Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

1 marca 2012 r.
14:26
Edytuj ten wpis

Kupią samochody m.in. dla straży miejskiej w Kraśniku

Autor: Zdjęcie autora (aa)
2 40 A A

Jeden będzie używany, drugi nowy. Urząd Miasta w Kraśniku chce kupić dwa samochody. Dostawczy będzie służyć administratorom kraśnickiego zalewu. Kolejny będzie samochodem patrolowym dla straży miejskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni na sesji pod koniec lutego zgodzili się na te zakupy, mimo, że kilka miesięcy temu nie pozwolili kupić burmistrzowi nowego samochodu służbowego.

– Pierwszy samochód, który zamierzamy kupić, będzie osobowo-dostawczy, w rodzaju pick-upa. Nie będzie to nowy samochód, tylko używany – wyjaśnia January Pawlos, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Kraśniku.

Będzie do dyspozycji administratorów zalewu. – Samochodem będzie przewożony sprzęt, np. kosiarki. Z drugiego samochodu będą korzystać strażnicy miejscy - mówi Pawlos. - Ten, którym jeżdżą jest z 2003 roku ma przebieg ok. 300 tys. km. Jego czas się już kończy.

Przetargi nie zostały jeszcze ogłoszone. Trwają prace nad specyfikacją. Miasto na zakup samochodów przeznaczyło 135 tys. zł.

Czy urzędnicy będą chcieli kupić również nowy samochód służbowy dla burmistrza? W listopadzie ubiegłego roku władze Kraśnika miały takie plany. Na zakup nowego auta nie zgodzili się jednak radni. – Obecnie nie ma takich planów. Sprawa ucichła – dodaje przedstawiciel kraśnickiego urzędu.

