Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 października 2014 r.
14:15
Edytuj ten wpis

PiS w Kraśniku przedstawił kandydatów do rad

Autor: Zdjęcie autora aa
0 18 A A

"Czyny nie słowa. Z tym hasłem ubiega się o reelekcję Mirosław Włodarczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Kraśnika. W czwartek po południu przedstawiciele tej partii zaprezentowali kandydatów do rady miasta i powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W większości są to osoby bezpartyjne. - PiS jest środowiskiem bardzo otwartym - mówi Jarosław Stawiarski, przewodniczący zarządu PiS w Kraśniku. - Zależy nam na skupieniu wokół siebie ludzi związanych z Kraśnikiem i działających od dawna na rzecz lokalnej społeczności, którym bliskie są hasła patriotyczne i tradycyjne wartości.

Wśród kandydatów o rady Miasta Kraśnik są obecni radni należący do klubu PiS m.in. Jan Albiniak, Anna Bień, Agnieszka Lis czy też Jacek Zając. Z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość wystartują w tegorocznych wyborach wystartują też radne - Wioletta Kudła i Anna Jaszowska. Podczas wyborów w 2010 r. były kandydatkami Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik”, z którego startował poprzedni burmistrz miasta Piotr Czubiński.

Wśród kandydatów na radnych miejskich PiS w Kraśniku jest też Teresa Poseniak, wieloletnia działaczka "Solidarności”. Obecnie jest na emeryturze, angażuje się wciąż w sprawy społeczne. Jest przewodniczącą Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej, który zbiera pieniądze na dach tej nowej świątyni.

O mandat radnego powiatu kraśnickiego będą walczyć m.in. Wojciech Stopa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, Mirosław Włodarczyk, ubiegający się o reelekcję burmistrz Kraśnika oraz Jerzy Misiak, szef klubu PiS w Radzie Miasta Kraśnik.

Kandydaci PiS do Rady Miasta Kraśnik

Jan Albiniak - 62 lata, prywatny przedsiębiorca, radny Rady Miasta kadencji 2010-2014, aktywnie działa społecznie

Bartysiak Zbigniew - 59 lat - z zawodu ślusarz, wieloletni pracownik Tsubaki Hoover Polska, kilka kadencji - Przewodniczący NSZZ "Solidarność", Radny Rady Miasta Kraśnik

Anna Bień - wykształcenie wyższe na kier. ochrona środowiska, Pracownik KPWiK Kraśnik. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Katarzyna Borucka - wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pracowała miedzy innymi jako główna księgowa w Urzędzie Skarbowym, PGKiM, a także w FŁT. Obecnie na emeryturze.

Marek Dobosz - 53 lata, górnik z wykształcenia, wieloletni pracownik kopalni węgla kamiennego na Śląsku, obecnie na rencie.

Iracki Ryszard - radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, z wykształcenia ekonomista, prowadzi własne gospodarstwo rolne.

Jarosław Jamróz - pracownik kraśnickiego oddziału Polskiej Grupy Energetycznej a także prywatny przedsiębiorca. Od wielu lat udziela się społecznie, należy także do kraśnickiego chóru Canticum Canticorum

Anna Jaszowska - wykształcenie wyższe techniczne - Politechnika Lubelska, pracownik Fabryki Łożysk Tocznych, radna Rady Miasta Kraśnik czterech kadencji.

Witold Karpiński - 49 lat, pracownik zakładu poligraficznego. Aktywnie udziela się społecznie, między innymi w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie od kilku lat redaguje gazetę parafialną. Bada i popularyzuje historię Kraśnika i parafii.

Marek Kowalski - 58 lat, ślusarz z zawodu, od 40 lat pracownik FŁT.

Kozak Józef - wykształcenie średnie techniczne, wieloletni pracownik FŁT. Aktywnie działa w "Solidarności” od 1980 roku. W 1989 roku był jednym z członków komitetu założycielskiego "Solidarności” w FŁT. Przez 6 kadencji był członkiem Rady Nadzorczej FŁT. Obecnie pracownik FŁT i członek zarządu kraśnickiego oddziału Solidarności.

Wioletta Kudła - lekarz, wieloletni pracownik ZOZ Kraśnik, radna Rady Miasta trzech kadencji

Wanda Ligenza - pedagog z wykształcenia, wieloletni pracownik oświaty. Pracowała w Szkole Podstawowej oraz jako wychowawca w przedszkolu. Obecnie na emeryturze.

