Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 listopada 2010 r.
13:08
Edytuj ten wpis

Modliborzyce: Niejasna sytuacja przy ustalaniu członków komisji wyborczych

0 3862 A A

Kandydat PSL na wójta Modliborzyc uważa, że doszło do próby fałszowania losowania składu obwodowych komisji wyborczych w gminie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Losowanie składu do obwodowych komisji wyborczych w Urzędzie Gminy w Modliborzycach (powiat janowski) odbyło się 5 listopada. Swoich kandydatów zgłosiło 11 komitetów. Do każdego z 6 obwodów wyborczych wybierano po 8 członków z 10 kandydatów.

Pierwsze trzy losowania przebiegały bez zastrzeżeń. Problemy pojawiły się przy czwartym losowaniu. Pełnomocnik komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego zauważył, że róg jednej z kopert, z numerami komitetów jest zagięty. To wzbudziło jego podejrzenia.

– Zdziwił mnie fakt, że przy trzech losowaniach były wybrane osoby z komitetu wyborczego wójta – tłumaczy Włodzimierz Gomółka (jeden z 3 kontrkandydatów wójta w wyborach - red.). – Dlatego też przyjrzałem się dokładnie pracy pana przewodniczącego. Zauważyłem, że jak dostał listę z numerami do losowania i kopertę to zagiął jej róg i wszystkie 10 kopert wrzucił do pudełka. Gomółka dodaje, że był pewien, że w kopercie jest nr 1 (oznaczał komitet wyborczy wójta). – Moim zdaniem doszło do próby fałszowania losowania, dlatego zażądałem, aby zostało ono powtórzone.

Sytuację odnotowali członkowie gminnej komisji wyborczej. – Po wyciągnięciu z pudełka rzeczywiście róg jednej z kopert był zagięty – potwierdza Dorota Frąk, zastępca przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w gminie Modliborzyce. – Nie widziałam jednak czy ktoś ją rzeczywiście zagiął.

Przewodniczący komisji zaprzecza jakoby miało to być jego celowe działanie. – Ja tej koperty nie zaginałem – zapewnia Marcin Kowalski. – Przypuszczam, że zagięcie mogło powstać podczas przesuwania kopert po stołach, które były ze sobą zestawione. To zbieg okoliczności a nie celowe działanie.

"Podejrzane” losowanie powtórzono, zaś przewodniczący został odsunięty od pracy. Pozostałe losowania przeprowadziła już inna osoba z komisji.

Sprawa nie została zgłoszona do komisarza wyborczego. Członkowie komisji uważają, że problem został rozwiązany po unieważnieniu losowania. Podobna sytuacja już się nie zdarzyła.

Wójt Modliborzyc od całej sprawy się odcina. – Nie byłem przy tym losowaniu – wyjaśnia Witold Kowalik. – Jest do tego powołana komisja i to ona za to odpowiada. Nie mam sobie nic do zarzucenia – kończy rozmowę wójt.

Po chwili jednak pyta. – Czy można wozić ulotki wyborcze służbowym samochodem? Wójt wskazuje jednocześnie na auto zaparkowane na ulicy przed synagogą, w której mieści się Gminny Ośrodek Kultury. (Gomółka pracuje w GOK).

Kandydat PSL odrzuca zarzuty. – Ja już dawno nie korzystałem z samochodu służbowego, więc nie mogłem nim wozić swoich ulotek wyborczych – ucina Gomółka.

Komentarze 3862

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pisiorowski / 22 października 2018 o 20:36
+3
W tym roku Buraki obrodziły.....
Avatar
Modliborzanin / 14 września 2018 o 10:22
+3
Kowalik powinien już honorowo odejść z tego towarzystwa bo jego nieudane inwestycje zaczynają się rozpadać, nasz chodnik przy Piłsudskiego na odcinku szkoła-Lute znowu się rozpada (kilka lat temu był remontowany za kilkadziesiąt tyś zł), na rynku płytki coraz bardziej nierówne, kałuże po deszczu na ul. Długiej jak stały tak stoją ( a kilka lat temu był poprawiany), nie mówiąc o tej najwiekszej przy Urzędzie Gminy - wstyd , co za nieuk zlecił wykonanie takiej inwestycji. W urzędzie to już jest taka sitwa, że pracują sami znajomi i kolesie. Tak obiektywnie to przydałaby się jakaś nowa głowa z pomysłami. Modliborzyce znowu staje się wsią. Zero inwestycji , zero nowych zakładów pracy. Liceum padło , w szkole też sami znajomi (kombajnista, mechanik maszyn rolniczych - informatykiem od siedmiu boleści ), poziom pod psem a nauczyciele sugerują korepetycje (mój syn też uczęszcza, żeby ocena była wyższa) . Miejcowość powoli traci swoje miejskie ambicje. Ratując swój tyłek , jak zwykle władza - zadłużając gminę - zaczyna teraz nowe inwestycje.  Przykre ale prawdziwe.
Kowalik powinien już honorowo odejść z tego towarzystwa bo jego nieudane inwestycje zaczynają się rozpadać, nasz chodnik przy Piłsudskiego na odcinku szkoła-Lute znowu się rozpada (kilka lat temu był remontowany za kilkadziesiąt tyś zł), na rynku płytki coraz bardziej nierówne, kałuże po deszczu na ul. Długiej jak stały tak stoją ( a kilka lat temu był poprawiany), nie mówiąc o tej najwiekszej przy Urzędzie Gminy - wstyd , co za nieuk zlecił wykonanie takiej inwestycji. W urzędzie to już jest taka sitwa, że pracują sami znajomi i kolesie. Ta... rozwiń
Avatar
baśka / 6 lutego 2019 o 14:02
+2
Kopiarka się zepsuła ?
Avatar
s12 / 13 grudnia 2018 o 19:30
+2
Faktycznie, ale chorągiewka! Zależy z której strony wieje wiatr takie ma poglądy nasz radny! Kpiny panie z PSL-u!!!!!!!!!!!!!! Żałuję, że na ciebie głosowałem.
Avatar
bbb / 27 października 2018 o 08:36
+2
Modliborzyce coraz badziej "czerwone".
Avatar
Gość / 1 września 2018 o 09:46
+2
Kowalik (KWW Straż) Komacki (Pis) Taradyś (PSL) Gutek (Koalicja Obywatelska) i być może ktoś z Kukiz, 15 ale na razie nie mają wszystkich radnych
Avatar
le123 / 9 stycznia 2019 o 15:17
+1
jak się jest małym człowiekiem to i wzrost nie przeszkadza
Avatar
gość / 4 stycznia 2019 o 17:41
+1
le123, kopiuj
malutki
 Co tam poza kopiowaniem umiesz koleżko? Ha, ha  niezły z ciebie Badziewiak.
Avatar
pop / 9 grudnia 2018 o 19:11
+1
Przenosimy się do Janowskiego forum oto adres:  ***s://***dziennikwschodni.pl/forum/region/lubelskie/janc3b3w-lubelski-na-co-znalazc582y-sic499-pienic485dze-w-budc5bcecie,t,116660.html?p=8
Avatar
Kraśniczanin / 9 grudnia 2018 o 14:15
+1
Ewa nie blokój forum.
  Póki co, to wy, mieszkańcy podmodliborskich wiosek od 8 lat blokujecie to forum - urządziliście sobie prywatne pogawędkowe poletko na kraśnickim forum (ktoś już was kiedyś za to upominał). Nie jesteście mieszkańcami Kraśnika, ani powiatu kraśnickiego - nie życzymy was sobie tutaj. Sio do forum Janowa Lubelskiego !!!
Avatar
Można? / 22 czerwca 2019 o 13:31
0
Po ulewnych deszczach na Lubelszczyźnie, znacząco podniósł się poziom wody na Sannie w gminie Zaklików. – Z każdą godziną sytuacja staje się coraz trudniejsza, fala powodziowa ma jeszcze około 4 kilometrów długości. Podejrzewam, że kulminacja nastąpi za ok. 4 godziny. Obecnie woda podnosi się w tempie ok. 7 centymetrów na godzinę – powiedział 21 czerwca przed południem burmistrz Zaklikowa Dariusz Toczyski. Dzień wcześniej wydał komunikat o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym: „ W związku z wprowadzeniem alarmu przeciwpowodziowego dla Gminy Zaklików ostrzega się mieszkańców wsi: Łysaków, Irena, Łążek i Miasta Zaklików o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym. Fala kulminacyjna spodziewana jest dnia 20 czerwca 2019 r. około godz. 15.00.
Po ulewnych deszczach na Lubelszczyźnie, znacząco podniósł się poziom wody na Sannie w gminie Zaklików. – Z każdą godziną sytuacja staje się coraz trudniejsza, fala powodziowa ma jeszcze około 4 kilometrów długości. Podejrzewam, że kulminacja nastąpi za ok. 4 godziny. Obecnie woda podnosi się w tempie ok. 7 centymetrów na godzinę – powiedział 21 czerwca przed południem burmistrz Zaklikowa Dariusz Toczyski. Dzień wcześniej wydał komunikat o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym: „ W związku z wprowadzeniem alarmu pr... rozwiń
Avatar
wyborca / 10 maja 2019 o 12:05
0
Lista osób w komisjach wyborczych do Europarlamentu: ***s://modliborzyce.pl/2196-postanowienie-komisarza-wyborczego-w-lublinie-ii.html
Avatar
A palma odbija / 14 kwietnia 2019 o 23:23
0
to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska
Avatar
kkk / 10 kwietnia 2019 o 12:43
-2
Jak się nazywa ten mondry radny?[/quote] to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska[/quote] A zdajesz sobie sprawę  że za udostępnianie publicznie nazwiska wg RODO grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności? I jest na to paragraf.. A to że dodałeś komentarz jako anonimowy to nie myśl że w sieci jesteś anonimowy... Więc radzę uważać z takimi rzeczami.[/quote] A ty zdajesz sobie sprawę że pleciesz głupoty bo ten młody jest osobą publiczną i każdy ma prawo wymieniać jego nazwisko?
  [quote][quote][quote]Jak się nazywa ten mondry radny?
to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska
A zdajesz sobie sprawę  że za udostępnianie publicznie nazwiska wg RODO grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności? I jest na to paragraf.. A to że dodałeś komentarz jako anonimowy to nie myśl że w sieci jesteś anonimowy... Więc radzę uważać z takimi rzeczami.
 
