Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 lutego 2012 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Kraśnik: Radni będą rozwozić posiłki dla bezdomnych

1 40 A A
Pomysłodawcy "Gorącego Patrolu” liczą, na pomoc MOPS-u, burmistrza i innych radnych (Jacek Świerczy
Pomysłodawcy \"Gorącego Patrolu” liczą, na pomoc MOPS-u, burmistrza i innych radnych (Jacek Świerczy

Dwóch radnych z Kraśnika będzie rozwozić gorący posiłek dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. Pierwszy patrol wyjedzie na ulice już w najbliższą sobotę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie robimy tego jako radni, tylko jako zwykli mieszkańcy naszego miasta – podkreśla Paweł Świderski, który razem ze swoim kolegą z Rady Tadeuszem Bartosiem organizuje "Gorący patrol”. – Liczy się tylko to, że zrobimy jakiś dobry uczynek i w te siarczyste mrozy pomożemy osobom potrzebującym. A wiem, że takich osób jest wiele.

Inicjatywa zrodziła się podczas rozmowy. – Ponieważ obaj podejmowaliśmy już wcześniej podobne inicjatywy – dodaje Świderski. – Najpierw myśleliśmy jednak o ustawieniu w mieście koksowników.

Dopiero później pojawiła się koncepcja "Gorącego patrolu” i rozwożenia posiłków osobom bezdomnym.
A takich nie brakuje. O ich bezpieczeństwo dbają m.in. strażnicy miejscy. – W największe mrozy sprawdzamy miejsca, w których przebywają bezdomni – zapewnia Jakub Bącal, komendant Straży Miejskiej w Kraśniku.
Od poniedziałku do piątku m.in. osoby bezdomne mogą korzystać z posiłków przygotowanych w stołówce "Kromka Chleba”. – W weekend nie ma takiej możliwości. Dlatego właśnie w soboty chcemy rozwozić zupę dla tych osób – tłumaczy Tadeusz Bartoś, drugi z radnych zaangażowany w akcję. Pierwszy patrol ruszy w najbliższą sobotę. – Będziemy odwiedzać miejsca zarówno w starej jak i nowej części miasta, w godzinach między 11 a 14. Zamówiliśmy ok. 100 litrów zupy.

– Będzie to grochówka z kiełbaską i pieczywem – zapowiada Świderski. – Postaraliśmy się zdobyć pieniądze na ten cel, od ludzi, którzy chcą pomóc. Na razie mamy zabezpieczone środki na jakiś miesiąc. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza akcja nie rozwiąże problemu biedy i bezdomności. Nasze działania są jednak doraźne. Będziemy odwiedzać miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Wiemy gdzie ich szukać. Na zupę zapraszamy również osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej, straciły pracę.

Inicjatorzy liczą, że akcja się rozszerzy. – Może uda się zebrać np. konserwy, które potem można byłoby rozdawać potrzebującym – podkreślają pomysłodawcy "Gorącego patrolu”.


Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wkurzony bezrobotny / 16 lutego 2012 o 17:02
0
zupka zupką a polityka polityką p. Bartoś!!!
Avatar
Marysieńka / 16 lutego 2012 o 08:13
0
Najwazniejsze, że wasze nieomylne mądrosci sa do tego stopnia dobre dla wszystkich, że az boicie sie pod nimi imiennie podpisać, żeby przypadkiem nikt sie nie dowiedział od jakich to mądrych głów pochodzą.
Avatar
Ktoś z gdzieś / 15 lutego 2012 o 21:48
0
madra inaczej, niech se używa babsko - jedyne co na świecie dla niej odpowiada to ona sama - i tyle!!!
Avatar
antymarysieńka / 15 lutego 2012 o 16:21
0
Nie prowadźccie jakichkolwiek dyskusji z tym wieśniackim, przekwitłym trollem, bo to obciach - czy nie widziecie, jak, i co toto pisze ? Ignorujcie troglodytkę !
Avatar
Marysieńka / 15 lutego 2012 o 08:45
0
[quote name='Sądiadka Marysieńki' timestamp='1329222824' post='596506']
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze możesz sobie ugotować gar zupy i rozwieść, Radni nie zastąpią MOPSu i innych instytucji, pomagają jak mogą i potrafią a ty jak zwykle jesteś najmądrzejsza ze wszystkich! Jak zwykle!!!
[/quote]

[quote name='MAły' timestamp='1329222914' post='596507']
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na termometrze cieplej było w niedzielę, niż w sobotę, więc chwała im za to - a ty weź się do roboty!!!
[/quote]

Co takiego chcecie udowodnić swoimi złośliwosciami?
Ma mnie co dziwic, gdyz "gorace patrole" zostały zorganizowane i nie tylko w naszym mieście w celu podania gorącego posiłku, byc może tego jedynego w ciągu całego dnia ze względu na przejmujące mrozy zimowej aury,podczas której szybciej dochodzi do wychładzania organizmu, a nie są ogólnym nastawieniem na dozywianie. I w takim przypadku bardziej zasadne wydaje sie podanie go chociażby w mroźna niedziele, pomimo, że była cieplejsza od poprzedzającej ją soboty niz np. w nadchodzącą i kolejne soboty, które moze i pewnie będą cieplejsze niż niedziela podczas której zaniechano przeprowadzenia akcji.
Nikt nie zmusza tych radnych do niesienia takiej pomocy, sami sie podjęli, ale nawet fakt, że jest to z ich strony pomoc oparta na dobrowolnosci nie znaczy, że nie mozna widzieć minusów w sposobie ich działania. Gdzie mając środki zabezpieczone na miesiąc, a wiec na kilka kolejnych sobót decydują sie na podawanie rozgrzewających posiłków w cieplejsze soboty niz w mroźna niedzielę.Całkiem tak jakby bardziej chodziło o rozłozenie akcji w czasie, żeby dłużej trawała, żeby mogła byc bardziej zauwazalna, niz wazniejszy był cel jakiemu miała posłużyć i jaka była jej większa potrzeba.
Ja w przeciwienstwie do ludzi korzystających z tej formy pomocy nie muszę wyrażać samej radości, ze w ogóle zostało mi coś rzucone i z tej wdzieczności,przemilczać, że cos mi sie w takim sposobie niesienia pomocy nie podoba.I w przeciwienstwie do radnych nie musze łapać punków, żeby sie obnosic ze swoją dobrocią.
I jakby co, nie wydaje mi sie, żeby cos robili za taki MOPS, który świadczy rózne formy pomocy na okrągło, a nie musi byc obliczony na takie sporadyczne akcje. Poza tyn w swoich formach pomocy związany jest ustawowo, a nie niesieniem pomocy z nastającą chwilą i to dla wszystkich chętnych chcących korzystac z tej pomocy.
[quote name='Sądiadka Marysieńki' timestamp='1329222824' post='596506']
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze możesz sobie ugotować gar zupy i rozwieść, Radni nie zastąpią MOPSu i innych instytucji, pomagają jak mogą i potrafią a ty jak zwykle jesteś najmądrzejsza ze wszystkich! Jak zwykle!!!
[/quote]

[quote name='MAły' timestamp='1329222914' post='596507']
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na t... rozwiń
Avatar
Miriam / 15 lutego 2012 o 07:51
0
[quote name='Gość' timestamp='1329253633' post='596727']
pewnie patrol POszedł do kościoła i nie miał kto obrać kartofelków
[/quote]
pewno tak i to cię boli mały człowieku...
Avatar
Gość / 14 lutego 2012 o 22:07
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
pewnie patrol POszedł do kościoła i nie miał kto obrać kartofelków
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
pewnie patrol POszedł do kościoła i nie miał kto obrać kartofelków rozwiń
Avatar
MAły / 14 lutego 2012 o 13:35
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na termometrze cieplej było w niedzielę, niż w sobotę, więc chwała im za to - a ty weź się do roboty!!!
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na termometrze cieplej był... rozwiń
Avatar
Sądiadka Marysieńki / 14 lutego 2012 o 13:33
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze możesz sobie ugotować gar zupy i rozwieść, Radni nie zastąpią MOPSu i innych instytucji, pomagają jak mogą i potrafią a ty jak zwykle jesteś najmądrzejsza ze wszystkich! Jak zwykle!!!
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze mo... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 14 lutego 2012 o 10:48
0
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
Avatar
wkurzony bezrobotny / 16 lutego 2012 o 17:02
0
zupka zupką a polityka polityką p. Bartoś!!!
Avatar
Marysieńka / 16 lutego 2012 o 08:13
0
Najwazniejsze, że wasze nieomylne mądrosci sa do tego stopnia dobre dla wszystkich, że az boicie sie pod nimi imiennie podpisać, żeby przypadkiem nikt sie nie dowiedział od jakich to mądrych głów pochodzą.
Avatar
Ktoś z gdzieś / 15 lutego 2012 o 21:48
0
madra inaczej, niech se używa babsko - jedyne co na świecie dla niej odpowiada to ona sama - i tyle!!!
Avatar
antymarysieńka / 15 lutego 2012 o 16:21
0
Nie prowadźccie jakichkolwiek dyskusji z tym wieśniackim, przekwitłym trollem, bo to obciach - czy nie widziecie, jak, i co toto pisze ? Ignorujcie troglodytkę !
Avatar
Marysieńka / 15 lutego 2012 o 08:45
0
[quote name='Sądiadka Marysieńki' timestamp='1329222824' post='596506']
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze możesz sobie ugotować gar zupy i rozwieść, Radni nie zastąpią MOPSu i innych instytucji, pomagają jak mogą i potrafią a ty jak zwykle jesteś najmądrzejsza ze wszystkich! Jak zwykle!!!
[/quote]

