Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

27 lutego 2017 r.
15:19

Kraśnik: Kogo dotknie reforma edukacji

2 33 A A
Gimnazjum nr 1 w Kraśniku
Gimnazjum nr 1 w Kraśniku (fot. Google Street View)

Nie będzie nowej szkoły podstawowej, ma zaś powstać miejskie liceum ogólnokształcące. W związku z reformą oświaty nieco zmienią się obwody szkół. Zmiany związane z wygaszeniem gimnazjów najbardziej mogą dotknąć nauczycieli wychowania fizycznego i języka angielskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas ostatniej sesji miejscy radni podjęli uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

– Wszystkie szkoły podstawowe istniejące w mieście chcemy utrzymać, nie przekształcając w żadną filię, nie łącząc z żadną inną placówką – powiedziała radnym Marzena Pomykalska, zastępca burmistrza Kraśnika.

W mieście działa obecnie sześć podstawówek, jedna ze szkół wchodzi w skład zespołu. W związku z reformą oświaty, która wejdzie w życie we wrześniu, nie powstanie żadna nowa podstawówka. Z kolei Gimnazjum nr 2, które wschodzi w skład Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 (w starej dzielnicy Kraśnika) stanie się od 1 września ośmioletnią szkołą podstawową z oddziałami gimnazjalnymi. Natomiast drugie, funkcjonujące jako samodzielna szkoła – Gimnazjum nr 1 (dzielnica fabryczna), władze miasta chcą z dniem 1 września 2018 r. przekształcić w trzyletnie liceum ogólnokształcące, o ile na założenie i prowadzenie takiej szkoły przez miasto wyrazi zgodę powiat kraśnicki.

Ponieważ w dzielnicy fabrycznej funkcjonują dwie duże szkoły – SP nr 5 i SP nr 6, a po wygaszanym PG nr 1 zostanie budynek, władze Kraśnika analizowały różne scenariusze. Jednym z nich miało być połączenie SP 5 i PG nr 1. – W wyniku konsultacji odstąpiliśmy od niego. Mając na uwadze głosy mieszkańców dzielnicy fabrycznej uszanowaliśmy autonomię tej szkoły – tłumaczyła Pomykalska.

Pomysł ten pojawił się również w kontekście „troski o pracę nauczycieli”. – I może rzeczywiście byłoby to najlepszym pomysłem, gdyby nie fakt, że Gimnazjum nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 5 nie są szkołami co do wielkości równoważnymi – podkreślała Pomykalska. – Czyli jeśli z Gimnazjum nr 1 wychodzi 6 oddziałów, to w „piątce” od 1 września mamy 3 klasy siódme. I to absolutnie żadnego problemu kadrowego nam nie rozwiąże.

Zdaniem urzędników z przeprowadzonych przez nich analiz – trzecia podstawówka w dzielnicy fabrycznej również nie wchodzi w grę. Nie będzie aż tylu uczniów.

Poza kwestią nowego liceum, w związku z reformą mają zmienić się nieco obwody szkół podstawowych.

A co z nauczycielami? – Będziemy w stanie, w zdecydowanej większości zapewnić pracę nauczycielom – mówi Pomykalska.