Agnieszka Lis - wykształcenie średnie, pracuje jako sprzedawca. Radna Rady Miasta kadencji 2010-2014.

Teresa Poseniak - wieloletnia działaczka "Solidarności”, wcześniej należała do Porozumienia centrum, od 2009 należy do PiS. Obecnie na emeryturze, ale aktywnie działa społecznie. Przewodnicząca Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej.

Tomasz Saj - 46 lat, pedagog z wykształcenia, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2002-2006 oraz 2010-2014

Artur Sygacz - 37 lat, pracownik PGE Dystrybucja w Kraśniku, wykształcenie wyższe techniczne - ukończona Politechnika Lubelska na kierunku elektrotechnik, ukończone dwa kierunki podyplomowe na Politechnice Lubelskiej oraz Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Należy do "Solidarności” w swoim zakładzie pracy, z ramienia związków zawodowych pełni funkcję społecznego inspektora pracy.

Anna Szabat Chruściel - prawnik z wykształcenia, specjalista prawa podatkowego oraz gospodarczego. Pracownik spółdzielni Metalowiec w Kraśniku na stanowisku specjalista ds. personalnych.

Jarosław Toporowski - 27 lat, prawnik z wykształcenia, obecnie aplikant notarialny. Aktywnie udzielający się w organizacjach pozarządowych, począwszy od samorządu studenckiego. Od 2011 roku należy do Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, aktywnie działa jako wolontariusz w Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Marian Tracz - Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010, aktywny działacz społeczny i polityczny w Kraśniku.

Jacek Zając - 46 lat, wykształcenie średnie techniczne, pracownik Tsubaki-Hoover Polska, radny Rady Miasta Kraśnik kadencji 2010-2014, działa na rzecz upowszechniania wiedzy o historii miasta i regionu.

Kandydaci PiS do Rady Powiatu Kraśnickiego

Roman Bijak - wieloletni pracownik FŁT oraz działacz "Solidarności" (zaangażowany w działalność podziemną "Solidarności", od 1991 roku do marca 2010 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego związku NSZZ ,, Solidarność " FŁT. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Jerzy Burcoń - były sportowiec, obecnie działacz sportowy - były prezes i założyciel klubu zapaśniczego LUKS Suples Kraśnik.

Kazimierz Choma - absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie na kier. metalurgicznym, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie firmą. Były pracownik FŁT Kraśnik, obecnie prezes KPM.

Jacek Dubiel - do roku 2008 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kraśniku, później był dyrektorem w Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, prowadzącym szkoły policealne i licea ogólnokształcące. Był także odgrudnia 2010 zastępcą burmistrza Miasta Kraśnik, a od listopada 2011 roku jest przewodniczącym Rady Nadzorczej KPM.


Teresa Kamela - przedsiębiorca, rzeczoznawca majątkowy, długoletnia Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kraśniku. Przewodnicząca Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego.

Iwona Margoła - pedagog z wykształcenia, od 1991 roku związana zawodowo ze Szkołą Podstawową nr 4, uczyła matematyki i informatyki. Od października 2011 roku pełni funkcję dyrektora SP4.
Ukończyła studia podyplomowe na dwóch kierunkach. Aktywnie współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Była współautorką projektów unijnych realizowanych w SP nr 4.

Wiesław Marzec - przedsiębiorca, właściciel cegielni w Kraśniku. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Pełnił funkcję wicestarosty Kraśnickiego. Pełnił funkcję pełnomocnika PiS w powiecie kraśnickim. Obecnie radny Rady Powiatu Kraśnickiego.

Józef Michalczyk - przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział Kraśnik od 1992 roku, działacz podziemnej "Solidarności”.

Jerzy Misiak - z wykształcenia nauczyciel chemii, absolwent studiów podyplomowych na kier. zarządzanie oświatą, wieloletnie nauczyciel oraz dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży. Radny dwóch kadencji Rady Miasta Kraśnik.

Marzena Pomykalska - nauczycielka języka polskiego od września 2012 roku dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Pełni także funkcję prezesa Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego.

Agnieszka Rej - absolwentka politologii, pracownik Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, udziela się społecznie, głównie pracując z dziećmi.

