Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 grudnia 2011 r.
18:20
Edytuj ten wpis

Konflikt o szkołę w Brzozówce. W styczniu referendum przeciwko wójtowi

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 146 A A
O  przyszłości budynku szkoły dwukrotne dyskutowali radnih z gminy Szastarka. Rodzice liczyli na ich
O przyszłości budynku szkoły dwukrotne dyskutowali radnih z gminy Szastarka. Rodzice liczyli na ich

Czy początek 2012 r. będzie oznaczać dla wójta gminy Szastarka utratę stanowiska? To się okaże 22 stycznia. Na ten dzień został wyznaczony termin referendum gminnego. Zabiegali o to skłóceni z wójtem mieszkańcy Brzozówki i Brzozówki-Kolonii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wierzę, że ludzie podejdą do tego zdroworozsądkowo – mówi Tomasz Mularczyk, wójt Szastarki. – W ciągu roku, kiedy pełnię funkcję wójta, wiele udało nam się zrobić. Pozyskaliśmy też sporo pieniędzy.

Konflikt między mieszkańcami dwóch wiosek a wójtem ma związek z likwidacją Szkoły Podstawowej w Brzozówce. Rodzice założyli stowarzyszenie i chcieli dalej prowadzić szkołę w tym miejscu. Na to nie zgodzili się jednak ani wójt, ani radni. Mimo to mieszkańcy nie rezygnują i od września okupują budynek szkoły. I chcą odwołać Mularczyka.

– Mamy już zaplanowane spotkania z mieszkańcami. Zaczną się od 3 stycznia – zapowiada Bogusław Wcisło, prezes Stowarzyszenia "Nadzieja”, które chce prowadzić szkołę w Brzozówce. – Podamy nasze argumenty za odwołaniem wójta ze stanowiska.

Tymczasem wójt też nie próżnuje i organizuje spotkania w sołectwach. Są poświecone rocznemu podsumowaniu działalności władz gminy. Wójt zapewnia jednak, że nie mają związku z referendum.
Z kolei prawdopodobnie jeszcze w grudniu sprawą szkoły ponownie zajmie się Rada Gminy.

Protestujący liczą, że tym razem dostaną zgodę na użytkowanie budynku szkoły. – Nie wiem, co zdecydują radni, ale wbrew radzie działać nie będę – zapewnia wójt Szastarki.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 146

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TOMEK / 19 stycznia 2012 r. o 23:50
0
[quote name='gość' timestamp='1326994285' post='585715']
Brzozówka jest przeklęta!!!
Walczyli x lat temu z księdzem, wygnali Go!!! Teraz walczą z wójtem! Katechetka się powiesiła, fakty mówią za siebie!!! PRZEKLĘCI:O(((
[/quote]
Poleciał ksiądz poleci Wójt .
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 r. o 18:56
0
Przestań chrzanić takie rzeczy.Użyj rozumu w przeciwieństwie do tych ludzi i nie łącz ze sobą zdarzeń,które miały miejsce.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 r. o 18:53
0
[size="6"]LOKALE WYBORCZE W GMINIE SZASTARKA DO GMINNEGO REFERENDUM.[/size]

[size="4"][/size]1.Szastarka ,Szastarka Wieś > Zespół Szkół w Szastarce .

2.Blinów,Cieślanki,Moczydła >Zespół Szkół w Blinowie .

3.Polichna 1,Polichna 2,Polichna Podlesie,Huta Józefów,Rzeczyca >Zespół Szkół w Polichnie .

4.Brzozówka,Brzozówka Kolonia,Majdan Obleszcze > OPS Remiza w Majdanie Obleszcze .

