Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 stycznia 2012 r.
7:52
Edytuj ten wpis

Policja w Kraśniku: Alkomat? Nie u nas

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
2 35 A A
W piątek poprosiliśmy o badanie alkomatem na czterech komisariatach w Lublinie. Nigdzie nie było z t
W piątek poprosiliśmy o badanie alkomatem na czterech komisariatach w Lublinie. Nigdzie nie było z t

Pan Wojciech chciał sprawdzić swoją trzeźwość na Komendzie Policji w Kraśniku. Ale dyżurny odesłał go z kwitkiem, radząc by kupił sobie alkotest na stacji benzynowej. – Taka sytuacja już się nie powtórzy – bije się w piersi rzecznik kraśnickiej policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wojciech Kudyba jest zawodowym kierowcą. Dobrze wie, jakie mogą być konsekwencje jazdy na "podwójnym gazie”.

– W mediach ciągle się o tym mówi: jeśli ktoś nie jest pewien czy może już prowadzić, to powinien pójść na najbliższy komisariat policji. Pech chciał że znalazłem się w takiej właśnie sytuacji – opowiada nasz Czytelnik.

1 stycznia, po sylwestrowej imprezie, ok. godz. 17, Kudyba poszedł na komisariat policji przy ul. Lubelskiej w Kraśniku. – Piłem z głową, degustacyjnie, ale nie czułem się dość pewnie, aby prowadzić ciężarówkę – opowiada Kudyba.

Alkomatu jednak nie dostał. – Od dyżurnego usłyszałem, że nie ma takiej możliwości, a redaktorzy są niewiarygodnym źródłem informacji. Policjant "poradził” mi też, bym udał się na pobliska stację benzynową i tam kupił jednorazowy alkotest. Ale według mnie jest on niewiarygodny i mało dokładny – dodaje Kudyba.

Nasz czytelnik pojechał taksówką na inny komisariat w Kraśniku. Tam przebadał się bez problemu.
– Nie pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. To się zdarza – mówi Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego i działacz na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Choć z tego co wiem, to policja nie może odmówić przeprowadzania takiego badania.

Kraśnicka policja już bije się w piersi. – Taka sytuacja już się nie powtórzy – obiecuje mł. asp. Janusz Majewski, rzecznik policji w Kraśniku. – Komendant wydał już polecenie o bezwzględnym zbadaniu stanu trzeźwości każdego obywatela, który o to poprosi.

– Komendy czy komisariaty nie mają obowiązku badania stanu trzeźwości na prośbę obywateli. W większości przypadków jednak to robimy. Ale jeśli dyżurny nie jest w trakcie wykonywania innych pilnych czynności, to wtedy trzeba chwilę poczekać – tłumaczy st. sierż. Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie.

W piątek poprosiliśmy o takie badanie na kilku komisariatach w Lublinie. W I, II i V nie było żadnych problemów. Na "czwórce” przy ul. Zana dyżurny zaprosił nas na badanie, ale ...w marcu. Jak wytłumaczył, obecnie urządzenie jest w legalizacji.

