Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 listopada 2019 r.
19:35

Donald Tusk nie będzie kandydował na prezydenta Polski

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
0 69 A A

- Podjąłem decyzję, że nie będę startował w nadchodzących wyborach prezydenckich - powiedział Donald Tusk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Możemy wygrać te wybory, ale musi być to kandydatura nieobciążona bagażem trudnych i niepopularnych decyzji - dodał.

Tusk wyjaśnił też, że pełnił urząd premiera, dlatego nie jest odpowiednim kandydatem opozycji w obecnych okolicznościach. Podkreślił również, że jest przekonany o jakości polityków opozycji i widzi tam wielu dobrych kandydatów.

- Chcę też podkreślić, że będę bardzo mocno wspierał opozycję w tych wyborach i że wykorzystam każdą możliwość, aby nadal wzmacniać pozycję Polski w Europie i na świecie - zapewnił.

Tusk od 2014 r. pełni funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Przypomnijmy, że Donald Tusk startował w wyborach prezydenckich w 2005 roku. W pierwszej turze uzyskał 36,33 proc. głosów. W drugiej turze otrzymał 45,96 proc., przegrywając z Lechem Kaczyńskim.

 
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
twister / 5 listopada 2019 r. o 20:57
Niech wypie rdala. I się cieszy że nie siedzi. W normalnym kraju za ten rozbiór Polski dostałby czapę.
Avatar
"polskość to nienormalność" / 5 listopada 2019 r. o 21:22
STASI i BND od andżeli są z OSCARA dumne !! facet rozpier*olił całą polską ekonomię i gospodarkę.
Avatar
P0liczmy głosy - NOCNA ZMIANA / 6 listopada 2019 r. o 09:52
szkopski chłystek robi w UE za lokaja i to widać wyraźnie, klepa go po łbie jak starą szkapę - niby bredzi, że nie idzie na prezia (jak kiedyś o ucieczce z Bieńkowska do UE) ale cały czas sonduje i robi cichą kampanię - gdyby Duda i PIS osłabli to na 100% rudzielec zaatakowałby nas znowu
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 21:20
Niech lepiej kandyduje na kanclerza Niemiec, volksdeutch jeden.
Avatar
AMBERGOLDEN OFE OLT EXPRESS / 5 listopada 2019 r. o 21:20
NA ABRAMOWICKIEJ WYGRAŁBY W CUGLACH ;)
Avatar
P0liczmy głosy - NOCNA ZMIANA / 6 listopada 2019 r. o 10:14
To łobuz, zły człowiek i powinien już zostać u siebie w Niemczech - bo tam jego miejsce, dla Polski nic dobrego nie zrobił.
Avatar
żołwiki z putkiem pamiętamy / 5 listopada 2019 r. o 21:27
smoleński LOKAJ NAPITEGO JUNKERSA CHCIAŁ BYĆ PREZYDENTEM RP? SORRY... ни х*я себе
Avatar
TOMASZ / 5 listopada 2019 r. o 20:58
NO JAK ZLODZIEJ I ZDRAJCA MOZE BYC PREZYDENTEM PEWNIE COS KNUJE BO SAMOKRYTYKI TO TEN TYP NIE MA
Avatar
dostanie 30 tys emerytury / 6 listopada 2019 r. o 09:22
OSCAR od angeli na pełnym luuuuuzie.. policzy glosy przy obalaniu demokratycznego rządu,  z Putinem przybije żółwiki, czasem porozmawia na molo, Junckersowi nałoży marynarkę i ponad 130 tys zł miesięcznie na konto wpływa
Avatar
ola / 6 listopada 2019 r. o 07:23
ufff jak dobrze,że nie bedzie trzeba tej fałszywej facjaty oglądać z bilbordów
Avatar
PRAWDOMÓWNY - A JAKŻE ! / 6 listopada 2019 r. o 22:41
TUSK: NIE WYBIERAM SIĘ DO BRUKSELI
Avatar
ja pamiętam / 6 listopada 2019 r. o 20:14
Ale wam pisiorki ruszył gula.Nie będziecie mieli  możliwości swoich "zdradzieckich mord" wycierać jego nazwiskiem.Pozostanie wam pawłowiczka,piotrowiczek i jeszcze kilku młodych "pistolecików".Ziobro z Gowinem was wykolegują czas składać ręce do niebios.
 A kto wykolegował przyszłych emerytów. akto "ukradł" OFE???.
Avatar
HISTORIA BEZ CENZURY / 6 listopada 2019 r. o 18:35
Największe polityczne osiągnięcie ryżego było, gdy przybijał żółwiki z Putinem i wymieniali uśmiechy. w Smoleńsku!
Avatar
grosik / 6 listopada 2019 r. o 14:50
Od dawna wiadomo było ,że Tusk nie wróci, afera goniła aferę i nie są to przypadki oszustw i złodziejstw dokonywanych przez PO i PSL gdzie zniknęły miliardy zł. ,natomiast wiadomo ,że cała góra tworzyła ustawy przyzwalające na to zbrodnicze działanie !!!!.za co pewnie ich konta prywatne urosły do niewyobrażalnych sum. Być może uda się ukarać winnych tych oszustw oraz działania na szkodę Polski i Polaków ,a tych winnych nie ochronią żadne stanowiska oraz immunitety.
 A OBECNIE nie widzisz i nie słyszysz?????Kup dobre okulary i aparaty słuchowe do uszu!!!!!!!
 A OBECNIE nie widzisz i nie słyszysz?????Kup dobre okulary i aparaty słuchowe do uszu!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gosc / 6 listopada 2019 r. o 13:33
Sprzedam białego konia.Donald Tusk.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 13:28
Dlaczego Dziennik Wschodni nie reaguje na hejt?  Czy Wy sami bierzecie udział w tym? To jest okropne co tutaj się dzieje.
Avatar
Tylko Donek / 6 listopada 2019 r. o 12:38
Mądry polityk, nie ma w Polsce drugiego który by mógł osiągnąć tyle co Tusk.
Avatar
Adolf tusk / 6 listopada 2019 r. o 12:25
Podobno ma startowac na kanclerza niemiec, juz jest na etapie zmiany nazwiska na baddziej ckliwe "tüsk"
Avatar
gość / 6 listopada 2019 r. o 11:08
Od dawna wiadomo było ,że Tusk nie wróci, afera goniła aferę i nie są to przypadki oszustw i złodziejstw dokonywanych przez PO i PSL gdzie zniknęły miliardy zł. ,natomiast wiadomo ,że cała góra tworzyła ustawy przyzwalające na to zbrodnicze działanie !!!!.za co pewnie ich konta prywatne urosły do niewyobrażalnych sum. Być może uda się ukarać winnych tych oszustw oraz działania na szkodę Polski i Polaków ,a tych winnych nie ochronią żadne stanowiska oraz immunitety.
Avatar
Oferta pożyczki, aplikuj teraz. / 6 listopada 2019 r. o 10:20
Potrzebujesz pożyczki na cele biznesowe lub osobiste? Możemy udzielić Ci pożyczki o oprocentowaniu 3%. Możesz złożyć podanie jako firma lub osoba fizyczna. Jeśli potrzebujesz pożyczki, wyślij odpowiedź na to ogłoszenie lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego e-maila; E-mail do kontaktu: tonyhhname@gmail.com Tony Ryan.
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Mateusz Cierniak został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Żużlowiec Motoru Lublin złoto zapewnił sobie zajmując trzecie miejsce w finałowej rundzie Grand Prix 2 w Toruniu. Drugi był inny zawodnik lubelskiej drużyny Wiktor Lampart, który może mówić o sporym pechu, bo medal przegrał zaledwie o włos.

