Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

15 lutego 2011 r.
14:35
Edytuj ten wpis

DPS w Kraśniku: Komu potrzebny nowy samochód?

0 27 A A
Renault kangoo (Renault )
Renault kangoo (Renault )

Nowy samochód firmowy za ponad 50 tys. zł, to zbędny zakup, tym bardziej że jest już jeden bus – uważają mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku. Dyrekcja placówki przekonuje, że inwestycja była konieczna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mamy busa, który jest przystosowany do wożenia nas do lekarza – napisali do nas mieszkańcy DPS. – Ten, który kupiła dyrektorka, to auto osobowe, dla jej wygody. Autorzy listu nie chcą jednak podawać swoich nazwisk, bo boją się nieprzyjemności.

Chodzi o renaulta kangoo – samochód kupiony pod koniec 2010 roku za 54 tys. zł. Nie jest to jedyny firmowy samochód w DPS. Mieszkańcy korzystają również z busa – volkswagena.

Zdaniem kierownictwa, nie zaspokaja on jednak wszystkich potrzeb pensjonariuszy. – Mając tyko jeden samochód, nie dawaliśmy rady dowozić mieszkańców do lekarza, do czego jesteśmy zobowiązani – przekonuje Jolanta Drąg- Wnuk, dyrektor DPS w Kraśniku. – W domu przebywa obecnie 65 osób, dziennie mamy 3–4 wyjazdy do specjalistów. Nieraz musieliśmy przekładać wizyty, bo nie mieliśmy transportu.

Dyrektorka zapewnia, że samochodem są przewożeni mieszkańcy, którzy mogą samodzielnie chodzić. Służy też do dostarczania zakupów.

Starostwo Powiatowe w Kraśniku, pod które podlega DPS z ul. Oboźnej, uważa, że zakup jest uzasadniony. – Jest to samochód ekonomiczny – twierdzi Jerzy Podgórski, sekretarz starostwa. – Wysłanie mniejszego auta z jedną osobą jest tańsze niż miałby jechać bus. Większym samochodem może jechać grupa osób i niepełnosprawni.

Większość pieniędzy na zakup samochodu pochodzi z innej inwestycji, którą na razie odłożono. – Mieliśmy kłaść kostkę brukową, ale pojawił się problem z gruntami, więc przesunęliśmy te pieniądze na zakup samochodu – dodaje dyr. Drąg-Wnuk.
Agnieszka Antoń-Jucha

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kazik / 3 marca 2011 o 21:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1299150135' post='445518']
Samochód w DPSie mieszkańcom jest potrzebny. Dyrekcja wie na co pieniądze wydawać Zazdrość w oczy kole od dyrekcji wara!! Pracownicy maja tam jak w niebie. wiec lepiej zakonczmy juz ten temat. Kto nigdy tam nie byl nie wie jak jest!
[/quote]
Ten wpis to niezłe jaja.........
Rozumie że Ty tam pracujesz skoro masz taką wiedzę, a jeśli jest Ci jak w niebie to niewiele Ci do szczęścia potrzeba....
Avatar
Gość / 3 marca 2011 o 12:02
0
Samochód w DPSie mieszkańcom jest potrzebny. Dyrekcja wie na co pieniądze wydawać Zazdrość w oczy kole od dyrekcji wara!! Pracownicy maja tam jak w niebie. wiec lepiej zakonczmy juz ten temat. Kto nigdy tam nie byl nie wie jak jest!
Avatar
antymagiel / 1 marca 2011 o 20:57
0
Smerfetka tak ochoczo buszująca po temacie ma kłopoty nie tylko z sensownym pisaniem ale i logicznym myśleniem.W ulotkach o Czubińskim nie było własnych komentarzy tylko przedruki z gazet,jak mi wiadomo artykuły te nigdy nie były zaskarżone przez kogokolwiek.Jak możesz więc pisać o błocie, które "niesłusznie przylega" do obrzuconego.Wyborca ma prawo wiedzieć o "dokonaniach" kandydatów do urzędów,ja wielu z tych artykułów wcześniej nie czytałem i chętnie sobie poczytałem o tupecie i bezczelności w y b r a ń c ó w.
Avatar
smerfetka / 22 lutego 2011 o 22:12
0
Ja tam nie dziwię sie mieszkańcom, to jest ich dom[/quote]

Niestety nie - dom nie jest ich ich własnością. Stoi na gruntach miejskich, i siłą rzeczy grunty te należą do UM.

oddają swoje emerytury na utrzymanie ( co prawda częściowe ale jednak) [/quote],

Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, iż ich świadczenia pokrywają tylko znikomą część miesięcznego utrzymania. Za resztę buli państwo (czyt: samorząd).

