Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 listopada 2008 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Działacz PO groził, teraz ma kłopoty

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 47 A A

Dyrektor szkoły w Urzędowie skarży się policji: Burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński zastraszał mnie. Sprawą zajęła się walcząca z korupcją Julia Pitera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj zapowiedziała, że skieruje ją do sądu partyjnego.

Dziennik Wschodni systematycznie opisuje afery, w które wplątuje się Piotr Czubiński. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnej.

Miesiąc temu Andrzej Rolla, dyrektor Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich z Urzędowa, zawiadomił miejscową policję o rozmowie telefonicznej z burmistrzem Kraśnika i członkiem władz lubelskiej PO. Dyrektor twierdzi, że Czubiński miał mu grozić nasłaniem kontroli z Kuratorium Oświaty, jeśli nie przywróci do pracy zwolnionej właśnie pracownicy administracji.

Kobieta straciła posadę księgowej za drastyczne niedopełnienie obowiązków. Kuratorem jest Krzysztof Babisz, były wicestarosta kraśnicki i były współpracownik Czubińskiego z Urzędu Miasta. Rolla rozmawia o tym niechętnie. - Proszę pytać w prokuraturze - stwierdza.

- Odmówiliśmy wszczęcia śledztwa, bo nie doszło do czynu zabronionego. Nie każda groźba jest groźbą karalną - tłumaczy Mirosław Węcławski, zastępca prokuratora rejonowego z Kraśnika.

Burmistrz przyznaje, że rozmawiał telefonicznie (w obecności asystentki) z dyrektorem szkoły o zwolnionej pracownicy. - Jednak nie kierował pod adresem dyrektora żadnych gróźb. Taki zarzut traktuje jako pomówienie - stwierdza Daniel Niedziałek, rzecznik UM w Kraśniku.

Czubiński interweniował, mimo że szkoła z Urzędowa nie podlega jego magistratowi. - Ta kobieta jest mieszkanką Kraśnika i stąd zainteresowanie - tłumaczy Niedziałek.

Ale rozmowa telefoniczna może mieć dla działacza PO poważne konsekwencje. Jego postępowaniu przygląda się Julia Pitera, minister ds. zwalczania korupcji w rządzie Donalda Tuska. - Namawiam dyrektora, żeby do mnie napisał. Nie padły groźby karalne, ale sposób działania burmistrza jest niedopuszczalny.

Jeśli rozmowa tak wyglądała, to ja skieruję wniosek do sądu partyjnego o ukaranie Czubińskiego - zapowiada Julia Pitera. Maksymalna kara, jaka może go spotkać, to usunięcie z partii.

Pitera interesuje się trwającym już dwa lata śledztwem, dotyczącym nieprawidłowości w samorządowej Strefie Usług Komunalnych, którą kierował Czubiński. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Pani minister będzie interweniować u prokuratora krajowego w wypadku dostrzeżenia nieprawidłowości.

- Ale muszę się trzymać procedury. Ingerencja władz nie pomaga śledztwom, a tylko wywołuje oskarżenia o naciskanie na prokuratorów - tłumaczy J. Pitera. Zapowiada, że za dwa, trzy miesiące znowu zapyta, co dzieje się ze śledztwem w sprawie SUK.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kraśnik11D / 19 października 2009 r. o 18:18
0
KASIeńka18 napisał:
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy.


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy. rozwiń
Avatar
KASIeńka18 / 19 października 2009 r. o 09:46
0
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!
Avatar
abudibu / 15 października 2009 r. o 10:30
0
Nauczycielka napisał:
Co to za gość na fotce, z łapami w kieszeniach portek? Z kulturą i wychowaniem to nie ma nic wspólnego.


