Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

31 lipca 2019 r.
8:21

Zaatakowali księdza, bo odmówił udzielenia aktu apostazji?

14 28 A A

Do ataku na księdza miało dojść w kancelarii parafii w Turku (diecezja włocławska)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak informuje diecezja, do zdarzenia doszło w piątek 26 lipca około godz. 10:30. Według relacji księdza, do biura parafialnego weszły cztery osoby - trzy kobiety i mężczyzna. Chcieli złożyć akt apostazji.

- Po wyjaśnieniu, że taki dokument, zgodnie z prawem, może przyjąć i podpisać jedynie ksiądz proboszcz i poinformowaniu kiedy pełni on dyżur w kancelarii, ks. Zacharek został zaatakowany przez mężczyznę, który chwycił jedną ręką stojący na regale krzyż, a drugą zrzucił prezbitera z fotela na podłogę. Wszyscy atakujący używali przy tym wulgarnych określeń nie tylko pod adresem kapłana, ale także Kościoła - czytamy na stronie internetowej diecezji.

Napastnicy mieli używać wobec księdza i Kościoła wulgarnych określeń. Na miejsce wezwano policję, wtedy agresorzy opuścili budynek plebanii. Pomoc medyczna nie była potrzebna.

Policjanci potwierdzają, że takie zdarzenie miało miejsce, ale ksiądz nie chciał składać zawiadomienia. Jak podaje tvp.info, policja nie prowadzi w tej sprawie postępowania. W notatce policyjnej nie było informacji o ataku krzyżem i zrzuceniu księdza z fotela. 

St. asp. Dorota Grzelka z policji w Turku poinformowała portal gazeta.pl, że w trakcie wizyty trojga (a nie czworga osób) nie doszło do rękoczynów. Mieli oni być aroganccy i głośno mówić. Nie naruszyli jednak nietykalności księdza.

