Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 sierpnia 2008 r.
20:53
Edytuj ten wpis

Julia Pitera rozlicza burmistrza Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A

Niejasne sprawy Piotra Czubińskiego wzięła pod lupę minister Julia Pitera, która zajmuje się zwalczaniem korupcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na pierwszy ogień poszła afera w instytucji komunalnej, którą burmistrz kierował.

- Sprawdzam, jakie kroki podjął w tej sprawie lubelski rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Zażądałam też od prokuratury w Kraśniku informacji o śledztwach dotyczących burmistrza. Wymiana pism trochę potrwa, ale muszę dokładnie zbadać sprawę - mówi Julia Pitera.

Przypomnijmy. Regionalna Izba Obrachunkowa dwa lata temu odkryła nieprawidłowości finansowe w kierowanym przez burmistrza Międzygminnym Związku Strefa Usług Komunalnych i do tej pory nie może doprosić się wykonania zaleceń pokontrolnych.

- Na tej sprawie się nie skończy - zapowiada Pitera. I obiecuje, że przyjrzy się innym wpadkom Czubińskiego.

Do tej pory Platforma Obywatelska traktowała Czubińskiego nad wyraz łagodnie. Mimo że lista afer, w jakie jest zamieszany, ciągle się wydłuża, nadal jest członkiem zarządu lubelskiej PO. Tymczasem partia szybko zmusiła podejrzewanego o korupcję prezydenta Sopotu do zawieszenia członkostwa w Platformie.

Pitera obiecuje: Informacje o wszelkich nieprawidłowościach przekażę rzecznikowi dyscypliny partyjnej. W lokalnych strukturach często jest solidarność, która mi się nie podoba. Ja jej nie ulegnę.

Ostatnio Czubińskiemu przybył kolejny problem. Trzy tygodnie temu opisaliśmy wyniki kontroli NIK w kraśnickim magistracie. Okazało się, że burmistrz był bardzo hojny wobec dyrektorów miejskiej firmy ciepłowniczej. W latach 2005-2008 przyznał im w ciągu roku więcej niż jedną nagrodę roczną. A to wbrew prawu.

- Sprawdzamy, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez burmistrza - informuje Beata Syk-Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Trwają dwa inne śledztwa związane z Czubińskim: dotyczące nieprawidłowości we wspomnianym SUK oraz w sprawie korupcji - jeden z lokalnych przedsiębiorców twierdzi, że dał Czubińskiemu łapówkę.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oszołom / 22 sierpnia 2008 o 17:06
0
A dzisiaj rano Radio Lublin podało nowe wiadomości odnośnie Pana Burmistrza. Zatrudnianie piłkarzy w podległej spółce. I co Mat, mamy to wszystko popierać i udawać, że wszystko jest cacy. Jest śmiesznie, a nawet groteskowo. Tyle, że miasto to nie jest farma.
Avatar
kraska / 22 sierpnia 2008 o 07:44
0
Mat napisał:
Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był kilka lat w Kraśniku potwierdzi to. To jest dla mnie ważne. Może czas zapytać, co zdziałał poprzednik P.CZ. Chyba nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia dla M.......


Dlaczego twierdzisz, że tak dużo zrobił. Nie mamy punktu odniesienia i nie wiemy ile zrobiłby kto inny. Jest tak długo dlatego, że uplótł wokół siebie niewidzialną pajęczynę w której do niedawna wielu jego zwolenników się szamoce i nie bardzo może się z niej wyrwać. Nawet jeżeli sie uda wyrwać to klej na plecach pozostanie. Dlatego wszyscy są zainteresowani bycie w tym niezdrowym układzie. Oswiadczam Ci, że na ten temat coś wiem. Mam nadzieję, że dożyję takiej chwili, że Cz. odejdzie i wówczas dopiero wielu ludziom sie "rozwidni". Żeby jednak do tego doszło konieczne jest wprowadzenie na tego typu stanowiska kadencyjności (najwyżej 2). Inaczej bardzo trudno będzie pozbawić wladzy takich gości jak Cz. Świadomość społeczna społeczeństwa jest zbyt mała.


Dlaczego twierdzisz, że tak dużo zrobił. Nie mamy punktu odniesienia i nie wiemy ile zrobiłby kto inny. Jest tak długo dlatego, że uplótł wokół siebie niewidzialną pajęczynę w której do niedawna wielu jego zwolenników się szamoce i nie bardzo może się z niej wyrwać. Nawet jeżeli sie uda wyrwać to klej na plecach pozostanie. Dlatego wszyscy są zainteresowani bycie w tym niezdrowym układzie. Oswiadczam Ci, że na ten temat coś wiem. Mam nadzieję, że dożyję takiej chwili, że Cz. odejdzie i wówczas dopiero wielu ludziom... rozwiń
Avatar
Mat / 21 sierpnia 2008 o 23:02
0
oszołom napisał:
Pytanie do Mata: Czy Burmistrz jest twoim pracodawcą. Z treści Twojego postu wynika, że jest na 100%. Więc zamilcz i nie pisz głupstw.

Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był kilka lat w Kraśniku potwierdzi to. To jest dla mnie ważne. Może czas zapytać, co zdziałał poprzednik P.CZ. Chyba nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia dla M.......

Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był... rozwiń
Avatar
oszołom / 21 sierpnia 2008 o 16:50
0
Pytanie do Mata: Czy Burmistrz jest twoim pracodawcą. Z treści Twojego postu wynika, że jest na 100%. Więc zamilcz i nie pisz głupstw.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2008 o 13:51
0
Mat napisał:
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chciałoby każde miasto I jestem zadowolony, że to On jest Burmistrzem. A wy dalej piszcie głupoty pod wodzą PANA ?.........

Jezeli wg twojej oceny burmistrz Cz. jest normalnym człowiekiem ato co robi jest również normalne to znak, że ty jestes nie normalny.
ak, że ty jestes nie normalny. rozwiń
Avatar
Mat / 20 sierpnia 2008 o 22:57
0
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chciałoby każde miasto I jestem zadowolony, że to On jest Burmistrzem. A wy dalej piszcie głupoty pod wodzą PANA ?.........
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chci... rozwiń
Avatar
wiedzący / 20 sierpnia 2008 o 16:18
0
Społeczeństwo Kraśnika (oprócz otoczenia Burmistrza) liczy na Panią Piterę. Przyszła kryska na matyska. Sprawiedliwość zwycięży. A w momencie kiedy Pan burmistrz będzie zagrożony, to wtedy ludzie się otworzą. I ta lista będzie dłuższa.
Avatar
Michał23 / 19 sierpnia 2008 o 16:56
0
Pani Pitera aktywna jest wówczas,gdy chodzi o opozycję.Teraz będzie rozpatrywać sprawę od kilku do kilkunastu miesięcy.
Avatar
~gosc~ / 19 sierpnia 2008 o 12:50
0
Jaj0 napisał:
W każdym normalnym kraju tacy politycy by już dawno opuścili swoje stanowiska i zapłacili za swoje" grzechy"


W normalnym kraju nie ma takich polityków jak u nas.
Avatar
Jaj0 / 19 sierpnia 2008 o 11:07
0
Kruk krukowi itp.......Po dojściu do władzy zmienia się podejście do tego czego było się zwolennikiem nie będąc w rządzie ,to jest właśnie mentalność polskich polityków. W każdym normalnym kraju tacy politycy by już dawno opuścili swoje stanowiska i zapłacili za swoje" grzechy"
Avatar
oszołom / 22 sierpnia 2008 o 17:06
0
A dzisiaj rano Radio Lublin podało nowe wiadomości odnośnie Pana Burmistrza. Zatrudnianie piłkarzy w podległej spółce. I co Mat, mamy to wszystko popierać i udawać, że wszystko jest cacy. Jest śmiesznie, a nawet groteskowo. Tyle, że miasto to nie jest farma.
Avatar
kraska / 22 sierpnia 2008 o 07:44
0
Mat napisał:
Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był kilka lat w Kraśniku potwierdzi to. To jest dla mnie ważne. Może czas zapytać, co zdziałał poprzednik P.CZ. Chyba nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia dla M.......


Dlaczego twierdzisz, że tak dużo zrobił. Nie mamy punktu odniesienia i nie wiemy ile zrobiłby kto inny. Jest tak długo dlatego, że uplótł wokół siebie niewidzialną pajęczynę w której do niedawna wielu jego zwolenników się szamoce i nie bardzo może się z niej wyrwać. Nawet jeżeli sie uda wyrwać to klej na plecach pozostanie. Dlatego wszyscy są zainteresowani bycie w tym niezdrowym układzie. Oswiadczam Ci, że na ten temat coś wiem. Mam nadzieję, że dożyję takiej chwili, że Cz. odejdzie i wówczas dopiero wielu ludziom sie "rozwidni". Żeby jednak do tego doszło konieczne jest wprowadzenie na tego typu stanowiska kadencyjności (najwyżej 2). Inaczej bardzo trudno będzie pozbawić wladzy takich gości jak Cz. Świadomość społeczna społeczeństwa jest zbyt mała.


