Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inwestycje

29 listopada 2018 r.
12:17

Wiemy, kiedy będą oddawane nowe odcinki trasy ekspresowej S17. Sprawdź daty

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 31 A A

Już tylko miesiące dzielą nas od oddania do użytku pierwszych nowych odcinków drogi S17 Lublin - Warszawa. Dziś przejazd przez plac budowy jest długotrwały i uciążliwy. Pierwsze wytchnienie już na wiosnę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że dziś drogowcy uwijają się na siedmiu odcinkach S17 pomiędzy węzłami: Lubelska i Kurów Zachód. W sumie w budowie jest ok. 95 km trasy łączącej stolicę z Lublinem. – Łączny koszt całkowity budowy S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Kurów Zachód to ponad 3,5 mld zł, z czego dofinansowanie z UE to ok. 1,8 mld zł – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 Drogowcy nie chcą mówić o konkretnych datach, ale dwa pierwsze odcinki od Kurowa w kierunku Garwolina, czyli do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego, powinny być oddane do użytku na wiosnę 2019.

Po pierwszym z nich, od granicy województw do węzła Skrudki, o długości 20 km, kierowcy pojadą już 25 kwietnia przyszłego roku. Ten fragment buduje firma PORR. Jego koszt to 609 mln złotych.

Drugi odcinek S17 Skrudki - Kurów Zachód, o długości 13 km, ma być ukończony do 19 maja 2019 roku. Jego koszt to 271 mln zł. Budowa obu odcinków zaczęła się jesienią 2015 roku.

Co pozostałymi odcinkami? Kierowcy na rok muszą uzbroić się w cierpliwość. Fragment od granicy województw do Gończyc (dł. 13 km), wykonywany przez Budimex, ma być gotowy w połowie 2019. Kolejny to Gończyce – Garwolin, o długości 12,2 km, także Budimex, również ma być oddany w połowie 2019.

W IV kwartale przyszłego roku mają być oddane pozostały trzy odcinki S17, od końca obwodnicy Garwolina do węzła Lubelska pod Warszawą. Najmniej czasu ma Strabag odpowiadający za budowę 8,7-kilometrowej obwodnicy Kołbieli. – Chcielibyśmy, aby pod koniec przyszłego roku obwodnica była przejezdna, co najmniej po jednej jezdni. Kierowcy ominą kłopotliwe rondo w Kołbieli – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Siedem odcinków S17. Kiedy powstaną?

w. Lubelska - pocz. obwodnicy Kołbieli - dł. 15,2 km, STRABAG, oddanie w IV kw. 2019

obwodnica Kołbieli - dł. 8,7 km, STRABAG, oddanie w IV kw. 2019

koniec obw. Kołbieli - Garwolin - dł. 13 km, BUDIMEX, oddanie w IV kw. 2019

Garwolin - Gończyce - dł. 12,2 km, BUDIMEX, oddanie w poł. 2019

Gończyce - gr. woj. mazowieckiego i lubelskiego - dł. 13 km, BUDIMEX, oddanie w poł. 2019

gr. woj. mazowieckiego i lubelskiego - w. Skrudki - dł. 20,2 km, PORR, oddanie w poł. 2019

