Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 października 2019 r.
18:04

Powstanie park przemysłowy przy Fabryce Łożysk Tocznych? "Nowe możliwości inwestowania"

Autor: Zdjęcie autora aa
12 63 A A
Kraśnicki Park Przemysłowy znajdowałby się nie tylko w pobliżu FŁT, ale też przy projektowanej obwodnicy północnej, która będzie się łączyć z budowaną już drogą ekspresową S19.
Kraśnicki Park Przemysłowy znajdowałby się nie tylko w pobliżu FŁT, ale też przy projektowanej obwodnicy północnej, która będzie się łączyć z budowaną już drogą ekspresową S19. (fot. Urząd Miasta Kraśnik)

Czy przy Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku powstanie park przemysłowy? Taki pomysł mają władze miasta, które chcą ściągnąć do Kraśnika dużych inwestorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 2010 r. w mieście funkcjonuje już Strefa Inwestycji, która wchodzi w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan.

– Teraz Kraśnik dysponuje 20 ha terenów pod inwestycje w strefie na Budzyniu, z czego 8 ha jest już zajętych, a 12 ha jeszcze dostępnych. To niewielki zasób, który nie daje szansy na rozmowy z dużymi inwestorami – zaznacza Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika. – Jest kwestią czasu, gdy cały ten teren zostanie zagospodarowany. Park przemysłowy przy FŁT dałby nowe możliwości inwestowania i tworzenia miejsc pracy.

W ramach Kraśnickiego Parku Przemysłowego miałby powstać Inkubator Przedsiębiorczości i obiekty pod działalność produkcyjną i usługową. Tyle, że teren, na którym park miałby powstać nie należy do miasta. Dlatego też burmistrz Kraśnika wystąpił do starosty kraśnickiego z wnioskiem o sprzedaż miastu dwóch działek położonych w okolicy Fabryki, o łącznej powierzchni ponad 75 ha.

– Pismo od burmistrza Kraśnika dopiero co wpłynęło do Starostwa. Przekazałem je do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, aby sprawdzić jaki jest status działek, którymi kraśnicki magistrat jest zainteresowany – mówi Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.

Miasto prowadzi też rozmowy z Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, „która jest zainteresowana projektem”.

Teren, na którym miałby powstać park przemysłowy znajdowałby się nie tylko w pobliżu FŁT, ale też przy projektowanej obwodnicy północnej, która będzie się łączyć z budowaną już drogą ekspresową S19. – Realizacja projektu w sąsiedztwie funkcjonującej fabryki pozwoli na uniknięcie konfliktów społecznych związanych z powstawaniem zakładów przemysłowych blisko obszarów zamieszkałych – zaznacza Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Miasta.

– Kraśnicki Park Przemysłowy to projekt długookresowy, do jego realizacji niezbędne są liczne pozwolenia i zgody oraz zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Dlatego ważne jest jak najszybsze zrobienie pierwszego kroku, jakim jest pozyskanie terenów inwestycyjnych – podkreśla burmistrz Kraśnika.

Urząd Miasta Kraśnik informuje, że działki, którymi się interesuje są obecnie zalesione. Decyzją ministra ochrony środowiska zostały wyłączone z zarządu Lasów Państwowych.