e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
1111 / 31 lipca 2019 o 09:00
+24
Z daleka śmierdzi prowokacją
Avatar
Adam z Lublina / 31 lipca 2019 o 11:12
+21
Każdy kto bije drugiego człowieka jest bandytą, czy to kibole bijący uczestników Marsz Równości, czy ci którzy pobili księdza w Szczecinie.
Avatar
trueAtheist / 31 lipca 2019 o 09:13
+12
Po kiego grzyba im apostazja, zeby porzuczic religie tego nie potrzeba. Ewidentna prowokacja srodowiska LGBT + feminazistek, ktore powinno zostac uznane za organizacje terrorystyczna i zakazane.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 o 08:38
+11
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 o 08:46
+9
Lider Bayer Full - były szef lokalnych struktur odszedł z PSL: "Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. Partia PSL której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie z nimi walczyć z Kościołem,religią w szkołach i sprowadzać uchodźców"
Avatar
dix / 31 lipca 2019 o 12:00
+8
Po kiego grzyba im apostazja, zeby porzuczic religie tego nie potrzeba. Ewidentna prowokacja srodowiska LGBT + feminazistek, ktore powinno zostac uznane za organizacje terrorystyczna i zakazane.
  Po co im apostazja? Chociażby po to, by KK nie mógł dalej radośnie twierdzić, że "ponad 90% Polaków to katolicy", co jest wierutną bzdurą. To, że 90% Polaków siłą zapisano do KK jak byli niemowlętami nie oznacza, że są oni katolikami.
Avatar
dix / 31 lipca 2019 o 11:56
+8
Z Kościołem katolickim jest gorzej niż z byłą już (na szczęście) siecią klubów fitness w Lublinie - tam też wypisanie się było trudniejsze niż zdanie matury z matematyki. Tyle, że do klubu fitness człowiek zapisywał się sam, a do KK niestety zapisują "z musu", jak człowiek jeszcze nawet nie wiem, co to właściwie znaczy kościół i zajęty jest wyłącznie pociąganiem mleka z cyca i późniejszym wydalaniem go. A jak już jest na tyle świadomy, że zrozumie w co wplątali go rodzice, to... jak widać na przykładzie tego artykułu. A swoją drogą to KK uwielbia tworzyć wokół siebie atmosferę oblężonej twierdzy. Bo jak inaczej zagrzać wiernych do boju w imię obrony "wiary i tradycji". Będąc kiedyś u lekarza, słyszałem w tle jakieś katolickie radio. Przez cały czas trwania wizyty było wielkie larum w stylu "na całym świecie biją i zabijają chrześcijan!!!". I tak samo tutaj. A było człowiekowi po prostu odpowiedzieć "OK, niech pan tu podpisze i już pana wykreślamy z listy członków". Nie można? Trzeba siłą zatrzymywać owieczki?
Z Kościołem katolickim jest gorzej niż z byłą już (na szczęście) siecią klubów fitness w Lublinie - tam też wypisanie się było trudniejsze niż zdanie matury z matematyki. Tyle, że do klubu fitness człowiek zapisywał się sam, a do KK niestety zapisują "z musu", jak człowiek jeszcze nawet nie wiem, co to właściwie znaczy kościół i zajęty jest wyłącznie pociąganiem mleka z cyca i późniejszym wydalaniem go. A jak już jest na tyle świadomy, że zrozumie w co wplątali go rodzice, to... jak widać na przykładzie tego artykułu. A swoją dro... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 31 lipca 2019 o 11:14
+8
Niestety , Kaczyński podzieli i skłócił Polaków do tego stopnia, że coraz częściej do aktów agresji. Spirala nienawiści rozkręcona przez PiS nabiera własnej dynamiki i coraz trudniej ją będzie zatrzymać. A Kościół flirtując z partią rządzącą, nie rzadko zapominając o swojej podstawowej nauce czyli o " Miłości do Bliźniego " będzie niestety ponosił tego konsekwencje.
Avatar
małpa / 31 lipca 2019 o 13:32
+7
"Nie popieram ale rozumiem".
Avatar
xxx / 31 lipca 2019 o 12:04
+7
Pyskacze, marzy wam się wojna religijna żeby przy okazji odsunąć od władzy partie rządząca? A takiego wala. Z tym zapalem do prześladowania księży też bym się nie rozpedzal bo jak my normalni i do tej pory spokojni się w koncu wkurzymy to nie bedziecie wiedzieć którędy spieprzac.
 Twoja wypowiedź pasuje do fanatyka religijnego a nie do spokojnego a tym bardziej normalnego
Avatar
K / 31 lipca 2019 o 18:57
0
Pyskacze, marzy wam się wojna religijna żeby przy okazji odsunąć od władzy partie rządząca? A takiego wala. Z tym zapalem do prześladowania księży też bym się nie rozpedzal bo jak my normalni i do tej pory spokojni się w koncu wkurzymy to nie bedziecie wiedzieć którędy spieprzac.
A według jakich norm wy normalnie jesteście?
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 o 15:20
0
na drugi raz katabas niech mu da o co prosi ,i przestana ściemniać do cholery,a na 3 raz niech przestaną chrzcić nieświadome niemowlęta ,bo to już dawno przestało być śmieszne.tak człowiek pojdzie do 1 komuni i od razu krzestny kupi mu samochód hehe
