Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 stycznia 2016 r.
19:16

Kraśnik: Strażnicy miejscy bardziej widoczni. Jest regulamin

Autor: Zdjęcie autora aa
0 21 A A

Będą patrole piesze ale też rowerowe oraz na skuterach. W godzinach wieczornych będą też jeździć autobusami. Wszystko po to, aby w mieście było bezpiecznie i czysto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na mocy zarządzenia burmistrza miasta wszedł w życie regulamin Straży Miejskiej w Kraśniku.

– To jest ubranie rzeczywistości w regulamin – wyjaśnia Jacek Lodowski, komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. – Nie oznacza to, że przed wprowadzeniem tego regulaminu strażnicy miejscy realizowali jedynie obowiązku ustawowe. Robiliśmy i robimy wiele rzeczy poza tym – na przykład pomagamy mieszkańcom, którzy mają problem z uruchomieniem samochodu podczas mrozów.

Komendant chce aby strażnicy byli na ulicach bardziej widoczni. Będą nie tylko patrole piesze. Strażnicy będą patrolować miasto również na rowerach oraz skuterach.

W budżecie Kraśnika na 2016 rok wpływy z grzywien i kar nakładanych przez Straż Miejską to 250 tys. zł.

Tymczasem od stycznia strażnicy stracili prawo posługiwania się fotoraradem.

– Wpływy były ustalane na podstawie poprzednich lat, kiedy była też uwzględniona praca fotoradaru – tłumaczy komendant Lodowski, pytany, czy takie wpływy to zadanie do wykonania. – Z tego co wiem, bo jestem komendantem od niedawna, nigdy nie udawało się osiągnąć zakładanych planów budżetowych.

Komendant, że nie zakłada konkretnych wpływów z mandatów. – Nie przewiduję też wyznaczania strażnikom jakiś limitów w tym zakresie – dodaje Lodowski.

W Straży Miejskiej w Kraśniku pracuje łącznie z komendantem 13 strażników.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kochanowskiego 3 / 17 lutego 2016 o 21:21
0

Czy kraśnicka straż miejska oraz policja są w stanie nauczyć kraśnickich kierowców rozpoznawania znaków drogowych pionowych i poziomych?  Już dawno zmieniono organizację ruchu koło poczty w Czerwoniaku, ale mnóstwo kierowców nadal traktuje ten fragment drogi jako parking podczas robienia zakupów. A przecież znaki tam są bardzo widoczne. Nieraz dochodzi tam do groźnych sytuacji, gdy trzeba taki zaparkowany samochód omijać wjeżdżając na przeciwny pas. 

Avatar
misio / 17 lutego 2016 o 13:17
0
Mieszane patrole w Krasniku: straznik +policjant sa super pomyslem! !!!
Avatar
Jabol / 4 lutego 2016 o 17:56
0
Straz miejska jest w mojej ocenie potrzebna,zeby bylo bezpieczniej w Krasniku,bo patrol policji trafi pijanego i ponad godzine juz ma zajecie z robieniem dokumentow, drugi patrol trafi cos podobnego i juz mozna robic na jednej dzielnicy co sie podoba, czy kiedykolwiek jakis patrol podjal interwencje wlasna w parkach,na targowiskach? NIE, oni czekaja na interwencje zlecone, a moze najlepszym rozwiazeniem jak w innych miastach jest zrobienie patroli mieszanych tzn. Straznik+policjant?
Avatar
jacek / 4 lutego 2016 o 08:48
0

Przed powołaniem  straży miejskiej Policja radziła sobie doskonale z porządkiem na targach, parkach.Teraz gdy z Kraśnika wyjechało ok. 6 tys ludzi i to młodych którzy rozrabiali tak naprawdę straż jest zbędna a szuka się jej na siłę zajęcia.

Jeżeli chodzi o zalew to nadzór przy plaży ma służba ochrony.

Na meczach, festynach jest Policja i służba ochrony.

Ale jeżeli się chce utrzymać "swoich" to argument się znajdzie.

Ktoś w przyszłości rozliczy obecnych decydentów.

Avatar
Szybki / 1 lutego 2016 o 15:23
0
Chcial udawac chuligana ale niestety mu nie wyszlo....., koniec spania przy fotoradarze! !!!
Avatar
bigger / 29 stycznia 2016 o 13:34
0
Chuligan czuje sie malo dowartosciowany, naogladal sie filmow o ormowcach i sledzeniu i chcialby czyms zablysnac tutaj na forum, takie osoby nie powinny pracowac w tym zawodzie, niech sie zajmoe lepiej grabieniem lisci, pozdrawiam bigger
Avatar
gumiś / 28 stycznia 2016 o 15:41
0

Chuliganowi nie podoba się nowy regulamin,bo skasowali służbowe auto, bo  trzeba dużo chodzić.... , chyba coś na główkę mu spadło,bo wypisuje już coś o śledzeniu....