5.Polichna 3,Polichna 4,Wojciechów >Gminny Ośrodek Kultury w Polichnie GOK .
Avatar
gość / 19 stycznia 2012 r. o 18:31
0
Brzozówka jest przeklęta!!!
Walczyli x lat temu z księdzem, wygnali Go!!! Teraz walczą z wójtem! Katechetka się powiesiła, fakty mówią za siebie!!! PRZEKLĘCI:O(((
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 r. o 17:18
0
[quote name='John' timestamp='1326745697' post='584442']
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
[/quote]
To jak nie jesteś dobrze poinformowany to się nie udzielaj.
[quote name='John' timestamp='1326745697' post='584442']
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gmin... rozwiń
Avatar
John / 16 stycznia 2012 r. o 21:28
0
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzas... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2012 r. o 19:25
0
Gonić hałastrę z Brzozówki gdzie pieprz rośnie. Oszołomy podniecone demokracją, które nie maja pojęcia o rzeczywistości. Zadymiarze chcący burzyć i niszczyć. A kysz, a kysz !!!! Razem z ich miejscowym natankiem.
Avatar
Johny / 16 stycznia 2012 r. o 19:07
0
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasa... rozwiń
Avatar
gelo imigrant / 11 stycznia 2012 r. o 07:54
0
Potrawie powiedzieć przepraszam wskaż gdzie i kogo oplułem udowodnij że piszę nieprawdę po prostu mam inne zdanie niż Ty, z całym szacunkiem do twojej osoby powiem przepraszam gościu za to czy tamto ale nie miej żalu że jestem po drugiej stronie niż Ty, a swoją drogą ludzie w pewnym wieku są po prostu zgorzkniali, pewnie i Ty kiedyś taki będziesz, a życzę Ci Tego żebyś do żył to tej przysłowiowej 100 wtedy się przekonasz, ktoś słusznie stwierdził że temat chyba został już wyczerpany pozdrawiam.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif
Potrawie powiedzieć przepraszam wskaż gdzie i kogo oplułem udowodnij że piszę nieprawdę po prostu mam inne zdanie niż Ty, z całym szacunkiem do twojej osoby powiem przepraszam gościu za to czy tamto ale nie miej żalu że jestem po drugiej stronie niż Ty, a swoją drogą ludzie w pewnym wieku są po prostu zgorzkniali, pewnie i Ty kiedyś taki będziesz, a życzę Ci Tego żebyś do żył to tej przysłowiowej 100 wtedy się przekonasz, ktoś słusznie stwierdził że temat chyba został już wyczerpany pozdrawiam.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_em... rozwiń
Avatar
gelo imigrant / 11 stycznia 2012 r. o 07:45
0
Potrawie powiedzieć przepraszam wskaż gdzie i kogo oplułem udowodnij że piszę nieprawdę po prostu mam inne zdanie niż Ty, z całym szacunkiem do twojej osoby powiem przepraszam gościu za to czy tamto ale nie miej żalu że jestem po drugiej stronie niż Ty, a swoją drogą ludzie w pewnym wieku są po prostu zgorzkniali, pewnie i Ty kiedyś taki będziesz, a życzę Ci Tego żebyś do żył to tej przysłowiowej 100 wtedy się przekonasz, ktoś słusznie stwierdził że temat chyba został już wyczerpany pozdrawiam.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif
Potrawie powiedzieć przepraszam wskaż gdzie i kogo oplułem udowodnij że piszę nieprawdę po prostu mam inne zdanie niż Ty, z całym szacunkiem do twojej osoby powiem przepraszam gościu za to czy tamto ale nie miej żalu że jestem po drugiej stronie niż Ty, a swoją drogą ludzie w pewnym wieku są po prostu zgorzkniali, pewnie i Ty kiedyś taki będziesz, a życzę Ci Tego żebyś do żył to tej przysłowiowej 100 wtedy się przekonasz, ktoś słusznie stwierdził że temat chyba został już wyczerpany pozdrawiam.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_em... rozwiń
Avatar
TOMEK / 19 stycznia 2012 r. o 23:50
0
[quote name='gość' timestamp='1326994285' post='585715']
Brzozówka jest przeklęta!!!
Walczyli x lat temu z księdzem, wygnali Go!!! Teraz walczą z wójtem! Katechetka się powiesiła, fakty mówią za siebie!!! PRZEKLĘCI:O(((
[/quote]
Poleciał ksiądz poleci Wójt .
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 r. o 18:56
0
Przestań chrzanić takie rzeczy.Użyj rozumu w przeciwieństwie do tych ludzi i nie łącz ze sobą zdarzeń,które miały miejsce.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 r. o 18:53
0
[size="6"]LOKALE WYBORCZE W GMINIE SZASTARKA DO GMINNEGO REFERENDUM.[/size]

[size="4"][/size]1.Szastarka ,Szastarka Wieś > Zespół Szkół w Szastarce .

2.Blinów,Cieślanki,Moczydła >Zespół Szkół w Blinowie .

3.Polichna 1,Polichna 2,Polichna Podlesie,Huta Józefów,Rzeczyca >Zespół Szkół w Polichnie .

4.Brzozówka,Brzozówka Kolonia,Majdan Obleszcze > OPS Remiza w Majdanie Obleszcze .