Wojciech Stopa - nauczyciel, od 2009 roku dyrektor SP6. Działacz sportowy i trener piłki nożnej. Jako trener Wojciech Stopa pracował m.in. w Unii Wilkołaz, Orle Urzędów, Stali Poniatowa i Stali Kraśnik. Obecnie pełni funkcję trenera Orła Urzędów.

Mirosław Włodarczyk- absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, pracuje jako lekarz od 1990 r.
Radny Rady Miasta Kraśnik w latach 2006-2010 , od grudnia 2010 roku burmistrz Miasta Kraśnik.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Załamany / 8 października 2014 r. o 20:27
0

Jak wszyscy kandydaci,aby dorwać się do koryta.Masakra ,że Włodarczyk ma jeszcze szczelność kandydować..Zaorać lepiej ten Kraśnik jak taka miernota ma dalej być przy władzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Avatar
karolina / 8 października 2014 r. o 18:32
0

ludzie,jakie to śmieszne panie Kudła i Jaszowska popierały Platformę, a teraz PIS, żenada

Avatar
Gość / 7 października 2014 r. o 13:56
0

To, że w Polsce nie da się żyć, to wina tych, którzy dotąd byli u władzy: komuchów, tych spod znaku koniczynki i liberałów. Żeby było lepiej, trzeba pogonić partyjniactwo na cztery wiatry i zagłosować na niezwiązanych z żadną partią.

A tym, którym się polepszyło jest więcej niż garstka: to są tysiące zadowolonych z ciepłej wody dzięki solarom.

To prawda!

Avatar
Gość / 7 października 2014 r. o 09:42
0

Teraz Ci przy korycie robią dobrze tylko innrj garstce w tym Tobie "jełopie"... Polska to Państwo w którym nie da się żyć, bo KAŻDY myśli tylo o swoim a społeczników jak na lekarstwo.

To, że w Polsce nie da się żyć, to wina tych, którzy dotąd byli u władzy: komuchów, tych spod znaku koniczynki i liberałów. Żeby było lepiej, trzeba pogonić partyjniactwo na cztery wiatry i zagłosować na niezwiązanych z żadną partią.

A tym, którym się polepszyło jest więcej niż garstka: to są tysiące zadowolonych z ciepłej wody dzięki solarom.

To, że w Polsce nie da się żyć, to wina tych, którzy dotąd byli u władzy: komuchów, tych spod znaku koniczynki i liberałów. Żeby było lepiej, trzeba pogonić partyjniactwo na cztery wiatry i zagłosować na niezwiązanych z żadną partią.

A tym, którym się polepszyło jest więcej niż garstka: to są tysiące zadowolonych z ciepłej wody dzięki solarom.

rozwiń
Avatar
Dżiajdżejn / 7 października 2014 r. o 08:08
0

To fakt, ale lepiej, żeby przy korycie byli ludzie, którzy coś dobrego robią dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla garstki jełopów z najbliższego otoczenia, jak to było przez ostatnie 14 lat rządów Cz.

Teraz Ci przy korycie robią dobrze tylko innrj garstce w tym Tobie "jełopie"... Polska to Państwo w którym nie da się żyć, bo KAŻDY myśli tylo o swoim a społeczników jak na lekarstwo.

Avatar
Gość / 6 października 2014 r. o 19:54
0

Trzeba uczciwie przyznać, że tej ekipie daleko do scementowania, jakiego przez 14 lat  dokonał Czubiński. Pamiętamy sławetne bilbordy, liczniki POparcia, listy lojalnościowe i latanie po klatkach schodowych - byleby trwać przy korycie.

Ciekawe, czy w tym roku też tak będzie? Pewnie tak, bo przecież Kopaczowa dała wytyczne, żeby stanąć twarzą w twarz z oszukanym przez ekipę Tuska elektoratem...

Oj, będzie się działo :D .

Avatar
k / 6 października 2014 r. o 12:10
0

nawet pani jaszowska się po raz kolejny patyjnie przemalowała.

reszta ekipy - słabo, bezbarwnie i oczywiście kółko wzajemnej adoracji pod wezwaniem komitetu budowy kościoła - brawo, brawo, brawo.

nawjażniejsze, że to ostatnie wystąpienia i pokazy tej spalonej ekipy, która niszczy miasto

Avatar
Gość / 5 października 2014 r. o 07:10
0

To fakt, ale lepiej, żeby przy korycie byli ludzie, którzy coś dobrego robią dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla garstki jełopów z najbliższego otoczenia, jak to było przez ostatnie 14 lat rządów Cz.

