Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

24 października 2019 r.
8:30

Dyrektor lubelskiej szkoły: "Tęczowy Piątek” trwa u nas przez cały rok. MEN zachęca do patriotycznych wycieczek

Autor: Zdjęcie autora ask
149 80 A A
(fot. Jacek Szydłowski / archiwum)

Już jutro w szkołach – jeśli zgodzą się na to dyrektorzy, uczniowie i nauczyciele – odbędą się „Tęczowe piątki”. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje alternatywną akcję – „Szkoła pamięta”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tęczowy Piątek to organizowane od czterech lat przez Kampanię Przeciw Homofonii szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia młodzieży LGBT spotykającej się na co dzień z negatywnym odbiorem środowiska.

– Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty to dla młodych osób LGBT codzienność. Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie – tłumaczy Joanna Skonieczna z KPH.

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 200 placówek. Nie wiadomo, ile będzie ich tym razem, bo organizator nie prowadzi rejestracji ani nie wysyła do szkół materiałów edukacyjnych. Te dostępne są na stronie KPH dla wszystkich chętnych.

Tęczowe Piątki mają też wielu przeciwników. Dziś Obóz Młodzieży Narodowej organizuje akcję „Szkoły Wolne od Ideologii LGBT”. Wzięcie w nim udziału zapowiedziało 40 osób.

– Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ – informowała w ubiegłym roku Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie dotyczącym „Tęczowego Piątku”.

Alternatywną do Tęczowego Piątku akcję organizuje MEN. W ramach wydarzenia „Szkoła pamięta” uczniowie mają odwiedzać groby osób zasłużonych, palić znicze w miejscach historycznych, odwiedzać miejsca pamięci, wybrać się na patriotyczną wycieczkę lub „zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami”.

– Chciałbym, aby w roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności – podkreślił szef MEN.

Udział zapowiedziało 5 tys. szkół.

A na jakie akcje decydują się dyrektorzy lubelskich szkół?

– Szacunku i wspierania młodzieży w ich kontaktach z rówieśnikami uczymy na co dzień, na lekcjach wychowawczych. Dlatego uważam, że „Tęczowy Piątek” trwa u nas przez cały rok. Celowo unikamy szczególnego celebrowania tego dnia żeby nie spotkać się z negatywnymi komentarzami środowisk prawicowych – usłyszeliśmy w jednym z liceów.

