Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inwestycje

15 grudnia 2018 r.
16:31

Budowa S17 na odcinku Garwolin - woj. lubelskie. 25 km trasy pokonamy w 13 minut

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 9 A A

Jak wygląda postęp robót na S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy z woj. lubelskim? GDDKiA podaje najnowsze informacje o inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

–  To nieco ponad 25 km trasy, którą w połowie przyszłego roku pokonamy samochodem osobowym w niecałe 13 minut – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oprócz trasy głównej zbudowano blisko 55 km dróg niższej kategorii (zbiorczych, lokalnych i dojazdowych) służących lokalnej społeczności. Wzdłuż trasy głównej do ustawienia jest blisko 100 km barier energochłonnych, a zamontowano już ok. 40 proc. z nich. Wymalowano także część oznakowania poziomego. Trwają jeszcze prace przy rozkładaniu nawierzchni betonowej na przejazdach awaryjnych i łączniach węzłów.

W trakcie budowy dwóch odcinków realizacyjnych, od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc (12,3 km) i od Gończyc do granicy z woj. lubelskim (13 km) zbudowano 34 obiekty inżynierskie (w tym sześć podwójnych w ciągu trasy głównej, na dwóch trwają jeszcze prace związane z betonowaniem płyty ustroju nośnego) oraz 78 przepustów. Powstały także dwa miejsca obsługi podróżnych. Kończone są prace przy budowie obwodu utrzymania drogi.

Do wykonania jest jeszcze ostatni przepust, który będzie zlokalizowany pod obecną drogą krajową nr 17 za Trojanowem w kierunku Warszawy. Wykonawca rozpocznie przy nim prace po przełożeniu ruchu na fragment nowej trasy (na przełomie roku po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie). Jadąc od strony Lublina na budowanym rondzie zjedziemy na węzeł Trojanów i dalej pojedziemy nitką trasy głównej.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu będzie miała miejsce na zjeździe z obwodnicy Garwolina w kierunku Lublina. Tu kierowcy będą korzystać z ok. 2,5 km odcinka jezdni prowadzącej do Warszawy a przełożenie ruchu umożliwi dokończenie łącznic węzła Górzno.

Koszt budowy tych dwóch odcinków S17 to ponad 602 mln zł. Inwestycja jest w części współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowa S17 na odcinku Garwolin - Gończyce [18.11.2018]

