Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

20 sierpnia 2019 r.
14:57

Lubelski sędzia organizował hejt w sieci? Wiceminister sprawiedliwości podał się do dymisji

160 131 A A
Łukasz Piebiak
Łukasz Piebiak (fot. Ministerstwo Sprawiedliwości)

Pochodzący z Lublina wiceminister sprawiedliwości stał za zorganizowanym hejtem wobec sędziów krytykujących „dobrą zmianę” – poinformował Onet.pl. Według portalu Łukasz Piebiak miał kontrolować akcję, obliczoną na skompromitowanie sędziów. Jako dowód, portal opublikował bogatą korespondencję ministra.

Aktualizacja artykułu: 20 sierpnia 2019 r. 16:18
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aktualizacja, godz. 15.45

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji. Oświadczył: "w poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu".

 

 

 

***

Z informacji Onet.pl wynika, że akcja była wymierzona przede wszystkim w prof. Krystiana Markiewicza, szefa „Iustitii” – stowarzyszenia sędziowskiego, które krytykuje wprowadzane przez PiS zmiany w sądownictwie. Całe przedsięwzięcie polegało w skrócie na rozpowszechnianiu plotek i domysłów na temat prywatnego życia sędziego, w tym kontaktów z kobietami. W ramach akcji powstawały odpowiednie programy telewizyjne. W sieci pojawiały się również komentarze szkalujące sędziego.

Z ustaleń portalu wynika, że akcję dyskredytującą sędziego prowadziła kobieta o imieniu Emilia – to znana internetowa hejterka. Nie była zatrudniona w resorcie sprawiedliwości. Pośredniczyła jednak pomiędzy ministerstwem a mediami sprzyjającymi PiS. Publikowała również w mediach społecznościowych. Kobieta w ścisłej współpracy z wiceministrem Piebiakiem anonimowo rozsyłała, m.in. do mediów, materiały kompromitujące sędziów. Onet.pl opublikował obszerne fragmenty rozmów jakie prowadziła z Piebiakiem przez komunikator internetowy (pisownia oryginalna).

Emilia: Dzień dobry Panie Ministrze. Czy informacje są przydatne? I czy cis z nimi robimy?

Piebiak: Ja to już kiedyś dostałem ale nie miałem pomysłu jak wykorzystać więc nie wykorzystałem. Jeśli Pani ma to świetnie

Emilia: Pomysł mam taki. Rozesłać to anonimowo do wszystkich oddziałów Iustitii. I do samego zainteresowanego. Gazety odpadają bo brak dowodów.

[…]

Piebiak: Ludzie to rozniosą, a Markiewicz przygaśnie wiedząc co na niego jest. Może Kuba [według Onet.pl chodzi o Jakuba Iwańca, bliskiego współpracownika wicemin. Piebiaka] miałby pomysł jak to rozpowszechnić, nie zostawiając śladów?

[…]

Emilia: Pogadam z dziennikarzami i porozsyłam pisma. Anonimowo, mailem. Ale i listami. Jedyny problem to nie mam adresów i maili. Zrobię wszystko tak jak umiem, jak zawsze. Za rezultat nie ręczę ale postaram się. Mam nadzieję, że mnie nie wsadzą.

Piebiak: Za czynienie dobra nie wsadzamy.

Z informacji portalu wynika, że rozesłano około 2,5 tys. anonimowych maili i listów z plotkami na temat szefa "Iustitii". Jeden z nich trafił pocztą na domowy adres samego Krystiana Markiewicza. Emilia miała dostać ów adres od wiceministra Piebiaka. W rozmowie z Onetem kobieta przyznała, że "bardzo wstydzi się tego, co robiła i że swoimi działaniami mogła zaszkodzić co najmniej 20 sędziom".

Prywatnie Emilia jest związana z jednym z sędziów z Krajowej Rady Sądownictwa, który wcześniej pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Kim jest Łukasz Piebiak?

