Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

17 maja 2018 r.
8:20

Weterynarz przycięła szczeniakom ogony i uszy. Jest wyrok

Autor: Zdjęcie autora ask
0 16 A A

800 zł grzywny – to kara dla technik weterynarii Beaty Ł. za przycięcie szczeniakom debermana ogonów i uszu. W przyszłym tygodniu Sąd Okręgowy w Zamościu zdecyduje, czy za wykonanie zabronionego przez prawo zabiegu kobieta powinna ponieść surowsze konsekwencje. Apelację złożyła jedna z organizacji upominających się o prawa zwierząt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Sprawa jest skandaliczna – uważa Marta Włosek, prezes Fundacji na rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege. – Zmiany wyglądu psa za pomocą zabiegów przycinania ogonów i uszu są w Polsce zabronione. Niestety wciąż spotykamy się z takimi zachowaniami. Takie praktyki szokują tym bardziej, że dopuszczają się ich weterynarze czy technicy weterynarii, a więc osoby, którym powinno leżeć na sercu dobro zwierząt. Beata Ł., z uwagi na wykonywany zawód, z całą pewnością zdawała sobie sprawę z tego, iż zabieg dostarczał zwierzętom niczym nieuzasadnionego, niepotrzebnego bólu i stresu. Uważamy, że zrobiła to wyłącznie w celu podniesienia ich atrakcyjności handlowej.

Sąd Rejonowy w Hrubieszowie potwierdził, że Beata Ł., technik weterynarii i członek stowarzyszenia hodowców psów, w ubiegłym roku wykonała zabieg u trzech młodych dobermanów, które chciała potem sprzedać po 1200 zł. I za to nałożył na nią karę grzywny w wysokości 800 zł.

– Uznaliśmy, że jest to kara rażąco niewspółmierna do czynu. Stąd nasza apelacja – podkreśla Marta Włosek. – Sąd mógł również zastosować inne środki karne, np. karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, przepadek zwierząt, zakaz posiadania zwierząt od roku do lat 10, nawiązkę w wysokości do 100 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt, a nawet zakaz wykonywania zawodu.

