Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 września 2010 r.
13:46
Edytuj ten wpis

W Chełmie są ulice, na które nie mogą trafić nawet taksówkarze

0 19 A A

W Chełmie są ulice Bolesława Chrobrego, Mieszka I, Władysław Jagiełły i Świętej Królowej Jadwigi. Wszystkie są bocznymi ulicy Pszennej. Ale o tym, że tak się nazywają, nawet ich mieszkańcy dowiedzieli się dopiero przy meldunku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mówię wszystkim, że mieszkam na Pszennej – opowiada nam Malwina Zając z ulicy Władysława Jagiełły. – Nawet kiedy zamawiam pizze z dowozem do domu, czekam na nią dłużej, bo dostawca nie może do mnie trafić. Zupełnie jakbym mieszkała na "ulicy widmo”.

Nazwy każdej z ulic bocznych od Pszennej obowiązują od września 2008 roku. Mimo to niemal nikt ich dotąd nie używa. Po co więc zostały wprowadzone?

– Ludzie stawiali swoje domy w głębi, za ulicą Pszenną. I budowali do nich własne drogi dojazdowe, które nie miały adresów. Nadanie im nazw było konieczne – wyjaśnia Wiesław Wróblewski, przewodniczący rady Osiedla Słonecznego w Chełmie.

– Kupując działkę pod dom, byłem święcie przekonany, że znajduje się ona przy ulicy Pszennej i bardzo się zdziwiłem, gdy okazało się, że mój dom stoi przy ul. Mieszka I – mówi jeden z miejscowych.

W takim przekonaniu do dziś żyje większość mieszkańców osiedla. – Ostatnio jakiś przechodzień spytał mnie, gdzie jest ulica Chrobrego – wspomina Kinga Maj z ulicy Pszennej. – Nie miałam pojęcia. A później okazało się, że mieszkam ledwie 100 metrów od Chrobrego.

Władzom miasta ta sytuacja nie przeszkadza?

– Nie dotarły do nas żadne skargi na ten temat – zapewnia Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prasowy prezydent Chełma. – Nadanie nazw ulicom przeprowadziliśmy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku złożonego przez zarząd rady Osiedla Słonecznego.

Mieszkańców bulwersuje jednak fakt, że żadna z małych uliczek nie została dotąd właściwie oznaczona. Tabliczkę z nazwą ma tylko ulica Pszenna. Pozostałe już nie.

– Kiedy ktoś do mnie przyjeżdża, muszę po niego wychodzić, bo inaczej by nie trafił – mówi Malwina Zając. – Nie ma mowy, żeby dojechała do mnie zamówiona taksówka.

Dlaczego tych oznaczeń brakuje?

– Na bocznych drogach ulicy Pszennej do tej pory nie wszędzie były ogrodzenia, na których moglibyśmy powiesić tabliczkę z nazwą ulicy – odpowiada Ryszard Poniatowski, dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Mienia Komunalnego UM.

Czy to się zmieni? – Zamawianiem i umieszczaniem tablic zajmuje się Zarząd Dróg Miejskich na mocy uchwały Rady Miasta. Ale nie zamawia się małych ilości, tylko czeka na objęcie uchwałą większej liczby – dodaje dyrektor i podkreśla, że mieszkańcy powinni jednak taką potrzebę zgłosić.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
perkozek / 19 września 2010 o 16:56
0
Chopina to była boczna ulicy Stephensona (na samej górze na przeciw ChDK)
Avatar
chełmanin / 16 września 2010 o 12:14
0
[quote name='AgA' date='16 wrzesień 2010 - 09:03 ' timestamp='1284620599' post='348035']
Była w Chełmie ulica F.Chopina,ciekawe czy ktoś wie gdzie ona była bo obecnie znikła.
[/quote]



Był to zjazd do Placu Tysiącelcia do przedszkola PKP (obecnie siedziba firmy Zomar)

