Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inwestycje

15 grudnia 2018 r.
16:31

Budowa S17 na odcinku Garwolin - woj. lubelskie. 25 km trasy pokonamy w 13 minut

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 9 A A

Jak wygląda postęp robót na S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy z woj. lubelskim? GDDKiA podaje najnowsze informacje o inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

–  To nieco ponad 25 km trasy, którą w połowie przyszłego roku pokonamy samochodem osobowym w niecałe 13 minut – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oprócz trasy głównej zbudowano blisko 55 km dróg niższej kategorii (zbiorczych, lokalnych i dojazdowych) służących lokalnej społeczności. Wzdłuż trasy głównej do ustawienia jest blisko 100 km barier energochłonnych, a zamontowano już ok. 40 proc. z nich. Wymalowano także część oznakowania poziomego. Trwają jeszcze prace przy rozkładaniu nawierzchni betonowej na przejazdach awaryjnych i łączniach węzłów.

W trakcie budowy dwóch odcinków realizacyjnych, od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc (12,3 km) i od Gończyc do granicy z woj. lubelskim (13 km) zbudowano 34 obiekty inżynierskie (w tym sześć podwójnych w ciągu trasy głównej, na dwóch trwają jeszcze prace związane z betonowaniem płyty ustroju nośnego) oraz 78 przepustów. Powstały także dwa miejsca obsługi podróżnych. Kończone są prace przy budowie obwodu utrzymania drogi.

Do wykonania jest jeszcze ostatni przepust, który będzie zlokalizowany pod obecną drogą krajową nr 17 za Trojanowem w kierunku Warszawy. Wykonawca rozpocznie przy nim prace po przełożeniu ruchu na fragment nowej trasy (na przełomie roku po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie). Jadąc od strony Lublina na budowanym rondzie zjedziemy na węzeł Trojanów i dalej pojedziemy nitką trasy głównej.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu będzie miała miejsce na zjeździe z obwodnicy Garwolina w kierunku Lublina. Tu kierowcy będą korzystać z ok. 2,5 km odcinka jezdni prowadzącej do Warszawy a przełożenie ruchu umożliwi dokończenie łącznic węzła Górzno.

Koszt budowy tych dwóch odcinków S17 to ponad 602 mln zł. Inwestycja jest w części współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowa S17 na odcinku Garwolin - Gończyce [18.11.2018]

