Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 lipca 2011 r.
18:03
Edytuj ten wpis

Hakerzy zaatakowali serwer Urzędu Miasta w Kraśniku

11 22 A A
Władze Kraśnika mają nadzieję, że policja namierzy hakerów. (Bartek Żurawski)
Władze Kraśnika mają nadzieję, że policja namierzy hakerów. (Bartek Żurawski)

Blisko 19,5 tys. zł będzie musiał zapłacić kraśnicki Urząd Miasta za połączenia z komórkami w Austrii. Takie straty ponieśli urzędnicy po włamaniu na ich serwer.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa włamania na serwer wyszła na jaw w miniony czwartek podczas sesji Rady Miasta w Kraśniku.

– Usłyszałem to jako plotkę – tłumaczy Zbigniew Marcinkowski (PO), wiceprzewodniczący Rady Miasta. – Nie byłem jednak w stanie tej informacji bezpośrednio zweryfikować, dlatego zgłosiłem ją na forum publicznym.

Plotka się potwierdziła.

– Do włamania na serwer VoIP (patrz ramka) doszło 13 maja w nocy – precyzuje Konrad Łata, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – 16 maja potwierdził to konsultant Telekomunikacji Polskiej. Natychmiast po stwierdzeniu włamania odcięto dostęp do serwera z sieci publicznej. Zawiadomiliśmy również policję.

Urzędnicy zapewniają, że serwery z danymi były bezpieczne. – Serwer VoIP służy jedynie do nawiązywania połączeń telefonicznych z wykorzystaniem sieci internetowej – przekonuje przedstawiciel kraśnickiego magistratu. Dodaje, że takie rozwiązanie zastosowano, by obniżyć koszty połączeń telefonicznych. – Tymczasem padliśmy ofiarą hakerów.

Technologię VoIP wprowadzono w ramach projektu e-Kraśnik, realizowanego przez miasto. – Był on wdrażany w styczniu tego roku. Wykonywała to firma zewnętrza, którą poprosiliśmy już o ocenę zaistniałej sytuacji – dodaje Łata.

Straty oszacowano na 19 tys. 458 zł (brutto). Cała faktura, którą urząd będzie musiał zapłacić opiewa na kwotę 22 tys. 332 zł. Cena zawiera m.in. abonament.

Sprawą zajmuje się policja.

– Dostaliśmy takie zawiadomienie – potwierdza Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Ustaliliśmy, że było to przekierowanie linii abonenckiej Urzędu Miasta do sieci komórkowej w Austrii. Nie były to jednak typowe połączenia do abonenta, ale do sieci komórkowej. Trwały maksymalnie 10 sekund. Wygląda na to, że serwer nie był dobrze zabezpieczony.

