Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

11 grudnia 2017 r.
16:38

Rekonstrukcja rządu. Ministrowie w rządzie Morawieckiego [skład Rady Ministrów]

0 60 A A

Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego. Skład gabinetu nowego premiera pozostał jednak bez zmian, choć tuż przed uroczystością spekulowano, że ze stanowiskami ministrów mogą pożegnać się m.in. Antoni Macierewicz, Jan Szyszko i Witold Waszczykowski.

Aktualizacja artykułu: 11 grudnia 2017 r. 19:40
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ostatecznie jedyną zmianą było powierzenie dotychczasowej premier Beacie Szydło funkcji wicepremiera. Z kolei premier Morawiecki pozostanie szefem resortów finansów i rozwoju.

– Może ktoś powie: „w zasadzie nie ma zmiany”. Jest zmiana, jest nowy premier, który podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim zdecyduje się dokonać w niej zmian – powiedział prezydent Andrzej Duda. – To dobra, powiedziałbym koleżeńska decyzja.

Niewykluczone, że potwierdzi się zatem scenariusz, o którym była mowa tuż po ogłoszeniu informacji o powierzeniu Morawieckiemu funkcji premiera. Zakładał on, że do zmian personalnych w rządzie może dojść w styczniu.

Przypomnijmy, że wraz z dymisją rządu Beaty Szydło do dymisji musieli podać się wszyscy wojewodowie i wicewojewodowie. W poniedziałek do Warszawy wysłano dokumenty potwierdzające rezygnację wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i wicewojewody Roberta Gmitruczuka, choć obaj w dalszym ciągu pełnią swoje funkcje. Wiele wskazuje na to, że pozostaną na stanowiskach, ale na ostateczne decyzje trzeba będzie poczekać. – Sprawa wojewodów będzie ostatnią rzeczą, jaką zajmie się nowy premier – mówi nam anonimowo jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd Mateusza Morawieckiego. Skład Rady Ministrów:

Mateusz Morawiecki - prezes Rady Ministrów oraz minister finansów i rozwoju

Beata Szydło - wiceprezes Rady Ministrów

Piotr Gliński - wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego 

Jarosław Gowin - wiceprezes Rady Ministrów, minister obrony narodowej

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej

Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej

Jan Szyszko, minister środowiska

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji

Krzysztof Tchórzewski, minister energii

Beata Kempa, minister, członek Rady Ministrów

Elżbieta Witek, minister, członek Rady Ministrów

Mariusz Kamiński, minister, członek Rady Ministrów

Henryk Kowalczyk, minister, członek Rady Ministrów

Wideo: TVN 24 / x-news

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator życia / 12 grudnia 2017 o 14:51
0
Krótko szopka z nardu Polskiego ,a Lubelskie jak będzie traktowane przez Mora.......90 procent  myśli że o regionie LB nie zapomni a ja uważam że ten region będzie miał w tłumniku czyli odwruci się plecami chyba żeby Prezes PIS stanoł w obronie ?????????????????,zero inwestycji zero zakladów pracy chocby w kooperacji podzespoły czy chociż 1-2 siedziby ogólnopolskiefirm w Lublinie czy regionie .
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 12:53
0
***s://***tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/najglosniejsze-wypowiedzi-politykow,625892.html
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 12:51
0
***s://***google.pl/search?q=ca%c5%82a+polska+z+was+si%c4%99+%c5%9bmieje+komuni%c5%9bci+i+z%c5%82odzieje&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=vcevwszwhzclx6i5sdgl ***s://***tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/najglosniejsze-wypowiedzi-politykow,625892.html
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 11:12
0
i w tym momencie podzieleni zostali niestety polacy: ***s://***tvn24.pl/wideo/z-anteny/kaczynski-nie-przeprosi-za-gorszy-sort-niech-pan-redaktor-bedzie-powazny,1491142.html?playlist_id=24019 ***s://***google.pl/search?q=ca%c5%82a+polska+z+was+si%c4%99+%c5%9bmieje+%e2%80%93+komuni%c5%9bci+i+z%c5%82odzieje&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=mksvwqgqdoglx83lrfap
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 11:04
0
no nie wspomnę jak Pan minister sprawiedliwosci chciał wejść w kompetencje Pana Prezydenta... tam też iskrzyło.... i proszę jest dalej ministrem
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 10:58
0
buachachachacha przecież Panu Prezydentowi jako zwierzchnikowi sił zbrojnych Rzeczpospolitej bardzo źle układała się współpraca m.in. z Panem Macierewiczem chociażby nie chciał nominować na jego wniosek nowych generałów... a miał okazję wymienić Pana Macierewicza.... i jakoś tego nie uczynił... i jaka tego przyczyna....
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 10:53
0
Do bwaic : a komórek też pisze się przez "ó" a nie "u"
Avatar
antyPO / 12 grudnia 2017 o 10:52
0
undefined napisał:
Kaczyński znowu okłamał Polaków! Przez dwa miesiące kazał ekscytować się rekonstrukcją rządu a koniec nikogo nie  zmienił.  Ale na szczęście buta kroczy przed upadkiem. I mam nadzieję, że przy najbliższych wyborach Polacy wskażą PiSowi zasłużone miejsce na śmietniku historii. Bo za to jak podzielił i skłócił nasz Naród należy mu się tylko pogarda i zapomnienie.
 Nie zajmuj się POlityką, bo to sfera nie dla ciebie. Masz jakieś oczekiwania, nadzieje- ale przyszłość może być całkiem inna. Rozczarowanie może się okazać dla ciebie tragedią. Jeśli chodzi o POdzielenie i skłócenie narodu- nie winię za to P. Kaczyńskiego. Proces ten jest trochę skomplikowany. Wynikł z tego faktu, że społeczeństwo miało już POwyżej uszu rządów złodziei. Pytanie retoryczne; czy złodzieje lubią, kochają policję?. POgarda, ale nie zaPOmnienie należy się zdrajcom, złodziejom.