Urzędnicy jeżdżą 8-letnią Toyotą Avensis. Samochód kupił jeszcze poprzedni burmistrz miasta.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 11:53
0
Nad "zalewem" nie wolno się rozsiadać! Trzeba biegać i to kilka razy wokół! Przeciez po to są zamontowane urządzenia liczące użytkowników/spacerowiczów/wczasowiczów/entuzjastów/miłośników/i in.-niepotrzebne skreślić/ żeby wydrzeć kasę na dofinansowanie funkcjonowania tego wynalazku, bo bez tego menager nie będzie miał pensyjki. Przypominam, że urządzenie zostało zamontowane bez wiedzy o kosztach. A ma wykazać, że w Krśniku 100tys. ludzi zachwyca się kałużą.
Avatar
Marysieńka / 14 marca 2012 o 08:26
0
[quote name='gość 2' timestamp='1331153653' post='606648']
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
[/quote]
I pan menadzer Kalinowski będzie kosiarkę woził za zarządca, do którego należy koszenie trawy. A jak wół pisze, że pretekstem do kupienia samochodu jest wożenie kosiarki, a nasi radni, którzy powinni pilnowac takich spraw, daja sie naiwnie na to nabrać.
ławki by lepiej kupili i poustawiali, żeby jak człowiek pójdzie nad zalew miał sobie gdzie przysiąść, a nie musiał latać w koło zalewu w ich poszukiwaniu.
I powiem więcej. Brak ławek nad zalewem od strony nowo wybudowanego przejścia od ulicy Jagiellonskiej jest celowym działaniem miasta przede wszystkim na szkodę osób starszych i niepełnosprawnych, którzy udając sie nad zalew nie mają nawet gdzie odpocząc.
[quote name='gość 2' timestamp='1331153653' post='606648']
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
[/quote]
I pan menadzer Kalinowski będzie kosiarkę woził za zarządca, do którego należy koszenie trawy. A jak wół pisze, że pretekstem do kupienia samochodu jest wożenie kosiarki, a nasi radni, którzy powinni pilnowac takich spraw, daja sie naiwnie na to nabrać.
ławki by lepiej kupili i poustawiali, żeby jak czł... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 marca 2012 o 08:24
0
[quote name='Gość' timestamp='1331230162' post='607062']
Ty nie wiesz? Ty czegoś nie wiesz? Niewiarygodne?! Tym bardziej, że rzecz sie tyczy placówki blisko twojego miejsca zamieszkania. Ale twoje dzieci już wyrosły...A w dodatku to protegowany twojego ulubieńca: "byłego".
[/quote]
A czy to takie wazne z czyjego nadania, skoro korzystał z nich poprzednik,a i nie są obce obecnej władzy.Tym bardziej, że niektórzy nawet z tych nadanych maja niebywałą zdolnosc zmiany ubarwienia przystosowujac sie w ten sposób do istniejących sytuacji. I dla przykładu taki Dubiel, tez był z nadania w kopercie przez poprzedniego, a teraz jaki z niego wierny i oddany zausznik obecnej władzy. Tak i obecnym dyrektorze trójki słyszało sie , że był zarówno kumplem Czubińskiego , jak i Stawiarskiego.To co teraz mu szkodzi przechylic sie bardziej w jedną stronę, tym bardziej , że tego drugiego już nie ma.
Może i cos jest, ale na wsi o tym nie słychać i to nawet od takich, którym żadne wieści nie są obce. Zgodnie z upodobaniami obecnego pana dyrektora, o których duzo sie słyszało, ( i to nie na wsi, także mozna powiedziec, ze poza niektóre kręgi niedużo wychodzi do opinii publicznej) takie dobieranie personelu co do metryki było by nawet możliwe, ale wątpię, żeby na takie cus dali sie nabierac rodzice i sprawdzonych nauczyli chcieli zastepować nowicjuszami. Poza tym pozbyć sie i go zastapic tez nie jest takie łatwe.
Ale nawet jesli coś jest, to musi to miec głębsze podłoże i dlatego władze mogą o tym wiedziec i nie reagować. I stawiam na wykopanie samego dyrektora ze stołka, albo pozbyciu się niewygodnych nauczycieli powiązanych z byłyła władzą i przygotowanie w ten sposób miejsca dla swoich.
[quote name='Gość' timestamp='1331230162' post='607062']
Ty nie wiesz? Ty czegoś nie wiesz? Niewiarygodne?! Tym bardziej, że rzecz sie tyczy placówki blisko twojego miejsca zamieszkania. Ale twoje dzieci już wyrosły...A w dodatku to protegowany twojego ulubieńca: "byłego".
[/quote]
A czy to takie wazne z czyjego nadania, skoro korzystał z nich poprzednik,a i nie są obce obecnej władzy.Tym bardziej, że niektórzy nawet z tych nadanych maja niebywałą zdolnosc zmiany ubarwienia przystosowuj... rozwiń
Avatar
gość / 8 marca 2012 o 19:21
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1331214986' post='606992']
Władza może wie, ale ludzi skąd, skoro wszystko sie boi o tym mówić , nawet anonim. Gdyby tak ludzie wiedzieli,to nikt by tu nie miał wątpliwosci, który to dyrektor i z której szkoły.
[/quote]
a jakby jednak większość wiedziała, to co? coś to zmienia?
Avatar
Gość / 8 marca 2012 o 19:09
0
Ty nie wiesz? Ty czegoś nie wiesz? Niewiarygodne?! Tym bardziej, że rzecz sie tyczy placówki blisko twojego miejsca zamieszkania. Ale twoje dzieci już wyrosły...A w dodatku to protegowany twojego ulubieńca: "byłego".
Avatar
Marysieńka / 8 marca 2012 o 14:56
0
[quote name='Gość' timestamp='1331195567' post='606792']
Ludzie to wiedzą. Władza też.
[/quote]
Władza może wie, ale ludzi skąd, skoro wszystko sie boi o tym mówić , nawet anonim. Gdyby tak ludzie wiedzieli,to nikt by tu nie miał wątpliwosci, który to dyrektor i z której szkoły.
Avatar
Gość / 8 marca 2012 o 09:32
0
[quote name='lxf' timestamp='1331033784' post='606112']
szkoła między Kraśnikami?
[/quote]
Ludzie to wiedzą. Władza też.
Avatar
Gość / 7 marca 2012 o 22:41
0
[quote name='gość 2' timestamp='1331153653' post='606648']
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
[/quote]
eeeeeeeeeeeeee czytam dokładnie i nic tu o Panu Kalinowskim nie pisze a i nie pisze że dla menadżera tylko zarządców a Pan K .to ten co ma partnera banku PKO? na Niepodległości ? jak tak to faktycznie że potrzebny mu pick-up bo w normalny to już problem
[quote name='gość 2' timestamp='1331153653' post='606648']
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
[/quote]
eeeeeeeeeeeeee czytam dokładnie i nic tu o Panu Kalinowskim nie pisze a i nie pisze że dla menadżera tylko zarządców a Pan K .to ten co ma partnera banku PKO? na Niepodległości ? jak tak to faktycznie że potrzebny mu pick-up bo w normalny to już problem rozwiń
Avatar
gość 2 / 7 marca 2012 o 21:54
0
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
Avatar
lxf / 6 marca 2012 o 12:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1330980212' post='605932']
To taki jeden picuś-glancuś z nadania "byłego", porozmawiaj z rodzicami z Rady Rodziców - nauczyciele pary z gęby nie puszczą bo się boją. Ale rodziców tajemnica nie obowiązuje, więc wcale nie ukrywają zdziwienia, że zdziczenie obyczajów zaczyna się w placówce nomen-omen "oświatowej".
A co do zaległej wypłaty - rzecz tyczy nie lekarzy, a tych, co zarabiają najniższą krajową
I to Kraśnik własnie...
[/quote]