Władze Kraśnika mają nadzieję, że prowadzone dochodzenie wskaże sprawców tego zdarzenia.
To nie pierwszy tego typy przypadek w naszym regionie. W lipcu ubiegłego roku haker włamał się do serwera komunikacyjnego Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Zaczął dzwonić do Zimbabwe. Łącznie wykonał 870 krótkich połączeń o wartości ponad 49 tysięcy złotych.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jazda_polska / 7 lipca 2011 o 07:47
0
[quote name='Joasia' timestamp='1309976583' post='498533']
To co zostawił po tylu latach Czubiński to sprzątać trzeba będzie długo.
Komputery to wierzchołek góry lodowej.
Trzech informatyków to pewnie nie starczy żeby to szybko wyprowadzic na prostą.
Fajerwerki, baloniki, banki mydlane,fontanny, darmowe piwo i kiełbaski, wodotryski - to się skończyło i tego już na pewno nie będzie, chociaż niejeden 'mlody wilk' jeszcze marzy.
A ile nowych przekretów wyjdzie? Pewnie znowu niedługo znowu coś zobaczymy.
Nowy wlodarz gdzie nie stanie tam g... wiec niełatwo ma heh...
[/quote]
Kolego nie odwracaj uwagi od problemu złego zabezpieczenia i nadzoru IT w urzędzie. Nie zganiaj na poprzednika bo za jego czasów o wielu aferach słyszeliśmy ale urząd działał sprawnie i takich wpadek nie było. Jak zwykle PiSkorze już się wiją i szukają tematu zastępczego. Ten temat dotyczy ZŁEGO ZABEZPIECZENIA I BRAK NADZORU NAD SIECIĄ IT PRZEZ OBECNEGO BURMISTRZA WŁODARCZYKA. Wiadomo, że on sam tego nie zrobi, bo on sam niczego w urzędzie nie potrafi zrobić ale od tego ma narzędzie, które nazywa się "polityką personalną". Jak będzie dawał pracę niemotą z klucza partyjnego, to tylko patrzeć ile przekrętów, niedopatrzeń i bałaganu po sobie zostawi.
[quote name='Joasia' timestamp='1309976583' post='498533']
To co zostawił po tylu latach Czubiński to sprzątać trzeba będzie długo.
Komputery to wierzchołek góry lodowej.
Trzech informatyków to pewnie nie starczy żeby to szybko wyprowadzic na prostą.
Fajerwerki, baloniki, banki mydlane,fontanny, darmowe piwo i kiełbaski, wodotryski - to się skończyło i tego już na pewno nie będzie, chociaż niejeden 'mlody wilk' jeszcze marzy.
A ile nowych przekretów wyjdzie? Pewnie znowu niedłu... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2011 o 21:48
0
Podobno
Avatar
jarciu / 6 lipca 2011 o 21:24
0
a to też wina czubińskiego - ha, ha - dobre, dobre akurat za to odpowiadał nowo zatrudniony "fachowiec" i se bidak nie poradził..... skowyt ludz czu juz ucich teraz będą żale młodych wilków które dostają stołki
Avatar
Joasia / 6 lipca 2011 o 20:23
0
[quote name='.....' timestamp='1309946369' post='498320']
Do niedawna w UM było az trzech informatyków i żaden nie dokonał zabezpieczeń tylko tak można sie wlamac????? A co z danymi Interesantów/Podatników??? Moze sie wkrótce okaże ze tez wykradziono??? CZY KTOS ZA TO WRESZCIE ODPOWIE, CZY WRESZCIE WEZMA SIE DO ROBOTY DONOSICIELE, PANIE BURMISTRZU CZAS ZABRAC SIE ZA PRACE! URZAD TO NIE SZPITAL NIE MOZE PAN PRZESPAC CAŁEGO CZASU! A MOZE TO WINA CZUBIŃSKIEGO, CO? BO KOGO! UMIECIE ABY DONOSIC A MOZE CZAS PODSUMOWAC WASZA PRACE. JUZ DZIEKUJEMY PANOM!
[/quote]


To co zostawił po tylu latach Czubiński to sprzątać trzeba będzie długo.
Komputery to wierzchołek góry lodowej.
Trzech informatyków to pewnie nie starczy żeby to szybko wyprowadzic na prostą.
Fajerwerki, baloniki, banki mydlane,fontanny, darmowe piwo i kiełbaski, wodotryski - to się skończyło i tego już na pewno nie będzie, chociaż niejeden 'mlody wilk' jeszcze marzy.
A ile nowych przekretów wyjdzie? Pewnie znowu niedługo znowu coś zobaczymy.
Nowy wlodarz gdzie nie stanie tam g... wiec niełatwo ma heh...
[quote name='.....' timestamp='1309946369' post='498320']
Do niedawna w UM było az trzech informatyków i żaden nie dokonał zabezpieczeń tylko tak można sie wlamac????? A co z danymi Interesantów/Podatników??? Moze sie wkrótce okaże ze tez wykradziono??? CZY KTOS ZA TO WRESZCIE ODPOWIE, CZY WRESZCIE WEZMA SIE DO ROBOTY DONOSICIELE, PANIE BURMISTRZU CZAS ZABRAC SIE ZA PRACE! URZAD TO NIE SZPITAL NIE MOZE PAN PRZESPAC CAŁEGO CZASU! A MOZE TO WINA CZUBIŃSKIEGO, CO? BO KOGO! UMIECIE ABY DONOSIC A MOZE CZA... rozwiń
Avatar
..... / 6 lipca 2011 o 11:59
0
Do niedawna w UM było az trzech informatyków i żaden nie dokonał zabezpieczeń tylko tak można sie wlamac????? A co z danymi Interesantów/Podatników??? Moze sie wkrótce okaże ze tez wykradziono??? CZY KTOS ZA TO WRESZCIE ODPOWIE, CZY WRESZCIE WEZMA SIE DO ROBOTY DONOSICIELE, PANIE BURMISTRZU CZAS ZABRAC SIE ZA PRACE! URZAD TO NIE SZPITAL NIE MOZE PAN PRZESPAC CAŁEGO CZASU! A MOZE TO WINA CZUBIŃSKIEGO, CO? BO KOGO! UMIECIE ABY DONOSIC A MOZE CZAS PODSUMOWAC WASZA PRACE. JUZ DZIEKUJEMY PANOM!
Avatar
mont / 5 lipca 2011 o 14:40
0
[quote name='xyz' timestamp='1309856557' post='497861']
Policja powinna przyjrzeć się pracownikom tej firmy i sprawdzić jakie mają powiązania z osobami z poprzedniej ekipy byłego burmistrza. Nie przypadkowo połączenia były z Austrią.
Cała sprawa podobna jest do sytuacji jakie mają kierowcy aut osobowych w których firma instaluje autoalarm a za kilka dni mimo tego samochód ginie, bo monter instalacji współpracował z gangiem trudniącym się kradzierzami aut.
[/quote]