 Nie zajmuj się POlityką, bo to sfera nie dla ciebie. Masz jakieś oczekiwania, nadzieje- ale przyszłość może być całkiem inna. Rozczarowanie może się okazać dla ciebie tragedią. Jeśli chodzi o POdzielenie i skłócenie narodu- nie winię za to P. Kaczyńskiego. Proces ten jest trochę skomplikowany. Wynikł z tego faktu, że społeczeństwo miało już POwyżej uszu rządów złodziei. Pytanie retoryczne; czy złodzieje lubią, kochają policję?. POgarda, ale nie zaPOmnienie należy się zdrajcom, złodziejom. rozwiń
Avatar
bwaic / 12 grudnia 2017 o 10:40
0
undefined napisał:
Kacznski tą pseudorekonstrukcją zadrwił sobie z Polaków. Wiadomo bylo że wzbydził sensację tylko po to aby przykryć przejęcie sądów i napisdanie pod siebie ordynacji wyborczej.  Ale żeby chociaż dla pozorów nie pozbyć sie tskich szkodników jak Szyszko , Macierewicz czy Wsszczkowski to zwykla arogancja typowa dla wladzy autorytatnej. I pomysleć, że sami mu oddalismy władzę!
 Myślę, że niektórym o mniejszej liczbie komurek należy wyjaśnić co nie co, ale chyba niczego to nie zmieni. Po pierwsze; "Kacznski" pewnie chciał więcej zmian, ale prezydent się nie zgodził- dając dowód swej niezależności. Postąpił bardzo rozsądnie dając możliwość "umeblowania gabinetu" panu premierowi. Daję prosty przykład aby ty i tobie POdobni "zaczaili": jak kupisz mieszkanie, to pozwolisz komuś aby ci umeblował?. Pan premier POwinien osobiście "umeblować swój gabinet". Gdyby stało się inaczej to wtedy byłyby hejty z waszej strony, że rządzi "Kacznski". "tskich szkodników"- czy chodzi ci o tych szkodników co są w PE?. Wy nie oddaliście władzy- wam władzę odebrała większość społeczeństwa. Napisałeś trzy zdania, a w nich mnóstwo błędnych POjęć, literówek. Jednym słowem masz chaos w główce i wokół siebie.
 Myślę, że niektórym o mniejszej liczbie komurek należy wyjaśnić co nie co, ale chyba niczego to nie zmieni. Po pierwsze; "Kacznski" pewnie chciał więcej zmian, ale prezydent się nie zgodził- dając dowód swej niezależności. Postąpił bardzo rozsądnie dając możliwość "umeblowania gabinetu" panu premierowi. Daję prosty przykład aby ty i tobie POdobni "zaczaili": jak kupisz mieszkanie, to pozwolisz komuś aby ci umeblował?. Pan premier POwinien osobiście "umeblować swój gabinet". Gdyby stało ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 10:34
0
a wiecie ile kasy z naszych podatków poszło na odszkodowania i wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej : OKOŁO 90 MLN ZŁOTYCH !!!!!! - niezła dojna zmiana !!!!
Avatar
obserwator życia / 12 grudnia 2017 o 14:51
0
Krótko szopka z nardu Polskiego ,a Lubelskie jak będzie traktowane przez Mora.......90 procent  myśli że o regionie LB nie zapomni a ja uważam że ten region będzie miał w tłumniku czyli odwruci się plecami chyba żeby Prezes PIS stanoł w obronie ?????????????????,zero inwestycji zero zakladów pracy chocby w kooperacji podzespoły czy chociż 1-2 siedziby ogólnopolskiefirm w Lublinie czy regionie .
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 12:53
0
***s://***tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/najglosniejsze-wypowiedzi-politykow,625892.html
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 12:51
0
***s://***google.pl/search?q=ca%c5%82a+polska+z+was+si%c4%99+%c5%9bmieje+komuni%c5%9bci+i+z%c5%82odzieje&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=vcevwszwhzclx6i5sdgl ***s://***tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/najglosniejsze-wypowiedzi-politykow,625892.html
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 11:12
0
i w tym momencie podzieleni zostali niestety polacy: ***s://***tvn24.pl/wideo/z-anteny/kaczynski-nie-przeprosi-za-gorszy-sort-niech-pan-redaktor-bedzie-powazny,1491142.html?playlist_id=24019 ***s://***google.pl/search?q=ca%c5%82a+polska+z+was+si%c4%99+%c5%9bmieje+%e2%80%93+komuni%c5%9bci+i+z%c5%82odzieje&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=mksvwqgqdoglx83lrfap
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 11:04
0
no nie wspomnę jak Pan minister sprawiedliwosci chciał wejść w kompetencje Pana Prezydenta... tam też iskrzyło.... i proszę jest dalej ministrem