e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 29 października 2019 o 08:06
+12
Inicjatywa jest okej. Jeśli się uda ja zrealizować, to będę jako mieszkaniec bardzo zadowolony. Nie można w nieskończoność opierać rynku pracy na PRLowskiej fabryce
Avatar
Gość / 28 października 2019 o 23:29
+11
Lubelska strefa sie zapycha i tu szansa przy s19 dla Kraśnika! Brawo. Bądźmy gotowi
Avatar
Gość / 31 października 2019 o 11:09
+10
Niebawem padnie fabryka i bedzie duzo duzo miejsca.nie warto wiec szukać nowych miejsc pod inwestycje lub chlastac polacie lasu
Avatar
Gość 1 / 28 października 2019 o 23:26
+10
Brawo Kraśnik - brawo burmistrz - inicjatywa na duży plus!!! 
Avatar
Gość / 28 października 2019 o 23:05
+10
W tylu miejscach się udało. Nie tylko w Polsce. A tu co, jakaś klątwa, że ma się nie udać? Pomysł bardzo dobry, oby jak najszybciej.
Avatar
Ja / 29 października 2019 o 09:35
+8
Najlepiej nic nie robić. Niech na ambonie wymodlą wam miejsca pracy. Jak się pojawia ktoś, kto chce coś zrobić to tylko krytykować potraficie. Co sami zrobiliście? Kto z was utworzył miejsca pracy? Czy marudzicie na temat FŁT bo wszyscy jesteście uzależnieni od tego co się tam dzieje. Osobiście trzymam kciuki za takie inicjatywy. 
Avatar
zadziwiony / 28 października 2019 o 18:47
+8
FŁT powoli i po cichu aby nie robić zwolnień grupowych zwalnia kogo może z braku zamówień. A tzw związki zawodowe paytrzą tylko aby gabinet utrzymać i składki brać od pracowników
Avatar
gość / 29 października 2019 o 19:12
+7
Las sie wytnie, powstanie park. Czy coś w tym  parku będzie  oprócz klaskających idiotów pozbawionych swojego rozumu? 
Avatar
Olaa / 28 października 2019 o 23:02
+7
W końcu zaczyna się coś w mieście dziać. Nowy burmistrz działa. Super!! Mój głos nie poszedł na marne
Avatar
gosc / 28 października 2019 o 19:54
+7
Jedyny park jaki powstał to park im Jana Pawła II i to zrobiony przez Włodarczyka.Wilk nic nie zrobi
 Włodarczyk przez osiem lat zdołał "zainwestować" jedynie na 8 ha z 20 ha na strefie, która wymyślił i kóra powstała dzięki Czubińskiemu. Wybitne osiągnięcia, setki miejsc pracy, geniusz ekonomiczny pod dyskretną opieką Matki Boskiej z Częstochowy, uzdrowiciel.    
Avatar
TVP 3 Lublin W Celowniku z dziś 20.11.2019 / 2 dni temu o 19:01
+1
Jak podobał się materiał z TVP 3 Lublin Program w celowniku oj Ciepło się robi w FLT nawet zwiazki Zawodowe nic się nie wypowiedzialy ale kabaret 
Avatar
Byly / 2 dni temu o 15:24
+2
I co z tym parkiem. Bo niedlugo nie bedzie mial przy czym powstac
Avatar
maria / 5 listopada 2019 o 22:10
0
Halo ! Tu Ziemia ! Las przy byłej FŁT i S19 to ok.9-10 km odległości. Nikt lemingom takiej odnogi od S19 nie wybuduje (no bo i po co ?) I niby skąd ma się pojawić jakiś olbrzymi ruch TIR-ów na 1000 - latce ? Takie pomysły rodzą sie tylko w chorych wyobraźniach lemingów z PO .... Człowieku, przecież w przyszłym roku rusza budowa obwodnicy północnej po dawnych torach, która wpada bezpośrednio na węzeł Kraśnik Północ na S19. Połączenie będzie idealne. Siedzisz tam w tej swojej lepiance i oprócz TVP nic nie słyszałeś nie? Boże i tacy też mają prawa wyborcze...  
Halo ! Tu Ziemia ! Las przy byłej FŁT i S19 to ok.9-10 km odległości. Nikt lemingom takiej odnogi od S19 nie wybuduje (no bo i po co ?) I niby skąd ma się pojawić jakiś olbrzymi ruch TIR-ów na 1000 - latce ? Takie pomysły rodzą sie tylko w chorych wyobraźniach lemingów z PO .... Człowieku, przecież w przyszłym roku rusza budowa obwodnicy północnej po dawnych torach, która wpada bezpośrednio na węzeł Kraśnik Północ na S19. Połączenie będzie idealne. Siedzisz tam w tej swojej lepiance i oprócz TVP nic nie słyszałeś nie? Boże i tacy też mają... rozwiń
Avatar
gość / 4 listopada 2019 o 08:14
+1
