Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 sierpnia 2008 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Miasto będzie się powiększać jeszcze raz

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 10 A A

Radni opozycji są oburzeni. Z powodu błędu urzędników trzeba będzie jeszcze raz przeprowadzić procedurę powiększania miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W kategorii skandalu należy potraktować to, co usłyszałem dziś z ust burmistrza - grzmiał podczas sesji Rady Miasta Jerzy Misiak, radny PiS.

Jego zdenerwowanie wywołała informacja, że procedura powiększenia miasta musi być powtórzona, bo urzędnicy nie uwzględnili w planie dwóch maleńkich działek.

Sprawa wyszła na jaw dopiero w Warszawie. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych znaleźli dwie działki, których urzędnicy w Kraśniku nie dostrzegli. Przez ten błąd trzeba powtarzać całą procedurę powiększenia miasta.
- Przecież ta procedura trwała trzy miesiące, a teraz trzeba będzie od nowa prowadzić negocjacje z gminą. To świadczy o szalenie niechlujnym przygotowywaniu dokumentów. Nie musimy się ciągle wstydzić i kompromitować - ciągnął dalej Misiak.
Jacek Dul, zastępca burmistrza Kraśnika, bronił swoich podwładnych.

- Skandal to niestosowne stwierdzenie. Nie mieliśmy żadnego doświadczenia w przygotowywaniu tych wniosków i nie wiedzieliśmy, że kwestia tych działek to może być jakieś uchybienie.

- Wznowienie procedury konsultacyjnej nie jest chlubą dla urzędników, którzy te dokumenty przygotowywali. Czasami dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane - komentował Tadeusz Członka, przewodniczący Rady Miasta z SLD.

Kraśnicki magistrat znalazł współwinnych całego zamieszania.

- Konsultowaliśmy przebieg granic z Wydziałem Geodezji Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Polegaliśmy na ich doświadczeniu i z nimi tę kwestię uzgadnialiśmy, więc ta odpowiedzialność rozkłada się po połowie. W Lublinie powinni nam przecież na etapie uzgadniania zwrócić na to uwagę, nie robiliśmy tego samodzielnie. Mamy zresztą to na papierze - mówi burmistrz Dul.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
no cóż? / 8 sierpnia 2008 o 08:12
0
Owszem, znają się! Po skończonych za publiczne pieniądze kursach PR opanowali do perfekcji sztukę ogłupiania tłumu! Potrafią bez żenady stanąć przed ludźmi i kłamać. Nawet miejsca święte uczynili dla siebie miejscem targu i manipulacji.
Avatar
gada / 7 sierpnia 2008 o 22:06
0
Kochany burmustrzu Kraśnika, czy ty i twoi urzędnicy na czymś sie znacie, jakbyś nie należał do pletformy to byś pewnie ulice zamiatał
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2008 o 17:45
0
Kazimierz napisał:
Pan Czubiński dobrze zarządza miastem.Ja jestem z niego zadowolony.Nie wiem czy wiecie ale On jest sekretarzem PO na Lubelszczyzne.Gdyby nie miał kwalifikacji to by ludzie nie wybrali go trzy razy na burmistrza .Funkcja w partii też jest znacząca i byle kto nie może jej pełnić.Dodam,że UM i wszystkie instytucje mu podległe posiadają certyfikat ISO który mogą dostać tylko najlepsi z najlepszych,a to też o czymś świadczy.Nieudacznikom i moherom zawsze coś nie pasuje.Weźcie się do roboty a nie wiecznie narzekacie.Zalew jest i za to mu chwała.Nikt nie mógł przewidzieć ,że będą sinice.Kwota 20mln zainwestowana w zalew to raptem cena za sprzedaż jednej działki i prywatyzacji kpc.