Twoją teorię potwierdza fakt, że włamania dokonano w nocy 13 maja. Od dawna jesteś w Pisie? Długoletnia przynależność do tej partii sprawia, że wypisuje się na forach takie rewelacje jaką napisałeś.
[quote name='xyz' timestamp='1309856557' post='497861']
Policja powinna przyjrzeć się pracownikom tej firmy i sprawdzić jakie mają powiązania z osobami z poprzedniej ekipy byłego burmistrza. Nie przypadkowo połączenia były z Austrią.
Cała sprawa podobna jest do sytuacji jakie mają kierowcy aut osobowych w których firma instaluje autoalarm a za kilka dni mimo tego samochód ginie, bo monter instalacji współpracował z gangiem trudniącym się kradzierzami aut.
[/quote]

Twoją teorię potwierdza... rozwiń
Avatar
gosc / 5 lipca 2011 o 14:06
0
POLECAM!!!
http
Avatar
gościo / 5 lipca 2011 o 12:36
0
Jakby szanowny Marek zamiast na facebooku walczyć o namiot solidarni 2010 w Lublinie baczniej pilnował serwera może by nic takiego nie miało miejsca
Avatar
Mimi / 5 lipca 2011 o 12:19
0
[quote name='Straightforward' timestamp='1309854108' post='497842']
Mi jest po prostu brak słów na to co się dzieje w urzędach, począwszy od prywaty poprzez zabawe na portalach społecznościowych, zakupach przez net, po sprawy wchodzące już na ścieżkę prawną. Ręce opadają jak się patrzy na tak zwane codzienne życie urzędnicze. Czasem robię audyty oprogramowania oraz bezpieczeństwa związanego z infrastrukturą sieciową takich miejsc pracy. Po prostu ręce opadają co się znajduje na komputerach, a w jaki sposób sieć działa - defaultowo wyjęte urządzenia sieciowe, serwery tak żeby działały i tyle, zero dokumentacji. Jak jest awaria to po prostu jest wpadka dla zatrudnionego tam "INFORMATYKA", któremu też nic się nie chce zrobić aby przynajmniej posiadać szczątkową informację na kartce papieru. Kompletna niekompetencja zatrudnianych osób na stanowiskach IT, czyli tak jak ktoś wyżej znajomków, którym się wydaje, że coś potrafią - BO SKOŃCZYLI POLITECHNIKĘ KIERUNEK INFORMATYKA. Kiedy ktoś oprzytomnieje uzmysłowi sobie, że potrzeba człowieka z doświadczeniem/pasjonata praktycznego, a nie teoretyka czy z zasłyszanymi jakimiś rzeczami wykutymi mechanicznie.
[/quote]

