Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 grudnia 2019 r.
17:27

Kraśnik: Miasto dopłaci uczniom szkół podstawowych do obiadów. Ale nie wszystkim

0 33 A A

Miasto dopłaci do szkolnych obiadów uczniom podstawówek, którzy pochodzą z mniej zamożnych rodzin. Tak zdecydowała w poniedziałek Rada Miasta Kraśnik. Niektórzy radni mieli jednak wątpliwości, czy w celu weryfikacji wniosku o dofinansowanie gorących posiłków konieczny jest rodzinny wywiad środowiskowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie jest to program nowatorski – przyznał na wstępie burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. – Funkcjonuje już inny program (rządowy "Posiłek w szkole i w domu" – red.) i część dzieci je bezpłatne obiady. Myślę jednak, że powinniśmy dołożyć do tego programu swoją cegiełkę, żeby więcej dzieci mogło zjeść gorący posiłek w szkole.

Obecnie takich uczniów nie jest wielu. Na 2337 dzieci uczące się w szkołach podstawowych w Kraśniku obiady w szkole je tylko 722, czyli co trzeci z uczniów. Z bezpłatnych posiłków korzysta zaś 119 uczniów (5 proc. objętych wsparciem w zakresie bezpłatnego dożywiania przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku, który realizuje rządowy projekt).

Powód? Zapewne ceny, bo w znaleźności od szkoły obiad kosztuje od 6,50 zł do 8 zł. Być może dlatego, że dania do miejskich szkół przygotowują i dostarczają firmy zewnętrzne. Jest jednak szansa, że od 2020 roku liczba uczniów, którzy będą jedli obiady w szkole, znacząco wzrośnie. Taki przynajmniej plan ma ratusz.

– Nie chcę, aby były takie sytuacje, że jakieś dziecko chodzi głodne, bo jego rodziców nie stać na wykupienie obiadów – podkreślał burmistrz miasta. A zaproponowany program dopłat do obiadów ma temu służyć. Na 2020 rok Urząd Miasta zarezerwował na ten cel 1 mln zł.

Z dofinansowania do posiłków w szkole będą mogły skorzystać dzieci z rodzin o niskich dochodach. W zależności od kwoty na jedną osobę w rodzinie będzie to albo dopłata w wysokości 75 proc. (przy dochodzie na osobę w rodzinie w wysokości od 792 zł do 1056 zł) lub 50 proc. (przy dochodzie na osobę w rodzinie w wysokości od 1056 zł do 1320 zł).

– Wyjście naprzeciw pomocy dzieciom jest kluczowym zadaniem – chwalił inicjatywę radny Zbigniew Marcinkowski. I podkreślał: Projekt jest potrzebny i jak najszybciej powinien być uruchomiony.

– Bardzo mi się ten program podoba, bo jest to kontynuacja rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” – dodała radna Angelika Marcinkowska.

– Jestem całym sercem za tym programem – nie krył też radny Paweł Kurek, który od dłuższego czasu zabiegał o to, aby obiady w miejskich szkołach były tańsze. Mimo to miał jednak pewne zastrzeżenia. Radny zastanawiał się, czy konieczny jest wywiad środowiskowy, który mają przeprowadzać pracownicy socjalni MOPS.

– Wielu rodziców może się na to nie zdecydować ze względu na ten sposób weryfikacji wniosku – przewidywał radny Kurek.

Z kolei zdaniem radnej Marzeny Pomykalskiej jest zbyt długa droga do uzyskania dofinansowania (szkoła, MOPS, ratusz). Radna zwróciła też uwagę na inny aspekt tej sprawy. – Trzeba będzie być szczególnie wrażliwym i czułym na ochronę danych osobowych – przestrzegała.