Ten wpis to reakcja na tę informację, która dziś rano pojawiła się na stronie posła:
Kraśnicki "zalew" - 2008-08-06

Temat zbiornika retencyjnego w Kraśniku, zwanego często zalewem, nie schodzi z ust kraśniczan. Mieszkańcy miasta są wręcz oburzeni nieudolnością burmistrza i wytykają mu złe wydatkowanie ogromnej kwoty pieniędzy. Do tego właśnie tematu nawiązuje artykuł w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 5 lipca br.
Wydawcy gazet, na swoich stronach internetowych, stwarzają czytelnikom możliwość komentowania publikacji. Podobnie jest w przypadku DW. Warte podkreślenia jest to, że pod wspomnianym artykułem brak wpisów, w których ktoś bierze w obronę inwestycję realizowaną przez polityka PO.

Kraśnickie urzędasy nie raz już pokazały się pilnie czytają "Serwis Powiatowy" na stronie posła PiS i reagują na zawarte tam informacje. Już służę przykładem. Od trzech sesji burmistrz składa radzie miasta relację z bieżącej działalności. Nie robił tego nigdy, w swojej 12 letniej bytności w urzędzie. Jest to reakcja na news na stronie posła PiS, w którym była mowa, że wszyscy wójtowie oraz burmistrz Annopola składają radom gminy sprawozdania z działalności. Brawo urząd!



Ten wpis to reakcja na tę informację, która dziś rano pojawiła się na stronie posła:
Kraśnicki "zalew" - 2008-08-06

Temat zbiornika retencyjnego w Kraśniku, zwanego często zalewem, nie schodzi z ust kraśniczan. Mieszkańcy miasta są wręcz oburzeni nieudolnością burmistrza i wytykają mu złe wydatkowanie ogromnej kwoty pieniędzy. Do tego właśnie tematu nawiązuje artykuł w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 5 lipca br.
Wydawcy gazet, na swoich stronach internetowych, stwarzają czytelni... rozwiń
Avatar
moher / 6 sierpnia 2008 o 17:29
0
Kazimierz napisał:
Pan Czubiński dobrze zarządza miastem.Ja jestem z niego zadowolony.Nie wiem czy wiecie ale On jest sekretarzem PO na Lubelszczyzne.Gdyby nie miał kwalifikacji to by ludzie nie wybrali go trzy razy na burmistrza .Funkcja w partii też jest znacząca i byle kto nie może jej pełnić.Dodam,że UM i wszystkie instytucje mu podległe posiadają certyfikat ISO który mogą dostać tylko najlepsi z najlepszych,a to też o czymś świadczy.Nieudacznikom i moherom zawsze coś nie pasuje.Weźcie się do roboty a nie wiecznie narzekacie.Zalew jest i za to mu chwała.Nikt nie mógł przewidzieć ,że będą sinice.Kwota 20mln zainwestowana w zalew to raptem cena za sprzedaż jednej działki i prywatyzacji kpc.

Panie Kazimierzu! Zapomniał Pan podać swojego nazwiska! To bardzo poważny błąd, bo wielu ludzi może powiedzieć burmistrzowi, że to właśnie oni są Kazimierzem i co wtedy? Komu dać premię? Czyją żonę zatrudnić? Kto ma wygrać konkurs na stanowisko?
Ajajaj... Tak się nie robi... PS. O sinicach mówiono bardzo głośno, zanim wykopano pierwszy dołek w miejscu, gdzie teraz jest zbiornik retencyjny, niesłusznie zwany zalewem. PS>PS. Iso może mieć każdy, byleby zapłacił za to.

