Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 stycznia 2013 r.
13:05
Edytuj ten wpis

Wielkie cięcie na powiatówkach: Pod siekierę pójdzie 315 drzew

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 17 A A
Trwa wycinka drzew oraz oczyszczanie poboczy z krzaków<br />
 (Powiat Chełm)
Trwa wycinka drzew oraz oczyszczanie poboczy z krzaków
(Powiat Chełm)

Trwa wycinka drzew i krzaków w pasach dróg powiatowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Usuwamy stare i suche konary, drzewa zagrażające bezpieczeństwu kierowców i te, o których wycięcie wnioskowali właściciele posesji oraz drogowcy i policja – mówi Paweł Ciechan, starosta chełmski.

Ale to nie koniec. Do końca stycznia zostanie oczyszczonych 46 290 metrów kwadratowych poboczy dróg powiatowych. Przetarg na usunięcie krzaków i odrostów osik, wierzb, topoli i tarniny rozstrzygnięto jeszcze w grudniu ub. roku.

Ekipy pilarzy już można spotkać w gminie Sawin, na drodze 1720 L Chutcze–Serniawy oraz w gminach Siedliszcze i Rejowiec Fabryczny (na drodze nr 1811 Lipówki–Kanie).

Natomiast w listopadzie ubiegłego roku powiat chełmski ogłosił aukcję sprzedaży drzew rosnących w pasach dróg powiatowych po cenie ustalonej w drodze licytacji.

– Przyjęliśmy zasadę, że kupujący, na własny rachunek, wycina drzewa i odbiera z miejsca wycinki z własnym załadunkiem i transportem – dodaje starosta.

Do wycinki przeznaczono drzewa w gminach Chełm (116 szt. drzew), Kamień (26 szt. drzew), Leśniowice (18 szt. drzew), Wierzbica (25 szt. drzew), Siedliszcze (105 szt. drzew), Żmudź (25 szt. drzew). Razem 315 sztuk

Ekipy już pracują w gminie Chełm, w okolicy Uhra na drodze 1834 L, na drodze nr 1839 L do Wojsławic, drodze 1807 L w okolicach Okszowa oraz gminach Wierzbica i Siedliszcze. Wycinka drzew potrwa do końca kwietnia 2013.