Mimo pewnych wątpliwości program pomocowy został uchwalony większością głosów (na 20 radnych biorących udział w głosowaniu 19 było za, 1 osoba wstrzymała się od głosu).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GOŚĆ / 30 grudnia 2019 r. o 19:08
+21
Po to właśnie rodzic dostaje 500 zł (przyp. na każde dziecko), żeby dzieciaki nie chodziły głodne. A jeśli chodzą głodne, to należy wziąć za d..ę rodzica, dlaczego dziecko nie je obiadu. Zakładając, że w m-cu 20 dni dziecko jest w szkole, a obiad kosztuje nawet 8 zł, to generuje to koszt max 160 zł. Przypominam, że wszystkie książki i ćwiczenia są za darmo (rodzic kupuje jedynie zeszyty), we wrześniu bonus 300 zł, za chwilę dojdą darmowe przejazdy. Litości. Proponuję, żeby jeszcze wygospodarować środki na wypłatę kieszonkowego dla każdego ucznia.  
Avatar
mieszkaniec / 31 grudnia 2019 r. o 13:15
+20
Aż trach pomysleć ile arogancji i pogardy dla mieszkańców miasta ma kraśnicka władza. Traktuje ich dojne krowy do spełniania swoich fanaberii.
 Tak właśnie! Ludzi powyżej 19-go roku życia, ale przed 60-tką traktuje się jako gorszych, bo pracują, płacą podatki.  W szkołach wprowadzono dopłaty do obiadów, chociaż rodzice dostają 500 zł miesięcznie na każde dziecko, ale przecież nie chcą płacić za obiady. Teraz miasto dopłaci niby samotnym matkom (żyją bez ślubu), niby niepracującym (pracującym na czarno), niby niezamożnym (rodzice pracujący za granicą). Wbrew pozorom takich osób jest bardzo dużo.
 Tak właśnie! Ludzi powyżej 19-go roku życia, ale przed 60-tką traktuje się jako gorszych, bo pracują, płacą podatki.  W szkołach wprowadzono dopłaty do obiadów, chociaż rodzice dostają 500 zł miesięcznie na każde dziecko, ale przecież nie chcą płacić za obiady. Teraz miasto dopłaci niby samotnym matkom (żyją bez ślubu), niby niepracującym (pracującym na czarno), niby niezamożnym (rodzice pracujący za granicą). Wbrew pozorom takich osób jest bardzo dużo. rozwiń
Avatar
gość / 30 grudnia 2019 r. o 19:26
+19
Jeśli w Kraśniku głodują dzieci trzeba za dupę wziąć rodziców
Avatar
gość / 30 grudnia 2019 r. o 19:11
+17
Co to nie łaska, żeby rodzic ugotował obiad w domu, szczególnie ten, który siedzi bezczynnie  i pierdzi w stołek. Dostają 500 na dziecko i to jeszcze nie opodatkowane i nie stać byle zupiny ugotować. Najzwyklejsze lenistwo. Poza tym przy mozliwosci osiagania nieopodatkowanych dochdów, liczony dochód nie jest żadnym wyznacznikiem zamożnosci rodziny.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 19:20
+14
Wielcy filantropi z nieswoich pieniędzy. Dobroczynnoscią to się ze swoich wykazujcie. Chociażby swoje diety pooddawajcie na nią.
Avatar
gość / 30 grudnia 2019 r. o 22:55
+13
widzisz Kurek jak Cię Wilk załatwił. A Ty mu pomogłeś wygrać wybory.I po co?
Avatar
gość / 30 grudnia 2019 r. o 19:42
+13
A tam od razu za dupę. Koniecznie zorganizować darmowe dożywianie leniwych rodziców.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 21:51
+12
Tak sobie myślę, że ten milion ma pomóc nie dzieciom (bo teraz dzięki 500+ nie chodzą głodne), ale tych, co wytwarzają jedzenie... Czyli, starym zwyczajem, dofinansujemy kolesi?
Avatar
zaz / 30 grudnia 2019 r. o 20:22
+12
no i fikcyjnie samotne matki znow beda mialy lux Dzieci dostana obiadki
Avatar
ciekawy / 30 grudnia 2019 r. o 22:48
+10
Tak się biedny Kurek starał a z szefowania komisji i tak go na koniec odwołali. Ktoś wie czy się rozłam u Wilka zaczął?
Avatar
Jerzy / 2 stycznia 2020 r. o 09:45
+1
Wilk swoimi rządami pozbawia ludzi pracy, żeby wynagrodzić oszustów śmieciowych. Np. w mojej okolicy mieszka sześcioosobowa rodzina: dwoje seniorów, dwoje dzieci i dwoje pracujących. Rodzina dysponuje małym  pojemnikiem, co wskazuje, że zostały zgłoszone góra cztery osoby. I tak cztery osoby z tego domu dostało darmowe przejazdy, dwoje dzieci dopłaty do obiadów. Czyżby w takich przypadkach, a jest ich dużo więcej, nie leszym wyjsciem z sytuacji byłaby dofinansowanie wywozu śmieci. Pokryło by to chociaz koszty za tych, którzy unikają tego płacenia. Ale cel był jeden. Wspieramy oszustów!!!
Wilk swoimi rządami pozbawia ludzi pracy, żeby wynagrodzić oszustów śmieciowych. Np. w mojej okolicy mieszka sześcioosobowa rodzina: dwoje seniorów, dwoje dzieci i dwoje pracujących. Rodzina dysponuje małym  pojemnikiem, co wskazuje, że zostały zgłoszone góra cztery osoby. I tak cztery osoby z tego domu dostało darmowe przejazdy, dwoje dzieci dopłaty do obiadów. Czyżby w takich przypadkach, a jest ich dużo więcej, nie leszym wyjsciem z sytuacji byłaby dofinansowanie wywozu śmieci. Pokryło by to chociaz koszty za tych, którzy unikają tego pła... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 r. o 13:13
+3
Wilk to już się zapisał do PiS, czy wyrabia tylko za ich marionetkę?
Avatar
gość / 31 grudnia 2019 r. o 22:13
+4