  rozwiń
Avatar
gość / 2 kwietnia 2019 o 20:34
-1
A le123 to czyta ...
Avatar
burmistrzyk / 2 kwietnia 2019 o 12:27
-1
Takich mamy adwokatów po szkole w Potoczku.
 A ty mundryjole po jakiej jesteś szkole ?
Avatar
kkk / 8 marca 2019 o 21:00
-1
Takich mamy adwokatów po szkole w Potoczku.
Avatar
le123 / 8 marca 2019 o 20:38
0
Form   nike roshe   a   nike outlet   contrast talkabout Moto   retro jordans   E3 effectiveness   Michael Kors Handbags On Sale   or.   baseball jerseys  Motorola   nike free run   Moto   moncler jacket   G4   montblanc online   do   beats by dre sale   vs,   cheap moncler   Lenovo buzz K5 against.   air max  "Lauren   cheap beats headphones   had   nike free run   a   air max   major affect of   beats by dre sale   great   jordan shoes   employment, Way   moncler padded jacket   more   moncler   compared with the   nike roshe run   actual   new jordans   actually is   cheap beats headphones   persuaded,   moncler store   Matthew   cheap jordans   pointed   nike shoes   out. "I   nike outlet   presume   air max 95   gazing   mont blanc sale   at   retro jordans   the   cheap beats by dr dre   actual operate   jordan 11   as   jordans for cheap   well   nike shoes   as   new jordans   the   jordans for cheap   motivation   moncler clothing   ultimately   under armour outlet  provide   cheap under armour   a   beats by dre   great example   nike roshe run   in my   nike shoes  circumstances not in observations,   louboutin shoes   But   nike factory store   also   nike air max 90   in   nike outlet   whatsoever   cheap basketball jerseys   be   nike roshe   being   nike air max 2017   achieving   Yeezy Boost 350 Price   at   Yeezy Boost 350 For Sale   this   beats headphones   point.   air max   We   nike roshe run   had been   adidas outlet   very   jordan 11   cheap   Yeezy Shoes   with one another at   nike roshe run   an   moncler sale   early  beats by dre   age in   moncler womens   each   nike free 5.0   phase: Features,   black moncler coat   Gaming,   adidas originals   Games.   nike free 5.0
Form   nike roshe   a   nike outlet   contrast talkabout Moto   retro jordans   E3 effectiveness   Michael Kors Handbags On Sale   or.   baseball jerseys  Motorola   nike free run   Moto   moncler jacket   G4   montblanc online   do   beats by dre sale   vs,   cheap moncler  ... rozwiń
Avatar
gość / 8 marca 2019 o 17:13
0
Jak się nazywa ten mondry radny?
to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska
A zdajesz sobie sprawę  że za udostępnianie publicznie nazwiska wg RODO grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności? I jest na to paragraf.. A to że dodałeś komentarz jako anonimowy to nie myśl że w sieci jesteś anonimowy... Więc radzę uważać z takimi rzeczami.
 A ty zdajesz sobie sprawę że pleciesz głupoty bo ten młody jest osobą publiczną i każdy ma prawo wymieniać jego nazwisko?
Avatar
KancelariaAdwokackaLbl / 8 marca 2019 o 15:02
0
Jak się nazywa ten mondry radny?
to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska
 A zdajesz sobie sprawę  że za udostępnianie publicznie nazwiska wg RODO grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności? I jest na to paragraf.. A to że dodałeś komentarz jako anonimowy to nie myśl że w sieci jesteś anonimowy... Więc radzę uważać z takimi rzeczami.
Zobacz wszystkie komentarze 3862