Dlaczego twierdzisz, że tak dużo zrobił. Nie mamy punktu odniesienia i nie wiemy ile zrobiłby kto inny. Jest tak długo dlatego, że uplótł wokół siebie niewidzialną pajęczynę w której do niedawna wielu jego zwolenników się szamoce i nie bardzo może się z niej wyrwać. Nawet jeżeli sie uda wyrwać to klej na plecach pozostanie. Dlatego wszyscy są zainteresowani bycie w tym niezdrowym układzie. Oswiadczam Ci, że na ten temat coś wiem. Mam nadzieję, że dożyję takiej chwili, że Cz. odejdzie i wówczas dopiero wielu ludziom... rozwiń
Avatar
Mat / 21 sierpnia 2008 o 23:02
0
oszołom napisał:
Pytanie do Mata: Czy Burmistrz jest twoim pracodawcą. Z treści Twojego postu wynika, że jest na 100%. Więc zamilcz i nie pisz głupstw.

Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był kilka lat w Kraśniku potwierdzi to. To jest dla mnie ważne. Może czas zapytać, co zdziałał poprzednik P.CZ. Chyba nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia dla M.......

Niestety mylisz się. Nie jest moim pracodawcą. Napisałem to co myślę, i pytam się jeszcze raz. Co wam przyjdzie z tego pisania?. To było moje pytanie. Dlaczego przez tyle lat jest Burmistrzem, jeżeli jest taki okrutny i zły?. Następna sprawa - chyba nie jesteś uprawniony do tego żeby kazać mi milczeć. Chyba, że nie wiesz co to jest forum. Chamstwem i wyzwiskami nic nie zyskasz. Myślałeś, że wszyscy będą pisać źle o Burmistrzu?. Błąd. Mam dobry wzrok i widzę jak po wielu latach jego rządów wygląda Kraśnik. Ktoś kto nie był... rozwiń
Avatar
oszołom / 21 sierpnia 2008 o 16:50
0
Pytanie do Mata: Czy Burmistrz jest twoim pracodawcą. Z treści Twojego postu wynika, że jest na 100%. Więc zamilcz i nie pisz głupstw.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2008 o 13:51
0
Mat napisał:
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chciałoby każde miasto I jestem zadowolony, że to On jest Burmistrzem. A wy dalej piszcie głupoty pod wodzą PANA ?.........

Jezeli wg twojej oceny burmistrz Cz. jest normalnym człowiekiem ato co robi jest również normalne to znak, że ty jestes nie normalny.
ak, że ty jestes nie normalny. rozwiń
Avatar
Mat / 20 sierpnia 2008 o 22:57
0
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chciałoby każde miasto I jestem zadowolony, że to On jest Burmistrzem. A wy dalej piszcie głupoty pod wodzą PANA ?.........
Zaglądam na to forum raz na miesiąc. Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej jest to samo. Pierwszym punktem jest oczernianie Burmistrza. To forum kojarzy mi się z serialem "Moda na sukces". Dzielni bohaterowie trwają do końca . Zastanawiam się jaką korzyść macie z tego pisania. Czy jaka kol wiek zmiana w kwestii Burmistrza da wam korzyść?. Na topie jest Pani Pitera. Pytam się na jaki czas. Błyśnie jak Ziobro?. Dla mnie osobiście Pan Burmistrz jest dobrym, wykształconym, inteligentnym i normalnym człowiekiem. Takiego Burmistrza chci... rozwiń
Avatar
wiedzący / 20 sierpnia 2008 o 16:18
0
Społeczeństwo Kraśnika (oprócz otoczenia Burmistrza) liczy na Panią Piterę. Przyszła kryska na matyska. Sprawiedliwość zwycięży. A w momencie kiedy Pan burmistrz będzie zagrożony, to wtedy ludzie się otworzą. I ta lista będzie dłuższa.
Avatar
Michał23 / 19 sierpnia 2008 o 16:56
0
Pani Pitera aktywna jest wówczas,gdy chodzi o opozycję.Teraz będzie rozpatrywać sprawę od kilku do kilkunastu miesięcy.
Avatar
~gosc~ / 19 sierpnia 2008 o 12:50
0
Jaj0 napisał:
W każdym normalnym kraju tacy politycy by już dawno opuścili swoje stanowiska i zapłacili za swoje" grzechy"


W normalnym kraju nie ma takich polityków jak u nas.
Avatar
Jaj0 / 19 sierpnia 2008 o 11:07
0
Kruk krukowi itp.......Po dojściu do władzy zmienia się podejście do tego czego było się zwolennikiem nie będąc w rządzie ,to jest właśnie mentalność polskich polityków. W każdym normalnym kraju tacy politycy by już dawno opuścili swoje stanowiska i zapłacili za swoje" grzechy"
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 0

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 1 0

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 2 0

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 28 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 13 20

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 88 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 2 1

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 51

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 17

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!