Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 stycznia 2017 r.
13:05

Kraśnik już nie czuje bluesa. Dlaczego festiwal się nie odbędzie?

3 26 A A
Kraśnik Blues Meeting (fot. Piotr Jaruga / Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga)
Kraśnik Blues Meeting (fot. Piotr Jaruga / Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga)

Festiwal Kraśnik Blues Meeting właśnie został oficjalnie odwołany, zaledwie 3 lata po reaktywacji imprezy. A jeszcze niedawno impreza miała być jednym z elementów promocji miasta.

Jak napisał na Facebooku dyrektor festiwalu Ireneusz Muszyński, impreza została odwołana „z uwagi na niechęć współpracy i współorganizacji przez Dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Burmistrza Miasta Kraśnik”.

Kraśnik Blues Meeting to festiwal, której celem jest promowanie młodych artystów – impreza ma charakter konkursowy. Promuje też muzykę bluesową w Polsce – podczas festiwalu występują gwiazdy, wśród nich był m.in. Dżem, Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Nocna Zmiana Bluesa, a rok temu Jacek Kawalec z repertuarem Joe Cockera. Festiwal był już organizowany w Kraśniku w latach 1999-2004. Po 10 latach przerwy ogólnopolską imprezę reaktywowali wspólnie kraśnicki zespół Pawkin, którego członkiem jest Ireneusz Muszyński i Urząd Miasta w Kraśniku.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 3 lutego 2017 o 07:54
0
Do krytyków: w d*pie byliście, g*wno widzieliście Cieszcie się, że w tym mieście są osoby, którym chce się coś robić, które poświęcają swój czas na różne inicjatywy Bo wy tylko siedzicie na d*pach, krytykujecie, ale do jakiejś pracy to już nikogo nie ma No ale ktoś musi robić za leniów i idiotów...
Avatar
kraśniczanka / 3 lutego 2017 o 01:31
0
Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie... Najlepiej jest siedzieć, nic nie robić i tylko narzekać i krytykować gdy ktoś robi "coś" i jeszcze w dodatku odnosi sukces... no ale przecież tych "nie robiących nic" ZAZDROŚĆ zżera, a nawet nie mają pojęcia ile to pracy człowieka kosztuje... chore to jest :/ przekonajcie się jak to jest - weźcie się za robotę i sami zorganizujcie coś fajnego.. zobaczymy ile się nazarabiacie.. kto wie, może akurat Kraśnik nowych "milionerów" dzięki temu pozyska... :/
Avatar
freddy / 29 stycznia 2017 o 16:18
0
Taaa .... Blues miting ... Wystarczy przejechać po Starym Kraśniku o 17.00, by zobaczyć szczere pustki .... Wyludnianie się naszej miejscowości to jest problem nr 1 dla władz, a nie "być lub nie być" dla jakiegoś spędu wyjców, którzy w sumie mają góra 150 fanów ... :(
Avatar
Mike / 21 stycznia 2017 o 09:43
0
Z wielu wypowiedzi wynika, że piszący myśli "Kraśnik to JA i moje poglądy i moje gusta" Zapomina jednak, że Kraśnik to również ONI!. Zapomina, że Burmistrz ma obowiązek wspomagania wszystkich inicjatyw obywatelskich! Zapomina że SUWEREN, to nie tylko część społeczeństwa, tylko cała społeczność Kraśnika. Zapomina o zasadzie pomocniczości! Wskazanie winnych poprzedników za zadłużenie CKiP, bez podania osób, jest wybiegiem ciekawym. Bo czy czasem to nie Pan z Biłgoraja, zadłużenia poczynił? Wieloletni "opiekun" Władz Kraśnika?
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:37
0
miejscowy Polak... napisał:
W Kraśniku nie potrzebujemy jakiejś szemranej muzyki na buczeniu i pitoleniu polegającej. Kultura ma wnosić jakieś wartości rozpoznawalne, życiowe, bliżej wrażliwego człowieka i miłe dla wprawnego ucha charyzmatycznego melomana.  Nasza regionalna kultura opierająca się na pieśniach religijnych, gminnych i ludowych w pełni wystarcza jako nośnik poznawczy dla wszystkich zacnych ludzi!
Co za debil chcący się przebrać za intelektualistę? To pewnie ten durny A., bo on taki mundry, że aż idiota.