– Można poprosić o badanie alkomatem także patrol na ulicy. Alkomat zawsze mają przy sobie policjanci z ruchu drogowego – poradził nam dyżurny w komisariacie przy Koncertowej w Lublinie.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antymarysieńka / 15 lutego 2012 o 16:25
0
Prośba do wszystkich userów - proszę nie odpisywać na post umieszczony powyżej. Troll sam ze sobą długo nie podyskutuje, więc nie dokarmiajmy internetowego trolla !!!
Avatar
Marysieńka / 14 lutego 2012 o 10:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1329211181' post='596415']
Nasunęła mi się pewna analogia związana z życzeniami udostępniania darmowego alkomatu wszystkim "niewyraźnym" z biciem delikwenta tak, żeby śladów nie było lub z powiedzeniem mamy do synka: Jasiu nie kop pani, bo się spocisz. Mieli rację ci z Fabrycznego: zawodowy kierowca powinien zainwestować w siebie i za własne pieniądze kupić sobie takie urządzenie (albo domagać się od pracodawcy), natomiast dla pozostałych wskazana jest przede wszystkim umiar!
[/quote]
Nie uwazam , zeby takie podejscie było słuszne, skoro wydaje sie mase forsy na wszelkie działania prewencyjne, potrzebne, mniej potrzebne i całkowicie zbyteczne, to z powodzeniem takie przebadanie alkomatem może sie w nich mieścić. Jest tak samo profilaktyką i moze zapobiec nieszczęściu., które może spasć na kogos całkowicie niewinnego.
[quote name='Gość' timestamp='1329211181' post='596415']
Nasunęła mi się pewna analogia związana z życzeniami udostępniania darmowego alkomatu wszystkim "niewyraźnym" z biciem delikwenta tak, żeby śladów nie było lub z powiedzeniem mamy do synka: Jasiu nie kop pani, bo się spocisz. Mieli rację ci z Fabrycznego: zawodowy kierowca powinien zainwestować w siebie i za własne pieniądze kupić sobie takie urządzenie (albo domagać się od pracodawcy), natomiast dla pozostałych wskazana jest przede wszystkim umi... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2012 o 10:19
0
Nasunęła mi się pewna analogia związana z życzeniami udostępniania darmowego alkomatu wszystkim "niewyraźnym" z biciem delikwenta tak, żeby śladów nie było lub z powiedzeniem mamy do synka: Jasiu nie kop pani, bo się spocisz. Mieli rację ci z Fabrycznego: zawodowy kierowca powinien zainwestować w siebie i za własne pieniądze kupić sobie takie urządzenie (albo domagać się od pracodawcy), natomiast dla pozostałych wskazana jest przede wszystkim umiar!
Avatar
taaaaa / 13 lutego 2012 o 21:47
0
Byłam w tej samej sytuacji, z tym że policjant z komisariatu na Fabrycznym odesłal mnie "do apteki po alkomat lub do biedronki -bo akurat jest w promocji"(cytat) . Na Lubelskiej zostałam bez problemu obsłużona.
Avatar
antymarysieńka / 18 stycznia 2012 o 15:26
0
Prośba do wszystkich userów - proszę nie odpisywać na post umieszczony powyżej. Troll sam ze sobą długo nie podyskutuje, więc nie dokarmiajmy internetowego trolla !!!
Avatar
Marysieńka / 17 stycznia 2012 o 08:53
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1326774768' post='584516']
Swój swojego zawsze pozna W niczym nie zmienia to faktu, że od dziś będziesz traktowana jak internetowy troll. Ale wracajmy do tematu: Otóż ze statystyk jasno wynika, że co piąty kierowca, który traci prawo jazdy, to osoba na kacu. Większość nie zdaje sobie sprawy, że ma jeszcze w organizmie alkohol pity poprzedniego dnia. Te dane powinny nam dać trochę do myślenia: 20% (skontrolowanych) kierowców wsiada "za kółko" nie zdając sobie sprawy, że jest jeszcze pod wpływem alkoholu, mimo iż piły poprzedniego dnia .... W świetle tych danych badanie prewencyjne alkomatem osób, które nie są pewne swej "kondycji" psychomotorycznej wydaje się być dobrym pomysłem. Zresztą - więcej o tej tematyce w tym artykule:
http://motoryzacja.interia.pl/raport/pijani/o-pijanych-kierowcach/news/prawo-jazdy-najlatwiej-stracic-rano,1746973,415
[/quote]
Wyzyny twojego chamstwa i podelstwa trudne sa do osiągniecia przez kogokolwiek, to gdzie mnie małemu człowieczkowi do nich. A traktowanie mnie jak internetowego trolla jest ci na rękę, bo ktoś rzeczywiscie bezstronny w moich wpisach nie znalazł by cech własciwych jemu , ale za to w twoich całą masę.
I czy ja gdziekolwiek byłam przeciwko działaniom prewencyjnym? Te fragment dowodzi raczej czego innego.

Profilaktyka, którą sie prowadzi m.in. z powodu takich najbardziej nieodpowiedzialnych, wydając na nią niemałe kwoty ma słuzyc bezpieczenstwu.Ale kiedy policja może miec taki bezpośredni wpływ na to bezpieczenstwo, wtedy lekcewazy zarówno to bezpieczenstwo i ludzi, którzy w jakimś tam stopniu poczuwają się do tej odpowiedzialnosci. I wtedy wychodzi, ze alkomaty słuzą tylko jako maszynka do zarabiania pieniedzy na pijanych kierowcach.