Problem jest z nauczycielami wychowania fizycznego i języka angielskiego, ponieważ w gimnazjach zajęcia z tych przedmiotów odbywają się w grupach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonim / 7 marca 2017 r. o 12:36
0
Mają, ale nie powstaną... mogżna się zakładać. Tak samo jak miało nie być zwalniania nauczycieli, a okazuje się że i owszem będą zwolnienia. Skoro minister Zalewska zrobiła, to co zrobiła, to samorząd winien pomyśleć rozsądnie. Mają wspaniały, duży budynek, super bazę sportową, stołówkę i wymyślili że podstawówkę nadal będą trzymać w jakiejś klitce na skraju lasu, na końcu miasta, bez sali gimnastycznej, gdzie trzeba będzie gonić dzieci na dwie zmiany. BEZ SENSU!!! Rozmawiam na mieście z ludźmi i nikt nie ma nic przeciwko, w tym rodzice dzieci obecnie uczących się w SP5 żeby przenieść się do nowego budynku. Szkoła w środku miasta, nikt daleko by nie miał. No ale myśliciel na Lubelskiej wymyślił i całkowicie się z tym zgadza. Inną sprawą jest, że nikt w tym kraju nie wie i nie usłyszał wiarygodnego uzasadnienia tej reformy.
Mają, ale nie powstaną... mogżna się zakładać. Tak samo jak miało nie być zwalniania nauczycieli, a okazuje się że i owszem będą zwolnienia. Skoro minister Zalewska zrobiła, to co zrobiła, to samorząd winien pomyśleć rozsądnie. Mają wspaniały, duży budynek, super bazę sportową, stołówkę i wymyślili że podstawówkę nadal będą trzymać w jakiejś klitce na skraju lasu, na końcu miasta, bez sali gimnastycznej, gdzie trzeba będzie gonić dzieci na dwie zmiany. BEZ SENSU!!! Rozmawiam na mieście z ludźmi i nikt nie ma nic przeciwko, w tym rodzice d... rozwiń
Avatar
ABC / 4 marca 2017 r. o 15:18
0
Odnośnie czego? A co sie tyczy reformy edukacji, to mają przeciez powstac szkoły branżowe, w których część nauczycieli gimnazjum pewnie tez znajdzie zatrudnienie.
Avatar
Gość / 4 marca 2017 r. o 14:02
0
Jakieś propozycje? Przykłady? Bardzo proszę. Chętnie przeczytam.
Avatar
ABC / 4 marca 2017 r. o 09:10
0
Człowieku my rozmawiamy o miescie i jego samąrzadzie, a nie o władzy centralnej i jej dokonaniach, w których nie masz najmniejszego udziału. Gdyby czas przemian w kraju, a jak wiadomo swego czasu bardzo bliskimi współpracownikami Wałesy byli bracia Kaczyńscy, nie pozbawiał polskich rodzin godnosci, nie musieli by jej odzyskiwać poprzez rozdawnictwo publicznych pieniedzy. I jest mase rodzin, którym tej godnosci nie zwrócono i wielu już nie żdążą zwrócic. 500+ doprowadziło do sytuacji, ze leniom, którym sie nie chce podjac pracy lepiej sie zyje niz rodzinom cieżko pracującym i płacącym podatki. Inna sprawa to to, ze godność ludzka nie polega na przyjmowaniu rozdawanych pieniędzy i to niezaleznie czy sa one komus potrzebne czy tez nie. Godnosc ludzka to praca dla ludzi i godne wynagrodzenie za tę pracę, które pozwoli na godne życie rodzinom. A tak pojmowana godność przez PiS, w formie rozdawnictwa rodzi tylko cwaniaków, kombinatorów i naciągaczy. I o przywracaniu godnosci ludziom przez PIS mogłabym ci jeszcze duzo powiedziec, jak chociazby o utrzymywaniu niekonstytucyjnych przepisów, które preferują cwaniaków i naciągaczy.
Człowieku my rozmawiamy o miescie i jego samąrzadzie, a nie o władzy centralnej i jej dokonaniach, w których nie masz najmniejszego udziału. Gdyby czas przemian w kraju, a jak wiadomo swego czasu bardzo bliskimi współpracownikami Wałesy byli bracia Kaczyńscy, nie pozbawiał polskich rodzin godnosci, nie musieli by jej odzyskiwać poprzez rozdawnictwo publicznych pieniedzy. I jest mase rodzin, którym tej godnosci nie zwrócono i wielu już nie żdążą zwrócic. 500+ doprowadziło do sytuacji, ze leniom, którym sie nie chce podjac pracy lepiej sie zyj... rozwiń
Avatar
Gość / 4 marca 2017 r. o 08:34
0
Nie dbam o to co ci się wydaje. Twoje zwidy to twój problem. Ale pora uszanować to, co obecna władza w kraju zrobiła dla ludzi: rodziny odzyskały godność i jeśli wypali m+, to młodzi ludzie będą mogli zakładać rodziny i żyć w miarę normalnie. Robią to, o czym PO z PSL gadali przez 8 lat. Wrzaski złodziejskiej sitwy łatwo wyciszyć oglądając np. nocną zmianę. Polecam. Krótko, a dobitnie.
