Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

14 czerwca 2019 r.
8:30

17-latka zgwałcona na imprezie urodzinowej? „Syn nie ma sobie nic do zarzucenia"

0 25 A A

Impreza urodzinowa w gronie przyjaciół i jeden drink, którego wypicie bezpowrotnie zmieniło życie 17-letniej Zuzanny. Skrzywdzona dziewczyna od kilku miesięcy bezskutecznie walczy o sprawiedliwość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

17-letnia Zuzanna została zaproszona na urodziny koleżanki ze szkoły. Impreza odbyła w domu jubilatki. - Moja córka była na prywatce wśród swoich znajomych, ludzi, których zna i lubi. To było zwykłe spotkanie młodych ludzi – opowiada Marzena Bruś, matka.

Wśród zaproszonych gości był m.in. 20-letni mężczyzna. Na imprezę przyszedł ze swoją dziewczyną.

- Na początku rozmawialiśmy. Opowiadał, że jest barmanem i może zrobić mi dobrego drinka. Zgodziłam się. Wypiłam tego drinka. Pamiętam, że miał intensywny smak. Zaczęłam się źle czuć. Moje mięśnie były bardzo rozluźnione, nie mogłam chodzić. Potem pamiętam już wszystko z przerwami – mówi Zuzanna.

Mama Zuzanny podejrzewa, że mężczyzna dodał do drinka córki substancję psychoaktywną. Narkotyk miał wprowadzić dziewczynę w stan odurzenia, w skutek, którego straciła kontrolę nad swoim ciałem i nie mogła się bronić.

- Zaczął się do mnie dobierać. Mówiłam mu, żeby przestał, że nie chce, ale dalej robił swoje. Pamiętam, że znalazłam się w łazience. Leżałam tam na podłodze. Czułam mocny ból, ale nie mogłam krzyczeć. Byłam zapłakana i wszędzie była krew – opowiada 17-latka i dodaje: Pamiętam, że jego ręce też były w mojej krwi. Cały czas płakałam, on pytał, czemu płaczę. Dalej nie pamiętam nic.

Zuzanna powiadomiła policję. Trafiła do szpitala, gdzie pobrano jej krew i wykonano badania ginekologiczne. Obdukcja lekarska potwierdziła, że doszło do gwałtu.

Dziewczyna miała rany i wybroczyny w miejscach intymnych, a na jej ciele były widoczne siniaki. Biegły psycholog potwierdził, że dziewczyna mówi prawdę.

- Ten człowiek chcąc zadowolić siebie, skrzywdził bezbronną dziewczynę. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić, że ktoś mówi wyraźnie: „Nie, przestań, to mnie boli”, a on robi to dalej – komentuje matka Zuzanny.

Śledztwo w sprawie trwa od siedmiu miesięcy. - Wszystko jest układane w taki sposób, żeby sprawa została zamknięta i zamieciona pod dywan, żeby on nigdy nie został nazwany sprawcą i nigdy nie usłyszał zarzutów – dodaje Marzena Bartuś.

Mimo, że policja dysponuje obdukcją lekarską, opinią biegłego psychologa potwierdzającą, że dziewczyna nie konfabuluje, podejrzewany nie został zatrzymany.

- Już parę dni po zdarzeniu zadzwoniłam do pani prokurator. Byłam oburzona, mówiłam, że córka jest w bardzo złym stanie. Pytałam, czemu ten człowiek nie jest zatrzymany. Odpowiedziała, żebym do niej nie dzwoniła, że nikogo nie zatrzymała i być może umorzy tę sprawę. Po czym rozłączyła się – opowiada matka dziewczyny.

Śledczy nie zbadali krwi, pobranej od dziewczyny dzień po gwałcie, a wskazanego przez nią mężczyznę przesłuchano dopiero po trzech miesiącach.

- W tym konkretnym przypadku zdecydowano o uzupełnieniu materiału dowodowego o przesłuchania świadków przed uzyskaniem opinii toksykologicznej – mówi Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Ojciec podejrzewanego jest policjantem. - To, czym zajmuje się zawodowo ojciec przesłuchiwanego w tej sprawie, nie ma żadnego wpływu na to postępowanie. Mogę potwierdzić, iż jest to funkcjonariusz policji z pionu prewencji w jednostce niezależnej od tej, która dostała tę sprawę do postępowania. Nie ma też żadnego dostępu do akt sprawy – przekonuje nadkom. Alicja Śledziona, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Po w Szczecinie.

Jednak z naszych informacji wynika, że ojciec podejrzewanego jest oficerem szczecińskiej policji. Pracuje w stopniu komisarza w tej samej komendzie, w której prowadzone jest śledztwo.

Prokuratura po ponad siedmiu miesiącach wciąż nie postawiała nikomu zarzutów. Problemem nie jest też to, że ojciec sprawcy przyszedł na przesłuchanie z synem i rozmawiał z policjantem, który prowadzi to śledztwo.

