Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

21 września 2019 r.
21:40

PiS zapowiada kolejne 500 plus. Premier przedstawił "Pakiet dla przedsiębiorców"

Autor: Zdjęcie autora x-news
1 32 A A

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej w Katowicach obiecał „Pakt dla przedsiębiorców”. W skład programu ma wejść m.in. ulga w płatności ZUS dla małych firm i mikrofirm, która średnio wyniesie 500 złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam z Lublina / 21 września 2019 o 23:12
+16
Tacy populiści jak Pisowcy psują Państwo! Tylko potrafią rozdawać na lewo i prawo nasze pieniądze, aby tylko utrzymać się u władzy . A co zbudowali przez 4 lata ? Gdzie obiecane przez premiera 100 000 mieszkań +? Gdzie te mosty? Gdzie samochody elektryczne? Gdzie śmigłowce dla armii? Na świecie koniunktura a my zamiast budować Państwo konsumujemy. Ciekawe dokąd nas to zaprowadzi .... I tylko Polski szkoda !
Avatar
Tom / 21 września 2019 o 23:06
+15
Haha co jeszcze Pinokio wymyśli? Da im 500 zł a 400 tys zwroty z VAT zaje*ile. Jacy idioci na nich głosują?
Avatar
Kk / 21 września 2019 o 23:03
+15
Prezes NIK z ramienia pisdzielcòw wynajmował pokoje na godziny
Avatar
Gość / 21 września 2019 o 23:30
+13
Kolejne obietnice na kampanię. Ciekawe z czego będą wypłacane emerytury.
Avatar
Dominik / 22 września 2019 o 08:55
+12
Bezzasadne jest podnoszenie płacy minimalnej, która spowoduje zwrost cen i zwolnienia pracowników. Wystarczy VAT do 15% obniżyć, podatek również do 15% oraz kwotę wolną od podatku do 20 tys zł. Działania te pozwolą na to aby każdy z nas zarabiał więcej co za tym idzie więcej wyda napędzają konsumpcję. Podnoszenie na siłę pensji minimalnej to chore działanie.
Avatar
Dd / 22 września 2019 o 06:40
+11
,, Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy,, Margaret Thacher
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 08:50
+10
Skad na to wszystko ten pisobolszewik wezmie kapuche? Z kieszeni ciezko pracujacego robotnika. PiS to socjalisci a socjalisci to zlodzieje.
Avatar
wolak / 22 września 2019 o 08:30
+8
Ja właśnie sprzedałem po 20 latach firmę, przeniosłem się do Czech i w wolsce bywam jako gość. I wiecie co, współczuje wam.
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 17:50
+7
Jaki biznes, takie nawyki i taka praktyka. Postawmy Pani Teresie Kanclerz pytania dotyczące kilku tematów: 1. Zwolnień członków Konwentu WSEI, którzy kwestionowali sposób dystrybucji środków pieniężnych uczelni oraz udział w składzie Konwentu WSEI, syna nieodrodnego Sylwestra Bogackiego. 2. Sprawa Henpolu. 3. Jak wytłumaczy wieloletnią współpracę z władzami i kierownictwem PSL i PO (Hetman, Sosnowski, Żuk) i obecny start w wyborach z listy PiS. 4. Zmiany władz uczelni. Przywrócenie do funkcji rektora, prof. Marka Żmigrodzkiego i fakt recenzji przez niego pracy doktorskiej magistra Sylwestra Bogackiego w lipcu br. Dziękuję za uwagę, czekamy na oficjalne stanowisko.
Jaki biznes, takie nawyki i taka praktyka. Postawmy Pani Teresie Kanclerz pytania dotyczące kilku tematów: 1. Zwolnień członków Konwentu WSEI, którzy kwestionowali sposób dystrybucji środków pieniężnych uczelni oraz udział w składzie Konwentu WSEI, syna nieodrodnego Sylwestra Bogackiego. 2. Sprawa Henpolu. 3. Jak wytłumaczy wieloletnią współpracę z władzami i kierownictwem PSL i PO (Hetman, Sosnowski, Żuk) i obecny start w wyborach z listy PiS. 4. Zmiany władz uczelni. Przywrócenie do funkcji rektora, prof. Marka Żmigrodzkiego i fakt recenzj... rozwiń
Avatar
z takim ma być demokracja/zamordyzm / 22 września 2019 o 07:15
+7
Pinokio nadaje ! Nienawiść, fałsz, kłamstwo, obłuda i zło ! Oto obietnice tego zbydlęciałego fałszerza potwierdzone przez Sąd ! A kogo liże po ........ ! poniżej ! RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali. o nas tak gnębi :
Pinokio nadaje ! Nienawiść, fałsz, kłamstwo, obłuda i zło ! Oto obietnice tego zbydlęciałego fałszerza potwierdzone przez Sąd ! A kogo liże po ........ ! poniżej ! RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim.... rozwiń
Avatar
Gość / 6 dni temu o 12:48
+1
Teresa Kanclerz poznała swoje miejsce w szyku i w szeregu. Naiwni ci, co oddali te 3700 głosów. Czas teraz na odpowiedzialność za decyzje i działania w Fundacji OIC Poland, Konwencie WSEI, we władzach WSEI. Czas na wyjaśnienie kontrowersji finansowych i personalnych. Jeszcze nie emerytura.
