Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

11 grudnia 2019 r.
21:26

Sutki przyszłości. Jak zmieni się Hrubieszów?

Autor: Zdjęcie autora agdy
61 7 A A

Przez dwa dni będzie można posłuchać samorządowców i specjalistów, którzy podsumują projekt rewitalizacji centrum Hrubieszowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek i piątek o godz. 10 będą się zaczynały wystąpienia tworzące program konferencji, na której wszyscy zainteresowani mogą posłuchać o rewitalizacji śródmieścia. Samorządowcy opowiedzą o założeniach i planowanych działaniach.

Regionalista Łukasz Krawczyk będzie mówił o dawnym Hrubieszowie i obszarze, który obejmie rewitalizacja.

Katarzyna Spadło, specjalista ds. problematyki rewitalizacji miast i polityki miejskiej w Zakładzie Mieszkalnictwa Rozwoju Miasta, przedstawi modelowe rozwiązania hrubieszowskich „Sutek”. Może to zainteresować osoby, które teraz tam handlują.

Przemysław Podskarbi, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju, opowie o Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa, a szczególnie o działaniach planowanych z myślą o mieszkańcach. Jednym z uczestników konferencji będzie Paweł Wilgos. Architekt zaprezentuje i omówi powstanie Punktu Do Spraw Rewitalizacji.

Punkt ma powstać w przyszłym roku w jednym z lokali znajdujących się „Sutkach”. Sutki (niektórzy piszą sudki) to dawne kramy wzorowane na wschodnich bazarach. Planowana przebudowa nieruchomości przy Rynku 15 i 17, zakłada stworzenie przestrzeni dla Informacji Turystycznej, gdzie turyści będą mogli kupić pamiątki i artystyczne rękodzieło. Będzie miejsce na toalety, pomieszczenia socjalne i porządkowe. Miasto szuka firmy, która przeprowadzi prace remontowe. Obiekt powinien być gotowy do oddania do użytku latem przyszłego roku.

– Nasza propozycja ma na celu uświadomienie jakie piękno drzemie w tej architekturze oraz jak może wyglądać jeden z najcenniejszych obiektów historycznych w naszym mieście – tłumaczą autorzy projektu przebudowy, remontu i adaptacji. Dzięki temu każdy – zarówno handlujący jak kupujący – zobaczą jak mogą się zmienić całe „Sutki”.

Oprócz tego Paweł Wilgos omówi projekt wstępnej koncepcji zagospodarowania murowanych podziemi pod centrum Hrubieszowa.
Konferencja odbędzie się w Hotelu & Restauracji Gniecki przy ul. Kolejowej 29. Wstęp wolny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ciekawy / 12 grudnia 2019 r. o 00:07
Rewitalizacja podobno części Sutek a co z resztą? Dalej Bangladesz?
Avatar
gość / 12 grudnia 2019 r. o 02:08
Freud się kłania.. i ze śmiechu w grobie tarza :)))
Avatar
bol / 15 grudnia 2019 r. o 18:01
miasto juz ma długi, a w tle basen, rewitalizacja sutek to najpierw wykupienie z rąk właścicieli lokali ktore stanowia bardzo znacząca część sutek, ale to nie koniec, odbudowa wykupionych jakimś cudem lokali pochłonie ogromne pieniadze-CZYJE?
Avatar
Jacek / 12 grudnia 2019 r. o 07:40
Super - aż się gęba chacha z rana! Na dobry początek dnia. Redaktorzy powinni dostać nagrodę za poczucie humoru. A skan można by wysłać Arturowi Andrusowi - on lubi takie "smaczki"!
Avatar
bv / 17 grudnia 2019 r. o 02:14
kiedy następna konferencja?
Avatar
df / 15 grudnia 2019 r. o 15:34
ładne ale całkowicie nie realne
Avatar
małe miki / 12 grudnia 2019 r. o 11:37
Ktoś kasuje komentarze? Słowo sutek jest niemoralne? Ale w tytule artykułu ok?
Avatar
bv / 17 grudnia 2019 r. o 02:14
kiedy następna konferencja?
Avatar
bol / 15 grudnia 2019 r. o 18:01
miasto juz ma długi, a w tle basen, rewitalizacja sutek to najpierw wykupienie z rąk właścicieli lokali ktore stanowia bardzo znacząca część sutek, ale to nie koniec, odbudowa wykupionych jakimś cudem lokali pochłonie ogromne pieniadze-CZYJE?
Avatar
df / 15 grudnia 2019 r. o 15:34
ładne ale całkowicie nie realne
Avatar
małe miki / 12 grudnia 2019 r. o 11:37
Ktoś kasuje komentarze? Słowo sutek jest niemoralne? Ale w tytule artykułu ok?
Avatar
Jacek / 12 grudnia 2019 r. o 07:40
Super - aż się gęba chacha z rana! Na dobry początek dnia. Redaktorzy powinni dostać nagrodę za poczucie humoru. A skan można by wysłać Arturowi Andrusowi - on lubi takie "smaczki"!
Avatar
gość / 12 grudnia 2019 r. o 02:08
Freud się kłania.. i ze śmiechu w grobie tarza :)))
Avatar
Ciekawy / 12 grudnia 2019 r. o 00:07
Rewitalizacja podobno części Sutek a co z resztą? Dalej Bangladesz?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Znajdujemy się w przełomowym momencie. Jeszcze nigdy, tak mocno jak dziś, rzeczywistość nie pokazała, jak bardzo potrzebujemy odnawialnych źródeł energii.

