? czy nie lepiej za te pieniadze splacic zadluzenie miasta ???
prosze pamietac ze % leci , logiczne ze im szybciej splacimy tym lepiej tym taniej ,
czy to glupota wladzy ? a moze celowe dzialanie ?
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 o 11:32
0
a przed mostkiem na Uherce przy ścieżce rowerowej przy domkach,ni z gruchy ż z pietruchy stoi RÓŻOWY NIEDŹWIEDŹ!!!!!!!!!!!!!!, a przed nim wyłamany przez ciężarówkę asfalt.
a przed mostkiem na Uherce przy ścieżce rowerowej przy domkach,ni z gruchy ż z pietruchy stoi RÓŻOWY NIEDŹWIEDŹ!!!!!!!!!!!!!!, a przed nim wyłamany przez ciężarówkę asfalt. rozwiń
Avatar
miko / 23 listopada 2011 o 18:12
0
i na takie pierdoły podnieśli podatki?
Avatar
Gość / 23 listopada 2011 o 09:52
0
W królewskim grodzie nad Uherką powstał bulwar europejski kolego komunista.Zazdrość przez Ciebie przemawia,a duch podziemi i niedźwiedź królewski mimo wszystko Cię zaprasza i pozdrawia.Takiego pięknego bulwaru nikt w województwie nie ma.
Avatar
Komunista / 23 listopada 2011 o 08:47
0
Teraz to już wiocha i prowincja na całego.Wstyd się przyznać do pochodzenia.
Avatar
Poleka / 23 listopada 2011 o 08:45
0
Dokładnie, kolego też się właśnie zastanowiłem na temat tego działania przecież sam Chełm jako miasto i tak jest najbardziej pięknym krajobrazowo a zarazem z największym wskaźnikiem bezrobocia dla młodych ludzi niestety, gdzie najtrudniej się żyje, jest wielkie bezrobocie i nic się nie dzieje w tym temacie. Ludzie młodzi wykształceni, którzy zjechali z innych miast większych, gdzie studiowali odczuwają różnicę. Ja rozumiem, że trzeba upiększać miasto choć jest już i tak samo w sobie bardzo ładne, ale dlaczego kosztem ludzi bezrobotnych i tu jest pytanie co z tego że będzie ścieżka rowerowa z miśkami jak większość stąd ucieknie.
Dokładnie, kolego też się właśnie zastanowiłem na temat tego działania przecież sam Chełm jako miasto i tak jest najbardziej pięknym krajobrazowo a zarazem z największym wskaźnikiem bezrobocia dla młodych ludzi niestety, gdzie najtrudniej się żyje, jest wielkie bezrobocie i nic się nie dzieje w tym temacie. Ludzie młodzi wykształceni, którzy zjechali z innych miast większych, gdzie studiowali odczuwają różnicę. Ja rozumiem, że trzeba upiększać miasto choć jest już i tak samo w sobie bardzo ładne, ale dlaczego kosztem ludzi bezrobotnych i tu ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2011 o 18:02
0
[quote name='...pytajacy...' timestamp='1321976594' post='561410']
Pałac Kultury i Sztuki w Warszawie należy do najokropniejszych "dziel" architektonicznych w Europie, ale mało kto wyobraża sobie stolice bez tej szkarady!
[/quote]

Jak chcesz kogoś pouczać to dobrze by było samemu coś wiedzieć. Pałac Kultury i Nauki
Avatar
...pytajacy... / 22 listopada 2011 o 16:43
0
[quote name='mn' timestamp='1321968773' post='561352']
Ale tandeta Chełm to bogate miasto?, że na takie rzeczy ma kasę?
[/quote]
a czy widziałeś owe rzeźby, aby już ferować sady?
każdy uważa się za znawcę i uzurpuje sobie prawo do znajomości na wszystkim
na sztuce, na medycynie, na lotach kosmicznych, a tak naprawdę jest kompletnie nikim z samego faktu, iż jakieś tam 400 tys. mające na celu upiększenie miasta wydaje się mu suma wręcz niebotyczna.

