Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 listopada 2019 r.
14:58

Gdzie powstanie Kraśnicki Park Przemysłowy? Jest kolejna lokalizacja

0 17 A A
Teren po byłej jednostce wojskowej leży tuż przy drodze krajowej nr 19.
Teren po byłej jednostce wojskowej leży tuż przy drodze krajowej nr 19. (fot. Maciej Kaczanowski)

Nie tylko obszar w pobliżu Fabryki Łożysk Tocznych jest rozpatrywany przez miasto jako potencjalne miejsce pod przemysł i usługi. Burmistrz bierze też pod uwagę teren po jednostce wojskowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Można nie zrobić nic i siedzieć z założonymi rękami. Te działki są najlepsze z punktu widzenia inwestycji. To są dwie jednolite działki w otulinie fabryki – tłumaczył na ostatniej sesji Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika (były poseł Platformy Obywatelskiej) odpowiadając na pytania opozycyjnych radnych.

Chodzi o plany miasta dotyczące stworzenia Kraśnickiego Parku Przemysłowego, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Park miałby powstać na terenie liczącym 75 ha, w sąsiedztwie Fabryki Łożysk Tocznych. Ponieważ działki nie należą do miasta, burmistrz Kraśnika zwrócił się już do starosty kraśnickiego z wnioskiem o sprzedaż miastu nieruchomości. Jak wyjaśniają urzędnicy z magistratu, zgodnie z przepisami starosta występuje bowiem do wojewody o wydanie zgody na sprzedaż, zaś takie grunty mogą być sprzedane z obniżeniem ceny o 99 proc.

Na czwartkowej sesji rozgorzała dyskusja na ten temat, m.in. dlatego, że obecnie jest to teren zalesiony.

– Kiedy „zieloni” dowiedzą się, że Kraśnik przymierza się do wykarczowania 75 ha lasu to myślę, że nawet „zieloni” z Niemiec przyjadą aby przywiązać się do tych drzew – przypuszczał radny Jerzy Misiak (Prawo i Sprawiedliwość).

Burmistrz miasta tłumaczył, że z punku widzenia inwestycyjnego jest to najlepszy w mieście teren. – Dobra lokalizacja pod względem dróg, jeden podmiot, z którym miasto ma rozmawiać, bardzo dobra dostępność mediów – wyliczał Wojciech Wilk, który przekonywał również, że procedura nabycia działek byłaby dość szybka.

Dopytywany przez radnych dlaczego obecna Strefa Inwestycji na Budzyniu nie może być poszerzana przyznał, że taka koncepcja zwiększenia strefy (liczy 20 ha, z czego 8 ha jest już zagospodarowanych) była rozpatrywana. Tyle, że tam jest bardzo rozrobiona struktura własnościowa. Miastu trudniej byłoby kupić działki, bo urzędnicy musieliby się porozumieć z wieloma właścicielami.

Na ostatniej sesji burmistrz Wojciech Wilk przyznał, że zastanawia się jeszcze nad inną lokalizacją dla KPP. To teren po byłej jednostce wojskowej przy ul. Lubelskiej. – Tyle, że tam jest cały czas spór (prawny – red.) o te wycięte drzewa – przyznał burmistrz Kraśnika.

Jego zdaniem jeśli postępowanie w tej sprawie by się skończyło to miasto mogłoby rozpocząć negocjacje z wojskiem.
Tymczasem terenem po koszarach wojskowych były zainteresowane Wojska Obrony Terytorialnej (WOT).

– W marcu 2018 r. do oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie wpłynął wniosek Rejonowego Zarządu Infrastruktury (RZI) o przejęcie terenu w Kraśniku w trwały zarząd – informuje Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW. – 13 maja 2019 r. AMW otrzymała pismo szefa Zarządu Logistyki, w którym wskazano, że nieruchomość zlokalizowana w Kraśniku przy ul. Lubelskiej 159 znajduje się poza obszarem zainteresowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W tej sytuacji AMW skierowała w lipcu do RZI prośbę o pilne potwierdzenie aktualności złożonego wcześniej wniosku. Dotychczas do AMW nie wpłynęła żadna oficjalna odpowiedź w tej sprawie.