Avatar
Gość / 4 marca 2017 r. o 08:26
0
Oj, przewraca sie w głowach politycznym pachołkom. Wydaje im sie , że ludzie ich na swoich bogów wybrali. Pachole, niech do ciebie dotrze, że ty masz mieszkancom słuzyć, a nie posłowi i burmistrzowi.
Avatar
ABC / 3 marca 2017 r. o 21:57
0
Ludzie wybrali swoich reprezentantów, żeby rzadzili mądrze, z głową, wypełniali ich wolę, a nie tak jak się im samym podoba, wbrew woli swoich wyborców. Chyba tej zasadniczej róznicy nie pojmujesz. Inna sprawa, ze to okazywana wyborcom arogacja ich przedstawicieli zniechęca ludzi do wyborów i uczestniczą w nich przewaznie ludzie, którzy mają interes w wyborze scisle okreslonego kandyda.I jakby co ja nie mam powodów czuc nienawisci do PiSu, bo mnie jest kazde jedno ugrupowanie całkowicie obojętne. I nie żadna cisza, bo coś mi sie wydaje, że taki wazny sie czujesz, że chcesz tu dyktaturę stosowac.
Ludzie wybrali swoich reprezentantów, żeby rzadzili mądrze, z głową, wypełniali ich wolę, a nie tak jak się im samym podoba, wbrew woli swoich wyborców. Chyba tej zasadniczej róznicy nie pojmujesz. Inna sprawa, ze to okazywana wyborcom arogacja ich przedstawicieli zniechęca ludzi do wyborów i uczestniczą w nich przewaznie ludzie, którzy mają interes w wyborze scisle okreslonego kandyda.I jakby co ja nie mam powodów czuc nienawisci do PiSu, bo mnie jest kazde jedno ugrupowanie całkowicie obojętne. I nie żadna cisza, bo coś mi sie wydaje, że ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2017 r. o 19:44
0
Co ty bredzisz o przynależności partyjnej? To, że ty jesteś przesiąknięty czerwonym liberalizmem /to taki wynalazek kodziarstwa/, nie znaczy, że normalni ludzie nie mają prawa samodzielnego myślenia i nie mogą samodzielnie decydować o tym, co dla nich jest dobre, a co nie. Co ty bredzisz o poklaskach? No i w ogóle: przestań bredzić, bo z tej nienawiści do PiSu wszystko ci się pomieszało. Wyluzuj, napij się wody i zrozum: wybory były, ludzie wybrali. A teraz cisza!
Avatar
ABC / 3 marca 2017 r. o 17:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Normalni? Nie żartuj! Normalni to już parę lat temu wyjechali z tego miasta, bo w nim się nie dało żyć. Pamiętamy czasy, kiedy w szkołach były stołówki, lekarze, pielęgniarki, księgowe, woźne. Były sks-y dla dzieciaków. A potem nastało PO i zrobiła się czarna dziura.
Za mało znasz życie i patrzysz na niego przez pryzmat swojej politycznej przynaleznosci. Młodzi mogą wyjechac, bo zycie dopiero przed nimi, ale nie starsi. Oczekujesz od nich, ze pozamykaja domy, rzucą prace i powyjezdzają na niepewny los. Krasnik nie jest miejscem odosobnionym, gdzie trudno o prace,szczególnie kiedy nie jest sie juz młodym. Teraz w szkołach tez jest wszystko, tylko ze przeszło to w prywatne ręce. A obiadów dzieciom tez nikt za darmo nie dawał.Ale tobie chyba bardzo podoba się rozdawnictwo, co byś mógł poklaski zbierać.
Za mało znasz życie i patrzysz na niego przez pryzmat swojej politycznej przynaleznosci. Młodzi mogą wyjechac, bo zycie dopiero przed nimi, ale nie starsi. Oczekujesz od nich, ze pozamykaja domy, rzucą prace i powyjezdzają na niepewny los. Krasnik nie jest miejscem odosobnionym, gdzie trudno o prace,szczególnie kiedy nie jest sie juz młodym. Teraz w szkołach tez jest wszystko, tylko ze przeszło to w prywatne ręce. A obiadów dzieciom tez nikt za darmo nie dawał.Ale tobie chyba bardzo podoba się rozdawnictwo, co byś mógł pokla... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2017 r. o 14:48
0
Normalni? Nie żartuj! Normalni to już parę lat temu wyjechali z tego miasta, bo w nim się nie dało żyć. Pamiętamy czasy, kiedy w szkołach były stołówki, lekarze, pielęgniarki, księgowe, woźne. Były sks-y dla dzieciaków. A potem nastało PO i zrobiła się czarna dziura.