Mój wcześniejszy, pierwszy wpis w tym temacie był bardziej reakcją , na uwagi tych, którzy byli przeciwni takim działaniom, widząc w każdym chcącym sie przebadac kierowcy pijaczka, który pije bez umiaru, pomimo, że wie, że potem będzie musiał usiąść za kierownicą. Po części pokazałam, ze nie tylko tacy, w takich sytuacjach potrzebują miec pewnosć o odbyciu bezpiecznej jazdy.I jezeli przy tylu przeróżnych wpisach mojego sie przyczepiłeś, to znaczy , ze miewasz nie byle jakie problemy ze zrozumieniem tego co rzeczywiscie się pisze.
A że przy okazji odniosłam się do przypadku samego kierowcy, którego sytuacja dotyczyła.Jego niepewność, żeby mógł prowadzić nie była jasno sprecyzowana i można ja było różnie traktowac, tym bardziej wiedząc, a co zaznaczał, że pił degustacyjnie. I dla mnie byłoby bardziej własciwsze, że czuł sie pewnie, żeby usiaść za kółkiem, ale chciał mmieć jedynie pewnosc, że ta jego pewność znajdzie odzwierciedlenie w badaniu alkomatem.
I jesli chodzi o ścisłość, to wątpię, zeby kierowca nie zdający sobie sprawy, że może byc jeszcze pod wpływem alkoholu wypitego poprzedniego dnia, szedł na zrobienie sobie testu na zawartosc tego alkoholu w organizmie.
y byli przeciwni takim działaniom, widząc w każdym chcącym sie przebadac kierowcy pijaczka, który pije bez umiaru, pomimo, że wie, że potem będzie musiał usiąść za kierownicą. Po części pokazałam, ze nie tylko tacy, w takich sytuacjach potrzebują miec pewnosć o odbyciu bezpiecznej jazdy.I jezeli przy tylu przeróżnych wpisach mojego sie przyczepiłeś, to znaczy , ze miewasz nie byle jakie problemy ze zrozumieniem tego co rzeczywiscie się pisze.
A że przy okazji odniosłam się do przypadku samego kierowcy, którego sytuacja dotyczyła.Jego ... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 17 stycznia 2012 o 05:32
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326631756' post='583838']
Gorszej kreatury niż ty jestes nie znajdzie sie nie tylko na tym, ale na żadnym innym forum. [/quote]

Swój swojego zawsze pozna W niczym nie zmienia to faktu, że od dziś będziesz traktowana jak internetowy troll. Ale wracajmy do tematu: Otóż ze statystyk jasno wynika, że co piąty kierowca, który traci prawo jazdy, to osoba na kacu. Większość nie zdaje sobie sprawy, że ma jeszcze w organizmie alkohol pity poprzedniego dnia. Te dane powinny nam dać trochę do myślenia: 20% (skontrolowanych) kierowców wsiada "za kółko" nie zdając sobie sprawy, że jest jeszcze pod wpływem alkoholu, mimo iż piły poprzedniego dnia .... W świetle tych danych badanie prewencyjne alkomatem osób, które nie są pewne swej "kondycji" psychomotorycznej wydaje się być dobrym pomysłem. Zresztą - więcej o tej tematyce w tym artykule:
http://motoryzacja.interia.pl/raport/pijani/o-pijanych-kierowcach/news/prawo-jazdy-najlatwiej-stracic-rano,1746973,415
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326631756' post='583838']
Gorszej kreatury niż ty jestes nie znajdzie sie nie tylko na tym, ale na żadnym innym forum. [/quote]

