Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inwestycje

15 grudnia 2018 r.
16:31

Budowa S17 na odcinku Garwolin - woj. lubelskie. 25 km trasy pokonamy w 13 minut

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
137 9 A A

Jak wygląda postęp robót na S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy z woj. lubelskim? GDDKiA podaje najnowsze informacje o inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

–  To nieco ponad 25 km trasy, którą w połowie przyszłego roku pokonamy samochodem osobowym w niecałe 13 minut – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oprócz trasy głównej zbudowano blisko 55 km dróg niższej kategorii (zbiorczych, lokalnych i dojazdowych) służących lokalnej społeczności. Wzdłuż trasy głównej do ustawienia jest blisko 100 km barier energochłonnych, a zamontowano już ok. 40 proc. z nich. Wymalowano także część oznakowania poziomego. Trwają jeszcze prace przy rozkładaniu nawierzchni betonowej na przejazdach awaryjnych i łączniach węzłów.

W trakcie budowy dwóch odcinków realizacyjnych, od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc (12,3 km) i od Gończyc do granicy z woj. lubelskim (13 km) zbudowano 34 obiekty inżynierskie (w tym sześć podwójnych w ciągu trasy głównej, na dwóch trwają jeszcze prace związane z betonowaniem płyty ustroju nośnego) oraz 78 przepustów. Powstały także dwa miejsca obsługi podróżnych. Kończone są prace przy budowie obwodu utrzymania drogi.

Do wykonania jest jeszcze ostatni przepust, który będzie zlokalizowany pod obecną drogą krajową nr 17 za Trojanowem w kierunku Warszawy. Wykonawca rozpocznie przy nim prace po przełożeniu ruchu na fragment nowej trasy (na przełomie roku po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie). Jadąc od strony Lublina na budowanym rondzie zjedziemy na węzeł Trojanów i dalej pojedziemy nitką trasy głównej.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu będzie miała miejsce na zjeździe z obwodnicy Garwolina w kierunku Lublina. Tu kierowcy będą korzystać z ok. 2,5 km odcinka jezdni prowadzącej do Warszawy a przełożenie ruchu umożliwi dokończenie łącznic węzła Górzno.

Koszt budowy tych dwóch odcinków S17 to ponad 602 mln zł. Inwestycja jest w części współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowa S17 na odcinku Garwolin - Gończyce [18.11.2018]

