Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

23 grudnia 2019 r.
7:53

Żegnaj szkoło! Przez najbliższy miesiąc uczniowie spędzą w ławkach tylko kilka dni

6 34 A A

Ten rok szkolny nie rozpieszcza uczniów nadmiarem przedłużonych weekendów. 1 listopada wypadał w piątek. Podobnie będzie z 1 maja. Za to teraz dzieci mogą korzystać z wyjątkowo długiej laby. W ciągu najbliższego miesiąca spędzą w ławkach zaledwie kilka dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed świętami ze szkołą uczniowie pożegnali się już w piątek. Ale w wielu placówkach nauka zakończyła się jednak naprawdę już w środę. – W czwartek było wyjście do kina, a w piątek tylko dwie lekcje i klasowa wigilia – mówi mama siódmoklasisty z lubelskiego Czechowa.

– W czwartek pojechali na wycieczkę do fabryki bombek, a w piątek mieli jasełka i szkolną wigilię – dodaje mama trzecioklasisty z Zamościa.

Dziś oficjalnie rozpoczyna się świąteczna przerwa. Najbliższym dniem, w który uczniowie mogą przyjść do szkoły, jest więc czwartek, 2 stycznia. Ale w większości szkół tak się nie stanie. W Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleberga w Lublinie wolny będzie też 2 i 3 stycznia. Podobnie będzie w Szkole Podstawowej nr 40 im. Lubelskiego Lipca 1980 w Lublinie, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie czy w XXVII LO im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, bo dyrektorzy poszczególnych szkół mogą sami określać dodatkowe dni wolne w trakcie trwania roku szkolnego. W szkołach podstawowych może być ich 6, a w liceach aż 10.

– Mam dwoje dzieci w dwóch szkołach. Jedno ma dodatkowy wolny czwartek i piątek po nowym roku, a drugie – tylko czwartek. Żeby było sprawiedliwie, oboje zostaną w domu – śmieje się mama ósmoklasisty i ucznia technikum. – Młodszy nic nie straci, bo stopnie są już wystawione.

Wszystko dlatego, że ze względu na ferie rady pedagogiczne w wielu szkołach zaplanowano już na 3 stycznia. W większości placówek wystawione są już więc nie tylko przewidywane, ale i ostateczne stopnie na pierwsze półrocze.

– Kalendarz roku szkolnego tak się ułożył, że stopnie trzeba było wystawiać wcześniej niż zwykle. W tamtym roku ferie rozpoczęły się w połowie lutego i do tego czasu dzieci ciężko pracowały.

W tym roku ostatnie sprawdziany robiłem w ubiegłym tygodniu. Już są sprawdzone, a stopnie wystawione – przyznaje anglista z jednej z lubelskich podstawówek. – Nawet ci, co chcieli poprawić oceny, już zdążyli to zrobić.

Wielu uczniów przyjdzie więc do szkół po zimowej przerwie dopiero 7 stycznia, czyli po 17 dniach wolnych. Przy książkach spędzą zaledwie cztery dni, bo już 13 stycznia rozpoczynają się dwutygodniowe ferie. Nie wszystkim „grozi” jednak tydzień nauki, np. w lubelskim ZSCiPS wolny będzie też 10 stycznia. Po zimowych wakacjach uczniowie pojawią się w szkołach 27 stycznia.

Quiz: Ile wiesz o polskiej przyrodzie?