Wszystko to co piszesz OK Tylko ciekawe czy jeżeli w tym momencie pojawiłby się audyt w twoim miejscu pracy czy byłoby wszystko tak cacy? Nie chodzi mi o to żebyś się teraz rozpisywał że "TAK u mnie jest perfekto" tylko popraw to co ci przyszło pierwsze do głowy
[quote name='Straightforward' timestamp='1309854108' post='497842']
Mi jest po prostu brak słów na to co się dzieje w urzędach, począwszy od prywaty poprzez zabawe na portalach społecznościowych, zakupach przez net, po sprawy wchodzące już na ścieżkę prawną. Ręce opadają jak się patrzy na tak zwane codzienne życie urzędnicze. Czasem robię audyty oprogramowania oraz bezpieczeństwa związanego z infrastrukturą sieciową takich miejsc pracy. Po prostu ręce opadają co się znajduje na komputerach, a w jaki sposób sieć ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 5 lipca 2011 o 12:00
0
Z jednej strony mamy najlepszy przykład obiecanej jawności informacji, że do wiadomosci publicznej podaje sie te pozytywne działajace z korzyscią dla władzy, a te złe , niewygodne dla nich, mogące negatywnie wpłynąć na ocenę ich pracy trzyma sie w największej tajemnicy. I w tym przypasdku, gdyby rany na sesji nie zaczał roztrzasać zasłyszanej plotki, dalej przyszło by nam zyc w błogiej niewiedzy o niezawodnosci urzędu i zatrudnionych w nim specjalistów.
I w pierwszej kolejności kare powinni poniesc odpowiedzialni za niedostateczne zabezpieczenie serwera.A nie to, ze ktoś bierze ładne pieniadze i nie do konca wywiązuje sie z zadań na niego nałozonych, bo ewentualne straty zostana pokryte z publicznych srodków, na które złozą sie podatnicy.

[quote name='xyz' timestamp='1309856557' post='497861']
Policja powinna przyjrzeć się pracownikom tej firmy i sprawdzić jakie mają powiązania z osobami z poprzedniej ekipy byłego burmistrza. Nie przypadkowo połączenia były z Austrią.
Cała sprawa podobna jest do sytuacji jakie mają kierowcy aut osobowych w których firma instaluje autoalarm a za kilka dni mimo tego samochód ginie, bo monter instalacji współpracował z gangiem trudniącym się kradzierzami aut.
[/quote]
Tak. Policja powinna sprawdzic każdy trop. Bo mozliwe tez, ze to ktos z magistratu, najszybciej wysoko postawiony urzednik najpierw mógł wydzwonic, a później żeby sie nie wydało i był wolny od szumu wokół siebie przy pomocy fachowca od przekierowań dokonano masy krótkich połaczen do sieci komórkowej, żeby odwrócić uwage i tym sposobem zrzucic całą winę na internetowych włamywaczy.
Z jednej strony mamy najlepszy przykład obiecanej jawności informacji, że do wiadomosci publicznej podaje sie te pozytywne działajace z korzyscią dla władzy, a te złe , niewygodne dla nich, mogące negatywnie wpłynąć na ocenę ich pracy trzyma sie w największej tajemnicy. I w tym przypasdku, gdyby rany na sesji nie zaczał roztrzasać zasłyszanej plotki, dalej przyszło by nam zyc w błogiej niewiedzy o niezawodnosci urzędu i zatrudnionych w nim specjalistów.
I w pierwszej kolejności kare powinni poniesc odpowiedzialni za niedostateczne zabe... rozwiń
Avatar
jazda_polska / 7 lipca 2011 o 07:47
0
[quote name='Joasia' timestamp='1309976583' post='498533']
To co zostawił po tylu latach Czubiński to sprzątać trzeba będzie długo.
Komputery to wierzchołek góry lodowej.
Trzech informatyków to pewnie nie starczy żeby to szybko wyprowadzic na prostą.
Fajerwerki, baloniki, banki mydlane,fontanny, darmowe piwo i kiełbaski, wodotryski - to się skończyło i tego już na pewno nie będzie, chociaż niejeden 'mlody wilk' jeszcze marzy.
A ile nowych przekretów wyjdzie? Pewnie znowu niedługo znowu coś zobaczymy.
Nowy wlodarz gdzie nie stanie tam g... wiec niełatwo ma heh...
[/quote]
Kolego nie odwracaj uwagi od problemu złego zabezpieczenia i nadzoru IT w urzędzie. Nie zganiaj na poprzednika bo za jego czasów o wielu aferach słyszeliśmy ale urząd działał sprawnie i takich wpadek nie było. Jak zwykle PiSkorze już się wiją i szukają tematu zastępczego. Ten temat dotyczy ZŁEGO ZABEZPIECZENIA I BRAK NADZORU NAD SIECIĄ IT PRZEZ OBECNEGO BURMISTRZA WŁODARCZYKA. Wiadomo, że on sam tego nie zrobi, bo on sam niczego w urzędzie nie potrafi zrobić ale od tego ma narzędzie, które nazywa się "polityką personalną". Jak będzie dawał pracę niemotą z klucza partyjnego, to tylko patrzeć ile przekrętów, niedopatrzeń i bałaganu po sobie zostawi.
[quote name='Joasia' timestamp='1309976583' post='498533']
To co zostawił po tylu latach Czubiński to sprzątać trzeba będzie długo.
Komputery to wierzchołek góry lodowej.
Trzech informatyków to pewnie nie starczy żeby to szybko wyprowadzic na prostą.
Fajerwerki, baloniki, banki mydlane,fontanny, darmowe piwo i kiełbaski, wodotryski - to się skończyło i tego już na pewno nie będzie, chociaż niejeden 'mlody wilk' jeszcze marzy.
A ile nowych przekretów wyjdzie? Pewnie znowu niedłu... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2011 o 21:48
0
Podobno
Avatar
jarciu / 6 lipca 2011 o 21:24
0
a to też wina czubińskiego - ha, ha - dobre, dobre akurat za to odpowiadał nowo zatrudniony "fachowiec" i se bidak nie poradził..... skowyt ludz czu juz ucich teraz będą żale młodych wilków które dostają stołki
Avatar
Joasia / 6 lipca 2011 o 20:23
0
[quote name='.....' timestamp='1309946369' post='498320']
Do niedawna w UM było az trzech informatyków i żaden nie dokonał zabezpieczeń tylko tak można sie wlamac????? A co z danymi Interesantów/Podatników??? Moze sie wkrótce okaże ze tez wykradziono??? CZY KTOS ZA TO WRESZCIE ODPOWIE, CZY WRESZCIE WEZMA SIE DO ROBOTY DONOSICIELE, PANIE BURMISTRZU CZAS ZABRAC SIE ZA PRACE! URZAD TO NIE SZPITAL NIE MOZE PAN PRZESPAC CAŁEGO CZASU! A MOZE TO WINA CZUBIŃSKIEGO, CO? BO KOGO! UMIECIE ABY DONOSIC A MOZE CZAS PODSUMOWAC WASZA PRACE. JUZ DZIEKUJEMY PANOM!
[/quote]