Apelacja zostanie rozpatrzona w przyszłym tygodniu. Jak mówi Marta Włosek, ludzie kupują dobermany jako psy obronne. Tymczasem długi ogon i opadające uszy nadają im wygląd miłych i łagodnych czworonogów, a nie ostrych psów gotowych bronić swojego właściciela. Stąd decyzje o krwawych zabiegach.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aloś / 23 maja 2018 o 11:00
0
Kolejna sprawa-jak ktoś teraz chce skopiować dobermana i tak to zrobi-nielegalnie na terenie kraju albo wyjedzie za granicę zrobić to w pełni legalnie.. I kaska wtedy ucieknie z kraju.  Żeby nie było-lubię dobermany i kopiowane (ale umiejętnie, a nie na amstaffa czy krzywo), i naturalne. Co do późniejszego podklejania-naturalnym dobermanom też się podkleja uszy, by za mocno nie stały ;)
Avatar
Aloś / 23 maja 2018 o 10:58
0
Nie wszyscy chcą skopiować dobermana tylko ze względu na wygląd. Niekiedy ma to podłoże "troski" o jego zdrowie. Co jakiś czas słyszy się o niedokrwieniu uszu u dobka, przez co zwierzak cierpi i jedyny sposób na to, to zazwyczaj właśnie przycięcie brzegu ucha. To jedno. A drugie-nawet z całym uchem i ogonem pies wygląda groźnie. Do tego-niektóre psy są pracujące-myśliwy może bać się,że podobnie jak w wypadku wyżłów, ogon może gdzieś się zaplątać lub zwierz porani uszy psa(zwierz lub przy obronie-napastnik). Kolejna sprawa-dla laika doberman naturalny wygląda jak gończy polski, niestety. Już wielokrotnie słyszałam taką opinię. Inna rzecz-powinni znowu zalegalizować kopiowanie,ale-na szczególnych warunkach, np.  specjalistycznej klinice, u weterynarza, który wie, jak to zrobić i- jeśli coś pójdzie nie tak-krzywo, ucho nie stanie, jakieś inne "wady", to właściciel powinien płacić surową karę na jakąś organizację pożytku publicznego-i wtedy będzie cacy. Przy dzisiejszym rozwoju technologii i nauki można dokonać tego zabiegu prawie bezboleśnie-tak jak sterylizację czy czyszczenie zębów.
Nie wszyscy chcą skopiować dobermana tylko ze względu na wygląd. Niekiedy ma to podłoże "troski" o jego zdrowie. Co jakiś czas słyszy się o niedokrwieniu uszu u dobka, przez co zwierzak cierpi i jedyny sposób na to, to zazwyczaj właśnie przycięcie brzegu ucha. To jedno. A drugie-nawet z całym uchem i ogonem pies wygląda groźnie. Do tego-niektóre psy są pracujące-myśliwy może bać się,że podobnie jak w wypadku wyżłów, ogon może gdzieś się zaplątać lub zwierz porani uszy psa(zwierz lub przy obronie-napastnik). Kolejna sprawa-dla laik... rozwiń
Avatar
Nie jestem robotem / 22 maja 2018 o 15:48
0
Jestem za, a nawet przeciw ...
Avatar
Dominika / 17 maja 2018 o 23:25
0
Droga Moniko pies Fijo ktory jest w Hiszpanii pojechal tam za pieniadze prywatnych osob ktore wplacily je do fundacji na ten konkretny cel. Poza tym nie rehabilituje lapy tylko ma niedowlad tylnych konczyn oraz nie trzyma moczu ani kalu na skutek pobicia po pijaku przez swojego pana ktory to twierdzi ze sie na niego przewrocil. Nie pojmuje toku myslenia ze rehabilituje sie psa kosztem czyjegos dziecka. Co za bzdura! A matki chorych dzieci tez moga zbierac pieniadze na rehabilitacje swoich dzieci chociaz uwazam ze powinny taka pomoc otrzymywac od panstwa lub kosciola. Kaza sie wszystkim do okola rozmnazac zachecaja 500 + zakazuja usuwania plodow z wadami a potem jak sie okaze ze dziecko rodzi sie chore to rodzic jest zdany sam na siebie. To jest chore! Na co ida podatki, skladki zus itd. Gdzie sa te pieniadze ktore kazdy z nas wplaca co miesiac? Rzad je przejada kazdego dnia i w d... ma nas wszystkich ot co.
Droga Moniko pies Fijo ktory jest w Hiszpanii pojechal tam za pieniadze prywatnych osob ktore wplacily je do fundacji na ten konkretny cel. Poza tym nie rehabilituje lapy tylko ma niedowlad tylnych konczyn oraz nie trzyma moczu ani kalu na skutek pobicia po pijaku przez swojego pana ktory to twierdzi ze sie na niego przewrocil. Nie pojmuje toku myslenia ze rehabilituje sie psa kosztem czyjegos dziecka. Co za bzdura! A matki chorych dzieci tez moga zbierac pieniadze na rehabilitacje swoich dzieci chociaz uwazam ze powinny taka pomoc otrzymywa... rozwiń
Avatar
Halo / 17 maja 2018 o 14:40
0
lekarz weterynarii napisał:
Szanowna pni Agnieszko Kasperska powinno być lekarz weterynarii a nie weterynarz czas się nauczyć jakie są zawody wstyd!!!!!!!!!!!!
 Ale to nie był żaden lekarz weterynarii - raz, że prawdziwy lekarz nie dopuściłby się przestępstwa na zwierzętach, dwa - to był TYLKO technik, więc o co to wielkie halo ;)
Avatar
lekarz weterynarii / 17 maja 2018 o 14:32
0
Szanowna pni Agnieszko Kasperska powinno być lekarz weterynarii a nie weterynarz czas się nauczyć jakie są zawody wstyd!!!!!!!!!!!!
Avatar
Leonard / 17 maja 2018 o 13:57
0
To skandal, że jest takie prawo i że sądy zajmują się takimi sprawami. Psy traktuje się lepiej niż ludzi. Nie dajmy się zwariować!
Avatar
zxc / 17 maja 2018 o 11:24
0
Większych bzdur jak Moniki w życiu nie słyszałem. Uważasz że jak źle będzie zwierzętom to dzieciom będzie lepiej? To chłopskie, prymitywne rozumowanie. Przecież nikt nikogo nie zmusza do dawania pieniędzy na schroniska dla zwierząt itp. ludzie dobrej woli dają dobrowolnie. Na chore dzieci też prowadzone są zbiórki, pomagają fundacje. Jedno drugiego nie wyklucza. Nie od dziś wiadomo że po stosunku do zwierząt poznaje się wartość człowieka.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 11:14
0
Tomku. Twój tok rozumowania jest poj...
Avatar
Monika / 17 maja 2018 o 10:05
0
Może to nie ma związku z tą sprawą, ale zauważyłam, że obecnie agresja ludzi wobec zwierząt jest spowodowana właśnie działaniami ekoterrorystów. Bo jak się ma czuć matka, która ma chorą córkę i ostatnie pieniądze wydaje na leki jak się dowiaduje, że na schronisko dla zwierząt zebrali kilkaset tysięcy złotych albo, że wysyłają psa do Hiszpanii na rehabilitację łapy! Co ta matka ma czuć do zwierząt jak wie, ze żyją kosztem jej córki?
