Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inwestycje

15 grudnia 2018 r.
16:31

Budowa S17 na odcinku Garwolin - woj. lubelskie. 25 km trasy pokonamy w 13 minut

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 9 A A

Jak wygląda postęp robót na S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy z woj. lubelskim? GDDKiA podaje najnowsze informacje o inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

–  To nieco ponad 25 km trasy, którą w połowie przyszłego roku pokonamy samochodem osobowym w niecałe 13 minut – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oprócz trasy głównej zbudowano blisko 55 km dróg niższej kategorii (zbiorczych, lokalnych i dojazdowych) służących lokalnej społeczności. Wzdłuż trasy głównej do ustawienia jest blisko 100 km barier energochłonnych, a zamontowano już ok. 40 proc. z nich. Wymalowano także część oznakowania poziomego. Trwają jeszcze prace przy rozkładaniu nawierzchni betonowej na przejazdach awaryjnych i łączniach węzłów.

W trakcie budowy dwóch odcinków realizacyjnych, od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc (12,3 km) i od Gończyc do granicy z woj. lubelskim (13 km) zbudowano 34 obiekty inżynierskie (w tym sześć podwójnych w ciągu trasy głównej, na dwóch trwają jeszcze prace związane z betonowaniem płyty ustroju nośnego) oraz 78 przepustów. Powstały także dwa miejsca obsługi podróżnych. Kończone są prace przy budowie obwodu utrzymania drogi.

Do wykonania jest jeszcze ostatni przepust, który będzie zlokalizowany pod obecną drogą krajową nr 17 za Trojanowem w kierunku Warszawy. Wykonawca rozpocznie przy nim prace po przełożeniu ruchu na fragment nowej trasy (na przełomie roku po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie). Jadąc od strony Lublina na budowanym rondzie zjedziemy na węzeł Trojanów i dalej pojedziemy nitką trasy głównej.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu będzie miała miejsce na zjeździe z obwodnicy Garwolina w kierunku Lublina. Tu kierowcy będą korzystać z ok. 2,5 km odcinka jezdni prowadzącej do Warszawy a przełożenie ruchu umożliwi dokończenie łącznic węzła Górzno.

Koszt budowy tych dwóch odcinków S17 to ponad 602 mln zł. Inwestycja jest w części współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowa S17 na odcinku Garwolin - Gończyce [18.11.2018]

