Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 listopada 2010 r.
13:08
Edytuj ten wpis

Modliborzyce: Niejasna sytuacja przy ustalaniu członków komisji wyborczych

0 3862 A A

Kandydat PSL na wójta Modliborzyc uważa, że doszło do próby fałszowania losowania składu obwodowych komisji wyborczych w gminie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Losowanie składu do obwodowych komisji wyborczych w Urzędzie Gminy w Modliborzycach (powiat janowski) odbyło się 5 listopada. Swoich kandydatów zgłosiło 11 komitetów. Do każdego z 6 obwodów wyborczych wybierano po 8 członków z 10 kandydatów.

Pierwsze trzy losowania przebiegały bez zastrzeżeń. Problemy pojawiły się przy czwartym losowaniu. Pełnomocnik komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego zauważył, że róg jednej z kopert, z numerami komitetów jest zagięty. To wzbudziło jego podejrzenia.

– Zdziwił mnie fakt, że przy trzech losowaniach były wybrane osoby z komitetu wyborczego wójta – tłumaczy Włodzimierz Gomółka (jeden z 3 kontrkandydatów wójta w wyborach - red.). – Dlatego też przyjrzałem się dokładnie pracy pana przewodniczącego. Zauważyłem, że jak dostał listę z numerami do losowania i kopertę to zagiął jej róg i wszystkie 10 kopert wrzucił do pudełka. Gomółka dodaje, że był pewien, że w kopercie jest nr 1 (oznaczał komitet wyborczy wójta). – Moim zdaniem doszło do próby fałszowania losowania, dlatego zażądałem, aby zostało ono powtórzone.

Sytuację odnotowali członkowie gminnej komisji wyborczej. – Po wyciągnięciu z pudełka rzeczywiście róg jednej z kopert był zagięty – potwierdza Dorota Frąk, zastępca przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w gminie Modliborzyce. – Nie widziałam jednak czy ktoś ją rzeczywiście zagiął.

Przewodniczący komisji zaprzecza jakoby miało to być jego celowe działanie. – Ja tej koperty nie zaginałem – zapewnia Marcin Kowalski. – Przypuszczam, że zagięcie mogło powstać podczas przesuwania kopert po stołach, które były ze sobą zestawione. To zbieg okoliczności a nie celowe działanie.

"Podejrzane” losowanie powtórzono, zaś przewodniczący został odsunięty od pracy. Pozostałe losowania przeprowadziła już inna osoba z komisji.

Sprawa nie została zgłoszona do komisarza wyborczego. Członkowie komisji uważają, że problem został rozwiązany po unieważnieniu losowania. Podobna sytuacja już się nie zdarzyła.

Wójt Modliborzyc od całej sprawy się odcina. – Nie byłem przy tym losowaniu – wyjaśnia Witold Kowalik. – Jest do tego powołana komisja i to ona za to odpowiada. Nie mam sobie nic do zarzucenia – kończy rozmowę wójt.

Po chwili jednak pyta. – Czy można wozić ulotki wyborcze służbowym samochodem? Wójt wskazuje jednocześnie na auto zaparkowane na ulicy przed synagogą, w której mieści się Gminny Ośrodek Kultury. (Gomółka pracuje w GOK).

Kandydat PSL odrzuca zarzuty. – Ja już dawno nie korzystałem z samochodu służbowego, więc nie mogłem nim wozić swoich ulotek wyborczych – ucina Gomółka.