Sędzia Łukasz Piebiak to jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry. Ma 43 lata. Urodził się w Lublinie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Ma żonę i czwórkę dzieci. W latach 2009-2010 zasiadał w zespole ekspertów ds. reformy wymiaru sprawiedliwości przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. W listopadzie 2015 r. został wiceministrem sprawiedliwości. W resorcie odpowiada za kadry. Zasłynął m.in. akcją masowego odwoływania prezesów i wiceprezesów sądów w całej Polsce. Jednozdaniowe informacje w tej sprawie przesyłał zainteresowanym faksem. W lutym ubiegłego roku Łukasz Piebiak został wykluczony z szeregów Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, w którym był m.in. członkiem zarządu.

e-Wydanie

Komentarze 131

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Borubar / 20 sierpnia 2019 o 15:10
+54
Metody działania pana ministra zadziwiająco podobne do tych za wschodnią granicą. To chyba nie jest przypadek.
Avatar
jerzy / 20 sierpnia 2019 o 15:31
+45
A kiedy będzie artykuł o lubelskich dewelotrollach? Przeprowadźcie dziennikarskie śledztwo i napiszcie kto ich wynajął i kto ich finansuje.
 Typowy pisior - spisek, układ, węszenie. Wy *** pisiory tylko to potraficie, jak ubecy - wszędzie widziecie tylko zamachy i spiski. Jak doszliście do władzy, to o niczym innym nie mówiliście jak o tym, że więzienia będą pełne aferzystów, a  Tusk stanie przed trybunałem stanu. Nie wspomnę o wraku i oburzeniu ośmiorniczkami. Jakoś i Tusk ma się dobrze, a i nikt za kratki nie poszedł tylko się ośmieszyliście swoimi durnymi komisjami ze słynną carycą Wassermanówną i innymi przygłupami. A teraz wypalacacie sobie horendalne wypłaty, o ośmiorniczkach nie wspomnę, bo nijak to się ma do waszych lotów helikopterem. Teraz jeszcze ta afera z hejtem i asesorem Ziobro w roli głównej.  Trzy lata waszych durnowatych rządów doprawidziły do tego, że jesteśmy skłóceni ze wszystkimi sąsiadami, tyle wam się durnie udało zrobić. Aha, jeszcze ze 30 km autostrad... 
 Typowy pisior - spisek, układ, węszenie. Wy *** pisiory tylko to potraficie, jak ubecy - wszędzie widziecie tylko zamachy i spiski. Jak doszliście do władzy, to o niczym innym nie mówiliście jak o tym, że więzienia będą pełne aferzystów, a  Tusk stanie przed trybunałem stanu. Nie wspomnę o wraku i oburzeniu ośmiorniczkami. Jakoś i Tusk ma się dobrze, a i nikt za kratki nie poszedł tylko się ośmieszyliście swoimi durnymi komisjami ze słynną carycą Wassermanówną i innymi przygłupami. A teraz wypalacacie sobie horendalne wypła... rozwiń
Avatar
wkrótce wesoły emeryt..... / 20 sierpnia 2019 o 15:09
+43
dla utrzymania się na stołku takie kanalie gotowe są posunąć się do najpodlejszych metod, ale nie bez udziału własnego bezrefleksyjnego elektoratu. Politycy potrafili wmówić gminowi pełnienie roli "soli tej ziemi" i wyborcy na wschód od Wisły poczuli się dowartościowani. Stanęliśmy w obliczu dwóch Polsk. Tej na wschód i tej na zachód przedzielonej królową rzek polskich!
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 16:00
+41
To on z Lublina? Ale wstyd!
Avatar
Ania / 20 sierpnia 2019 o 15:29
+39