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przydałoby się głośno opowiedzieć o jednym z ostatnich romansików P.Cz. z 22-letnią Elizą R.... - pracownicą Ośrodka Polsko Ukraińskiego... ciekawe czy jest taka kompetentna na zajmowane przez siebie stanowisko, czy może "zdolna" w innych kwestiach??? Czubiński nie patrzy na kwalifikacje, bo w Kraśniku magistrów jak mrówków, a on zatrudnia małolaty ledwie po ogólniaku, które raptem studia zaczynają... Taaak, troszkę kultury temu panu z pewnością brakuje...


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przyda... rozwiń
Avatar
Kronos / 18 listopada 2008 r. o 10:53
0
gość1 napisał:
Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...

Sam sie nie wypowiadaj bolszewiku!!! Kto dał ci prawo do decydowania o tym kto może się wypowiadac!!! Chyba to ty nie masz pojęcia o tej sprawie!!!
Avatar
gość1 / 17 listopada 2008 r. o 13:02
0
SEAT napisał:
Widze że jakiś lizodu...a pisze o Andzrzejku!!! Dusza człowiek!!! Chyba sie spawiuje !!!!!



Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...
Avatar
temida / 17 listopada 2008 r. o 10:44
0
Rozumie Kraśniczankę doskonale- bo p. A.R jest taki sam!

Sieje terror w szkole i też zwalnia ludzi (tych którzy za dużo wiedzą na jego temat). Więc jak widać wszyscy u władzy są tacy sami.. Kawał drani!

Tylko biedna ta młodzież no bo z kogo ma brać przykład??
Skoro dyrektor- nauczyciel nie potrafi dać dobrego przykładu!!
Avatar
kraśniczanka / 17 listopada 2008 r. o 08:12
0
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz miasta nie ma zielonego pojęcia co on sobie zrobił w Kraśniku, to jest jego prywatne miasto.Szkoda nawet gadac , bo to nic nie zmienia.Jedynie na gnoju wywieźć go, bo na sprawiedliwość chyba już nikt nie liczy.......
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz m... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2008 r. o 10:40
0
CO TAM PANIE U PANA PIOTRA CZ.
Avatar
Zouave / 14 listopada 2008 r. o 18:58
0
Kto go wybrał?
Kraśniczanie.
Kto mu podziękuje?
Kraśniczanie.
Porządek trzeba brać we własne ręce.
Avatar
Pytający / 13 listopada 2008 r. o 23:09
0
Matka_Urzedów napisał:
Usunięty.


Jak nazywa się 'Matka_Urzedów' , że ją usuneliście? SB, KGB, GRU - a może MOSAD?
Avatar
kraśnik11D / 19 października 2009 r. o 18:18
0
KASIeńka18 napisał:
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy.


i dobrze kasieńko,że są jeszcze dziewczyny które mają troche godności i rozumu w głowie, a tak nawiasem mówiąc ten człowiek siedzi po całych dniach na N>K i robi chyba przegląd ewentualnych nowych zdobyczy. rozwiń
Avatar
KASIeńka18 / 19 października 2009 r. o 09:46
0
Zgadzam sie!!! Ten facet jest chory!!! Nawet nie miałam (na szczęście) okazji żeby z nim kiedykolwiek rozmawiać czy coś, a ten do mnie na "naszej klasie" pisał, ze ładne zdjęcia mam, żeby mu coś o sobie opowiedzieć!!! Nawet go w znajomych nie mam! Zboczeniec jakiś! Wolę w Biedronce posadzki zmywać niż u niego pracować! Palant!
Avatar
abudibu / 15 października 2009 r. o 10:30
0
Nauczycielka napisał:
Co to za gość na fotce, z łapami w kieszeniach portek? Z kulturą i wychowaniem to nie ma nic wspólnego.


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przydałoby się głośno opowiedzieć o jednym z ostatnich romansików P.Cz. z 22-letnią Elizą R.... - pracownicą Ośrodka Polsko Ukraińskiego... ciekawe czy jest taka kompetentna na zajmowane przez siebie stanowisko, czy może "zdolna" w innych kwestiach??? Czubiński nie patrzy na kwalifikacje, bo w Kraśniku magistrów jak mrówków, a on zatrudnia małolaty ledwie po ogólniaku, które raptem studia zaczynają... Taaak, troszkę kultury temu panu z pewnością brakuje...


