Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 listopada 2019 r.
19:35

Donald Tusk nie będzie kandydował na prezydenta Polski

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
0 70 A A

- Podjąłem decyzję, że nie będę startował w nadchodzących wyborach prezydenckich - powiedział Donald Tusk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Możemy wygrać te wybory, ale musi być to kandydatura nieobciążona bagażem trudnych i niepopularnych decyzji - dodał.

Tusk wyjaśnił też, że pełnił urząd premiera, dlatego nie jest odpowiednim kandydatem opozycji w obecnych okolicznościach. Podkreślił również, że jest przekonany o jakości polityków opozycji i widzi tam wielu dobrych kandydatów.

- Chcę też podkreślić, że będę bardzo mocno wspierał opozycję w tych wyborach i że wykorzystam każdą możliwość, aby nadal wzmacniać pozycję Polski w Europie i na świecie - zapewnił.

Tusk od 2014 r. pełni funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Przypomnijmy, że Donald Tusk startował w wyborach prezydenckich w 2005 roku. W pierwszej turze uzyskał 36,33 proc. głosów. W drugiej turze otrzymał 45,96 proc., przegrywając z Lechem Kaczyńskim.

 
e-Wydanie

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
twister / 5 listopada 2019 o 20:57
+16
Niech wypie rdala. I się cieszy że nie siedzi. W normalnym kraju za ten rozbiór Polski dostałby czapę.
Avatar
"polskość to nienormalność" / 5 listopada 2019 o 21:22
+13
STASI i BND od andżeli są z OSCARA dumne !! facet rozpier*olił całą polską ekonomię i gospodarkę.
Avatar
P0liczmy głosy - NOCNA ZMIANA / 6 listopada 2019 o 09:52
+12
szkopski chłystek robi w UE za lokaja i to widać wyraźnie, klepa go po łbie jak starą szkapę - niby bredzi, że nie idzie na prezia (jak kiedyś o ucieczce z Bieńkowska do UE) ale cały czas sonduje i robi cichą kampanię - gdyby Duda i PIS osłabli to na 100% rudzielec zaatakowałby nas znowu
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 21:20
+12
Niech lepiej kandyduje na kanclerza Niemiec, volksdeutch jeden.
Avatar
AMBERGOLDEN OFE OLT EXPRESS / 5 listopada 2019 o 21:20
+11
NA ABRAMOWICKIEJ WYGRAŁBY W CUGLACH ;)
Avatar
P0liczmy głosy - NOCNA ZMIANA / 6 listopada 2019 o 10:14
+10
To łobuz, zły człowiek i powinien już zostać u siebie w Niemczech - bo tam jego miejsce, dla Polski nic dobrego nie zrobił.
Avatar
żołwiki z putkiem pamiętamy / 5 listopada 2019 o 21:27
+10
smoleński LOKAJ NAPITEGO JUNKERSA CHCIAŁ BYĆ PREZYDENTEM RP? SORRY... ни х*я себе
Avatar
TOMASZ / 5 listopada 2019 o 20:58
+10
NO JAK ZLODZIEJ I ZDRAJCA MOZE BYC PREZYDENTEM PEWNIE COS KNUJE BO SAMOKRYTYKI TO TEN TYP NIE MA
Avatar
dostanie 30 tys emerytury / 6 listopada 2019 o 09:22
+9
OSCAR od angeli na pełnym luuuuuzie.. policzy glosy przy obalaniu demokratycznego rządu,  z Putinem przybije żółwiki, czasem porozmawia na molo, Junckersowi nałoży marynarkę i ponad 130 tys zł miesięcznie na konto wpływa
Avatar
ola / 6 listopada 2019 o 07:23
+9
ufff jak dobrze,że nie bedzie trzeba tej fałszywej facjaty oglądać z bilbordów
Avatar
PRAWDOMÓWNY - A JAKŻE ! / 6 listopada 2019 o 22:41
+4
TUSK: NIE WYBIERAM SIĘ DO BRUKSELI
Avatar
ja pamiętam / 6 listopada 2019 o 20:14
+1
Ale wam pisiorki ruszył gula.Nie będziecie mieli  możliwości swoich "zdradzieckich mord" wycierać jego nazwiskiem.Pozostanie wam pawłowiczka,piotrowiczek i jeszcze kilku młodych "pistolecików".Ziobro z Gowinem was wykolegują czas składać ręce do niebios.
