Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

17 stycznia 2009 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Strajk pielęgniarek: urlopy na żądanie

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 8 A A

W chełmskim szpitalu pielęgniarki i pracownicy obsługi dzień po dniu biorą urlopy na żądanie. W ten sposób dają wyraz swemu niezadowoleniu z warunków płacowych. Zapowiadają generalny strajk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podobnie jak w czwartek również w piątek około 100 osób, czyli 80 proc. dziennej zmiany, wzięło urlopy na żądanie. W tej sytuacji na niektórych oddziałach lekarze musieli zastępować pielęgniarki.

Wczoraj protestujące pielęgniarki odwiedziła Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Ze związkowcami i dyrektorem szpitala rozmawiał także przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

- Tym razem zaproponowałem pielęgniarkom podwyżki najpierw o 5 proc., a następnie o 7 proc., a pracownikom obsługi o 3 proc. - mówi Mariusz Kowalczuk, pełniący obowiązki dyrektor szpitala. - Propozycja nie została przyjęta.

Protestujący są nieugięci. Żądają zwiększenia wynagrodzenia pielęgniarkom o 700 zł, a pracownikom obsługi o 500 zł. Kowalczuk twierdzi, że nawet tak wysokie podwyżki są możliwe, ale dopiero pod koniec roku. - Zaproponowałem przedsięwzięcia, które, moim zdaniem, mogą przynieść oszczędności, czyli pieniądze na podwyżki płac - mówi. - Niestety, wszystkie zostały odrzucone.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chełmianka / 31 stycznia 2009 r. o 17:53
Jak się czuje Pan Dyrektor-pielęgniarz.Chyba ten chełmski szpital wykończy.
Avatar
kluska / 30 stycznia 2009 r. o 15:36
uczyć się nie zaszkodzi nikomu.znam takich uczonych lekarzy ,że nawet wynagrodzenie zamiatacza ulic to za dużo.trochę pokory .
Avatar
ana / 19 stycznia 2009 r. o 20:45
[quote name='czarna ines' date='18.01.2009, 13:20' post='85521']
nie pasuje to sprzątac ulice a nie mowic ze lakarze tyle zarabiaja trzeba bylo uczyc sie a nie teraz pier. i tak za wasz praktykanci robia wiec nie nazekajcie do domu
[/quo

Oj trzeba było się uczyć, trzeba było ! Przecież ty prostego zdania nie potrafisz sklećić, a mniej błędów robi dziecko w pierwszej klasie !
Avatar
m / 18 stycznia 2009 r. o 17:01
STYX napisał:
Ktoś was zmusza do pracy ? Nie podoba się to won, Norwegia czeka !

Gdzie do Norwegii , takie miernoty
Avatar
czarna ines / 18 stycznia 2009 r. o 13:20
nie pasuje to sprzątac ulice a nie mowic ze lakarze tyle zarabiaja trzeba bylo uczyc sie a nie teraz pier. i tak za wasz praktykanci robia wiec nie nazekajcie do domu
Avatar
Pacjent / 18 stycznia 2009 r. o 11:05
Czy ktoś wie ? Kto doprowadził do sytuacji jaka ma miejsce w chełmskim szpitalu? Dlaczego mimo ogromnego zadłużenia podwyżki dostawali lekarze,którzy obecnie zarabiają po 30 tysięcy miesięcznie.Reszcie załogi nie przysługuje nawet odzież ochronna,którą musi kupować z własnej kieszeni, straszy się zwolnieniami a dyrekcja w tym obecnie pełniący obowiązki dyrektor przyznawali sobie ekstra dodatki za dyżury po 2 tysiące. Dlaczego były dyrektor stchórzył zostawiając szpital w takiej sytuacji ? Dlaczego Urząd Marszałkowski nie wyciągnie wniosków tylko dalej promuje partyjnego kolegę na stanowisko dyrektora, który zaczyna urzędowanie od konfliktu z załogą
Czy ktoś wie ? Kto doprowadził do sytuacji jaka ma miejsce w chełmskim szpitalu? Dlaczego mimo ogromnego zadłużenia podwyżki dostawali lekarze,którzy obecnie zarabiają po 30 tysięcy miesięcznie.Reszcie załogi nie przysługuje nawet odzież ochronna,którą musi kupować z własnej kieszeni, straszy się zwolnieniami a dyrekcja w tym obecnie pełniący obowiązki dyrektor przyznawali sobie ekstra dodatki za dyżury po 2 tysiące. Dlaczego były dyrektor stchórzył zostawiając szpital w takiej sytuacji ? Dlaczego Urząd Marszałkowski nie wyciągnie wniosków t... rozwiń
Avatar
STYX / 17 stycznia 2009 r. o 23:12
Ktoś was zmusza do pracy ? Nie podoba się to won, Norwegia czeka !
Avatar
Joop / 17 stycznia 2009 r. o 23:04
Pomysł Nr 1