Tu nie chodzi o cene biletu, bo one nie są takie drogie. Busy dostosowywały sie do cen narzuconych przez MPK, które mogło sobie pozwolić na ich niską cenę dzięki dotacjom miasta, jakie otrzymywali.Tak jak moze sobie teraz pozwolić na wożenie za darmochę dzięki takim samym coraz większym dotacjom z pieniędzy wszystkich podatników, także moich. Dlaczego w takim razie mnie i innym każe się płacić za ten bilet, albo wozić busem, którym nie wszędzie się dojedzie, chociazby do takiego UM. To co zrobił Wilk z radnymi, to jest krok do podwyżki biletów, za którą nie zapłacą ci, którzy dostali darmowe przejazdy, tylko ci, którzy płacą za bilety. Poza tym chodzi o zasadę. Jezeli ich stać na taką podłość, to znaczy, że od tej wszyskie małe grupy pracownicze mogą spodziewać się zagrożenia ze strony burmistrza i jego radnych. Dzisiaj już nikt nie może byc pewny, że Wilk ze wswoimi radnymi ich nie wykończy, żeby tylko napełnić forsą kieszenie swoich kolesi i kupić sobie kolejne poparcie. Nie takie władzy kraśniczanie chcieli,. Wstydz sie Wilku.Przyjąłes zasady po tym złodzieju i oszuście Tusku.Tylko że on ze szwabów sie wywodzi, ty swiństwa robisz własnym ludziom.
Tu nie chodzi o cene biletu, bo one nie są takie drogie. Busy dostosowywały sie do cen narzuconych przez MPK, które mogło sobie pozwolić na ich niską cenę dzięki dotacjom miasta, jakie otrzymywali.Tak jak moze sobie teraz pozwolić na wożenie za darmochę dzięki takim samym coraz większym dotacjom z pieniędzy wszystkich podatników, także moich. Dlaczego w takim razie mnie i innym każe się płacić za ten bilet, albo wozić busem, którym nie wszędzie się dojedzie, chociazby do takiego UM. To co zrobił Wilk z radnymi, to jest krok do podwyżki bilet... rozwiń
Avatar
busiarz / 31 grudnia 2019 r. o 22:02
+4
Wilk powiedział że busiarze nie zbankrutują bo jak się komuś będzie śpieszyło to nie będzie czekał na darmowe MPK tylko pojedzie busem za 2,20,To ja Ci Wilku mówię .Przy wyborach jak już nie będę miał na kogo zagłosować to zagłosuję na Ciebie
Avatar
pasażer / 31 grudnia 2019 r. o 21:29
+3
Tak sobie myślę, jakim to trzeba być podłym i nikczemnym, żeby przyczynić sie do pozbawienia ludzi zarobku. Dzisiaj busiarze. Która grupa zawodowa będzie następna, żebyś burmistrzu mógł zaspakajać chore ambicje swojego politycznego kolesiosta.?
 Teraz czas na promocję u busiarzy. Niech obniżą cenę biletu i ludzie płacący za bilet będą jeżdzić busami a młodzież i emeryci za darmochę autobusami MPK. Myślę, że spokojnie na taką obniżkę mogą sobie busiarze pozwolić. Wystarczy, żeby kierowcy rzetelnie rozliczali się za przejazdy, a nie nabijali co drugi bilet, jak to ma miejsce bardzo często na trasie Kraśnik - Kraśnik Fabryczny. Wtedy może się okazać, że to busiarze będą do przodu.
 Teraz czas na promocję u busiarzy. Niech obniżą cenę biletu i ludzie płacący za bilet będą jeżdzić busami a młodzież i emeryci za darmochę autobusami MPK. Myślę, że spokojnie na taką obniżkę mogą sobie busiarze pozwolić. Wystarczy, żeby kierowcy rzetelnie rozliczali się za przejazdy, a nie nabijali co drugi bilet, jak to ma miejsce bardzo często na trasie Kraśnik - Kraśnik Fabryczny. Wtedy może się okazać, że to busiarze będą do przodu. rozwiń
Avatar
xyz / 31 grudnia 2019 r. o 19:52
+4
Bawić sie w rozdawnictwo kosztem innych, to katolik tak postępuję, który co niedzielę lata do kościoła i komunię przyjmuje? Wstyd.
Avatar
gość / 31 grudnia 2019 r. o 17:32
+5
Tak sobie myślę, jakim to trzeba być podłym i nikczemnym, żeby przyczynić sie do pozbawienia ludzi zarobku. Dzisiaj busiarze. Która grupa zawodowa będzie następna, żebyś burmistrzu mógł zaspakajać chore ambicje swojego politycznego kolesiosta.?
Avatar
gość / 31 grudnia 2019 r. o 13:53
+9
Dziękujemy kraśnicki POPIS-busiarze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 13:33
+7
Mamy albo mocno odrealnione władze, które o tym nie wiedzą, albo jest to celowe działanie, żeby Polska krajem cwaniaków i kombinatorów sie stała.
Avatar
mieszkaniec / 31 grudnia 2019 r. o 13:15
+20
Aż trach pomysleć ile arogancji i pogardy dla mieszkańców miasta ma kraśnicka władza. Traktuje ich dojne krowy do spełniania swoich fanaberii.
 Tak właśnie! Ludzi powyżej 19-go roku życia, ale przed 60-tką traktuje się jako gorszych, bo pracują, płacą podatki.  W szkołach wprowadzono dopłaty do obiadów, chociaż rodzice dostają 500 zł miesięcznie na każde dziecko, ale przecież nie chcą płacić za obiady. Teraz miasto dopłaci niby samotnym matkom (żyją bez ślubu), niby niepracującym (pracującym na czarno), niby niezamożnym (rodzice pracujący za granicą). Wbrew pozorom takich osób jest bardzo dużo.
 Tak właśnie! Ludzi powyżej 19-go roku życia, ale przed 60-tką traktuje się jako gorszych, bo pracują, płacą podatki.  W szkołach wprowadzono dopłaty do obiadów, chociaż rodzice dostają 500 zł miesięcznie na każde dziecko, ale przecież nie chcą płacić za obiady. Teraz miasto dopłaci niby samotnym matkom (żyją bez ślubu), niby niepracującym (pracującym na czarno), niby niezamożnym (rodzice pracujący za granicą). Wbrew pozorom takich osób jest bardzo dużo. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kurier Lubelski w rękach Orlenu. Umowa podpisana

