Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 września 2019 r.
9:48

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany

0 10 A A
Materiał ilustracyjny
Materiał ilustracyjny (fot. Archiwum)

Nie chciał aby policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i zaczął grozić funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia. 34-letni kierowca z powiatu kraśnickiego stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę wieczorem w Kraśniku policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy "wyraźną woń alkoholu". 34-letni mężczyzna nie zgodził się jednak na badanie alkomatem. Kiedy kontrolowany kierowca usłyszał, że zostanie przewieziony do szpitala na badanie krwi zaczął grozić policjantom pozbawieniem życia i zdrowia.

Mieszkaniec powiatu kraśnickiego został zatrzymany.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.  

e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 września 2019 o 11:41
+10
kiedyś groźby wyrzucania z pracy, zabicia i rzucanie się z widłami na policjanta drogówki to był standard i nie robiliśmy z tym problemu. Delikwent był na miejscu "obsłużony" w sposób należyty, kara za rzucanie się wymierzona we własnym zakresie i nie biegaliśmy z tym po sądach bo wiadomo-pijany to głupi i nie panuje nad sobą- niezależnie od statusu społecznego. Jak wytrzeźwieje to na pewno zrozumie, a nawet zdarzały się przypadki że przeszedł-przeprosił-podziękował. Oj dawne dobre czasy gdy rowerzysta "po piwku" stracił jedynie "wentylki" w dętkach. Teraz za to sądy i nie dziwi fakt przewlekłości innych ważniejszych spraw gdy na wokandach "kolarze".
kiedyś groźby wyrzucania z pracy, zabicia i rzucanie się z widłami na policjanta drogówki to był standard i nie robiliśmy z tym problemu. Delikwent był na miejscu "obsłużony" w sposób należyty, kara za rzucanie się wymierzona we własnym zakresie i nie biegaliśmy z tym po sądach bo wiadomo-pijany to głupi i nie panuje nad sobą- niezależnie od statusu społecznego. Jak wytrzeźwieje to na pewno zrozumie, a nawet zdarzały się przypadki że przeszedł-przeprosił-podziękował. Oj dawne dobre czasy gdy rowerzysta "po piwku" stracił... rozwiń
Avatar
wkurw / 23 września 2019 o 08:44
+8
Qwa was to całkiem poj...bało ? Zatrzymali pijanego kierowcę - potencjalnego zabójcę a wy szukacie wytłumaczenia czy wolno było policjantowi zatrzymać gościa do kontroli czy nie ? To życzę wam aby ten pijany kierowca spowodował wypadek właśnie z wami - to przynajmniej wyeliminują się debile z tego świata a nie niczemu winni ludzie czy dzieci !!!
Avatar
MO / 22 września 2019 o 11:33
+3
czy ta kontrola była rutynowa ?czyli bez powodu?  no to jeśli prawo sie nie zmieniło wciąż nielegalna, wiec mógł odmowić badania. Stow. prawo na drodze ma bardzo zło opinie o kraśniku, przypadek?
 Zdecyduj się, czy to była kontrola rutynowa, czy też, jak ty to nazywasz "bez powodu" Policjant ma PRAWO zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli, kierującego wylegitymować, i sprawdzić u niego stan trzeźwości:   Legitymowanie jest czynnością administracyjno – porządkową służącą potwierdzeniu tożsamości osoby. Musi obejmować potwierdzenia cech osobowościowych (poprzez porównanie wyglądu osoby z jej wizerunkiem w dokumencie) oraz potwierdzenie danych osobowych (poprzez przepytanie osoby w zakresie danych zawartych w dokumencie). Może być skutecznie dokonane tylko w sytuacji faktycznego dzierżenia dokumentu przez policjanta i sprawdzenia autentyczności tego dokumentu, a tym samym potwierdzenia tożsamości osoby posługującej się tym dokumentem. Podstawą prawną czynności jest uprawnienie wskazane w art. 15 ustawy o Policji, który daje policjantowi prawo legitymowania, a w przypadku odmowy przekazania dokumentu do weryfikacji i potwierdzenia tożsamości ma zastosowanie art. 65 § 2. Kodeksu Wykroczeń.