Komentarze 3862

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pisiorowski / 22 października 2018 o 20:36
+3
W tym roku Buraki obrodziły.....
Avatar
Modliborzanin / 14 września 2018 o 10:22
+3
Kowalik powinien już honorowo odejść z tego towarzystwa bo jego nieudane inwestycje zaczynają się rozpadać, nasz chodnik przy Piłsudskiego na odcinku szkoła-Lute znowu się rozpada (kilka lat temu był remontowany za kilkadziesiąt tyś zł), na rynku płytki coraz bardziej nierówne, kałuże po deszczu na ul. Długiej jak stały tak stoją ( a kilka lat temu był poprawiany), nie mówiąc o tej najwiekszej przy Urzędzie Gminy - wstyd , co za nieuk zlecił wykonanie takiej inwestycji. W urzędzie to już jest taka sitwa, że pracują sami znajomi i kolesie. Tak obiektywnie to przydałaby się jakaś nowa głowa z pomysłami. Modliborzyce znowu staje się wsią. Zero inwestycji , zero nowych zakładów pracy. Liceum padło , w szkole też sami znajomi (kombajnista, mechanik maszyn rolniczych - informatykiem od siedmiu boleści ), poziom pod psem a nauczyciele sugerują korepetycje (mój syn też uczęszcza, żeby ocena była wyższa) . Miejcowość powoli traci swoje miejskie ambicje. Ratując swój tyłek , jak zwykle władza - zadłużając gminę - zaczyna teraz nowe inwestycje.  Przykre ale prawdziwe.
Kowalik powinien już honorowo odejść z tego towarzystwa bo jego nieudane inwestycje zaczynają się rozpadać, nasz chodnik przy Piłsudskiego na odcinku szkoła-Lute znowu się rozpada (kilka lat temu był remontowany za kilkadziesiąt tyś zł), na rynku płytki coraz bardziej nierówne, kałuże po deszczu na ul. Długiej jak stały tak stoją ( a kilka lat temu był poprawiany), nie mówiąc o tej najwiekszej przy Urzędzie Gminy - wstyd , co za nieuk zlecił wykonanie takiej inwestycji. W urzędzie to już jest taka sitwa, że pracują sami znajomi i kolesie. Ta... rozwiń
Avatar
baśka / 6 lutego 2019 o 14:02
+2
Kopiarka się zepsuła ?
Avatar
s12 / 13 grudnia 2018 o 19:30
+2
Faktycznie, ale chorągiewka! Zależy z której strony wieje wiatr takie ma poglądy nasz radny! Kpiny panie z PSL-u!!!!!!!!!!!!!! Żałuję, że na ciebie głosowałem.
Avatar
bbb / 27 października 2018 o 08:36
+2
Modliborzyce coraz badziej "czerwone".
Avatar
Gość / 1 września 2018 o 09:46
+2
Kowalik (KWW Straż) Komacki (Pis) Taradyś (PSL) Gutek (Koalicja Obywatelska) i być może ktoś z Kukiz, 15 ale na razie nie mają wszystkich radnych
Avatar
le123 / 9 stycznia 2019 o 15:17
+1
jak się jest małym człowiekiem to i wzrost nie przeszkadza
Avatar
gość / 4 stycznia 2019 o 17:41
+1
le123, kopiuj
malutki
 Co tam poza kopiowaniem umiesz koleżko? Ha, ha  niezły z ciebie Badziewiak.
Avatar
pop / 9 grudnia 2018 o 19:11
+1
Przenosimy się do Janowskiego forum oto adres:  ***s://***dziennikwschodni.pl/forum/region/lubelskie/janc3b3w-lubelski-na-co-znalazc582y-sic499-pienic485dze-w-budc5bcecie,t,116660.html?p=8
Avatar
Kraśniczanin / 9 grudnia 2018 o 14:15
+1
Ewa nie blokój forum.
  Póki co, to wy, mieszkańcy podmodliborskich wiosek od 8 lat blokujecie to forum - urządziliście sobie prywatne pogawędkowe poletko na kraśnickim forum (ktoś już was kiedyś za to upominał). Nie jesteście mieszkańcami Kraśnika, ani powiatu kraśnickiego - nie życzymy was sobie tutaj. Sio do forum Janowa Lubelskiego !!!
Avatar
Można? / 22 czerwca 2019 o 13:31
0
Po ulewnych deszczach na Lubelszczyźnie, znacząco podniósł się poziom wody na Sannie w gminie Zaklików. – Z każdą godziną sytuacja staje się coraz trudniejsza, fala powodziowa ma jeszcze około 4 kilometrów długości. Podejrzewam, że kulminacja nastąpi za ok. 4 godziny. Obecnie woda podnosi się w tempie ok. 7 centymetrów na godzinę – powiedział 21 czerwca przed południem burmistrz Zaklikowa Dariusz Toczyski. Dzień wcześniej wydał komunikat o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym: „ W związku z wprowadzeniem alarmu przeciwpowodziowego dla Gminy Zaklików ostrzega się mieszkańców wsi: Łysaków, Irena, Łążek i Miasta Zaklików o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym. Fala kulminacyjna spodziewana jest dnia 20 czerwca 2019 r. około godz. 15.00.
Po ulewnych deszczach na Lubelszczyźnie, znacząco podniósł się poziom wody na Sannie w gminie Zaklików. – Z każdą godziną sytuacja staje się coraz trudniejsza, fala powodziowa ma jeszcze około 4 kilometrów długości. Podejrzewam, że kulminacja nastąpi za ok. 4 godziny. Obecnie woda podnosi się w tempie ok. 7 centymetrów na godzinę – powiedział 21 czerwca przed południem burmistrz Zaklikowa Dariusz Toczyski. Dzień wcześniej wydał komunikat o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym: „ W związku z wprowadzeniem alarmu pr... rozwiń
Avatar
wyborca / 10 maja 2019 o 12:05
0
Lista osób w komisjach wyborczych do Europarlamentu: ***s://modliborzyce.pl/2196-postanowienie-komisarza-wyborczego-w-lublinie-ii.html
Avatar
A palma odbija / 14 kwietnia 2019 o 23:23
0
to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska
Avatar
kkk / 10 kwietnia 2019 o 12:43
-2
Jak się nazywa ten mondry radny?[/quote] to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska[/quote] A zdajesz sobie sprawę  że za udostępnianie publicznie nazwiska wg RODO grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności? I jest na to paragraf.. A to że dodałeś komentarz jako anonimowy to nie myśl że w sieci jesteś anonimowy... Więc radzę uważać z takimi rzeczami.[/quote] A ty zdajesz sobie sprawę że pleciesz głupoty bo ten młody jest osobą publiczną i każdy ma prawo wymieniać jego nazwisko?
  [quote][quote][quote]Jak się nazywa ten mondry radny?
to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska
A zdajesz sobie sprawę  że za udostępnianie publicznie nazwiska wg RODO grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności? I jest na to paragraf.. A to że dodałeś komentarz jako anonimowy to nie myśl że w sieci jesteś anonimowy... Więc radzę uważać z takimi rzeczami.
 