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaa / 15 grudnia 2018 r. o 19:35
A mnie cieszą postępy! Oby tak dalej :)
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 18:28
Byle szybko,to dewiza współczesnego swiata.
Avatar
Jann / 16 grudnia 2018 r. o 11:51
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
 Istotnie nie ogarniasz. Bo chodzi o bariery energochłonne.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 12:43
A jeszcze 29 listopada dziennik opublikował terminy wyssane z palca odnośnie oddawania do użytku odcinków S17. Teraz proszę przejechali się z pracownikami GDDKiA z Lublina i zauważyli, że S17 od Garwolina do Gończyc i od Gończyc do Trojanowa wygląda najlepiej i że na tych zadaniach/odcinkach finiszują. Czyli stety/niestety w mazowieckim, kiedy lubelskie jest do tyłu z tempem prac. Można nie pisać science-fiction? Można
Avatar
sw / 15 grudnia 2018 r. o 22:23
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
Avatar
Generał / 15 grudnia 2018 r. o 17:31
Przestańcie chwalić się każdym kilometrem drogi. Nic to nie daje, bo Lublin i tak jest odcięty od reszty Polski zarówno drogowo, jak i kolejowo.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 17:30
BLE, BLE, BLE.........NAJPIERW WYBUDUJCIE. A PÓŹNIEJ ZOBACZYMY...................... EMERYTKA / STARA, ALE............ MA DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE/
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 20:10
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena była prowadzona metodą porównawczą więc moją działke na terenie miasta powiatowego w bardzo dobrej kulturze z dojazdem i działka którą wydzielono pod s17 jest kontynuacją mojego siedliska do s17 mam 20 m od domu porównano moją działke do ugorów koło radzynia zakrzaczonej koło kocka i działki z wąwozem koło kazimierza poprostu złodziejstwo a i dodam że moja działka ma taką samą wartość według rzeczoznawcy jak bagna ok 2 km odemnie kolejną kwestją jest to że niszczą uprawy jeżdzą polach do których nie mają prawa a jak sie um uwage zwróci to mówią że robią to nieświadomie i to jest nagminne kolejną rzeczą to jest to że mają coś takiego jak czasowe zajęcia działek na wykonanie infrastruktury więc przekopali mi podwórko wkopano mi przymusowo rure 0,5 m średnicy przez srodek podwórka i twierdzą że na planach tak było , podczas budowy drogi nic sie nie liczy tylko droga s17 więc podczas jej budowy podnieśli teren a moje pola zalano wodą oczywiście bo tak było w planach a oni robią zgodnie z planami nie wspomne jaką oni dewastacje dróg robią mase błota wyworzą na drogi publiczne ogromne zagrożenie na drogach powodują poprostu nie jest tak kolorowo jak to opisują takich przypadków jak mój jest dużo
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena by... rozwiń
Avatar
Kierowca / 15 grudnia 2018 r. o 17:51
Kilkanaście km drogi. Podbiecaja się xholera wie czym. To powinno być zrobione jakieś 15 lat temu. I nie kilkanaście km tylko kilkadziesiąt albo setki. To jest Polska właśnie...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 12:43
A jeszcze 29 listopada dziennik opublikował terminy wyssane z palca odnośnie oddawania do użytku odcinków S17. Teraz proszę przejechali się z pracownikami GDDKiA z Lublina i zauważyli, że S17 od Garwolina do Gończyc i od Gończyc do Trojanowa wygląda najlepiej i że na tych zadaniach/odcinkach finiszują. Czyli stety/niestety w mazowieckim, kiedy lubelskie jest do tyłu z tempem prac. Można nie pisać science-fiction? Można
Avatar
Jann / 16 grudnia 2018 r. o 11:51
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
 Istotnie nie ogarniasz. Bo chodzi o bariery energochłonne.
Avatar
sw / 15 grudnia 2018 r. o 22:23
chyba nie ogarniam: jak przy 25km trasie może stać 100km ekranów?
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 20:10
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena była prowadzona metodą porównawczą więc moją działke na terenie miasta powiatowego w bardzo dobrej kulturze z dojazdem i działka którą wydzielono pod s17 jest kontynuacją mojego siedliska do s17 mam 20 m od domu porównano moją działke do ugorów koło radzynia zakrzaczonej koło kocka i działki z wąwozem koło kazimierza poprostu złodziejstwo a i dodam że moja działka ma taką samą wartość według rzeczoznawcy jak bagna ok 2 km odemnie kolejną kwestją jest to że niszczą uprawy jeżdzą polach do których nie mają prawa a jak sie um uwage zwróci to mówią że robią to nieświadomie i to jest nagminne kolejną rzeczą to jest to że mają coś takiego jak czasowe zajęcia działek na wykonanie infrastruktury więc przekopali mi podwórko wkopano mi przymusowo rure 0,5 m średnicy przez srodek podwórka i twierdzą że na planach tak było , podczas budowy drogi nic sie nie liczy tylko droga s17 więc podczas jej budowy podnieśli teren a moje pola zalano wodą oczywiście bo tak było w planach a oni robią zgodnie z planami nie wspomne jaką oni dewastacje dróg robią mase błota wyworzą na drogi publiczne ogromne zagrożenie na drogach powodują poprostu nie jest tak kolorowo jak to opisują takich przypadków jak mój jest dużo
to ja opowiem jak to jest naprawde z budową tego bubla zabrano mi pole pod s17 powycinano jak im pasowało ładne pola poprzecinano w połowie i czesc jest po drógiej stronie s17 oczywiście odszkodowania jeszcze nie dostałem a od zabrania mi pola mineło 2 lata a wycena była śmieszna odbywała sie przez pana gdzie bydowa już trawła drzewa wyrwane i rzeczoznawca mówi że drzew nie widzi po wielu odwołaniach wkońcu dzewa uznał ale nie wszystkie truskawki w operacie opisał że roślinka od roslinki rośnie co 75 cm jak co tyle to jest rządek wycena by... rozwiń
Avatar
Aaa / 15 grudnia 2018 r. o 19:35
A mnie cieszą postępy! Oby tak dalej :)
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 18:28
Byle szybko,to dewiza współczesnego swiata.
Avatar
Kierowca / 15 grudnia 2018 r. o 17:51
Kilkanaście km drogi. Podbiecaja się xholera wie czym. To powinno być zrobione jakieś 15 lat temu. I nie kilkanaście km tylko kilkadziesiąt albo setki. To jest Polska właśnie...
Avatar
Generał / 15 grudnia 2018 r. o 17:31
Przestańcie chwalić się każdym kilometrem drogi. Nic to nie daje, bo Lublin i tak jest odcięty od reszty Polski zarówno drogowo, jak i kolejowo.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 17:30
BLE, BLE, BLE.........NAJPIERW WYBUDUJCIE. A PÓŹNIEJ ZOBACZYMY...................... EMERYTKA / STARA, ALE............ MA DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE/
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KSZO – Podlasie 2:1. Przegrali wygrany mecz

KSZO – Podlasie 2:1. Przegrali wygrany mecz

Powiedzieć, że po meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski piłkarze Podlasia mają niedosyt, to nic nie powiedzieć. Goście prowadzili po kilkudziesięciu sekundach gry. Na dodatek od 41 minuty grali w liczebnej przewadze. Mimo to jakimś cudem przegrali 1:2.