Ile wiesz o polskiej przyrodzie?
e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE... / 23 grudnia 2019 o 09:03
+12
OD WAKACJI SIĘ MOCNO SPOCILI - MUSZĄ NABRAC SIL PRZED KOLEJNYMI STRAJKAMI
Avatar
niebyle / 23 grudnia 2019 o 09:38
+10
No tak narodzie katolicki!!!. Wylejcie wiadro hejtu na nauczycieli. Bardzo to po chrześcijańsku - szczególnie fajnie to wygląda przed świętami. Nie wiecie NIC o pracy w szkole (szczególnie po deformie Zalewskiej). SPOKOJNYCH ŚWIĄT
Avatar
Jk / 23 grudnia 2019 o 15:42
+8
Za takie g....ne pieniądze nauczyciele w ogóle nie powinni uczyć
 I nie uczą 
Avatar
Wera / 23 grudnia 2019 o 11:32
+8
Za takie g....ne pieniądze nauczyciele w ogóle nie powinni uczyć
Avatar
naiwny / 23 grudnia 2019 o 09:02
+7
Nauczyciele są zapewne na urlopach bezpłatnych.
Avatar
Profesjonalna baba zielna / 23 grudnia 2019 o 11:36
+6
Ile zarabiają nauczyciele w innych krajach? Z raportu Education at Glance 2019 opublikowanego przez Organizacje Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że polscy nauczyciele są na 6 miejscu od końca pod względem wysokości zarobków w Europie. Po 15 latach pracy pedagog w Polsce zarabia około 26 428 USD rocznie. Średnie zarobki nauczyciela z takim stażem w Unii Europejskiej to 44 857 USD. Oznacza to, że polski nauczyciel zarabia zaledwie 59 proc. średniego wynagrodzenia w UE. Najwięcej, bo aż 108 624 USD zarabiają nauczyciele w Luksemburgu. Na drugim miejscu są Niemcy, gdzie średnie zarobki wynoszą 74 486 USD. Najgorzej opłacani nauczyciele w Europie pochodzą z Litwy i Węgier. Ich zarobki to odpowiednio 21 084 USD i 21 090 USD rocznie.
Ile zarabiają nauczyciele w innych krajach? Z raportu Education at Glance 2019 opublikowanego przez Organizacje Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że polscy nauczyciele są na 6 miejscu od końca pod względem wysokości zarobków w Europie. Po 15 latach pracy pedagog w Polsce zarabia około 26 428 USD rocznie. Średnie zarobki nauczyciela z takim stażem w Unii Europejskiej to 44 857 USD. Oznacza to, że polski nauczyciel zarabia zaledwie 59 proc. średniego wynagrodzenia w UE. Najwięcej, bo aż 108 624 USD zarabiają nauczyciele w Luksem... rozwiń
Avatar
Bykx / 23 grudnia 2019 o 14:14
+5
Z daleka trzymać się od pracy w szkołach. Tam nic dobrego nie ma oprócz bólu głowy i nędznego wynagrodzenia. Kto tam jeszcze w tych szkołach pracuje za tą jalmuzne? Chyba dla idei? Bo kto ma trochę godności i szacunku do siebie to że szkoly dawno już uciekł. Atmosfera fatalna. Nauczyciele to najmniej solidarna grupa zawodowa. Zero jedności. Strajk włoski? Gdzie? Jak dalej ci nauczyciele jeżdżą na wycieczki i robią jakieś konkursy. Cyrk i dramat. Tak było, jest i będzie bo nauczyciele nie chcą lepiej zarabiać i mieć lepszych warunków pracy bo nie potrafią wywalczyć konsekwentnie tego co powinno mieć jak inne grupy zawodowe.
Z daleka trzymać się od pracy w szkołach. Tam nic dobrego nie ma oprócz bólu głowy i nędznego wynagrodzenia. Kto tam jeszcze w tych szkołach pracuje za tą jalmuzne? Chyba dla idei? Bo kto ma trochę godności i szacunku do siebie to że szkoly dawno już uciekł. Atmosfera fatalna. Nauczyciele to najmniej solidarna grupa zawodowa. Zero jedności. Strajk włoski? Gdzie? Jak dalej ci nauczyciele jeżdżą na wycieczki i robią jakieś konkursy. Cyrk i dramat. Tak było, jest i będzie bo nauczyciele nie chcą lepiej zarabiać i mieć lepszych warunków pracy bo... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 o 08:15
+5
Nie znam innego zawodu w którym byłoby tyle dni wolnych od pracy - w sumie z wakacjami to prawie 3 miesiące wolnego.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 o 08:53
+4
OBIBOKI!!!!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 o 08:45
+4
Nauczyciele wiecznie pokrzywdzeni, 16 dni wolnego, 4 do szkoły, 17 dni wolnego, krótsze lekcje przed świętami, wycieczki, jasełka, kino wszystko za darmo i jeszcze marudza jak to im zle