Avatar
keyas / 4 października 2014 r. o 22:21
0

Jestem na Pisem i mam nadzieje ze rozjada reszte . W Krasniku sa madrzy ludzie .

z tą mądrością to bym nie przesadzał, jak zwykle wszyscy chcą się dostać do koryta. :D 

Avatar
Gość / 4 października 2014 r. o 19:14
0

Kandydaci beznadziejni. Pis w Kraśniku przegra! Niech zaczną uzdrawiac sami siebie. Kraśnik dziekuje już szarlatanowi-uzdrowicielowi panu W. Nigdy więcej takiego słabego burmistrza!

Słabego? A może jakieś konkrety? Co dały ci 14 letnie rządy Czubińskiego? Co dało ci sojusznicze dla PO, PSL?

Dzięki Włodarczykowi i jego pracownikom, kilka tysięcy ludzi w Kraśniku ma w kranach ciepłą wodę.

Nie zmienia się dobrego gospodarza.

Słabego? A może jakieś konkrety? Co dały ci 14 letnie rządy Czubińskiego? Co dało ci sojusznicze dla PO, PSL?

Dzięki Włodarczykowi i jego pracownikom, kilka tysięcy ludzi w Kraśniku ma w kranach ciepłą wodę.

Nie zmienia się dobrego gospodarza.

rozwiń
Avatar
Załamany / 8 października 2014 r. o 20:27
0

Jak wszyscy kandydaci,aby dorwać się do koryta.Masakra ,że Włodarczyk ma jeszcze szczelność kandydować..Zaorać lepiej ten Kraśnik jak taka miernota ma dalej być przy władzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Avatar
karolina / 8 października 2014 r. o 18:32
0

ludzie,jakie to śmieszne panie Kudła i Jaszowska popierały Platformę, a teraz PIS, żenada

Avatar
Gość / 7 października 2014 r. o 13:56
0

To, że w Polsce nie da się żyć, to wina tych, którzy dotąd byli u władzy: komuchów, tych spod znaku koniczynki i liberałów. Żeby było lepiej, trzeba pogonić partyjniactwo na cztery wiatry i zagłosować na niezwiązanych z żadną partią.

A tym, którym się polepszyło jest więcej niż garstka: to są tysiące zadowolonych z ciepłej wody dzięki solarom.

To prawda!

Avatar
Gość / 7 października 2014 r. o 09:42
0

Teraz Ci przy korycie robią dobrze tylko innrj garstce w tym Tobie "jełopie"... Polska to Państwo w którym nie da się żyć, bo KAŻDY myśli tylo o swoim a społeczników jak na lekarstwo.

To, że w Polsce nie da się żyć, to wina tych, którzy dotąd byli u władzy: komuchów, tych spod znaku koniczynki i liberałów. Żeby było lepiej, trzeba pogonić partyjniactwo na cztery wiatry i zagłosować na niezwiązanych z żadną partią.

A tym, którym się polepszyło jest więcej niż garstka: to są tysiące zadowolonych z ciepłej wody dzięki solarom.

To, że w Polsce nie da się żyć, to wina tych, którzy dotąd byli u władzy: komuchów, tych spod znaku koniczynki i liberałów. Żeby było lepiej, trzeba pogonić partyjniactwo na cztery wiatry i zagłosować na niezwiązanych z żadną partią.

A tym, którym się polepszyło jest więcej niż garstka: to są tysiące zadowolonych z ciepłej wody dzięki solarom.

rozwiń
Avatar
Dżiajdżejn / 7 października 2014 r. o 08:08
0

To fakt, ale lepiej, żeby przy korycie byli ludzie, którzy coś dobrego robią dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla garstki jełopów z najbliższego otoczenia, jak to było przez ostatnie 14 lat rządów Cz.

Teraz Ci przy korycie robią dobrze tylko innrj garstce w tym Tobie "jełopie"... Polska to Państwo w którym nie da się żyć, bo KAŻDY myśli tylo o swoim a społeczników jak na lekarstwo.

Avatar
Gość / 6 października 2014 r. o 19:54
0

Trzeba uczciwie przyznać, że tej ekipie daleko do scementowania, jakiego przez 14 lat  dokonał Czubiński. Pamiętamy sławetne bilbordy, liczniki POparcia, listy lojalnościowe i latanie po klatkach schodowych - byleby trwać przy korycie.

