Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 sierpnia 2010 r.
15:44
Edytuj ten wpis

Moniaki: Pobity nie żyje, napastnicy wyszli na wolność

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 43 A A

Lekarzom nie udało się ustalić przyczyny śmierci 54-letniego Waldemara P., pobitego we wtorek w Kolonii Moniaki, w powiecie kraśnickim. Czterech mężczyzn podejrzanych o bicie jest już na wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To bardzo nietypowa sprawa – przyznaje Małgorzata Samoń, prokurator rejonowy w Kraśniku. – Lekarz podczas sekcji zwłok nie ustalił, jaka była przyczyna śmierci 54-latka.

Lekarz stwierdził, że mężczyzna ma złamaną kość jarzmową i zasinienia. Żadne z tych obrażeń nie było przyczyną śmierci. Naruszały tylko "prawidłowe funkcjonowanie organizmu powyżej dni siedmiu”.

O bulwersującym zdarzeniu pisaliśmy wczoraj. Waldemar P. pod Kraśnikiem pracował przy zborze malin. Pochodził z województwa świętokrzyskiego. Zmarł we wtorek. Prokuraturze udało się ustalić, że tuż przed śmiercią wdał się w kłótnie pod sklepem z jednym z miejscowych. Poszło o papierosa. Potem Waldemar P. poszedł potem przez wieś. Jego przeciwnik zatrzymał samochód ze znajomymi po czym dogonili mężczyznę. Zajechali mu drogę. 54-latek wbiegł na najbliższe podwórko. Został tam pobity przez trzech goniących go mężczyzn. Czwarty nie zadawał mu ciosów. Napastnicy potem odjechali. Okazało się, że 54-latek nie żyje.

29-letni Rafał Cz., 36-letni Mirosław T., 24-letni Tomasz Ż. i 59-letni Jan K. zostali zatrzymani niedługo po pobiciu. Byli pijani. Kraśnika prokuratura z postawieniem im zarzutów czekała na wyniki sekcji zwłok. W czwartek wszyscy usłyszeli, że są podejrzani o zwykłe pobicie za co grozi do trzech lat więzienia. Zarzut pobicia został postawiony również temu mężczyźnie, który nie zadawał ciosów, ale był przy pobiciu.
– To wstępna kwalifikacja, będziemy się starali ustalić, dlaczego zmarł mężczyzna zlecając szczegółowe ekspertyzy – zapowiada prokurator Samoń.