Avatar
Gość / 11 października 2019 o 23:59
+1
Wobec tylu kontrowersji.... Totalne zafiksowanie na władzę. Nawet Kuchciński, Banaś czy Neuman wiedzieli kiedy się wycofać. Teresa Kanclerz... Palikot, Żakowski, Hetman, Sosnowski, Żuk. Afera Powiśla. Kpiny z katastrofy smoleńskiej przez osoby ze ścisłego kierownictwa. Kontrowersje z odwołaniem i ponownym powołaniem rektora. Bezpardonowe rozgrywki z fundatorami Fundacji OIC Poland, członkami konwentu WSEI. Zwrot pieniędzy za nieprawidłowo wypłacone stypendia dla Ukraińców. HENPOL.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 11:33
+1
Bardzo istotne i ważne jest poparcie Pana Ministra Jarosława Gowina. Uprawomocnienia ono wszelkie decyzje kadrowe Pani Kanclerz. Cieszymy się, że powrócił Pan Rektor prof. Marek Żmigrodzki. Nadzieja też w dziekanie drze Sylwestrze Bogackim. W 2011 r. prof. Żmigrodzki został odwołany z funkcji Rektora WSEI. Powód? Rzekoma recenzja książki prof. Antonowicza, napisana przez prof. Skrzydło, o której sam Skrzydło nie wiedział... szczegóły pomińmy. Inteligentna osoba fakty sobie poskłada. Przenieśmy się do lipca br. Kielce. Rozprawa doktorska pt. Polityka mieszkaniowa w Polsce po akcesji do Unii Europejskiej. Autor Sylwester Bogacki. Recenzent, prof. Marek Żmigrodzki. Komentarz zbędny. Gratulujemy nowemu Rektorowi i Dziekanowi...
Bardzo istotne i ważne jest poparcie Pana Ministra Jarosława Gowina. Uprawomocnienia ono wszelkie decyzje kadrowe Pani Kanclerz. Cieszymy się, że powrócił Pan Rektor prof. Marek Żmigrodzki. Nadzieja też w dziekanie drze Sylwestrze Bogackim. W 2011 r. prof. Żmigrodzki został odwołany z funkcji Rektora WSEI. Powód? Rzekoma recenzja książki prof. Antonowicza, napisana przez prof. Skrzydło, o której sam Skrzydło nie wiedział... szczegóły pomińmy. Inteligentna osoba fakty sobie poskłada. Przenieśmy się do lipca br. Kielce. Rozprawa doktorska pt. ... rozwiń
Avatar
BRAWO PIS / 22 września 2019 o 21:31
0
JEDYNA PARTIA, która dotrzymała słowa - BRAWO PIS
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 17:50
+7
Jaki biznes, takie nawyki i taka praktyka. Postawmy Pani Teresie Kanclerz pytania dotyczące kilku tematów: 1. Zwolnień członków Konwentu WSEI, którzy kwestionowali sposób dystrybucji środków pieniężnych uczelni oraz udział w składzie Konwentu WSEI, syna nieodrodnego Sylwestra Bogackiego. 2. Sprawa Henpolu. 3. Jak wytłumaczy wieloletnią współpracę z władzami i kierownictwem PSL i PO (Hetman, Sosnowski, Żuk) i obecny start w wyborach z listy PiS. 4. Zmiany władz uczelni. Przywrócenie do funkcji rektora, prof. Marka Żmigrodzkiego i fakt recenzji przez niego pracy doktorskiej magistra Sylwestra Bogackiego w lipcu br. Dziękuję za uwagę, czekamy na oficjalne stanowisko.
Jaki biznes, takie nawyki i taka praktyka. Postawmy Pani Teresie Kanclerz pytania dotyczące kilku tematów: 1. Zwolnień członków Konwentu WSEI, którzy kwestionowali sposób dystrybucji środków pieniężnych uczelni oraz udział w składzie Konwentu WSEI, syna nieodrodnego Sylwestra Bogackiego. 2. Sprawa Henpolu. 3. Jak wytłumaczy wieloletnią współpracę z władzami i kierownictwem PSL i PO (Hetman, Sosnowski, Żuk) i obecny start w wyborach z listy PiS. 4. Zmiany władz uczelni. Przywrócenie do funkcji rektora, prof. Marka Żmigrodzkiego i fakt recenzj... rozwiń
Avatar
Nie dla PiS / 22 września 2019 o 16:34
0
Już nie zagłosuje na PiS, nie dotrzymali słowa!