[quote]więc interesuja się tym co sie tam dzieje, tym bardziej iż jak pamietam była jakś "afera" przy zakupie pierwszego auta (mieszkańcy się do zakupu auta dokładali czy jakoś tam... nie jestem pewien bo to już parę latek mineło).


Wydaje mi się, iż pierwsze zakupione auto powoli wkracza już w wiek "dojrzały" (ma chyba z 10 lat ), i było zakupione za czasów poprzedniej dyrekcji. Nie potrafię też powiedzieć, kto, co, i ile do czego dołożył. Wiem natomiast jedno - z relacji wiewiórek wynika, że samochód służy mieszkańcom bez zastrzeżeń od wielu lat.

[quote]Pozdrowienia dla mieszkancow DPS.


Nie liczyłbym na odpowiedź, ponieważ mieszkańcy DPS nie mają o tym artykule w "Dzienniku Wschodnim" bladego pojęcia ...


Nie liczyłbym na odpowiedź, ponieważ mieszkańcy DPS nie mają o tym artykule w "Dzienniku Wschodnim" bladego pojęcia ... rozwiń
Avatar
smerfetka / 22 lutego 2011 o 22:11
0
Smerfetko, z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję iż jestes pracownicą DPS....nieprawdaż?[/quote]

Niestety - smerfetka nie jest pracownicą DPS

Może ze względu na specyfikę placówki samochód jest potrzebny


Jest potrzebny, podobnie jak w innych placówkach tego typu (np. we wzmiankowanych ŚDS-ach w Popkowicach, czy w Gościeradowie). Nowy samochód jest w PCPR, prawie nowy w ŚDS (obydwie placówki - ul. Grunwaldzka). Dlaczego nikt nad tym faktem nie rozdziera szat ?

[quote]jednak ważne jest by był on kupiony ze względu na potrzeby mieszkańców, a nie np. po to by stworzyć dodatkowy etat dla kierowcy......


Jak wyżej - smerfetce nic nie wiadomo o rzekomych "innych etatach" dla kierowców .... powody też chyba wyżej wyjaśniłam ? I proszę: jak coś piszemy, to piszmy raczej sprawdzone informacje, a nie pogłoski i plotki ...
... powody też chyba wyżej wyjaśniłam ? I proszę: jak coś piszemy, to piszmy raczej sprawdzone informacje, a nie pogłoski i plotki ... rozwiń
Avatar
john / 22 lutego 2011 o 21:19
0
Smerfetko, z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję iż jestes pracownicą DPS....nieprawdaż?
Nie dziwi mnie zatem ton Twwoich wypowiedzi.
Może ze względu na specyfikę placówki samochód jest potrzebny, jednak ważne jest by był on kupiony ze względu na potrzeby mieszkańców, a nie np. po to by stworzyć dodatkowy etat dla kierowcy...... Wierzę jednak iż służył będzie mieszkańcom i w tym celu był zakupiony.
Ja tam nie dziwię sie mieszkańcom, to jest ich dom, oddają swoje emerytury na utrzymanie ( co prawda częściowe ale jednak) , więc interesuja się tym co sie tam dzieje, tym bardziej iż jak pamietam była jakś "afera" przy zakupie pierwszego auta (mieszkańcy się do zakupu auta dokładali czy jakoś tam... nie jestem pewien bo to już parę latek mineło).
Pozdrowienia dla mieszkancow DPS.
Smerfetko, z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję iż jestes pracownicą DPS....nieprawdaż?
Nie dziwi mnie zatem ton Twwoich wypowiedzi.
Może ze względu na specyfikę placówki samochód jest potrzebny, jednak ważne jest by był on kupiony ze względu na potrzeby mieszkańców, a nie np. po to by stworzyć dodatkowy etat dla kierowcy...... Wierzę jednak iż służył będzie mieszkańcom i w tym celu był zakupiony.
Ja tam nie dziwię sie mieszkańcom, to jest ich dom, oddają swoje emerytury na utrzymanie ( co prawda częściowe ale jednak) ,... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 22 lutego 2011 o 20:43
0
To w tym domu pomocy społecznej tylko kostki i samochodu brakowało i nic poza tym, że jak pieniadze nie zostały by przeznaczone na jedno lub drugie to musieli by sie z nimi pożegnac?
Avatar
dana / 22 lutego 2011 o 20:21
0
czy ktos pomyslal ze skoro nie bedzie położonej kostki to te srodki zostały by przeniesione gdzie indziej i zapewne nie do domu pomocy choc nie jestem dyrektorem tego domu to zrobilabym dokladnie to samo co pani dyrektor brawa dla dyrekcji
Avatar
smerfetka / 22 lutego 2011 o 06:43
0
Smerfetko droga jak Ty już rozmawiasz z wiewiórką, to nie najlepiej z Tobą,może już czas pomyśleć o sobie i własnym zdrowiu....... [/quote]