Niedaleko jest/była ul. St. Moniuszki
Avatar
AgA / 16 września 2010 o 09:03
0
Była w Chełmie ulica F.Chopina,ciekawe czy ktoś wie gdzie ona była bo obecnie znikła.
Avatar
crx / 16 września 2010 o 08:35
0
Nie róbcie obciachu!A bo to mało mamy świętych z ostatniego czasu.Kto coś wie o jakiejś tam królowej.A w którym państwie ona była?I nie wiadomo jakie miała poglądy -trzeba to wszystko zlustrować i pozmieniać nazwy-bo to przecież strasznie ważna kwestia!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 września 2010 o 08:19
0
Wstydzilibyście się! Jak jest ulica jakiejś "Świętej........" to każdy powinien wiedzieć gdzie to jest, lepiej niż własną datę urodzenia! Do spowiedzi!
Avatar
Halo, halo...pizza / 16 września 2010 o 07:56
0
W Chełmie jest również ul. Nadtorowa (dojazd albo od ul. Kąpieliskowej albo od ul. Złotej/Metalowej)- chociaż "ulica" to zbyt dużo napisane, gruntowa droga pełna wyrw i nierówności. I wszystko byłoby OK gdyby adres dotyczył wyłącznie zabudowań przy tej ulicy. Ale w ostatnim okresie na tym, chyba zapomnianym przez miasto, zakątku powstało kilka nowych domów i z tego co zauważyłem domy będące nawet 200 m od Nadtorowej mają adres przy tej ulicy pomimo, że dojazd do nich jest naturalnym przedłużeniem np. ul. Mokrej. A w numero-literkowym szaleństwie Urząd Miasta Chełm, nadając numery posesjom, nie zmieniając numeru w literkach "doszedł" już do litery, bodajże "J". I weź człowieku bądź mądry i dowieź zamawiającym np. pizzę czy inne rzeczy pod właściwy adres:)
W Chełmie jest również ul. Nadtorowa (dojazd albo od ul. Kąpieliskowej albo od ul. Złotej/Metalowej)- chociaż "ulica" to zbyt dużo napisane, gruntowa droga pełna wyrw i nierówności. I wszystko byłoby OK gdyby adres dotyczył wyłącznie zabudowań przy tej ulicy. Ale w ostatnim okresie na tym, chyba zapomnianym przez miasto, zakątku powstało kilka nowych domów i z tego co zauważyłem domy będące nawet 200 m od Nadtorowej mają adres przy tej ulicy pomimo, że dojazd do nich jest naturalnym przedłużeniem np. ul. Mokrej. A w numero-literkow... rozwiń
Avatar
Ja / 16 września 2010 o 00:50
0
Na każdą ulicę można trafić jak jest na mapie albo w nawigacji.Najgorzej jest z numerami domów a to już wina samych właścicieli-niewidoczne z drogi numery lub ich brak!
Avatar
Darek / 15 września 2010 o 23:46
0
Dobre, potrzebny płot na tabliczkę z nazwą. Super, co to za Dyrektor ? Zerowa inteligencja. Żenada.
Avatar
malone / 15 września 2010 o 23:34
0
he he to tam są taksówki ?
Avatar
gosc / 15 września 2010 o 21:52
0
drogi byscie wyremontowali!!! takich dziur to jeszcze nie widzialem w zadnym miescie
Avatar
perkozek / 19 września 2010 o 16:56
0
Chopina to była boczna ulicy Stephensona (na samej górze na przeciw ChDK)
Avatar
chełmanin / 16 września 2010 o 12:14
0
[quote name='AgA' date='16 wrzesień 2010 - 09:03 ' timestamp='1284620599' post='348035']
Była w Chełmie ulica F.Chopina,ciekawe czy ktoś wie gdzie ona była bo obecnie znikła.
[/quote]



Był to zjazd do Placu Tysiącelcia do przedszkola PKP (obecnie siedziba firmy Zomar)

Niedaleko jest/była ul. St. Moniuszki
Avatar
AgA / 16 września 2010 o 09:03
0
Była w Chełmie ulica F.Chopina,ciekawe czy ktoś wie gdzie ona była bo obecnie znikła.
Avatar
crx / 16 września 2010 o 08:35
0
Nie róbcie obciachu!A bo to mało mamy świętych z ostatniego czasu.Kto coś wie o jakiejś tam królowej.A w którym państwie ona była?I nie wiadomo jakie miała poglądy -trzeba to wszystko zlustrować i pozmieniać nazwy-bo to przecież strasznie ważna kwestia!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 września 2010 o 08:19
0
Wstydzilibyście się! Jak jest ulica jakiejś "Świętej........" to każdy powinien wiedzieć gdzie to jest, lepiej niż własną datę urodzenia! Do spowiedzi!
Avatar
Halo, halo...pizza / 16 września 2010 o 07:56
0
W Chełmie jest również ul. Nadtorowa (dojazd albo od ul. Kąpieliskowej albo od ul. Złotej/Metalowej)- chociaż "ulica" to zbyt dużo napisane, gruntowa droga pełna wyrw i nierówności. I wszystko byłoby OK gdyby adres dotyczył wyłącznie zabudowań przy tej ulicy. Ale w ostatnim okresie na tym, chyba zapomnianym przez miasto, zakątku powstało kilka nowych domów i z tego co zauważyłem domy będące nawet 200 m od Nadtorowej mają adres przy tej ulicy pomimo, że dojazd do nich jest naturalnym przedłużeniem np. ul. Mokrej. A w numero-literkowym szaleństwie Urząd Miasta Chełm, nadając numery posesjom, nie zmieniając numeru w literkach "doszedł" już do litery, bodajże "J". I weź człowieku bądź mądry i dowieź zamawiającym np. pizzę czy inne rzeczy pod właściwy adres:)
W Chełmie jest również ul. Nadtorowa (dojazd albo od ul. Kąpieliskowej albo od ul. Złotej/Metalowej)- chociaż "ulica" to zbyt dużo napisane, gruntowa droga pełna wyrw i nierówności. I wszystko byłoby OK gdyby adres dotyczył wyłącznie zabudowań przy tej ulicy. Ale w ostatnim okresie na tym, chyba zapomnianym przez miasto, zakątku powstało kilka nowych domów i z tego co zauważyłem domy będące nawet 200 m od Nadtorowej mają adres przy tej ulicy pomimo, że dojazd do nich jest naturalnym przedłużeniem np. ul. Mokrej. A w numero-literkow... rozwiń
Avatar
Ja / 16 września 2010 o 00:50
0
Na każdą ulicę można trafić jak jest na mapie albo w nawigacji.Najgorzej jest z numerami domów a to już wina samych właścicieli-niewidoczne z drogi numery lub ich brak!
Avatar
Darek / 15 września 2010 o 23:46
0
Dobre, potrzebny płot na tabliczkę z nazwą. Super, co to za Dyrektor ? Zerowa inteligencja. Żenada.
Avatar
malone / 15 września 2010 o 23:34
0
he he to tam są taksówki ?
Avatar
gosc / 15 września 2010 o 21:52
0
drogi byscie wyremontowali!!! takich dziur to jeszcze nie widzialem w zadnym miescie
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 140 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 390 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!