Panie Kazimierzu! Zapomniał Pan podać swojego nazwiska! To bardzo poważny błąd, bo wielu ludzi może powiedzieć burmistrzowi, że to właśnie oni są Kazimierzem i co wtedy? Komu dać premię? Czyją żonę zatrudnić? Kto ma wygrać konkurs na stanowisko?
Ajajaj... Tak się nie robi... PS. O sinicach mówiono bardzo głośno, zanim wykopano pierwszy dołek w miejscu, gdzie teraz jest zbiornik retencyjny, niesłusznie zwany zalewem. PS>PS. Iso może mieć każdy, byleby zapłacił za to. rozwiń
Avatar
wiedzący / 6 sierpnia 2008 o 17:19
0
DO KAZIMIERZA: Najtańsze tabletki od głowy są w aptece na Wesołej. A podlizusów nie lubimy.
Avatar
Kazimierz / 6 sierpnia 2008 o 17:02
0
Pan Czubiński dobrze zarządza miastem.Ja jestem z niego zadowolony.Nie wiem czy wiecie ale On jest sekretarzem PO na Lubelszczyzne.Gdyby nie miał kwalifikacji to by ludzie nie wybrali go trzy razy na burmistrza .Funkcja w partii też jest znacząca i byle kto nie może jej pełnić.Dodam,że UM i wszystkie instytucje mu podległe posiadają certyfikat ISO który mogą dostać tylko najlepsi z najlepszych,a to też o czymś świadczy.Nieudacznikom i moherom zawsze coś nie pasuje.Weźcie się do roboty a nie wiecznie narzekacie.Zalew jest i za to mu chwała.Nikt nie mógł przewidzieć ,że będą sinice.Kwota 20mln zainwestowana w zalew to raptem cena za sprzedaż jednej działki i prywatyzacji kpc.
Pan Czubiński dobrze zarządza miastem.Ja jestem z niego zadowolony.Nie wiem czy wiecie ale On jest sekretarzem PO na Lubelszczyzne.Gdyby nie miał kwalifikacji to by ludzie nie wybrali go trzy razy na burmistrza .Funkcja w partii też jest znacząca i byle kto nie może jej pełnić.Dodam,że UM i wszystkie instytucje mu podległe posiadają certyfikat ISO który mogą dostać tylko najlepsi z najlepszych,a to też o czymś świadczy.Nieudacznikom i moherom zawsze coś nie pasuje.Weźcie się do roboty a nie wiecznie narzekacie.Zalew jest i za to mu chwała.Ni... rozwiń
Avatar
wiedzący / 6 sierpnia 2008 o 16:00
0
Do ekipy Burmistrza - tym Państwu już dziękujemy. Zauważcie Państwo najwięcej krytyki w Dzienniku odnosi się do kraśnickiego magistratu. Złośliwość, nie - to są przykłady złego zarządzania, robienia wyborców w bambuko.
Avatar
mieszkanka / 6 sierpnia 2008 o 10:21
0
Nie od dzis wiadomo, ze pracownicy urzedu popełniaja błędy. Moje papiery odnosnie podziału działki przeleżały 3 tygodnie pod innymi dokumentami i dopiero moja interwencja spowodowała, ze ktos sie zainteresował Maja bałagan i beda mieli. Pytanie tylko gdzie to ISO???????????????
Avatar
mieszkaniec / 6 sierpnia 2008 o 08:09
0
To ja zadam pytanie: czy urzędnicy w Kraśniku kiedykolwiek przygotowali porządnie jakikolwiek wniosek, który nie zostałby odrzucony? Bo jak dotąd, to ani o pieniądze z unii, ani... a może się mylę? Proszę o POZYTYWNE przykłady działalności UM w Kraśniku.
Avatar
M.Sz. / 6 sierpnia 2008 o 07:29
0
Blamaż ekipy Czubińskiego - 2008-07-31
W trakcie sesji rady miasta, w dniu 31 lipca 2008 roku, burmistrz P. Czubiński poinformował radnych o decyzji rządu w sprawie wniosku gminy Kraśnik o rozszerzenie granic miasta. Sprawa tylko częściowo została załatwiona pozytywnie. Mimo, iż Kraśnikiem rządzi ekipa PO, i z tej samej partii jest lider rządu, to sprawy nie udało się załatwić, bo okazało się, że urzędnicy miejscy źle przygotowali wniosek.
Nie udało się włączyć do Kraśnika terenów zajmowanych przez cmentarz komunalny. Włączono 24 hektary na Budzyniu, kupione przez miasto na początku lat 90. pod przetwórnię owoców.
Nie udało się również włączyć terenów zajmowanych przez tzw. zalew i przyległą infrastrukturę. Wniosek został źle przygotowany i nie uwzględniał dwóch niewielkich działek. Burmistrz nie ukrywał, że raz jeszcze zostanie uruchomiona procedura w tej sprawie.