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaa / 15 grudnia 2018 r. o 19:35
+26
A mnie cieszą postępy! Oby tak dalej :)
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 18:28
+8
Byle szybko,to dewiza współczesnego swiata.
Avatar
Jann / 16 grudnia 2018 r. o 11:51
+4
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
 Istotnie nie ogarniasz. Bo chodzi o bariery energochłonne.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 12:43
+2
A jeszcze 29 listopada dziennik opublikował terminy wyssane z palca odnośnie oddawania do użytku odcinków S17. Teraz proszę przejechali się z pracownikami GDDKiA z Lublina i zauważyli, że S17 od Garwolina do Gończyc i od Gończyc do Trojanowa wygląda najlepiej i że na tych zadaniach/odcinkach finiszują. Czyli stety/niestety w mazowieckim, kiedy lubelskie jest do tyłu z tempem prac. Można nie pisać science-fiction? Można
Avatar
sw / 15 grudnia 2018 r. o 22:23
+1
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
Avatar
Generał / 15 grudnia 2018 r. o 17:31
-4
Przestańcie chwalić się każdym kilometrem drogi. Nic to nie daje, bo Lublin i tak jest odcięty od reszty Polski zarówno drogowo, jak i kolejowo.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 17:30
-7
BLE, BLE, BLE.........NAJPIERW WYBUDUJCIE. A PÓŹNIEJ ZOBACZYMY...................... EMERYTKA / STARA, ALE............ MA DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE/
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 20:10
-8
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena była prowadzona metodą porównawczą więc moją działke na terenie miasta powiatowego w bardzo dobrej kulturze z dojazdem i działka którą wydzielono pod s17 jest kontynuacją mojego siedliska do s17 mam 20 m od domu porównano moją działke do ugorów koło radzynia zakrzaczonej koło kocka i działki z wąwozem koło kazimierza poprostu złodziejstwo a i dodam że moja działka ma taką samą wartość według rzeczoznawcy jak bagna ok 2 km odemnie kolejną kwestją jest to że niszczą uprawy jeżdzą polach do których nie mają prawa a jak sie um uwage zwróci to mówią że robią to nieświadomie i to jest nagminne kolejną rzeczą to jest to że mają coś takiego jak czasowe zajęcia działek na wykonanie infrastruktury więc przekopali mi podwórko wkopano mi przymusowo rure 0,5 m średnicy przez srodek podwórka i twierdzą że na planach tak było , podczas budowy drogi nic sie nie liczy tylko droga s17 więc podczas jej budowy podnieśli teren a moje pola zalano wodą oczywiście bo tak było w planach a oni robią zgodnie z planami nie wspomne jaką oni dewastacje dróg robią mase błota wyworzą na drogi publiczne ogromne zagrożenie na drogach powodują poprostu nie jest tak kolorowo jak to opisują takich przypadków jak mój jest dużo
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena by... rozwiń
Avatar
Kierowca / 15 grudnia 2018 r. o 17:51
-8
Kilkanaście km drogi. Podbiecaja się xholera wie czym. To powinno być zrobione jakieś 15 lat temu. I nie kilkanaście km tylko kilkadziesiąt albo setki. To jest Polska właśnie...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 12:43
+2
A jeszcze 29 listopada dziennik opublikował terminy wyssane z palca odnośnie oddawania do użytku odcinków S17. Teraz proszę przejechali się z pracownikami GDDKiA z Lublina i zauważyli, że S17 od Garwolina do Gończyc i od Gończyc do Trojanowa wygląda najlepiej i że na tych zadaniach/odcinkach finiszują. Czyli stety/niestety w mazowieckim, kiedy lubelskie jest do tyłu z tempem prac. Można nie pisać science-fiction? Można
Avatar
Jann / 16 grudnia 2018 r. o 11:51
+4
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
 Istotnie nie ogarniasz. Bo chodzi o bariery energochłonne.
Avatar
sw / 15 grudnia 2018 r. o 22:23
+1
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 20:10
-8
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena była prowadzona metodą porównawczą więc moją działke na terenie miasta powiatowego w bardzo dobrej kulturze z dojazdem i działka którą wydzielono pod s17 jest kontynuacją mojego siedliska do s17 mam 20 m od domu porównano moją działke do ugorów koło radzynia zakrzaczonej koło kocka i działki z wąwozem koło kazimierza poprostu złodziejstwo a i dodam że moja działka ma taką samą wartość według rzeczoznawcy jak bagna ok 2 km odemnie kolejną kwestją jest to że niszczą uprawy jeżdzą polach do których nie mają prawa a jak sie um uwage zwróci to mówią że robią to nieświadomie i to jest nagminne kolejną rzeczą to jest to że mają coś takiego jak czasowe zajęcia działek na wykonanie infrastruktury więc przekopali mi podwórko wkopano mi przymusowo rure 0,5 m średnicy przez srodek podwórka i twierdzą że na planach tak było , podczas budowy drogi nic sie nie liczy tylko droga s17 więc podczas jej budowy podnieśli teren a moje pola zalano wodą oczywiście bo tak było w planach a oni robią zgodnie z planami nie wspomne jaką oni dewastacje dróg robią mase błota wyworzą na drogi publiczne ogromne zagrożenie na drogach powodują poprostu nie jest tak kolorowo jak to opisują takich przypadków jak mój jest dużo
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena by... rozwiń
Avatar
Aaa / 15 grudnia 2018 r. o 19:35
+26
A mnie cieszą postępy! Oby tak dalej :)
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 18:28
+8
Byle szybko,to dewiza współczesnego swiata.
Avatar
Kierowca / 15 grudnia 2018 r. o 17:51
-8
Kilkanaście km drogi. Podbiecaja się xholera wie czym. To powinno być zrobione jakieś 15 lat temu. I nie kilkanaście km tylko kilkadziesiąt albo setki. To jest Polska właśnie...
Avatar
Generał / 15 grudnia 2018 r. o 17:31
-4
Przestańcie chwalić się każdym kilometrem drogi. Nic to nie daje, bo Lublin i tak jest odcięty od reszty Polski zarówno drogowo, jak i kolejowo.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 17:30
-7
BLE, BLE, BLE.........NAJPIERW WYBUDUJCIE. A PÓŹNIEJ ZOBACZYMY...................... EMERYTKA / STARA, ALE............ MA DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE/
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planowe zabiegi w Lublinie i regionie. Kolejne szpitale "odmrażają" przyjęcia na oddziały

Planowe zabiegi w Lublinie i regionie. Kolejne szpitale "odmrażają" przyjęcia na oddziały

Planowe zabiegi i wizyty na szerszą skalę wznawia w poniedziałek szpital wojewódzki w Chełmie. Do stanu sprzed epidemii wraca też szpital kliniczny nr 1 w Lublinie oraz już na wszystkich oddziałach szpital wojewódzki przy Kraśnickiej.