Przesłuchani potwierdzali, że doszło do pobicia. Przy postawieniu im tak łagodnego zarzutu nie było podstaw o występnie do sądu o ich aresztowanie. Zaraz po tym zostali zwolnieni do domów. Prokuratura kazała im wpłacić poręczenie majątkowe (do pięciu tysięcy złotych), mają się zgłaszać w komisariacie policji i nie mogą opuszczać kraju.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sama sprawiedliwość / 20 sierpnia 2010 o 23:50
0
Do jakiego więzienia pytam. Tam niemam miejsca dla morderców ich miejsce jest tylko na cmentarzu. Jak takie guwno idzie siedzieć to jest tylko kara dla krewnych ludzi zamordowanych, ponieważ muszą płacić na takie ścierwa. Kara za takie coś tylko jedna wpuścic guwno na pastwe losu dla rodziny, krewnych zabitego (warunek jeden, minimum dziesięć osób zdesperowanych i kochających zamordowanego), wniosek tylko jeden, poniesie podobną karę za którą pokutuje, niema niejsca na litość, ja jestem litościwy, ale wiedziałbym co może mnie spotkać za zrobienie komuś krzywdy, ale wiedziałbym również to (co człowieka uczciwego bardziej interesuje), że w razie morderstwa kogokolwiek z moich bliskich miałbym jakiekolwiek możliwości do spłaty długów, które napewno wykorzystałbym w 100%. Decyzja powinna należyć do osób bliskich poszkodowanej osobie, oczywiście po wnikliwym procesie i decyzji wszechmogących sprawiedliwych sędziów, z zaznaczeniem na to drugie jak 80% do 20%, a nie jak to się teraz dzieje tylko i wyłącznie na to pierwsze:( Coś musi się zmienić bo ludzi głowa zaczyna boleć. Pełno jest takiego guwna na świecie, ale jeszcze nie zrozumiałem dlaczego takie guwno jest chronione. Cały czas nad tym myślę, może ktoś mnie oświeci. Nie wiem, może chodzi o pieniądze, albo na pewno o to. Gdzie te dobre wartości, kto tego przestrzega i się tym kieruje. To jak totalitaryzm kiedy się w to zajrzy choćby przez dziurkę od klucza. Każdy każdego powinien pilnować i każdy powinien mieć coś do powiedzenia, no ludzie demokracja przecież, a może na tym etapie to już zupełnie inne pojęcie............. Żal mi tych którzy stracili bliskich jak zwierzęta, a zwierzęta które nic nie robią, a nawet chronią guwno pod pretekstem prawa, które sami w jakiś dziwny sposób interpretują (czyt. morderców i bandytów), które się rozrasta w siłę szkoda słów i jakichkolwiek komentarzy. Niechętnie, ale jednak Mówię więc, żeby ich spotkała podobna kara i ich bliskich (to naprawdę otwiera oczy!!!), TO JEDYNE WYJŚCIE DLA ZEZWIERZĄCEGO ŚWIATA PRAWA POLSKIEGO I WSZECHMOGĄCYCH WSZYSTKICH KTÓRZY SIĘ TAM ZNAJDUJĄ, WE WSZELKIEJ MAŚCI ISTYTUCJACH. Żal mi was i waszego człowieczeństwa...
Do jakiego więzienia pytam. Tam niemam miejsca dla morderców ich miejsce jest tylko na cmentarzu. Jak takie guwno idzie siedzieć to jest tylko kara dla krewnych ludzi zamordowanych, ponieważ muszą płacić na takie ścierwa. Kara za takie coś tylko jedna wpuścic guwno na pastwe losu dla rodziny, krewnych zabitego (warunek jeden, minimum dziesięć osób zdesperowanych i kochających zamordowanego), wniosek tylko jeden, poniesie podobną karę za którą pokutuje, niema niejsca na litość, ja jestem litościwy, ale wiedziałbym co może mnie spotkać za zrob... rozwiń
Avatar
lol1! / 20 sierpnia 2010 o 17:30
0
do wiezienia z takim elementem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ludzi za głupoty zamykaja na rok, a tu za morderstwo na drugi dzien na wolnosci !!!

BEZ KOMENTARZA!!!!!!

brawa dla prokuratury w kraśniku!!!!