To jednak nie koniec wycinki. Wydział Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie przygotowuje plan wycinki drzew w pasie dróg powiatowych, który obejmie także gminy Kamień, Leśniowice i Żmudź, gdzie jak dotąd nie zgłosiły się do przetargu firmy zainteresowane zakupem drzew zakwalifikowanych do usunięcia.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krzoy / 7 stycznia 2013 o 09:04
0
[quote name='myślący' timestamp='1357502577' post='717023']
Gdyby osoby broniące drzewka mieli kontakt (jako np pasażer) w wypadku uderzając w drzewo, to wycięli by te słupy śmierci przy drogach sami i to bez żadnego wynagrodzenia (nawet za korzyć opału).
[/quote]
"myślący" inaczej... nie obrażaj myślących, twoje to kretyńskie płytkie "myślenie"! Ja bym miał pretensje do kierowcy, który spowodował wypadek a nie do drzewa... Przedmiotów, o które można się zabić (jak się nie umie jeździć...) jest sporo i to nie są tylko drzewa!!!
[quote name='myślący' timestamp='1357502577' post='717023']
Gdyby osoby broniące drzewka mieli kontakt (jako np pasażer) w wypadku uderzając w drzewo, to wycięli by te słupy śmierci przy drogach sami i to bez żadnego wynagrodzenia (nawet za korzyć opału).
[/quote]
"myślący" inaczej... nie obrażaj myślących, twoje to kretyńskie płytkie "myślenie"! Ja bym miał pretensje do kierowcy, który spowodował wypadek a nie do drzewa... Przedmiotów, o które można się zabić (jak się nie umi... rozwiń
Avatar
Josef / 7 stycznia 2013 o 06:05
0
Niech tną, jak zawieje śniegiem ,nie będzie wiadomo gdzie jest droga! Wrócimy do koni i sań!Zresztą i tak UE zaplanowała zalesienie ściany wschodniej!
Avatar
kamil / 6 stycznia 2013 o 23:43
0
Bardzo dobrze. Wyciąć wszystko, będzie bezpieczniej.
Avatar
leśnik / 6 stycznia 2013 o 23:14
0
Drzew sie sadzi więcej niż wycina!
Więc nie piszcze takich głupot.
Avatar
myślący / 6 stycznia 2013 o 21:02
0
Gdyby osoby broniące drzewka mieli kontakt (jako np pasażer) w wypadku uderzając w drzewo, to wycięli by te słupy śmierci przy drogach sami i to bez żadnego wynagrodzenia (nawet za korzyć opału).
Avatar
Gość / 6 stycznia 2013 o 17:52
0
[quote name='Zako' timestamp='1357485017' post='716960']
Może Szanowna Redakcja zainteresuje się bardziej dociekliwie dlaczego trzeba wyciąć aż tyle drzew i kto z imienia i nazwiska jest za to odpowiedzialny. To skadal, że w naszym kraju brak jakiegokolwiek szacunku dla przyrody....Pewnie drzewko na opał pójdzie i wszystko z góry ustalone co i komu....
[/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To zobacz człowieku ile drzew wycinają lasy państwowe. Biorą to co jest najlepsze a reszta w lesie gnije.
A pensje leśników to nie pensje głodowe.
[quote name='Zako' timestamp='1357485017' post='716960']
Może Szanowna Redakcja zainteresuje się bardziej dociekliwie dlaczego trzeba wyciąć aż tyle drzew i kto z imienia i nazwiska jest za to odpowiedzialny. To skadal, że w naszym kraju brak jakiegokolwiek szacunku dla przyrody....Pewnie drzewko na opał pójdzie i wszystko z góry ustalone co i komu....
[/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To zobacz człow... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2013 o 17:48
0
Oj Ewka Ewka .Byłem świadkiem jak złamany konar przebił szybę samochodu dostawczego.Kierowca miał na tyle szczęście że jechał wolno ,bo ten konar przebiłby kierowcę na wylot.
Avatar
ewka / 6 stycznia 2013 o 17:21
0
Tym którzy pędzą samochodami jak oszalali, wyprzedzają na trzeciego najbardziej przeszkadzają drzewa. To drzewa są zawsze winne śmiertelnym wypadkom, a nigdy kierowca. Zobaczymy jak nie będzie tych drzew, a słońce będzie oślepiać kierowców, czy nie wzrośnie wypadkowość. Czy wówczas podejmujący decyzję o ich wycięciu przyjdą z kondolencjami do członków rodzin? Ale z drugiej strony, podjęli decyzję bo to przecież kierowcy najbardziej się skarżą, że jak nie wyrobią na zakręcie to atakuje ich drzewo i o niczym nie myśli, jak tylko o tym, aby ich zabić. W miastach mają zostać tylko blokowiska i beton, a poza miastami szczere pola. I tak nie będzie drzew, a co za tym idzie - ptaków, ale będzie robactwo, kurz, silne wiatry, itd.
Tym którzy pędzą samochodami jak oszalali, wyprzedzają na trzeciego najbardziej przeszkadzają drzewa. To drzewa są zawsze winne śmiertelnym wypadkom, a nigdy kierowca. Zobaczymy jak nie będzie tych drzew, a słońce będzie oślepiać kierowców, czy nie wzrośnie wypadkowość. Czy wówczas podejmujący decyzję o ich wycięciu przyjdą z kondolencjami do członków rodzin? Ale z drugiej strony, podjęli decyzję bo to przecież kierowcy najbardziej się skarżą, że jak nie wyrobią na zakręcie to atakuje ich drzewo i o niczym nie myśli, jak tylko o tym, aby ich... rozwiń
Avatar
jon / 6 stycznia 2013 o 16:31
0
de-bi-le !!!
Avatar
Zako / 6 stycznia 2013 o 16:10
0