w. Skrudki - w. Kurów Zachód - dł. 13,2 km, MOTA-ENGIL, oddanie w poł. 2019

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 o 13:01
+47
Bardzo rzetelny artykuł. Podaliście tylko daty jakie wynikaja z kontraktów, ewentualnie aneksów do nich. Tyle to ja mogę znaleźć na stronie gddkia. Może skoro bierzecie za to kasę to sprawdzilibyście jak zaawansowanie robót na odcinkach i który może być wcześniej otwarty?
Avatar
czytelnik / 29 listopada 2018 o 13:09
+28
Po co sprawdzać, liczy się wierszówka i forsa!
Avatar
andy / 29 listopada 2018 o 16:35
+20
Po oddaniu trasy  S17  z Warszawy do Lublina będzie można dojechać szybciej niż z Poręby na Choiny. Lublin to faktycznie miasto inspiracji. Miejsce w pop kulturze ronda w Kolbieli godnie zajmie ulica Głęboka, skrzyżowanie Racławickich. Sowińskiego i Poniatowskiego.
 możesz Januszu z Poręby na Choiny dojechać obwodnicą, ale wtedy Ci dacia Logan spali pół litra gazu wincej.
Avatar
Lubelak / 29 listopada 2018 o 14:59
+20
Najpóźniej oddany odcinek S17 i tak pewnie będzie wcześniej niż tory Lublin - Dęblin. Ba, nawet jeden tor ;)
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 o 13:15
+18
W zasadzie nic nowego nie dowiedziałem się z treści artykułu. Jedynie o jednojezdniowej obwodnicy kołbieli. Trzymam kciuki za drogowców i juz nie liczę na wcześniejsze ale w terminie. Pozostaje od węzła lubelska do stolicy . Tam gorzej to wygląda, a most który wyraźnie usprawni wjazd to 2021.
Avatar
Gosciu / 29 listopada 2018 o 20:26
+15
Jeżdżę do Wawy autem co 2 tygodnie. Nie narzekajmy. Tam się dzieje. W odróżnieniu od PKP.
Avatar
Hans Klos / 30 listopada 2018 o 10:19
+13
Ludzie opamiętajcie się w końcu, ileż można jęczeć i narzekać! Oddadzą kiedy skończą proste i logiczne, opóźnienia to chyba rzecz normalna przy każdej inwestycji. Wszystkiego nie da się przewidzieć, przecież plac budowy nie stoi pusty tak jak wasze puste łby...
Avatar
kierowca bombowca / 29 listopada 2018 o 14:09
+12
Szansy na te terminy już nie ma, to jest tylko propaganda, najwcześniejszy realny termin na pierwszy z tych odcinków to po czerwcu 2019 roku.
Avatar
Zieja z beja / 29 listopada 2018 o 16:11
+9
Po oddaniu trasy  S17  z Warszawy do Lublina będzie można dojechać szybciej niż z Poręby na Choiny. Lublin to faktycznie miasto inspiracji. Miejsce w pop kulturze ronda w Kolbieli godnie zajmie ulica Głęboka, skrzyżowanie Racławickich. Sowińskiego i Poniatowskiego.
 Co kolega bierze, bo trzepie banie.
Avatar
whatever / 5 grudnia 2018 o 21:45
+6
przypomnijmy tylko, ze ta droga miala byc gotowa na euro 2012...
Avatar
Gość / 28 maja 2019 o 07:22
-1
Miną kwieciec , konczy sie Maj 2019, przed nami czerwiec i jakos nieslychac zeby mieli oddac jakies kawałek drogi .... Czekamy do wyborow na jesien ???
Avatar
Maciek / 8 lutego 2019 o 22:00
+1
Kto rysował mapę- 76 połączyć z 79....chyba samolotem
Avatar
stasi / 6 stycznia 2019 o 22:02
0
Bardzo rzetelny artykuł. Podaliście tylko daty jakie wynikaja z kontraktów, ewentualnie aneksów do nich. Tyle to ja mogę znaleźć na stronie gddkia. Może skoro bierzecie za to kasę to sprawdzilibyście jak zaawansowanie robót na odcinkach i który może być wcześniej otwarty? Chyba później
Avatar
whatever / 5 grudnia 2018 o 21:45
+6
przypomnijmy tylko, ze ta droga miala byc gotowa na euro 2012...
Avatar
RPS / 4 grudnia 2018 o 12:45
0
A CO Z PKP, to jest wizytówka  "dobrej zmiany" ???????????????????/
 Na to wygląda.
Avatar
er / 1 grudnia 2018 o 20:00
0
A CO Z PKP, to jest wizytówka "dobrej zmiany" ???????????????????/
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 o 20:22
+4
Te terminy to kosmos i to odległa galaktyka. Redaktorze polecam wziąć delegację i przejechać trasę w budowie a nie pisać o kosmosie. Najlepiej jest od obwodnicy Garwolina do obwodnicy Gończyc już instalują siatki ochronne, część ekspresówki ma docelowe malowanie- wykończeniówka; od Gończyc do obwodnicy Ryk też już widać, że trwają prace wykończeniowe; obwodnica Ryk w krzakach, jakiś mostek w budowie od Warszawy jadąc przed Rykami, wiadukt nad koleją Dęblin-Łuków nie połączony z przyczółkami, tak samo most na Wieprzu, koło Moszczanki jeszcze nie zaczęli demontować kawałka objazdu(oj sporo wywrotek będzie bo trasa tam idzie wykopem) tarasującego uformowanie początku obwodnicy Ryk i Moszczanki, od Moszczanki malowań nie widać, ustawiania siatek ochronnych czy ekranów także nie ma; od Garwolina do Warszawy symbolem proszku jest od dwóch lat formowany nasyp trasy S-17 nad torem z Pilawy do Mińska, bardzo jest szanowana nad tym obiektem praca. Najlepiej wyszedł wiadukt kolejowy na trasie z Pilawy do Łukowa w rok gotowy i w ruchu ale to kolej naciskała i pilnowała aby tranzytowa trasa pociągów towarowych była gotowa jak najszybciej oraz dbała by cały czas była w ruchu stawiając też wiadukt dwutorowy tymczasowy na czas budowy tego docelowego. Poza tym dziwne objazdy z ostrymi zakrętami i tak do obwodnicy Kołbieli. Przy krzyżówce za Garwolinem na Pilawę i Wilchtę(DW 805) budowa wiaduktu/węzła z S-17 niewyraźna. Ale już za obwodnicą Kołbieli do krzyżówki z S-2/A-2 czyli wjazdu do Warszawy widać tempo choć najpóźniej zaczęli. Wiem grunt grząski widać to było kiedy prace zaczynano przez jakie bagno pójdzie S-17 ale są technologie odsączania wody, stabilizowania podłoża, a jak taka jesień jak przez tegoroczne październik i listopad to robota powinna iść 7 dni w tygodniu przez 24 na dobę aby za cenę dopłat za drugą i trzecią zmianę wykorzystać aurę i przyspieszyć budowę
Te terminy to kosmos i to odległa galaktyka. Redaktorze polecam wziąć delegację i przejechać trasę w budowie a nie pisać o kosmosie. Najlepiej jest od obwodnicy Garwolina do obwodnicy Gończyc już instalują siatki ochronne, część ekspresówki ma docelowe malowanie- wykończeniówka; od Gończyc do obwodnicy Ryk też już widać, że trwają prace wykończeniowe; obwodnica Ryk w krzakach, jakiś mostek w budowie od Warszawy jadąc przed Rykami, wiadukt nad koleją Dęblin-Łuków nie połączony z przyczółkami, tak samo most na Wieprzu, koło Moszczanki jeszcze ... rozwiń
Avatar
Hans Klos / 30 listopada 2018 o 10:19
+13
Ludzie opamiętajcie się w końcu, ileż można jęczeć i narzekać! Oddadzą kiedy skończą proste i logiczne, opóźnienia to chyba rzecz normalna przy każdej inwestycji. Wszystkiego nie da się przewidzieć, przecież plac budowy nie stoi pusty tak jak wasze puste łby...
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 o 09:02
+3
Grabczuk pracoholikiem? czy ktoś to bierze na serio?
Avatar
kierowca / 29 listopada 2018 o 22:57
+2
Po oddaniu trasy  S17  z Warszawy do Lublina będzie można dojechać szybciej niż z Poręby na Choiny. Lublin to faktycznie miasto inspiracji. Miejsce w pop kulturze ronda w Kolbieli godnie zajmie ulica Głęboka, skrzyżowanie Racławickich. Sowińskiego i Poniatowskiego.
możesz Januszu z Poręby na Choiny dojechać obwodnicą, ale wtedy Ci dacia Logan spali pół litra gazu wincej.
 Ewentualnie Kraśnickie, które są już mniej zatłoczone, Sikorskiego, Solidarności i wiadukt Poniatowskiego- a na Czechowie już same dwupasmówki
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw?