Co za debil chcący się przebrać za intelektualistę? To pewnie ten durny A., bo on taki mundry, że aż idiota. rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:32
0
M.Jaroszek napisał:
Mozna przenieść Blues Meeting do innego miasta w regionie.  Jesli to rozpoznawalny brand. Czemu Nie
A przenoście sobie! Najlepiej niech go weźmie Owsiak do Kostrzynia, bo tam jest miejsce dla wszelkiego rodzaju leserów, obiboków i patologii.
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:27
0
miejscowy Polak... napisał:
W Kraśniku nie potrzebujemy jakiejś szemranej muzyki na buczeniu i pitoleniu polegającej. Kultura ma wnosić jakieś wartości rozpoznawalne, życiowe, bliżej wrażliwego człowieka i miłe dla wprawnego ucha charyzmatycznego melomana.  Nasza regionalna kultura opierająca się na pieśniach religijnych, gminnych i ludowych w pełni wystarcza jako nośnik poznawczy dla wszystkich zacnych ludzi!
miejscowy Polak... napisał:
No, nie! Co za buraczany szemrany religijno-gminno charyzmatyczny matoł? Jak można takie brednie wypisywać siląc się na intelektualny bełkot? Ty jesteś mały i głupi wieśniak, idź się popisywać wśród takich jak ty, a nie będziesz się nadymał i udawał kogoś mądrego! Nie dała ci Bozia rozumu, to siedź cicho i głosu nie zabieraj analfabeto i liżydu..!
rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 00:05
0
Uzdrowiciel wspomaga bluesa ?
Avatar
real / 15 stycznia 2017 o 11:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Opowieści Muszyńskiego byłyby prawdziwe, gdyby nie zapomniał dodać ile kasy za to przytulał i jakie były jego kolejne żądania. Chłop po prostu z dyrektorowania podrzędnym festiwalem się utrzymywał. Każdy by chciał zrobić jednodniową imprezę, gdzie wykonawców jest więcej niż widzów i przytulić ze 40 000 zł. Od starosty dostał z 8 tys. i teraz pieje peany na jego cześć. Niech sobie starosta bierze to spektakularne wydarzenie, bo przecież od bluesa do wsi tak blisko. Samozwaniec chyba nie będzie miał za co żyć, ale chociaż słoma z butów w końcu wyszła...
Nie da się ukryć, że w dużej części to prawda! Trochę zawyżyłeś honorarium ale poza tym nic dodać nic ująć :)
Nie da się ukryć, że w dużej części to prawda! Trochę zawyżyłeś honorarium ale poza tym nic dodać nic ująć :) rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 21:22
0
w 2014 wykorzystali politycznie i teraz nie potrzebują :) oby tak dalej. Największy propagandzista za burtą, promocja przez blues meeting za burtą, szef,vice szef i spin doktor na innych okrętach. Okręt PisKRaśnik tonieee.
Avatar
gość / 3 lutego 2017 o 07:54
0
Do krytyków: w d*pie byliście, g*wno widzieliście Cieszcie się, że w tym mieście są osoby, którym chce się coś robić, które poświęcają swój czas na różne inicjatywy Bo wy tylko siedzicie na d*pach, krytykujecie, ale do jakiejś pracy to już nikogo nie ma No ale ktoś musi robić za leniów i idiotów...
Avatar
kraśniczanka / 3 lutego 2017 o 01:31
0
Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie... Najlepiej jest siedzieć, nic nie robić i tylko narzekać i krytykować gdy ktoś robi "coś" i jeszcze w dodatku odnosi sukces... no ale przecież tych "nie robiących nic" ZAZDROŚĆ zżera, a nawet nie mają pojęcia ile to pracy człowieka kosztuje... chore to jest :/ przekonajcie się jak to jest - weźcie się za robotę i sami zorganizujcie coś fajnego.. zobaczymy ile się nazarabiacie.. kto wie, może akurat Kraśnik nowych "milionerów" dzięki temu pozyska... :/
Avatar
freddy / 29 stycznia 2017 o 16:18
0
Taaa .... Blues miting ... Wystarczy przejechać po Starym Kraśniku o 17.00, by zobaczyć szczere pustki .... Wyludnianie się naszej miejscowości to jest problem nr 1 dla władz, a nie "być lub nie być" dla jakiegoś spędu wyjców, którzy w sumie mają góra 150 fanów ... :(
Avatar
