Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 marca 2013 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Prawnicy Urzędu Miasta żadają przeprosin od radnego

1 18 A A

Prawnicy Urzędu Miasta poczuli się dotknięci interpelacją radnego Mariusza Depty i żądają przeprosin. Radny przepraszać nie zamierza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pana wypowiedź jest pomówieniem i zniesławia dobre imię radców prawnych oraz kancelarie, które prowadzimy – napisali w piśmie do radnego Mariusza Depty prawnicy Urzędu Miasta Kraśnik. – Pana insynuacje zmierzają w rzeczywistości do oskarżania nas o oszustwo i przyjmowanie korzyści majątkowych, a co za tym idzie, naruszenie etyki zawodowej i działania na szkodę reprezentowanego Mocodawcy – Burmistrza Miasta Kraśnik.

Prawnicy chcą, aby radny Depta przeprosił ich na sesji Rady Miasta. Przeprosiny mają też zostać opublikowane w Gazecie Powiatowej Głos.

Sprawa dotyczy jednej z interpelacji radnego i zapytania o przegrane procesy ze zwolnionymi pracownikami UM i jednostek podległych.

"(…) Zastanawiam się, czy ktoś na tym nie robi – prosto mówiąc – kasy” – cytują wypowiedź radnego prawnicy kraśnickiego magistratu. "Bo tak, najpierw doradza się burmistrzowi, co generuje koszty dla miasta, następnie potem przegrywa się proces, a może on jeszcze w tym momencie zarabia pieniądze, przegrywając ten proces. Trzeba przyjrzeć się tym kosztom (…)”.

W obronie Depty stanęli inni radni. Oświadczenie w tej sprawie zostało odczytane na wczorajszej sesji.
– Stawiane w piśmie zarzuty i groźba konsekwencji prawnych wobec Mariusza Depty stanowią, w naszej ocenie, próbę zamknięcia ust niewygodnemu radnemu – zaznaczają obrońcy Depty.

– Oświadczenia radnych wysłuchałem z pewnym zdumieniem, bo łączy się z moją osobą i sugeruje się, że stoję po dziwnej stronie ciemności, w której blokuję radnych w pracy tak, że nie mogą sprawować mandatu – podkreśla Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – To jest absurdem.

Radny Mariusz Depta przepraszać prawników nie zamierza. – Nie widzę, abym coś naruszył – stwierdza Depta. – To było zapytanie do burmistrza.