Avatar
anonim / 7 marca 2017 r. o 12:36
0
Mają, ale nie powstaną... mogżna się zakładać. Tak samo jak miało nie być zwalniania nauczycieli, a okazuje się że i owszem będą zwolnienia. Skoro minister Zalewska zrobiła, to co zrobiła, to samorząd winien pomyśleć rozsądnie. Mają wspaniały, duży budynek, super bazę sportową, stołówkę i wymyślili że podstawówkę nadal będą trzymać w jakiejś klitce na skraju lasu, na końcu miasta, bez sali gimnastycznej, gdzie trzeba będzie gonić dzieci na dwie zmiany. BEZ SENSU!!! Rozmawiam na mieście z ludźmi i nikt nie ma nic przeciwko, w tym rodzice dzieci obecnie uczących się w SP5 żeby przenieść się do nowego budynku. Szkoła w środku miasta, nikt daleko by nie miał. No ale myśliciel na Lubelskiej wymyślił i całkowicie się z tym zgadza. Inną sprawą jest, że nikt w tym kraju nie wie i nie usłyszał wiarygodnego uzasadnienia tej reformy.
Mają, ale nie powstaną... mogżna się zakładać. Tak samo jak miało nie być zwalniania nauczycieli, a okazuje się że i owszem będą zwolnienia. Skoro minister Zalewska zrobiła, to co zrobiła, to samorząd winien pomyśleć rozsądnie. Mają wspaniały, duży budynek, super bazę sportową, stołówkę i wymyślili że podstawówkę nadal będą trzymać w jakiejś klitce na skraju lasu, na końcu miasta, bez sali gimnastycznej, gdzie trzeba będzie gonić dzieci na dwie zmiany. BEZ SENSU!!! Rozmawiam na mieście z ludźmi i nikt nie ma nic przeciwko, w tym rodzice d... rozwiń
Avatar
ABC / 4 marca 2017 r. o 15:18
0
Odnośnie czego? A co sie tyczy reformy edukacji, to mają przeciez powstac szkoły branżowe, w których część nauczycieli gimnazjum pewnie tez znajdzie zatrudnienie.
Avatar
Gość / 4 marca 2017 r. o 14:02
0
Jakieś propozycje? Przykłady? Bardzo proszę. Chętnie przeczytam.
Avatar
ABC / 4 marca 2017 r. o 09:10
0
Człowieku my rozmawiamy o miescie i jego samąrzadzie, a nie o władzy centralnej i jej dokonaniach, w których nie masz najmniejszego udziału. Gdyby czas przemian w kraju, a jak wiadomo swego czasu bardzo bliskimi współpracownikami Wałesy byli bracia Kaczyńscy, nie pozbawiał polskich rodzin godnosci, nie musieli by jej odzyskiwać poprzez rozdawnictwo publicznych pieniedzy. I jest mase rodzin, którym tej godnosci nie zwrócono i wielu już nie żdążą zwrócic. 500+ doprowadziło do sytuacji, ze leniom, którym sie nie chce podjac pracy lepiej sie zyje niz rodzinom cieżko pracującym i płacącym podatki. Inna sprawa to to, ze godność ludzka nie polega na przyjmowaniu rozdawanych pieniędzy i to niezaleznie czy sa one komus potrzebne czy tez nie. Godnosc ludzka to praca dla ludzi i godne wynagrodzenie za tę pracę, które pozwoli na godne życie rodzinom. A tak pojmowana godność przez PiS, w formie rozdawnictwa rodzi tylko cwaniaków, kombinatorów i naciągaczy. I o przywracaniu godnosci ludziom przez PIS mogłabym ci jeszcze duzo powiedziec, jak chociazby o utrzymywaniu niekonstytucyjnych przepisów, które preferują cwaniaków i naciągaczy.
Człowieku my rozmawiamy o miescie i jego samąrzadzie, a nie o władzy centralnej i jej dokonaniach, w których nie masz najmniejszego udziału. Gdyby czas przemian w kraju, a jak wiadomo swego czasu bardzo bliskimi współpracownikami Wałesy byli bracia Kaczyńscy, nie pozbawiał polskich rodzin godnosci, nie musieli by jej odzyskiwać poprzez rozdawnictwo publicznych pieniedzy. I jest mase rodzin, którym tej godnosci nie zwrócono i wielu już nie żdążą zwrócic. 500+ doprowadziło do sytuacji, ze leniom, którym sie nie chce podjac pracy lepiej sie zyj... rozwiń
Avatar
Gość / 4 marca 2017 r. o 08:34
0
Nie dbam o to co ci się wydaje. Twoje zwidy to twój problem. Ale pora uszanować to, co obecna władza w kraju zrobiła dla ludzi: rodziny odzyskały godność i jeśli wypali m+, to młodzi ludzie będą mogli zakładać rodziny i żyć w miarę normalnie. Robią to, o czym PO z PSL gadali przez 8 lat. Wrzaski złodziejskiej sitwy łatwo wyciszyć oglądając np. nocną zmianę. Polecam. Krótko, a dobitnie.