Mike / 21 stycznia 2017 o 09:43
0
Z wielu wypowiedzi wynika, że piszący myśli "Kraśnik to JA i moje poglądy i moje gusta" Zapomina jednak, że Kraśnik to również ONI!. Zapomina, że Burmistrz ma obowiązek wspomagania wszystkich inicjatyw obywatelskich! Zapomina że SUWEREN, to nie tylko część społeczeństwa, tylko cała społeczność Kraśnika. Zapomina o zasadzie pomocniczości! Wskazanie winnych poprzedników za zadłużenie CKiP, bez podania osób, jest wybiegiem ciekawym. Bo czy czasem to nie Pan z Biłgoraja, zadłużenia poczynił? Wieloletni "opiekun" Władz Kraśnika?
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:37
0
miejscowy Polak... napisał:
W Kraśniku nie potrzebujemy jakiejś szemranej muzyki na buczeniu i pitoleniu polegającej. Kultura ma wnosić jakieś wartości rozpoznawalne, życiowe, bliżej wrażliwego człowieka i miłe dla wprawnego ucha charyzmatycznego melomana.  Nasza regionalna kultura opierająca się na pieśniach religijnych, gminnych i ludowych w pełni wystarcza jako nośnik poznawczy dla wszystkich zacnych ludzi!
Co za debil chcący się przebrać za intelektualistę? To pewnie ten durny A., bo on taki mundry, że aż idiota.
Co za debil chcący się przebrać za intelektualistę? To pewnie ten durny A., bo on taki mundry, że aż idiota. rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:32
0
M.Jaroszek napisał:
Mozna przenieść Blues Meeting do innego miasta w regionie.  Jesli to rozpoznawalny brand. Czemu Nie
A przenoście sobie! Najlepiej niech go weźmie Owsiak do Kostrzynia, bo tam jest miejsce dla wszelkiego rodzaju leserów, obiboków i patologii.
Avatar
gość / 20 stycznia 2017 o 11:27
0
miejscowy Polak... napisał:
W Kraśniku nie potrzebujemy jakiejś szemranej muzyki na buczeniu i pitoleniu polegającej. Kultura ma wnosić jakieś wartości rozpoznawalne, życiowe, bliżej wrażliwego człowieka i miłe dla wprawnego ucha charyzmatycznego melomana.  Nasza regionalna kultura opierająca się na pieśniach religijnych, gminnych i ludowych w pełni wystarcza jako nośnik poznawczy dla wszystkich zacnych ludzi!
miejscowy Polak... napisał:
No, nie! Co za buraczany szemrany religijno-gminno charyzmatyczny matoł? Jak można takie brednie wypisywać siląc się na intelektualny bełkot? Ty jesteś mały i głupi wieśniak, idź się popisywać wśród takich jak ty, a nie będziesz się nadymał i udawał kogoś mądrego! Nie dała ci Bozia rozumu, to siedź cicho i głosu nie zabieraj analfabeto i liżydu..!
rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 00:05
0
Uzdrowiciel wspomaga bluesa ?
Avatar
real / 15 stycznia 2017 o 11:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Opowieści Muszyńskiego byłyby prawdziwe, gdyby nie zapomniał dodać ile kasy za to przytulał i jakie były jego kolejne żądania. Chłop po prostu z dyrektorowania podrzędnym festiwalem się utrzymywał. Każdy by chciał zrobić jednodniową imprezę, gdzie wykonawców jest więcej niż widzów i przytulić ze 40 000 zł. Od starosty dostał z 8 tys. i teraz pieje peany na jego cześć. Niech sobie starosta bierze to spektakularne wydarzenie, bo przecież od bluesa do wsi tak blisko. Samozwaniec chyba nie będzie miał za co żyć, ale chociaż słoma z butów w końcu wyszła...
Nie da się ukryć, że w dużej części to prawda! Trochę zawyżyłeś honorarium ale poza tym nic dodać nic ująć :)
Nie da się ukryć, że w dużej części to prawda! Trochę zawyżyłeś honorarium ale poza tym nic dodać nic ująć :) rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 21:22
0
w 2014 wykorzystali politycznie i teraz nie potrzebują :) oby tak dalej. Największy propagandzista za burtą, promocja przez blues meeting za burtą, szef,vice szef i spin doktor na innych okrętach. Okręt PisKRaśnik tonieee.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lutnia na wiosnę chce powalczyć o awans