matołów i deb***i banda!!!
Avatar
sama sprawiedliwosc / 17 sierpnia 2010 o 16:54
0
Ludzie mordują z zimną krwią, a ludzie nic nie robią......... CHORE, nawet w średniowieczu było inaczej!!! Ludzie to co się wyprawia już przechodzi nasze ludzkie pojęcie. Czym jest policja, czy wyszczekany adwokat mający zapewne dobre plecy w tym pseudo-sprawiedliwym chorym i zezwierzęconym, nie mającym współczucia wymiarze sprawiedliwości, jest zawsze najważniejszy i ponad sprawiedliwością, nie piszę, że prawem, bo prawo jeżeli mozna je tak obejść można sobie w d... wsadzić. Ludzie tak się dzieje dlatego, że ten cały aparat jest nietykalny i nieocenialny (a tam również, z tego co widzimy w tej sprawie są bandyci i wynaturzone stworzenia, które tylko nazywają siebie ludzmi, bo kto nie potrafi okazywać współczucia i nie potrafi odróżnić sprawiedliwości, nigdy nie powinien się tam znaleźć). Róbcie tak dalej, a w końcu dojdzie do tego, że jedynym wyjściem dla pokrzywdzonych będzie odpłata we własnym zakresie i wszechogarniające "BEZPRAWIE" chociaż już mi się wydaje, że żyję w państwie "bezprawia", właśnie przez niezawisłość jednego człowieka który może być szumowiną lub okazywać takie skłonności. Życzę wam, dla tych którzy w tym uczestniczyli, żebyście potracili swoje najbliższe osoby w ten bestialski sposób jakim jest pobicie przez jakiegoś "GNOJA i ZAPIJACZONEGO BANDYTE". Wtedy byście się obudzili ze swojego niezawistnego snu. WSTYD I HAŃBA dla was na wieki.
Ludzie mordują z zimną krwią, a ludzie nic nie robią......... CHORE, nawet w średniowieczu było inaczej!!! Ludzie to co się wyprawia już przechodzi nasze ludzkie pojęcie. Czym jest policja, czy wyszczekany adwokat mający zapewne dobre plecy w tym pseudo-sprawiedliwym chorym i zezwierzęconym, nie mającym współczucia wymiarze sprawiedliwości, jest zawsze najważniejszy i ponad sprawiedliwością, nie piszę, że prawem, bo prawo jeżeli mozna je tak obejść można sobie w d... wsadzić. Ludzie tak się dzieje dlatego, że ten cały aparat jest... rozwiń
Avatar
takisobie / 11 sierpnia 2010 o 20:42
0
Maja adwokata co załatwi wszystko. Wydali tyle kasy zeby nie siedziec ze teraz to juz wszystko jest pozałatwiane i nic im nie zrobia.
Avatar
ktoś / 8 sierpnia 2010 o 22:57
0
no i taka sprawiedliwość u nas ;/
jak zabiję psa to dostanę dożywocie a tu od razu na wolność!!!!!!!!!1
Avatar
bzyk / 8 sierpnia 2010 o 14:52
0
prokuratura,sady,policja,lekarz ochraniają przestępców a gnębią obywateli
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2010 o 14:03
0
Kara śmierci dla zwyrodnialców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
??? / 7 sierpnia 2010 o 08:51
0
[quote name='Gość' date='05 sierpień 2010 - 17:53 ' timestamp='1281023617' post='325473']
q... skandal , czterech zbirów na oczach ludzi zabija człowieka , lekarz nie widzi związku przyczynowego , policja wypuszcza zbirów -PYTANIE
w jakim kraju żyjemy!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Tu się z tobą nie zgodzę, bo z tego co wiem policja ich nie puściła tylko prokuratura!!! takie prawo!!!
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2010 o 08:14
0
[quote name='jon' date='06 sierpień 2010 - 10:47 ' timestamp='1281084454' post='325693']
w finale postępowania okaże się , że umarł na zawał
[/quote]
a "koledzy" bohatersko go ratowali... Obrażenia??? - bo serducho mu masowali
Avatar
cytat / 6 sierpnia 2010 o 23:28
0
Agresywni przestępcy najprawdopodobniej nie zwrócili uwagi na to, iż pozbawiony wolności i pomocy 57-letni mężczyzna umiera. Jak ustaliła później sekcja zwłok, właściciel mieszkania dostał zawału serca - wyjaśniła Lazar.

Przestępców nie udało się schwytać bezpośrednio po napadzie. Wytypowanie kilku potencjalnych sprawców umożliwiła drobiazgowa praca operacyjna częstochowskich policjantów. Dalsze ustalenia pozwoliły na zatrzymanie czterech mężczyzn w wieku od 21 do 46 lat. Każdy z nich usłyszał zarzut rozboju.

Bardzo możliwe, że poza rozbojem mężczyźni odpowiedzą także za spowodowanie śmierci właściciela mieszkania. Decyzja częstochowskiego sądu, cała zatrzymana czwórka została aresztowana.

inne prawo????
Agresywni przestępcy najprawdopodobniej nie zwrócili uwagi na to, iż pozbawiony wolności i pomocy 57-letni mężczyzna umiera. Jak ustaliła później sekcja zwłok, właściciel mieszkania dostał zawału serca - wyjaśniła Lazar.

Przestępców nie udało się schwytać bezpośrednio po napadzie. Wytypowanie kilku potencjalnych sprawców umożliwiła drobiazgowa praca operacyjna częstochowskich policjantów. Dalsze ustalenia pozwoliły na zatrzymanie czterech mężczyzn w wieku od 21 do 46 lat. Każdy z nich usłyszał zarzut rozboju.