Teren po wojsku w Kraśniku nadal pozostaje w zasobie AMW.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 20:22
Oooo, nowoczesny Kurek zaczyna się lansować. A jak tam opłaty za wodę i śmieci? Ile staniały dzięki Kurkowi?
Avatar
Iza / 4 listopada 2019 r. o 16:21
Co by tu zrobić oby jakie dzialki gdzieś opylic
Avatar
gość / 7 listopada 2019 r. o 13:58
Najlepiej u Henia na podwórku.
Avatar
Jan / 5 listopada 2019 r. o 20:14
A tak szybko nie sprzedadzą bo choć sprawa wyciętych drzew ma prawie 15 lat ,to jeszcze może się toczyć z 10 przy takim tempie .
Avatar
lkr / 5 listopada 2019 r. o 15:11
jednostkę miał WOT przejąć...
Avatar
Mao Obiektywny / 5 listopada 2019 r. o 10:09
I co może znów powróic ten co wpadał koło poludnia po dyżurach? Gorszego burmistrza od tamtego już nie będzie
 Gorszego nie będzie, ale jest. Mały, mały, mały.
Avatar
rozczarowany / 14 listopada 2019 r. o 19:02
Już tylko trzy! Boję się jednak, że narobi szkód jak maciar w MON. Odwołane zostały  inwestycje - przebudowa basenu i budowa nowego rozwiązania komunikacyjnego tzw. ronda w dzielnicy starej. Oficjalny powód "nie nowoczesny projekt, mający braki (ciepło miało być pozyskiwane geotermalnie) to basen. Nie wzięto pod uwagę, że projekt kosztował kilkadziesiąt tysięcy i została pozyskana dotacja. Nic to z dotacji się zrezygnuje a nie trzeba będzie dopłacać "zaoszczedzimy"! Co do ronda sprawa była jeszcze prostrza. Jest wykonany kompletny projekt. Są pozyskane fundusze. wystarczyło szybko ogłosić przetarg i budować. Nic z tych rzeczy! To jest be bo wymyśliła to poprzednia władza. I wpadnięto na genialny pomysł. Starą ruderę, dawną siedzibę straży pożarnej, potem kina "Pola" i KOK-u wpisano do rejestru zabytków!!! W dawnej sali kina stoi woda po kolana. Budynek został zdyskwalifikowany przez inspektorów straży pożarnej jako nienadający się do użytku. Nadzór budowlany nie dopuscił do dalszego użytkowania. Cóż będzie koromysło stało aż się zawali. Pomysł genialny! Jeszcze tylko trzy lata!!!
Już tylko trzy! Boję się jednak, że narobi szkód jak maciar w MON. Odwołane zostały  inwestycje - przebudowa basenu i budowa nowego rozwiązania komunikacyjnego tzw. ronda w dzielnicy starej. Oficjalny powód "nie nowoczesny projekt, mający braki (ciepło miało być pozyskiwane geotermalnie) to basen. Nie wzięto pod uwagę, że projekt kosztował kilkadziesiąt tysięcy i została pozyskana dotacja. Nic to z dotacji się zrezygnuje a nie trzeba będzie dopłacać "zaoszczedzimy"! Co do ronda sprawa była jeszcze prostrza. Jest wykonany... rozwiń
Avatar
gość / 6 listopada 2019 r. o 19:26
Jak to co? Przeogromną stację paliw!
Avatar
abc / 5 listopada 2019 r. o 21:53
Co też miast zamierza budować na betonowych zbiornikach?
Avatar
bravo / 14 listopada 2019 r. o 19:13
Jeszcze drobiazg: oto w obiecankach przedwyborczych burmistrz proponował obligacje  w celu wsparcia przebudowy basenu!!! Tojest właśnie "przyjazne miasto". Jest też szkopuł nowo zatrudnieni w urzędzie "specjaliści" nie mający o niczym pojęcia!!!
Avatar
bravo / 14 listopada 2019 r. o 19:13
Jeszcze drobiazg: oto w obiecankach przedwyborczych burmistrz proponował obligacje  w celu wsparcia przebudowy basenu!!! Tojest właśnie "przyjazne miasto". Jest też szkopuł nowo zatrudnieni w urzędzie "specjaliści" nie mający o niczym pojęcia!!!
Avatar
rozczarowany / 14 listopada 2019 r. o 19:02