Oto fragment informacji, która ukazała się na stronie miasta 20 marca br.
Zgoda buduje
Przedstawiciele władz samorządowych miasta i sąsiedniej gminy Kraśnik wynegocjowali porozumienie w sprawie wspólnych inwestycji, które będą służyć obu lokalnym społecznościom. Dzięki ich realizacji gmina poparła starania miasta o zmianę granic.
Miasto ma partycypować w kosztach budowy drogi na ul. Nadrzecznej prowadzącej do zalewu od strony Suchyni, oświetlenia ulicznego w Dąbrowie Bór oraz kanalizacji sanitarnej w Stróży (wszystko na terenie gm. Kraśnik). Wkład finansowy miasta to 1 mln zł.
Miejscy radni podjęli 20 marca br. uchwałę intencyjną w tej sprawie, a rada gminy wyraziła pozytywną opinię na temat zmiany granic administracyjnych Kraśnika.
Z inicjatywy burmistrza Piotra Czubińskiego władze samorządowe miasta dążą do korekty granic miasta, aby włączyć do niego teren inwestycyjny na Budzyniu, zalew oraz cmentarz komunalny w dzielnicy fabrycznej (obecnie znajdują się one na obszarze gm. Kraśnik i Dzierzkowice). W sumie chodzi o 85 ha. Ze względów ekonomicznych władzom Kraśnika szczególnie zależy na 24 ha przeznaczonych pod inwestycje oraz na zalewie i jego obrzeżach. Odpowiednie dokumenty w tej sprawie miasto musi złożyć do końca miesiąca. Ewentualną decyzję o zmianie granic podejmie rząd.

Jak teraz będzie wyglądała realizacja wspólnych inwestycji z gminą rolniczą Kraśnik, skoro miasto nie poszerzy się o wszystkie tereny na Budzyniu, o które zabiegało? Wkład finansowy miasta w wysokości 1 miliona miał zrekompensować gminie rolniczej utracone podatki, których, jak już wiemy, nie utraci.

Komentarz narzuca się sam: czy nie warto było więcej czasu i środków poświęcić na dobre przygotowanie wniosku, mniej zaś na głośną akcję propagandową?

[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=aktualnosci&id=1"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...lnosci&id=1[/url]
Blamaż ekipy Czubińskiego - 2008-07-31
W trakcie sesji rady miasta, w dniu 31 lipca 2008 roku, burmistrz P. Czubiński poinformował radnych o decyzji rządu w sprawie wniosku gminy Kraśnik o rozszerzenie granic miasta. Sprawa tylko częściowo została załatwiona pozytywnie. Mimo, iż Kraśnikiem rządzi ekipa PO, i z tej samej partii jest lider rządu, to sprawy nie udało się załatwić, bo okazało się, że urzędnicy miejscy źle przygotowali wniosek.
Nie udało się włączyć do Kraśnika terenów zajmowanych przez cmentarz komunalny. Włączono 24... rozwiń
Avatar
no cóż? / 8 sierpnia 2008 o 08:12
0
Owszem, znają się! Po skończonych za publiczne pieniądze kursach PR opanowali do perfekcji sztukę ogłupiania tłumu! Potrafią bez żenady stanąć przed ludźmi i kłamać. Nawet miejsca święte uczynili dla siebie miejscem targu i manipulacji.
Avatar
gada / 7 sierpnia 2008 o 22:06
0
Kochany burmustrzu Kraśnika, czy ty i twoi urzędnicy na czymś sie znacie, jakbyś nie należał do pletformy to byś pewnie ulice zamiatał
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2008 o 17:45
0
Kazimierz napisał:
Pan Czubiński dobrze zarządza miastem.Ja jestem z niego zadowolony.Nie wiem czy wiecie ale On jest sekretarzem PO na Lubelszczyzne.Gdyby nie miał kwalifikacji to by ludzie nie wybrali go trzy razy na burmistrza .Funkcja w partii też jest znacząca i byle kto nie może jej pełnić.Dodam,że UM i wszystkie instytucje mu podległe posiadają certyfikat ISO który mogą dostać tylko najlepsi z najlepszych,a to też o czymś świadczy.Nieudacznikom i moherom zawsze coś nie pasuje.Weźcie się do roboty a nie wiecznie narzekacie.Zalew jest i za to mu chwała.Nikt nie mógł przewidzieć ,że będą sinice.Kwota 20mln zainwestowana w zalew to raptem cena za sprzedaż jednej działki i prywatyzacji kpc.