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw? 0 0

Trwa zbiórka podpisów pod petycją o zlikwidowanie świadectw z tzw. czerwonym paskiem. Jej pomysłodawca uważa, że pogoń za byciem doskonałym ze wszystkich przedmiotów zabija w uczniach ciekawość.

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę 0 0

Firma BioWet oraz blisko setka mieszkańców osiedla zakładowego przy ul. Arciucha od 5 grudnia nie może korzystać z wody pochodzącej z wodociągu. Wykryto w niej groźne dla zdrowia bakterie. Trwa chlorowanie i oczekiwanie na pozytywny komunikat sanepidu.

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina 1 0

Dziś rano w Majdanie Kawęczyńskim (gm. Piaski) policjanci zatrzymali pijanego kierowcę busa. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi

Roman Giertych obrońcą Piotra Kowalczyka. "Sprawa przypomina mi nielegalną prowokację wobec Andrzeja Leppera"

Roman Giertych obrońcą Piotra Kowalczyka. "Sprawa przypomina mi nielegalną prowokację wobec Andrzeja Leppera" 22 46

Były wicepremier, a obecnie znany adwokat broni Piotra Kowalczyka. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta został zatrzymany podczas akcji CBA. W zamian za milion złotych łapówki miał obiecać załatwienie zgody na budowę wieżowca.