Swój swojego zawsze pozna W niczym nie zmienia to faktu, że od dziś będziesz traktowana jak internetowy troll. Ale wracajmy do tematu: Otóż ze statystyk jasno wynika, że co piąty kierowca, który traci prawo jazdy, to osoba na kacu. Większość nie zdaje sobie sprawy, że ma jeszcze w organizmie alkohol pity poprzedniego dnia. Te dane powi... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 15 stycznia 2012 o 13:49
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1326602037' post='583746']
Jesteś prymitywnym chamem zryty łbie ! Po pierwsze - od kapowania, donoszenia i zgłasznia na forum to jesteś ty, czerwony konfidencie ! Po drugie - nie przyjmujesz do wiadmości, że wszyscy mają odmienne zdanie niż ty, i to raczej ty powinnaś udać się do specjalisty (wielokrotnie ci sugerowanego dr Muchy). Dlaczego ? Bo może dojrzał już czas, by userzy tego forum dowiedzieli się prawdy o tobie, a mianowicie: powodu, z jakiego masz orzeczenie o niepełnesprowności. Co do treści twoich postów: w identyczny sposób postępowałaś pisząc na LKR-ze, powodując tym irytację innych, tarcia, pyskówki, i długie off topy. Oczerniałaś osoby, których nawet nie widziałaś na oczy. Wymyślałaś nieistniejące sytuacje, które (w/g ciebie) miały miejsce, itp. Ale wszystko ma swój kres ....
[/quote]
Gorszej kreatury niż ty jestes nie znajdzie sie nie tylko na tym, ale na żadnym innym forum. O to można być pewnym.I nie kapuję, donaszam, ale piszę o patologiach, które są obecne w zyciu publicznym, które dosięgają nas zwykłych obywateli, w których naszym kosztem ludzie wykonując swoją pracę dowartościowują się pokazując nam swoja ważność, okazując nam w ten sposób swoją pogargdę i lekcewazenie.To nie sa przypadki odosobnione, bo nie tylko ja spotykam sie z takim traktowaniem próbujac załatwić rózne sprawy.
I po innych wypowiedziach nie zauważyłam swojej odmienności zdania.Wbrew twoim pobożnym życzeniom krasnik nie jest miastem jednej jedynej słusznej prawdy, w której miesci sie jedynie propaganda. A irytacja innych ma swoje powody i nie powoduje jej odosobniona odmienność mojego zdania, ale konkretna rzeczowa argumentacja, która nie pozwala tym irytującym sie wmówić wszystkim innym swojej i tylko swojej prawdy, a która często mija sie z faktyczną rzeczywistścią.
A co do prawdy o mnie, to juz nie od tego momentu wyskakujesz z coraz to nowymi doniesieniami, które rodzą się tylko w twojej głowie.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1326602037' post='583746']
Jesteś prymitywnym chamem zryty łbie ! Po pierwsze - od kapowania, donoszenia i zgłasznia na forum to jesteś ty, czerwony konfidencie ! Po drugie - nie przyjmujesz do wiadmości, że wszyscy mają odmienne zdanie niż ty, i to raczej ty powinnaś udać się do specjalisty (wielokrotnie ci sugerowanego dr Muchy). Dlaczego ? Bo może dojrzał już czas, by userzy tego forum dowiedzieli się prawdy o tobie, a mianowicie: powodu, z ja... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 15 stycznia 2012 o 05:33
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326575282' post='583709']
Jesli miewasz jakieś watpliwosci do czegoś, to możesz pytać. I to byłoby własciwsze niz takie pieprzenie od rzeczy na forum, tylko dlatego, że nie odpowiada ci czyjeś zdanie. A jak masz problem ze sobą to zgłos sie do odpowiedniego specjalisty, a on nie tylko skieruje cię na właściwą dla ciebie terapię zajęciową, która będzie z wiekszym pożytkiem dla ciebie niz udzielanie innym durnych porad oraz może przy okazji odpowiednio nakieruje twoje kapowanie.
[/quote]

Jesteś prymitywnym chamem zryty łbie ! Po pierwsze - od kapowania, donoszenia i zgłasznia na forum to jesteś ty, czerwony konfidencie ! Po drugie - nie przyjmujesz do wiadmości, że wszyscy mają odmienne zdanie niż ty, i to raczej ty powinnaś udać się do specjalisty (wielokrotnie ci sugerowanego dr Muchy). Dlaczego ? Bo może dojrzał już czas, by userzy tego forum dowiedzieli się prawdy o tobie, a mianowicie: powodu, z jakiego masz orzeczenie o niepełnesprowności. Co do treści twoich postów: w identyczny sposób postępowałaś pisząc na LKR-ze, powodując tym irytację innych, tarcia, pyskówki, i długie off topy. Oczerniałaś osoby, których nawet nie widziałaś na oczy. Wymyślałaś nieistniejące sytuacje, które (w/g ciebie) miały miejsce, itp. Ale wszystko ma swój kres ....
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326575282' post='583709']
Jesli miewasz jakieś watpliwosci do czegoś, to możesz pytać. I to byłoby własciwsze niz takie pieprzenie od rzeczy na forum, tylko dlatego, że nie odpowiada ci czyjeś zdanie. A jak masz problem ze sobą to zgłos sie do odpowiedniego specjalisty, a on nie tylko skieruje cię na właściwą dla ciebie terapię zajęciową, która będzie z wiekszym pożytkiem dla ciebie niz udzielanie innym durnych porad oraz może przy okazji odpowiednio nakieruje twoje kapowani... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2012 o 22:08
0
[quote name='antymarysienka2' timestamp='1326556576' post='583605']


Nie rozumiem do czego to i w ogólne co nas uderza zwykłe społeczeństwo bo nie bardzo kapuję. Ty marysieńko zajmij się czymś pożytecznym a nie takie głupoty piszesz, może coś na drutach czy wyszywanie krzyżykowe w przerwach przy opiece niepełnosprawną osobą (bo tym się głównie podobno zajmujesz). Bo tutaj na forum zagłuszasz normalne komentarze i więcej jest komentarzy do ciebie niż do artykułów. Ja też nie piszę do artykułu tylko do twojego komentu....
[/quote]
Jesli miewasz jakieś watpliwosci do czegoś, to możesz pytać. I to byłoby własciwsze niz takie pieprzenie od rzeczy na forum, tylko dlatego, że nie odpowiada ci czyjeś zdanie. A jak masz problem ze sobą to zgłos sie do odpowiedniego specjalisty, a on nie tylko skieruje cię na właściwą dla ciebie terapię zajęciową, która będzie z wiekszym pożytkiem dla ciebie niz udzielanie innym durnych porad oraz może przy okazji odpowiednio nakieruje twoje kapowanie.
[quote name='antymarysienka2' timestamp='1326556576' post='583605']


Nie rozumiem do czego to i w ogólne co nas uderza zwykłe społeczeństwo bo nie bardzo kapuję. Ty marysieńko zajmij się czymś pożytecznym a nie takie głupoty piszesz, może coś na drutach czy wyszywanie krzyżykowe w przerwach przy opiece niepełnosprawną osobą (bo tym się głównie podobno zajmujesz). Bo tutaj na forum zagłuszasz normalne komentarze i więcej jest komentarzy do ciebie niż do artykułów. Ja też nie piszę do artykułu tylko d... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 15 lutego 2012 o 16:25
0
Prośba do wszystkich userów - proszę nie odpisywać na post umieszczony powyżej. Troll sam ze sobą długo nie podyskutuje, więc nie dokarmiajmy internetowego trolla !!!
Avatar
Marysieńka / 14 lutego 2012 o 10:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1329211181' post='596415']
Nasunęła mi się pewna analogia związana z życzeniami udostępniania darmowego alkomatu wszystkim "niewyraźnym" z biciem delikwenta tak, żeby śladów nie było lub z powiedzeniem mamy do synka: Jasiu nie kop pani, bo się spocisz. Mieli rację ci z Fabrycznego: zawodowy kierowca powinien zainwestować w siebie i za własne pieniądze kupić sobie takie urządzenie (albo domagać się od pracodawcy), natomiast dla pozostałych wskazana jest przede wszystkim umiar!
[/quote]
Nie uwazam , zeby takie podejscie było słuszne, skoro wydaje sie mase forsy na wszelkie działania prewencyjne, potrzebne, mniej potrzebne i całkowicie zbyteczne, to z powodzeniem takie przebadanie alkomatem może sie w nich mieścić. Jest tak samo profilaktyką i moze zapobiec nieszczęściu., które może spasć na kogos całkowicie niewinnego.
[quote name='Gość' timestamp='1329211181' post='596415']
Nasunęła mi się pewna analogia związana z życzeniami udostępniania darmowego alkomatu wszystkim "niewyraźnym" z biciem delikwenta tak, żeby śladów nie było lub z powiedzeniem mamy do synka: Jasiu nie kop pani, bo się spocisz. Mieli rację ci z Fabrycznego: zawodowy kierowca powinien zainwestować w siebie i za własne pieniądze kupić sobie takie urządzenie (albo domagać się od pracodawcy), natomiast dla pozostałych wskazana jest przede wszystkim umi... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2012 o 10:19
0
Nasunęła mi się pewna analogia związana z życzeniami udostępniania darmowego alkomatu wszystkim "niewyraźnym" z biciem delikwenta tak, żeby śladów nie było lub z powiedzeniem mamy do synka: Jasiu nie kop pani, bo się spocisz. Mieli rację ci z Fabrycznego: zawodowy kierowca powinien zainwestować w siebie i za własne pieniądze kupić sobie takie urządzenie (albo domagać się od pracodawcy), natomiast dla pozostałych wskazana jest przede wszystkim umiar!
Avatar
taaaaa / 13 lutego 2012 o 21:47
0
Byłam w tej samej sytuacji, z tym że policjant z komisariatu na Fabrycznym odesłal mnie "do apteki po alkomat lub do biedronki -bo akurat jest w promocji"(cytat) . Na Lubelskiej zostałam bez problemu obsłużona.
Avatar
antymarysieńka / 18 stycznia 2012 o 15:26
0
Prośba do wszystkich userów - proszę nie odpisywać na post umieszczony powyżej. Troll sam ze sobą długo nie podyskutuje, więc nie dokarmiajmy internetowego trolla !!!
Avatar
Marysieńka / 17 stycznia 2012 o 08:53
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1326774768' post='584516']
Swój swojego zawsze pozna W niczym nie zmienia to faktu, że od dziś będziesz traktowana jak internetowy troll. Ale wracajmy do tematu: Otóż ze statystyk jasno wynika, że co piąty kierowca, który traci prawo jazdy, to osoba na kacu. Większość nie zdaje sobie sprawy, że ma jeszcze w organizmie alkohol pity poprzedniego dnia. Te dane powinny nam dać trochę do myślenia: 20% (skontrolowanych) kierowców wsiada "za kółko" nie zdając sobie sprawy, że jest jeszcze pod wpływem alkoholu, mimo iż piły poprzedniego dnia .... W świetle tych danych badanie prewencyjne alkomatem osób, które nie są pewne swej "kondycji" psychomotorycznej wydaje się być dobrym pomysłem. Zresztą - więcej o tej tematyce w tym artykule:
http://motoryzacja.interia.pl/raport/pijani/o-pijanych-kierowcach/news/prawo-jazdy-najlatwiej-stracic-rano,1746973,415
[/quote]
Wyzyny twojego chamstwa i podelstwa trudne sa do osiągniecia przez kogokolwiek, to gdzie mnie małemu człowieczkowi do nich. A traktowanie mnie jak internetowego trolla jest ci na rękę, bo ktoś rzeczywiscie bezstronny w moich wpisach nie znalazł by cech własciwych jemu , ale za to w twoich całą masę.
I czy ja gdziekolwiek byłam przeciwko działaniom prewencyjnym? Te fragment dowodzi raczej czego innego.