 Zdecyduj się, czy to była kontrola rutynowa, czy też, jak ty to nazywasz "bez powodu" Policjant ma PRAWO zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli, kierującego wylegitymować, i sprawdzić u niego stan trzeźwości:   Legitymowanie jest czynnością administracyjno – porządkową służącą potwierdzeniu tożsamości osoby. Musi obejmować potwierdzenia cech osobowościowych (poprzez porównanie wyglądu osoby z jej wizerunkiem w dokumencie) oraz potwierdzenie danych osobowych (poprzez przepytanie osoby w zakresie danych zawartych w d... rozwiń
Avatar
wena / 21 września 2019 o 18:02
+3
A może ten Szanowny Pan Sprawca - był z jedynej słusznej partii politycznej ??? I dlatego tak sie stawiał ?
Avatar
Szniezek112 / 4 dni temu o 00:09
0
Ja nie rozumiem ten gość za grożenie policjantom śmiercią może dostać do 3 lat więzienia a ja miałem kiedyś podobne zarzuty na osobie prywatnej i groziło mi od 25 lat do dożywocia coś z tym prawem jest nie tak co to za logika to nawet złodziejowi jabłek w sadzie więcej grozi bo do 5 lat pozbawienia wolności niż za grożenie policjantom śmiercią nic nie rozumiem z tego normalne wariactwo.
Avatar
Henio / 23 września 2019 o 00:36
0
czy ta kontrola była rutynowa ?czyli bez powodu?  no to jeśli prawo sie nie zmieniło wciąż nielegalna, wiec mógł odmowić badania. Stow. prawo na drodze ma bardzo zło opinie o kraśniku, przypadek?
Zdecyduj się, czy to była kontrola rutynowa, czy też, jak ty to nazywasz "bez powodu" Policjant ma PRAWO zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli, kierującego wylegitymować, i sprawdzić u niego stan trzeźwości:   Legitymowanie jest czynnością administracyjno – porządkową służącą potwierdzeniu tożsamości osoby. Musi obejmować potwierdzenia cech osobowościowych (poprzez porównanie wyglądu osoby z jej wizerunkiem w dokumencie) oraz potwierdzenie danych osobowych (poprzez przepytanie osoby w zakresie danych zawartych w dokumencie). Może być skutecznie dokonane tylko w sytuacji faktycznego dzierżenia dokumentu przez policjanta i sprawdzenia autentyczności tego dokumentu, a tym samym potwierdzenia tożsamości osoby posługującej się tym dokumentem. Podstawą prawną czynności jest uprawnienie wskazane w art. 15 ustawy o Policji, który daje policjantowi prawo legitymowania, a w przypadku odmowy przekazania dokumentu do weryfikacji i potwierdzenia tożsamości ma zastosowanie art. 65 § 2. Kodeksu Wykroczeń.  
 Tak, policjant ma PRAWO sprawdzić stan trzeźwości kierującego gdy jest uzasadnione podejrzenie, że kierujacy może być nietrzeźwy. Policjant ma też OBOWIĄZEK sporządzenia protokołu z badania trzeźwości, w którym to protokole ma OBOWIĄZEK opisać objawy, lub okoliczności uzasadniajace przeprowadzenie badania. Podstawa prawna: "Rozporządzenie MZiOS z dnia 6 maja 1983 r. w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie".
ote>  Tak, policjant ma PRAWO sprawdzić stan trzeźwości kierującego gdy jest uzasadnione podejrzenie, że kierujacy może być nietrzeźwy. Policjant ma też OBOWIĄZEK sporządzenia protokołu z badania trzeźwości, w którym to protokole ma OBOWIĄZEK opisać objawy, lub okoliczności uzasadniajace przeprowadzenie badania. Podstawa prawna: "Rozporządzenie MZiOS z dnia 6 maja 1983 r. w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie". rozwiń
Avatar
gość / 22 września 2019 o 13:11
-1
dobrze zrobił...policyjne zasrane państwo.Wyjeżdżam z tego gówna.
 Baj, baj - jednego wyborcy PO mniej 
Avatar
driver / 22 września 2019 o 06:21
-6
czy ta kontrola była rutynowa ?czyli bez powodu?  no to jeśli prawo sie nie zmieniło wciąż nielegalna, wiec mógł odmowić badania. Stow. prawo na drodze ma bardzo zło opinie o kraśniku, przypadek?
Avatar
spaliniarz / 21 września 2019 o 11:49
-9
no tak, kiedyś były inne czasy. Mniejszy ruch na drogach wiejskich, biedniejsi rolnicy z gromadką dzieci do wykarmienia i tak się zdarzało. Poza tym u policjantów było więcej zrozumienia, a teraz każdy ważny służbista, bojący się o poprawność i swoją pracę. Bez prawa i możliwości podjęcia decyzji "pozaprawnych" bo za to sąd i dyscyplinarka.