Charytatywny maraton zumby dla podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach
13 grudnia 2019, 17:00

Charytatywny maraton zumby dla podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach 1 0

Maraton zumby, ale też m.in. pokazy mody sylwestrowej oraz pokazy sztuk walki i tańca. Będą też atrakcje dla dzieci, zajęcia z robotyki i świąteczny kiermasz

SMS Górnik Łęczna zaprasza na Dzień otwarty

SMS Górnik Łęczna zaprasza na Dzień otwarty 0 0

14 grudnia odbędzie się kolejny Dzień otwarty Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Na obiektach klubowych obędzie się tego dnia test mecz dla dziewcząt z roczników 2003 – 2006, oraz trening otwarty dla chłopców z roczników 2005 i 2006.

Na początku była stołówka. Niezwykła historia lubelskiej Chatki Żaka
galeria

Na początku była stołówka. Niezwykła historia lubelskiej Chatki Żaka 6 0

Kiedyś „Dom Społeczno-Usługowy”, dziś znane wszystkim Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka. Historia, a zwłaszcza artystyczne i kulturotwórcze zjawiska powstałe w tym miejscu zainteresowały Agnieszkę Górę-Stępień.

Mieszkania na górze, a na dole centrum handlowe. Nowa inwestycja w Łukowie

Mieszkania na górze, a na dole centrum handlowe. Nowa inwestycja w Łukowie 3 1

W Łukowie postanie nowe centrum handlowe wraz z blokami. Ma być gotowe w 2021 roku. Inwestorem jest firma INBAP, do której należy m.in. centrum Rywal w Białej Podlaskiej.

Sainer w Brain Damage Gallery. Wystawa znanego muralisty i malarza w Lublinie
14 grudnia 2019, 18:00

Sainer w Brain Damage Gallery. Wystawa znanego muralisty i malarza w Lublinie 0 0

To będzie pierwsza w Polsce indywidualna wystawa cenionego muralisty, malarza i artysty z kręgu urban artu - Sainera. Prace artysty będzie można podziwiać od 14 grudnia do 29 lutego w Brain Damage Gallery (Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1).

Orlęta Spomlek zaczynają rozmowy z trenerem

Orlęta Spomlek zaczynają rozmowy z trenerem 0 1

Piłkarze i kibice w Radzyniu Podlaskim czekają na wybór nowego trenera. Prezes Orląt Spomlek zapewnia, że rozmowy z wytypowanym kandydatem ruszą na dniach.

Tylko w tym roku w Polsce zlikwidowano już 10 sklepów tej sieci. Znikają także w Lubelskiem

Tylko w tym roku w Polsce zlikwidowano już 10 sklepów tej sieci. Znikają także w Lubelskiem 20 4

Market Intermarche znika z Białej Podlaskiej. Teraz można tu liczyć na duże wyprzedaże towaru.

Moriah Woods i Fraktale / Freenology - koncerty w CK
14 grudnia 2019, 19:30

Moriah Woods i Fraktale / Freenology - koncerty w CK 0 0

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zostaną zorganizowane dwa interesujące koncerty. W sobotę, 14 grudnia o godz. 19.30 w Piwnicach CK wystąpi Moriah Woods, z kolei 18 grudnia o godz. 19 odbędzie się koncert projektu Fraktale / Freenology.

Wystawa odrestaurowanych, barokowych rzeźb w Muzeum KUL
13 grudnia 2019, 15:00
galeria

Wystawa odrestaurowanych, barokowych rzeźb w Muzeum KUL 0 0

Pięć barokowych rzeźb będzie można od piątku oglądać w Muzeum KUL. To szczególna ekspozycja. Pokazuje efekty prac konserwatorskich i trwa tylko kilka dni

Daniel Staniszewski wziął udział w zawodach Pucharu Świata w Nowej Zelandii

Daniel Staniszewski wziął udział w zawodach Pucharu Świata w Nowej Zelandii 0 0

Zawodnik KS Pogoń Puławy to jedna z największych nadziei naszego regionu na dobry występ w czasie przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Staniszewski w Cambridge spisał się znakomicie, choć kalendarz startów miał mocno napięty.

Niecodzienna choinka w SKENDE

Niecodzienna choinka w SKENDE 0 0

Już 14 grudnia w SKENDE pojawi się najwyższa w Europie Środkowej choinka zbudowana z klocków LEGO. Na 5 metrowym „drzewku” nie może zabraknąć ozdób, dlatego centrum handlowe zaprasza najmłodszych do wspólnego dekorowania. Przez dwa dni, 14 i 15 grudnia, z tysięcy najsłynniejszych klocków będzie można zrobić niecodzienne bombki i śnieżynki. Oprócz tego czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami dla najmłodszych budowniczych. Wstęp jest bezpłatny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.