Profilaktyka, którą sie prowadzi m.in. z powodu takich najbardziej nieodpowiedzialnych, wydając na nią niemałe kwoty ma słuzyc bezpieczenstwu.Ale kiedy policja może miec taki bezpośredni wpływ na to bezpieczenstwo, wtedy lekcewazy zarówno to bezpieczenstwo i ludzi, którzy w jakimś tam stopniu poczuwają się do tej odpowiedzialnosci. I wtedy wychodzi, ze alkomaty słuzą tylko jako maszynka do zarabiania pieniedzy na pijanych kierowcach.


Mój wcześniejszy, pierwszy wpis w tym temacie był bardziej reakcją , na uwagi tych, którzy byli przeciwni takim działaniom, widząc w każdym chcącym sie przebadac kierowcy pijaczka, który pije bez umiaru, pomimo, że wie, że potem będzie musiał usiąść za kierownicą. Po części pokazałam, ze nie tylko tacy, w takich sytuacjach potrzebują miec pewnosć o odbyciu bezpiecznej jazdy.I jezeli przy tylu przeróżnych wpisach mojego sie przyczepiłeś, to znaczy , ze miewasz nie byle jakie problemy ze zrozumieniem tego co rzeczywiscie się pisze.
A że przy okazji odniosłam się do przypadku samego kierowcy, którego sytuacja dotyczyła.Jego niepewność, żeby mógł prowadzić nie była jasno sprecyzowana i można ja było różnie traktowac, tym bardziej wiedząc, a co zaznaczał, że pił degustacyjnie. I dla mnie byłoby bardziej własciwsze, że czuł sie pewnie, żeby usiaść za kółkiem, ale chciał mmieć jedynie pewnosc, że ta jego pewność znajdzie odzwierciedlenie w badaniu alkomatem.
I jesli chodzi o ścisłość, to wątpię, zeby kierowca nie zdający sobie sprawy, że może byc jeszcze pod wpływem alkoholu wypitego poprzedniego dnia, szedł na zrobienie sobie testu na zawartosc tego alkoholu w organizmie.
y byli przeciwni takim działaniom, widząc w każdym chcącym sie przebadac kierowcy pijaczka, który pije bez umiaru, pomimo, że wie, że potem będzie musiał usiąść za kierownicą. Po części pokazałam, ze nie tylko tacy, w takich sytuacjach potrzebują miec pewnosć o odbyciu bezpiecznej jazdy.I jezeli przy tylu przeróżnych wpisach mojego sie przyczepiłeś, to znaczy , ze miewasz nie byle jakie problemy ze zrozumieniem tego co rzeczywiscie się pisze.
A że przy okazji odniosłam się do przypadku samego kierowcy, którego sytuacja dotyczyła.Jego ... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 17 stycznia 2012 o 05:32
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326631756' post='583838']
Gorszej kreatury niż ty jestes nie znajdzie sie nie tylko na tym, ale na żadnym innym forum. [/quote]