Avatar
Ewkamarchewka / 25 grudnia 2019 o 16:12
+1
Z daleka trzymać się od pracy w szkołach. Tam nic dobrego nie ma oprócz bólu głowy i nędznego wynagrodzenia. Kto tam jeszcze w tych szkołach pracuje za tą jalmuzne? Chyba dla idei? Bo kto ma trochę godności i szacunku do siebie to że szkoly dawno już uciekł. Atmosfera fatalna. Nauczyciele to najmniej solidarna grupa zawodowa. Zero jedności. Strajk włoski? Gdzie? Jak dalej ci nauczyciele jeżdżą na wycieczki i robią jakieś konkursy. Cyrk i dramat. Tak było, jest i będzie bo nauczyciele nie chcą lepiej zarabiać i mieć lepszych warunków pracy bo nie potrafią wywalczyć konsekwentnie tego co powinno mieć jak inne grupy zawodowe.
 Dokładnie tak. Solidarność to coś, co wśród nauczycieli nie istnieje, a większość dyrektorów szkół ciężko pracuje, żeby zniszczyć resztki sympatii między nimi. Mądrzy nauczyciele powinni na półrocznych wywiadówkach ogłosić, że rezygnują z dobrodziejstwa "fundowanych przez rodziców" wyjazdów na wycieczki, wyjścia do kina czy teatru. Niech rodzice oddczują w swoich portfelach ten zaoszczędzony grosz i wykorzystają go, zabierając dziecko na wycieczkę rodzinną.
 Dokładnie tak. Solidarność to coś, co wśród nauczycieli nie istnieje, a większość dyrektorów szkół ciężko pracuje, żeby zniszczyć resztki sympatii między nimi. Mądrzy nauczyciele powinni na półrocznych wywiadówkach ogłosić, że rezygnują z dobrodziejstwa "fundowanych przez rodziców" wyjazdów na wycieczki, wyjścia do kina czy teatru. Niech rodzice oddczują w swoich portfelach ten zaoszczędzony grosz i wykorzystają go, zabierając dziecko na wycieczkę rodzinną. rozwiń
Avatar
ggg / 25 grudnia 2019 o 16:03
+1
Super, po co maja te biedne dzieci chodzic do szkoly, nauczyciele chca odpoczac. Od wakacji troche czasu minęło.  O ile mi wiadomo to prowadzili jakis tam strajk wloski, mieli do kina nie chodzic..w autosie bedzie luzniej, glonojady nie beda jezdzic. Ja niestety pracuje. Nie zostalam nauczycielem
 Gdybyście zapomnieli, to nie nauczyciele układają kalendarz i wyznaczają dni wolne. Gdyby nie decyzja posłów o wolnym w 3 Króli, dzieciaki wróciłyby do szkoły 2 stycznia. Też nie na długo, bo z kaledarza szkolnego (decyzja MEN) wynika, że tym razem nasze województwo rozpoczyna ferie najwcześniej. Gdyby uczniowie nie mieli ferii w styczniu, te dwa wolne tygodnie byłyby w lutym, i chcieć czy nie chcieć nauczycieli nie ma tu nic do rzeczy.
 Gdybyście zapomnieli, to nie nauczyciele układają kalendarz i wyznaczają dni wolne. Gdyby nie decyzja posłów o wolnym w 3 Króli, dzieciaki wróciłyby do szkoły 2 stycznia. Też nie na długo, bo z kaledarza szkolnego (decyzja MEN) wynika, że tym razem nasze województwo rozpoczyna ferie najwcześniej. Gdyby uczniowie nie mieli ferii w styczniu, te dwa wolne tygodnie byłyby w lutym, i chcieć czy nie chcieć nauczycieli nie ma tu nic do rzeczy. rozwiń
Avatar
Lecho / 24 grudnia 2019 o 00:04
-1
Hahahaha do usmialam się szczerze . Jasełka "za darmo" a czy kto je jasełka przygotowuje ? To są miesiące ciężkiej pracy z dziećmi . Praca nauczyciela to bardzo ciężka praca , obciążająca psychicznie ,bardzo odpowiedzialna . Praca nauczyciela to nie tylko " siedzenie "w szkole i dni wolne.to ogrom pracy . Nauczyciel zabiera pracę do domu i poświęca swój wolny czas na sprawdzanie klasówek,przygotowywanie materialow, na przygotowywanie lekcji o zajęć . Nauczyciel to osoba która spędza z Twoim dzieckiem czas,uczy go tego czego Ty pewnie nie będziesz w stanie go nauczyć.wiec szanuj i okaz trochę zrozumienia... Jest taka obelga : " obyś cudze dzieci uczył" ..nauczyciel to najtrudniejszy zawód świata ,najtrudniejszy a najmniej szanowany .smutne
 Dobrze, że adwokat, radca prawny nie zabiera pracy do domu, bo nie musi się przygotować do rozprawy,  aplikant radcowski lub adwokacki (naprawdę za psie pieniądze, dodatkowo musi się uczyć-bez gwarancji zatrudnienia po zdaniu egzaminu), księgowa by po godzinach pracy w domu rozliczać podatki. A propos jakie prace domowe sprawdza wuefista albo Pani od muzyki? 