Radni skierowali swoje oświadczenie m.in. do rzecznika praw obywatelskich, ministra sprawiedliwości i Krajowej Izby Radców Prawnych.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czu / 5 kwietnia 2013 o 21:22
0
Kręciła kasę w UM za Czu a teraz wsadziła 4 litery do Starostwa i tam kręci....LODY...hehe..śmietankowe....hehe
Avatar
apokalipsa nadchodzi / 5 kwietnia 2013 o 21:17
0
A może depta opowie o kręceniu kasy jak żonka była kierownikiem wydziału gospodarki komunalnej i na jakich zasadach przyznawano mieszkania.....? Mógłby powstać niezły scenariusz na film sensacyjny
Avatar
smoko / 4 kwietnia 2013 o 18:18
0
depta bierz się do roboty pajacowanie się skonczyło czasy cz -ka już mineły a przyokazji pociąg za sobą zupojada Bartosia ten to tylko udaje że umie czytać z kartki i wydawac zupę na placu .
Avatar
Another / 30 marca 2013 o 16:01
0
the answer is yes. why ? because is the Wrong Answer ! every time - yes ! Psychiatra - yes !
Avatar
cp / 30 marca 2013 o 15:22
0
Wygląda na to, że sprawa jest bardzo grubymi nićmi szyta, bo zarówno pan depta jak i broniący go radni próbują wycofać się z oskarżeń tłumacząc się jak dziecko, że on tylko zadawał pytania. Ale miał jakieś podstawy żeby je zadać? Czy tylko tak plecie bzdury? Należy wyjaśnić skąd mu to przyszło do głowy? Jeśli słyszał, to od kogo? Gdyby miał choć odrobinę przyzwoitości to przeprosiłby i wycofał się z tego albo jeśli ma rację i dowody to nie tchórzyłby i nie wycofywał się ze swoich słów. Oskarżać innych jest bardzo łatwo. Rozumując tak to na każdej sesji czy w TV czy gdziekolwiek publicznie można by zadawać tylko pytania o to czy ktoś np. brał łapówki czy zrobił coś innego złego. To bardzo podła manipulacja i bardzo źle to świadczy o tym kto tak postępuje. Chociaż nie wierzę, że pan Depta przeprosi, zrezygnuje z radnego i wycofa się z życia publicznego. Tak postąpiłby człowiek honorowy. Sugestie jakich się dopuścił mogą mieć konkretny wymiar finansowy, bo podważył zaufanie do kancelarii prawnych obsługujących Urząd Miasta. Dlaczego nie zadawał pytań kilka lat temu? Usłyszeć można było bardzo wiele. Pytam poważnie: czy to prawda że żona pana Depty brała 500 euro za 45 minutowy wykład? W to naprawdę trudno uwierzyć. A jeśli chodzi jeszcze o pana Deptę to też pytam chociaż to też nieprawdopodobne, czy firma siostry jego żony świadczyła usługi dla miasta w tym czasie gdy pani Depta była wiceburmistrzem? To należy wyjaśnić, prześwietlić i rozliczyć. Należałoby przyjrzeć się każdej wydanej złotówce. Sprawę umów z KPWiK również należy wyjaśnić, kto wtedy był burmistrzem, prezesem i w radzie nadzorczej?
Wygląda na to, że sprawa jest bardzo grubymi nićmi szyta, bo zarówno pan depta jak i broniący go radni próbują wycofać się z oskarżeń tłumacząc się jak dziecko, że on tylko zadawał pytania. Ale miał jakieś podstawy żeby je zadać? Czy tylko tak plecie bzdury? Należy wyjaśnić skąd mu to przyszło do głowy? Jeśli słyszał, to od kogo? Gdyby miał choć odrobinę przyzwoitości to przeprosiłby i wycofał się z tego albo jeśli ma rację i dowody to nie tchórzyłby i nie wycofywał się ze swoich słów. Oskarżać innych jest bardzo łatwo. Rozumując tak to na k... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2013 o 14:04
0
KPWiK miało być. Sprawa z lat 2004-2005, ale konsekwencje odłożone na wiele następnych lat.
Kto był wtedy członkiem rady nadzorczej spółki???
Avatar
Gość / 29 marca 2013 o 13:57
0
Który z tych speców pomoże właścicielom domów, których wrobiono we własność przyłączy wodociągowych, po wieloletnim ich użytkowaniu przez KPwiG(bo jak inaczej, bez nich zarobiły pieniądze za dostawę wody)? Biegną sobie one pod drogami i tykają jak bomby.
Mnie kosztowała awaria kilkaset złotych. Ale może być wielokrotnie drożej!!!
Sprytna zabawa prawnicza wrobiła nas w odpowiedzialność, a miasto niewiele póki co zrobiło w walce z miejską spółką.
Avatar
sędzia dred / 29 marca 2013 o 13:39
0
Biorą pieniądze za doradzanie burmistrzowi - biorą (jeden z nich niejaki Jach to bierze 10tyś zl/m) reprezentują burmistrza w sądzie -reprezentują, większość spraw pracowniczych poprzegrywali-poprzegrywali, brali za zastępstwo procesowe - brali, to o co jeszcze chodzi?
Avatar
Gość / 28 marca 2013 o 17:03
0
[quote name='UM' timestamp='1364450820' post='751124']
Ten zupodaj Depta to mąż tego wybitnego wykładowcy Orzeł - Depty. Boże chroń Kraśnik!!!
[/quote]ta nagonka na radców to zamydlenie oczu na przekręty od byłej vice burmistrz i czu RADNI DALI D... CIEKAWE KTÓRY ZACZNIE ROZLICZAĆ POPRZEDNIE KADENCJE BO JA POGNAŁBYM ICH NA SYBIR - BEZ WIZ !!!!
Avatar
Gość / 28 marca 2013 o 15:03
0
Po co się oburzać panowie radcowie. Depta pyta i ma do tego prawo. A tak w ogóle to czy jedna ze spraw nie wyglądał tak?:
w ramach umowy z UM doradziliście burmistrzowi w jaki sposób ma pożegnać się z byłym prezesem KPM. Później (już nie w ramach tej umowy a za dodatkowe pieniądze) reprezentowaliście burmistrza w sądzie podczas pierwszej sprawy którą miasto przegrało.

Jeżeli się mylę to z góry przepraszam.
Ale jeżeli jest to prawdą to miasto zapłaciło raz za doradzanie (niestety przez sąd uznane za nieprawidłowe) i drugi raz za sprawę w sądzie. Jeżeli rady byłyby dobre nie byłoby rozprawy w sądzie i dodatkowych kosztów dola miasta.
Po co się oburzać panowie radcowie. Depta pyta i ma do tego prawo. A tak w ogóle to czy jedna ze spraw nie wyglądał tak?:
w ramach umowy z UM doradziliście burmistrzowi w jaki sposób ma pożegnać się z byłym prezesem KPM. Później (już nie w ramach tej umowy a za dodatkowe pieniądze) reprezentowaliście burmistrza w sądzie podczas pierwszej sprawy którą miasto przegrało.

Jeżeli się mylę to z góry przepraszam.
Ale jeżeli jest to prawdą to miasto zapłaciło raz za doradzanie (niestety przez sąd uznane za nieprawidłowe) i d... rozwiń
Avatar
Czu / 5 kwietnia 2013 o 21:22
0
Kręciła kasę w UM za Czu a teraz wsadziła 4 litery do Starostwa i tam kręci....LODY...hehe..śmietankowe....hehe
Avatar
apokalipsa nadchodzi / 5 kwietnia 2013 o 21:17
0
A może depta opowie o kręceniu kasy jak żonka była kierownikiem wydziału gospodarki komunalnej i na jakich zasadach przyznawano mieszkania.....? Mógłby powstać niezły scenariusz na film sensacyjny
Avatar
smoko / 4 kwietnia 2013 o 18:18
0
depta bierz się do roboty pajacowanie się skonczyło czasy cz -ka już mineły a przyokazji pociąg za sobą zupojada Bartosia ten to tylko udaje że umie czytać z kartki i wydawac zupę na placu .
Avatar
Another / 30 marca 2013 o 16:01
0
the answer is yes. why ? because is the Wrong Answer ! every time - yes ! Psychiatra - yes !
Avatar
cp / 30 marca 2013 o 15:22
0
Wygląda na to, że sprawa jest bardzo grubymi nićmi szyta, bo zarówno pan depta jak i broniący go radni próbują wycofać się z oskarżeń tłumacząc się jak dziecko, że on tylko zadawał pytania. Ale miał jakieś podstawy żeby je zadać? Czy tylko tak plecie bzdury? Należy wyjaśnić skąd mu to przyszło do głowy? Jeśli słyszał, to od kogo? Gdyby miał choć odrobinę przyzwoitości to przeprosiłby i wycofał się z tego albo jeśli ma rację i dowody to nie tchórzyłby i nie wycofywał się ze swoich słów. Oskarżać innych jest bardzo łatwo. Rozumując tak to na każdej sesji czy w TV czy gdziekolwiek publicznie można by zadawać tylko pytania o to czy ktoś np. brał łapówki czy zrobił coś innego złego. To bardzo podła manipulacja i bardzo źle to świadczy o tym kto tak postępuje. Chociaż nie wierzę, że pan Depta przeprosi, zrezygnuje z radnego i wycofa się z życia publicznego. Tak postąpiłby człowiek honorowy. Sugestie jakich się dopuścił mogą mieć konkretny wymiar finansowy, bo podważył zaufanie do kancelarii prawnych obsługujących Urząd Miasta. Dlaczego nie zadawał pytań kilka lat temu? Usłyszeć można było bardzo wiele. Pytam poważnie: czy to prawda że żona pana Depty brała 500 euro za 45 minutowy wykład? W to naprawdę trudno uwierzyć. A jeśli chodzi jeszcze o pana Deptę to też pytam chociaż to też nieprawdopodobne, czy firma siostry jego żony świadczyła usługi dla miasta w tym czasie gdy pani Depta była wiceburmistrzem? To należy wyjaśnić, prześwietlić i rozliczyć. Należałoby przyjrzeć się każdej wydanej złotówce. Sprawę umów z KPWiK również należy wyjaśnić, kto wtedy był burmistrzem, prezesem i w radzie nadzorczej?
Wygląda na to, że sprawa jest bardzo grubymi nićmi szyta, bo zarówno pan depta jak i broniący go radni próbują wycofać się z oskarżeń tłumacząc się jak dziecko, że on tylko zadawał pytania. Ale miał jakieś podstawy żeby je zadać? Czy tylko tak plecie bzdury? Należy wyjaśnić skąd mu to przyszło do głowy? Jeśli słyszał, to od kogo? Gdyby miał choć odrobinę przyzwoitości to przeprosiłby i wycofał się z tego albo jeśli ma rację i dowody to nie tchórzyłby i nie wycofywał się ze swoich słów. Oskarżać innych jest bardzo łatwo. Rozumując tak to na k... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2013 o 14:04
0
KPWiK miało być. Sprawa z lat 2004-2005, ale konsekwencje odłożone na wiele następnych lat.
Kto był wtedy członkiem rady nadzorczej spółki???
Avatar
Gość / 29 marca 2013 o 13:57
0
Który z tych speców pomoże właścicielom domów, których wrobiono we własność przyłączy wodociągowych, po wieloletnim ich użytkowaniu przez KPwiG(bo jak inaczej, bez nich zarobiły pieniądze za dostawę wody)? Biegną sobie one pod drogami i tykają jak bomby.
Mnie kosztowała awaria kilkaset złotych. Ale może być wielokrotnie drożej!!!
Sprytna zabawa prawnicza wrobiła nas w odpowiedzialność, a miasto niewiele póki co zrobiło w walce z miejską spółką.
Avatar
sędzia dred / 29 marca 2013 o 13:39
0
Biorą pieniądze za doradzanie burmistrzowi - biorą (jeden z nich niejaki Jach to bierze 10tyś zl/m) reprezentują burmistrza w sądzie -reprezentują, większość spraw pracowniczych poprzegrywali-poprzegrywali, brali za zastępstwo procesowe - brali, to o co jeszcze chodzi?
Avatar
Gość / 28 marca 2013 o 17:03
0
[quote name='UM' timestamp='1364450820' post='751124']
Ten zupodaj Depta to mąż tego wybitnego wykładowcy Orzeł - Depty. Boże chroń Kraśnik!!!
[/quote]ta nagonka na radców to zamydlenie oczu na przekręty od byłej vice burmistrz i czu RADNI DALI D... CIEKAWE KTÓRY ZACZNIE ROZLICZAĆ POPRZEDNIE KADENCJE BO JA POGNAŁBYM ICH NA SYBIR - BEZ WIZ !!!!
Avatar
Gość / 28 marca 2013 o 15:03
0
Po co się oburzać panowie radcowie. Depta pyta i ma do tego prawo. A tak w ogóle to czy jedna ze spraw nie wyglądał tak?:
w ramach umowy z UM doradziliście burmistrzowi w jaki sposób ma pożegnać się z byłym prezesem KPM. Później (już nie w ramach tej umowy a za dodatkowe pieniądze) reprezentowaliście burmistrza w sądzie podczas pierwszej sprawy którą miasto przegrało.

Jeżeli się mylę to z góry przepraszam.
Ale jeżeli jest to prawdą to miasto zapłaciło raz za doradzanie (niestety przez sąd uznane za nieprawidłowe) i drugi raz za sprawę w sądzie. Jeżeli rady byłyby dobre nie byłoby rozprawy w sądzie i dodatkowych kosztów dola miasta.
Po co się oburzać panowie radcowie. Depta pyta i ma do tego prawo. A tak w ogóle to czy jedna ze spraw nie wyglądał tak?:
w ramach umowy z UM doradziliście burmistrzowi w jaki sposób ma pożegnać się z byłym prezesem KPM. Później (już nie w ramach tej umowy a za dodatkowe pieniądze) reprezentowaliście burmistrza w sądzie podczas pierwszej sprawy którą miasto przegrało.

Jeżeli się mylę to z góry przepraszam.
Ale jeżeli jest to prawdą to miasto zapłaciło raz za doradzanie (niestety przez sąd uznane za nieprawidłowe) i d... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 17 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 479 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 8

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!