Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

23 września 2019 r.
8:00

Ksiądz Kazimierz Wojno zamordowany w stolicy Brazylii

481 11 A A

Ksiądz Kazimierz Wojno zginął w czasie napadu na kościół w Brasilii. Do zabójstwa doszło niedługo po mszy świętej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak informuje brazylijska policja, do parafii Naszej Pani od Zdrowia w stolicy Brazylii w sobotę wieczorem wtargnęło sześciu mężczyzn. Związali księdza i świeckiego pracownika parafii.

Bandyci splądrowali świątynię. Pracownikowi parafii udało się uciec i zaalarmować policję. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce ksiądz Kazimierz Wojno już nie żył. Jego ciało leżało koło kościoła, w miejscu prowadzonych prac budowlanych. Duchowny miał ręce i nogi skrępowane drutem, który przywiązany był również do szyi. Zdaniem śledczych ksiądz został zamordowany we wnętrzu parafialnego budynku, a następnie jego ciało przeniesiono na zewnątrz

Ksiądz Kazimierz Wojno nazywany był przez parafian "ojcem Casimiro". Urodził się 3 lutego 1948 w miejscowości Skłody Borowe w diecezji łomżyńskiej. Służbie kapłańskiej poświęcił 46 lat życia. 

Mordercy są poszukiwani.