szkoła między Kraśnikami?
[quote name='Gość' timestamp='1330980212' post='605932']
To taki jeden picuś-glancuś z nadania "byłego", porozmawiaj z rodzicami z Rady Rodziców - nauczyciele pary z gęby nie puszczą bo się boją. Ale rodziców tajemnica nie obowiązuje, więc wcale nie ukrywają zdziwienia, że zdziczenie obyczajów zaczyna się w placówce nomen-omen "oświatowej".
A co do zaległej wypłaty - rzecz tyczy nie lekarzy, a tych, co zarabiają najniższą krajową
I to Kraśnik własnie...
[/quote]

rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 11:53
0
Nad "zalewem" nie wolno się rozsiadać! Trzeba biegać i to kilka razy wokół! Przeciez po to są zamontowane urządzenia liczące użytkowników/spacerowiczów/wczasowiczów/entuzjastów/miłośników/i in.-niepotrzebne skreślić/ żeby wydrzeć kasę na dofinansowanie funkcjonowania tego wynalazku, bo bez tego menager nie będzie miał pensyjki. Przypominam, że urządzenie zostało zamontowane bez wiedzy o kosztach. A ma wykazać, że w Krśniku 100tys. ludzi zachwyca się kałużą.
Avatar
Marysieńka / 14 marca 2012 o 08:26
0
[quote name='gość 2' timestamp='1331153653' post='606648']
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
[/quote]
I pan menadzer Kalinowski będzie kosiarkę woził za zarządca, do którego należy koszenie trawy. A jak wół pisze, że pretekstem do kupienia samochodu jest wożenie kosiarki, a nasi radni, którzy powinni pilnowac takich spraw, daja sie naiwnie na to nabrać.
ławki by lepiej kupili i poustawiali, żeby jak człowiek pójdzie nad zalew miał sobie gdzie przysiąść, a nie musiał latać w koło zalewu w ich poszukiwaniu.
I powiem więcej. Brak ławek nad zalewem od strony nowo wybudowanego przejścia od ulicy Jagiellonskiej jest celowym działaniem miasta przede wszystkim na szkodę osób starszych i niepełnosprawnych, którzy udając sie nad zalew nie mają nawet gdzie odpocząc.
[quote name='gość 2' timestamp='1331153653' post='606648']
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
[/quote]
I pan menadzer Kalinowski będzie kosiarkę woził za zarządca, do którego należy koszenie trawy. A jak wół pisze, że pretekstem do kupienia samochodu jest wożenie kosiarki, a nasi radni, którzy powinni pilnowac takich spraw, daja sie naiwnie na to nabrać.
ławki by lepiej kupili i poustawiali, żeby jak czł... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 marca 2012 o 08:24
0
[quote name='Gość' timestamp='1331230162' post='607062']
Ty nie wiesz? Ty czegoś nie wiesz? Niewiarygodne?! Tym bardziej, że rzecz sie tyczy placówki blisko twojego miejsca zamieszkania. Ale twoje dzieci już wyrosły...A w dodatku to protegowany twojego ulubieńca: "byłego".
[/quote]
A czy to takie wazne z czyjego nadania, skoro korzystał z nich poprzednik,a i nie są obce obecnej władzy.Tym bardziej, że niektórzy nawet z tych nadanych maja niebywałą zdolnosc zmiany ubarwienia przystosowujac sie w ten sposób do istniejących sytuacji. I dla przykładu taki Dubiel, tez był z nadania w kopercie przez poprzedniego, a teraz jaki z niego wierny i oddany zausznik obecnej władzy. Tak i obecnym dyrektorze trójki słyszało sie , że był zarówno kumplem Czubińskiego , jak i Stawiarskiego.To co teraz mu szkodzi przechylic sie bardziej w jedną stronę, tym bardziej , że tego drugiego już nie ma.
Może i cos jest, ale na wsi o tym nie słychać i to nawet od takich, którym żadne wieści nie są obce. Zgodnie z upodobaniami obecnego pana dyrektora, o których duzo sie słyszało, ( i to nie na wsi, także mozna powiedziec, ze poza niektóre kręgi niedużo wychodzi do opinii publicznej) takie dobieranie personelu co do metryki było by nawet możliwe, ale wątpię, żeby na takie cus dali sie nabierac rodzice i sprawdzonych nauczyli chcieli zastepować nowicjuszami. Poza tym pozbyć sie i go zastapic tez nie jest takie łatwe.