5.Polichna 3,Polichna 4,Wojciechów >Gminny Ośrodek Kultury w Polichnie GOK .
Avatar
gość / 19 stycznia 2012 r. o 18:31
0
Brzozówka jest przeklęta!!!
Walczyli x lat temu z księdzem, wygnali Go!!! Teraz walczą z wójtem! Katechetka się powiesiła, fakty mówią za siebie!!! PRZEKLĘCI:O(((
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 r. o 17:18
0
[quote name='John' timestamp='1326745697' post='584442']
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
[/quote]
To jak nie jesteś dobrze poinformowany to się nie udzielaj.
[quote name='John' timestamp='1326745697' post='584442']
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gmin... rozwiń
Avatar
John / 16 stycznia 2012 r. o 21:28
0
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzas... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2012 r. o 19:25
0
Gonić hałastrę z Brzozówki gdzie pieprz rośnie. Oszołomy podniecone demokracją, które nie maja pojęcia o rzeczywistości. Zadymiarze chcący burzyć i niszczyć. A kysz, a kysz !!!! Razem z ich miejscowym natankiem.
Avatar
Johny / 16 stycznia 2012 r. o 19:07
0
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasa... rozwiń
Avatar
gelo imigrant / 11 stycznia 2012 r. o 07:54
0
Potrawie powiedzieć przepraszam wskaż gdzie i kogo oplułem udowodnij że piszę nieprawdę po prostu mam inne zdanie niż Ty, z całym szacunkiem do twojej osoby powiem przepraszam gościu za to czy tamto ale nie miej żalu że jestem po drugiej stronie niż Ty, a swoją drogą ludzie w pewnym wieku są po prostu zgorzkniali, pewnie i Ty kiedyś taki będziesz, a życzę Ci Tego żebyś do żył to tej przysłowiowej 100 wtedy się przekonasz, ktoś słusznie stwierdził że temat chyba został już wyczerpany pozdrawiam.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif
Potrawie powiedzieć przepraszam wskaż gdzie i kogo oplułem udowodnij że piszę nieprawdę po prostu mam inne zdanie niż Ty, z całym szacunkiem do twojej osoby powiem przepraszam gościu za to czy tamto ale nie miej żalu że jestem po drugiej stronie niż Ty, a swoją drogą ludzie w pewnym wieku są po prostu zgorzkniali, pewnie i Ty kiedyś taki będziesz, a życzę Ci Tego żebyś do żył to tej przysłowiowej 100 wtedy się przekonasz, ktoś słusznie stwierdził że temat chyba został już wyczerpany pozdrawiam.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_em... rozwiń
Avatar
gelo imigrant / 11 stycznia 2012 r. o 07:45
0
Potrawie powiedzieć przepraszam wskaż gdzie i kogo oplułem udowodnij że piszę nieprawdę po prostu mam inne zdanie niż Ty, z całym szacunkiem do twojej osoby powiem przepraszam gościu za to czy tamto ale nie miej żalu że jestem po drugiej stronie niż Ty, a swoją drogą ludzie w pewnym wieku są po prostu zgorzkniali, pewnie i Ty kiedyś taki będziesz, a życzę Ci Tego żebyś do żył to tej przysłowiowej 100 wtedy się przekonasz, ktoś słusznie stwierdził że temat chyba został już wyczerpany pozdrawiam.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif
Potrawie powiedzieć przepraszam wskaż gdzie i kogo oplułem udowodnij że piszę nieprawdę po prostu mam inne zdanie niż Ty, z całym szacunkiem do twojej osoby powiem przepraszam gościu za to czy tamto ale nie miej żalu że jestem po drugiej stronie niż Ty, a swoją drogą ludzie w pewnym wieku są po prostu zgorzkniali, pewnie i Ty kiedyś taki będziesz, a życzę Ci Tego żebyś do żył to tej przysłowiowej 100 wtedy się przekonasz, ktoś słusznie stwierdził że temat chyba został już wyczerpany pozdrawiam.http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_em... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 146
Temat zamknięty
Nie można dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Do końca listopada miasto miało ogłosić wielki przetarg na remont pałacu Potockich. Tak się jednak nie stało. Urzędnicy tłumaczą… to koniecznością przetłumaczenia ogłoszenia na 27 języków.

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę
5 grudnia 2020, 17:00

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę

Pracowania Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do obejrzenia wyjątkowego familijnego performance'u "Ratujemy Mikołajki", który zostanie zaprezentowany na Facebooku 5 i 6 grudnia o godz. 17.

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Sześciopiętrowy budynek nieukończonego sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Nałęczowie, po latach starań i ośmiu przetargach, znalazł nabywcę. Agencja Mienia Wojskowego otrzymała za niego 8 mln zł. Nowy właściciel, spółka Arche zamierza przeprowadzić w nim kapitalny remont.

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Wyjazdowym przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Sandra SPA Pogoń Szczecin. Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16.

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Uczniowie w całej Polsce będą odpoczywali w czasie ferii zimowych w tym samym czasie: od 4 do 17 stycznia. Wyjechać na zimowiska nie będą mogli, ale będą mogli brać udział w półkoloniach w szkołach i placówkach oświatowych. W tych zajęciach udział wezmą jednak tylko nieliczni.

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Metformina, stosowana w leczeniu cukrzycy, ma związek z mniejszym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 wśród kobiet – wynika z badań opublikowanych w piśmie „The Lancet Healthy Longevity”.

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie
film

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie

Dwaj mężczyźni zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Krośnie za śmiertelne potrącenie kobiety i nieudzielenie pomocy. Obaj usłyszeli wyroki dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd uchylił zarzut zabójstwa.

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

13 tys. zł wyda miasto na przekonywanie mieszkańców jednej z dzielnic, że mogą ogrzewać domy mniej uciążliwie dla środowiska i sąsiadów. O taką akcję poprosiła Rada Dzielnicy Dziesiąta, gdzie bywa aż siwo od dymu. Czy palących w piecu śmieciami uda się nakłonić do wydatków na inne ogrzewanie?