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaa / 15 grudnia 2018 o 19:35
+26
A mnie cieszą postępy! Oby tak dalej :)
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 o 18:28
+8
Byle szybko,to dewiza współczesnego swiata.
Avatar
Jann / 16 grudnia 2018 o 11:51
+4
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
 Istotnie nie ogarniasz. Bo chodzi o bariery energochłonne.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 o 12:43
+2
A jeszcze 29 listopada dziennik opublikował terminy wyssane z palca odnośnie oddawania do użytku odcinków S17. Teraz proszę przejechali się z pracownikami GDDKiA z Lublina i zauważyli, że S17 od Garwolina do Gończyc i od Gończyc do Trojanowa wygląda najlepiej i że na tych zadaniach/odcinkach finiszują. Czyli stety/niestety w mazowieckim, kiedy lubelskie jest do tyłu z tempem prac. Można nie pisać science-fiction? Można
Avatar
sw / 15 grudnia 2018 o 22:23
+1
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
Avatar
Generał / 15 grudnia 2018 o 17:31
-4
Przestańcie chwalić się każdym kilometrem drogi. Nic to nie daje, bo Lublin i tak jest odcięty od reszty Polski zarówno drogowo, jak i kolejowo.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 o 17:30
-7
BLE, BLE, BLE.........NAJPIERW WYBUDUJCIE. A PÓŹNIEJ ZOBACZYMY...................... EMERYTKA / STARA, ALE............ MA DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE/
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 o 20:10
-8
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena była prowadzona metodą porównawczą więc moją działke na terenie miasta powiatowego w bardzo dobrej kulturze z dojazdem i działka którą wydzielono pod s17 jest kontynuacją mojego siedliska do s17 mam 20 m od domu porównano moją działke do ugorów koło radzynia zakrzaczonej koło kocka i działki z wąwozem koło kazimierza poprostu złodziejstwo a i dodam że moja działka ma taką samą wartość według rzeczoznawcy jak bagna ok 2 km odemnie kolejną kwestją jest to że niszczą uprawy jeżdzą polach do których nie mają prawa a jak sie um uwage zwróci to mówią że robią to nieświadomie i to jest nagminne kolejną rzeczą to jest to że mają coś takiego jak czasowe zajęcia działek na wykonanie infrastruktury więc przekopali mi podwórko wkopano mi przymusowo rure 0,5 m średnicy przez srodek podwórka i twierdzą że na planach tak było , podczas budowy drogi nic sie nie liczy tylko droga s17 więc podczas jej budowy podnieśli teren a moje pola zalano wodą oczywiście bo tak było w planach a oni robią zgodnie z planami nie wspomne jaką oni dewastacje dróg robią mase błota wyworzą na drogi publiczne ogromne zagrożenie na drogach powodują poprostu nie jest tak kolorowo jak to opisują takich przypadków jak mój jest dużo
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena by... rozwiń
Avatar
Kierowca / 15 grudnia 2018 o 17:51
-8
Kilkanaście km drogi. Podbiecaja się xholera wie czym. To powinno być zrobione jakieś 15 lat temu. I nie kilkanaście km tylko kilkadziesiąt albo setki. To jest Polska właśnie...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 o 12:43
+2
A jeszcze 29 listopada dziennik opublikował terminy wyssane z palca odnośnie oddawania do użytku odcinków S17. Teraz proszę przejechali się z pracownikami GDDKiA z Lublina i zauważyli, że S17 od Garwolina do Gończyc i od Gończyc do Trojanowa wygląda najlepiej i że na tych zadaniach/odcinkach finiszują. Czyli stety/niestety w mazowieckim, kiedy lubelskie jest do tyłu z tempem prac. Można nie pisać science-fiction? Można
Avatar
Jann / 16 grudnia 2018 o 11:51
+4
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
 Istotnie nie ogarniasz. Bo chodzi o bariery energochłonne.
Avatar
sw / 15 grudnia 2018 o 22:23
+1
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 o 20:10
-8
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena była prowadzona metodą porównawczą więc moją działke na terenie miasta powiatowego w bardzo dobrej kulturze z dojazdem i działka którą wydzielono pod s17 jest kontynuacją mojego siedliska do s17 mam 20 m od domu porównano moją działke do ugorów koło radzynia zakrzaczonej koło kocka i działki z wąwozem koło kazimierza poprostu złodziejstwo a i dodam że moja działka ma taką samą wartość według rzeczoznawcy jak bagna ok 2 km odemnie kolejną kwestją jest to że niszczą uprawy jeżdzą polach do których nie mają prawa a jak sie um uwage zwróci to mówią że robią to nieświadomie i to jest nagminne kolejną rzeczą to jest to że mają coś takiego jak czasowe zajęcia działek na wykonanie infrastruktury więc przekopali mi podwórko wkopano mi przymusowo rure 0,5 m średnicy przez srodek podwórka i twierdzą że na planach tak było , podczas budowy drogi nic sie nie liczy tylko droga s17 więc podczas jej budowy podnieśli teren a moje pola zalano wodą oczywiście bo tak było w planach a oni robią zgodnie z planami nie wspomne jaką oni dewastacje dróg robią mase błota wyworzą na drogi publiczne ogromne zagrożenie na drogach powodują poprostu nie jest tak kolorowo jak to opisują takich przypadków jak mój jest dużo
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena by... rozwiń
Avatar
Aaa / 15 grudnia 2018 o 19:35
+26
A mnie cieszą postępy! Oby tak dalej :)
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 o 18:28
+8
Byle szybko,to dewiza współczesnego swiata.
Avatar
Kierowca / 15 grudnia 2018 o 17:51
-8
Kilkanaście km drogi. Podbiecaja się xholera wie czym. To powinno być zrobione jakieś 15 lat temu. I nie kilkanaście km tylko kilkadziesiąt albo setki. To jest Polska właśnie...
Avatar
Generał / 15 grudnia 2018 o 17:31
-4
Przestańcie chwalić się każdym kilometrem drogi. Nic to nie daje, bo Lublin i tak jest odcięty od reszty Polski zarówno drogowo, jak i kolejowo.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 o 17:30
-7
BLE, BLE, BLE.........NAJPIERW WYBUDUJCIE. A PÓŹNIEJ ZOBACZYMY...................... EMERYTKA / STARA, ALE............ MA DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE/
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Promocja Lubelskiego w zakładzie karnym. Radny Bury pyta o wydatki

Promocja Lubelskiego w zakładzie karnym. Radny Bury pyta o wydatki 0 3

O zasady wydawania pieniędzy na promocję województwa pyta marszałka jeden z opozycyjnych radnych. Wytyka m.in. dotowanie powstającego dopiero zespołu tańca i pyta, w jaki sposób region miał być promowany podczas jubileuszu powstania zakładu karnego.

"Tribute to George Michael" w Puławach
29 marca 2019, 20:00

"Tribute to George Michael" w Puławach 0 0

W piątek, 29 marca o godz. 20 w hotelu Trzy Korony w Puławach wystąpi Mateusz Kowalczyk z zespołem z koncertem w hołdzie George'owi Michaelowi.