Czy user "john" ma jeszcze coś równie "inteligentnego" do dodania w temacie, czy pisze tylko po to, by pisać, masowo produkując spam ?

[quote]tak na marginesie. Czy ta zaprzyjaźniona wiewiórka na pewno jest nieomylna i nadąża w porę wszystko dostrzec?


Tego nie wie nikt. Natomiast jest jej wiadomo od zaprzyjaźnionych wiewórek, mieszkających w pobliżu DPS-ów Popkowice i Gościeradów, iż instytucje te posiadają po kilka samochodów, i nikt im z tego powodu wstętów nie czyni ...
pobliżu DPS-ów Popkowice i Gościeradów, iż instytucje te posiadają po kilka samochodów, i nikt im z tego powodu wstętów nie czyni ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 21 lutego 2011 o 20:36
0
[quote name='smerfetka' timestamp='1298308842' post='440639']
??? Konstrukcja tego zdania jest wewnętrznie sprzeczna: "drugi był kupiony, bo drugi był niewystarczjący" .... Co autor miał na myśli ? ))
[/quote]
Szybciej myśle niz piszę, do tego, co napiszę wzrokiem nie ogarniam, tak tu szeroko. To i wychodzi takie masło maślane. A później jak sie widzi błęda, to juz chyba cofnąć i poprawić sie nie da, przynajmniej ja nie umiem. Ale to tylko przejęzyczenie i będącym w temacie nie trudno sie domysleć, ze chodziło o pierwszy i drugi samochód, czyli ten wczesniejszy i nowo zakupiony.
A tak na marginesie. Czy ta zaprzyjaźniona wiewiórka na pewno jest nieomylna i nadąża w porę wszystko dostrzec?
[quote name='smerfetka' timestamp='1298308842' post='440639']
??? Konstrukcja tego zdania jest wewnętrznie sprzeczna: "drugi był kupiony, bo drugi był niewystarczjący" .... Co autor miał na myśli ? ))
[/quote]
Szybciej myśle niz piszę, do tego, co napiszę wzrokiem nie ogarniam, tak tu szeroko. To i wychodzi takie masło maślane. A później jak sie widzi błęda, to juz chyba cofnąć i poprawić sie nie da, przynajmniej ja nie umiem. Ale to tylko przejęzyczenie i będącym w temacie nie trudno sie d... rozwiń
Avatar
kazik / 3 marca 2011 o 21:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1299150135' post='445518']
Samochód w DPSie mieszkańcom jest potrzebny. Dyrekcja wie na co pieniądze wydawać Zazdrość w oczy kole od dyrekcji wara!! Pracownicy maja tam jak w niebie. wiec lepiej zakonczmy juz ten temat. Kto nigdy tam nie byl nie wie jak jest!
[/quote]
Ten wpis to niezłe jaja.........
Rozumie że Ty tam pracujesz skoro masz taką wiedzę, a jeśli jest Ci jak w niebie to niewiele Ci do szczęścia potrzeba....
Avatar
Gość / 3 marca 2011 o 12:02
0
Samochód w DPSie mieszkańcom jest potrzebny. Dyrekcja wie na co pieniądze wydawać Zazdrość w oczy kole od dyrekcji wara!! Pracownicy maja tam jak w niebie. wiec lepiej zakonczmy juz ten temat. Kto nigdy tam nie byl nie wie jak jest!
Avatar
antymagiel / 1 marca 2011 o 20:57
0
Smerfetka tak ochoczo buszująca po temacie ma kłopoty nie tylko z sensownym pisaniem ale i logicznym myśleniem.W ulotkach o Czubińskim nie było własnych komentarzy tylko przedruki z gazet,jak mi wiadomo artykuły te nigdy nie były zaskarżone przez kogokolwiek.Jak możesz więc pisać o błocie, które "niesłusznie przylega" do obrzuconego.Wyborca ma prawo wiedzieć o "dokonaniach" kandydatów do urzędów,ja wielu z tych artykułów wcześniej nie czytałem i chętnie sobie poczytałem o tupecie i bezczelności w y b r a ń c ó w.
Avatar
smerfetka / 22 lutego 2011 o 22:12
0
Ja tam nie dziwię sie mieszkańcom, to jest ich dom[/quote]