Może Szanowna Redakcja zainteresuje się bardziej dociekliwie dlaczego trzeba wyciąć aż tyle drzew i kto z imienia i nazwiska jest za to odpowiedzialny. To skadal, że w naszym kraju brak jakiegokolwiek szacunku dla przyrody....Pewnie drzewko na opał pójdzie i wszystko z góry ustalone co i komu....
Avatar
krzoy / 7 stycznia 2013 o 09:04
0
[quote name='myślący' timestamp='1357502577' post='717023']
Gdyby osoby broniące drzewka mieli kontakt (jako np pasażer) w wypadku uderzając w drzewo, to wycięli by te słupy śmierci przy drogach sami i to bez żadnego wynagrodzenia (nawet za korzyć opału).
[/quote]
"myślący" inaczej... nie obrażaj myślących, twoje to kretyńskie płytkie "myślenie"! Ja bym miał pretensje do kierowcy, który spowodował wypadek a nie do drzewa... Przedmiotów, o które można się zabić (jak się nie umie jeździć...) jest sporo i to nie są tylko drzewa!!!
[quote name='myślący' timestamp='1357502577' post='717023']
Gdyby osoby broniące drzewka mieli kontakt (jako np pasażer) w wypadku uderzając w drzewo, to wycięli by te słupy śmierci przy drogach sami i to bez żadnego wynagrodzenia (nawet za korzyć opału).
[/quote]
"myślący" inaczej... nie obrażaj myślących, twoje to kretyńskie płytkie "myślenie"! Ja bym miał pretensje do kierowcy, który spowodował wypadek a nie do drzewa... Przedmiotów, o które można się zabić (jak się nie umi... rozwiń
Avatar
Josef / 7 stycznia 2013 o 06:05
0
Niech tną, jak zawieje śniegiem ,nie będzie wiadomo gdzie jest droga! Wrócimy do koni i sań!Zresztą i tak UE zaplanowała zalesienie ściany wschodniej!
Avatar
kamil / 6 stycznia 2013 o 23:43
0
Bardzo dobrze. Wyciąć wszystko, będzie bezpieczniej.
Avatar
leśnik / 6 stycznia 2013 o 23:14
0
Drzew sie sadzi więcej niż wycina!
Więc nie piszcze takich głupot.
Avatar
myślący / 6 stycznia 2013 o 21:02
0
Gdyby osoby broniące drzewka mieli kontakt (jako np pasażer) w wypadku uderzając w drzewo, to wycięli by te słupy śmierci przy drogach sami i to bez żadnego wynagrodzenia (nawet za korzyć opału).
Avatar
Gość / 6 stycznia 2013 o 17:52
0
[quote name='Zako' timestamp='1357485017' post='716960']
Może Szanowna Redakcja zainteresuje się bardziej dociekliwie dlaczego trzeba wyciąć aż tyle drzew i kto z imienia i nazwiska jest za to odpowiedzialny. To skadal, że w naszym kraju brak jakiegokolwiek szacunku dla przyrody....Pewnie drzewko na opał pójdzie i wszystko z góry ustalone co i komu....
[/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To zobacz człowieku ile drzew wycinają lasy państwowe. Biorą to co jest najlepsze a reszta w lesie gnije.
A pensje leśników to nie pensje głodowe.
[quote name='Zako' timestamp='1357485017' post='716960']
Może Szanowna Redakcja zainteresuje się bardziej dociekliwie dlaczego trzeba wyciąć aż tyle drzew i kto z imienia i nazwiska jest za to odpowiedzialny. To skadal, że w naszym kraju brak jakiegokolwiek szacunku dla przyrody....Pewnie drzewko na opał pójdzie i wszystko z góry ustalone co i komu....
[/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To zobacz człow... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2013 o 17:48
0
Oj Ewka Ewka .Byłem świadkiem jak złamany konar przebił szybę samochodu dostawczego.Kierowca miał na tyle szczęście że jechał wolno ,bo ten konar przebiłby kierowcę na wylot.
Avatar
ewka / 6 stycznia 2013 o 17:21
0
Tym którzy pędzą samochodami jak oszalali, wyprzedzają na trzeciego najbardziej przeszkadzają drzewa. To drzewa są zawsze winne śmiertelnym wypadkom, a nigdy kierowca. Zobaczymy jak nie będzie tych drzew, a słońce będzie oślepiać kierowców, czy nie wzrośnie wypadkowość. Czy wówczas podejmujący decyzję o ich wycięciu przyjdą z kondolencjami do członków rodzin? Ale z drugiej strony, podjęli decyzję bo to przecież kierowcy najbardziej się skarżą, że jak nie wyrobią na zakręcie to atakuje ich drzewo i o niczym nie myśli, jak tylko o tym, aby ich zabić. W miastach mają zostać tylko blokowiska i beton, a poza miastami szczere pola. I tak nie będzie drzew, a co za tym idzie - ptaków, ale będzie robactwo, kurz, silne wiatry, itd.
Tym którzy pędzą samochodami jak oszalali, wyprzedzają na trzeciego najbardziej przeszkadzają drzewa. To drzewa są zawsze winne śmiertelnym wypadkom, a nigdy kierowca. Zobaczymy jak nie będzie tych drzew, a słońce będzie oślepiać kierowców, czy nie wzrośnie wypadkowość. Czy wówczas podejmujący decyzję o ich wycięciu przyjdą z kondolencjami do członków rodzin? Ale z drugiej strony, podjęli decyzję bo to przecież kierowcy najbardziej się skarżą, że jak nie wyrobią na zakręcie to atakuje ich drzewo i o niczym nie myśli, jak tylko o tym, aby ich... rozwiń
Avatar
jon / 6 stycznia 2013 o 16:31
0
de-bi-le !!!
Avatar
Zako / 6 stycznia 2013 o 16:10
0
Może Szanowna Redakcja zainteresuje się bardziej dociekliwie dlaczego trzeba wyciąć aż tyle drzew i kto z imienia i nazwiska jest za to odpowiedzialny. To skadal, że w naszym kraju brak jakiegokolwiek szacunku dla przyrody....Pewnie drzewko na opał pójdzie i wszystko z góry ustalone co i komu....
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!