Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

15 stycznia 2009 r.
16:28
Edytuj ten wpis

Miasto szuka przewoźnika

Autor: Zdjęcie autora (FP)
0 11 A A

Samorządowcy chcą skończyć z monopolem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Planują zmiany w finansowaniu miejskiej spółki. W odpowiedzi MPK już zawiesiło dwie linie autobusowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory w Kraśniku jedynym przewoźnikiem świadczącym bezpłatne i ulgowe usługi przewozowe było MPK. Miasto płaciło za to miejskiej spółce około 1,5 mln złotych rocznie. Teraz postanowiło poszukać oszczędności. O realizowanie przewozów ulgowych i bezpłatnych może starać się każdy przedsiębiorca. Pod warunkiem, że spełni ostre kryteria przetargu.

- Dopłaty z budżetu miasta są dość duże. Liczymy, że po przetargu będziemy ponosić mniejsze koszty. Większość miast już organizuje w ten sposób miejską komunikację - wyjaśnia Jacek Dul, zastępca burmistrza Kraśnika.

Firma, która chce świadczyć usługi przewozowe musi dysponować co najmniej 8 autobusami, w tym 3 muszą być niskopodłogowe. Oprócz niezbędnego taboru przewoźnik musi zrealizować przewozy pasażerskie o łącznej wartości m.in. 1,5 mln zł. Akurat tyle ile miasto dopłaciło MPK w roku 2008.

Miasto w przetargu przyjęło kryteria, że dopłacać będzie tylko do przejazdów w granicach miasta. To właśnie spowodowało likwidację dwóch linii.

- Dlatego musieliśmy zlikwidować linię do Urzędowa i linię na ulicę Cegielnianą, która należy już do powiatu. A to spowodowało redukcję zatrudnienie o 5 osób - wyjaśnia Waldemar Toporowski, dyrektor MPK w Kraśniku.

Wyniki przetargu będą znane pod koniec lutego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czerwony autobus / 18 stycznia 2009 r. o 13:20
JA JUŻ NIC NIE ROZUMIE!!!!!!!! TO WŁASNA SPÓŁKA NAS RZEŹBI???????????????? A GDZIE NADZÓR???????????? A JAK NAS ZACZNĄ RZEŹBIĆ OBCY TO JAK SOBIE Z TYM PORADZIMY?????????? BĘDZIEMY PŁAKAĆ I PŁACIĆ ZA WOŻENIE POWIETRZA????????? Dobrze, że jest ścieżka rowerowa przynajmniej teraz wiadomo po co.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2009 r. o 10:33
"Samorządowcy"!? Panie Plapis, proszę podać datę dyskusji na ten temat na sesji!
Avatar
Uczony / 17 stycznia 2009 r. o 09:31
No właśnie. Panie Plapis, może należałoby sprostować te głupoty, które pan wypisał?? Czy wie pan, że przejazdy ulgowe świadczą także prywatni przewoźnicy? Chyba nie.

Poza tym linia 1 owszem, wyjeżdża poza teren miasta jednym przystankiem, ale zezwolenia nie wydaje Starosta Powiatowy, tylko Burmistrz Miasta. I tu pan Toporowski się myli.

Do Grina: fobie się leczy.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2009 r. o 08:59
Tak na marginesie, to gazeta napisała nieprawdę, bo MPK nie jest monopolistą. Z firmą konkurują przecież busiki których tak na prawdę jest więcej niż autobusów MPK. Po nowym roku można śmiało powiedzieć, że udział MPK w KM wynosi ok 40%..... I GDZIE TU MONOPOL?!?!?!?!?!?!?!?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2009 r. o 07:54
Chcemy poprzeć Ruch Społeczny Wolny Kraśnik - podajcie adres e-mail.
Avatar
rswk / 17 stycznia 2009 r. o 07:15
Ruch Społeczny "WOLNY KRAŚNIK" zbada również i ten przetarg !!!!!!!!!!!
Avatar
~mati~ / 16 stycznia 2009 r. o 23:12
Kraśnik to taka mieścinka że wszystko może się zdażyć to i nie ma po co zaglądać do jakiejś ustawy. Może też zostanę nazwany półgłówkiem ale mnie też już nic nie zadziwi w tym grajdole.
Avatar
pasażer / 16 stycznia 2009 r. o 19:56
Półgłówku podpisujący się "grin". Jeśli umiesz czytać to zadaj sobie trudu i wejdź na stronę Urzędu Miasta, tam przeczytasz kto jest organizatorem przetargu; zapoznaj się również z SIWZ (skrót odczytasz w ustawie prawo zamówień publicznych). Po tej lekturze napisz coś sensownego, bo co piszesz
świadczy jedynie o twojej nienawiści do wszystkiego co dotyczy Urzędu Miasta Kraśnik.
Avatar
grin / 16 stycznia 2009 r. o 17:10
nie byłoby dziwnym gdyby do przetagu stanęła i go wygrała firma przewozowa syna obecnego szefa MPK. W Kraśniku takie przetargi z udziałem osób z pewnego kegu to norma czego przykładem śa wygrane przetargi przez firmę Wizjer. A może firma zajmująca się prawie wszystkim droższymi budowami zlecamymi przez UM w Kraśniku poszerzy swoją działalność o przewozy, to też już by chyba nie było zaskoczeniem
Avatar
pasażer / 16 stycznia 2009 r. o 09:59
Zapewne inna firma niż MPK będzie jeździła bez dopłat a bilety będą kosztować po 2 zł
Avatar
czerwony autobus / 18 stycznia 2009 r. o 13:20
JA JUŻ NIC NIE ROZUMIE!!!!!!!! TO WŁASNA SPÓŁKA NAS RZEŹBI???????????????? A GDZIE NADZÓR???????????? A JAK NAS ZACZNĄ RZEŹBIĆ OBCY TO JAK SOBIE Z TYM PORADZIMY?????????? BĘDZIEMY PŁAKAĆ I PŁACIĆ ZA WOŻENIE POWIETRZA????????? Dobrze, że jest ścieżka rowerowa przynajmniej teraz wiadomo po co.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2009 r. o 10:33
"Samorządowcy"!? Panie Plapis, proszę podać datę dyskusji na ten temat na sesji!
Avatar
Uczony / 17 stycznia 2009 r. o 09:31
No właśnie. Panie Plapis, może należałoby sprostować te głupoty, które pan wypisał?? Czy wie pan, że przejazdy ulgowe świadczą także prywatni przewoźnicy? Chyba nie.

Poza tym linia 1 owszem, wyjeżdża poza teren miasta jednym przystankiem, ale zezwolenia nie wydaje Starosta Powiatowy, tylko Burmistrz Miasta. I tu pan Toporowski się myli.

Do Grina: fobie się leczy.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2009 r. o 08:59
Tak na marginesie, to gazeta napisała nieprawdę, bo MPK nie jest monopolistą. Z firmą konkurują przecież busiki których tak na prawdę jest więcej niż autobusów MPK. Po nowym roku można śmiało powiedzieć, że udział MPK w KM wynosi ok 40%..... I GDZIE TU MONOPOL?!?!?!?!?!?!?!?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2009 r. o 07:54
Chcemy poprzeć Ruch Społeczny Wolny Kraśnik - podajcie adres e-mail.
Avatar
rswk / 17 stycznia 2009 r. o 07:15
Ruch Społeczny "WOLNY KRAŚNIK" zbada również i ten przetarg !!!!!!!!!!!
Avatar
~mati~ / 16 stycznia 2009 r. o 23:12
Kraśnik to taka mieścinka że wszystko może się zdażyć to i nie ma po co zaglądać do jakiejś ustawy. Może też zostanę nazwany półgłówkiem ale mnie też już nic nie zadziwi w tym grajdole.
Avatar
pasażer / 16 stycznia 2009 r. o 19:56
Półgłówku podpisujący się "grin". Jeśli umiesz czytać to zadaj sobie trudu i wejdź na stronę Urzędu Miasta, tam przeczytasz kto jest organizatorem przetargu; zapoznaj się również z SIWZ (skrót odczytasz w ustawie prawo zamówień publicznych). Po tej lekturze napisz coś sensownego, bo co piszesz
świadczy jedynie o twojej nienawiści do wszystkiego co dotyczy Urzędu Miasta Kraśnik.
Avatar
grin / 16 stycznia 2009 r. o 17:10
nie byłoby dziwnym gdyby do przetagu stanęła i go wygrała firma przewozowa syna obecnego szefa MPK. W Kraśniku takie przetargi z udziałem osób z pewnego kegu to norma czego przykładem śa wygrane przetargi przez firmę Wizjer. A może firma zajmująca się prawie wszystkim droższymi budowami zlecamymi przez UM w Kraśniku poszerzy swoją działalność o przewozy, to też już by chyba nie było zaskoczeniem
Avatar
pasażer / 16 stycznia 2009 r. o 09:59
Zapewne inna firma niż MPK będzie jeździła bez dopłat a bilety będą kosztować po 2 zł
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

– Już niejednokrotnie okazaliście nam zaufanie i wsparcie – doceniają twórcy Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, którzy zbierają fundusze by móc kontynuować działalność i utrzymać siedzibę na skraju osiedla projektowanego przez Zofię i Oskara Hansen.

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

W weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizować będą na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Będzie to tym samym inauguracja zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich. Naszą kadrę reprezentować będzie pięciu zawodników

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu? To możliwe i do tego wstęp „co łaska”. Tym razem, w Czosnówce pod Białą Podlaską wystąpi Patryk Pietrzak.

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Jest długi i niskopodłogowy. Do tego ma półhybrydowy napęd. To nowy autobus Solaris, który właśnie wyjechał na bialskie ulice.

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią Fundusze Europejskie, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa – Zarząd Województwa Lubelskiego kieruje na projekt dotyczący przebudowy części szpitala, w tym gruntownej przebudowy Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki, a także doposażenie części obszarów udzielania świadczeń.

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!