Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inwestycje

28 listopada 2019 r.
19:51

Nowy odcinek S17 to "bubel"? Jest odpowiedź dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA

Autor: Zdjęcie autora toma
54 127 A A
Odcinek S17 od obwodnicy Garwolina do węzła Kołbiel
Odcinek S17 od obwodnicy Garwolina do węzła Kołbiel (fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad)

– To grube miliony wydane na wyczekiwaną i niezwykle ważną drogę, która niestety jest bublem – mówi lubelska posłanka Marta Wcisło o jednym z nowych odcinków trasy S17 z Lublina do Warszawy. W tej sprawie interweniuje u ministra infrastruktury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o znajdujący się na terenie województwa mazowieckiego, ale realizowany przez lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad fragment od obwodnicy Garwolina do węzła Kołbiel. Niedawno został on tymczasowo oddany do ruchu, a oficjalne otwarcie zaplanowano na początek grudnia.

Ale jak twierdzi posłanka Marta Wcisło (Koalicja Obywatelska) już teraz kierowcy skarżą się na wykonaną z betonu nawierzchnię, która powoduje „drgania” kół samochodów.

– Użytkownicy drogi twierdzą, że jest to bardzo odczuwalne już bezpośrednio po zjeździe z obwodnicy Garwolina. Z kolei na wcześniejszych odcinkach S17 od strony Lublina, które też zostały wykonane w technologii betonowej, nie ma aż takich drgań i takiego dyskomfortu – przekonuje parlamentarzystka. – Pamiętajmy, że w tej chwili obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 60 km/h. Co będzie, kiedy zostanie dopuszczona normalna prędkość obowiązująca na drogach ekspresowych. Jeśli nie zostanie to naprawione, może to bezpośrednio zagrażać użytkownikom tej drogi.

Wcisło napisała w tej sprawie interpelację do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Pyta w niej m.in. o powody wyboru właśnie takiej nawierzchni oraz o to, czy planowane są na tym odcinku prace naprawcze. Posłanka na ten temat rozmawiała też z szefem lubelskiej GDDKiA. Jak twierdzi, miała usłyszeć od niego, że ten „nie widzi problemu”.

– Szanuję zdanie pani poseł, ale nie podzielam jej odczuć. Jechałem tą drogą w środę wieczorem i nie czułem żadnych drgań – komentuje Mirosław Czech, dyrektor oddziału dyrekcji w Lublinie. Ale dodaje: – Przekażemy te uwagi inżynierowi kontraktu i naszemu laboratorium, żeby sprawdzono, czy tak jest w rzeczywistości.

Posłanka Marta Wcisło złożyła interpelację do ministra infrastruktury (fot. Tomasz Maciuszczak)
e-Wydanie