  rozwiń
Avatar
gość / 2 kwietnia 2019 o 20:34
-1
A le123 to czyta ...
Avatar
burmistrzyk / 2 kwietnia 2019 o 12:27
-1
Takich mamy adwokatów po szkole w Potoczku.
 A ty mundryjole po jakiej jesteś szkole ?
Avatar
kkk / 8 marca 2019 o 21:00
-1
Takich mamy adwokatów po szkole w Potoczku.
Avatar
le123 / 8 marca 2019 o 20:38
0
Form   nike roshe   a   nike outlet   contrast talkabout Moto   retro jordans   E3 effectiveness   Michael Kors Handbags On Sale   or.   baseball jerseys  Motorola   nike free run   Moto   moncler jacket   G4   montblanc online   do   beats by dre sale   vs,   cheap moncler   Lenovo buzz K5 against.   air max  "Lauren   cheap beats headphones   had   nike free run   a   air max   major affect of   beats by dre sale   great   jordan shoes   employment, Way   moncler padded jacket   more   moncler   compared with the   nike roshe run   actual   new jordans   actually is   cheap beats headphones   persuaded,   moncler store   Matthew   cheap jordans   pointed   nike shoes   out. "I   nike outlet   presume   air max 95   gazing   mont blanc sale   at   retro jordans   the   cheap beats by dr dre   actual operate   jordan 11   as   jordans for cheap   well   nike shoes   as   new jordans   the   jordans for cheap   motivation   moncler clothing   ultimately   under armour outlet  provide   cheap under armour   a   beats by dre   great example   nike roshe run   in my   nike shoes  circumstances not in observations,   louboutin shoes   But   nike factory store   also   nike air max 90   in   nike outlet   whatsoever   cheap basketball jerseys   be   nike roshe   being   nike air max 2017   achieving   Yeezy Boost 350 Price   at   Yeezy Boost 350 For Sale   this   beats headphones   point.   air max   We   nike roshe run   had been   adidas outlet   very   jordan 11   cheap   Yeezy Shoes   with one another at   nike roshe run   an   moncler sale   early  beats by dre   age in   moncler womens   each   nike free 5.0   phase: Features,   black moncler coat   Gaming,   adidas originals   Games.   nike free 5.0
Form   nike roshe   a   nike outlet   contrast talkabout Moto   retro jordans   E3 effectiveness   Michael Kors Handbags On Sale   or.   baseball jerseys  Motorola   nike free run   Moto   moncler jacket   G4   montblanc online   do   beats by dre sale   vs,   cheap moncler  ... rozwiń
Avatar
gość / 8 marca 2019 o 17:13
0
Jak się nazywa ten mondry radny?
to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska
A zdajesz sobie sprawę  że za udostępnianie publicznie nazwiska wg RODO grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności? I jest na to paragraf.. A to że dodałeś komentarz jako anonimowy to nie myśl że w sieci jesteś anonimowy... Więc radzę uważać z takimi rzeczami.
 A ty zdajesz sobie sprawę że pleciesz głupoty bo ten młody jest osobą publiczną i każdy ma prawo wymieniać jego nazwisko?
Avatar
KancelariaAdwokackaLbl / 8 marca 2019 o 15:02
0
Jak się nazywa ten mondry radny?
to młody Skupiński, jaja no to jest właśnie ta nasza Polska
 A zdajesz sobie sprawę  że za udostępnianie publicznie nazwiska wg RODO grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności? I jest na to paragraf.. A to że dodałeś komentarz jako anonimowy to nie myśl że w sieci jesteś anonimowy... Więc radzę uważać z takimi rzeczami.
Zobacz wszystkie komentarze 3862