Lutnia na wiosnę chce powalczyć o awans 0 0

Lutnia Piszczac zajęła na półmetku rozgrywek pierwsze miejsce. Trener Henryk Grodecki: można było zgromadzić jeszcze więcej punktów

Taniej z kartą seniora w ręku. Nowe miejsca na liście ze zniżkami

Taniej z kartą seniora w ręku. Nowe miejsca na liście ze zniżkami 0 0

Zamość. Miasto aktualizuje listę miejsc, które honorują Zamojską Kartę Seniora. To przedsiębiorcy, firmy i instytucje oferujący zniżki mieszkańcom w wieku 60+. Wysokość ulg i zasady korzystania zależą wyłącznie od partnerów programu

Tranzyt Merkurego na tle Słońca. Niezwykłe zjawisko było widoczne w Polsce [wideo]
film

Tranzyt Merkurego na tle Słońca. Niezwykłe zjawisko było widoczne w Polsce [wideo] 0 0

W poniedziałek (11.11) doszło do tranzytu Merkurego, czyli przejścia pierwszej i najmniejszej planety Układu Słonecznego przed tarczą Słońca. Zjawisko było widoczne częściowo w Polsce.

Skarby Ziemi - Giełda Minerałów i Biżuterii
16 listopada 2019, 10:00

Skarby Ziemi - Giełda Minerałów i Biżuterii 0

W dniach 16-17 listopada 2019 serdecznie zapraszamy na Giełdę Minerałów i Biżuterii „Skarby Ziemi”, która jest organizowana już po raz 52 w Lublinie przy Akademickiej 15. Giełda jest doskonałą okazją do podziwiania minerałów, skamieniałości, meteorytów, kamiennych ozdób, bursztynów, pereł oraz wyrobów wykonanych ze skarbów natury.

Puławy: Budżet miasta na 2020 rok. Planują rekordowo wysokie wydatki

Puławy: Budżet miasta na 2020 rok. Planują rekordowo wysokie wydatki 5 8

Trwają ostatnie prace nad projektem budżetu miasta Puławy na rok 2020. Dokument ma być gotowy przed 15 listopada. Z tego co wiemy, będzie on rekordowy pod wieloma względami. Zarówno pod względem wydatków, środków na inwestycje, jak i zadłużenia.