[quote name='MAły' timestamp='1329222914' post='596507']
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na termometrze cieplej było w niedzielę, niż w sobotę, więc chwała im za to - a ty weź się do roboty!!!
[/quote]

Co takiego chcecie udowodnić swoimi złośliwosciami?
Ma mnie co dziwic, gdyz "gorace patrole" zostały zorganizowane i nie tylko w naszym mieście w celu podania gorącego posiłku, byc może tego jedynego w ciągu całego dnia ze względu na przejmujące mrozy zimowej aury,podczas której szybciej dochodzi do wychładzania organizmu, a nie są ogólnym nastawieniem na dozywianie. I w takim przypadku bardziej zasadne wydaje sie podanie go chociażby w mroźna niedziele, pomimo, że była cieplejsza od poprzedzającej ją soboty niz np. w nadchodzącą i kolejne soboty, które moze i pewnie będą cieplejsze niż niedziela podczas której zaniechano przeprowadzenia akcji.
Nikt nie zmusza tych radnych do niesienia takiej pomocy, sami sie podjęli, ale nawet fakt, że jest to z ich strony pomoc oparta na dobrowolnosci nie znaczy, że nie mozna widzieć minusów w sposobie ich działania. Gdzie mając środki zabezpieczone na miesiąc, a wiec na kilka kolejnych sobót decydują sie na podawanie rozgrzewających posiłków w cieplejsze soboty niz w mroźna niedzielę.Całkiem tak jakby bardziej chodziło o rozłozenie akcji w czasie, żeby dłużej trawała, żeby mogła byc bardziej zauwazalna, niz wazniejszy był cel jakiemu miała posłużyć i jaka była jej większa potrzeba.
Ja w przeciwienstwie do ludzi korzystających z tej formy pomocy nie muszę wyrażać samej radości, ze w ogóle zostało mi coś rzucone i z tej wdzieczności,przemilczać, że cos mi sie w takim sposobie niesienia pomocy nie podoba.I w przeciwienstwie do radnych nie musze łapać punków, żeby sie obnosic ze swoją dobrocią.
I jakby co, nie wydaje mi sie, żeby cos robili za taki MOPS, który świadczy rózne formy pomocy na okrągło, a nie musi byc obliczony na takie sporadyczne akcje. Poza tyn w swoich formach pomocy związany jest ustawowo, a nie niesieniem pomocy z nastającą chwilą i to dla wszystkich chętnych chcących korzystac z tej pomocy.
[quote name='Sądiadka Marysieńki' timestamp='1329222824' post='596506']
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze możesz sobie ugotować gar zupy i rozwieść, Radni nie zastąpią MOPSu i innych instytucji, pomagają jak mogą i potrafią a ty jak zwykle jesteś najmądrzejsza ze wszystkich! Jak zwykle!!!
[/quote]

[quote name='MAły' timestamp='1329222914' post='596507']
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na t... rozwiń
Avatar
Miriam / 15 lutego 2012 o 07:51
0
[quote name='Gość' timestamp='1329253633' post='596727']
pewnie patrol POszedł do kościoła i nie miał kto obrać kartofelków
[/quote]
pewno tak i to cię boli mały człowieku...
Avatar
Gość / 14 lutego 2012 o 22:07
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
pewnie patrol POszedł do kościoła i nie miał kto obrać kartofelków
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
pewnie patrol POszedł do kościoła i nie miał kto obrać kartofelków rozwiń
Avatar
MAły / 14 lutego 2012 o 13:35
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na termometrze cieplej było w niedzielę, niż w sobotę, więc chwała im za to - a ty weź się do roboty!!!
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
ha, ha dobre - mądra inaczej się odezwała - u mnie na termometrze cieplej był... rozwiń
Avatar
Sądiadka Marysieńki / 14 lutego 2012 o 13:33
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze możesz sobie ugotować gar zupy i rozwieść, Radni nie zastąpią MOPSu i innych instytucji, pomagają jak mogą i potrafią a ty jak zwykle jesteś najmądrzejsza ze wszystkich! Jak zwykle!!!
[quote name='Marysieńka' timestamp='1329212935' post='596432']
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
[/quote]
Dziwi? Weź kobieto podnieś swoje cztery litery i weź się do robowy, zawsze mo... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 14 lutego 2012 o 10:48
0
Mnie to dziwi, dlaczego 'gorący patrol' działa tylko w sobotę, a w niedzielę już nie. Tym bardziej w taką mroźną , jaką ta była. Ideą "gorącego patrolu' jest bardziej dostarczenie ciepłego posiłku w takie najgorsze dla organizmu dni,niż w cieplejsze. A tu w mroźną niedzielę i to przy dniu świętym bidota została pozostawiona sama sobie.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 3

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 10

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 6

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!