Bard... rozwiń
Avatar
sama sprawiedliwość / 20 sierpnia 2010 o 23:50
0
Do jakiego więzienia pytam. Tam niemam miejsca dla morderców ich miejsce jest tylko na cmentarzu. Jak takie guwno idzie siedzieć to jest tylko kara dla krewnych ludzi zamordowanych, ponieważ muszą płacić na takie ścierwa. Kara za takie coś tylko jedna wpuścic guwno na pastwe losu dla rodziny, krewnych zabitego (warunek jeden, minimum dziesięć osób zdesperowanych i kochających zamordowanego), wniosek tylko jeden, poniesie podobną karę za którą pokutuje, niema niejsca na litość, ja jestem litościwy, ale wiedziałbym co może mnie spotkać za zrobienie komuś krzywdy, ale wiedziałbym również to (co człowieka uczciwego bardziej interesuje), że w razie morderstwa kogokolwiek z moich bliskich miałbym jakiekolwiek możliwości do spłaty długów, które napewno wykorzystałbym w 100%. Decyzja powinna należyć do osób bliskich poszkodowanej osobie, oczywiście po wnikliwym procesie i decyzji wszechmogących sprawiedliwych sędziów, z zaznaczeniem na to drugie jak 80% do 20%, a nie jak to się teraz dzieje tylko i wyłącznie na to pierwsze:( Coś musi się zmienić bo ludzi głowa zaczyna boleć. Pełno jest takiego guwna na świecie, ale jeszcze nie zrozumiałem dlaczego takie guwno jest chronione. Cały czas nad tym myślę, może ktoś mnie oświeci. Nie wiem, może chodzi o pieniądze, albo na pewno o to. Gdzie te dobre wartości, kto tego przestrzega i się tym kieruje. To jak totalitaryzm kiedy się w to zajrzy choćby przez dziurkę od klucza. Każdy każdego powinien pilnować i każdy powinien mieć coś do powiedzenia, no ludzie demokracja przecież, a może na tym etapie to już zupełnie inne pojęcie............. Żal mi tych którzy stracili bliskich jak zwierzęta, a zwierzęta które nic nie robią, a nawet chronią guwno pod pretekstem prawa, które sami w jakiś dziwny sposób interpretują (czyt. morderców i bandytów), które się rozrasta w siłę szkoda słów i jakichkolwiek komentarzy. Niechętnie, ale jednak Mówię więc, żeby ich spotkała podobna kara i ich bliskich (to naprawdę otwiera oczy!!!), TO JEDYNE WYJŚCIE DLA ZEZWIERZĄCEGO ŚWIATA PRAWA POLSKIEGO I WSZECHMOGĄCYCH WSZYSTKICH KTÓRZY SIĘ TAM ZNAJDUJĄ, WE WSZELKIEJ MAŚCI ISTYTUCJACH. Żal mi was i waszego człowieczeństwa...
Do jakiego więzienia pytam. Tam niemam miejsca dla morderców ich miejsce jest tylko na cmentarzu. Jak takie guwno idzie siedzieć to jest tylko kara dla krewnych ludzi zamordowanych, ponieważ muszą płacić na takie ścierwa. Kara za takie coś tylko jedna wpuścic guwno na pastwe losu dla rodziny, krewnych zabitego (warunek jeden, minimum dziesięć osób zdesperowanych i kochających zamordowanego), wniosek tylko jeden, poniesie podobną karę za którą pokutuje, niema niejsca na litość, ja jestem litościwy, ale wiedziałbym co może mnie spotkać za zrob... rozwiń
Avatar
lol1! / 20 sierpnia 2010 o 17:30
0
do wiezienia z takim elementem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ludzi za głupoty zamykaja na rok, a tu za morderstwo na drugi dzien na wolnosci !!!

BEZ KOMENTARZA!!!!!!

brawa dla prokuratury w kraśniku!!!!