Ciekawe, czy w tym roku też tak będzie? Pewnie tak, bo przecież Kopaczowa dała wytyczne, żeby stanąć twarzą w twarz z oszukanym przez ekipę Tuska elektoratem...

Oj, będzie się działo :D .

Avatar
k / 6 października 2014 r. o 12:10
0

nawet pani jaszowska się po raz kolejny patyjnie przemalowała.

reszta ekipy - słabo, bezbarwnie i oczywiście kółko wzajemnej adoracji pod wezwaniem komitetu budowy kościoła - brawo, brawo, brawo.

nawjażniejsze, że to ostatnie wystąpienia i pokazy tej spalonej ekipy, która niszczy miasto

Avatar
Gość / 5 października 2014 r. o 07:10
0

To fakt, ale lepiej, żeby przy korycie byli ludzie, którzy coś dobrego robią dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla garstki jełopów z najbliższego otoczenia, jak to było przez ostatnie 14 lat rządów Cz.

Avatar
keyas / 4 października 2014 r. o 22:21
0

Jestem na Pisem i mam nadzieje ze rozjada reszte . W Krasniku sa madrzy ludzie .

z tą mądrością to bym nie przesadzał, jak zwykle wszyscy chcą się dostać do koryta. :D 

Avatar
Gość / 4 października 2014 r. o 19:14
0

Kandydaci beznadziejni. Pis w Kraśniku przegra! Niech zaczną uzdrawiac sami siebie. Kraśnik dziekuje już szarlatanowi-uzdrowicielowi panu W. Nigdy więcej takiego słabego burmistrza!

Słabego? A może jakieś konkrety? Co dały ci 14 letnie rządy Czubińskiego? Co dało ci sojusznicze dla PO, PSL?

Dzięki Włodarczykowi i jego pracownikom, kilka tysięcy ludzi w Kraśniku ma w kranach ciepłą wodę.

Nie zmienia się dobrego gospodarza.

Słabego? A może jakieś konkrety? Co dały ci 14 letnie rządy Czubińskiego? Co dało ci sojusznicze dla PO, PSL?

Dzięki Włodarczykowi i jego pracownikom, kilka tysięcy ludzi w Kraśniku ma w kranach ciepłą wodę.

Nie zmienia się dobrego gospodarza.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaspokajać swoją ciekawość świata. 40 lat kwartalnika literackiego "Akcent"
Magazyn

Zaspokajać swoją ciekawość świata. 40 lat kwartalnika literackiego "Akcent"

Rozmowa z Bogusławem Wróblewskim, redaktorem naczelnym kwartalnika Akcent

Kto wybuduje chodnik mieszkańcom Czosnówki? Gmina tłumaczy, że ma ograniczone finanse

Kto wybuduje chodnik mieszkańcom Czosnówki? Gmina tłumaczy, że ma ograniczone finanse

Kto wybuduje chodnik przy głównej drodze w Czosnówce (gmina Biała Podlaska)? Problem bezpieczeństwa przechodniów dostrzegają zarówno radni gminy oraz powiatu. Ale żaden samorząd nie kwapi się do inwestycji.

Ciężki tydzień Tomasovii, transfery w drodze

Ciężki tydzień Tomasovii, transfery w drodze

To były trudne dni dla zawodników klubu z Tomaszowa Lubelskiego. Niebiesko-biali ciężko trenowali, a dodatkowo rozegrali dwa mecze kontrolne. We wtorek przegrali z Igrosem Krasnobród 2:3, a dzień później takim samym wynikiem pokonali Omegę Stary Zamość.

Puławy: Co z przejściem pod kamienicą? Mieszkańcy się niecierpliwią

Puławy: Co z przejściem pod kamienicą? Mieszkańcy się niecierpliwią

Gdy w budynku przy Piłsudskiego 22 w Puławach rozpoczął się remont, zastawiono przejście pod kamienicą. Z bramy często korzystają mieszkańcy okolicznych bloków, którzy martwią się, czy po zakończeniu robót odzyskają swój ulubiony skrót.

Lubelskie: Wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

314 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 10 w woj. lubelskim, odnotowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia w swoim raporcie. Jak przedstawia się sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim? Stan na 4 lipca.

Impro Teatr Bezczelny w Wirydarzu CK
11 lipca 2020, 19:00

Impro Teatr Bezczelny w Wirydarzu CK

11 lipca o godz. 19 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi formacja Impro Teatr Bezczelny. To propozycja dla wielbicieli teatralnej improwizacji.

Światowa Organizacja Zdrowia: Nastąpił najwyższy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii

Światowa Organizacja Zdrowia: Nastąpił najwyższy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w sobotę, że w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił najwyższy od początku epidemii wzrost liczby zakażeń koronawirusem - 212 326 nowych przypadków. Najwięcej nowych infekcji zdiagnozowano w USA, Brazylii i Indiach.

Spór o budowę ciepłowni tuż za granicą Lublina. "Nie chcemy żyć w pobliżu spalarni śmieci"

Spór o budowę ciepłowni tuż za granicą Lublina. "Nie chcemy żyć w pobliżu spalarni śmieci"

Tuż za granicą Lublina może powstać ciepłownia na paliwo z odpadów. Na jej budowę skłonne są zezwolić władze miasta. – Nie chcemy żyć w pobliżu spalarni śmieci – oburza się część okolicznych mieszkańców

Stal Kraśnik rozbiła Ładę Biłgoraj, porażka Podlasia Biała Podlaska

Stal Kraśnik rozbiła Ładę Biłgoraj, porażka Podlasia Biała Podlaska

Kolejne mecze kontrolne mają za sobą nasi trzecioligowcy. Stal bez najmniejszych problemów rozgromiła Ładę 1945 Biłgoraj aż 6:1. Z kolei bialczanie musieli uznać wyższość Podlasia Sokołów Podlaski, któremu ulegli 2:3.

Muzeum na Majdanku i w Bełżcu będzie można już zwiedzać z przewodnikiem

Muzeum na Majdanku i w Bełżcu będzie można już zwiedzać z przewodnikiem

To oferta dla zorganizowanych grup i indywidualnych zwiedzających. Zwiedzanie z przewodnikiem zostało wstrzymane przez epidemię koronawirusa.

Tragiczna śmierć policjanta w miejscowości koło Lublina

Tragiczna śmierć policjanta w miejscowości koło Lublina

Nie żyje 40-letni policjant. Zginął w sobotę po godzinie 14. Mieszkał w podlubelskiej Kalinówce.

Kłos Chełm przegrał z Omegą Stary Zamość. Znowu rozdawali prezenty

Kłos Chełm przegrał z Omegą Stary Zamość. Znowu rozdawali prezenty

Duża przewaga, sporo sytuacji, a tymczasem po 45 minutach wynik 0:2. Kłos Chełm prowadził grę w starciu z Omegą Stary Zamość, ale do przerwy tracił do rywali dwie bramki. Po zmianie stron czwartoligowiec zaliczył kontaktowe trafienie, ale to wszystko, na co było stać drużynę Roberta Tarnowskiego.

Dawny cmentarz żydowski na Wieniawie. Jest teraz w wyjątkowy sposób oznaczony

Dawny cmentarz żydowski na Wieniawie. Jest teraz w wyjątkowy sposób oznaczony

Prawnik Maciej Chorągiewicz zadbał o to, żeby teren został posprzątany. Plastyk Jarosław Koziara land artem oznaczył dawny żydowski cmentarz przy ul. Leszczyńskiego.

Victoria Żmudź – Granica Dorohusk 8:0. Hat-trick zagranicznego napastnika

Victoria Żmudź – Granica Dorohusk 8:0. Hat-trick zagranicznego napastnika

Dobry występ drużyny Piotra Molińskiego w piątkowym meczu kontrolnym. Victoria łatwo rozbiła Granicę Dorohusk 8:0 nawet mimo nieobecności kilku podstawowych zawodników.

Start Krasnystaw – Kryształ Werbkowice 1:3. Zwycięstwo i dwa transfery

Start Krasnystaw – Kryształ Werbkowice 1:3. Zwycięstwo i dwa transfery

Na początek przygotowań były dwa remisy z Huczwą i Tomasovią. W dwóch kolejnych sparingach Kryształ najpierw pokonał Orła Srebrzyszcze 6:0, a następnie beniaminka IV ligi Start Krasnystaw 3:1. Drużyna z Werbkowic ogłosiła także dwa transfery. Trener Jacek Ziarkowski będzie miał do dyspozycji: Grzegorza Mulawę (Lublinianka) oraz Damiana Otrębę (Tomasovia).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.