Avatar
Gość / 4 marca 2017 r. o 08:26
0
Oj, przewraca sie w głowach politycznym pachołkom. Wydaje im sie , że ludzie ich na swoich bogów wybrali. Pachole, niech do ciebie dotrze, że ty masz mieszkancom słuzyć, a nie posłowi i burmistrzowi.
Avatar
ABC / 3 marca 2017 r. o 21:57
0
Ludzie wybrali swoich reprezentantów, żeby rzadzili mądrze, z głową, wypełniali ich wolę, a nie tak jak się im samym podoba, wbrew woli swoich wyborców. Chyba tej zasadniczej róznicy nie pojmujesz. Inna sprawa, ze to okazywana wyborcom arogacja ich przedstawicieli zniechęca ludzi do wyborów i uczestniczą w nich przewaznie ludzie, którzy mają interes w wyborze scisle okreslonego kandyda.I jakby co ja nie mam powodów czuc nienawisci do PiSu, bo mnie jest kazde jedno ugrupowanie całkowicie obojętne. I nie żadna cisza, bo coś mi sie wydaje, że taki wazny sie czujesz, że chcesz tu dyktaturę stosowac.
Ludzie wybrali swoich reprezentantów, żeby rzadzili mądrze, z głową, wypełniali ich wolę, a nie tak jak się im samym podoba, wbrew woli swoich wyborców. Chyba tej zasadniczej róznicy nie pojmujesz. Inna sprawa, ze to okazywana wyborcom arogacja ich przedstawicieli zniechęca ludzi do wyborów i uczestniczą w nich przewaznie ludzie, którzy mają interes w wyborze scisle okreslonego kandyda.I jakby co ja nie mam powodów czuc nienawisci do PiSu, bo mnie jest kazde jedno ugrupowanie całkowicie obojętne. I nie żadna cisza, bo coś mi sie wydaje, że ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2017 r. o 19:44
0
Co ty bredzisz o przynależności partyjnej? To, że ty jesteś przesiąknięty czerwonym liberalizmem /to taki wynalazek kodziarstwa/, nie znaczy, że normalni ludzie nie mają prawa samodzielnego myślenia i nie mogą samodzielnie decydować o tym, co dla nich jest dobre, a co nie. Co ty bredzisz o poklaskach? No i w ogóle: przestań bredzić, bo z tej nienawiści do PiSu wszystko ci się pomieszało. Wyluzuj, napij się wody i zrozum: wybory były, ludzie wybrali. A teraz cisza!
Avatar
ABC / 3 marca 2017 r. o 17:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Normalni? Nie żartuj! Normalni to już parę lat temu wyjechali z tego miasta, bo w nim się nie dało żyć. Pamiętamy czasy, kiedy w szkołach były stołówki, lekarze, pielęgniarki, księgowe, woźne. Były sks-y dla dzieciaków. A potem nastało PO i zrobiła się czarna dziura.
Za mało znasz życie i patrzysz na niego przez pryzmat swojej politycznej przynaleznosci. Młodzi mogą wyjechac, bo zycie dopiero przed nimi, ale nie starsi. Oczekujesz od nich, ze pozamykaja domy, rzucą prace i powyjezdzają na niepewny los. Krasnik nie jest miejscem odosobnionym, gdzie trudno o prace,szczególnie kiedy nie jest sie juz młodym. Teraz w szkołach tez jest wszystko, tylko ze przeszło to w prywatne ręce. A obiadów dzieciom tez nikt za darmo nie dawał.Ale tobie chyba bardzo podoba się rozdawnictwo, co byś mógł poklaski zbierać.
Za mało znasz życie i patrzysz na niego przez pryzmat swojej politycznej przynaleznosci. Młodzi mogą wyjechac, bo zycie dopiero przed nimi, ale nie starsi. Oczekujesz od nich, ze pozamykaja domy, rzucą prace i powyjezdzają na niepewny los. Krasnik nie jest miejscem odosobnionym, gdzie trudno o prace,szczególnie kiedy nie jest sie juz młodym. Teraz w szkołach tez jest wszystko, tylko ze przeszło to w prywatne ręce. A obiadów dzieciom tez nikt za darmo nie dawał.Ale tobie chyba bardzo podoba się rozdawnictwo, co byś mógł pokla... rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2017 r. o 14:48
0
Normalni? Nie żartuj! Normalni to już parę lat temu wyjechali z tego miasta, bo w nim się nie dało żyć. Pamiętamy czasy, kiedy w szkołach były stołówki, lekarze, pielęgniarki, księgowe, woźne. Były sks-y dla dzieciaków. A potem nastało PO i zrobiła się czarna dziura.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Milczący protest na schodach Ratusza. "Moja macica, nie wasz inkubator"