Kurier Lubelski w rękach Orlenu. Umowa podpisana

Orlen podpisał umowę przejęcia grupy Polska Press. To oznacza, że paliwowa spółka stała się także właścicielem Kuriera Lubelskiego.

Lublin: Pożar budynku przy ul. Wrońskiej. Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej
galeria

Lublin: Pożar budynku przy ul. Wrońskiej. Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej

Mieszkańcy siedmiu lokali musieli je opuścić, a pięć osób zostało rannych. Dzisiaj w Lublinie wybuchł pożar w budynku komunalnym przy ul. Wrońskiej. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej.

Spotkanie autorskie z Maciejem Meleckim online
5 marca 2021, 18:00

Spotkanie autorskie z Maciejem Meleckim online

Księgarnia Dosłowna (Centrum Kultury w Lublinie) zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Meleckim wokół książki "Trasa Progu". Wydarzenie dostępne będzie online 5 marca o godz. 18.

"Matka Boska z tęczową aureolą nie obraża uczuć religijnych". Sąd uniewinnił aktywistki
film

"Matka Boska z tęczową aureolą nie obraża uczuć religijnych". Sąd uniewinnił aktywistki

Płock (woj. mazowieckie). Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił trzy aktywistki oskarżone o obrazę uczuć religijnych. Spraw dotyczy rozwieszenia plakatów i umieszczenia naklejek z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą w pobliżu kościoła św. Dominika w Płocku w 2019 roku. Aktywistki tłumaczyły, że była to reakcja na inscenizację Grobu Pańskiego, która jako grzechy przedstawiła LGBT i gender obok nienawiści czy zdrady.