Porażki Padwy Zamość i Azotów II Puławy, AZS AWF wygrał z KSZO

Porażki Padwy Zamość i Azotów II Puławy, AZS AWF wygrał z KSZO 0 1

Długi weekend mile wspominać będą zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska, którzy wygrali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Gorycz porażki musiały przełknąć rezerwy Azotów Puławy i pierwszy raz w sezonie były lider MKS Padwa Zamość

Kwitły i pachniały. Skoszą wszystkie łąki kwietne w Lublinie
galeria

Kwitły i pachniały. Skoszą wszystkie łąki kwietne w Lublinie 7 27

Do weekendu skoszone mają być wszystkie kwietne łąki założone na zlecenie miasta. Nie wszystkim się to podoba. – Jak te rośliny mają się wysiać? – irytuje się nasza Czytelniczka oburzona ścięciem kwiatów na al. Unii Lubelskiej. – Po przymrozkach wyglądałyby nieestetycznie – tłumaczą miejscy urzędnicy.

Wieczór poezji Krzysztofa Gryko w Puławach
13 listopada 2019, 18:00

Wieczór poezji Krzysztofa Gryko w Puławach 0 0

W środę, 13 listopada o godz. 18 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędzie się wieczór poezji Krzysztofa Gryko.

Premier Mateusz Morawiecki pisze do szefa Netflixa w sprawie "nieścisłości historycznych" w jednym z seriali

Premier Mateusz Morawiecki pisze do szefa Netflixa w sprawie "nieścisłości historycznych" w jednym z seriali 0 6

- Nie ma wątpliwości, że te obozy były prowadzone przez Niemców - pisze premier Rzeczypospolitej Mateusz Morawiecki w swoim liście do Reeda Hastingsa, szefa platformy Netflix. - Jesteśmy świadomi sytuacji związanej z produkcją "Iwan Groźny z Treblinki" i bacznie się jej przyglądamy - odpowiada rzecznik amerykańskiego giganta, cytowany przez "Washington Post".

16-latka zgwałcona w Okunince? Wszystko pokazał monitoring

16-latka zgwałcona w Okunince? Wszystko pokazał monitoring 91 0

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. 22-latka oskarżanego o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny w Okunince - informuje Super Tydzień Chełmski

Ukraina w Centrum Lublina - Festiwal Kultury Ukraińskiej
14 listopada 2019, 8:00

Ukraina w Centrum Lublina - Festiwal Kultury Ukraińskiej 0 0

W dniach 14-17 listopada w różnych częściach miasta odbędą się wydarzenia w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Ukraina w Centrum Lublina. To już 12. odsłona festiwalu.

Polska - Hiszpania. Dzisiaj Biało-Czerwone zagrają na Arenie Lublin

Polska - Hiszpania. Dzisiaj Biało-Czerwone zagrają na Arenie Lublin 0 0

Dzisiaj o godz. 18 na Arenie Lublin odbędzie się mecz Polska – Hiszpania. To spotkanie dla Biało-Czerwonych będzie inauguracją eliminacji mistrzostw Europy

Ranking miast dla młodych ludzi. Lublin wypadł słabo. W czym przegrywamy z innymi?
Raport

Ranking miast dla młodych ludzi. Lublin wypadł słabo. W czym przegrywamy z innymi? 7 69

Lublin znalazł się poza pierwszą dziesiątką miast najbardziej przyjaznych młodym ludziom. Ranking objął wszystkie miasta na prawach powiatu, a jest ich 66. Jak wypadli inni przedstawiciele naszego regionu? Zamość znalazł się na 19. miejscu, Biała Podlaska na 41., zaś Chełm jest dopiero piąty od końca.

"Magia starego kina" w Filharmonii
22 listopada 2019, 19:00

"Magia starego kina" w Filharmonii 0 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na wyjątkowy koncert symfoniczny polskich przebojów muzyki filmowej "Magia starego kina". Wydarzenie będzie miało miejsce 22 listopada o godz. 19.

Park Jana Pawła II w Lublinie już jest dłuższy. A będzie znacznie ciekawszy [zdjęcia]
galeria

Park Jana Pawła II w Lublinie już jest dłuższy. A będzie znacznie ciekawszy [zdjęcia] 27 13

Jeszcze w tym miesiącu powinno się zakończyć urządzanie nowej części parku Jana Pawła II wzdłuż os. Górki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!