Milczący protest na schodach Ratusza. "Moja macica, nie wasz inkubator"

Dziś o godz. 19.30 kilkanaście młodych kobiet w "milczącym proteście" usiadło na schodach lubelskiego Ratusza. Jutro zapalą znicze przed siedzibą parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Milionerzy. Oto pytanie za milion jakie usłyszał policjant z Lublina

Milionerzy. Oto pytanie za milion jakie usłyszał policjant z Lublina

Obstawiał dobrze, ale ostatecznie nie zaryzykował. I z walki o milion złotych się wycofał. Niemniej Łukasz Grymuza z Lublina wygrał w Milionerach TVN i tak bardzo duże pieniądze.

Liga Europy. Lech Poznań postraszył Benfikę Lizbona
film

Liga Europy. Lech Poznań postraszył Benfikę Lizbona

Lech Poznań zainaugurował rozgrywki w Lidze Europy od porażki z Benfiką Lizbona. Mimo to zawodnicy „Kolejorza” pokazali się z bardzo dobrej strony na tle o wiele silniejszego rywala

Nowy system z używanych rowerów. Co dalej z Lubelskim Rowerem Miejskim?

Nowy system z używanych rowerów. Co dalej z Lubelskim Rowerem Miejskim?

Tylko do końca października ma działać system Lubelskiego Roweru Miejskiego, który służył mieszkańcom od września 2014 r. Umowa pomiędzy miastem a jego operatorem wygaśnie z końcem roku. Urząd Miasta twierdzi, że do wiosny uruchomi nowy system wykorzystujący… używane od lat rowery

Alicja Tracz w Eurowizji Junior. Jutro premiera teledysku do jej piosenki "I’ll Be Standing"
film

Alicja Tracz w Eurowizji Junior. Jutro premiera teledysku do jej piosenki "I’ll Be Standing"

Na jutro została zaplanowana premiera teledysku do piosenki reprezentantki Polski na Eurowizję Junior Ali Tracz, zatytułowanej "I’ll Be Standing". Finał konkursu odbędzie się w Warszawie 29 listopada. Teledysk do piosenki pochodzącej ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego 10-latki będzie można obejrzeć w porannym programie TVP2 i na YouTube.