Przypomnijmy. W listopadzie 2007 roku Stocznia Gdańsk została sprywatyzowana przez ukraińską spółkę ISD Polska przez przejęcie akcji i podwyższenie kapitału stoczni. Od 2008 roku głównym udziałowcem Stoczni Gdańsk była spółka Gdańsk Shipyard Group należąca do ukraińskiego przemysłowca Siergieja Taruty. Dziś - po 11 latach - obecny rząd dokonał tzw. repolonizacji - w przypadku Stoczni Gdańsk tego co sam sprzedał, bo mało kto pamięta, że decyzja o sprzedaży majątku stoczni ukraińskim inwestorom zapadła właśnie za poprzednich rządów PiS. Czytaj więcej na: ***s://biznes.trojmiasto.pl/Panstwo-odkupilo-Stocznie-Gdansk-n125744.html#tri
Przypomnijmy. W listopadzie 2007 roku Stocznia Gdańsk została sprywatyzowana przez ukraińską spółkę ISD Polska przez przejęcie akcji i podwyższenie kapitału stoczni. Od 2008 roku głównym udziałowcem Stoczni Gdańsk była spółka Gdańsk Shipyard Group należąca do ukraińskiego przemysłowca Siergieja Taruty. Dziś - po 11 latach - obecny rząd dokonał tzw. repolonizacji - w przypadku Stoczni Gdańsk tego co sam sprzedał, bo mało kto pamięta, że decyzja o sprzedaży majątku stoczni ukraińskim inwestorom zapadła właśnie za poprzednich rządów PiS. ... rozwiń
Avatar
gość / 4 listopada 2019 o 07:48
0
Szukano więc „na siłę” inwestora i PiS takiego znalazł – był nim ukraiński konglomerat przemysłowy Siegieja Taruty. Teoretycznie wyglądało to nieźle – wraz z planami zakupu przez oligarchę huty, rysowała się wizja co najmniej grupy przemysłowej. Jednak realnie Taruta był słabym inwestorem. Ale jakimś był. Stocznie – Gdynia i Szczecin nie miały żadnego inwestora i upadły. Ale słaby Taruta Gdańska nie uratował, raczej wprowadził w stan wegetacji. Umowę na Gdańsk podpisano jesienią. Był październik 2007 r. Chwilę później rządziła już koalicja PO-PSL. I przez kolejne lata ten rząd nie wyegzekwował realizacji deklaracji inwestora. Nie było przełomowego dokapitalizowania, nie było lawiny zleceń i zamówień. W efekcie słaby inwestor, zainwestował mniej niż się zobowiązał. A stocznia popadała w stagnację. Przełamania sytuacji szukano w próbach wyprzedaży majątku czy próbując sięgać po pomoc publiczną. PiS w 2007 r. znalazł słabego inwestora. PO-PSL przez 8 lat go tolerowały.
***s://wei.org.pl/article/kto-sprzedal-stocznie-czyli-szydera-polityczna/
***s://wei.org.pl/article/kto-sprzedal-stocznie-czyli-szydera-polityczna/ rozwiń
Avatar
Avedyktatura / 4 listopada 2019 o 06:21
+1
Jak widać głupich i naiwnych nie brakuje. A tak przy okazji spytam, czy to przypadkiem nie PiS będąc u władzy sprzedał stocznie gdańską ukraińcowi, a teraz ją od niego odkupił? No, ale dzięki takim frajerom polscy politycy robią co chcą i okradają jak mogą ten kraj. A że do tego jestesmy krajem bezprawia, to żadnemu włos z głowy nie spada.
 Nie. Nie PiS, a rząd PO-PSL.
Avatar
gość / 2 listopada 2019 o 19:44
+2
Tylko patrzeć jak pod bramą byłej FŁT będziecie hucznie świętować rocznicę strajku i odzyskania "wolnosci".
Avatar
gość / 2 listopada 2019 o 19:32
-1
Jak widać głupich i naiwnych nie brakuje. A tak przy okazji spytam, czy to przypadkiem nie PiS będąc u władzy sprzedał stocznie gdańską ukraińcowi, a teraz ją od niego odkupił? No, ale dzięki takim frajerom polscy politycy robią co chcą i okradają jak mogą ten kraj. A że do tego jestesmy krajem bezprawia, to żadnemu włos z głowy nie spada.
Avatar
Avedyktatura / 2 listopada 2019 o 18:45
+2
WILK ZGNIJESZ W WIĘŹNIE BO SPRZEDAŁEŚ FABRYKE ZA BEZCEN Z KOLEGAMI Z PO! TŁUŚCIOCHU OBLEŚNY !
Avatar
Gość / 1 listopada 2019 o 20:05
+6
Niebawem padnie fabryka i bedzie duzo duzo miejsca.nie warto wiec szukać nowych miejsc pod inwestycje lub chlastac polacie lasu
 No i kierownicze kolesiostwo z rodzinami nie musieliby przenosić się ze swoimi stołkami, tylko byliby na miejscu.
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 3

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 31 70

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 17 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 16 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 71 38

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.