Komentarze 127

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 22:40
+26
Jechałam tamtędy kilka dni temu i też czułam dziwne drgania, ale po chwili okazało się, że włączył mi się wibrator, ale nie żałuję...
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 20:11
+25
A mnie zdrowo zatrzęsło, kiedy w nocy wciśnięto beton na Górki. Gdzie mogę się POskarżyć?
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 20:07
+25
O Allahu to jest "nasza przedstawicielska w stolicy na 4 lata?????" a co z żużlem-stadionem Pani Poseł już olany???
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 22:34
+24
Na zjeździe z obwodnicy Garwolina naklejono na nawierzchni specjalne pasy które powodują wibrowanie kół by ostudzić zapał co niektórych kawalerzystów... Szkoda, że dziennikarze nie wybrali się razem z posłanką w podróż i nie sprawdzili osobiście jakości nawierzchni
Avatar
Olek / 28 listopada 2019 o 23:22
+23
Pani chyba nie grzeszy intelektem, czasami trza koła wyważyć to nie będzie trząsło
Avatar
YK / 28 listopada 2019 o 23:07
+23
Posłąnka z Lubelszczyzny , może powinna amortyzatory zmienić, to nie bedzie drgań.
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 o 20:17
+19
Już widzę jak to w trosce o wyborców :) PS. Kiedy zacznie się budowa stadionu żużlowego :)
Avatar
Gość / 29 listopada 2019 o 08:48
+17
Coś takiego, pani Wcisło nie podoba się beton na drodze, a podoba się na Górkach Czechowskich. Wszyscy ci ze ściany hańby którzy głosowali o 4 nad ranem za zabetonowaniem powinni być bojkotowani przez media.
Avatar
realista / 28 listopada 2019 o 22:13
+17
Skoro ten odcinek S17 to bubel i jest nierówny to czym prędzej należy zamknąć aleje Witosa w Lublinie. Tam w każdej chwili można stracić życie... Takimi działaniami nie zyska Pani wyborców za cztery lata... Pani Poseł, jeśli już pisać interpelację do ministra infrastruktury to proponuję zadać takie pytania: - kiedy oznakowanie doświadczalne (takie jak jest na lubelskich odcinkach S12 i S17) stanie się oznakowaniem normalnym? - kiedy pojawią się znaki ostrzegające kierwoców, że wjeżdżają pod prąd? - kiedy zostanie wprowadzony system odcinkowego pomiaru prędkości również na autostradach i drogach ekspresowych? To przełoży się nie tylko na mniejszą ilość wypadków ale również podniesie komfort jazdy nie wspominając o zmniejszeniu hałasu z drogi co jest chociażby problemem na alei Solidarności przy skansenie  - kiedy zostanie obniżona dopuszczalna prędkość maksymalna? Niech Pani przejedzie tę trasę za kierownicą auta utrzymując dopuszczalną prędkość i podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami. Ilu kierowców Panią wyprzedzi? Ilu pogoni błyskaniem długich świateł? Jeśli wykaże się Pani sukcesami w tych tematach, a nie w szukaniu nierówności na betonowej nawierzchni to zyska Pani głos wielu normalnych użytkowników dróg... 
Skoro ten odcinek S17 to bubel i jest nierówny to czym prędzej należy zamknąć aleje Witosa w Lublinie. Tam w każdej chwili można stracić życie... Takimi działaniami nie zyska Pani wyborców za cztery lata... Pani Poseł, jeśli już pisać interpelację do ministra infrastruktury to proponuję zadać takie pytania: - kiedy oznakowanie doświadczalne (takie jak jest na lubelskich odcinkach S12 i S17) stanie się oznakowaniem normalnym? - kiedy pojawią się znaki ostrzegające kierwoców, że wjeżdżają pod prąd? - kiedy zostanie wprowadzony system odci... rozwiń
Avatar
Riko / 29 listopada 2019 o 10:16
+16
Z całym szacunkiem dla pani poseł ale drogi betonowe właśnie są bezpieczniejsze, są jaśniejsze, nie tworzą się na nich koleiny - nie mówiąc już o tym, że licząc dłuższą perspektywę są tańsze w budowie bo wytrzymują kilkadziesiąt lat. Dla budżetu ma to niebagatelne znaczenie. Naprawdę warto takie rzeczy oceniać obiektywnie, tym bardziej że wyżej była mowa że nawierzchnia mogła być zabrudzona i stąd problem - pamiętajmy że prace dopiero niedawno się zakończyły
Avatar
Gość / 6 dni temu o 19:03
0
Jechałem niedawno tą drogą do Lublina i z powrotem do Warszawy, stąd mój wpis. Mam dobry samochód, SUV z górnej półki. I na odcinku od obwodnicy Garwolina do Kołbieli, odczuwa się takie cykliczne drgania. Nie jest to przyjemne. Nie pamiętam, żebym się gdzies indziej w Polsce na drodze A czy S spotkał z czymś takim.
Avatar
ana / 6 dni temu o 13:51
0
Morawiecki zabrał i kazał sobie jeszcze zapłacic 15 % od uzbieranego kapitału. Nie mówili tego w ***zji i Radiu maryja ?
Avatar
karambol / 6 dni temu o 13:25
+1
Nie no bądźmy poważni. Droga to bubel, bo komuś się źle jedzie? Co to za argumentacja? Przecież nim taka droga jest oddawana do użytku musi przejść szereg badań, testów aby spełniac standardy. Beton na drogach w PL to stosunkowo nowośc, ale i tak widać, że to bardzo dobre i trwałe nawierzchnie. A będzie ich więcej.
Avatar
Artur / 6 dni temu o 10:46
+4
Kobieta ma rację. Na nitce w stronę Lublina samochód jedzie wyraźnie głośniej i czuć drżenia. Problem natychmiast znika jak tylko miniesz Ryki.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 07:32
+3
Trzęsie to na asfaltowej drodze co najwyżej. Betonowa jest równa, gładka i zero problemów. Kto jeździł ten wie. Cała dyskusja niepotrzebna moim zdaniem. Powinno się budować coraz więcej dróg betonowych które są o wiele bardziej solidne i wytrzymają lata
Avatar
PiotrWawa / 1 grudnia 2019 o 20:46
+2
Jechałem w poniedziałek i z dużo większą prędkością autem dostawczym i co ta osoba mówi to brednie.
Avatar
Kuba / 1 grudnia 2019 o 14:05
+1
Jasne, że trzęsie. Kobieta chce dobrze toją wyśmiewają.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 13:26
+3
Popieram, coś jest nie tak z tym odcinkiem drogi. Obawiałem się , że złapałem gumę.
Avatar
emski / 1 grudnia 2019 o 10:57
-4
Najpiękniejsze w tym co widzimy są...Paznokcie. Reszta, jak ta betonowa S 17...Nijaka. Jeszcze jedno...Proszę, niech Pani tą drogą nie jeżdzi. Podczas tych drgań, mogą popękać te piękne paznokcie...
Avatar
Maciek / 30 listopada 2019 o 20:08
+1
Ja to bym powiedział że chodzi o stołek w gddkia o/lublin dla rodzinki.
Zobacz wszystkie komentarze 127

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 0 0

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 9 5

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 158 15

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 4 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 2

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 9 6

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 10 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.