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 12:44
-10
dobrze zrobił...policyjne zasrane państwo.Wyjeżdżam z tego gówna.
Avatar
Szniezek112 / 4 dni temu o 00:09
0
Ja nie rozumiem ten gość za grożenie policjantom śmiercią może dostać do 3 lat więzienia a ja miałem kiedyś podobne zarzuty na osobie prywatnej i groziło mi od 25 lat do dożywocia coś z tym prawem jest nie tak co to za logika to nawet złodziejowi jabłek w sadzie więcej grozi bo do 5 lat pozbawienia wolności niż za grożenie policjantom śmiercią nic nie rozumiem z tego normalne wariactwo.
Avatar
wkurw / 23 września 2019 o 08:44
+8
Qwa was to całkiem poj...bało ? Zatrzymali pijanego kierowcę - potencjalnego zabójcę a wy szukacie wytłumaczenia czy wolno było policjantowi zatrzymać gościa do kontroli czy nie ? To życzę wam aby ten pijany kierowca spowodował wypadek właśnie z wami - to przynajmniej wyeliminują się debile z tego świata a nie niczemu winni ludzie czy dzieci !!!
Avatar
Henio / 23 września 2019 o 00:36
0
czy ta kontrola była rutynowa ?czyli bez powodu?  no to jeśli prawo sie nie zmieniło wciąż nielegalna, wiec mógł odmowić badania. Stow. prawo na drodze ma bardzo zło opinie o kraśniku, przypadek?
Zdecyduj się, czy to była kontrola rutynowa, czy też, jak ty to nazywasz "bez powodu" Policjant ma PRAWO zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli, kierującego wylegitymować, i sprawdzić u niego stan trzeźwości:   Legitymowanie jest czynnością administracyjno – porządkową służącą potwierdzeniu tożsamości osoby. Musi obejmować potwierdzenia cech osobowościowych (poprzez porównanie wyglądu osoby z jej wizerunkiem w dokumencie) oraz potwierdzenie danych osobowych (poprzez przepytanie osoby w zakresie danych zawartych w dokumencie). Może być skutecznie dokonane tylko w sytuacji faktycznego dzierżenia dokumentu przez policjanta i sprawdzenia autentyczności tego dokumentu, a tym samym potwierdzenia tożsamości osoby posługującej się tym dokumentem. Podstawą prawną czynności jest uprawnienie wskazane w art. 15 ustawy o Policji, który daje policjantowi prawo legitymowania, a w przypadku odmowy przekazania dokumentu do weryfikacji i potwierdzenia tożsamości ma zastosowanie art. 65 § 2. Kodeksu Wykroczeń.  
 Tak, policjant ma PRAWO sprawdzić stan trzeźwości kierującego gdy jest uzasadnione podejrzenie, że kierujacy może być nietrzeźwy. Policjant ma też OBOWIĄZEK sporządzenia protokołu z badania trzeźwości, w którym to protokole ma OBOWIĄZEK opisać objawy, lub okoliczności uzasadniajace przeprowadzenie badania. Podstawa prawna: "Rozporządzenie MZiOS z dnia 6 maja 1983 r. w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie".
ote>  Tak, policjant ma PRAWO sprawdzić stan trzeźwości kierującego gdy jest uzasadnione podejrzenie, że kierujacy może być nietrzeźwy. Policjant ma też OBOWIĄZEK sporządzenia protokołu z badania trzeźwości, w którym to protokole ma OBOWIĄZEK opisać objawy, lub okoliczności uzasadniajace przeprowadzenie badania. Podstawa prawna: "Rozporządzenie MZiOS z dnia 6 maja 1983 r. w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie". rozwiń
Avatar
gość / 22 września 2019 o 13:11
-1
dobrze zrobił...policyjne zasrane państwo.Wyjeżdżam z tego gówna.
 Baj, baj - jednego wyborcy PO mniej 
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 12:44
-10
dobrze zrobił...policyjne zasrane państwo.Wyjeżdżam z tego gówna.
Avatar
MO / 22 września 2019 o 11:33
+3
czy ta kontrola była rutynowa ?czyli bez powodu?  no to jeśli prawo sie nie zmieniło wciąż nielegalna, wiec mógł odmowić badania. Stow. prawo na drodze ma bardzo zło opinie o kraśniku, przypadek?