Już tylko trzy! Boję się jednak, że narobi szkód jak maciar w MON. Odwołane zostały  inwestycje - przebudowa basenu i budowa nowego rozwiązania komunikacyjnego tzw. ronda w dzielnicy starej. Oficjalny powód "nie nowoczesny projekt, mający braki (ciepło miało być pozyskiwane geotermalnie) to basen. Nie wzięto pod uwagę, że projekt kosztował kilkadziesiąt tysięcy i została pozyskana dotacja. Nic to z dotacji się zrezygnuje a nie trzeba będzie dopłacać "zaoszczedzimy"! Co do ronda sprawa była jeszcze prostrza. Jest wykonany kompletny projekt. Są pozyskane fundusze. wystarczyło szybko ogłosić przetarg i budować. Nic z tych rzeczy! To jest be bo wymyśliła to poprzednia władza. I wpadnięto na genialny pomysł. Starą ruderę, dawną siedzibę straży pożarnej, potem kina "Pola" i KOK-u wpisano do rejestru zabytków!!! W dawnej sali kina stoi woda po kolana. Budynek został zdyskwalifikowany przez inspektorów straży pożarnej jako nienadający się do użytku. Nadzór budowlany nie dopuscił do dalszego użytkowania. Cóż będzie koromysło stało aż się zawali. Pomysł genialny! Jeszcze tylko trzy lata!!!
Już tylko trzy! Boję się jednak, że narobi szkód jak maciar w MON. Odwołane zostały  inwestycje - przebudowa basenu i budowa nowego rozwiązania komunikacyjnego tzw. ronda w dzielnicy starej. Oficjalny powód "nie nowoczesny projekt, mający braki (ciepło miało być pozyskiwane geotermalnie) to basen. Nie wzięto pod uwagę, że projekt kosztował kilkadziesiąt tysięcy i została pozyskana dotacja. Nic to z dotacji się zrezygnuje a nie trzeba będzie dopłacać "zaoszczedzimy"! Co do ronda sprawa była jeszcze prostrza. Jest wykonany... rozwiń
Avatar
Don Coyote / 8 listopada 2019 r. o 20:22
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ... !!!
Avatar
gość / 7 listopada 2019 r. o 13:58
Najlepiej u Henia na podwórku.
Avatar
gość / 6 listopada 2019 r. o 19:26
Jak to co? Przeogromną stację paliw!
Avatar
abc / 5 listopada 2019 r. o 21:53
Co też miast zamierza budować na betonowych zbiornikach?
Avatar
Jan / 5 listopada 2019 r. o 20:14
A tak szybko nie sprzedadzą bo choć sprawa wyciętych drzew ma prawie 15 lat ,to jeszcze może się toczyć z 10 przy takim tempie .
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 18:18
Zhandlować, co się jeszcze da. Byleby Wojsko Polskie nie odzyskało swego.
Avatar
lkr / 5 listopada 2019 r. o 15:11
jednostkę miał WOT przejąć...
Avatar
Jan / 5 listopada 2019 r. o 13:45
Jeszcze niech parę lat zastanawiają się  nad terenem  po jednostce przy lubelskiej ,to nie będzie   żadnej koncepcji na zagospodarowanie tego terenu ,a budynki marnieją.Jak to na wschodzie .
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2022 r.

Англійська онлайн - 5 способів вивчити мову

Англійська онлайн - 5 способів вивчити мову

П'ять способів ненудно вчити англійську онлайн і досягати хороших результатів без зайвих зусиль.

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!
galeria

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Tomasovia rozbiła Błękitnych Obsza, Kryształ nadal na dnie

Tomasovia rozbiła Błękitnych Obsza, Kryształ nadal na dnie

Trzecia wygrana z rzędu piłkarzy Bohdana Bławackiego. Tym razem Tomasovia rozbiła na wyjeździe Błękitnych Obsza 5:0.

Opolanin – Bug Hanna 2:3, Huragan lepszy od Stali Poniatowa

Opolanin – Bug Hanna 2:3, Huragan lepszy od Stali Poniatowa

Pierwsze punkty beniaminka z Hanny w tym sezonie. Bug niespodziewanie pokonał na wyjeździe Opolanina 3:2

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!