Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Janów Lubelski

19 czerwca 2019 r.
19:59

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków

366 32 A A

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15. Przez obie miejscowości przeszła ogromna ulewa. - Konieczna była ewakuacja 18 osób - mówi dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Zalanych jest ponad 80 budynków. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków. Skierowano tu 30 pojazdów straży. - Nasze działania wiążą się z ewakuacją ludzi i wypompowywaniem wody z domów - dodaje dyżurny.

Prawdopodobnie liczba poszkodowanych gospodarstw może wzrosnąć. Nie wszystkie zalania zostały już zlokalizowane.

e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monia / 19 czerwca 2019 o 23:03
+19
Tragedia. Mam nadzieję,  że woda szybko opadnie i wszyscy bezpiecznie wrócą do swoich domów. 
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 20:31
+14
Pytam się gdzie są teraz Kruk, Mazurek, Czarnek, Szydło, Morawiecki, Tulajew???!!! Przed wyborami byli wszyscy w Wojciechowie jak trąba przeszła!!!! Do wyborów teraz daleko wiec ich nie ma! Dymają nas jak chcą! Wystawy im za to rachunek!!!
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 05:45
+12
Nie ma wyborów ,nie ma mateuszka,beatki i całej świty.
Avatar
Aa / 19 czerwca 2019 o 20:58
+12
Te komentarze przerazaja
Avatar
KREPKI / 20 czerwca 2019 o 10:54
+11
Kuuurwaaa jest jak jest mieszkasz na górze źle  bo wieje na dole źle bo topi pada deszcz źle słońce świeci źle co za naród  wszystko źle jak bym wiedział ze się przewroce to bym się położył. 
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 22:22
+11
Dramat ludzki,
Avatar
visitor / 19 czerwca 2019 o 22:22
+10
Za rozwiązłość i rozpustę Bóg skarał Sodomę i Gomorę na zagładę (pozwolił jednak nielicznym, sprawiedliwym opóścić te miasta, zanim zesłał zagładę). W tym przypadku, zgrzeszyli chyba wszyscy - "...łatwiej przejść wielbłądowi przez ucho igielne, niż odkupić grzech pychy, pogardy dla innych za 500 zł...."
Avatar
Jaś / 20 czerwca 2019 o 08:16
+9
Pytam się gdzie teraz jest europosłanka Elżbieta Kruk, mundur już miała mogła by pomóc. Głosy na razie nie potrzebne!! Nasi politycy. Żenada.
Avatar
KL / 20 czerwca 2019 o 07:43
+8
Budowanie domów na dnie wyschniętego jeziora to szczyt głupoty.
Avatar
K / 20 czerwca 2019 o 12:00
+7
To jest wielka tragedia i konsekwencja 8 lat nierządów Tuska i jego kolesi. Nie dbanie o środowisko i pozwalanie na wszystko. Dzisiaj mamy taki wielki dzień, a nawet procesji nie da się stworzyć w tym bagnie! Ludzie opamiętajcie się i proście Pana boga o przebaczenie za nasze własne uchybienia raz grzechy różnych ateistów i Żydów!
Obudź się, rozejrzyj i zobacz, w jakim świecie żyjesz! Plujesz na Tuska, a nie widzisz, że przez niemal cztery lata PiS nie tylko nie zrobił nic dla ochrony przyrody, ale wręcz wyciął masę drzew choćby w Puszczy Białowieskiej i nie tylko. A procesja na pewno pomoże - tu się trzeba wziąć do roboty, a nie łazić i modlić, żeby wam kasza manna z nieba spadła. Mamy XXI wiek, a zabobony u nas, jak w śroedniowieczu.
Obudź się, rozejrzyj i zobacz, w jakim świecie żyjesz! Plujesz na Tuska, a nie widzisz, że przez niemal cztery lata PiS nie tylko nie zrobił nic dla ochrony przyrody, ale wręcz wyciął masę drzew choćby w Puszczy Białowieskiej i nie tylko. A procesja na pewno pomoże - tu się trzeba wziąć do roboty, a nie łazić i modlić, żeby wam kasza manna z nieba spadła. Mamy XXI wiek, a zabobony u nas, jak w śroedniowieczu. rozwiń
Avatar
debill / 20 czerwca 2019 o 20:03
+2
z rzeki ? tam rzeka miała 2 metry szerokości i pół głębokości a zajebało na 4m od ziemi ,,,,
Avatar
o. Misjonarz / 20 czerwca 2019 o 19:08
-1
Umiłowani Siostry i Bracia! Ten potop to przecież wyraźny znak od Waszego Boga, w samo bałwochwalcze święto zwane “bożym ciałem” - za grzechy pedofilstwa, umiłowanie mamony i uprawiane bałwochwalstwo. Rzymskokatoliccy szamani oszukują owieczki ogłupiając gawiedź, że mają tam w skrzynce zwanej tabernakulum "boga żywego" w postaci jakiegoś wafelka, tymczasem w Piśmie wyraźnie stoi: "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką"; „Będąc więc z Rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka". Dzieje 17: A gdzie byli Wasi szamani – zamiast na wały z monstrancjami bieżyć i przed potopem chmury z niebios przeganiać? Pokryli się na plebaniach? O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
Umiłowani Siostry i Bracia! Ten potop to przecież wyraźny znak od Waszego Boga, w samo bałwochwalcze święto zwane “bożym ciałem” - za grzechy pedofilstwa, umiłowanie mamony i uprawiane bałwochwalstwo. Rzymskokatoliccy szamani oszukują owieczki ogłupiając gawiedź, że mają tam w skrzynce zwanej tabernakulum "boga żywego" w postaci jakiegoś wafelka, tymczasem w Piśmie wyraźnie stoi: "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką"; „Będąc w... rozwiń
Avatar
Wierzchowiska / 20 czerwca 2019 o 15:05
+1
Gdzie są ci silni chlopcy na dopaminie z tej wiochy żeby wylewali ta wodę? Stracili werwe?
Avatar
K / 20 czerwca 2019 o 12:00
+7
To jest wielka tragedia i konsekwencja 8 lat nierządów Tuska i jego kolesi. Nie dbanie o środowisko i pozwalanie na wszystko. Dzisiaj mamy taki wielki dzień, a nawet procesji nie da się stworzyć w tym bagnie! Ludzie opamiętajcie się i proście Pana boga o przebaczenie za nasze własne uchybienia raz grzechy różnych ateistów i Żydów!
Obudź się, rozejrzyj i zobacz, w jakim świecie żyjesz! Plujesz na Tuska, a nie widzisz, że przez niemal cztery lata PiS nie tylko nie zrobił nic dla ochrony przyrody, ale wręcz wyciął masę drzew choćby w Puszczy Białowieskiej i nie tylko. A procesja na pewno pomoże - tu się trzeba wziąć do roboty, a nie łazić i modlić, żeby wam kasza manna z nieba spadła. Mamy XXI wiek, a zabobony u nas, jak w śroedniowieczu.
Obudź się, rozejrzyj i zobacz, w jakim świecie żyjesz! Plujesz na Tuska, a nie widzisz, że przez niemal cztery lata PiS nie tylko nie zrobił nic dla ochrony przyrody, ale wręcz wyciął masę drzew choćby w Puszczy Białowieskiej i nie tylko. A procesja na pewno pomoże - tu się trzeba wziąć do roboty, a nie łazić i modlić, żeby wam kasza manna z nieba spadła. Mamy XXI wiek, a zabobony u nas, jak w śroedniowieczu. rozwiń
Avatar
K / 20 czerwca 2019 o 11:55
0
powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze. Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał  owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo, mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!
Odróżniasz powódź od efektu ulewy? Co ci dadzą wały przeciwpowodziowebudowane wzdłuż rzek, gdy leje z góry? Ale dokopałeś "ryżemu" i to się liczy, tak? Naucz się myśleć, bo na razie, to baran z ciebie wyłazi i klepiesz w klawiaturę zupełnie bez związku.
Odróżniasz powódź od efektu ulewy? Co ci dadzą wały przeciwpowodziowebudowane wzdłuż rzek, gdy leje z góry? Ale dokopałeś "ryżemu" i to się liczy, tak? Naucz się myśleć, bo na razie, to baran z ciebie wyłazi i klepiesz w klawiaturę zupełnie bez związku. rozwiń
Avatar
Krystyna / 20 czerwca 2019 o 11:10
-1
To jest wielka tragedia i konsekwencja 8 lat nierządów Tuska i jego kolesi. Nie dbanie o środowisko i pozwalanie na wszystko. Dzisiaj mamy taki wielki dzień, a nawet procesji nie da się stworzyć w tym bagnie! Ludzie opamiętajcie się i proście Pana boga o przebaczenie za nasze własne uchybienia raz grzechy różnych ateistów i Żydów!
 jaki wielki dzień ?
Avatar
lubelanka i Patriotka... / 20 czerwca 2019 o 10:59
-6
To jest wielka tragedia i konsekwencja 8 lat nierządów Tuska i jego kolesi. Nie dbanie o środowisko i pozwalanie na wszystko. Dzisiaj mamy taki wielki dzień, a nawet procesji nie da się stworzyć w tym bagnie! Ludzie opamiętajcie się i proście Pana boga o przebaczenie za nasze własne uchybienia raz grzechy różnych ateistów i Żydów!
Avatar
KREPKI / 20 czerwca 2019 o 10:54
+11
Kuuurwaaa jest jak jest mieszkasz na górze źle  bo wieje na dole źle bo topi pada deszcz źle słońce świeci źle co za naród  wszystko źle jak bym wiedział ze się przewroce to bym się położył. 
Avatar
Gucio / 20 czerwca 2019 o 10:05
+5
Zobaczcie, gdzie te domy leżą ... w niecce, ktoś pozwolenie na budowę zezwolił... więc niech teraz odpowie za to swoim majątkiem.
 ale całe Roztocze i tereny przyległe to wsie budowane w dolinach
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 10:04
0
Potrzeba nam: więcej samochodów, więcej miejsc parkingowych, więcej polbruków, mniej drzew, więcej regulacji drzew, więcej elektrowni węglowych. I będzie dobrze. Na szczęście rząd nasz kochany idzie w tym kierunku, więc będzie coraz lepiej.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelska moda zdobywa Europę. Przedsiębiorcy z Lubelskiego starają się o nowe kontrakty