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Konia z rzędem temu, kto w 80 minucie spodziewał się, że Gryf Gmina Zamość wygra z Gromem Różaniec aż 4:0. W tym momencie drugi z zespołów wykonywał rzut karny. Arkadiusz Kwiatkowski zmarnował jednak jedenastkę, a to zemściło się w kolejnych minutach. I ostatecznie drużyna Sebastiana Luterka wysoko pokonała rywali.

Muzyka popłynęła z dachu Izabelli. Zagrał zespół Wczasy [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Muzyka popłynęła z dachu Izabelli. Zagrał zespół Wczasy [zdjęcia, wideo]

W sobotnie popołudnie puławianie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Na dachu hotelu Izabella wystąpili muzycy zespołu Wczasy. Płynąca z góry muzyka zaskakiwała przechodniów, którzy wypatrywali jej źródła kierując swój wzrok w kierunku wieżowca.

Podhale Nowy Targ – Orlęta Spomlek 0:1. Wygrana mimo problemów

Podhale Nowy Targ – Orlęta Spomlek 0:1. Wygrana mimo problemów

Andrij Bubentsov, Sebastian Kaczyński, Ernest Skrzyński, Karol Rycaj i Arkadiusz Korolczuk. Ta piątka nie mogła zagrać w sobotnim meczu Orląt Spomlek w Nowym Targu. Długo wydawało się, że trener Mikołaj Raczyński będzie musiał sobie radzić także bez Szymona Kamińskiego. „Kamyk” ostatecznie zagrał, a biało-zieloni mimo wielu osłabień pokonali Podhale 1:0.

Kazimierz zaprasza na Święto Jesieni
25 września 2022, 10:30

Kazimierz zaprasza na Święto Jesieni

Zespoły ludowe, kulinarne pokazy i konkursy czekają na odwiedzających kazimierskie Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę na placu przed oddziałem przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego.

Pilny komunikat lubelskiej policji. Szukają Tomasza Nastaja

Pilny komunikat lubelskiej policji. Szukają Tomasza Nastaja

48-letni mężczyzna dzisiaj wyszedł z domu przy ul. Kleeberga w Lublinie i do tej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1. Przerwali kiepską passę [zdjęcia]
galeria

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1. Przerwali kiepską passę [zdjęcia]

Po czterech porażkach z rzędu piłkarze Lublinianki wreszcie dopisali do swojego konta „oczko”. W sobotę zremisowali w Świdniku z Avią 1:1. A skoro udało się zapunktować na boisku wicelidera, to na pewno końcowy rezultat dużo bardziej cieszy drużynę z Wieniawy.

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0. Sporo sytuacji i ani jednego gola

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0. Sporo sytuacji i ani jednego gola

Do przerwy w meczu Lewartu z Powiślakiem gospodarze powinni prowadzić jedną lub dwiema bramkami, ale zmarnowali swoje sytuacje. W drugiej połowie to ekipa z Końskowoli szybko miała dwie świetne okazje, ale także nie potrafiła ich wykorzystać. I ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk
galeria

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk

Najlepszy premier - mówią mieszkańcy Ryk, którzy przyszli na spotkanie z Mateuszem Morawieckim. - Nigdy nie było mi tak dobrze, jak teraz - ocenia 84-letni pan Bolesław.

Nagrywał policjanta na służbie. Teraz musi zapłacić. Taki wyrok sądu

Nagrywał policjanta na służbie. Teraz musi zapłacić. Taki wyrok sądu

Policja informuje o wyroku za prowadzenie relacji w internecie z policyjnej interwencji. Osoba, która to zrobiła została ukarana.

Mniej prać, czy mniej gotować? Olbrzymie podwyżki cen prądu na horyzoncie

Mniej prać, czy mniej gotować? Olbrzymie podwyżki cen prądu na horyzoncie

Wystarczy kuchenka elektryczna i kilka innych sprzętów i już przekraczamy limit zużycia prądu jaki wskazał premier.

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1. Wskoczyli na drugie miejsce

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1. Wskoczyli na drugie miejsce

Po udanym meczu derbowym Wisła poszła za ciosem. Puławianie w sobotę pokonali u siebie czołowy zespół ligi – KKS Kalisz 3:1 i przynajmniej na chwilę wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Nałęczów bliżej Lublina. Cel: pieniądze