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala 0 0

Azoty Puławy poznają rywala w drugiej rundzie Pucharu EHF. W poniedziałek odbyła się prezentacja zespołu i pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia]
galeria

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia] 0 0

Artur Kern i Joanna Szmit zwyciężyli w poniedziałkowym biegu CITY TRAIL onTour, który odbył się nad Zalewem Zemborzyckim. CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Lublin był pierwszym z 10 miast, w których bieg się odbędzie w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego
galeria

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego 0 0

200 tys. zł przekazał sejmik województwa gminie Modliborzyce na pomoc poszkodowanym w wyniku ulewy, która 19 czerwca spustoszyła wsie Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa 0 2

Wąwolnica. Na czas remontu Urzędu Gminy przy ul. Lubelskiej, wszyscy pracownicy biurowi zostali przeniesieni do pobliskiego Nałęczowa. Urzędników trzeba szukać w byłym internacie szkoły ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej 17. Numery telefonów bez zmian!

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu 6 7

Ratusz szykuje zmianę przeznaczenia nieruchomości u zbiegu ul. Orkana i Roztocze, skąd wyniosła się fabryka wind Lift Service. Projekt nowego planu zagospodarowania tego terenu ma być upubliczniony w poniedziałek równocześnie z planem dotyczącym gruntu między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r. 0 0

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje 0 1

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie przedłużającego się pobytu obywatela Rosji i jego dzieci w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. – Umieszczanie dzieci w takich miejscach dodatkowo je traumatyzuje – ostrzega fundacja.

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP 26 12

Tomasz Miszczuk, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, stracił stanowisko w zarządzie Polskich Kolei Państwowych.

Spacer z Czechowiczem po Lublinie
16 lipca 2019, 19:00

Spacer z Czechowiczem po Lublinie 0 0

Już 17. raz pierwsza lipcowa pełnia Księżyca wyznacza czas specjalnego spaceru. We wtorek o godz. 19 w poetycką wyprawę wyruszą w Lublinie uczestnicy „Spaceru z Czechowiczem”.

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO?

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO? 6 55

Wciąż nie wiadomo, w jakim kształcie pójdą partie opozycyjne do jesiennych wyborów do Sejmu. Wiele wskazuje na to, że nie dojdzie do współpracy Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską.

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu 5 12

Przeciwnicy budowy spalarni śmieci na czwartek planują protest w pobliżu miejskiej ciepłowni. To tu spółka Veolia Wschód chce budować instalację, której obawiają się mieszkańcy. „Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci” – to jedno z ich haseł.

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie?

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie? 4 73

Urząd Miasta upublicznił treść wyceny górek czechowskich, którą miał sporządzić w połowie maja Wydział Gospodarowania Mieniem.

MKS Avia Świdnik pozyskała nowego przyjmującego

MKS Avia Świdnik pozyskała nowego przyjmującego 0 3

To 20-letni Artur Sługocki

Kiedy otworzą wiadukty na ul. Grygowej?

Kiedy otworzą wiadukty na ul. Grygowej? 11 14

Wciąż nie wiadomo, kiedy uda się otworzyć nowe wiadukty w ciągu ul. Grygowej.

Nowy mural w Lublinie powstał przy Drodze Męczenników Majdanka. Już jest gotowy
Zdjęcia
galeria

Nowy mural w Lublinie powstał przy Drodze Męczenników Majdanka. Już jest gotowy 105 11

Gotowy jest już upamiętniający 75. rocznicę powstania Państwowego Muzeum na Majdanku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.