Swój swojego zawsze pozna W niczym nie zmienia to faktu, że od dziś będziesz traktowana jak internetowy troll. Ale wracajmy do tematu: Otóż ze statystyk jasno wynika, że co piąty kierowca, który traci prawo jazdy, to osoba na kacu. Większość nie zdaje sobie sprawy, że ma jeszcze w organizmie alkohol pity poprzedniego dnia. Te dane powinny nam dać trochę do myślenia: 20% (skontrolowanych) kierowców wsiada "za kółko" nie zdając sobie sprawy, że jest jeszcze pod wpływem alkoholu, mimo iż piły poprzedniego dnia .... W świetle tych danych badanie prewencyjne alkomatem osób, które nie są pewne swej "kondycji" psychomotorycznej wydaje się być dobrym pomysłem. Zresztą - więcej o tej tematyce w tym artykule:
http://motoryzacja.interia.pl/raport/pijani/o-pijanych-kierowcach/news/prawo-jazdy-najlatwiej-stracic-rano,1746973,415
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326631756' post='583838']
Gorszej kreatury niż ty jestes nie znajdzie sie nie tylko na tym, ale na żadnym innym forum. [/quote]

Swój swojego zawsze pozna W niczym nie zmienia to faktu, że od dziś będziesz traktowana jak internetowy troll. Ale wracajmy do tematu: Otóż ze statystyk jasno wynika, że co piąty kierowca, który traci prawo jazdy, to osoba na kacu. Większość nie zdaje sobie sprawy, że ma jeszcze w organizmie alkohol pity poprzedniego dnia. Te dane powi... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 15 stycznia 2012 o 13:49
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1326602037' post='583746']
Jesteś prymitywnym chamem zryty łbie ! Po pierwsze - od kapowania, donoszenia i zgłasznia na forum to jesteś ty, czerwony konfidencie ! Po drugie - nie przyjmujesz do wiadmości, że wszyscy mają odmienne zdanie niż ty, i to raczej ty powinnaś udać się do specjalisty (wielokrotnie ci sugerowanego dr Muchy). Dlaczego ? Bo może dojrzał już czas, by userzy tego forum dowiedzieli się prawdy o tobie, a mianowicie: powodu, z jakiego masz orzeczenie o niepełnesprowności. Co do treści twoich postów: w identyczny sposób postępowałaś pisząc na LKR-ze, powodując tym irytację innych, tarcia, pyskówki, i długie off topy. Oczerniałaś osoby, których nawet nie widziałaś na oczy. Wymyślałaś nieistniejące sytuacje, które (w/g ciebie) miały miejsce, itp. Ale wszystko ma swój kres ....
[/quote]
Gorszej kreatury niż ty jestes nie znajdzie sie nie tylko na tym, ale na żadnym innym forum. O to można być pewnym.I nie kapuję, donaszam, ale piszę o patologiach, które są obecne w zyciu publicznym, które dosięgają nas zwykłych obywateli, w których naszym kosztem ludzie wykonując swoją pracę dowartościowują się pokazując nam swoja ważność, okazując nam w ten sposób swoją pogargdę i lekcewazenie.To nie sa przypadki odosobnione, bo nie tylko ja spotykam sie z takim traktowaniem próbujac załatwić rózne sprawy.
I po innych wypowiedziach nie zauważyłam swojej odmienności zdania.Wbrew twoim pobożnym życzeniom krasnik nie jest miastem jednej jedynej słusznej prawdy, w której miesci sie jedynie propaganda. A irytacja innych ma swoje powody i nie powoduje jej odosobniona odmienność mojego zdania, ale konkretna rzeczowa argumentacja, która nie pozwala tym irytującym sie wmówić wszystkim innym swojej i tylko swojej prawdy, a która często mija sie z faktyczną rzeczywistścią.
A co do prawdy o mnie, to juz nie od tego momentu wyskakujesz z coraz to nowymi doniesieniami, które rodzą się tylko w twojej głowie.
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1326602037' post='583746']
Jesteś prymitywnym chamem zryty łbie ! Po pierwsze - od kapowania, donoszenia i zgłasznia na forum to jesteś ty, czerwony konfidencie ! Po drugie - nie przyjmujesz do wiadmości, że wszyscy mają odmienne zdanie niż ty, i to raczej ty powinnaś udać się do specjalisty (wielokrotnie ci sugerowanego dr Muchy). Dlaczego ? Bo może dojrzał już czas, by userzy tego forum dowiedzieli się prawdy o tobie, a mianowicie: powodu, z ja... rozwiń
Avatar
antymarysieńka / 15 stycznia 2012 o 05:33
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326575282' post='583709']
Jesli miewasz jakieś watpliwosci do czegoś, to możesz pytać. I to byłoby własciwsze niz takie pieprzenie od rzeczy na forum, tylko dlatego, że nie odpowiada ci czyjeś zdanie. A jak masz problem ze sobą to zgłos sie do odpowiedniego specjalisty, a on nie tylko skieruje cię na właściwą dla ciebie terapię zajęciową, która będzie z wiekszym pożytkiem dla ciebie niz udzielanie innym durnych porad oraz może przy okazji odpowiednio nakieruje twoje kapowanie.
[/quote]