Lubelska moda zdobywa Europę. Przedsiębiorcy z Lubelskiego starają się o nowe kontrakty 0

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy branży modowej z województwa lubelskiego starają się o kontrakty handlowe na rynku krajów Beneluksu. Ostatnio byli z misją gospodarczą w Amsterdamie zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Siedmiu przedsiębiorców wzięło udział w dwudniowych targach modowych Modefabriek – Amsterdam Fashion Trade Event.

Transferowej ofensywy ciąg dalszy. Nowy zawodnik w Motorze Lublin

Transferowej ofensywy ciąg dalszy. Nowy zawodnik w Motorze Lublin 0 0

W środę piłkarze z Lublina rozegrali dwa mecze kontrolne. Najpierw pokonali 3:2 Legionovię Legionowo, a następnie Lewart Lubartów 2:1. Z kolei w czwartek do druzyny dołączył kolejny nowy piłkarz. Został nim Tomasz Swędrowski

Lublin: Który autobus nie przyjedzie? Jest wykaz da każdego przystanku
galeria

Lublin: Który autobus nie przyjedzie? Jest wykaz da każdego przystanku 0 7

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił dokładny wykaz kursów z poszczególnych przystanków, które nie zostaną dziś wykonane z powodu zaprzestania świadczenia usług przewozowych przez firmę Warbus

Lider Budki Suflera wraca do zdrowia. "Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie"
film

Lider Budki Suflera wraca do zdrowia. "Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie" 0 0

Romuald Lipko wraca do zdrowia. Muzyk i kompozytor przekazał tę dobrą informację za pośrednictwem Facebooka. Jak sam powiedział, rokowania w walce z chorobą nowotworową są bardzo dobre.