Ten wpis to reakcja na tę informację, która dziś rano pojawiła się na stronie posła:
Kraśnicki "zalew" - 2008-08-06

Temat zbiornika retencyjnego w Kraśniku, zwanego często zalewem, nie schodzi z ust kraśniczan. Mieszkańcy miasta są wręcz oburzeni nieudolnością burmistrza i wytykają mu złe wydatkowanie ogromnej kwoty pieniędzy. Do tego właśnie tematu nawiązuje artykuł w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 5 lipca br.
Wydawcy gazet, na swoich stronach internetowych, stwarzają czytelnikom możliwość komentowania publikacji. Podobnie jest w przypadku DW. Warte podkreślenia jest to, że pod wspomnianym artykułem brak wpisów, w których ktoś bierze w obronę inwestycję realizowaną przez polityka PO.

Kraśnickie urzędasy nie raz już pokazały się pilnie czytają "Serwis Powiatowy" na stronie posła PiS i reagują na zawarte tam informacje. Już służę przykładem. Od trzech sesji burmistrz składa radzie miasta relację z bieżącej działalności. Nie robił tego nigdy, w swojej 12 letniej bytności w urzędzie. Jest to reakcja na news na stronie posła PiS, w którym była mowa, że wszyscy wójtowie oraz burmistrz Annopola składają radom gminy sprawozdania z działalności. Brawo urząd!



Ten wpis to reakcja na tę informację, która dziś rano pojawiła się na stronie posła:
Kraśnicki "zalew" - 2008-08-06

Temat zbiornika retencyjnego w Kraśniku, zwanego często zalewem, nie schodzi z ust kraśniczan. Mieszkańcy miasta są wręcz oburzeni nieudolnością burmistrza i wytykają mu złe wydatkowanie ogromnej kwoty pieniędzy. Do tego właśnie tematu nawiązuje artykuł w DZIENNIKU WSCHODNIM z dnia 5 lipca br.
Wydawcy gazet, na swoich stronach internetowych, stwarzają czytelni... rozwiń
Avatar
moher / 6 sierpnia 2008 o 17:29
0
Kazimierz napisał:
Pan Czubiński dobrze zarządza miastem.Ja jestem z niego zadowolony.Nie wiem czy wiecie ale On jest sekretarzem PO na Lubelszczyzne.Gdyby nie miał kwalifikacji to by ludzie nie wybrali go trzy razy na burmistrza .Funkcja w partii też jest znacząca i byle kto nie może jej pełnić.Dodam,że UM i wszystkie instytucje mu podległe posiadają certyfikat ISO który mogą dostać tylko najlepsi z najlepszych,a to też o czymś świadczy.Nieudacznikom i moherom zawsze coś nie pasuje.Weźcie się do roboty a nie wiecznie narzekacie.Zalew jest i za to mu chwała.Nikt nie mógł przewidzieć ,że będą sinice.Kwota 20mln zainwestowana w zalew to raptem cena za sprzedaż jednej działki i prywatyzacji kpc.

Panie Kazimierzu! Zapomniał Pan podać swojego nazwiska! To bardzo poważny błąd, bo wielu ludzi może powiedzieć burmistrzowi, że to właśnie oni są Kazimierzem i co wtedy? Komu dać premię? Czyją żonę zatrudnić? Kto ma wygrać konkurs na stanowisko?
Ajajaj... Tak się nie robi... PS. O sinicach mówiono bardzo głośno, zanim wykopano pierwszy dołek w miejscu, gdzie teraz jest zbiornik retencyjny, niesłusznie zwany zalewem. PS>PS. Iso może mieć każdy, byleby zapłacił za to.