Lubelskie: Wybuch gazu zniszczył ich dom. Wojewoda pomoże poszkodowanej rodzinie
galeria

Lubelskie: Wybuch gazu zniszczył ich dom. Wojewoda pomoże poszkodowanej rodzinie

10 tys. złotych – takiej wysokości pomoc finansową przyznał wojewoda rodzinie z gminy Podedwórze. Kilka dni temu jej dom zniszczył wybuch gazu.

Brutalna napaść na bezdomnych w Lublinie. Śledczy mówią o gwałcie, sąd nie znalazł winnego

Brutalna napaść na bezdomnych w Lublinie. Śledczy mówią o gwałcie, sąd nie znalazł winnego

Jest wyrok w sprawie brutalnej napaści na parę bezdomnych. Łukasz A. miał pobić mężczyznę i godzinami gwałcić jego żonę. Został uniewinniony

Żubry w Lasach Janowskich poszły żyć na własny rachunek

Żubry w Lasach Janowskich poszły żyć na własny rachunek

Po pięciu tygodniach adaptacji w końcu przyszedł ten moment. Bramy zagrody adaptacyjnej otworzyły się i janowskie żubry poszły żyć na własny rachunek. – Tym samym żubry oficjalne zameldowały się jako mieszkańcy Lasów Janowskich, a ich kolejne stanowisko w naturze stało się faktem – relacjonuje na Facebooku Nadleśnictwo Janów Lubelski.

MKS Perła Lublin zmierzy się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski

MKS Perła Lublin zmierzy się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski

Ostatnia porażka MKS Perła Lublin w Kobierzycach sprawiła, że najbliższe zawody urosły do miana rywalizacji o brązowy medal

Łęczna: Radni pomagają gastronomii

Łęczna: Radni pomagają gastronomii

Radni miejscy przegłosowali uchwałę, zwalniającą puby i restauracje z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Korzystając z możliwości, jaką dała nowelizacja ustawy, radni uznali, że należy pomóc gastronomii, która na skutek pandemii mocno ucierpiała.

Barok w kwartecie - koncert w DDK Węglin
6 marca 2021, 17:00

Barok w kwartecie - koncert w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert muzyki klasycznej "Barok w kwartecie". Wydarzenie odbędzie się 6 marca o godz. 17. Wydarzenie będzie dostępne online.

Lublin: Ruszył nabór do Straży Miejskiej. Jakie są wymagania?

Lublin: Ruszył nabór do Straży Miejskiej. Jakie są wymagania?

Sześć etatów ma do obsadzenia lubelska Straż Miejska, która właśnie ogłosiła nabór na wolne stanowiska. Dokumenty od zainteresowanych pracą (wykaz dostępny na 986.pl) będą przyjmowane do 12 marca.

Biała Podlaska: Radni wnioskują do prezydenta o pomoc dla Związku Głuchych. Brakuje 400 tys. zł

Biała Podlaska: Radni wnioskują do prezydenta o pomoc dla Związku Głuchych. Brakuje 400 tys. zł

Radni z Białej Samorządowej wnioskują do prezydenta, aby znalazł w tegorocznym budżecie pieniądze dla Polskiego Związku Głuchych. Bialskiemu oddziałowi brakuje 400 tys. zł na rozliczenie inwestycji rozbudowy siedziby.

Lubelskie: Wypadek na krajowej "17". Cztery osoby trafiły do szpitala

Lubelskie: Wypadek na krajowej "17". Cztery osoby trafiły do szpitala

Cztery osoby zostały ranne w wypadku dwóch pojazdów, do którego doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Podkrasne (pow. zamojski). Cała czwórka trafiła do szpitala.

Kino Bajka zaprasza na premierowe pokazy "Co w duszy gra"
5 marca 2021, 10:00

Kino Bajka zaprasza na premierowe pokazy "Co w duszy gra"

Najnowszą animację studia Disney/Pixar, "Co w duszy gra", będzie można oglądać w lubelskim Kinie Bajka od 5 marca.

Lubelskie. Wielokrotnie gwałcił dziewczynkę. Bił ją i dusił

Lubelskie. Wielokrotnie gwałcił dziewczynkę. Bił ją i dusił

Zakończył się proces 77-latka z okolic Puław. Stanisław P. miał gwałcić nastoletnią dziewczynkę. Groził również jej bliskim - ustaliła prokuratura.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.