Jesteś prymitywnym chamem zryty łbie ! Po pierwsze - od kapowania, donoszenia i zgłasznia na forum to jesteś ty, czerwony konfidencie ! Po drugie - nie przyjmujesz do wiadmości, że wszyscy mają odmienne zdanie niż ty, i to raczej ty powinnaś udać się do specjalisty (wielokrotnie ci sugerowanego dr Muchy). Dlaczego ? Bo może dojrzał już czas, by userzy tego forum dowiedzieli się prawdy o tobie, a mianowicie: powodu, z jakiego masz orzeczenie o niepełnesprowności. Co do treści twoich postów: w identyczny sposób postępowałaś pisząc na LKR-ze, powodując tym irytację innych, tarcia, pyskówki, i długie off topy. Oczerniałaś osoby, których nawet nie widziałaś na oczy. Wymyślałaś nieistniejące sytuacje, które (w/g ciebie) miały miejsce, itp. Ale wszystko ma swój kres ....
[quote name='Marysieńka' timestamp='1326575282' post='583709']
Jesli miewasz jakieś watpliwosci do czegoś, to możesz pytać. I to byłoby własciwsze niz takie pieprzenie od rzeczy na forum, tylko dlatego, że nie odpowiada ci czyjeś zdanie. A jak masz problem ze sobą to zgłos sie do odpowiedniego specjalisty, a on nie tylko skieruje cię na właściwą dla ciebie terapię zajęciową, która będzie z wiekszym pożytkiem dla ciebie niz udzielanie innym durnych porad oraz może przy okazji odpowiednio nakieruje twoje kapowani... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 14 stycznia 2012 o 22:08
0
[quote name='antymarysienka2' timestamp='1326556576' post='583605']


Nie rozumiem do czego to i w ogólne co nas uderza zwykłe społeczeństwo bo nie bardzo kapuję. Ty marysieńko zajmij się czymś pożytecznym a nie takie głupoty piszesz, może coś na drutach czy wyszywanie krzyżykowe w przerwach przy opiece niepełnosprawną osobą (bo tym się głównie podobno zajmujesz). Bo tutaj na forum zagłuszasz normalne komentarze i więcej jest komentarzy do ciebie niż do artykułów. Ja też nie piszę do artykułu tylko do twojego komentu....
[/quote]
Jesli miewasz jakieś watpliwosci do czegoś, to możesz pytać. I to byłoby własciwsze niz takie pieprzenie od rzeczy na forum, tylko dlatego, że nie odpowiada ci czyjeś zdanie. A jak masz problem ze sobą to zgłos sie do odpowiedniego specjalisty, a on nie tylko skieruje cię na właściwą dla ciebie terapię zajęciową, która będzie z wiekszym pożytkiem dla ciebie niz udzielanie innym durnych porad oraz może przy okazji odpowiednio nakieruje twoje kapowanie.
[quote name='antymarysienka2' timestamp='1326556576' post='583605']


Nie rozumiem do czego to i w ogólne co nas uderza zwykłe społeczeństwo bo nie bardzo kapuję. Ty marysieńko zajmij się czymś pożytecznym a nie takie głupoty piszesz, może coś na drutach czy wyszywanie krzyżykowe w przerwach przy opiece niepełnosprawną osobą (bo tym się głównie podobno zajmujesz). Bo tutaj na forum zagłuszasz normalne komentarze i więcej jest komentarzy do ciebie niż do artykułów. Ja też nie piszę do artykułu tylko d... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 2 3

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 16 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 2

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 40 19

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!