Panie Kazimierzu! Zapomniał Pan podać swojego nazwiska! To bardzo poważny błąd, bo wielu ludzi może powiedzieć burmistrzowi, że to właśnie oni są Kazimierzem i co wtedy? Komu dać premię? Czyją żonę zatrudnić? Kto ma wygrać konkurs na stanowisko?
Ajajaj... Tak się nie robi... PS. O sinicach mówiono bardzo głośno, zanim wykopano pierwszy dołek w miejscu, gdzie teraz jest zbiornik retencyjny, niesłusznie zwany zalewem. PS>PS. Iso może mieć każdy, byleby zapłacił za to. rozwiń
Avatar
wiedzący / 6 sierpnia 2008 o 17:19
0
DO KAZIMIERZA: Najtańsze tabletki od głowy są w aptece na Wesołej. A podlizusów nie lubimy.
Avatar
Kazimierz / 6 sierpnia 2008 o 17:02
0
Pan Czubiński dobrze zarządza miastem.Ja jestem z niego zadowolony.Nie wiem czy wiecie ale On jest sekretarzem PO na Lubelszczyzne.Gdyby nie miał kwalifikacji to by ludzie nie wybrali go trzy razy na burmistrza .Funkcja w partii też jest znacząca i byle kto nie może jej pełnić.Dodam,że UM i wszystkie instytucje mu podległe posiadają certyfikat ISO który mogą dostać tylko najlepsi z najlepszych,a to też o czymś świadczy.Nieudacznikom i moherom zawsze coś nie pasuje.Weźcie się do roboty a nie wiecznie narzekacie.Zalew jest i za to mu chwała.Nikt nie mógł przewidzieć ,że będą sinice.Kwota 20mln zainwestowana w zalew to raptem cena za sprzedaż jednej działki i prywatyzacji kpc.
Pan Czubiński dobrze zarządza miastem.Ja jestem z niego zadowolony.Nie wiem czy wiecie ale On jest sekretarzem PO na Lubelszczyzne.Gdyby nie miał kwalifikacji to by ludzie nie wybrali go trzy razy na burmistrza .Funkcja w partii też jest znacząca i byle kto nie może jej pełnić.Dodam,że UM i wszystkie instytucje mu podległe posiadają certyfikat ISO który mogą dostać tylko najlepsi z najlepszych,a to też o czymś świadczy.Nieudacznikom i moherom zawsze coś nie pasuje.Weźcie się do roboty a nie wiecznie narzekacie.Zalew jest i za to mu chwała.Ni... rozwiń
Avatar
wiedzący / 6 sierpnia 2008 o 16:00
0
Do ekipy Burmistrza - tym Państwu już dziękujemy. Zauważcie Państwo najwięcej krytyki w Dzienniku odnosi się do kraśnickiego magistratu. Złośliwość, nie - to są przykłady złego zarządzania, robienia wyborców w bambuko.
Avatar
mieszkanka / 6 sierpnia 2008 o 10:21
0
Nie od dzis wiadomo, ze pracownicy urzedu popełniaja błędy. Moje papiery odnosnie podziału działki przeleżały 3 tygodnie pod innymi dokumentami i dopiero moja interwencja spowodowała, ze ktos sie zainteresował Maja bałagan i beda mieli. Pytanie tylko gdzie to ISO???????????????
Avatar
mieszkaniec / 6 sierpnia 2008 o 08:09
0
To ja zadam pytanie: czy urzędnicy w Kraśniku kiedykolwiek przygotowali porządnie jakikolwiek wniosek, który nie zostałby odrzucony? Bo jak dotąd, to ani o pieniądze z unii, ani... a może się mylę? Proszę o POZYTYWNE przykłady działalności UM w Kraśniku.
Avatar
M.Sz. / 6 sierpnia 2008 o 07:29
0
Blamaż ekipy Czubińskiego - 2008-07-31
W trakcie sesji rady miasta, w dniu 31 lipca 2008 roku, burmistrz P. Czubiński poinformował radnych o decyzji rządu w sprawie wniosku gminy Kraśnik o rozszerzenie granic miasta. Sprawa tylko częściowo została załatwiona pozytywnie. Mimo, iż Kraśnikiem rządzi ekipa PO, i z tej samej partii jest lider rządu, to sprawy nie udało się załatwić, bo okazało się, że urzędnicy miejscy źle przygotowali wniosek.
Nie udało się włączyć do Kraśnika terenów zajmowanych przez cmentarz komunalny. Włączono 24 hektary na Budzyniu, kupione przez miasto na początku lat 90. pod przetwórnię owoców.
Nie udało się również włączyć terenów zajmowanych przez tzw. zalew i przyległą infrastrukturę. Wniosek został źle przygotowany i nie uwzględniał dwóch niewielkich działek. Burmistrz nie ukrywał, że raz jeszcze zostanie uruchomiona procedura w tej sprawie.