Pałac Kultury i Sztuki w Warszawie należy do najokropniejszych "dziel" architektonicznych w Europie, ale mało kto wyobraża sobie stolice bez tej szkarady!
[quote name='mn' timestamp='1321968773' post='561352']
Ale tandeta Chełm to bogate miasto?, że na takie rzeczy ma kasę?
[/quote]
a czy widziałeś owe rzeźby, aby już ferować sady?
każdy uważa się za znawcę i uzurpuje sobie prawo do znajomości na wszystkim
na sztuce, na medycynie, na lotach kosmicznych, a tak naprawdę jest kompletnie nikim z samego faktu, iż jakieś tam 400 tys. mające na celu upiększenie miasta wydaje się mu suma wręcz niebotyczna.

Pałac Kultury i Sztuki w Wars... rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2011 o 20:48
0
[quote name='monika' timestamp='1322158170' post='562456']Z Tęsknię za dawnymi czasami gdy milicjant nie bał się przypałować takiemu deb***owi. A teraz? ech, szkoda gadać, to temat rzeka. Ale za to mamy wolność hahaha
[/quote]

To może na Białoruś albo do Korei Północnej się przenieś. Od karania są Sądy.
Avatar
monika / 24 listopada 2011 o 19:09
0
Z tego co się orientuję (mogę się mylić ale tak chyba kiedyś gdzieś czytałam) forsę na te miśki dała unia. A tam nie ma przeproś. Dali na miśki to trzeba je postawić i tyle. Na nic innego nie można tej kasy wydać i już. Unia nie da Ci forsy na spłatę długów czy utworzenie nowych miejsc pracy. Tak się głupio podłożyliśmy i wstąpiliśmy do unii to teraz mamy... Ale czuję, że niedługo to się posypie. Zależało im na zlikwidowaniu przemysłu, fabryk, usług żeby mieli rynek zbytu dla swoich towarów. Ale niedługo zabraknie nam forsy i kto wtedy będzie kupował?
A jak już jestem przy miśkach to uważam, że coś takiego owszem ale nie w Chełmie. Wandale zaraz to zniszczą. Tutaj nic się nie uchowa i to jest przykre. Tęsknię za dawnymi czasami gdy milicjant nie bał się przypałować takiemu deb***owi. A teraz? ech, szkoda gadać, to temat rzeka. Ale za to mamy wolność hahaha
Z tego co się orientuję (mogę się mylić ale tak chyba kiedyś gdzieś czytałam) forsę na te miśki dała unia. A tam nie ma przeproś. Dali na miśki to trzeba je postawić i tyle. Na nic innego nie można tej kasy wydać i już. Unia nie da Ci forsy na spłatę długów czy utworzenie nowych miejsc pracy. Tak się głupio podłożyliśmy i wstąpiliśmy do unii to teraz mamy... Ale czuję, że niedługo to się posypie. Zależało im na zlikwidowaniu przemysłu, fabryk, usług żeby mieli rynek zbytu dla swoich towarów. Ale niedługo zabraknie nam forsy i kto wtedy będzi... rozwiń
Avatar
rysiu z klanu / 24 listopada 2011 o 15:07
0
przeciez miasto chelm ma dluuugi , w gazecie czytalem ze na jednego mieszkanca chelma 1000zl zadluzenia !!!
po co marnowac tak wielkie pieniadze na pomniki ??? kto jest odpowiedzialny za ta decyzje ???
pani prezydent ??? czy nie lepiej za te pieniadze splacic zadluzenie miasta ???
prosze pamietac ze % leci , logiczne ze im szybciej splacimy tym lepiej tym taniej ,
czy to glupota wladzy ? a moze celowe dzialanie ?
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 o 11:32
0
a przed mostkiem na Uherce przy ścieżce rowerowej przy domkach,ni z gruchy ż z pietruchy stoi RÓŻOWY NIEDŹWIEDŹ!!!!!!!!!!!!!!, a przed nim wyłamany przez ciężarówkę asfalt.
a przed mostkiem na Uherce przy ścieżce rowerowej przy domkach,ni z gruchy ż z pietruchy stoi RÓŻOWY NIEDŹWIEDŹ!!!!!!!!!!!!!!, a przed nim wyłamany przez ciężarówkę asfalt. rozwiń
Avatar
miko / 23 listopada 2011 o 18:12
0
i na takie pierdoły podnieśli podatki?
Avatar
Gość / 23 listopada 2011 o 09:52
0
W królewskim grodzie nad Uherką powstał bulwar europejski kolego komunista.Zazdrość przez Ciebie przemawia,a duch podziemi i niedźwiedź królewski mimo wszystko Cię zaprasza i pozdrawia.Takiego pięknego bulwaru nikt w województwie nie ma.
Avatar
Komunista / 23 listopada 2011 o 08:47
0
Teraz to już wiocha i prowincja na całego.Wstyd się przyznać do pochodzenia.
Avatar
Poleka / 23 listopada 2011 o 08:45
0
Dokładnie, kolego też się właśnie zastanowiłem na temat tego działania przecież sam Chełm jako miasto i tak jest najbardziej pięknym krajobrazowo a zarazem z największym wskaźnikiem bezrobocia dla młodych ludzi niestety, gdzie najtrudniej się żyje, jest wielkie bezrobocie i nic się nie dzieje w tym temacie. Ludzie młodzi wykształceni, którzy zjechali z innych miast większych, gdzie studiowali odczuwają różnicę. Ja rozumiem, że trzeba upiększać miasto choć jest już i tak samo w sobie bardzo ładne, ale dlaczego kosztem ludzi bezrobotnych i tu jest pytanie co z tego że będzie ścieżka rowerowa z miśkami jak większość stąd ucieknie.
Dokładnie, kolego też się właśnie zastanowiłem na temat tego działania przecież sam Chełm jako miasto i tak jest najbardziej pięknym krajobrazowo a zarazem z największym wskaźnikiem bezrobocia dla młodych ludzi niestety, gdzie najtrudniej się żyje, jest wielkie bezrobocie i nic się nie dzieje w tym temacie. Ludzie młodzi wykształceni, którzy zjechali z innych miast większych, gdzie studiowali odczuwają różnicę. Ja rozumiem, że trzeba upiększać miasto choć jest już i tak samo w sobie bardzo ładne, ale dlaczego kosztem ludzi bezrobotnych i tu ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2011 o 18:02
0
[quote name='...pytajacy...' timestamp='1321976594' post='561410']
Pałac Kultury i Sztuki w Warszawie należy do najokropniejszych "dziel" architektonicznych w Europie, ale mało kto wyobraża sobie stolice bez tej szkarady!
[/quote]