 Dobrze, że adwokat, radca prawny nie zabiera pracy do domu, bo nie musi się przygotować do rozprawy,  aplikant radcowski lub adwokacki (naprawdę za psie pieniądze, dodatkowo musi się uczyć-bez gwarancji zatrudnienia po zdaniu egzaminu), księgowa by po godzinach pracy w domu rozliczać podatki. A propos jakie prace domowe sprawdza wuefista albo Pani od muzyki?  rozwiń
Avatar
Mm / 23 grudnia 2019 o 23:41
+1
Kolejny artykuł o tych biednych, przepracowanych nauczycielach
Avatar
K / 23 grudnia 2019 o 20:58
+1
No tak narodzie katolicki!!!. Wylejcie wiadro hejtu na nauczycieli.  Bardzo to po chrześcijańsku - szczególnie fajnie to wygląda przed świętami. Nie wiecie NIC o pracy w szkole (szczególnie po deformie Zalewskiej). SPOKOJNYCH ŚWIĄT
 Ty nauczyciel wez sie za sprawdzanie klasowek bo po nocy bedziesz musial siedziec
Avatar
Rodzic / 23 grudnia 2019 o 20:54
-1
Nauczyciele wiecznie pokrzywdzeni, 16 dni wolnego, 4 do szkoły, 17 dni wolnego, krótsze lekcje przed świętami, wycieczki, jasełka, kino wszystko za darmo i jeszcze marudza jak to im zle[/quote] Jak będziesz nauczycielem to zrozumiesz. Byłem kilka lat. Nigdy więcej. Sami sobie uczcie.
Hej nauczycielki żebyście się przypadkiem nie przemeczyli na odpisywanie na komentarze tak jak w szkole podczas darmowych wycieczek za pieniądze waszych podopiecznych, fajnie się jeździ na darmowe wycieczki, nie?
Czy ktoś Ci broni jeździć na te wycieczki jako opiekun? Za darmo? Czy ktoś z nauczycieli wypomina ci delegacje, na którym byczysz się za nie swoje? [quote]to dlaczego nie chcecie pracowac po 8h dziennie wtedy byłby czas na sprawdzanie klasówek,przygotowanie materiału ale to najtrudniejszy zawód na swiecie to w domu musicie siedziec w du...pach sie poprzewracało
Przeciez żaden rzad się na to nigdy nie zgodzi. To byłby dramat dla budżetu. Najpierw pomyśl potem hejtuj.
 Jezdzilam na wycieczki jako opiekun i zawsze placilam za siebie, za to pani nauczycielka nie. Dodatkowo wziela swoja corke za ktora tez nie zaplacila. Okazalo sie ze ja bylam uczestnikiem wycieczki a 10 letnia córka nauczycielki opiekunem
 Jezdzilam na wycieczki jako opiekun i zawsze placilam za siebie, za to pani nauczycielka nie. Dodatkowo wziela swoja corke za ktora tez nie zaplacila. Okazalo sie ze ja bylam uczestnikiem wycieczki a 10 letnia córka nauczycielki opiekunem rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 o 16:22
0
To dlaczego nauczyciele nie wyjadą do innych państw UE, wielu fachowców lub specjalistów już tak zrobiło, a Ci którzy zostali nie oczekują w PL takiego samego wynagrodzenia jak na zachodzie UE. Pewnie trzeba znać przynajmniej jeden język obcy ...
Avatar
Wychowawczyni / 23 grudnia 2019 o 16:06
+1
Za takie g....ne pieniądze nauczyciele w ogóle nie powinni uczyć
I nie uczą
 Może twoje dziecko to tępak do potęgi n ? 
Avatar
Jj / 23 grudnia 2019 o 15:43
-3
Z daleka trzymać się od pracy w szkołach. Tam nic dobrego nie ma oprócz bólu głowy i nędznego wynagrodzenia. Kto tam jeszcze w tych szkołach pracuje za tą jalmuzne? Chyba dla idei? Bo kto ma trochę godności i szacunku do siebie to że szkoly dawno już uciekł. Atmosfera fatalna. Nauczyciele to najmniej solidarna grupa zawodowa. Zero jedności. Strajk włoski? Gdzie? Jak dalej ci nauczyciele jeżdżą na wycieczki i robią jakieś konkursy. Cyrk i dramat. Tak było, jest i będzie bo nauczyciele nie chcą lepiej zarabiać i mieć lepszych warunków pracy bo nie potrafią wywalczyć konsekwentnie tego co powinno mieć jak inne grupy zawodowe.
 Nauczyciele sa wysmarowani wazelina, wchodza w tylek kazdej wladzy
 Nauczyciele sa wysmarowani wazelina, wchodza w tylek kazdej wladzy rozwiń
Avatar
Jk / 23 grudnia 2019 o 15:42
+8
Za takie g....ne pieniądze nauczyciele w ogóle nie powinni uczyć
 I nie uczą 
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego 0 0