Niestety nie - dom nie jest ich ich własnością. Stoi na gruntach miejskich, i siłą rzeczy grunty te należą do UM.

oddają swoje emerytury na utrzymanie ( co prawda częściowe ale jednak) [/quote],

Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, iż ich świadczenia pokrywają tylko znikomą część miesięcznego utrzymania. Za resztę buli państwo (czyt: samorząd).

[quote]więc interesuja się tym co sie tam dzieje, tym bardziej iż jak pamietam była jakś "afera" przy zakupie pierwszego auta (mieszkańcy się do zakupu auta dokładali czy jakoś tam... nie jestem pewien bo to już parę latek mineło).


Wydaje mi się, iż pierwsze zakupione auto powoli wkracza już w wiek "dojrzały" (ma chyba z 10 lat ), i było zakupione za czasów poprzedniej dyrekcji. Nie potrafię też powiedzieć, kto, co, i ile do czego dołożył. Wiem natomiast jedno - z relacji wiewiórek wynika, że samochód służy mieszkańcom bez zastrzeżeń od wielu lat.

[quote]Pozdrowienia dla mieszkancow DPS.


Nie liczyłbym na odpowiedź, ponieważ mieszkańcy DPS nie mają o tym artykule w "Dzienniku Wschodnim" bladego pojęcia ...


Nie liczyłbym na odpowiedź, ponieważ mieszkańcy DPS nie mają o tym artykule w "Dzienniku Wschodnim" bladego pojęcia ... rozwiń
Avatar
smerfetka / 22 lutego 2011 o 22:11
0
Smerfetko, z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję iż jestes pracownicą DPS....nieprawdaż?[/quote]

Niestety - smerfetka nie jest pracownicą DPS

Może ze względu na specyfikę placówki samochód jest potrzebny


Jest potrzebny, podobnie jak w innych placówkach tego typu (np. we wzmiankowanych ŚDS-ach w Popkowicach, czy w Gościeradowie). Nowy samochód jest w PCPR, prawie nowy w ŚDS (obydwie placówki - ul. Grunwaldzka). Dlaczego nikt nad tym faktem nie rozdziera szat ?

[quote]jednak ważne jest by był on kupiony ze względu na potrzeby mieszkańców, a nie np. po to by stworzyć dodatkowy etat dla kierowcy......