Gmina Ludwin zatrudnia słońce. Mieszkańcy zapłacą mniej za ciepłą wodę lub prąd

Gmina Ludwin zatrudnia słońce. Mieszkańcy zapłacą mniej za ciepłą wodę lub prąd

Mieszkańcy gminy będą mniej płacić za ciepłą wodę lub prąd. W prywatnych posesjach zostaną zainstalowane instalacje solarne lub fotowoltaiczne.

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Lublinianin w pierwszym wyścigu zajął 9 miejsce

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych
galeria
film

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych

Dla mieszkańców niewielkiej miejscowość koło Zwierzyńca 1 czerwca jest jak dzień Wszystkich Świętych. Nie ma rodziny, by nie pamiętali o kimś pochowanym na wojennym cmentarzu. Jednego dnia Niemcy zamordowali tu blisko 200 osób.

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Od dziś tylko jedna aplikacja na smartfony umożliwia opłatę za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Wielu kierowców jest z tego niezadowolonych i twierdzą, że aplikacja nie jest praktyczna i ma fatalne oceny.

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn
Wideo
galeria
film

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn

Po godzinie 22 mieszkańców ulicy Lipowej zaniepokoiły odgłosy maszyn. Okazało się, że właśnie o tej porze, w środku nocy, rozpoczęło się usuwanie drzew przeznaczonych do przesadzenia. Na miejscu doszło do słownych utarczek, gdy przeciwnicy operacji namawiali pracowników firmy ogrodniczej do zaniechania pracy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy
Alarm 24

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy

Nieczynna od dawna latarnia oświetleniowa znajdująca się przed wjazdem na teren dawnej garbarni w Chlewiskach pod Lubartowem stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa osób podróżujących po drodze powiatowej.

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje
5 czerwca 2020, 19:00

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje

W piątek, 5 czerwca o godz. 19 w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin odbędzie się koncert Damiana Ukeje. Wydarzenie będzie zamknięte dla publiczności, a koncert transmitowany będzie na antenie rozgłośni i w Internecie.

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Każdy, kto zamierza załatwić sprawę w miejskim Wydziale Komunikacji powinien się wcześniej umówić, mimo usunięcia trwającej kilka dni awarii systemu kolejkowego.

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski jednak wróci do pomysłu poszerzenia strefy płatnego parkowania. Niedawno radni zdecydowali, że zamiast wydawać pieniądze na parkometry, w mieście powstanie rondo.

Lubelska Wymiana Roślin
7 czerwca 2020, 10:00

Lubelska Wymiana Roślin

Akademia Kreatywności zaprasza na drugą odsłonę Lubelskiej Wymiany Roślin. Wydarzenie adresowane do wszystkich, którzy chcieliby kupić lub sprzedać rośliny odbędzie się 7 czerwca o godz. 10 w Akademii Kreatywności (ul. Zamojska 21).

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

Na intensywną terapię do szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie trafił kolejny pacjent z Covid-19, który wymagał podłączenia do tzw. płucoserca. – Efektem ostatniego poluzowania restrykcji mogą być kolejni pacjenci w ciężkim stanie – ostrzega szef lubelskiej kliniki.

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia i Arka poszły na całość!
film

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia i Arka poszły na całość!

Cztery rzuty karne, samobój, nieuznany gol i przechylenie szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy w szóstej minucie doliczonego czasu gry. To wszystko działo się w niedzielę na stadionie Lechii Gdańsk w meczu derbowym z Arką Gdynia

Epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka. Zostanie poświęcone w rocznicę śmierci hierarchy

Epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka. Zostanie poświęcone w rocznicę śmierci hierarchy

W rocznicę śmierci w lubelskiej archikatedrze zostanie poświęcone epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka – zapowiedział metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Abp Pylak zmarł 6 czerwca 2019 roku. Miał 98 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.