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Władze Lublina poleciły zastąpić autobusami część trolejbusów, żeby zmniejszyć koszty kursowania komunikacji miejskiej. Tłumaczą tę decyzję drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej. Jazda na dieslu okazuje się zdecydowanie tańsza

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu
zdjęcia
galeria

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu

Na pokazy chemiczne do Lublina jechali uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły ponadpodstawowej w Chełmie. – Najważniejsze, że dzieci żyją – mówi dyrektor placówki. Kierowca autokaru jest w stanie ciężkim.

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj po ośmiu kolejkach ma na koncie 24 punkty, a więc maksymalną pulę jaka była do zdobycia. Zespół Jarosława Czarnieckiego pewnie przewodzi w tabeli i dąży do awansu, ale zdaje sobie sprawę, że do końcowego rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób
galeria

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób

Pożar w jednej z sal sądowych Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 47 w Lublinie.

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Zatwierdzony został projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą zdegradowanych mostów. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację robót drogowych, teraz władzom miasta pozostaje „tylko” zdobyć pieniądze na przebudowę.

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka
30 września 2022, 18:00
galeria

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka

- Potrzebujemy dobrze dobranych słów, żeby móc opowiedzieć o sobie i poradzić sobie ze światem, w którym tak wiele się dzieje - mówią pomysłodawcy Sceny Poetyckiej, inicjatywy która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Tej jesieni projekt Fundacji Heuresis objawi się w formie trzech wydarzeń literackich. Pierwsze już 30 września.

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

Na czwartek zaplanowano uroczystości pogrzebowe Edmunda Dąbrowskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Czwarta liga przy ul. Zemborzyckiej jest jak najbardziej realna.

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem
Złota Setka 2021

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem

Tylko w zeszłym roku przetworzyli 3 tysiące ton pomidorów. Sprzedali 283 tony ketchupów, ponad 1,7 tys. ton sosów oraz blisko 3,5 tys. ton farszy. Reypol to dzisiaj największa firma zarejestrowana w gminie Janowiec i jeden z wiodących producentów przetworów w Polsce.

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

Chodzi o wypowiedzi na antenie TVP Info i Radia Maryja. W środę rano minister edukacji i nauki opublikował przeprosiny.

Lublin. Można przyjść do przewodniczącego Rady Miasta bez umawiania. Kiedy przyjmuje?

Lublin. Można przyjść do przewodniczącego Rady Miasta bez umawiania. Kiedy przyjmuje?

Bez wcześniejszych zapisów można przyjść na spotkanie z przewodniczącym i wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Lublin. Ogłoszony został harmonogram ich dyżurów w pokoju 20 na II piętrze Ratusza.

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana
Aktualizacja
galeria

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana

Policja już wyznaczyła objazdy. Ciężarówka zderzyła się z autokarem

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Do listopada ma potrwać remont sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury. Dzięki trwającym w BCK pracom znacznie poprawi się akustyka i będzie możliwość organizowania w tym miejscu koncertów. Remont jest możliwy dzięki ministerialnemu dofinansowaniu.