To co zostawił po tylu latach Czubiński to sprzątać trzeba będzie długo.
Komputery to wierzchołek góry lodowej.
Trzech informatyków to pewnie nie starczy żeby to szybko wyprowadzic na prostą.
Fajerwerki, baloniki, banki mydlane,fontanny, darmowe piwo i kiełbaski, wodotryski - to się skończyło i tego już na pewno nie będzie, chociaż niejeden 'mlody wilk' jeszcze marzy.
A ile nowych przekretów wyjdzie? Pewnie znowu niedługo znowu coś zobaczymy.
Nowy wlodarz gdzie nie stanie tam g... wiec niełatwo ma heh...
[quote name='.....' timestamp='1309946369' post='498320']
Do niedawna w UM było az trzech informatyków i żaden nie dokonał zabezpieczeń tylko tak można sie wlamac????? A co z danymi Interesantów/Podatników??? Moze sie wkrótce okaże ze tez wykradziono??? CZY KTOS ZA TO WRESZCIE ODPOWIE, CZY WRESZCIE WEZMA SIE DO ROBOTY DONOSICIELE, PANIE BURMISTRZU CZAS ZABRAC SIE ZA PRACE! URZAD TO NIE SZPITAL NIE MOZE PAN PRZESPAC CAŁEGO CZASU! A MOZE TO WINA CZUBIŃSKIEGO, CO? BO KOGO! UMIECIE ABY DONOSIC A MOZE CZA... rozwiń
Avatar
..... / 6 lipca 2011 o 11:59
0
Do niedawna w UM było az trzech informatyków i żaden nie dokonał zabezpieczeń tylko tak można sie wlamac????? A co z danymi Interesantów/Podatników??? Moze sie wkrótce okaże ze tez wykradziono??? CZY KTOS ZA TO WRESZCIE ODPOWIE, CZY WRESZCIE WEZMA SIE DO ROBOTY DONOSICIELE, PANIE BURMISTRZU CZAS ZABRAC SIE ZA PRACE! URZAD TO NIE SZPITAL NIE MOZE PAN PRZESPAC CAŁEGO CZASU! A MOZE TO WINA CZUBIŃSKIEGO, CO? BO KOGO! UMIECIE ABY DONOSIC A MOZE CZAS PODSUMOWAC WASZA PRACE. JUZ DZIEKUJEMY PANOM!
Avatar
mont / 5 lipca 2011 o 14:40
0
[quote name='xyz' timestamp='1309856557' post='497861']
Policja powinna przyjrzeć się pracownikom tej firmy i sprawdzić jakie mają powiązania z osobami z poprzedniej ekipy byłego burmistrza. Nie przypadkowo połączenia były z Austrią.
Cała sprawa podobna jest do sytuacji jakie mają kierowcy aut osobowych w których firma instaluje autoalarm a za kilka dni mimo tego samochód ginie, bo monter instalacji współpracował z gangiem trudniącym się kradzierzami aut.
[/quote]