Chełmianka pokonała w sparingu Sokoła Konopnica 2:0. Nowy napastnik już strzela

Chełmianka pokonała w sparingu Sokoła Konopnica 2:0. Nowy napastnik już strzela 0 0

Chełmianka pokonała w środowym meczu kontrolnym Sokoła Konopnica 2:0. jedną z bramek strzelił Wołodymyr Hładki, który podpisał już nawet umowę z biało-zielonymi

Ile można zarobić na pracy przy zbiorze owoców? Plantatorzy narzekają na brak chętnych

Ile można zarobić na pracy przy zbiorze owoców? Plantatorzy narzekają na brak chętnych 0 6

Za kilogram malin – 2 złote, a borówek – do 4 zł. Na polach w Lubelskiem owocowe żniwa w pełni. Plantatorzy skarżą się na brak rąk do pracy, a sezonowi pracownicy na niskie stawki

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka
20 lipca 2019, 9:00

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka 0 0

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza do udziału w marszu szlakiem ostatniego transportu z Majdanka na trasie Majdanek-Krężnica Jara (17 km). Marsz rozpocznie się 20 lipca o godz. 9 przed budynkiem Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku.

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom pod Kazimierzem Dolnym. Był wyceniony na imponującą kwotę

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom pod Kazimierzem Dolnym. Był wyceniony na imponującą kwotę 11 12

Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów – Daniel Olbrychski – sprzedał swój dom w Mięćmierzu, pod Kazimierzem Dolnym. Wartość sentymentalna do tego miejsca była równie duża, co ta materialna – posiadłość była wyceniana na niemal 2,5 miliona złotych

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy 0 3

Reprezentacja AZS UMCS prowadzona przez trenera Tomasza Bieleckiego wylatuje w piątek do Madrytu gdzie powalczy na Akademickich Mistrzostwach Europy. To nagroda za dotychczasowe sukcesy jakie drużyna osiągnęła w naszym kraju

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi"

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi" 5 11

Miało być taniej, a wyjdzie jak zwykle. Radni w Lubartowie wnieśli pierwszy w tej kadencji autorski projekt uchwały o… podwyższeniu swoich diet. Pod tym pomysłem podpisało się 16 radnych. Zwolennicy podwyżki twierdzą, że to jedynie projekt. Podwyżka połączyła radnych bez względu na barwy polityczne

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo]
film

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo] 19 4

- Lublin nie jest może najpopularniejszym kierunkiem weekendowych wypadów, ale po wizycie w Lublinie jesteśmy zachwyceni tym miastem, i wiemy, że nieraz jeszcze tu wrócimy. Bo tu po prostu jest przyjemnie - napisali podróżnicy z popularnego bloga "Busem przez świat"

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym?

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym? 0 0

Standardowe karty SIM są dostępne w tylu wersjach, że jeśli nie interesujemy się szczególnie telefonią komórkową, może nas to zaskoczyć. Jakby tego było mało, pojawił się jeszcze jeden rodzaj karty SIM – eSIM, którą ostatnio Orange wprowadził do Polski jako pierwszy operator. Czym jest karta eSIM i jak wygląda oferta Orange w modelu subskrypcyjnym?

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał DMPJ

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał DMPJ 0 1

Młodzi zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żółto-biało-niebiescy dwukrotnie zajmowali w tym tygodniu miejsca na podium w dwóch rundach półfinałowych na torze w Gorzowie Wielkopolskim

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia] 4 12

Sporo przed terminem może się zakończyć przebudowa ul. Kalinowszczyzna, gdzie na wielu odcinkach leży już nowy asfalt na jezdni i gotowe są fragmenty chodnika. Do zrobienia jest jeszcze dużo, ale nie aż tyle, by drogowcy potrzebowali jeszcze roku na dokończenie prac, a właśnie tyle czasu im pozostało.

Święto Kolorów w Lublinie
20 lipca 2019, 15:00

Święto Kolorów w Lublinie 0 2

Już 20 lipca o godz. 15 W Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się Holi Festival, czyli kolejne święto kolorów w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!