To nie władza, to rak, nowotwór który zaczyna zżerać to państwo od środka. Jeszcze się łudzimy, że to chwilowy ból głowy, że gorączka przejdzie, ale gdy pójdziemy do lekarza, gdy zdamy sobie sprawę z tego co się dzieje będzie już za późno. Drodzy Polacy za 5, może 10 lat, powtórzy się 1945 i 1989, zaczniemy znów odbudować kraj na nowo. Po tym jak sami pozwoliliśmy go zniszczyć.
Avatar
Do nogi / 20 sierpnia 2019 o 15:37
+37
Kicha na cały kraj ale czego mozna sie po tej gebie spodziewac mierny bierny ale wierny
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 15:16
+36
No to może nie w tym roku ale za kolejne cztery lata będzie musiał latać od drzwi do drzwi z CV....ale smród już na zawsze się do niego przyczepi.
Avatar
gość / 20 sierpnia 2019 o 15:34
+33
To jest "normalka" w działaniach PiS. TVP, ABW, obecni działacze "Solidarności", Sejm, Senat, rząd, Nowogrodzka. To wszystko działa na zastraszaniu przeciwników i podlizywaniu się /rozdawnictwo nie swoich pieniędzy/ ciemnogrodowi. W latach młodości rzygać mi się chciało na jak słyszałem okrzyki " towarzysz Wiesław niech żyje!!!". Obecnie w Stalowej Woli wznoszono okrzyk "Jarek, Jarek Jarek"!!!. Historia zatoczyła koło.
Avatar
fre / 20 sierpnia 2019 o 15:38
+29
A kiedy będzie artykuł o lubelskich dewelotrollach? Przeprowadźcie dziennikarskie śledztwo i napiszcie kto ich wynajął i kto ich finansuje.
  a nadprezes już swoją deweloperkę wyjaśnił? czy nie ma tematu, bo dotyczy najlepszej ze zmian?
Avatar
Na telefon i tablet / 20 sierpnia 2019 o 17:06
+28
Pakuj się gosciu i w Bieszczady nie przynosi Lubelszczyźnie i umcs obciachu
Avatar
Henio / 4 września 2019 o 08:18
+2
Modelowa zgnilizna.
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 22:38
+4
zgnilizna
Avatar
SZECHTERR0 0ZYASH / 26 sierpnia 2019 o 14:54
0
Pewien skromny czlowiek, lubiący Zurek, jest hejtowany przez prawicowych trolli tylko za to ze dorobil sie przy zbiorze truskawek i zapomnial wpisać do oświadczenia malej działeczki... ledwie 700 (siedemset) hektarów ! Przecież każdemu taki błąd mógł się przydarzyć... prawda?!
Avatar
kazik / 23 sierpnia 2019 o 15:36
+1
Sędziowie są osobami publicznymi o wysokim zaufaniu . Powinni reprezentować wysokie morale. Skoro markiewwicz miał slabosci i grzechy to jego wina anie nasza. Oczekujemy sędziów krystalicznych a nie uwikłanych.
Avatar
jj / 21 sierpnia 2019 o 21:43
+7
Sprawa przyschnie a Piebiak po wyborach wyplynie w TK albo SN i byle do nastepnych wyborow.
Avatar
jj / 21 sierpnia 2019 o 21:42
+5
Miernota z niego i na studiach byla i widze ze zyciu tez....
Avatar
zgrzebniok / 21 sierpnia 2019 o 16:02
+6
Miał być " Układ zamknięty", "Siedmiu wspaniałych" i "Rydwany ognia", a wyszedł "Trąd w Pałacu Sprawiedliwości" I tylko "Ojciec chrzestny" przepadł bez wieści. "Zaginiony w akcji", czy "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie"? A tu "Helikopter w ogniu" ....
Avatar
Henio / 21 sierpnia 2019 o 14:16
+5
Spokojnie, lawina ruszyła. W związku z tą aferką z Ministerstwa Sprawiedliwości właśnie wyleciał kolejny sędzia - urzędnik.
Avatar
gość / 21 sierpnia 2019 o 14:00
-11
Jak na razie oficjalnie jeden członek rządu przyznał się do wynajęcie internetowych troli. Ni kto innu tylko histeryczka Ewuńcia Kopacz.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 12:47
+5
Guten Morgen przedstaw się. Jesteś tak waleczny i sprawiedliwym, że nie masz czego się obawiać.
Zobacz wszystkie komentarze 131

