Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 czerwca 2019 r.
15:44

Nadbużański Oddział Straży Granicznej chce przyjąć nowych funkcjonariuszy

Autor: Zdjęcie autora wz
0 12 A A

Nadbużański Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć 100 funkcjonariuszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Funkcjonariusz po ukończeniu szkolenia, w stopniu kaprala, będzie zarabiał 3200 zł. Jest to już kwota „na rękę” – zachęca porucznik Dariusz Sienicki.

Stała, niezła pensja, ciekawa praca w „męskim” zawodzie. Dla jednych etap w życiu i przygoda, dla innych szansa na ustabilizowanie swej życiowej sytuacji.

Rotacja kadr w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej jest duża, więc pogranicznicy szukają nowych kandydatów do służby.
Zaczyna się od złożenia podania, ale potem już nie jest tak łatwo. Kandydat musi przejść rozmowę kwalifikacyjną. Trzeba się dobrze zaprezentować, pokazać, że jest się osobą elokwentną i z pewną wiedzą o świecie.

Są też testy psychologiczne - określają one predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata. To 6-godzinna procedura prowadzona przez psychologa.

Kolejny etap to badanie wariografem, czyli potocznie zwanym wykrywaczem kłamstw. Kandydat, starający się o przyjęcie do Straży Granicznej zostaje podłączony do maszyny i odpowiada na wiele pytań. Ekspert – na podstawie zmian fizjologicznych w organizmie – oceni, czy mówi prawdę, czy kłamie. Służy to weryfikacji danych uzyskanych od kandydata i sprawdzeniu czy kandydat miał problemy z m.in. narkotykami oraz czy jest podatny na przyjmowanie łapówek.

Negatywny wynik jednego z elementów postępowania obejmującego I etap powoduje przerwanie procedury naboru.
Najbliższe egzaminy II etapu postępowania kwalifikacyjnego odbędą się 10-12 września 2019 w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i będzie się składał z testów pisemnych z wiedzy ogólnej, języka obcego i testu sprawności fizycznej. Uczestnictwo w tym ostatnim jest uzależnione od posiadania zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w teście sprawności fizycznej.

Zapisy kandydatów zainteresowanych złożeniem dokumentów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod nr tel. 82-568 50 92 lub 797 337 619.

