Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 listopada 2008 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Działacz PO groził, teraz ma kłopoty

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 47 A A

Dyrektor szkoły w Urzędowie skarży się policji: Burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński zastraszał mnie. Sprawą zajęła się walcząca z korupcją Julia Pitera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj zapowiedziała, że skieruje ją do sądu partyjnego.

Dziennik Wschodni systematycznie opisuje afery, w które wplątuje się Piotr Czubiński. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnej.

Miesiąc temu Andrzej Rolla, dyrektor Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich z Urzędowa, zawiadomił miejscową policję o rozmowie telefonicznej z burmistrzem Kraśnika i członkiem władz lubelskiej PO. Dyrektor twierdzi, że Czubiński miał mu grozić nasłaniem kontroli z Kuratorium Oświaty, jeśli nie przywróci do pracy zwolnionej właśnie pracownicy administracji.

Kobieta straciła posadę księgowej za drastyczne niedopełnienie obowiązków. Kuratorem jest Krzysztof Babisz, były wicestarosta kraśnicki i były współpracownik Czubińskiego z Urzędu Miasta. Rolla rozmawia o tym niechętnie. - Proszę pytać w prokuraturze - stwierdza.

- Odmówiliśmy wszczęcia śledztwa, bo nie doszło do czynu zabronionego. Nie każda groźba jest groźbą karalną - tłumaczy Mirosław Węcławski, zastępca prokuratora rejonowego z Kraśnika.

Burmistrz przyznaje, że rozmawiał telefonicznie (w obecności asystentki) z dyrektorem szkoły o zwolnionej pracownicy. - Jednak nie kierował pod adresem dyrektora żadnych gróźb. Taki zarzut traktuje jako pomówienie - stwierdza Daniel Niedziałek, rzecznik UM w Kraśniku.

Czubiński interweniował, mimo że szkoła z Urzędowa nie podlega jego magistratowi. - Ta kobieta jest mieszkanką Kraśnika i stąd zainteresowanie - tłumaczy Niedziałek.

Ale rozmowa telefoniczna może mieć dla działacza PO poważne konsekwencje. Jego postępowaniu przygląda się Julia Pitera, minister ds. zwalczania korupcji w rządzie Donalda Tuska. - Namawiam dyrektora, żeby do mnie napisał. Nie padły groźby karalne, ale sposób działania burmistrza jest niedopuszczalny.

Jeśli rozmowa tak wyglądała, to ja skieruję wniosek do sądu partyjnego o ukaranie Czubińskiego - zapowiada Julia Pitera. Maksymalna kara, jaka może go spotkać, to usunięcie z partii.

Pitera interesuje się trwającym już dwa lata śledztwem, dotyczącym nieprawidłowości w samorządowej Strefie Usług Komunalnych, którą kierował Czubiński. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Pani minister będzie interweniować u prokuratora krajowego w wypadku dostrzeżenia nieprawidłowości.

- Ale muszę się trzymać procedury. Ingerencja władz nie pomaga śledztwom, a tylko wywołuje oskarżenia o naciskanie na prokuratorów - tłumaczy J. Pitera. Zapowiada, że za dwa, trzy miesiące znowu zapyta, co dzieje się ze śledztwem w sprawie SUK.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kraśnik11D / 19 października 2009 o 18:18
0
KASIeńka18 napisał:
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy.


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy. rozwiń
Avatar
KASIeńka18 / 19 października 2009 o 09:46
0
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!
Avatar
abudibu / 15 października 2009 o 10:30
0
Nauczycielka napisał:
Co to za gość na fotce, z łapami w kieszeniach portek? Z kulturą i wychowaniem to nie ma nic wspólnego.


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przydałoby się głośno opowiedzieć o jednym z ostatnich romansików P.Cz. z 22-letnią Elizą R.... - pracownicą Ośrodka Polsko Ukraińskiego... ciekawe czy jest taka kompetentna na zajmowane przez siebie stanowisko, czy może "zdolna" w innych kwestiach??? Czubiński nie patrzy na kwalifikacje, bo w Kraśniku magistrów jak mrówków, a on zatrudnia małolaty ledwie po ogólniaku, które raptem studia zaczynają... Taaak, troszkę kultury temu panu z pewnością brakuje...


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przyda... rozwiń
Avatar
Kronos / 18 listopada 2008 o 10:53
0
gość1 napisał:
Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...

Sam sie nie wypowiadaj bolszewiku!!! Kto dał ci prawo do decydowania o tym kto może się wypowiadac!!! Chyba to ty nie masz pojęcia o tej sprawie!!!
Avatar
gość1 / 17 listopada 2008 o 13:02
0
SEAT napisał:
Widze że jakiś lizodu...a pisze o Andzrzejku!!! Dusza człowiek!!! Chyba sie spawiuje !!!!!



Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...
Avatar
temida / 17 listopada 2008 o 10:44
0
Rozumie Kraśniczankę doskonale- bo p. A.R jest taki sam!

Sieje terror w szkole i też zwalnia ludzi (tych którzy za dużo wiedzą na jego temat). Więc jak widać wszyscy u władzy są tacy sami.. Kawał drani!

Tylko biedna ta młodzież no bo z kogo ma brać przykład??
Skoro dyrektor- nauczyciel nie potrafi dać dobrego przykładu!!
Avatar
kraśniczanka / 17 listopada 2008 o 08:12
0
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz miasta nie ma zielonego pojęcia co on sobie zrobił w Kraśniku, to jest jego prywatne miasto.Szkoda nawet gadac , bo to nic nie zmienia.Jedynie na gnoju wywieźć go, bo na sprawiedliwość chyba już nikt nie liczy.......
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz m... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2008 o 10:40
0
CO TAM PANIE U PANA PIOTRA CZ.
Avatar
Zouave / 14 listopada 2008 o 18:58
0
Kto go wybrał?
Kraśniczanie.
Kto mu podziękuje?
Kraśniczanie.
Porządek trzeba brać we własne ręce.
Avatar
Pytający / 13 listopada 2008 o 23:09
0
Matka_Urzedów napisał:
Usunięty.


Jak nazywa się 'Matka_Urzedów' , że ją usuneliście? SB, KGB, GRU - a może MOSAD?
Avatar
kraśnik11D / 19 października 2009 o 18:18
0
KASIeńka18 napisał:
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy.


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy. rozwiń
Avatar
KASIeńka18 / 19 października 2009 o 09:46
0
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!
Avatar
abudibu / 15 października 2009 o 10:30
0
Nauczycielka napisał:
Co to za gość na fotce, z łapami w kieszeniach portek? Z kulturą i wychowaniem to nie ma nic wspólnego.


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przydałoby się głośno opowiedzieć o jednym z ostatnich romansików P.Cz. z 22-letnią Elizą R.... - pracownicą Ośrodka Polsko Ukraińskiego... ciekawe czy jest taka kompetentna na zajmowane przez siebie stanowisko, czy może "zdolna" w innych kwestiach??? Czubiński nie patrzy na kwalifikacje, bo w Kraśniku magistrów jak mrówków, a on zatrudnia małolaty ledwie po ogólniaku, które raptem studia zaczynają... Taaak, troszkę kultury temu panu z pewnością brakuje...


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przyda... rozwiń
Avatar
Kronos / 18 listopada 2008 o 10:53
0
gość1 napisał:
Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...

Sam sie nie wypowiadaj bolszewiku!!! Kto dał ci prawo do decydowania o tym kto może się wypowiadac!!! Chyba to ty nie masz pojęcia o tej sprawie!!!
Avatar
gość1 / 17 listopada 2008 o 13:02
0
SEAT napisał:
Widze że jakiś lizodu...a pisze o Andzrzejku!!! Dusza człowiek!!! Chyba sie spawiuje !!!!!



Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...
Avatar
temida / 17 listopada 2008 o 10:44
0
Rozumie Kraśniczankę doskonale- bo p. A.R jest taki sam!

Sieje terror w szkole i też zwalnia ludzi (tych którzy za dużo wiedzą na jego temat). Więc jak widać wszyscy u władzy są tacy sami.. Kawał drani!

Tylko biedna ta młodzież no bo z kogo ma brać przykład??
Skoro dyrektor- nauczyciel nie potrafi dać dobrego przykładu!!
Avatar
kraśniczanka / 17 listopada 2008 o 08:12
0
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz miasta nie ma zielonego pojęcia co on sobie zrobił w Kraśniku, to jest jego prywatne miasto.Szkoda nawet gadac , bo to nic nie zmienia.Jedynie na gnoju wywieźć go, bo na sprawiedliwość chyba już nikt nie liczy.......
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz m... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2008 o 10:40
0
CO TAM PANIE U PANA PIOTRA CZ.
Avatar
Zouave / 14 listopada 2008 o 18:58
0
Kto go wybrał?
Kraśniczanie.
Kto mu podziękuje?
Kraśniczanie.
Porządek trzeba brać we własne ręce.
Avatar
Pytający / 13 listopada 2008 o 23:09
0
Matka_Urzedów napisał:
Usunięty.


Jak nazywa się 'Matka_Urzedów' , że ją usuneliście? SB, KGB, GRU - a może MOSAD?
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 0 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 0 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 2 0

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 2 4

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 23 2

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 2 1

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują 0

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 11 4

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 1 1