Dom i Budowa 2019. Pobierz magazyn w PDF

Dom i Budowa 2019. Pobierz magazyn w PDF 0 0

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska lepsi od rezerw wicemistrza Polski

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska lepsi od rezerw wicemistrza Polski 0 0

W spotkaniu 18. kolejki AZS AWF Biała Podlaska okazał się lepszy od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły

Muzeum Wsi Lubelskiej ma nowego szefa

Muzeum Wsi Lubelskiej ma nowego szefa 41 15

Bogna Bender-Motyka będzie pełnić obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej

Puławy: Ruszyła budowa nowego Lidla

Puławy: Ruszyła budowa nowego Lidla 0 3

Rozpoczęła się budowa drugiego puławskiego dyskontu spożywczego marki Lidl. Market stanie tuż przy siedzibie KRUS-u, naprzeciwko kortów tenisowych przy ul. Wróblewskiego.

Znany tenor nie chce oddać pieniędzy, które dostał przez pomyłkę. Stanie przed sądem

Znany tenor nie chce oddać pieniędzy, które dostał przez pomyłkę. Stanie przed sądem 35 9

Znany tenor - Marek T. stanie przed sądem. Odpowie za przywłaszczenie ponad 4 tys. zł honorarium. Nie oddał pieniędzy za koncert, które przez pomyłkę przesłało mu Bialskie Centrum Kultury.

Była tak pijana, że nie mogła trafić butelką do buzi dziecka

Była tak pijana, że nie mogła trafić butelką do buzi dziecka 169 7

Trzy promile miała matka miesięcznej dziewczynki i 5 letniego chłopca. 32-latka usiłowała karmić butelką niemowlę jednak nie mogła trafić do buzi dziecka

Z pompek uszło powietrze. Jeszcze poczekamy na stacje naprawy rowerów

Z pompek uszło powietrze. Jeszcze poczekamy na stacje naprawy rowerów 4 4

Nie będzie na razie obiecanych samoobsługowych stacji naprawy rowerów, ani ulicznych pompek dla jednośladów. Firma, która miała dostarczyć i zamontować takie urządzenia ostatecznie nie podpisała umowy z Zarządem Dróg i Mostów. Urzędnicy muszą szukać nowego wykonawcy.

Opel GTX Experimental. To auto jest zapowiedzą nowych modeli opla [wideo]
galeria
film

Opel GTX Experimental. To auto jest zapowiedzą nowych modeli opla [wideo] 0 0

32-letni designer Matthias Wirth nie kryje zadowolenia. Jego koncepcyjny GT X Experimental jest zapowiedzią przyszłych modeli Opla. W miniony piątek mogliśmy go zobaczyć z bliska. Robi wrażenie...

Puławy: Masażyści nie wytrzymali tempa. Będą zmiany w przychodni
Alarm 24

Puławy: Masażyści nie wytrzymali tempa. Będą zmiany w przychodni 0 16

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla masażystów i fizjoterapeutów puławskiego Medicalu. Gdy część pracowników odeszła na zwolnienia, pozostali musieli pracować więcej i szybciej. Tempo oznaczało spadek jakości usług. Po naszej interwencji, spółka wprowadzi zmiany

Koncert proMODERN: "Współczesna polska muzyka pasyjna"
29 marca 2019, 19:00

Koncert proMODERN: "Współczesna polska muzyka pasyjna" 0 0

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zaprasza na koncert religijny "Współczesna polska muzyka pasyjna" w wykonaniu formacji proMODERN. Artyści wystąpią w piątek, 29 marca o godz. 19 w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie.

Medale lubelskich wspinaczy w Pucharze Polski w Gliwicach

Medale lubelskich wspinaczy w Pucharze Polski w Gliwicach 0 3

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia triumfowała w Pucharze Polski we wspinaczce sportowej na czas w Gliwicach. W sumie w „Chwyciarni” pojawiło się ośmioro zawodników ze stolicy Lubelszczyzny

Najwyższa porażka od 12 lat. W Łęcznej dokładnie ją przeanalizują

Najwyższa porażka od 12 lat. W Łęcznej dokładnie ją przeanalizują 5 4

Nie tak miał wyglądać początek rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Górnika Łęczna. „Zielono-czarni” do tej pory w czterech meczach zdobyli cztery punkty, a w ostatniej kolejce ponieśli klęskę w Grudziądzu przegrywając z tamtejszą Olimpią aż 1:6

Budowa drogi S17 Warszawa-Lublin. Podwarszawski Zakręt mocno się zmienia [foto]
galeria

Budowa drogi S17 Warszawa-Lublin. Podwarszawski Zakręt mocno się zmienia [foto] 44 5

Trwa budowa trasy ekspresowej z Warszawy do Lublina. Oto, co zmieniło się przez zimę

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.