Z tym, że ten gość nie ma kultury i szacunku dla ludzi to chyba zgadzamy się wszyscy. Ale niektórym to nie przeszkadza. Np. paniom, a raczej małolatom z UM Kraśnik, Ośrodka Polsko-Ukrainskiego i innych placówek, którymi steruje P.Cz. Jak jakaś panienka się spodoba, to szybka akcja - delegacja, jakiś inny wyjazd (jak nie z nim to z jakimś innym "ważnym" z UM) i etacik jest No i cóż się dziwić, ze interweniował w sprawie zwolnionej pracownicy... (może nienajmłodsza, ale "zdolna" ? ) A może przyda... rozwiń
Avatar
Kronos / 18 listopada 2008 r. o 10:53
0
gość1 napisał:
Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...

Sam sie nie wypowiadaj bolszewiku!!! Kto dał ci prawo do decydowania o tym kto może się wypowiadac!!! Chyba to ty nie masz pojęcia o tej sprawie!!!
Avatar
gość1 / 17 listopada 2008 r. o 13:02
0
SEAT napisał:
Widze że jakiś lizodu...a pisze o Andzrzejku!!! Dusza człowiek!!! Chyba sie spawiuje !!!!!



Nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj... Trzeba ustawić hierarchie zła. Na samy szczycie zła jest ZŁO - CZUBIŃSKI, a niżej cała reszta. Nie wykluczone że pan A.R. też, ale takich dyrektorów w kraśnickim bagnie jest cała masa...
Avatar
temida / 17 listopada 2008 r. o 10:44
0
Rozumie Kraśniczankę doskonale- bo p. A.R jest taki sam!

Sieje terror w szkole i też zwalnia ludzi (tych którzy za dużo wiedzą na jego temat). Więc jak widać wszyscy u władzy są tacy sami.. Kawał drani!

Tylko biedna ta młodzież no bo z kogo ma brać przykład??
Skoro dyrektor- nauczyciel nie potrafi dać dobrego przykładu!!
Avatar
kraśniczanka / 17 listopada 2008 r. o 08:12
0
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz miasta nie ma zielonego pojęcia co on sobie zrobił w Kraśniku, to jest jego prywatne miasto.Szkoda nawet gadac , bo to nic nie zmienia.Jedynie na gnoju wywieźć go, bo na sprawiedliwość chyba już nikt nie liczy.......
I co z tego ,że znajomy Stawiarskiego.Pewnie tylko dzięki temu odważył się na zawiadomienie policji.Czubiński zwalnia ludzi i zatrudnia kiedy chce, nie obowiązują go żadne umowy, żadne prawo.On sam w tym mieście ustanawia prawo.Tak nie było chyba nawet za czasów Gomułki.PITERA miała się wziąć za niego i co?Jest taka sama jak całe sądownictwo w tym kraju.Macki Czubińskiego sięgają nie wiadomo gdzie.Wszyscy w mieście się boją tego Pinoczeta, jak mu ktoś podskoczy , zwalnia wszystkich członków rodziny, do ostatniego pokolenia.Nikt z zewnątrz m... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2008 r. o 10:40
0
CO TAM PANIE U PANA PIOTRA CZ.
Avatar
Zouave / 14 listopada 2008 r. o 18:58
0
Kto go wybrał?
Kraśniczanie.
Kto mu podziękuje?
Kraśniczanie.
Porządek trzeba brać we własne ręce.
Avatar
Pytający / 13 listopada 2008 r. o 23:09
0
Matka_Urzedów napisał:
Usunięty.


Jak nazywa się 'Matka_Urzedów' , że ją usuneliście? SB, KGB, GRU - a może MOSAD?