Twoją teorię potwierdza fakt, że włamania dokonano w nocy 13 maja. Od dawna jesteś w Pisie? Długoletnia przynależność do tej partii sprawia, że wypisuje się na forach takie rewelacje jaką napisałeś.
[quote name='xyz' timestamp='1309856557' post='497861']
Policja powinna przyjrzeć się pracownikom tej firmy i sprawdzić jakie mają powiązania z osobami z poprzedniej ekipy byłego burmistrza. Nie przypadkowo połączenia były z Austrią.
Cała sprawa podobna jest do sytuacji jakie mają kierowcy aut osobowych w których firma instaluje autoalarm a za kilka dni mimo tego samochód ginie, bo monter instalacji współpracował z gangiem trudniącym się kradzierzami aut.
[/quote]

Twoją teorię potwierdza... rozwiń
Avatar
gosc / 5 lipca 2011 o 14:06
0
POLECAM!!!
http
Avatar
gościo / 5 lipca 2011 o 12:36
0
Jakby szanowny Marek zamiast na facebooku walczyć o namiot solidarni 2010 w Lublinie baczniej pilnował serwera może by nic takiego nie miało miejsca
Avatar
Mimi / 5 lipca 2011 o 12:19
0
[quote name='Straightforward' timestamp='1309854108' post='497842']
Mi jest po prostu brak słów na to co się dzieje w urzędach, począwszy od prywaty poprzez zabawe na portalach społecznościowych, zakupach przez net, po sprawy wchodzące już na ścieżkę prawną. Ręce opadają jak się patrzy na tak zwane codzienne życie urzędnicze. Czasem robię audyty oprogramowania oraz bezpieczeństwa związanego z infrastrukturą sieciową takich miejsc pracy. Po prostu ręce opadają co się znajduje na komputerach, a w jaki sposób sieć działa - defaultowo wyjęte urządzenia sieciowe, serwery tak żeby działały i tyle, zero dokumentacji. Jak jest awaria to po prostu jest wpadka dla zatrudnionego tam "INFORMATYKA", któremu też nic się nie chce zrobić aby przynajmniej posiadać szczątkową informację na kartce papieru. Kompletna niekompetencja zatrudnianych osób na stanowiskach IT, czyli tak jak ktoś wyżej znajomków, którym się wydaje, że coś potrafią - BO SKOŃCZYLI POLITECHNIKĘ KIERUNEK INFORMATYKA. Kiedy ktoś oprzytomnieje uzmysłowi sobie, że potrzeba człowieka z doświadczeniem/pasjonata praktycznego, a nie teoretyka czy z zasłyszanymi jakimiś rzeczami wykutymi mechanicznie.
[/quote]

Wszystko to co piszesz OK Tylko ciekawe czy jeżeli w tym momencie pojawiłby się audyt w twoim miejscu pracy czy byłoby wszystko tak cacy? Nie chodzi mi o to żebyś się teraz rozpisywał że "TAK u mnie jest perfekto" tylko popraw to co ci przyszło pierwsze do głowy
[quote name='Straightforward' timestamp='1309854108' post='497842']
Mi jest po prostu brak słów na to co się dzieje w urzędach, począwszy od prywaty poprzez zabawe na portalach społecznościowych, zakupach przez net, po sprawy wchodzące już na ścieżkę prawną. Ręce opadają jak się patrzy na tak zwane codzienne życie urzędnicze. Czasem robię audyty oprogramowania oraz bezpieczeństwa związanego z infrastrukturą sieciową takich miejsc pracy. Po prostu ręce opadają co się znajduje na komputerach, a w jaki sposób sieć ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 5 lipca 2011 o 12:00
0
Z jednej strony mamy najlepszy przykład obiecanej jawności informacji, że do wiadomosci publicznej podaje sie te pozytywne działajace z korzyscią dla władzy, a te złe , niewygodne dla nich, mogące negatywnie wpłynąć na ocenę ich pracy trzyma sie w największej tajemnicy. I w tym przypasdku, gdyby rany na sesji nie zaczał roztrzasać zasłyszanej plotki, dalej przyszło by nam zyc w błogiej niewiedzy o niezawodnosci urzędu i zatrudnionych w nim specjalistów.
I w pierwszej kolejności kare powinni poniesc odpowiedzialni za niedostateczne zabezpieczenie serwera.A nie to, ze ktoś bierze ładne pieniadze i nie do konca wywiązuje sie z zadań na niego nałozonych, bo ewentualne straty zostana pokryte z publicznych srodków, na które złozą sie podatnicy.