Avatar
Antykler / 31 lipca 2019 o 15:16
-1
Oni wyrazili tylko niezadowolenie.
Avatar
małpa / 31 lipca 2019 o 13:32
+7
"Nie popieram ale rozumiem".
Avatar
xxx / 31 lipca 2019 o 12:04
+7
Pyskacze, marzy wam się wojna religijna żeby przy okazji odsunąć od władzy partie rządząca? A takiego wala. Z tym zapalem do prześladowania księży też bym się nie rozpedzal bo jak my normalni i do tej pory spokojni się w koncu wkurzymy to nie bedziecie wiedzieć którędy spieprzac.
 Twoja wypowiedź pasuje do fanatyka religijnego a nie do spokojnego a tym bardziej normalnego
Avatar
dix / 31 lipca 2019 o 12:00
+8
Po kiego grzyba im apostazja, zeby porzuczic religie tego nie potrzeba. Ewidentna prowokacja srodowiska LGBT + feminazistek, ktore powinno zostac uznane za organizacje terrorystyczna i zakazane.
  Po co im apostazja? Chociażby po to, by KK nie mógł dalej radośnie twierdzić, że "ponad 90% Polaków to katolicy", co jest wierutną bzdurą. To, że 90% Polaków siłą zapisano do KK jak byli niemowlętami nie oznacza, że są oni katolikami.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 o 11:56
-11
Pyskacze, marzy wam się wojna religijna żeby przy okazji odsunąć od władzy partie rządząca? A takiego wala. Z tym zapalem do prześladowania księży też bym się nie rozpedzal bo jak my normalni i do tej pory spokojni się w koncu wkurzymy to nie bedziecie wiedzieć którędy spieprzac.
Avatar
dix / 31 lipca 2019 o 11:56
+8
Z Kościołem katolickim jest gorzej niż z byłą już (na szczęście) siecią klubów fitness w Lublinie - tam też wypisanie się było trudniejsze niż zdanie matury z matematyki. Tyle, że do klubu fitness człowiek zapisywał się sam, a do KK niestety zapisują "z musu", jak człowiek jeszcze nawet nie wiem, co to właściwie znaczy kościół i zajęty jest wyłącznie pociąganiem mleka z cyca i późniejszym wydalaniem go. A jak już jest na tyle świadomy, że zrozumie w co wplątali go rodzice, to... jak widać na przykładzie tego artykułu. A swoją drogą to KK uwielbia tworzyć wokół siebie atmosferę oblężonej twierdzy. Bo jak inaczej zagrzać wiernych do boju w imię obrony "wiary i tradycji". Będąc kiedyś u lekarza, słyszałem w tle jakieś katolickie radio. Przez cały czas trwania wizyty było wielkie larum w stylu "na całym świecie biją i zabijają chrześcijan!!!". I tak samo tutaj. A było człowiekowi po prostu odpowiedzieć "OK, niech pan tu podpisze i już pana wykreślamy z listy członków". Nie można? Trzeba siłą zatrzymywać owieczki?
Z Kościołem katolickim jest gorzej niż z byłą już (na szczęście) siecią klubów fitness w Lublinie - tam też wypisanie się było trudniejsze niż zdanie matury z matematyki. Tyle, że do klubu fitness człowiek zapisywał się sam, a do KK niestety zapisują "z musu", jak człowiek jeszcze nawet nie wiem, co to właściwie znaczy kościół i zajęty jest wyłącznie pociąganiem mleka z cyca i późniejszym wydalaniem go. A jak już jest na tyle świadomy, że zrozumie w co wplątali go rodzice, to... jak widać na przykładzie tego artykułu. A swoją dro... rozwiń
Avatar
ament / 31 lipca 2019 o 11:48
+4
Dlaczego najistotniejsze informacja są na końcu? :"Pomoc medyczna nie była potrzebna." "ksiądz nie chciał składać zawiadomienia." "w notatce policyjnej nie było informacji o ataku krzyżem i zrzuceniu księdza z fotela". Czyli pobluzgali, postraszyli że wykręcą wora amatorowi nieletnich i poszli..! Jednak "Diecezja informuje, że był to kolejny "atak na tle religijnym". Jakoś to się to kupy nie trzyma i pachnie prowokacją i szukaniem "ataku na tle religijnym" na siłe...! Oczywiścire nazwanie tej mafijno-pedofilskiej organizacji po imieniu to jak zwykle "Walka z kościołem"...!!!
Dlaczego najistotniejsze informacja są na końcu? :"Pomoc medyczna nie była potrzebna." "ksiądz nie chciał składać zawiadomienia." "w notatce policyjnej nie było informacji o ataku krzyżem i zrzuceniu księdza z fotela". Czyli pobluzgali, postraszyli że wykręcą wora amatorowi nieletnich i poszli..! Jednak "Diecezja informuje, że był to kolejny "atak na tle religijnym". Jakoś to się to kupy nie trzyma i pachnie prowokacją i szukaniem "ataku na tle religijnym" na siłe...! Oczywiści... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 31 lipca 2019 o 11:14
+8
Niestety , Kaczyński podzieli i skłócił Polaków do tego stopnia, że coraz częściej do aktów agresji. Spirala nienawiści rozkręcona przez PiS nabiera własnej dynamiki i coraz trudniej ją będzie zatrzymać. A Kościół flirtując z partią rządzącą, nie rzadko zapominając o swojej podstawowej nauce czyli o " Miłości do Bliźniego " będzie niestety ponosił tego konsekwencje.