Oto fragment informacji, która ukazała się na stronie miasta 20 marca br.
Zgoda buduje
Przedstawiciele władz samorządowych miasta i sąsiedniej gminy Kraśnik wynegocjowali porozumienie w sprawie wspólnych inwestycji, które będą służyć obu lokalnym społecznościom. Dzięki ich realizacji gmina poparła starania miasta o zmianę granic.
Miasto ma partycypować w kosztach budowy drogi na ul. Nadrzecznej prowadzącej do zalewu od strony Suchyni, oświetlenia ulicznego w Dąbrowie Bór oraz kanalizacji sanitarnej w Stróży (wszystko na terenie gm. Kraśnik). Wkład finansowy miasta to 1 mln zł.
Miejscy radni podjęli 20 marca br. uchwałę intencyjną w tej sprawie, a rada gminy wyraziła pozytywną opinię na temat zmiany granic administracyjnych Kraśnika.
Z inicjatywy burmistrza Piotra Czubińskiego władze samorządowe miasta dążą do korekty granic miasta, aby włączyć do niego teren inwestycyjny na Budzyniu, zalew oraz cmentarz komunalny w dzielnicy fabrycznej (obecnie znajdują się one na obszarze gm. Kraśnik i Dzierzkowice). W sumie chodzi o 85 ha. Ze względów ekonomicznych władzom Kraśnika szczególnie zależy na 24 ha przeznaczonych pod inwestycje oraz na zalewie i jego obrzeżach. Odpowiednie dokumenty w tej sprawie miasto musi złożyć do końca miesiąca. Ewentualną decyzję o zmianie granic podejmie rząd.

Jak teraz będzie wyglądała realizacja wspólnych inwestycji z gminą rolniczą Kraśnik, skoro miasto nie poszerzy się o wszystkie tereny na Budzyniu, o które zabiegało? Wkład finansowy miasta w wysokości 1 miliona miał zrekompensować gminie rolniczej utracone podatki, których, jak już wiemy, nie utraci.

Komentarz narzuca się sam: czy nie warto było więcej czasu i środków poświęcić na dobre przygotowanie wniosku, mniej zaś na głośną akcję propagandową?

[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=aktualnosci&id=1"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...lnosci&id=1[/url]
Blamaż ekipy Czubińskiego - 2008-07-31
W trakcie sesji rady miasta, w dniu 31 lipca 2008 roku, burmistrz P. Czubiński poinformował radnych o decyzji rządu w sprawie wniosku gminy Kraśnik o rozszerzenie granic miasta. Sprawa tylko częściowo została załatwiona pozytywnie. Mimo, iż Kraśnikiem rządzi ekipa PO, i z tej samej partii jest lider rządu, to sprawy nie udało się załatwić, bo okazało się, że urzędnicy miejscy źle przygotowali wniosek.
Nie udało się włączyć do Kraśnika terenów zajmowanych przez cmentarz komunalny. Włączono 24... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 0 0

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 17 4

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 26 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce