Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

23 stycznia 2018 r.
19:08

Pracownicy Fabryki Łożysk Tocznych zarobią więcej. Związkowcy: Podwyżka za mała

0 43 A A
W FŁT-Kraśnik średnia płaca za III kwartał 2017 r. wyniosła 3542 zł brutto (kwota ta nie obejmuje funduszu jubileuszowego). W fabryce pracuje ok. 2 tys. osób
W FŁT-Kraśnik średnia płaca za III kwartał 2017 r. wyniosła 3542 zł brutto (kwota ta nie obejmuje funduszu jubileuszowego). W fabryce pracuje ok. 2 tys. osób (fot. Maciej Kaczanowski)

Średnio o 130 złotych brutto więcej będą zarabiać pracownicy Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku. Podwyżka obowiązuje od 1 stycznia 2018 roku. Związkowcy przyznają, że nie są to kwoty, które wstępnie proponowali i które zadowolą pracowników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według uzgodnień z 8 grudnia ub.r. średnia podwyżka płac od 1 stycznia wynosi 130 zł brutto – podlicza Ryszard Bodziuch, przewodniczący zakładowej „Solidarności”, największego związku zawodowego działającego w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku. – Najniższa podwyżka w zakładzie wyniesie 75 zł brutto. To jest takie minimum. Do tego dochodzą jeszcze dodatki, np. za wysługę lat i premia. Pracownicy akordowi poza 75 zł dostaną jeszcze 30 zł.

Jak udało nam się ustalić, w przypadku kierowników podwyżka wynosi 204 zł brutto.
Pierwotna propozycja związkowców, którzy uczestniczyli w negocjacjach w zarządem FŁT była na poziomie 8 proc. przeciętnej płacy z zakładzie, czyli średnio w wysokości 260 zł. Ostatecznie stanęło na połowie tej kwoty.

– Jestem niezadowolony z tej podwyżki, bo jest niska – przyznaje Bodziuch. – A ludzie na produkcji naprawdę bardzo ciężko pracują. Chodzą do pracy na trzy zmiany. Wykonują bardzo dokładną robotę. W porównaniu do średniej krajowej ta podwyżka wygląda kiepsko, ale są pewne uwarunkowania. Zarząd podczas negocjacji przedstawił nam wyniki firmy, z których wynika, że na większe kwoty fabryki nie stać.

– Podwyżka jest na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku – mówi Grzegorz Jasiński, prezes Fabryki Łożysk Tocznych. – Średnio co roku o 130, 140 zł podnosiliśmy płace pracownikom. Dlaczego tylko tyle? Obawiamy się, że 2018 rok będzie trudnym rokiem z racji opanowania koszów. W tej chwili mamy do czynienia z bardzo wysokimi podwyżkami cen stali. To są łącznie podwyżki rzędu 20 procent i więcej. W łożysku koszt stali to jest mniej więcej 40 do 50 procent, więc automatycznie powoduje to u nas wzrost kosztów produkcji. Tylko część tego jesteśmy przenieść na naszych odbiorców.

Do tego dochodzą też inne koszty, które także wzrosły. – Mam na myśli lekki wzrost ceny energii elektrycznej. Poza tym ustawa „Prawo wodne” spowodowała, że kilka razy więcej będziemy płacić za wodę – dodaje prezes FŁT. – Z tych też powodów ze związkami zawodowymi wynegocjowaliśmy taką podwyżkę płac, która jest w tej chwili możliwa do udźwignięcia i nie wstrzyma procesu inwestycyjnego, który od kilku lat prowadzimy. Dla przyszłości i bezpieczeństwa firmy ważne jest, aby co roku inwestować.

W 2017 r. kraśnicka fabryka zainwestowała blisko 30 mln zł. – Chcemy dalej się rozwijać, zarówno, jeśli chodzi o projekt „Centrum Badań i Rozwoju”, jak też możliwość wejścia do strefy ekonomicznej – wyjaśnia prezes Jasiński.

Chodzi o zakup nowych maszyn i projekty badawcze. – Do końca 2019 roku na dwa projekty, które realizujemy chcemy przeznaczyć w sumie ponad 90 mln zł – podlicza prezes.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxxx / 3 marca 2018 r. o 09:25
+6
rob napisał:
Ludzie obudźcie się i wypiszcie z tych pseudo związków które szkodzą dobru pracownika Brak nam jedności i zgrania sami możemy wspólnie więcej zdziałać niż te pseudo związki! Za nasze składki dobrze się bawią w ośrodkach wypoczynkowych na niby szkoleniach hańba i wstyd !
 Przecież tylko po to jesteśmy im potrzebni. Na wyjazdy jeżdżą od lat ci sami ludzie i na dodatek biorą ze sobą niezrzeszonych w związkach członków rodziny. Zwykły członek związku nie ma szans na wyjazd. Jego zadaniem jest opłacać składki by zarząd związków z rodzinami mieli kilka razy do roku darmowe wyjazdy.
 Przecież tylko po to jesteśmy im potrzebni. Na wyjazdy jeżdżą od lat ci sami ludzie i na dodatek biorą ze sobą niezrzeszonych w związkach członków rodziny. Zwykły członek związku nie ma szans na wyjazd. Jego zadaniem jest opłacać składki by zarząd związków z rodzinami mieli kilka razy do roku darmowe wyjazdy. rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 22:31
+6
Nadchodzi koniec związków zawodowych !!!!!!! Po takich,,sukcesach " zostaną w nich tylko biurokraci !!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 19:11
+5
Czy to prawda,że w fabryce na 2200 osób, tylko ok 700 osób pracuje na produkcji?
Avatar
rrrob / 3 marca 2018 r. o 12:32
+4
Nadszedł najwyższy czas z tym skończyć!!! WYPISUJECIE SIĘ TAK JA TO ZROBIŁEM ODWAGI!NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ!!! ZA BRAME Z NIMI!!
Avatar
Lech / 2 marca 2018 r. o 21:54
+4
LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ I ZACZNIJCIE WYPISYWAĆ SIĘ MASOWO Z TYCH NIC NIEROBIĄCYCH ZWIĄZKÓW!!
Avatar
Były pracownik / 24 stycznia 2018 r. o 06:25
+4
3500 zł brutto hahahahahaha ile dziennikowi wschodniemu fłt płaci że zawsze pisze takie kłamstwa na korzyść fabryki Tam się zarabia 1600 zł za robotę na produkcji na 3 zmiany a jak masz wysługi 10 lat to ze dwie stówki dorzucą hahahahahaha
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 21:29
+3
Tam poprostu jest syf a zwionzki to złodzieje
Avatar
robotnik / 15 lutego 2018 r. o 05:36
+3
Zapraszamy dziennikarzy z gazety na prawdziwy wywiad z ludźmi co pracują na produkcji he he ...i tak nie napiszą prawdy o ludziach pracy i ich marnych niegodziwych warunkach pracy i płacy!
Avatar
rob / 15 lutego 2018 r. o 03:55
+3
Ludzie obudźcie się i wypiszcie z tych pseudo związków które szkodzą dobru pracownika Brak nam jedności i zgrania sami możemy wspólnie więcej zdziałać niż te pseudo związki! Za nasze składki dobrze się bawią w ośrodkach wypoczynkowych na niby szkoleniach hańba i wstyd !
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 13:23
+3
Zarząd płacze bo podwyżki prądu, wody itp. a pracownicy? Podwyżki cen dla pracowników to nie sprawa fabryki. A niejaki Bodziuch niech się kompromituje. 20 lat miał jak pączek w maśle i g... go obchodzili pracownicy. Teraz raptem się obudził, jak już wszystko sprzedane.
Avatar
rrrob / 3 marca 2018 r. o 12:32
+4
Nadszedł najwyższy czas z tym skończyć!!! WYPISUJECIE SIĘ TAK JA TO ZROBIŁEM ODWAGI!NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ!!! ZA BRAME Z NIMI!!
Avatar
xxxx / 3 marca 2018 r. o 09:25
+6
rob napisał:
Ludzie obudźcie się i wypiszcie z tych pseudo związków które szkodzą dobru pracownika Brak nam jedności i zgrania sami możemy wspólnie więcej zdziałać niż te pseudo związki! Za nasze składki dobrze się bawią w ośrodkach wypoczynkowych na niby szkoleniach hańba i wstyd !
 Przecież tylko po to jesteśmy im potrzebni. Na wyjazdy jeżdżą od lat ci sami ludzie i na dodatek biorą ze sobą niezrzeszonych w związkach członków rodziny. Zwykły członek związku nie ma szans na wyjazd. Jego zadaniem jest opłacać składki by zarząd związków z rodzinami mieli kilka razy do roku darmowe wyjazdy.
 Przecież tylko po to jesteśmy im potrzebni. Na wyjazdy jeżdżą od lat ci sami ludzie i na dodatek biorą ze sobą niezrzeszonych w związkach członków rodziny. Zwykły członek związku nie ma szans na wyjazd. Jego zadaniem jest opłacać składki by zarząd związków z rodzinami mieli kilka razy do roku darmowe wyjazdy. rozwiń
Avatar
Lech / 2 marca 2018 r. o 21:54
+4
LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ I ZACZNIJCIE WYPISYWAĆ SIĘ MASOWO Z TYCH NIC NIEROBIĄCYCH ZWIĄZKÓW!!
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 21:29
+3
Tam poprostu jest syf a zwionzki to złodzieje
Avatar
robotnik / 15 lutego 2018 r. o 05:36
+3
Zapraszamy dziennikarzy z gazety na prawdziwy wywiad z ludźmi co pracują na produkcji he he ...i tak nie napiszą prawdy o ludziach pracy i ich marnych niegodziwych warunkach pracy i płacy!
Avatar
rob / 15 lutego 2018 r. o 03:55
+3
Ludzie obudźcie się i wypiszcie z tych pseudo związków które szkodzą dobru pracownika Brak nam jedności i zgrania sami możemy wspólnie więcej zdziałać niż te pseudo związki! Za nasze składki dobrze się bawią w ośrodkach wypoczynkowych na niby szkoleniach hańba i wstyd !
Avatar
Gość / 28 stycznia 2018 r. o 17:12
+1
Chcą się rozwijać a z tego co słyszałem to jest taka patologia że nie ma komu tam pracować , zatrudniają przez biura pracy a ostatnio to nawet więzniów wzieli bodajże z Opola Lubelskiego.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 13:23
+3
Zarząd płacze bo podwyżki prądu, wody itp. a pracownicy? Podwyżki cen dla pracowników to nie sprawa fabryki. A niejaki Bodziuch niech się kompromituje. 20 lat miał jak pączek w maśle i g... go obchodzili pracownicy. Teraz raptem się obudził, jak już wszystko sprzedane.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2018 r. o 13:05
+1
jak można krytykować zasłużonych przewodniczących związków. czy prezydent rp za darmo odznaczyłby krzyżem kawalerskim? ******prezydent.pl/archiwum-bronislawa-komorowskiego/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,736,25-rocznica-powstania-opzz.html
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 r. o 09:40
+1
1500 na reke za 3 zmiany masakra zwiazki zawodowe niczemu tu nie służą szkoda płacic skladki najlepiej sie wszystkim wypisac stara kasta zarabia murzyni pracuja
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hutnik Kraków – Motor Lublin 5:0. Kuriozalny samobój i kompromitacja na Suchych Stawach

Hutnik Kraków – Motor Lublin 5:0. Kuriozalny samobój i kompromitacja na Suchych Stawach

Dobra passa piłkarzy Marka Saganowskiego została brutalnie przerwana w Krakowie. Motor rozegrał beznadziejne zawody i zasłużenie dostał lanie od Hutnika. Do przerwy było 0:3, a ostatecznie żółto-biało-niebiescy przegrali aż 0:5.

Noc Muzeów 2021. W tym roku więcej można zobaczyć w ciągu dnia [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2021. W tym roku więcej można zobaczyć w ciągu dnia [zdjęcia]

Zamiast pełnoprawnej Nocy Muzeów, w tym roku mamy "Dzień Muzeów". Większość lubelskich instytucji nie zdecydowała się na otwarcie się dla zwiedzających po zmroku.

Górnik Łęczna - Odra Opole 1:1. Stracili wygraną w końcówce

Górnik Łęczna - Odra Opole 1:1. Stracili wygraną w końcówce

Emocjonujące końcówki meczów w Łęcznej stają się powoli tradycją. Niestety, tym razem zespół trenera Kamila Kieresia prowadząc 1:0 z Odrą Opole dał sobie odebrać wygraną w 90 minucie spotkania. Tym samym łęcznianie nie mogą doczekać się ligowej wygranej od pierwszego kwietnia

Puławy czeka mocniejsze "zaciskanie pasa". Winne jest m.in. ogromne zadłużenie

Puławy czeka mocniejsze "zaciskanie pasa". Winne jest m.in. ogromne zadłużenie

Kolejne cięcia wydatków w przyszłym roku mogą czekać miasto Puławy. Problemem jest nie tylko ogromne zadłużenie. W miejskiej kasie zaczyna brakować pieniędzy. Widać rozjazd pomiędzy tym, ile miasto otrzymuje w podatkach i dotacjach, a tym, ile wydaje na bieżące utrzymanie.

Biletowa rewolucja w Lublinie. Nowe stawki i zasady w komunikacji miejskiej

Biletowa rewolucja w Lublinie. Nowe stawki i zasady w komunikacji miejskiej

Jeszcze w maju zatwierdzona ma być nowa taryfa biletowa dla lubelskiej komunikacji miejskiej. Opłata za przejazd ma zależeć od dystansu: 80 groszy za pierwszy przystanek, 60 za drugi, 50 za trzeci… Zmienią się też rodzaje biletów czasowych

ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Motor Lublin. Publiczność na trybunach [relacja na żywo]

ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Motor Lublin. Publiczność na trybunach [relacja na żywo]

Po ponad dwutygodniowej przerwie żużlowcy Motoru Lublin zmierzą się dzisiaj (godz. 21) na wyjeździe z ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. To będzie pierwszy dla obu ekip mecz, który z trybun będą obserwować kibice. Transmisję z tego starcia można oglądać na antenie Eleven Sports. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 24:33. Została walka o brąz
galeria

Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 24:33. Została walka o brąz

W meczu na szczycie Azoty Puławy przegrały z Orlen Wisłą Płock 24:33. Porażka gospodarzy praktycznie przesądziła o srebrnym medalu dla płocczan. Puławianie będą walczyć tylko o brąz

Lubelska Scena Poetycka, czyli majowe święto poezji
26 maja 2021, 18:00

Lubelska Scena Poetycka, czyli majowe święto poezji

Dom Słów oraz Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN zapraszają na majowe święto poezji organizowane w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Julii Hartwig. Lubelska Scena Poetycka odbędzie się w dniach 26-28 maja i w całości zostanie przeprowadzona online.

Kolarze górscy wracają na trasy. W tym miesiącu startuje Mazovia MTB Marathon

Kolarze górscy wracają na trasy. W tym miesiącu startuje Mazovia MTB Marathon

W tym miesiącu startuje tegoroczna seria wyścigów kolarzy górskich Mazovia MTB Marathon.

Lublin: Miała być atrakcja, wyszła kompromitacja. Projekt czeka na wykonanie od 2019 roku

Lublin: Miała być atrakcja, wyszła kompromitacja. Projekt czeka na wykonanie od 2019 roku

Odwlecze się obiecywana od dawna przebudowa szkolnego boiska przy ul. Lotniczej. Z powodu błędu w dokumentach unieważniono w piątek przetarg na te prace. Projekt z budżetu obywatelskiego, który miał być wykonany w 2019 r., znów ma czekać

Odbierają tysiące telefonów ws. szczepień. "Ludzie pytają, czy w szczepionkach są chipy"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Odbierają tysiące telefonów ws. szczepień. "Ludzie pytają, czy w szczepionkach są chipy"

- Ludzie krzyczą, notorycznie mi się odgrażają. Niektórzy pytają, czy w szczepionkach są chipy – opowiada konsultantka, która od kilku miesięcy odbiera telefony na linii 989.

Będą wcześniejsze pokazy "Pippi Långstrump" w Teatrze Andersena
27 maja 2021, 18:00
galeria

Będą wcześniejsze pokazy "Pippi Långstrump" w Teatrze Andersena

Wprawdzie długo wyczekiwana premiera najnowszego spektaklu Teatru Andersena, "Pippi Långstrump", zapowiedziana jest na 29 maja, jednak z powodu wcześniejszego luzowania obostrzeń instytucja zaprosi nieco wcześniej na pokazy przedpremierowe. Przedstawienie będzie można zobaczyć w czwartek i piątek 27 i 28 maja 2021 o godz. 18. Można już kupować bilety.

Ogródki restauracyjne pełne gości. Lublinianie korzystają ze złagodzenia obostrzeń [zdjęcia]
galeria

Ogródki restauracyjne pełne gości. Lublinianie korzystają ze złagodzenia obostrzeń [zdjęcia]

Od dzisiaj restauracje mogą przyjmować gości w swoich ogródkach. Już w nocy z piątku na sobotę lubelski deptak zapełnił się osobami spragnionymi spotkań przy wspólnym stole. – Najbardziej cieszę się z możliwości zobaczenia ludzi i poczucia, że istnieją, że to miasto nie umarło – mówiła nam pani Alicja. W ciągu dnia bary i puby również nie mogą narzekać na brak chętnych.

PiS przedstawiło nowy program "Polski Ład". Jakie są jego najważniejsze założenia?

PiS przedstawiło nowy program "Polski Ład". Jakie są jego najważniejsze założenia?

Więcej pieniędzy na wsparcie systemu opieki zdrowotnej, wyższa kwota wolna od podatku i zmiany na rynku mieszkaniowym - to tylko część założeń "Polskiego Ładu", programu na najbliższe lata, który w sobotę przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość

Huragan – Granit Bychawa 2:1. Wygrana, która nie cieszy

Huragan – Granit Bychawa 2:1. Wygrana, która nie cieszy

Druga wygrana w grupie mistrzowskiej piłkarzy z Międzyrzeca Podlaskiego. Drużyna Damiana Panka jakoś specjalnie nie cieszyła się jednak z pokonania Granitu Bychawa 2:1. A wszystko z powodu kolejnej kontuzji w zespole.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!