- Syn nie ma sobie nic do zarzucenia. Nie zrobił nic złego i ja też tak uważam. Nie doszło do gwałtu, postępowanie toczy się w prokuraturze i nie ma żadnych podstaw, by postawić mu zarzuty. Nie ma w materiałach dowodowych żadnego śladu, by doszło do jakiegokolwiek przestępstwa – powiedział naszej reporterce ojciec podejrzewanego.

Podejrzewany w sprawie 20-latek pracuje jako barman.
- Nie będę udzielał żadnych wywiadów, nie będę o tym gadał, bo planuje zapomnieć o tej sprawie. Dla mnie osobiście to jest zamknięte. Nie obchodzi mnie to – uciął krótko.

Urodzinowa impreza, na której doszło do zdarzenia bezpowrotnie zmieniła życie Zuzanny.
- Boję się uśmiechać, bo ktoś może zrozumieć, że nic mi się nie stało. Mogą pytać, dlaczego nie płaczę, nie chodzę smutna. Nie mam kontroli nad swoimi emocjami – mówi Zuzanna i dodaje: Tęsknie za codziennym życiem, za zwykłym wstawaniem rano do szkoły, spotykaniem się tam ze znajomymi, śmianiem się. Takim bezstresowym życiem.

Dziewczyna nie radząc sobie z emocjami, targnęła się na własne życie.
- Raz stwierdziłam, że już mogę to zakończyć i w takim szale, transie, nie czując bólu, podcięłam sobie żyły – wyznaje nastolatka.

- To był pierwszy raz, kiedy miałam ochotę wsiąść w samochód i jechać wymierzyć karę własnoręcznie – dodaje jej matka.

O sprawie poinformowaliśmy rzecznika Komendy Głównej Policji i Komendanta Biura Spraw Wewnętrznych Policji. - Na początku wierzyłam w sprawiedliwe zakończenie sprawy. Wiedziałam, że stała się krzywda, że jest sprawca i świadkowie. Wydawało mi się, że to nie jest skomplikowane. Im więcej czasu upływało, tym bardziej wiedziałam, że nie mam żadnej siły przebicia, bo ojciec sprawcy ma narzędzia i możliwości by tę sprawę zatuszować – uważa matka dziewczyny.

Po naszej interwencji otrzymaliśmy zapewnienie, że nad prawidłowym przebiegiem śledztwa będzie czuwała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Prokuratorzy czekają na opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej i psychiatrii.