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaa / 15 grudnia 2018 r. o 19:35
+26
A mnie cieszą postępy! Oby tak dalej :)
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 18:28
+8
Byle szybko,to dewiza współczesnego swiata.
Avatar
Jann / 16 grudnia 2018 r. o 11:51
+4
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
 Istotnie nie ogarniasz. Bo chodzi o bariery energochłonne.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 12:43
+2
A jeszcze 29 listopada dziennik opublikował terminy wyssane z palca odnośnie oddawania do użytku odcinków S17. Teraz proszę przejechali się z pracownikami GDDKiA z Lublina i zauważyli, że S17 od Garwolina do Gończyc i od Gończyc do Trojanowa wygląda najlepiej i że na tych zadaniach/odcinkach finiszują. Czyli stety/niestety w mazowieckim, kiedy lubelskie jest do tyłu z tempem prac. Można nie pisać science-fiction? Można
Avatar
sw / 15 grudnia 2018 r. o 22:23
+1
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
Avatar
Generał / 15 grudnia 2018 r. o 17:31
-4
Przestańcie chwalić się każdym kilometrem drogi. Nic to nie daje, bo Lublin i tak jest odcięty od reszty Polski zarówno drogowo, jak i kolejowo.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 17:30
-7
BLE, BLE, BLE.........NAJPIERW WYBUDUJCIE. A PÓŹNIEJ ZOBACZYMY...................... EMERYTKA / STARA, ALE............ MA DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE/
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 20:10
-8
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena była prowadzona metodą porównawczą więc moją działke na terenie miasta powiatowego w bardzo dobrej kulturze z dojazdem i działka którą wydzielono pod s17 jest kontynuacją mojego siedliska do s17 mam 20 m od domu porównano moją działke do ugorów koło radzynia zakrzaczonej koło kocka i działki z wąwozem koło kazimierza poprostu złodziejstwo a i dodam że moja działka ma taką samą wartość według rzeczoznawcy jak bagna ok 2 km odemnie kolejną kwestją jest to że niszczą uprawy jeżdzą polach do których nie mają prawa a jak sie um uwage zwróci to mówią że robią to nieświadomie i to jest nagminne kolejną rzeczą to jest to że mają coś takiego jak czasowe zajęcia działek na wykonanie infrastruktury więc przekopali mi podwórko wkopano mi przymusowo rure 0,5 m średnicy przez srodek podwórka i twierdzą że na planach tak było , podczas budowy drogi nic sie nie liczy tylko droga s17 więc podczas jej budowy podnieśli teren a moje pola zalano wodą oczywiście bo tak było w planach a oni robią zgodnie z planami nie wspomne jaką oni dewastacje dróg robią mase błota wyworzą na drogi publiczne ogromne zagrożenie na drogach powodują poprostu nie jest tak kolorowo jak to opisują takich przypadków jak mój jest dużo
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena by... rozwiń
Avatar
Kierowca / 15 grudnia 2018 r. o 17:51
-8
Kilkanaście km drogi. Podbiecaja się xholera wie czym. To powinno być zrobione jakieś 15 lat temu. I nie kilkanaście km tylko kilkadziesiąt albo setki. To jest Polska właśnie...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 12:43
+2
A jeszcze 29 listopada dziennik opublikował terminy wyssane z palca odnośnie oddawania do użytku odcinków S17. Teraz proszę przejechali się z pracownikami GDDKiA z Lublina i zauważyli, że S17 od Garwolina do Gończyc i od Gończyc do Trojanowa wygląda najlepiej i że na tych zadaniach/odcinkach finiszują. Czyli stety/niestety w mazowieckim, kiedy lubelskie jest do tyłu z tempem prac. Można nie pisać science-fiction? Można
Avatar
Jann / 16 grudnia 2018 r. o 11:51
+4
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
 Istotnie nie ogarniasz. Bo chodzi o bariery energochłonne.
Avatar
sw / 15 grudnia 2018 r. o 22:23
+1
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 20:10
-8
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena była prowadzona metodą porównawczą więc moją działke na terenie miasta powiatowego w bardzo dobrej kulturze z dojazdem i działka którą wydzielono pod s17 jest kontynuacją mojego siedliska do s17 mam 20 m od domu porównano moją działke do ugorów koło radzynia zakrzaczonej koło kocka i działki z wąwozem koło kazimierza poprostu złodziejstwo a i dodam że moja działka ma taką samą wartość według rzeczoznawcy jak bagna ok 2 km odemnie kolejną kwestją jest to że niszczą uprawy jeżdzą polach do których nie mają prawa a jak sie um uwage zwróci to mówią że robią to nieświadomie i to jest nagminne kolejną rzeczą to jest to że mają coś takiego jak czasowe zajęcia działek na wykonanie infrastruktury więc przekopali mi podwórko wkopano mi przymusowo rure 0,5 m średnicy przez srodek podwórka i twierdzą że na planach tak było , podczas budowy drogi nic sie nie liczy tylko droga s17 więc podczas jej budowy podnieśli teren a moje pola zalano wodą oczywiście bo tak było w planach a oni robią zgodnie z planami nie wspomne jaką oni dewastacje dróg robią mase błota wyworzą na drogi publiczne ogromne zagrożenie na drogach powodują poprostu nie jest tak kolorowo jak to opisują takich przypadków jak mój jest dużo
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena by... rozwiń
Avatar
Aaa / 15 grudnia 2018 r. o 19:35
+26
A mnie cieszą postępy! Oby tak dalej :)
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 18:28
+8
Byle szybko,to dewiza współczesnego swiata.
Avatar
Kierowca / 15 grudnia 2018 r. o 17:51
-8
Kilkanaście km drogi. Podbiecaja się xholera wie czym. To powinno być zrobione jakieś 15 lat temu. I nie kilkanaście km tylko kilkadziesiąt albo setki. To jest Polska właśnie...
Avatar
Generał / 15 grudnia 2018 r. o 17:31
-4
Przestańcie chwalić się każdym kilometrem drogi. Nic to nie daje, bo Lublin i tak jest odcięty od reszty Polski zarówno drogowo, jak i kolejowo.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 17:30
-7
BLE, BLE, BLE.........NAJPIERW WYBUDUJCIE. A PÓŹNIEJ ZOBACZYMY...................... EMERYTKA / STARA, ALE............ MA DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE/
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem
zdjęcia
galeria