Avatar
Aloś / 23 maja 2018 o 11:00
0
Kolejna sprawa-jak ktoś teraz chce skopiować dobermana i tak to zrobi-nielegalnie na terenie kraju albo wyjedzie za granicę zrobić to w pełni legalnie.. I kaska wtedy ucieknie z kraju.  Żeby nie było-lubię dobermany i kopiowane (ale umiejętnie, a nie na amstaffa czy krzywo), i naturalne. Co do późniejszego podklejania-naturalnym dobermanom też się podkleja uszy, by za mocno nie stały ;)
Avatar
Aloś / 23 maja 2018 o 10:58
0
Nie wszyscy chcą skopiować dobermana tylko ze względu na wygląd. Niekiedy ma to podłoże "troski" o jego zdrowie. Co jakiś czas słyszy się o niedokrwieniu uszu u dobka, przez co zwierzak cierpi i jedyny sposób na to, to zazwyczaj właśnie przycięcie brzegu ucha. To jedno. A drugie-nawet z całym uchem i ogonem pies wygląda groźnie. Do tego-niektóre psy są pracujące-myśliwy może bać się,że podobnie jak w wypadku wyżłów, ogon może gdzieś się zaplątać lub zwierz porani uszy psa(zwierz lub przy obronie-napastnik). Kolejna sprawa-dla laika doberman naturalny wygląda jak gończy polski, niestety. Już wielokrotnie słyszałam taką opinię. Inna rzecz-powinni znowu zalegalizować kopiowanie,ale-na szczególnych warunkach, np.  specjalistycznej klinice, u weterynarza, który wie, jak to zrobić i- jeśli coś pójdzie nie tak-krzywo, ucho nie stanie, jakieś inne "wady", to właściciel powinien płacić surową karę na jakąś organizację pożytku publicznego-i wtedy będzie cacy. Przy dzisiejszym rozwoju technologii i nauki można dokonać tego zabiegu prawie bezboleśnie-tak jak sterylizację czy czyszczenie zębów.
Nie wszyscy chcą skopiować dobermana tylko ze względu na wygląd. Niekiedy ma to podłoże "troski" o jego zdrowie. Co jakiś czas słyszy się o niedokrwieniu uszu u dobka, przez co zwierzak cierpi i jedyny sposób na to, to zazwyczaj właśnie przycięcie brzegu ucha. To jedno. A drugie-nawet z całym uchem i ogonem pies wygląda groźnie. Do tego-niektóre psy są pracujące-myśliwy może bać się,że podobnie jak w wypadku wyżłów, ogon może gdzieś się zaplątać lub zwierz porani uszy psa(zwierz lub przy obronie-napastnik). Kolejna sprawa-dla laik... rozwiń
Avatar
Nie jestem robotem / 22 maja 2018 o 15:48
0
Jestem za, a nawet przeciw ...
Avatar
Dominika / 17 maja 2018 o 23:25
0
Droga Moniko pies Fijo ktory jest w Hiszpanii pojechal tam za pieniadze prywatnych osob ktore wplacily je do fundacji na ten konkretny cel. Poza tym nie rehabilituje lapy tylko ma niedowlad tylnych konczyn oraz nie trzyma moczu ani kalu na skutek pobicia po pijaku przez swojego pana ktory to twierdzi ze sie na niego przewrocil. Nie pojmuje toku myslenia ze rehabilituje sie psa kosztem czyjegos dziecka. Co za bzdura! A matki chorych dzieci tez moga zbierac pieniadze na rehabilitacje swoich dzieci chociaz uwazam ze powinny taka pomoc otrzymywac od panstwa lub kosciola. Kaza sie wszystkim do okola rozmnazac zachecaja 500 + zakazuja usuwania plodow z wadami a potem jak sie okaze ze dziecko rodzi sie chore to rodzic jest zdany sam na siebie. To jest chore! Na co ida podatki, skladki zus itd. Gdzie sa te pieniadze ktore kazdy z nas wplaca co miesiac? Rzad je przejada kazdego dnia i w d... ma nas wszystkich ot co.
Droga Moniko pies Fijo ktory jest w Hiszpanii pojechal tam za pieniadze prywatnych osob ktore wplacily je do fundacji na ten konkretny cel. Poza tym nie rehabilituje lapy tylko ma niedowlad tylnych konczyn oraz nie trzyma moczu ani kalu na skutek pobicia po pijaku przez swojego pana ktory to twierdzi ze sie na niego przewrocil. Nie pojmuje toku myslenia ze rehabilituje sie psa kosztem czyjegos dziecka. Co za bzdura! A matki chorych dzieci tez moga zbierac pieniadze na rehabilitacje swoich dzieci chociaz uwazam ze powinny taka pomoc otrzymywa... rozwiń
Avatar
Halo / 17 maja 2018 o 14:40
0
lekarz weterynarii napisał:
Szanowna pni Agnieszko Kasperska powinno być lekarz weterynarii a nie weterynarz czas się nauczyć jakie są zawody wstyd!!!!!!!!!!!!
 Ale to nie był żaden lekarz weterynarii - raz, że prawdziwy lekarz nie dopuściłby się przestępstwa na zwierzętach, dwa - to był TYLKO technik, więc o co to wielkie halo ;)
Avatar
lekarz weterynarii / 17 maja 2018 o 14:32
0
Szanowna pni Agnieszko Kasperska powinno być lekarz weterynarii a nie weterynarz czas się nauczyć jakie są zawody wstyd!!!!!!!!!!!!
Avatar
Leonard / 17 maja 2018 o 13:57
0
To skandal, że jest takie prawo i że sądy zajmują się takimi sprawami. Psy traktuje się lepiej niż ludzi. Nie dajmy się zwariować!
Avatar
zxc / 17 maja 2018 o 11:24
0
Większych bzdur jak Moniki w życiu nie słyszałem. Uważasz że jak źle będzie zwierzętom to dzieciom będzie lepiej? To chłopskie, prymitywne rozumowanie. Przecież nikt nikogo nie zmusza do dawania pieniędzy na schroniska dla zwierząt itp. ludzie dobrej woli dają dobrowolnie. Na chore dzieci też prowadzone są zbiórki, pomagają fundacje. Jedno drugiego nie wyklucza. Nie od dziś wiadomo że po stosunku do zwierząt poznaje się wartość człowieka.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 11:14
0
Tomku. Twój tok rozumowania jest poj...
Avatar
Tomek / 17 maja 2018 o 10:08
-1
Nie jestem zwolennikiem PIS-u, ani Episkopatu. Ale jeśli niektóre Panie chodzą na czarne marsze, bo chcą bezwarunkowej aborcji, ale - odnoszę dziwne wrażenie, że to te same Panie - bulwersuje Je przycinanie ogona psom - to rzeczywiście chyba im się w głowach już kompletnie poj....
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki 1 0