e-Wydanie

Komentarze 80

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
VOX POPULI - VOX DEI / 24 października 2019 o 09:30
+39
Szanowny Panie kandydacie - KO - Szkoła jest miejscem do nauki a nie do afiszowania się ze swoimi poglądami politycznymi, jakimikolwiek odmiennościami czy preferencjami seksualnymi. W szkole każdy uczeń jest równy. Nie ma zgody na faworyzowanie jednej grupy.
Avatar
Gość / 24 października 2019 o 08:34
+32
Zamiast tęczowego piątku proponuje zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Więcej pożytku niż z tej promocji tęczowych zachowań.
Avatar
Zenobii / 24 października 2019 o 09:16
+27
Szacunek należy się każdemu człowiekowi. Ale duma z bycia gejem to zmierzanie w stronę, gdzie my jesteśmy dumni z tego, a inni, w domyśle hetero, są gorsi. Hello? Czy nie przypomina to nazizmu? Który z koloru brunatnego stał się tęczowy? Ludzie, pie.... cie się w łby i zastanówcie? Czy to nie jest postawienie na głowie normalnego, naturalnego porządku? Bycie gejem oznacza przecież jakiś błąd w genach lub w głowie na pewnym etapie coś się poprzestawiało i to jest ok, szanujemy i tolerujemy, TOLERUJEMY a nie promujemy, różnica jest kolosalna. Takze organizowanie dni dumy bycia z gejem jest chore. Możemy zorganizować dni szacunku, ale nie dumy. Ponadto, jako chrześcijanie pamiętajmy o tym, że osoby homoseksualne powinny być wspierane, samo bycie gejem grzechem nie jest, ale podejmowanie stosunków homoseksualnych już tak. Także mamy obowiązek upominać tych którzy o tym zapominają.
Szacunek należy się każdemu człowiekowi. Ale duma z bycia gejem to zmierzanie w stronę, gdzie my jesteśmy dumni z tego, a inni, w domyśle hetero, są gorsi. Hello? Czy nie przypomina to nazizmu? Który z koloru brunatnego stał się tęczowy? Ludzie, pie.... cie się w łby i zastanówcie? Czy to nie jest postawienie na głowie normalnego, naturalnego porządku? Bycie gejem oznacza przecież jakiś błąd w genach lub w głowie na pewnym etapie coś się poprzestawiało i to jest ok, szanujemy i tolerujemy, TOLERUJEMY a nie promujemy, różnica jest kolosalna. ... rozwiń
Avatar
~~Lubelak / 24 października 2019 o 09:04
+27
Stop deprawacji dzieci w szkołach ! Dzieci niech mają dzieciństwo a nie indoktrynację sensualną !
Avatar
Gość / 24 października 2019 o 09:21
+23
.. lewactwo znowu chce dzieciom wyprać mózgi ? Podobnie było z marksizmem na początku XX wieku .Czym to się skończyło? Dwie wojny światowe, totalitaryzmy i miliony ofiar. Twórcami tych totalitaryzmów byli właśnie lewacy.
Avatar
NEOMARKSIZM CZAS PRZEGONIC / 24 października 2019 o 09:08
+23
- Codziennie za wiarę ginie 11 chrześcijan! - Najbardziej prześladowanymi na świecie są Chrześcijanie
Avatar
Gość / 24 października 2019 o 10:48
+22
Zamiast na tęczowy piątek, może lepiej na wizytę do specjalisty ? Przecież dotyczy to tylko pojedynczych przypadków w wskali miasta !!!
Avatar
KABARET / 24 października 2019 o 09:05
+22
Dyrektor udziela wywiadu i boi się nazwiska podać?
Avatar
Gość / 24 października 2019 o 09:42
+20
Jako ojciec dzieci w wieku szkolnym, jestem zbulwersowany!!!! PE/DAŁY I INNE ZBOKI WON ZE SZKÓŁ Z HOMOPROPAGANDĄ !!! Łapy precz od naszych dzieci !!!!! Ten dyrektor powinien zostać aresztowany za propagowanie zboczeń !!! To po prostu niewyobrażalny skandal, żeby nawet w szkołach szerzyć propagandę zboczeńców !!!!!!!!!
Avatar
Powczy / 24 października 2019 o 08:46
+20