Komputeryzacja szpitala i zwolnienie wszystkich sekretarek medycznych!
Avatar
chełmianka / 31 stycznia 2009 r. o 17:53
Jak się czuje Pan Dyrektor-pielęgniarz.Chyba ten chełmski szpital wykończy.
Avatar
kluska / 30 stycznia 2009 r. o 15:36
uczyć się nie zaszkodzi nikomu.znam takich uczonych lekarzy ,że nawet wynagrodzenie zamiatacza ulic to za dużo.trochę pokory .
Avatar
ana / 19 stycznia 2009 r. o 20:45
[quote name='czarna ines' date='18.01.2009, 13:20' post='85521']
nie pasuje to sprzątac ulice a nie mowic ze lakarze tyle zarabiaja trzeba bylo uczyc sie a nie teraz pier. i tak za wasz praktykanci robia wiec nie nazekajcie do domu
[/quo

Oj trzeba było się uczyć, trzeba było ! Przecież ty prostego zdania nie potrafisz sklećić, a mniej błędów robi dziecko w pierwszej klasie !
Avatar
m / 18 stycznia 2009 r. o 17:01
STYX napisał:
Ktoś was zmusza do pracy ? Nie podoba się to won, Norwegia czeka !

Gdzie do Norwegii , takie miernoty
Avatar
czarna ines / 18 stycznia 2009 r. o 13:20
nie pasuje to sprzątac ulice a nie mowic ze lakarze tyle zarabiaja trzeba bylo uczyc sie a nie teraz pier. i tak za wasz praktykanci robia wiec nie nazekajcie do domu
Avatar
Pacjent / 18 stycznia 2009 r. o 11:05
Czy ktoś wie ? Kto doprowadził do sytuacji jaka ma miejsce w chełmskim szpitalu? Dlaczego mimo ogromnego zadłużenia podwyżki dostawali lekarze,którzy obecnie zarabiają po 30 tysięcy miesięcznie.Reszcie załogi nie przysługuje nawet odzież ochronna,którą musi kupować z własnej kieszeni, straszy się zwolnieniami a dyrekcja w tym obecnie pełniący obowiązki dyrektor przyznawali sobie ekstra dodatki za dyżury po 2 tysiące. Dlaczego były dyrektor stchórzył zostawiając szpital w takiej sytuacji ? Dlaczego Urząd Marszałkowski nie wyciągnie wniosków tylko dalej promuje partyjnego kolegę na stanowisko dyrektora, który zaczyna urzędowanie od konfliktu z załogą
Czy ktoś wie ? Kto doprowadził do sytuacji jaka ma miejsce w chełmskim szpitalu? Dlaczego mimo ogromnego zadłużenia podwyżki dostawali lekarze,którzy obecnie zarabiają po 30 tysięcy miesięcznie.Reszcie załogi nie przysługuje nawet odzież ochronna,którą musi kupować z własnej kieszeni, straszy się zwolnieniami a dyrekcja w tym obecnie pełniący obowiązki dyrektor przyznawali sobie ekstra dodatki za dyżury po 2 tysiące. Dlaczego były dyrektor stchórzył zostawiając szpital w takiej sytuacji ? Dlaczego Urząd Marszałkowski nie wyciągnie wniosków t... rozwiń
Avatar
STYX / 17 stycznia 2009 r. o 23:12
Ktoś was zmusza do pracy ? Nie podoba się to won, Norwegia czeka !
Avatar
Joop / 17 stycznia 2009 r. o 23:04
Pomysł Nr 1

Komputeryzacja szpitala i zwolnienie wszystkich sekretarek medycznych!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Przed drużyną z Lublina seria bardzo ważnych meczów. Za kilka tygodni powinniśmy już poznać odpowiedź na pytanie: na co w tym sezonie stać Polski Cukier Start? Na początek już w sobotę drużyna Artura Gronka postara się o niespodziankę w Sopocie, gdzie zmierzy się z tamtejszym Treflem (godz. 19.30).

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"
film

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"

14-letna Alicja po miesiącu poszukiwań odnalazła się na terenie Niemiec, w towarzystwie 33-letniego byłego kryminalisty. Zakochana nastolatka, po tygodniu spędzonym w domu dziecka, znowu uciekła i przez dwa tygodnie ukrywała się z Dawidem R. Czy organy ścigania wystarczająco chroniły autystyczną nastolatkę?

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Ponad 1,8 mln zł wydało miasto Zamość od 2016 przyznając mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorstwom dotacje na wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne. W tym roku do rozdysponowania jest kolejnych 360 tys. zł. Nabór wniosków ruszy za kilka dni.

Spektakl "Przepis na Cohena" wraca do Centrum Kultury
10 lutego 2023, 19:00

Spektakl "Przepis na Cohena" wraca do Centrum Kultury

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokazy spektaklu muzycznego Łukasza Witt-Michałowskiego - "Przepis na Cohena". Sztukę będzie można zobaczyć 10 i 11 lutego o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!