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 15:51
0
Tak jak w poprzednich latach najwięcej osób pracowało w mikroprzedsiębiorstwach (niemal 4 mln osób – 40,4% ogólnej liczby pracujących w sektorze przedsiębiorstw) . Polska gospodarka, podobnie jak większość gospodarek, jest zdominowana przez mikroprzedsiębiorstwa. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%. Mikroprzedsiębiorstwa mają największy, spośród wszystkich grup przedsiębiorstw, udział w tworzeniu PKB – 30,2% (dane za 2016 r.), a przyjmując wartość PKB generowaną przez sektor przedsiębiorstw jako 100% – 41,1%. Cieszę się że rządzący w końcu zauważyli sektor mikro przedsiębiorstw. Proponuję jednak aby zastanowić się i pieniądze przeznaczyć także na firmy które generują PKB. Firmy o przychodach 10000 zł nie zatrudniają pracowników i mają znikomy wpływ na PKB. Myślę że wato nagrodzić firmy tworzące miejsca pracy przez dofinansowanie 500zł miesięcznie za stworzenie nowego stanowiska pracy. To pozwoli rozwijać sektor mikro i być może tworzenie małych firm. Bardzo dużo mikro firm musi konkurować o pracownika z dużymi koncernami (gdzie walka jest z góry przegrana). Duże firmy mają optymalizację podatkową i duże zwolnienia w strefach przemysłowych. Dla przykładu w okolicach Rzeszowa brak rąk do pracy (wszyscy wykształceni ludzie zostali wessani przez korporacje). Mikro firmy mają problem ze znalezieniem rąk do pracy, lokali do wykonywania usług, pozyskaniem kredytów itp. Trzeba dać impuls mikro przedsiębiorcom żeby tworzyli miejsca pracy a nie zastanawiali się czy stać się pracownikami korporacji z wszelkiego rodzaju przywilejami pracowniczymi.
Tak jak w poprzednich latach najwięcej osób pracowało w mikroprzedsiębiorstwach (niemal 4 mln osób – 40,4% ogólnej liczby pracujących w sektorze przedsiębiorstw) . Polska gospodarka, podobnie jak większość gospodarek, jest zdominowana przez mikroprzedsiębiorstwa. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%. Mikroprzedsiębiorstwa mają największy, spośród wszystkich grup przedsiębiorstw, udział w tworzeniu PKB – 30,2% (dane za 2016 r.), a przyjmując wartość PKB generowaną przez sektor przedsiębiorstw jako 100% – 41,1%. C... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 15:32
+5
Czwartek 19 września br. Siedziba Fundacji OIC Poland, ulica Gospodarcza. Zebranie fundatorów. Instytucja, która powołała do istnienia WSEI i wyniosła do rangi Kanclerza Teresę Bogacką. Na zebranie nie zostają wpuszczeni założyciele fundacji, w tym Pan Prezydent Janicki. Gangsterskie porachunki w najczystszym wydaniu. Wynajęci ochroniarze oraz pracownicy Fundacji OIC, dbają aby nikt z nieprzychylnych osób Pani Teresie Kanclerz nie wszedł na zebranie. Przepychanki z ochroną poskutkowały wezwaniem Policji. Notatki służbowe zostały sporządzone na miejscu. Jest również stosowny materiał, zarejestrowany telefonem komórkowym. W tym czasie na zebraniu fundatorów, Teresa Bogacka przeprowadza ekspresowy wybór nowej rady nadzorczej. Cel jest prosty, eliminacja niepożądanych fundatorów i bezwzględne umocnienie władzy Teresy B. Czy pochwali się Pani Kanclerz swoim sukcesem na profilu wyborczym na FB?
Czwartek 19 września br. Siedziba Fundacji OIC Poland, ulica Gospodarcza. Zebranie fundatorów. Instytucja, która powołała do istnienia WSEI i wyniosła do rangi Kanclerza Teresę Bogacką. Na zebranie nie zostają wpuszczeni założyciele fundacji, w tym Pan Prezydent Janicki. Gangsterskie porachunki w najczystszym wydaniu. Wynajęci ochroniarze oraz pracownicy Fundacji OIC, dbają aby nikt z nieprzychylnych osób Pani Teresie Kanclerz nie wszedł na zebranie. Przepychanki z ochroną poskutkowały wezwaniem Policji. Notatki służbowe zostały sporządzone ... rozwiń
Avatar
filuś / 22 września 2019 o 14:43
-2
Lemingi już świrują! A arcylemingi, czyt. Celebryci, apelowali, by nie świrowali. Kaczyński i bolszewizm?! Tak właśnie przywrócił przywileje UBekom i obniżył minimalną płacę, by ludzie robili dla idei budowy Unii za miskę kartofli i uznania. Ja robiłem 200% normy za Tuska za minimalną. Rudemu bolszewikowi podziękowałem i podziękuję ponownie 13 X za obrobienie mojego konta OFE. Żona powinna po mnie te pieniądze dziedziczyć, a nie Rudy Pajac (na załatanie nieudacznikom - Rostowskiemu - dziury budżetowej).
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 12:40
+3
weź sobie morawiecki zrób na łbie tatuaż pincet plus ,q-rwa nie da się tych głupot już słuchać