e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 19:25
+7
SG Totalne dno !!!
Avatar
Zły / 27 czerwca 2019 o 18:30
+7
Jeśli ktoś się zastanawia to podpowiem coś: NIE!! Kategorycznie nie!! Chyba że ktoś chce sibie zmarnować zdrowie to polecam. Doradzam normalną pracę ale NOSG omijać szerokim łukiem. 3200?? Śmiech na sali! A potem wyślą cię najdalej jak się da bo przecież zarabiasz!! Po opłaceniu stancji i kosztów dojazdów i jedzenia okazuje się że gdyby nie rodzice to nie miałbyś co jeść. Ludzie nie zatrudniajcie się w NOSG bo w tym jedyna nadzieja że to wszystko ***.ie. Z tego oddziału więcej ludzi się zwalnia i odchodzi ze służby niż przyjmują do służby. Z tego co wiem w całym NOSG jest ok 240 wakatów. Jeśli chcesz pracy w mundurze to pamiętaj że w MONie płacą więcej, praca jest ciekawsza, MON oferuje lepsze warunki, lepsze traktowanie i też trwa nabór!!!
Jeśli ktoś się zastanawia to podpowiem coś: NIE!! Kategorycznie nie!! Chyba że ktoś chce sibie zmarnować zdrowie to polecam. Doradzam normalną pracę ale NOSG omijać szerokim łukiem. 3200?? Śmiech na sali! A potem wyślą cię najdalej jak się da bo przecież zarabiasz!! Po opłaceniu stancji i kosztów dojazdów i jedzenia okazuje się że gdyby nie rodzice to nie miałbyś co jeść. Ludzie nie zatrudniajcie się w NOSG bo w tym jedyna nadzieja że to wszystko ***.ie. Z tego oddziału więcej ludzi się zwalnia i odchodzi ze służby niż przyjmują do służby. Z... rozwiń
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 18:10
+7
To praca dno, gdzie mnóstwo patologii, ludzie z beznadziejnym wykształceniem na wysokich stanowiskach, ciężka praca,żadnych szans rozwoju, tylko poplecznictwo i koleżeństwo pcha ludzi do góry. Kasa słaba,praca bez żadnych perspektyw.
Avatar
ZEUS / 27 czerwca 2019 o 16:23
+4
Znajomosci masz to i egzaminy oblecisz ba zaraz dobra posadkaa oficerski stopień stanowisko odpowiednie tak jest w każdej służbie mundurowej w tym kraju a reszta to mięso armatnie zapchaj dziurę prosze napisać ile zarabia odpowiednik z tym stopniem w Niemczech chyba diametralna różnica. 
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 16:06
+4
Kiedyś składałem podanie o przyjęcie do SG w Chełmie, nie miałem Znajomości i mnie odrzucili , poszedłem w Normalne Kamasze , było to w 1992roku a teraz Oni szukają chętnych, powodzenia !!!!
Avatar
M / 28 czerwca 2019 o 01:12
+1
Odradzam służę w tym NOSG tylko ZDROWIA szkoda wieczną frustracja złe traktowanie nocki świątek piątek czy leje czy pali na słońcu nie marnujcie czasu na NOSG 
Avatar
Pan komendant / 27 czerwca 2019 o 23:16
+1
I wtedy dostaniesz normalna emkę jak wszyscy inni. A co jakiś lepszy od innych?
Avatar
Obiektywna / 2 lipca 2019 o 17:24
0
Dobrze platna praca ale za biurkiem 5 dni w tygodniu po 8 godz.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 16:38
0
a bedzie można szczelac do przekraczajońcych granice nielegalnie?bo jak nie,to nie hce :)
Avatar
Jan / 28 czerwca 2019 o 21:57
-1
Jeżeli góra nie sypnie większym groszem dla wszystkich w służbie to nie zostanie tu kamień na kamieniu.
Avatar
Obiektywna / 2 lipca 2019 o 17:24
0
Dobrze platna praca ale za biurkiem 5 dni w tygodniu po 8 godz.
Avatar
Jan / 28 czerwca 2019 o 21:57
-1
Jeżeli góra nie sypnie większym groszem dla wszystkich w służbie to nie zostanie tu kamień na kamieniu.
Avatar
M / 28 czerwca 2019 o 01:12
+1
Odradzam służę w tym NOSG tylko ZDROWIA szkoda wieczną frustracja złe traktowanie nocki świątek piątek czy leje czy pali na słońcu nie marnujcie czasu na NOSG 
Avatar
Pan komendant / 27 czerwca 2019 o 23:16
+1
I wtedy dostaniesz normalna emkę jak wszyscy inni. A co jakiś lepszy od innych?
Avatar
Rabbi / 27 czerwca 2019 o 21:23
-4
Tak zaczniesz służbę - Nie pracę (bo pracuje się 8 godzin przez 5 dni w tygodniu) i po kilku latach przyjdzie NOWA WŁadza i stwierdzi ,że : "Służyłeś Totalitarnemu Państwu" - i twoja emerytura zostanie zabrana - i co WTEDY ???
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 19:46
-4
a potem przyjdzie kolejna dojna zmiana i zabierze ci emeryturę jak 45 000 byłych żołnierzy WOP/SG
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 19:25
+7
SG Totalne dno !!!
Avatar
Zły / 27 czerwca 2019 o 18:30
+7
Jeśli ktoś się zastanawia to podpowiem coś: NIE!! Kategorycznie nie!! Chyba że ktoś chce sibie zmarnować zdrowie to polecam. Doradzam normalną pracę ale NOSG omijać szerokim łukiem. 3200?? Śmiech na sali! A potem wyślą cię najdalej jak się da bo przecież zarabiasz!! Po opłaceniu stancji i kosztów dojazdów i jedzenia okazuje się że gdyby nie rodzice to nie miałbyś co jeść. Ludzie nie zatrudniajcie się w NOSG bo w tym jedyna nadzieja że to wszystko ***.ie. Z tego oddziału więcej ludzi się zwalnia i odchodzi ze służby niż przyjmują do służby. Z tego co wiem w całym NOSG jest ok 240 wakatów. Jeśli chcesz pracy w mundurze to pamiętaj że w MONie płacą więcej, praca jest ciekawsza, MON oferuje lepsze warunki, lepsze traktowanie i też trwa nabór!!!
Jeśli ktoś się zastanawia to podpowiem coś: NIE!! Kategorycznie nie!! Chyba że ktoś chce sibie zmarnować zdrowie to polecam. Doradzam normalną pracę ale NOSG omijać szerokim łukiem. 3200?? Śmiech na sali! A potem wyślą cię najdalej jak się da bo przecież zarabiasz!! Po opłaceniu stancji i kosztów dojazdów i jedzenia okazuje się że gdyby nie rodzice to nie miałbyś co jeść. Ludzie nie zatrudniajcie się w NOSG bo w tym jedyna nadzieja że to wszystko ***.ie. Z tego oddziału więcej ludzi się zwalnia i odchodzi ze służby niż przyjmują do służby. Z... rozwiń
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 18:10
+7
To praca dno, gdzie mnóstwo patologii, ludzie z beznadziejnym wykształceniem na wysokich stanowiskach, ciężka praca,żadnych szans rozwoju, tylko poplecznictwo i koleżeństwo pcha ludzi do góry. Kasa słaba,praca bez żadnych perspektyw.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 16:38
0
a bedzie można szczelac do przekraczajońcych granice nielegalnie?bo jak nie,to nie hce :)
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 0

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 1

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 113 54

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 67 13

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 83 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa 2 7

Władze obwodu brzeskiego na Białorusi zdecydowały o wstrzymaniu fabryki akumulatorów, która powstała w Brześciu, tuż przy granicy z Polską. Przygraniczny region obawiał się, że ta wielka inwestycja może zagrozić naszemu środowisku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!