Najpóźniej 30 września powinien się zakończyć drugi i zarazem ostatni etap odbudowy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego, który ostatniego lata został zniszczony przez pożar. Spłonęła wówczas konstrukcja dachu, wskutek wysokiej temperatury uszkodzonych zostało wiele instalacji, a woda z akcji gaśniczej zalała położone niżej pomieszczenia. Szczęśliwie nie ucierpiał żadnej z ponad 100 podopiecznych placówki.

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale
galeria

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale 0 0

Do wznowienia rozgrywek pozostały dwa tygodnie. Edach Budowlani Lublin rozegrali grę kontrolną z Pogonią Siedlce. 7 marca do Lublina przyjedzie Orkan Sochaczew.

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza"

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza" 8 5

Nad Jeziorem Białym chcą przesuwać pomosty w głąb akwenu, bo przy plaży zrobiło się dramatycznie płytko

Koncert The Gentlemen w Lublinie
22 października 2020, 20:00

Koncert The Gentlemen w Lublinie 0 0

Tomson, Baron, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Marcin Sójka i Tadeusz Seibert - to artyści tworzący projekt The Gentlemen, który już 22 października o godz. 20 wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej? 3 1

Przymus rozdzielania śmieci do pięciu osobnych koszy, zmiany sposobu naliczania opłat i niekończące się podwyżki – to efekt trwającej w naszym kraju rewolucji śmieciowej. Czy opłaty za wywóz śmieci będą już tylko rosły?

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea
film

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea 0 0

We wtorek Chelsea Londyn i Bayern Monachium spotkały się po raz pierwszy w ramach dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa 3 17

Odwołania prezesa Portu Lotniczego Lublin chce marszałek województwa. I namawia do takiego rozwiązania prezydenta Lublina. Główni akcjonariusze lotniczej spółki decyzję w tej sprawie mogą podjąć już w marcu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 6 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 18 12

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 13 97

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 10

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 1 8

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.