Avatar
mieszkaniec Krasnika / 28 stycznia 2016 o 14:10
0
Do Chuligan: widac,ze nogi Ci do du... przyrosly od siedzenia w aucie i obslugi fotoradaru,od 1 stycznia czas wsiasc sie do pracy,grafik bedzie wreszcie ukladany inaczej, zawsze mozesz odejsc z tej mundurowej formacji!
Avatar
chuligan / 24 stycznia 2016 o 23:49
0

Dobrze,ze jest straz miejska tylko niech bedzie bardziej widoczna:1.w dni targowej we wtorki i piatki powinni caly czas w obszarach targowisko przebywac, 2.w piatki i w soboty w godzinach poludniowych i wieczorowych przebywac przy pubach ( na rynku kazdy z piwem chodzi otwartym), na fabrycznym przy Mjuziku na parkinach pija alkohol, 3. w parkach na fabrycznym i starym Krasniku czesciej przebywac, 4.w godzinachvwieczornym niech jezdza autobusami 5.zajac sie wrakami samochodami 6. Sprawdzic oznaczenie domkow jednorodzinnych bo brakuje numerow domow, 7. Zajac sie pijanstwem za blokiem Narutowicza 1 (stary Krasnik) 8.Parkowanie na chodnikach na rynku w starym Krasniku 9. Patrol pieszy przy domu kultury i stadionie Mosir na fabrycznym (pijanstwo) 10. Maksymalne obstawienie patroli podczas imprez (mecze,dni Krasnika,festyny,rozne swieta), 11.Patrole przy szkolach 12.sprawdzanie parkowania dla.osob niepelnosprawnych, 13. Patrol w okresie letnim nad zalewem Krasnickim, !!!!!!!!Praca SM bedzie zalezala w duzym stopniu od osoby ukladajacej grafik pracy!!!!!!

Swą orientacją : gdzie? w jakim czasie? i za co? śledzić kraśniczan przebiłeś bigger najgorliwszych ORMOWCÓW. Jak sądzę masz także ochotę ułożyć GRAFIK PRACY dla chłopaków ze SM. Ażeby straż była bardziej widoczna i wzorowo realizowała wypisane przez ciebie zadania trzeba by zapewne zatrudnić jeszcze kilkunastu strażników, a na funkcję komendanta powołać takiego miłośnika trzymania kraśniczan za twarz jak bigger

Swą orientacją : gdzie? w jakim czasie? i za co? śledzić kraśniczan przebiłeś bigger najgorliwszych ORMOWCÓW. Jak sądzę masz także ochotę ułożyć GRAFIK PRACY dla chłopaków ze SM. Ażeby straż była bardziej widoczna i wzorowo realizowała wypisane przez ciebie zadania trzeba by zapewne zatrudnić jeszcze kilkunastu strażników, a na funkcję komendanta powołać takiego miłośnika trzymania kraśniczan za twarz jak bigger

rozwiń
Avatar
Gil / 18 stycznia 2016 o 16:42
0
Straz miejska w Krasniku jest potrzebna tylko niech bedzie bardziej widoczna, niech sie wezma za osoby palace smieci na wiosne na domkach jednorodzinnych, mycie samochodow na chodnikach przed blokami, brakuje patroli przy szkolach na w dzielnicy fabrycznej, parkowanie na kopertach dla niepelnosprwanych przy starostwie !
Avatar
Kochanowskiego 3 / 17 lutego 2016 o 21:21
0

Czy kraśnicka straż miejska oraz policja są w stanie nauczyć kraśnickich kierowców rozpoznawania znaków drogowych pionowych i poziomych?  Już dawno zmieniono organizację ruchu koło poczty w Czerwoniaku, ale mnóstwo kierowców nadal traktuje ten fragment drogi jako parking podczas robienia zakupów. A przecież znaki tam są bardzo widoczne. Nieraz dochodzi tam do groźnych sytuacji, gdy trzeba taki zaparkowany samochód omijać wjeżdżając na przeciwny pas. 

Avatar
misio / 17 lutego 2016 o 13:17
0
Mieszane patrole w Krasniku: straznik +policjant sa super pomyslem! !!!
Avatar
Jabol / 4 lutego 2016 o 17:56
0
Straz miejska jest w mojej ocenie potrzebna,zeby bylo bezpieczniej w Krasniku,bo patrol policji trafi pijanego i ponad godzine juz ma zajecie z robieniem dokumentow, drugi patrol trafi cos podobnego i juz mozna robic na jednej dzielnicy co sie podoba, czy kiedykolwiek jakis patrol podjal interwencje wlasna w parkach,na targowiskach? NIE, oni czekaja na interwencje zlecone, a moze najlepszym rozwiazeniem jak w innych miastach jest zrobienie patroli mieszanych tzn. Straznik+policjant?
Avatar
jacek / 4 lutego 2016 o 08:48
0

Przed powołaniem  straży miejskiej Policja radziła sobie doskonale z porządkiem na targach, parkach.Teraz gdy z Kraśnika wyjechało ok. 6 tys ludzi i to młodych którzy rozrabiali tak naprawdę straż jest zbędna a szuka się jej na siłę zajęcia.