Jak chcesz kogoś pouczać to dobrze by było samemu coś wiedzieć. Pałac Kultury i Nauki
Avatar
...pytajacy... / 22 listopada 2011 o 16:43
0
[quote name='mn' timestamp='1321968773' post='561352']
Ale tandeta Chełm to bogate miasto?, że na takie rzeczy ma kasę?
[/quote]
a czy widziałeś owe rzeźby, aby już ferować sady?
każdy uważa się za znawcę i uzurpuje sobie prawo do znajomości na wszystkim
na sztuce, na medycynie, na lotach kosmicznych, a tak naprawdę jest kompletnie nikim z samego faktu, iż jakieś tam 400 tys. mające na celu upiększenie miasta wydaje się mu suma wręcz niebotyczna.

Pałac Kultury i Sztuki w Warszawie należy do najokropniejszych "dziel" architektonicznych w Europie, ale mało kto wyobraża sobie stolice bez tej szkarady!
[quote name='mn' timestamp='1321968773' post='561352']
Ale tandeta Chełm to bogate miasto?, że na takie rzeczy ma kasę?
[/quote]
a czy widziałeś owe rzeźby, aby już ferować sady?
każdy uważa się za znawcę i uzurpuje sobie prawo do znajomości na wszystkim
na sztuce, na medycynie, na lotach kosmicznych, a tak naprawdę jest kompletnie nikim z samego faktu, iż jakieś tam 400 tys. mające na celu upiększenie miasta wydaje się mu suma wręcz niebotyczna.

Pałac Kultury i Sztuki w Wars... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 2 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 15 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 60 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 20

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 135 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!