Przed pierwszym gwizdkiem meczu Polesie – Tomasovia faworytem spotkania byli przyjezdni. A tymczasem od trzeciej minuty to piłkarze Zbigniewa Wójcika wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu w dobrej sytuacji znalazł się Jacek Cybul i pewnym strzałem otworzył wynik.

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego 0 0

Najpóźniej do końca września mur Zakładu Karnego ozdobi mural autorstwa Agnieszki Rzeźniak poświęcony bitwie pod Osuchami 1944 r.

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek 3 3

Portugalska sieć handlowa chce przebudować swój sklep w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Zamojskiej. Planowała tu nawet nowy budynek, ale ostatecznie stanęło na odnowie starego. Pawilon z lat 70. ubiegłego wieku jest jednym z „obiektów XXX-lecia PRL”. Inwestor stara się już o pozwolenie na rozpoczęcie prac

Pożyczki unijne dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego

Pożyczki unijne dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego 5

Prowadzisz firmę w województwie lubelskim? Chcesz się rozwijać, ale brak odpowiednich zasobów to uniemożliwia? Skorzystaj ze środków unijnych i rozwiń skrzydła

Avia wygrała z KSZO, Orlęta Spomlek zmiażdżone w Rzeszowie

Avia wygrała z KSZO, Orlęta Spomlek zmiażdżone w Rzeszowie 2 2

Nie tak to miało wyglądać po dwóch kolejkach. Avia najpierw słabo rozpoczęła nowy sezon i przegrała w Kraśniku z tamtejszą Stalą. Później był zdecydowanie lepszy występ przeciwko Motorowi, ale znowu zakończył się bez punktów. W niedzielę piłkarze Dominika Bednarczyka, chociaż zagrali na trudnym terenie w Ostrowcu Świętokrzyski, to liczyli na przełamanie.