Jeżeli chodzi o zalew to nadzór przy plaży ma służba ochrony.

Na meczach, festynach jest Policja i służba ochrony.

Ale jeżeli się chce utrzymać "swoich" to argument się znajdzie.

Ktoś w przyszłości rozliczy obecnych decydentów.

Avatar
Szybki / 1 lutego 2016 o 15:23
0
Chcial udawac chuligana ale niestety mu nie wyszlo....., koniec spania przy fotoradarze! !!!
Avatar
bigger / 29 stycznia 2016 o 13:34
0
Chuligan czuje sie malo dowartosciowany, naogladal sie filmow o ormowcach i sledzeniu i chcialby czyms zablysnac tutaj na forum, takie osoby nie powinny pracowac w tym zawodzie, niech sie zajmoe lepiej grabieniem lisci, pozdrawiam bigger
Avatar
gumiś / 28 stycznia 2016 o 15:41
0

Chuliganowi nie podoba się nowy regulamin,bo skasowali służbowe auto, bo  trzeba dużo chodzić.... , chyba coś na główkę mu spadło,bo wypisuje już coś o śledzeniu....

Avatar
mieszkaniec Krasnika / 28 stycznia 2016 o 14:10
0
Do Chuligan: widac,ze nogi Ci do du... przyrosly od siedzenia w aucie i obslugi fotoradaru,od 1 stycznia czas wsiasc sie do pracy,grafik bedzie wreszcie ukladany inaczej, zawsze mozesz odejsc z tej mundurowej formacji!
Avatar
chuligan / 24 stycznia 2016 o 23:49
0

Dobrze,ze jest straz miejska tylko niech bedzie bardziej widoczna:1.w dni targowej we wtorki i piatki powinni caly czas w obszarach targowisko przebywac, 2.w piatki i w soboty w godzinach poludniowych i wieczorowych przebywac przy pubach ( na rynku kazdy z piwem chodzi otwartym), na fabrycznym przy Mjuziku na parkinach pija alkohol, 3. w parkach na fabrycznym i starym Krasniku czesciej przebywac, 4.w godzinachvwieczornym niech jezdza autobusami 5.zajac sie wrakami samochodami 6. Sprawdzic oznaczenie domkow jednorodzinnych bo brakuje numerow domow, 7. Zajac sie pijanstwem za blokiem Narutowicza 1 (stary Krasnik) 8.Parkowanie na chodnikach na rynku w starym Krasniku 9. Patrol pieszy przy domu kultury i stadionie Mosir na fabrycznym (pijanstwo) 10. Maksymalne obstawienie patroli podczas imprez (mecze,dni Krasnika,festyny,rozne swieta), 11.Patrole przy szkolach 12.sprawdzanie parkowania dla.osob niepelnosprawnych, 13. Patrol w okresie letnim nad zalewem Krasnickim, !!!!!!!!Praca SM bedzie zalezala w duzym stopniu od osoby ukladajacej grafik pracy!!!!!!

Swą orientacją : gdzie? w jakim czasie? i za co? śledzić kraśniczan przebiłeś bigger najgorliwszych ORMOWCÓW. Jak sądzę masz także ochotę ułożyć GRAFIK PRACY dla chłopaków ze SM. Ażeby straż była bardziej widoczna i wzorowo realizowała wypisane przez ciebie zadania trzeba by zapewne zatrudnić jeszcze kilkunastu strażników, a na funkcję komendanta powołać takiego miłośnika trzymania kraśniczan za twarz jak bigger

Swą orientacją : gdzie? w jakim czasie? i za co? śledzić kraśniczan przebiłeś bigger najgorliwszych ORMOWCÓW. Jak sądzę masz także ochotę ułożyć GRAFIK PRACY dla chłopaków ze SM. Ażeby straż była bardziej widoczna i wzorowo realizowała wypisane przez ciebie zadania trzeba by zapewne zatrudnić jeszcze kilkunastu strażników, a na funkcję komendanta powołać takiego miłośnika trzymania kraśniczan za twarz jak bigger

rozwiń
Avatar
Gil / 18 stycznia 2016 o 16:42
0
Straz miejska w Krasniku jest potrzebna tylko niech bedzie bardziej widoczna, niech sie wezma za osoby palace smieci na wiosne na domkach jednorodzinnych, mycie samochodow na chodnikach przed blokami, brakuje patroli przy szkolach na w dzielnicy fabrycznej, parkowanie na kopertach dla niepelnosprwanych przy starostwie !
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!