- Wydaje mi się, że mówię w imieniu wszystkich mam, które wiedzą, że ich córki zostały skrzywdzone, ale boją się oceniania ze strony społeczeństwa. Najgorsze jest robienie z ofiary osoby winnej i odpowiedzialnej, bo mogła tam nie iść, nie wypić drinka – kończy Marzena Bartuś.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 09:24
+50
To logiczne, dlaczego sprawa jest tuszowana.
Avatar
Bezkarni / 14 czerwca 2019 o 12:40
+48
Zwyrodniały synalek policjanta pewnie dalej robi drinki i bezkarnie gwałci małolaty w barze albo nawet podsuwa innym zbokom. Tatuś chroni bestię, ale wkrótce sam się stanie ofiarą zboczeńca.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 09:20
+48
Kulson z kulsonem zawsze się dogada. A i usłużny prokurator. Wywalić ojca sprawcy z policji dyscyplinarnie i zabrać uprawnienia emerytalne, a sprawcę do pierdla i informacją dla współwięźniów że jest synem policjanta.
Avatar
lao / 14 czerwca 2019 o 10:22
+41
działanie prokuratora pozostawia wiele do życzenia, nie ma konfliktu interesów jeśli jest z tego samego komisariatu ! kpina, ojciec obecny przy przesłuchaniu 20 latka INNYM NIE POZWALAJĄ ALE TO POLICJANT przecież, 3 mies czekać na przesłuchania kpina, sprawa ewidentnie powinna zostać przeniesiona, a konsewkwencje wyciągnięte, ale wg Pani prokurator przecież nie zachodzi obawa matactwa wszak ojciec policjant z tego samego komisariatu, jeśli tu nie ma dowodów winy to ciekawe gdzie ta Pani prokurator i ten policjant znajdą dowody winy chyba tylko na gorącym uczynku bądź przyznanie się do winy, porażka współczuję mieszkańcom tego miasta
działanie prokuratora pozostawia wiele do życzenia, nie ma konfliktu interesów jeśli jest z tego samego komisariatu ! kpina, ojciec obecny przy przesłuchaniu 20 latka INNYM NIE POZWALAJĄ ALE TO POLICJANT przecież, 3 mies czekać na przesłuchania kpina, sprawa ewidentnie powinna zostać przeniesiona, a konsewkwencje wyciągnięte, ale wg Pani prokurator przecież nie zachodzi obawa matactwa wszak ojciec policjant z tego samego komisariatu, jeśli tu nie ma dowodów winy to ciekawe gdzie ta Pani prokurator i ten policjant znajdą dowody winy chyba tyl... rozwiń
Avatar
Henio / 14 czerwca 2019 o 09:27
+40
Dla mnie osobiście to jest zamknięte. Nie obchodzi mnie to – uciął krótko. A dla mnie osobiście to niedługo ty zostaniesz zamknięty. I to na parę ładnych latek. Już możesz zacząć się bać.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 09:21
+40
Syn policjanta i wszystko jasne.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 09:08
+33
Sprawa dla Ziobry.
Avatar
Bisqp / 14 czerwca 2019 o 09:30
+31
Rozumiem, że ten drink był bezalkoholowy skoro nawet za podanie alkoholu małoletniej go nie ścigają z art. 208 kodeksu karnego... Nic tylko barman powinien w czarne sukienki zacząć się przebierać...
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 12:59
+30
Jak z tego wynika to winna panienka bo wypila a nie powinna a pozniej sprawy potoczyly sie trybem bandyckim.Gwalt i jakby nic sie nie stalo.Ojciec zadzialal,prokurator pomogl i liczyli na przebaczenie.Przebaczenia nie bylo i zaczyna byc problem.W pierwszej kolejnosci policjant za probe tuszowania won z policji a za nim przychylny prokurator.Tak byc powinno dla dobra sprawy a czy bedzie to juz zalezy od pewnych okolicznosci.Dla sprawcy bedzie kara w/g poprawionego kodeksu karnego i za gwalt bedzie surowa kara i zamiast drinkow bedzie chochla z buraczana zupa.
Avatar
Prawo, sprawiedliwość i demokracja / 14 czerwca 2019 o 12:23
+28
Sprawiedliwość w tym kraju zależy od tego, kim jest sprawca, czyim dzieckiem. Zakłamanie, hipokryzja kołtuństwo systemu gorsze jak za komuny. Viposkie śmieci!
Avatar
ZDZICHO / 17 czerwca 2019 o 06:48
+15
A co ma do tego Pan Prezes? Synio policjanta, policjant chodzi z syniem na przesłuchania i to jest OK. Powinni wypier...... tausia z rboty i tych co pomagają mu tzn. prokuratorzy. I na razie tyle.
Avatar
ANTYKACZORRR / 16 czerwca 2019 o 21:26
+3
W PISOWSKIM KATO GRAJDOLE,GDZIE OBOWIĄZUJĄ ŚREDNIOWIECZNE STANDARDY WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO, KOBIETA TO DNO, NAJGORSZY POMIOT, JEJ ROLA TO BYCIE SŁUŻĄCĄ ALBO PREDMIOTEM DO ZASPOKOJENIA MĘSKIEJ HUCI!!DNO DNA!!DLATEGO NIE DZIWMY SIĘ,ŻE CZĘŚCI TZW GATUNKU MĘSKIEGO, JEST BEZKARNA!!
Avatar
Hanys / 16 czerwca 2019 o 17:00
-2
aby władza była bezkarna PIS ptzejął prokuraturę i sądy.nie dla ciebie szary człowieku tylko dla pISowskiej sitwy,
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 12:43
+9
Jest takie przyslowie: "pies człowiekowi wilkiem " i to sie sprawdza
Avatar
kazik / 16 czerwca 2019 o 12:37
+16
Prokurator powinien z urzędu zająć się tym czarodziejem drinków . Co i z kąd bierze do swoich mikstur. A także ostrzec kobiety o szemranym interesie. Pani powinna poprosić o pomoc władze wyższą na tą obstrukcję.
Avatar
K / 15 czerwca 2019 o 12:55
+20
PiS twierdzi, że to sędziowska kasta jest zła, ale o prokuratorach nic nie mówi. A może to właśnie tutaj, a nie w stanie sędziowskim, przydałoby się przewietrzenie?...
Avatar
Wacek / 15 czerwca 2019 o 12:31
+18
prowadzenie tej sprawy powinno być powierzone innej prokuraturze i biegłym z innego okręgu nawet jeśli to jest połączone z dużymi kosztami 
Avatar
VOLF / 15 czerwca 2019 o 12:09
+15
A w jajim barze pracuje, albo gdzie mieszka - ktoś wie ?
Avatar
As / 14 czerwca 2019 o 20:58
-9
Pisowski kraj-pisowskie obyczaje-kundel czyli syn psa zawsze będzie bezkarny
 Spadaj czerwona szmato z próbuwki wątpieaby takie nic miało matkę.
Avatar
matka / 14 czerwca 2019 o 18:22
+7
Smutny kraj. Wysoka cena za srebrniki 500 +
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 24

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 26 35

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!