 Zdecyduj się, czy to była kontrola rutynowa, czy też, jak ty to nazywasz "bez powodu" Policjant ma PRAWO zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli, kierującego wylegitymować, i sprawdzić u niego stan trzeźwości:   Legitymowanie jest czynnością administracyjno – porządkową służącą potwierdzeniu tożsamości osoby. Musi obejmować potwierdzenia cech osobowościowych (poprzez porównanie wyglądu osoby z jej wizerunkiem w dokumencie) oraz potwierdzenie danych osobowych (poprzez przepytanie osoby w zakresie danych zawartych w dokumencie). Może być skutecznie dokonane tylko w sytuacji faktycznego dzierżenia dokumentu przez policjanta i sprawdzenia autentyczności tego dokumentu, a tym samym potwierdzenia tożsamości osoby posługującej się tym dokumentem. Podstawą prawną czynności jest uprawnienie wskazane w art. 15 ustawy o Policji, który daje policjantowi prawo legitymowania, a w przypadku odmowy przekazania dokumentu do weryfikacji i potwierdzenia tożsamości ma zastosowanie art. 65 § 2. Kodeksu Wykroczeń.
 Zdecyduj się, czy to była kontrola rutynowa, czy też, jak ty to nazywasz "bez powodu" Policjant ma PRAWO zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli, kierującego wylegitymować, i sprawdzić u niego stan trzeźwości:   Legitymowanie jest czynnością administracyjno – porządkową służącą potwierdzeniu tożsamości osoby. Musi obejmować potwierdzenia cech osobowościowych (poprzez porównanie wyglądu osoby z jej wizerunkiem w dokumencie) oraz potwierdzenie danych osobowych (poprzez przepytanie osoby w zakresie danych zawartych w d... rozwiń
Avatar
driver / 22 września 2019 o 06:21
-6
czy ta kontrola była rutynowa ?czyli bez powodu?  no to jeśli prawo sie nie zmieniło wciąż nielegalna, wiec mógł odmowić badania. Stow. prawo na drodze ma bardzo zło opinie o kraśniku, przypadek?
Avatar
wena / 21 września 2019 o 18:02
+3
A może ten Szanowny Pan Sprawca - był z jedynej słusznej partii politycznej ??? I dlatego tak sie stawiał ?
Avatar
spaliniarz / 21 września 2019 o 11:49
-9
no tak, kiedyś były inne czasy. Mniejszy ruch na drogach wiejskich, biedniejsi rolnicy z gromadką dzieci do wykarmienia i tak się zdarzało. Poza tym u policjantów było więcej zrozumienia, a teraz każdy ważny służbista, bojący się o poprawność i swoją pracę. Bez prawa i możliwości podjęcia decyzji "pozaprawnych" bo za to sąd i dyscyplinarka.
Avatar
Gość / 21 września 2019 o 11:41
+10
kiedyś groźby wyrzucania z pracy, zabicia i rzucanie się z widłami na policjanta drogówki to był standard i nie robiliśmy z tym problemu. Delikwent był na miejscu "obsłużony" w sposób należyty, kara za rzucanie się wymierzona we własnym zakresie i nie biegaliśmy z tym po sądach bo wiadomo-pijany to głupi i nie panuje nad sobą- niezależnie od statusu społecznego. Jak wytrzeźwieje to na pewno zrozumie, a nawet zdarzały się przypadki że przeszedł-przeprosił-podziękował. Oj dawne dobre czasy gdy rowerzysta "po piwku" stracił jedynie "wentylki" w dętkach. Teraz za to sądy i nie dziwi fakt przewlekłości innych ważniejszych spraw gdy na wokandach "kolarze".
kiedyś groźby wyrzucania z pracy, zabicia i rzucanie się z widłami na policjanta drogówki to był standard i nie robiliśmy z tym problemu. Delikwent był na miejscu "obsłużony" w sposób należyty, kara za rzucanie się wymierzona we własnym zakresie i nie biegaliśmy z tym po sądach bo wiadomo-pijany to głupi i nie panuje nad sobą- niezależnie od statusu społecznego. Jak wytrzeźwieje to na pewno zrozumie, a nawet zdarzały się przypadki że przeszedł-przeprosił-podziękował. Oj dawne dobre czasy gdy rowerzysta "po piwku" stracił... rozwiń