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem

Odór nie do zniesienia, a pod wiatą wywieszonych kilkaset martwych zwierząt bez głów i skór. – Widok rodem z filmów Hitchcocka – obrońcy zwierząt tak opisują wizytę na terenie jednego z pól w Stasinie pod Lublinem.

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych
Zdjęcia ze Strefy Kibica w Lublinie
galeria

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 przegrała ze Słowacją i mocno skomplikowała sobie szansę na wyjście z grupy

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace
galeria

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace

To jedne z najbardziej ulotnych działań w miejskiej przestrzeni. Tym razem studentów Architektury Krajobrazu KUL można spotkać na lubelskim osiedlu Błonie. Część prac już jest, kolejne w środę

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Za cztery lata kierowcy ominą Chełm nową obwodnicą. Podpisano umowę na realizację inwestycji. W ciągu kilku najbliższych dni kierowcy powinni też pojechać nowym odcinkiem S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich. Ta droga zostanie przekazana kierowcom na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu.

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje
zdjęcia
galeria

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje

We wtorek ruszają baseny na świeżym powietrzu. Park Avia w Świdniku szykuje też kolejną atrakcję – park linowy. Prawdopodobnie ruszy z początkiem lata. – Zaczyny drugi sezon i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2
film

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2

Reprezentacja Czech niczym wytrawny bokser pokonała w Glasgow Szkotów po dwóch golach swojego snajpera Patricka Shicka. A drugą bramkę z tego spotkania czescy kibice będą wspominać latami

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody
wideo
film

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody

Ponad 2-metrowy sum w lubelskim zalewie? Tak, wędkarze udowodnili, że takie połowy są możliwe.

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Prokuratura zapowiada apelację w sprawie Artura P. Mężczyzna zamordował swojego ojca, zadając mu serię ciosów nożem. Sąd skazał go za to na 18 lat więzienia.

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

Do 9 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu zostaną poddane głosowaniu w dniach 6-10 września.

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Rozmowa z Piotrem Roszkowskim, zwycięzcą Pucharu Polski w pumptracku

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Jest wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na lubelskim Czechowie. Piotr B. został pobity i wypchnięty z okna na 10 piętrze przez kolegów, z którymi pił alkohol. Chciał spać, a oni spieszyli się do pracy.

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada
18 czerwca 2021, 21:00

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada

W miniony weekend została zainaugurowana tegoroczna odsłona plenerowego Kina Berła (ul. Bernardyńska 15). Przed nami kolejne czerwcowe projekcje. 18 czerwca ok. godz. 21 zobaczymy film "Greenland".

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)

Nowa wyprawa i lekcja historii o IX-wiecznej Norwegii i Anglii, czyli najbliższe dodatki do gry Assassin's Creed: Valhalla.

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Wuwuzele, flagi oraz wspólne kibicowanie reprezentacji Polski – za taką atmosferą kibice tęsknili długich kilka lat. Niestety w niewielu miejscach w regionie będzie można poczuć choć trochę atmosferę mistrzostw Europy.

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian
film

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian

Polscy piłkarze rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu zmierzą się ze Słowacją. W grupie mamy także Hiszpanów i Szwedów. Sprawdziliśmy jakie oczekiwania, co do gry biało-czerwonych mają puławianie i osoby związane z miastem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.