e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 września 2019 o 10:01
+4
ręce i nogi związane drutem.... od razu przypomina się morderstwo ks. Popiełuszki.... wybite zęby, złamania żeber, wyrwane palce ręki, dziesiątki ran na ciele, połamany nos, wyrwane ucho, powyrywane włosy, przypalany, duszony, zmiażdżone kolano,wyrwane paznokcie, - a sprawcy ? zmienione nazwiska - "ludzie honoru"
Avatar
a no własnie / 23 września 2019 o 16:57
+2
ręce i nogi związane  drutem.... od razu przypomina się  morderstwo  ks. Popiełuszki.... wybite  zęby, złamania  żeber, wyrwane palce ręki, dziesiątki ran na ciele, połamany nos, wyrwane ucho, powyrywane włosy, przypalany, duszony, zmiażdżone kolano,wyrwane paznokcie, - a sprawcy ?  zmienione nazwiska - "ludzie honoru"
Avatar
Werka - woźna w szkole / 23 września 2019 o 13:34
+2
Do: "Profesjonalna baba zielna"...niestety tak właśnie jest i różne ścierwa bazujące na deficycie intelektualnym znacznej części społeczeństw świata    mnożą   debilne dogmaty nazywając je religiami...
 Pani po chemii, a nie zrozumiała aluzji, pewnie dyplomik kupiony na Targówku ? 
Avatar
Profesjonalna baba zielna / 23 września 2019 o 11:53
+2
...każda gwałtowna  śmierć jest smutna i godna pochylenia się nad ofiarą! Policja najprawdopodobniej odnajdzie sprawcę/sprawców jeśli zacznie szukać motywu! Nazwa parafii to, "Naszej Pani od Zdrowia", a więc być może ktoś nie został uzdrowiony i osoby bliskie poczuły się nie tyle dotknięte owym faktem, ale np. oszukane.... A oszukaństwo, fałsz, jak i inne niegodziwości wpisane są w obraz watykańskiego konsorcjum zboczeńców i wyłudzaczy.......
 Jaka szkoda, że nie ma takiej jednostki, która pochłonęła by całą głupotę świata, a tak starczy jej dla wszystkich
 Jaka szkoda, że nie ma takiej jednostki, która pochłonęła by całą głupotę świata, a tak starczy jej dla wszystkich rozwiń
Avatar
Gabi / 23 września 2019 o 15:50
+1
Werka plus za poczucie humoru, pani po chemii ma jakiś problem, gdyż wszystko sprowadza do wałkowanego przez mendia tematu, wszyscy, którzy chcą zaistnieć o tym piszą
Avatar
takiej wiary nam trzeba / 23 września 2019 o 10:39
+1
23 września 1944 roku Niemcy powiesili księdza Józefa Stanka ps. "Rudy", kapelana AK "Kryska ...na Jego własnej stule ". Spod szubienicy, z pętlą na szyi, udzielił jeszcze wszystkim błogosławieństwa.
Avatar
Artur / 2 dni temu o 19:46
0
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus. Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę. Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać – mówi Matka Najświętsza – obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus. Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o któ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2019 o 11:21
0
Bo zupa była za słona.... Ko
Avatar
pani od chemii.... / 23 września 2019 o 14:53
-1
"Werka"...i dlatego jesteś woźną z namaszczeniem klękającą przed byle pedofilem!
Avatar
pani od chemii.... / 23 września 2019 o 12:21
-1
Do: "Profesjonalna baba zielna"...niestety tak właśnie jest i różne ścierwa bazujące na deficycie intelektualnym znacznej części społeczeństw świata mnożą debilne dogmaty nazywając je religiami...
Avatar
Artur / 2 dni temu o 19:46
0
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus. Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę. Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać – mówi Matka Najświętsza – obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus. Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o któ... rozwiń
Avatar
a no własnie / 23 września 2019 o 16:57
+2
ręce i nogi związane  drutem.... od razu przypomina się  morderstwo  ks. Popiełuszki.... wybite  zęby, złamania  żeber, wyrwane palce ręki, dziesiątki ran na ciele, połamany nos, wyrwane ucho, powyrywane włosy, przypalany, duszony, zmiażdżone kolano,wyrwane paznokcie, - a sprawcy ?  zmienione nazwiska - "ludzie honoru"
Avatar
Gabi / 23 września 2019 o 15:50
+1
Werka plus za poczucie humoru, pani po chemii ma jakiś problem, gdyż wszystko sprowadza do wałkowanego przez mendia tematu, wszyscy, którzy chcą zaistnieć o tym piszą
Avatar
pani od chemii.... / 23 września 2019 o 14:53
-1
"Werka"...i dlatego jesteś woźną z namaszczeniem klękającą przed byle pedofilem!
Avatar
Werka - woźna w szkole / 23 września 2019 o 13:34
+2
Do: "Profesjonalna baba zielna"...niestety tak właśnie jest i różne ścierwa bazujące na deficycie intelektualnym znacznej części społeczeństw świata    mnożą   debilne dogmaty nazywając je religiami...
 Pani po chemii, a nie zrozumiała aluzji, pewnie dyplomik kupiony na Targówku ? 
Avatar
pani od chemii.... / 23 września 2019 o 12:21
-1
Do: "Profesjonalna baba zielna"...niestety tak właśnie jest i różne ścierwa bazujące na deficycie intelektualnym znacznej części społeczeństw świata mnożą debilne dogmaty nazywając je religiami...
Avatar
Profesjonalna baba zielna / 23 września 2019 o 11:53
+2
...każda gwałtowna  śmierć jest smutna i godna pochylenia się nad ofiarą! Policja najprawdopodobniej odnajdzie sprawcę/sprawców jeśli zacznie szukać motywu! Nazwa parafii to, "Naszej Pani od Zdrowia", a więc być może ktoś nie został uzdrowiony i osoby bliskie poczuły się nie tyle dotknięte owym faktem, ale np. oszukane.... A oszukaństwo, fałsz, jak i inne niegodziwości wpisane są w obraz watykańskiego konsorcjum zboczeńców i wyłudzaczy.......
 Jaka szkoda, że nie ma takiej jednostki, która pochłonęła by całą głupotę świata, a tak starczy jej dla wszystkich
 Jaka szkoda, że nie ma takiej jednostki, która pochłonęła by całą głupotę świata, a tak starczy jej dla wszystkich rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2019 o 11:21
0
Bo zupa była za słona.... Ko
Avatar
takiej wiary nam trzeba / 23 września 2019 o 10:39
+1
23 września 1944 roku Niemcy powiesili księdza Józefa Stanka ps. "Rudy", kapelana AK "Kryska ...na Jego własnej stule ". Spod szubienicy, z pętlą na szyi, udzielił jeszcze wszystkim błogosławieństwa.
Avatar
pani od chemii... / 23 września 2019 o 10:16
-7
...każda gwałtowna śmierć jest smutna i godna pochylenia się nad ofiarą! Policja najprawdopodobniej odnajdzie sprawcę/sprawców jeśli zacznie szukać motywu! Nazwa parafii to, "Naszej Pani od Zdrowia", a więc być może ktoś nie został uzdrowiony i osoby bliskie poczuły się nie tyle dotknięte owym faktem, ale np. oszukane.... A oszukaństwo, fałsz, jak i inne niegodziwości wpisane są w obraz watykańskiego konsorcjum zboczeńców i wyłudzaczy.......