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 10:58
0
buachachachacha przecież Panu Prezydentowi jako zwierzchnikowi sił zbrojnych Rzeczpospolitej bardzo źle układała się współpraca m.in. z Panem Macierewiczem chociażby nie chciał nominować na jego wniosek nowych generałów... a miał okazję wymienić Pana Macierewicza.... i jakoś tego nie uczynił... i jaka tego przyczyna....
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 10:53
0
Do bwaic : a komórek też pisze się przez "ó" a nie "u"
Avatar
antyPO / 12 grudnia 2017 o 10:52
0
undefined napisał:
Kaczyński znowu okłamał Polaków! Przez dwa miesiące kazał ekscytować się rekonstrukcją rządu a koniec nikogo nie  zmienił.  Ale na szczęście buta kroczy przed upadkiem. I mam nadzieję, że przy najbliższych wyborach Polacy wskażą PiSowi zasłużone miejsce na śmietniku historii. Bo za to jak podzielił i skłócił nasz Naród należy mu się tylko pogarda i zapomnienie.
 Nie zajmuj się POlityką, bo to sfera nie dla ciebie. Masz jakieś oczekiwania, nadzieje- ale przyszłość może być całkiem inna. Rozczarowanie może się okazać dla ciebie tragedią. Jeśli chodzi o POdzielenie i skłócenie narodu- nie winię za to P. Kaczyńskiego. Proces ten jest trochę skomplikowany. Wynikł z tego faktu, że społeczeństwo miało już POwyżej uszu rządów złodziei. Pytanie retoryczne; czy złodzieje lubią, kochają policję?. POgarda, ale nie zaPOmnienie należy się zdrajcom, złodziejom.
 Nie zajmuj się POlityką, bo to sfera nie dla ciebie. Masz jakieś oczekiwania, nadzieje- ale przyszłość może być całkiem inna. Rozczarowanie może się okazać dla ciebie tragedią. Jeśli chodzi o POdzielenie i skłócenie narodu- nie winię za to P. Kaczyńskiego. Proces ten jest trochę skomplikowany. Wynikł z tego faktu, że społeczeństwo miało już POwyżej uszu rządów złodziei. Pytanie retoryczne; czy złodzieje lubią, kochają policję?. POgarda, ale nie zaPOmnienie należy się zdrajcom, złodziejom. rozwiń
Avatar
bwaic / 12 grudnia 2017 o 10:40
0
undefined napisał:
Kacznski tą pseudorekonstrukcją zadrwił sobie z Polaków. Wiadomo bylo że wzbydził sensację tylko po to aby przykryć przejęcie sądów i napisdanie pod siebie ordynacji wyborczej.  Ale żeby chociaż dla pozorów nie pozbyć sie tskich szkodników jak Szyszko , Macierewicz czy Wsszczkowski to zwykla arogancja typowa dla wladzy autorytatnej. I pomysleć, że sami mu oddalismy władzę!
 Myślę, że niektórym o mniejszej liczbie komurek należy wyjaśnić co nie co, ale chyba niczego to nie zmieni. Po pierwsze; "Kacznski" pewnie chciał więcej zmian, ale prezydent się nie zgodził- dając dowód swej niezależności. Postąpił bardzo rozsądnie dając możliwość "umeblowania gabinetu" panu premierowi. Daję prosty przykład aby ty i tobie POdobni "zaczaili": jak kupisz mieszkanie, to pozwolisz komuś aby ci umeblował?. Pan premier POwinien osobiście "umeblować swój gabinet". Gdyby stało się inaczej to wtedy byłyby hejty z waszej strony, że rządzi "Kacznski". "tskich szkodników"- czy chodzi ci o tych szkodników co są w PE?. Wy nie oddaliście władzy- wam władzę odebrała większość społeczeństwa. Napisałeś trzy zdania, a w nich mnóstwo błędnych POjęć, literówek. Jednym słowem masz chaos w główce i wokół siebie.
 Myślę, że niektórym o mniejszej liczbie komurek należy wyjaśnić co nie co, ale chyba niczego to nie zmieni. Po pierwsze; "Kacznski" pewnie chciał więcej zmian, ale prezydent się nie zgodził- dając dowód swej niezależności. Postąpił bardzo rozsądnie dając możliwość "umeblowania gabinetu" panu premierowi. Daję prosty przykład aby ty i tobie POdobni "zaczaili": jak kupisz mieszkanie, to pozwolisz komuś aby ci umeblował?. Pan premier POwinien osobiście "umeblować swój gabinet". Gdyby stało ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 10:34
0
a wiecie ile kasy z naszych podatków poszło na odszkodowania i wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej : OKOŁO 90 MLN ZŁOTYCH !!!!!! - niezła dojna zmiana !!!!