Ale nawet jesli coś jest, to musi to miec głębsze podłoże i dlatego władze mogą o tym wiedziec i nie reagować. I stawiam na wykopanie samego dyrektora ze stołka, albo pozbyciu się niewygodnych nauczycieli powiązanych z byłyła władzą i przygotowanie w ten sposób miejsca dla swoich.
[quote name='Gość' timestamp='1331230162' post='607062']
Ty nie wiesz? Ty czegoś nie wiesz? Niewiarygodne?! Tym bardziej, że rzecz sie tyczy placówki blisko twojego miejsca zamieszkania. Ale twoje dzieci już wyrosły...A w dodatku to protegowany twojego ulubieńca: "byłego".
[/quote]
A czy to takie wazne z czyjego nadania, skoro korzystał z nich poprzednik,a i nie są obce obecnej władzy.Tym bardziej, że niektórzy nawet z tych nadanych maja niebywałą zdolnosc zmiany ubarwienia przystosowuj... rozwiń
Avatar
gość / 8 marca 2012 o 19:21
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1331214986' post='606992']
Władza może wie, ale ludzi skąd, skoro wszystko sie boi o tym mówić , nawet anonim. Gdyby tak ludzie wiedzieli,to nikt by tu nie miał wątpliwosci, który to dyrektor i z której szkoły.
[/quote]
a jakby jednak większość wiedziała, to co? coś to zmienia?
Avatar
Gość / 8 marca 2012 o 19:09
0
Ty nie wiesz? Ty czegoś nie wiesz? Niewiarygodne?! Tym bardziej, że rzecz sie tyczy placówki blisko twojego miejsca zamieszkania. Ale twoje dzieci już wyrosły...A w dodatku to protegowany twojego ulubieńca: "byłego".
Avatar
Marysieńka / 8 marca 2012 o 14:56
0
[quote name='Gość' timestamp='1331195567' post='606792']
Ludzie to wiedzą. Władza też.
[/quote]
Władza może wie, ale ludzi skąd, skoro wszystko sie boi o tym mówić , nawet anonim. Gdyby tak ludzie wiedzieli,to nikt by tu nie miał wątpliwosci, który to dyrektor i z której szkoły.
Avatar
Gość / 8 marca 2012 o 09:32
0
[quote name='lxf' timestamp='1331033784' post='606112']
szkoła między Kraśnikami?
[/quote]
Ludzie to wiedzą. Władza też.
Avatar
Gość / 7 marca 2012 o 22:41
0
[quote name='gość 2' timestamp='1331153653' post='606648']
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
[/quote]
eeeeeeeeeeeeee czytam dokładnie i nic tu o Panu Kalinowskim nie pisze a i nie pisze że dla menadżera tylko zarządców a Pan K .to ten co ma partnera banku PKO? na Niepodległości ? jak tak to faktycznie że potrzebny mu pick-up bo w normalny to już problem
[quote name='gość 2' timestamp='1331153653' post='606648']
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
[/quote]
eeeeeeeeeeeeee czytam dokładnie i nic tu o Panu Kalinowskim nie pisze a i nie pisze że dla menadżera tylko zarządców a Pan K .to ten co ma partnera banku PKO? na Niepodległości ? jak tak to faktycznie że potrzebny mu pick-up bo w normalny to już problem rozwiń
Avatar
gość 2 / 7 marca 2012 o 21:54
0
W woli wyjaśnienia samochód ma być dla menadżera zalewu czyli pana Kalinowskiego a nie zarządcy zalewu, czytaj dokładnie !
Avatar
lxf / 6 marca 2012 o 12:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1330980212' post='605932']
To taki jeden picuś-glancuś z nadania "byłego", porozmawiaj z rodzicami z Rady Rodziców - nauczyciele pary z gęby nie puszczą bo się boją. Ale rodziców tajemnica nie obowiązuje, więc wcale nie ukrywają zdziwienia, że zdziczenie obyczajów zaczyna się w placówce nomen-omen "oświatowej".
A co do zaległej wypłaty - rzecz tyczy nie lekarzy, a tych, co zarabiają najniższą krajową
I to Kraśnik własnie...
[/quote]

szkoła między Kraśnikami?
[quote name='Gość' timestamp='1330980212' post='605932']
To taki jeden picuś-glancuś z nadania "byłego", porozmawiaj z rodzicami z Rady Rodziców - nauczyciele pary z gęby nie puszczą bo się boją. Ale rodziców tajemnica nie obowiązuje, więc wcale nie ukrywają zdziwienia, że zdziczenie obyczajów zaczyna się w placówce nomen-omen "oświatowej".
A co do zaległej wypłaty - rzecz tyczy nie lekarzy, a tych, co zarabiają najniższą krajową
I to Kraśnik własnie...
[/quote]

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 2

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 3 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!