matołów i deb***i banda!!!
Avatar
sama sprawiedliwosc / 17 sierpnia 2010 o 16:54
0
Ludzie mordują z zimną krwią, a ludzie nic nie robią......... CHORE, nawet w średniowieczu było inaczej!!! Ludzie to co się wyprawia już przechodzi nasze ludzkie pojęcie. Czym jest policja, czy wyszczekany adwokat mający zapewne dobre plecy w tym pseudo-sprawiedliwym chorym i zezwierzęconym, nie mającym współczucia wymiarze sprawiedliwości, jest zawsze najważniejszy i ponad sprawiedliwością, nie piszę, że prawem, bo prawo jeżeli mozna je tak obejść można sobie w d... wsadzić. Ludzie tak się dzieje dlatego, że ten cały aparat jest nietykalny i nieocenialny (a tam również, z tego co widzimy w tej sprawie są bandyci i wynaturzone stworzenia, które tylko nazywają siebie ludzmi, bo kto nie potrafi okazywać współczucia i nie potrafi odróżnić sprawiedliwości, nigdy nie powinien się tam znaleźć). Róbcie tak dalej, a w końcu dojdzie do tego, że jedynym wyjściem dla pokrzywdzonych będzie odpłata we własnym zakresie i wszechogarniające "BEZPRAWIE" chociaż już mi się wydaje, że żyję w państwie "bezprawia", właśnie przez niezawisłość jednego człowieka który może być szumowiną lub okazywać takie skłonności. Życzę wam, dla tych którzy w tym uczestniczyli, żebyście potracili swoje najbliższe osoby w ten bestialski sposób jakim jest pobicie przez jakiegoś "GNOJA i ZAPIJACZONEGO BANDYTE". Wtedy byście się obudzili ze swojego niezawistnego snu. WSTYD I HAŃBA dla was na wieki.
Ludzie mordują z zimną krwią, a ludzie nic nie robią......... CHORE, nawet w średniowieczu było inaczej!!! Ludzie to co się wyprawia już przechodzi nasze ludzkie pojęcie. Czym jest policja, czy wyszczekany adwokat mający zapewne dobre plecy w tym pseudo-sprawiedliwym chorym i zezwierzęconym, nie mającym współczucia wymiarze sprawiedliwości, jest zawsze najważniejszy i ponad sprawiedliwością, nie piszę, że prawem, bo prawo jeżeli mozna je tak obejść można sobie w d... wsadzić. Ludzie tak się dzieje dlatego, że ten cały aparat jest... rozwiń
Avatar
takisobie / 11 sierpnia 2010 o 20:42
0
Maja adwokata co załatwi wszystko. Wydali tyle kasy zeby nie siedziec ze teraz to juz wszystko jest pozałatwiane i nic im nie zrobia.
Avatar
ktoś / 8 sierpnia 2010 o 22:57
0
no i taka sprawiedliwość u nas ;/
jak zabiję psa to dostanę dożywocie a tu od razu na wolność!!!!!!!!!1
Avatar
bzyk / 8 sierpnia 2010 o 14:52
0
prokuratura,sady,policja,lekarz ochraniają przestępców a gnębią obywateli
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2010 o 14:03
0
Kara śmierci dla zwyrodnialców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
??? / 7 sierpnia 2010 o 08:51
0
[quote name='Gość' date='05 sierpień 2010 - 17:53 ' timestamp='1281023617' post='325473']
q... skandal , czterech zbirów na oczach ludzi zabija człowieka , lekarz nie widzi związku przyczynowego , policja wypuszcza zbirów -PYTANIE
w jakim kraju żyjemy!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Tu się z tobą nie zgodzę, bo z tego co wiem policja ich nie puściła tylko prokuratura!!! takie prawo!!!
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2010 o 08:14
0
[quote name='jon' date='06 sierpień 2010 - 10:47 ' timestamp='1281084454' post='325693']
w finale postępowania okaże się , że umarł na zawał
[/quote]
a "koledzy" bohatersko go ratowali... Obrażenia??? - bo serducho mu masowali
Avatar
cytat / 6 sierpnia 2010 o 23:28
0
Agresywni przestępcy najprawdopodobniej nie zwrócili uwagi na to, iż pozbawiony wolności i pomocy 57-letni mężczyzna umiera. Jak ustaliła później sekcja zwłok, właściciel mieszkania dostał zawału serca - wyjaśniła Lazar.

Przestępców nie udało się schwytać bezpośrednio po napadzie. Wytypowanie kilku potencjalnych sprawców umożliwiła drobiazgowa praca operacyjna częstochowskich policjantów. Dalsze ustalenia pozwoliły na zatrzymanie czterech mężczyzn w wieku od 21 do 46 lat. Każdy z nich usłyszał zarzut rozboju.

Bardzo możliwe, że poza rozbojem mężczyźni odpowiedzą także za spowodowanie śmierci właściciela mieszkania. Decyzja częstochowskiego sądu, cała zatrzymana czwórka została aresztowana.

inne prawo????
Agresywni przestępcy najprawdopodobniej nie zwrócili uwagi na to, iż pozbawiony wolności i pomocy 57-letni mężczyzna umiera. Jak ustaliła później sekcja zwłok, właściciel mieszkania dostał zawału serca - wyjaśniła Lazar.

Przestępców nie udało się schwytać bezpośrednio po napadzie. Wytypowanie kilku potencjalnych sprawców umożliwiła drobiazgowa praca operacyjna częstochowskich policjantów. Dalsze ustalenia pozwoliły na zatrzymanie czterech mężczyzn w wieku od 21 do 46 lat. Każdy z nich usłyszał zarzut rozboju.

Bard... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!