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Sytuacja jest „trudna”, „bardzo ciężka”. Te słowa padały zarówno z ust przedstawiciela pracowników MPK Kraśnik, prezesa spółki jak i miejskich radnych. – Skoro o podwyżkach nie ma mowy, skoro przed nami jest widmo bankructwa naszej spółki, to jaką mamy mieć motywację do pracy? – dopytywał radnych przewodniczący zakładowej „Solidarności” Witold Bielski. Czy dojdzie do strajku pracowników?

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym. Ostatnie wydarzenia m.in. za naszą wschodnią granicą pokazały, że OZE to już nie tylko ekologia i rachunek ekonomiczny, a gwarancja bezpieczeństwa - rozmowa z Piotrem Droździewiczem, wiceprezesem firmy Sunprofi.

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym
7 października 2022, 18:00

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym

"Słyszę Cię" to tytuł wyjątkowego koncertu charytatywnego, który Teatr Muzyczny w Lublinie zrealizuje w ramach pomocy na rzecz młodych ludzi zmagających się z problemami psychicznymi. Gwiazdami wydarzenia będą Viki Gabor i Kayah. Koncert odbędzie się już 7 października o godz. 18.

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister:  Musimy być przygotowani na różne warianty

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister: Musimy być przygotowani na różne warianty

Okazuje się, że Państwowa Agencja Atomistyki już przeprowadziła symulacje pod kątem rosyjskich ataków na ukraińskie elektrownie atomowe.

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę
zdjęcia
1 października 2022, 16:00
galeria

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę

Artystów jest dwudziestu, miejsc gdzie pojawią się ich prace: 25. W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022.

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą bardzo zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!