Stop lgbt! Stop adopcji dzieci przez gejów. Oddajcie tęczę dzieciom. Dość indoktrynacji dzieci . Uczcie ich zielonym do góry a nie na odwrót.
Avatar
Mirek / 25 października 2019 o 19:31
+2
Niech się tylko dowiem że w szkole gdzie są moje dzieci organizowane są jakieś tęczowe piątki to kur......
Avatar
ZOSTAW DZIECI w SPOKOJU !! / 25 października 2019 o 12:45
+7
Jako ojciec dzieci w wieku szkolnym, jestem zbulwersowany!!!! PE/DAŁY I INNE ZBOKI WON ZE SZKÓŁ Z HOMOPROPAGANDĄ !!! Łapy precz od naszych dzieci !!!!! Ten dyrektor powinien zostać aresztowany za propagowanie zboczeń !!! To po prostu niewyobrażalny skandal, żeby nawet w szkołach szerzyć propagandę zboczeńców !!!!!!!!!
Nie umiesz czytać? ...to uczniowie sami zadecydowali czy ma się ten piątek tęczowy odbyć czy nie. Nie możesz zakazywać ludziom wyażać swoich poglądów i przekonań."
dorosły dyrektor chowający się za "decyzją uczniów" i dodadtkowo nie podaje swojego imienia i nazwiska ??? WSTYD! ILU UCZNIÓW ZGŁASZAŁO "INCYDENTY", ŻE ZROBIŁEŚ TĄ OGÓLNOSZKOLNĄ AKCJĘ dyrektorku? WIĘKSZOŚĆ DZIECI NIE JEST PEŁNOLETNIA I POWIENEŚ ZAPYTAĆ RODZICÓW O ZGODĘ  !!!!! KAŻDORAZOWO!!!! KONSTYTUCJA CHRONI NAS I NASZE DZIECI PRZED  kazdymi LEWACKIMI ZAKUSAMI !!"W ocenie rzecznika praw dziecka przyjęta przez prezydenta m.st. Warszawy deklaracja może naruszać konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. ...."
dorosły dyrektor chowający się za "decyzją uczniów" i dodadtkowo nie podaje swojego imienia i nazwiska ??? WSTYD! ILU UCZNIÓW ZGŁASZAŁO "INCYDENTY", ŻE ZROBIŁEŚ TĄ OGÓLNOSZKOLNĄ AKCJĘ dyrektorku? WIĘKSZOŚĆ DZIECI NIE JEST PEŁNOLETNIA I POWIENEŚ ZAPYTAĆ RODZICÓW O ZGODĘ  !!!!! KAŻDORAZOWO!!!! KONSTYTUCJA CHRONI NAS I NASZE DZIECI PRZED  kazdymi LEWACKIMI ZAKUSAMI !!"W ocenie rzecznika praw d... rozwiń
Avatar
Karol ze Strasburga / 25 października 2019 o 11:57
+5
Gdzie geje robią zakupy? W BiedroŃce.
Avatar
PryncyPAŁek / 25 października 2019 o 11:43
-3
Jako ojciec dzieci w wieku szkolnym, jestem zbulwersowany!!!! PE/DAŁY I INNE ZBOKI WON ZE SZKÓŁ Z HOMOPROPAGANDĄ !!! Łapy precz od naszych dzieci !!!!! Ten dyrektor powinien zostać aresztowany za propagowanie zboczeń !!! To po prostu niewyobrażalny skandal, żeby nawet w szkołach szerzyć propagandę zboczeńców !!!!!!!!!
Nie umiesz czytać? Przecież napisane jest wyraźnie, że to uczniowie sami zadecydowali czy ma się ten piątek tęczowy odbyć czy nie. To nie jest akcja przymusowa, tylko uczniowie decydują czy chcą to obchodzić czy nie. Pokazuje to tylko wąskość twojego umysłu oraz innych osobników, którzy wymyślają sobie, że ktoś chce coś narzucić dzieciom. Nie możesz zakazywać ludziom wyażać swoich poglądów i przekonań. Porażka 
Nie umiesz czytać? Przecież napisane jest wyraźnie, że to uczniowie sami zadecydowali czy ma się ten piątek tęczowy odbyć czy nie. To nie jest akcja przymusowa, tylko uczniowie decydują czy chcą to obchodzić czy nie. Pokazuje to tylko wąskość twojego umysłu oraz innych osobników, którzy wymyślają sobie, że ktoś chce coś narzucić dzieciom. Nie możesz zakazywać ludziom wyażać swoich poglądów i przekonań. Porażka  rozwiń
Avatar
Robert Lewandowski / 25 października 2019 o 10:31
+6
Tęczowy Piątek? Nie wiedziałem, że Piątek jest gejem...
Avatar
Gość / 25 października 2019 o 07:29
0