 A kto wykolegował przyszłych emerytów. akto "ukradł" OFE???.
Avatar
HISTORIA BEZ CENZURY / 6 listopada 2019 o 18:35
+5
Największe polityczne osiągnięcie ryżego było, gdy przybijał żółwiki z Putinem i wymieniali uśmiechy. w Smoleńsku!
Avatar
grosik / 6 listopada 2019 o 14:50
-2
Od dawna wiadomo było ,że Tusk nie wróci, afera goniła aferę i nie są to przypadki oszustw i złodziejstw dokonywanych przez PO i PSL gdzie zniknęły miliardy zł. ,natomiast wiadomo ,że cała góra tworzyła ustawy przyzwalające na to zbrodnicze działanie !!!!.za co pewnie ich konta prywatne urosły do niewyobrażalnych sum. Być może uda się ukarać winnych tych oszustw oraz działania na szkodę Polski i Polaków ,a tych winnych nie ochronią żadne stanowiska oraz immunitety.
 A OBECNIE nie widzisz i nie słyszysz?????Kup dobre okulary i aparaty słuchowe do uszu!!!!!!!
 A OBECNIE nie widzisz i nie słyszysz?????Kup dobre okulary i aparaty słuchowe do uszu!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gosc / 6 listopada 2019 o 13:33
+2
Sprzedam białego konia.Donald Tusk.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 13:28
-4
Dlaczego Dziennik Wschodni nie reaguje na hejt?  Czy Wy sami bierzecie udział w tym? To jest okropne co tutaj się dzieje.
Avatar
Tylko Donek / 6 listopada 2019 o 12:38
-5
Mądry polityk, nie ma w Polsce drugiego który by mógł osiągnąć tyle co Tusk.
Avatar
Adolf tusk / 6 listopada 2019 o 12:25
+3
Podobno ma startowac na kanclerza niemiec, juz jest na etapie zmiany nazwiska na baddziej ckliwe "tüsk"
Avatar
gość / 6 listopada 2019 o 11:08
+4
Od dawna wiadomo było ,że Tusk nie wróci, afera goniła aferę i nie są to przypadki oszustw i złodziejstw dokonywanych przez PO i PSL gdzie zniknęły miliardy zł. ,natomiast wiadomo ,że cała góra tworzyła ustawy przyzwalające na to zbrodnicze działanie !!!!.za co pewnie ich konta prywatne urosły do niewyobrażalnych sum. Być może uda się ukarać winnych tych oszustw oraz działania na szkodę Polski i Polaków ,a tych winnych nie ochronią żadne stanowiska oraz immunitety.
Avatar
Oferta pożyczki, aplikuj teraz. / 6 listopada 2019 o 10:20
-4
Potrzebujesz pożyczki na cele biznesowe lub osobiste? Możemy udzielić Ci pożyczki o oprocentowaniu 3%. Możesz złożyć podanie jako firma lub osoba fizyczna. Jeśli potrzebujesz pożyczki, wyślij odpowiedź na to ogłoszenie lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego e-maila; E-mail do kontaktu: tonyhhname@gmail.com Tony Ryan.
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe bloki przy ul. Sławinkowskiej. Deweloper nie dał za wygraną
lex deweloper wraca

Nowe bloki przy ul. Sławinkowskiej. Deweloper nie dał za wygraną 0 3

Miejscy radni ponownie mają głosować nad zgodą na budowę bloków przy Sławinkowskiej, choć raz już stwierdzili, że takie osiedle nie powinno tutaj powstać. Deweloper nie dał za wygraną i zaniósł do Ratusza nieco zmieniony pomysł: zamiast dziewięciu dwupiętrowych bloków miałoby powstać osiem

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 5

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 32 72

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 18 59

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 17 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 128 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!