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie efektywne energetycznie – ponad 45 milionów złotych dla przedsiębiorców

Lubelskie efektywne energetycznie – ponad 45 milionów złotych dla przedsiębiorców 0

Obecnie właściciele firm poszukują skutecznych metod redukcji kosztów działalności, dążąc do uzyskania optymalizacji procesów biznesowych. Zarówno postęp technologiczny, jak i szybki przekaz informacji zasadniczo wpłynęły na rozwój systemów zarządzania, co daje szereg możliwości uzyskania oszczędności.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18.09.2019 0 0

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje 10 26

Ks. prof. Walerian S. będzie musiał zwrócić przyznane 11 lat temu państwowe odznaczenie. Taką decyzje podjął prezydent RP Andrzej Duda. O odebranie byłemu wykładowcy KUL Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski wystąpił Piotr Halliop – ofiara pedofilskich skłonności kapłana

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia]
galeria

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia] 62 2

Na wyżyny aktorstwa wspinali się we wtorek mali uczniowie z podstawówki przy al. Długosza, żeby wesprzeć odbudowę spalonego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego. To jeden wielu takich gestów wobec placówki, która była domem dla ponad 100 starszych ludzi. Jak prędko uda się ją odbudować?

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie 0 0

Jakie są wymogi na rynku pracy oraz jak w firmie IT pracują humaniści? Między innymi na te pytania specjaliści z lubelskiego rynku informatycznego opowiedzą podczas warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT – czyli branża IT od podszewki”.

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji"

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji" 119 15

Rodzinna awantura zakończyła się tragedią. 17-letni Michał P., stając w obronie matki, śmiertelnie dźgnął nożem swojego agresywnego ojca. Chłopcu grozi teraz nawet dożywocie

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem?

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem? 0 7

Motor Lublin wywiózł komplet punktów z ciężkiego terenu w Sandomierzu i odniósł drugą wygraną w obecnym sezonie, a pierwszą na obcym terenie. Czy zawodnicy trenera Mirosława Hajdo pójdą za ciosem?

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia]
galeria

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia] 18 2

Nowoczesne sale dydaktyczne i komfortowe noclegi dla pacjentów korzystających z radioterapii. We wtorek został oddany do użytku odrestaurowany Pałac Lubomirskich przy Radziwiłłowskiej, który razem z sąsiednim budynkiem Zakładu Radioterapii oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej kończy pierwszy etap wieloletniej przebudowy i rozbudowy szpitala klinicznego nr 1.

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia]
galeria

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia] 0 9

W 80. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia.

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie]
galeria

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie] 4 8

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont puławskiego SP ZOZ-u. W jego ramach docieplone zostaną ściany i dach o łącznej powierzchni ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. Na wymianę czeka blisko tysiąc okien i drugie tyle kaloryferów. Dzisiaj podpisano umowę gwarantująca dofinansowanie tego zadania.

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie 0 1

Nie było mocnych na Avię Świdnik podczas V Międzynarodowego Turnieju City Volley Club 2019

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety 9 1

Kobieta, która zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie mogła popełnić samobójstwo. To wstępne ustalenia śledczych, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy 18 4

Pięć przedsiębiorstw rywalizowało o kontrakt na budowę obwodnicy Stężycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Strabag. Jej wartość to niecałe 27 mln zł

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej 0 0

Trzy z czterech startujących stanęły na podium chorzowskiej imprezy

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach 5 6

Pracę straci 146 osób. Popularna marka odzieżowa znika z Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.