Wspierać grzech to występować w buncie przeciwko samemu STWÓRCY BOGU. Seks homoseksualny, związki homoseksualne to grzech w oczach ŚWIĘTEGO JEZUSA a kto wspiera, popiera grzech ten sam siebie i innych prowadzi na wieczne zatracenie. Dopóki się żyje można ze skruchą wyznać ZMARTWYCHWSTAŁEMU grzechy i pozwolić MU uwolnić się od nich, a w zamian żyć tak jak ON chce. Każdy w głębi serca wie że czyny LGBT są przeciwko BOGU, przeciwko naturalnemu porządkowi ustalonemu przez NIEGO. Ruch LGBT chce zagłuszyć, zadusić, zakrzyczeń głos sumienia i chce to zrobić u jak najmłodszych osób - już u dzieci. Rzymski katolicyzm też jest daleko od JEZUSA BOGA ŻYWEGO. Prawda jest w JEZUSIE PANU ZBAWICIELU o którym świadczy natchniona BIBLIA __________ Google : "tęcza globalnego potopu vs tęcza LGBT - jedyny ratunek dla grzeszników LGBT i przed nadchodzącym sądem Świętego Boga " _________ "Watykan depcze po krwi Chrystusa część 2 "
Wspierać grzech to występować w buncie przeciwko samemu STWÓRCY BOGU. Seks homoseksualny, związki homoseksualne to grzech w oczach ŚWIĘTEGO JEZUSA a kto wspiera, popiera grzech ten sam siebie i innych prowadzi na wieczne zatracenie. Dopóki się żyje można ze skruchą wyznać ZMARTWYCHWSTAŁEMU grzechy i pozwolić MU uwolnić się od nich, a w zamian żyć tak jak ON chce. Każdy w głębi serca wie że czyny LGBT są przeciwko BOGU, przeciwko naturalnemu porządkowi ustalonemu przez NIEGO. Ruch LGBT chce zagłuszyć, zadusić, zakrzyczeń głos sumienia i chce ... rozwiń
Avatar
Ernest / 25 października 2019 o 01:43
+6
Tolerować ok, akceptować ok, ale PROMOWAC?? Przesada. Zdecydowana przesada.
Avatar
LEWACY - RĘCE PRECZ OD DZIECI ! / 24 października 2019 o 22:34
+19
- Szkoła jest miejscem do nauki a nie do afiszowania się ze swoimi poglądami politycznymi, jakimikolwiek odmiennościami czy preferencjami seksualnymi. W szkole każdy uczeń jest równy. Nie ma zgody na faworyzowanie jednej grupy.
Avatar
Henryk / 24 października 2019 o 22:22
+10
Jak ktoś normalny może promować LGBT i jeszcze się z tego cieszyć, że ktoś jest jaki jest.  Ze  swoich dzieci LGBT róbcie ***eni pedałgodzy. A od naszych dzieci wara. Że jeszcze jacyś pederasci chcą by gejów było jak najwięcej rozumiem. Bo A mniej będą zwracać na siebie uwagę, B będą mieli poczucie, że jest ich więcej w społeczeństwie, C będą się cieszyć, że inni są dotknięty tym samym  kalectwa co oni. Ale, żeby normalni ludzie promowali  i się cieszyli? Komu można czegoś takiego życzyć,? Chyba sasiafce co się jej nienawidzi by jej dziecko było dotknięte tym kalectwem.
Jak ktoś normalny może promować LGBT i jeszcze się z tego cieszyć, że ktoś jest jaki jest.  Ze  swoich dzieci LGBT róbcie ***eni pedałgodzy. A od naszych dzieci wara. Że jeszcze jacyś pederasci chcą by gejów było jak najwięcej rozumiem. Bo A mniej będą zwracać na siebie uwagę, B będą mieli poczucie, że jest ich więcej w społeczeństwie, C będą się cieszyć, że inni są dotknięty tym samym  kalectwa co oni. Ale, żeby normalni ludzie promowali  i się cieszyli? Komu można czegoś takiego życzyć,? Chyba sasiafce co się jej nienawidzi by jej dziecko ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2019 o 22:15
+7
śmieszny misio biznesmen z lubelskiego kodu - jeszcze nie wie, że przegrał
Zobacz wszystkie komentarze 80

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 3

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 31 70

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 17 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 16 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 71 38

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.