[quote name='xyz' timestamp='1309856557' post='497861']
Policja powinna przyjrzeć się pracownikom tej firmy i sprawdzić jakie mają powiązania z osobami z poprzedniej ekipy byłego burmistrza. Nie przypadkowo połączenia były z Austrią.
Cała sprawa podobna jest do sytuacji jakie mają kierowcy aut osobowych w których firma instaluje autoalarm a za kilka dni mimo tego samochód ginie, bo monter instalacji współpracował z gangiem trudniącym się kradzierzami aut.
[/quote]
Tak. Policja powinna sprawdzic każdy trop. Bo mozliwe tez, ze to ktos z magistratu, najszybciej wysoko postawiony urzednik najpierw mógł wydzwonic, a później żeby sie nie wydało i był wolny od szumu wokół siebie przy pomocy fachowca od przekierowań dokonano masy krótkich połaczen do sieci komórkowej, żeby odwrócić uwage i tym sposobem zrzucic całą winę na internetowych włamywaczy.
Z jednej strony mamy najlepszy przykład obiecanej jawności informacji, że do wiadomosci publicznej podaje sie te pozytywne działajace z korzyscią dla władzy, a te złe , niewygodne dla nich, mogące negatywnie wpłynąć na ocenę ich pracy trzyma sie w największej tajemnicy. I w tym przypasdku, gdyby rany na sesji nie zaczał roztrzasać zasłyszanej plotki, dalej przyszło by nam zyc w błogiej niewiedzy o niezawodnosci urzędu i zatrudnionych w nim specjalistów.
I w pierwszej kolejności kare powinni poniesc odpowiedzialni za niedostateczne zabe... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej
galeria

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej 1 0

O zmiany w projekcie przebudowy Al. Racławickich apeluje do prezydenta Lublina doradzająca mu Rada Kultury Przestrzeni. Prosi o estetyczne chodniki, ozdobną roślinność i miejsca do siedzenia. Lista próśb jest o wiele dłuższa.

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa?

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa? 0 0

Bieżące wydatki pochłonęły całą pensję, a na kolejną trzeba czekać jeszcze kilka dni? A może pojawił się nieoczekiwany wydatek, przekraczający obecne możliwości domowego budżetu? To tylko przykłady sytuacji, w których pomocny może okazać się dostęp do kredytu odnawialnego na koncie osobistym. Czym dokładnie jest i jak działa taki produkt?

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno 35 6

Film porno zamiast reklam chwalących walory turystyczne okolicy można było zobaczyć w sobotę na infomacie ustawionym na hrubieszowskim rynku.

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata 3 1

W weekend na stadionie olimpijskim w Londynie rozgrywane były zawody o Puchar Świata. Mamy powody do radości, bo Polska zajęła drugą lokatę, jedynie za USA. Biało-Czerwonych w Anglii reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego: Paulina Guba i Karolina Kołeczek (obie AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Depositphotos otrzymał polską wersję językową

Depositphotos otrzymał polską wersję językową 0 0

W dniu dzisiejszym pragnę poświęcić nieco miejsca stronie Depositphotos.com która to święci tryumfy popularności za naszą zachodnią granicą. Od teraz także Polacy mają możliwość wypróbować funkcjonalności jakie ona oferuje, a to wszystko za sprawą specjalnie przygotowanej dla rodaków nakładki językowej.

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo]
film

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo] 2 0

Wydział Transportu z Wisconsin w USA opublikował nagranie wideo przedstawiające rowerzystkę omijającą rogatki przed podnoszącym się mostem w miejscowości Menasha.

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 26 2

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 16 3

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 7 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 1

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 2

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 1

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!