Sejm jest za dodatkami dla lekarzy i prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek
COVID-19

Sejm jest za dodatkami dla lekarzy i prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

Henryka Strojnowska znów pozywa marszałka. I ponownie za zwolnienie z pracy

Henryka Strojnowska znów pozywa marszałka. I ponownie za zwolnienie z pracy

Działaczka PO, którą sąd przywrócił do pracy, nie przyjęła ultimatum marszałka Jarosława Stawiarskiego. Co więcej Henryka Strojnowska pozwała do sądu władze województwa.

Milczący protest w Sejmie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "Właśnie zapadł quasi wyrok na kobiety"
film

Milczący protest w Sejmie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "Właśnie zapadł quasi wyrok na kobiety"

Warszawa. Posłanki Lewicy w milczeniu, stając obok siebie, zaprotestowały w Sejmie przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiej wady płodu.

Zderzenie audi i toyoty w centrum Lublina. Jednego z kierowców szuka policja
ALARM24

Zderzenie audi i toyoty w centrum Lublina. Jednego z kierowców szuka policja

Policjanci poszukują kierowcy audi. Samochód, którym kierował zderzył się dziś po południu na ul. Muzycznej w Lublinie z toyotą. Jeden z samochodów przewrócił się na bok.

Po tragicznej śmierci kobiety na S17 koło Lublina. Drogowcy zabezpieczają wiadukty

Po tragicznej śmierci kobiety na S17 koło Lublina. Drogowcy zabezpieczają wiadukty

O tym wypadku było głośno w całej Polsce. W lipcu ub.r. na drodze ekspresowej zginęła młoda kobieta, kierowca ciężarówki. Skoczyła przez barierkę wiaduktu i spadła w przepaść między przęsłami. Drogowcy zaczynają zabezpieczać takie miejsca. U nas akcja zacznie się właśnie od Natalina, miejsca tragedii sprzed ponad roku.

Zmarł Mieczysław Janik, wieloletni prezes Apisu. Nie żyje także Leszek Wertejuk, prezes FC „Pszczółka”

Zmarł Mieczysław Janik, wieloletni prezes Apisu. Nie żyje także Leszek Wertejuk, prezes FC „Pszczółka”

To czarny dzień dla przedsiębiorczości w Lublinie. Nie żyje Mieczysław Janik, wieloletni prezes Spółdzielni Pszczelarskiej Apis i działacz ruchu spółdzielczego. W czwartek nadeszła także wiadomość o śmierci Leszka Wertejuka, prezesa Fabryki Cukierków „Pszczółka”.

Kończy się działanie Lubelskiego Roweru Miejskiego. To już ostatni taki sezon

Kończy się działanie Lubelskiego Roweru Miejskiego. To już ostatni taki sezon

Tylko do końca października będzie działać sieć Lubelskiego Roweru Miejskiego – ogłosił Urząd Miasta. To już definitywne pożegnanie z systemem, który służył Lublinowi od września 2014 r.

Mecz Motor Lublin – Bytovia odwołany z powodu koronawirusa

Mecz Motor Lublin – Bytovia odwołany z powodu koronawirusa

Zaplanowany na najbliższą sobotę mecz Motoru Lublin z Bytovią nie dojdzie do skutku. W środę żółto-biało-niebiescy poinformowali o jednym, pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa w drużynie. A w czwartek Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował o odwołaniu zawodów.

Lublin podzielił pieniądze dla działkowców. Kto dostał najwięcej?
galeria

Lublin podzielił pieniądze dla działkowców. Kto dostał najwięcej?

Ponad 2 mln zł mają dostać z kasy miasta ogrody działkowe na takie inwestycje, jak doprowadzenie prądu, remont ogrodzenia lub oświetlenie. Pieniądze zostały wczoraj oficjalnie podzielone przez Urząd Miasta. Jedna trzecia funduszy ma trafić do Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kalina”.

Milionerzy: Hubert Urbański zada dziś pytanie za milion. Usłyszy je policjant z Lublina
film

Milionerzy: Hubert Urbański zada dziś pytanie za milion. Usłyszy je policjant z Lublina

Już wiadomo, że dziś w programie Milionerzy na antenie TVN po raz kolejny padnie pytanie za milion. Usłyszy je policjant z Lublina Łukasz Grymuza.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.