Jak wyżej - smerfetce nic nie wiadomo o rzekomych "innych etatach" dla kierowców .... powody też chyba wyżej wyjaśniłam ? I proszę: jak coś piszemy, to piszmy raczej sprawdzone informacje, a nie pogłoski i plotki ...
... powody też chyba wyżej wyjaśniłam ? I proszę: jak coś piszemy, to piszmy raczej sprawdzone informacje, a nie pogłoski i plotki ... rozwiń
Avatar
john / 22 lutego 2011 o 21:19
0
Smerfetko, z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję iż jestes pracownicą DPS....nieprawdaż?
Nie dziwi mnie zatem ton Twwoich wypowiedzi.
Może ze względu na specyfikę placówki samochód jest potrzebny, jednak ważne jest by był on kupiony ze względu na potrzeby mieszkańców, a nie np. po to by stworzyć dodatkowy etat dla kierowcy...... Wierzę jednak iż służył będzie mieszkańcom i w tym celu był zakupiony.
Ja tam nie dziwię sie mieszkańcom, to jest ich dom, oddają swoje emerytury na utrzymanie ( co prawda częściowe ale jednak) , więc interesuja się tym co sie tam dzieje, tym bardziej iż jak pamietam była jakś "afera" przy zakupie pierwszego auta (mieszkańcy się do zakupu auta dokładali czy jakoś tam... nie jestem pewien bo to już parę latek mineło).
Pozdrowienia dla mieszkancow DPS.
Smerfetko, z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję iż jestes pracownicą DPS....nieprawdaż?
Nie dziwi mnie zatem ton Twwoich wypowiedzi.
Może ze względu na specyfikę placówki samochód jest potrzebny, jednak ważne jest by był on kupiony ze względu na potrzeby mieszkańców, a nie np. po to by stworzyć dodatkowy etat dla kierowcy...... Wierzę jednak iż służył będzie mieszkańcom i w tym celu był zakupiony.
Ja tam nie dziwię sie mieszkańcom, to jest ich dom, oddają swoje emerytury na utrzymanie ( co prawda częściowe ale jednak) ,... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 22 lutego 2011 o 20:43
0
To w tym domu pomocy społecznej tylko kostki i samochodu brakowało i nic poza tym, że jak pieniadze nie zostały by przeznaczone na jedno lub drugie to musieli by sie z nimi pożegnac?
Avatar
dana / 22 lutego 2011 o 20:21
0
czy ktos pomyslal ze skoro nie bedzie położonej kostki to te srodki zostały by przeniesione gdzie indziej i zapewne nie do domu pomocy choc nie jestem dyrektorem tego domu to zrobilabym dokladnie to samo co pani dyrektor brawa dla dyrekcji
Avatar
smerfetka / 22 lutego 2011 o 06:43
0
Smerfetko droga jak Ty już rozmawiasz z wiewiórką, to nie najlepiej z Tobą,może już czas pomyśleć o sobie i własnym zdrowiu....... [/quote]

Czy user "john" ma jeszcze coś równie "inteligentnego" do dodania w temacie, czy pisze tylko po to, by pisać, masowo produkując spam ?

[quote]tak na marginesie. Czy ta zaprzyjaźniona wiewiórka na pewno jest nieomylna i nadąża w porę wszystko dostrzec?


Tego nie wie nikt. Natomiast jest jej wiadomo od zaprzyjaźnionych wiewórek, mieszkających w pobliżu DPS-ów Popkowice i Gościeradów, iż instytucje te posiadają po kilka samochodów, i nikt im z tego powodu wstętów nie czyni ...
pobliżu DPS-ów Popkowice i Gościeradów, iż instytucje te posiadają po kilka samochodów, i nikt im z tego powodu wstętów nie czyni ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 21 lutego 2011 o 20:36
0
[quote name='smerfetka' timestamp='1298308842' post='440639']
??? Konstrukcja tego zdania jest wewnętrznie sprzeczna: "drugi był kupiony, bo drugi był niewystarczjący" .... Co autor miał na myśli ? ))
[/quote]
Szybciej myśle niz piszę, do tego, co napiszę wzrokiem nie ogarniam, tak tu szeroko. To i wychodzi takie masło maślane. A później jak sie widzi błęda, to juz chyba cofnąć i poprawić sie nie da, przynajmniej ja nie umiem. Ale to tylko przejęzyczenie i będącym w temacie nie trudno sie domysleć, ze chodziło o pierwszy i drugi samochód, czyli ten wczesniejszy i nowo zakupiony.
A tak na marginesie. Czy ta zaprzyjaźniona wiewiórka na pewno jest nieomylna i nadąża w porę wszystko dostrzec?
[quote name='smerfetka' timestamp='1298308842' post='440639']
??? Konstrukcja tego zdania jest wewnętrznie sprzeczna: "drugi był kupiony, bo drugi był niewystarczjący" .... Co autor miał na myśli ? ))
[/quote]
Szybciej myśle niz piszę, do tego, co napiszę wzrokiem nie ogarniam, tak tu szeroko. To i wychodzi takie masło maślane. A później jak sie widzi błęda, to juz chyba cofnąć i poprawić sie nie da, przynajmniej ja nie umiem. Ale to tylko przejęzyczenie i będącym w temacie nie trudno sie d... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!