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala 0 0

Azoty Puławy poznają rywala w drugiej rundzie Pucharu EHF. W poniedziałek odbyła się prezentacja zespołu i pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia]
galeria

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia] 0 0

Artur Kern i Joanna Szmit zwyciężyli w poniedziałkowym biegu CITY TRAIL onTour, który odbył się nad Zalewem Zemborzyckim. CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Lublin był pierwszym z 10 miast, w których bieg się odbędzie w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego
galeria

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego 0 0

200 tys. zł przekazał sejmik województwa gminie Modliborzyce na pomoc poszkodowanym w wyniku ulewy, która 19 czerwca spustoszyła wsie Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa 0 2

Wąwolnica. Na czas remontu Urzędu Gminy przy ul. Lubelskiej, wszyscy pracownicy biurowi zostali przeniesieni do pobliskiego Nałęczowa. Urzędników trzeba szukać w byłym internacie szkoły ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej 17. Numery telefonów bez zmian!

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu 6 7

Ratusz szykuje zmianę przeznaczenia nieruchomości u zbiegu ul. Orkana i Roztocze, skąd wyniosła się fabryka wind Lift Service. Projekt nowego planu zagospodarowania tego terenu ma być upubliczniony w poniedziałek równocześnie z planem dotyczącym gruntu między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r. 0 0

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje 0 1

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie przedłużającego się pobytu obywatela Rosji i jego dzieci w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. – Umieszczanie dzieci w takich miejscach dodatkowo je traumatyzuje – ostrzega fundacja.

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP 26 12

Tomasz Miszczuk, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, stracił stanowisko w zarządzie Polskich Kolei Państwowych.

Spacer z Czechowiczem po Lublinie
16 lipca 2019, 19:00

Spacer z Czechowiczem po Lublinie 0 0

Już 17. raz pierwsza lipcowa pełnia Księżyca wyznacza czas specjalnego spaceru. We wtorek o godz. 19 w poetycką wyprawę wyruszą w Lublinie uczestnicy „Spaceru z Czechowiczem”.

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO?

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO? 6 55

Wciąż nie wiadomo, w jakim kształcie pójdą partie opozycyjne do jesiennych wyborów do Sejmu. Wiele wskazuje na to, że nie dojdzie do współpracy Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską.

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu 5 12

Przeciwnicy budowy spalarni śmieci na czwartek planują protest w pobliżu miejskiej ciepłowni. To tu spółka Veolia Wschód chce budować instalację, której obawiają się mieszkańcy. „Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci” – to jedno z ich haseł.

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie?

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie? 4 73

Urząd Miasta upublicznił treść wyceny górek czechowskich, którą miał sporządzić w połowie maja Wydział Gospodarowania Mieniem.

MKS Avia Świdnik pozyskała nowego przyjmującego

MKS Avia Świdnik pozyskała nowego przyjmującego 0 3

To 20-letni Artur Sługocki

Kiedy otworzą wiadukty na ul. Grygowej?

Kiedy otworzą wiadukty na ul. Grygowej? 11 14

Wciąż nie wiadomo, kiedy uda się otworzyć nowe wiadukty w ciągu ul. Grygowej.

Nowy mural w Lublinie powstał przy Drodze Męczenników Majdanka. Już jest gotowy
Zdjęcia
galeria

Nowy mural w Lublinie powstał przy Drodze Męczenników Majdanka. Już jest gotowy 105 11

Gotowy jest już upamiętniający 75. rocznicę powstania Państwowego Muzeum na Majdanku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!