Hutnik Kraków – Wisła Puławy 0:1. Plan wypalił w stu procentach

Hutnik Kraków – Wisła Puławy 0:1. Plan wypalił w stu procentach 5 2

Trwa dobra passa Wisły na początku nowego sezonu. Licząc także mecz Pucharu Polski puławianie zanotowali właśnie trzecie zwycięstwo w czwartym meczu. Tym razem ograli na trudnym terenie w Krakowie tamtejszego Hutnika 1:0. Nie musieli się jednak martwić o końcowy wynik, gdyby nie kiepska skuteczność

Stal Kraśnik – Spartakus Daleszyce 5:0. Rehabilitacja za Sołę

Stal Kraśnik – Spartakus Daleszyce 5:0. Rehabilitacja za Sołę 1 0

Na razie kibice w Kraśniku przeżywają huśtawkę nastrojów. Na dzień dobry była wygrana z mocną Avią, później porażka w Oświęcimiu, a w niedzielę niebiesko-żółci rozbili Spartakusa Daleszyce aż 5:0.

To pismo od komendanta wzburzyło policjantów. "Uderzono w najmniej zarabiających"

To pismo od komendanta wzburzyło policjantów. "Uderzono w najmniej zarabiających" 96 33

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana, bo w policyjnym budżecie zabrakło pieniędzy. – Aby wyżyć będziemy pożyczać kasę po rodzinie i znajomych. Zaczynam się wstydzić gdzie pracujemy– komentuje jedna z policjantek

Avia II – Sokół 2:2, pozostałe wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki

Avia II – Sokół 2:2, pozostałe wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki 0 3

Gospodarze zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie gry. Bohaterem spotkania został Łukasz Strug, który zdobył gola na wagę punktu tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego

Janowianka – Granit Bychawa 1:1. Prześladuje ich pech

Janowianka – Granit Bychawa 1:1. Prześladuje ich pech 2 1

Granit Bychawa uratował remis w samej końcówce. Piłkarze z Janowa Lubelskiego mogą mówić o olbrzymim pechu

Azoty Puławy poza podium na turnieju w Kaliszu

Azoty Puławy poza podium na turnieju w Kaliszu 2 1

Azoty Puławy zajęły szóste miejsce w rozegranym w Kaliszu V Szczypiorno Cup. Z trzech spotkań brązowi medaliści wygrali tylko jedno, z gospodarzami Energa MKS Kalisz. W trzydniowej imprezie triumfował mistrz Polski PGE Vive Kielce

Kabaret Starszych Pań i Panów w Centrum Kultury
26 sierpnia 2018, 18:00

Kabaret Starszych Pań i Panów w Centrum Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 sierpnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) w ramach akcji Centralny Plac Zabaw wystąpią uczestnicy warsztatów teatralnych z kabaretem Starszych Pań i Panów.

Dino Expo. Wystawa dinozaurów i żywe pająki w Targach Lublin
25 sierpnia 2018, 11:00

Dino Expo. Wystawa dinozaurów i żywe pająki w Targach Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się podróżnicza wystawa dinozaurów połączona z prezentacją egzotycznych gatunków pająków. Na uczestników czeka moc atrakcji - będzie można przejechać się na grzbiecie prehistorycznego gada!

Tribute to Zbigniew Wodecki - Wodecki Twist Festiwal w Lublinie
23 października 2018, 20:30

Tribute to Zbigniew Wodecki - Wodecki Twist Festiwal w Lublinie 4 2

Co Gdzie Kiedy. Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Good Taste Production z radością zaprasza na koncert Tribute to: Zbigniew Wodecki by Wodecki Twist Festiwal w Lublinie! Wydarzenie odbędzie się 23 października o godz. 20.30 w Centrum Spotkania Kultur.

Powiślak Końskowola – Lublinianka 3:3. Wszystkiego było dużo

Powiślak Końskowola – Lublinianka 3:3. Wszystkiego było dużo 0 0

Oby więcej takich meczów! Lublinianka wygrywała w Końskowoli 1:0, przegrywała 1:3, ale zdołała urwać gospodarzom jeden punkt po remisie 3:3

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!