Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 listopada 2012 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Terror w szkole, dyrektorce grozi dyscyplinarka

3 27 A A
Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu (Dorota Awiorko-Klimek)
Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu (Dorota Awiorko-Klimek)

Pod koniec października trójka chłopców z klas nauczania początkowego miała skrzywdzić młodszego ucznia. Napaść była tak brutalna, że matka pojechała z nim do szpitala. Lekarze powiadomili policję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie było to pierwsze zdarzenie w tej małej wiejskiej podstawówce w gminie Urzędów.

– Starsi uczniowie terroryzują młodszych. Biją, popychają, grożą, wymuszają pieniądze, zastraszają. To trwa od miesięcy– opowiadali nam rodzice uczących się tam dzieci. Poprosili nas o pomoc. Powiadomili też Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu. Sprawdzali dokumenty, rozmawiali z dyrektorką i innymi nauczycielami. Wczoraj zdradzili wstępne wyniki kontroli.

– Stwierdzono nieprawidłowości w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego przez dyrektora szkoły, a także w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom – mówi Anna Szczepińska, lubelski wicekurator oświaty.

Najłagodniejsze zarzuty dotyczą błędów w dokumentacji szkolnej. Najpoważniejsze – m.in. dyżurów nauczycieli na przerwach, które nie były prowadzone prawidłowo. Protokół z kontroli trafi teraz do dyrektorki szkoły. Będzie miała tydzień, by ustosunkować się do zarzutów.
Niezależnie od wyników kontroli postępowanie wyjaśniające ma wszcząć rzecznik dyscyplinarny przy kuratorium. – Być może sprawa zostanie przekazana do komisji dyscyplinarnej – mówi Szczepińska. Jeśli okaże się, że winę ponosi dyrektorka, komisja będzie mogła wyciągnąć wobec niej konsekwencje – od nagany po odwołanie ze stanowiska.

Dyrektorka przekonuje, że październikowe zdarzenie to "jednostkowy przypadek”, a tego dnia miała wolne i nie było jej w szkole. Część rodziców napisała do wójta petycję o jej odwołanie. – Dopóki nie będę miał dowodów, dopóty nie podejmę takiego działania. Czekam na werdykt policji, sądu i kuratorium – mówił na naszych łamach wójt gminy Urzędów Jan Woźniak.

Policja zajęła się sprawą po październikowym zdarzeniu. Śledczy biorą pod lupę także inne przypadki z tej szkoły. – Mamy takie sygnały – przyznaje mł. asp. Janusz Majewski z policji w Kraśniku.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 13:42
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
gostek / 14 grudnia 2012 o 20:03
0
W pełni zgadzam się z aktywnym nauczycielem. Niestety polska, małomiejska, wiejska rzeczywistośc jest taka, że zatrudnia się w szkołach ludzi według klucza rodzinnego, koleżeńskiego, partyjnego itp a daleko w .... ma się jego podejście do obowiązków. Gdyby zasady pracy były klarowne i bezwzględnie przestrzegane w szkołach byłoby lepiej. Nie byłoby nauczycieli-świętych krów.
Avatar
mn / 14 grudnia 2012 o 18:10
0
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
aktywny nauczyciel / 13 grudnia 2012 o 08:52
0
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY !!!! Bezradny dorosły w szkole powinien szybko zmienić zawód.
Nauczyciel sobie nie radz przykro mi, ale powinien zostać zwolniony.
Pani Dyrektor sobie nie radzi przykro mi, ale powinna zostać zwolniona.
Na wasze miejsce jest wielu zdolnych, którzy sobie poradzą.
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY ... rozwiń
Avatar
BOLOLOLO / 30 listopada 2012 o 08:46
0
[size=5]WYpier***IĆ DYREKTORKĘ NA ZBITY RYJ NIE DOŚĆ ZE WPIEPRZYŁA SIE NA MIEJSCE CZLOWIEKA KTORY POWINIEN TAM BYC JAKO DYREKTOR TO JESZCZE NIE DOPILNOWALA PORZADKU ONA DO NICZEGO SIE NIE NADAJE . . . JAK TAKI KTOS JAK ONA MOGL ZOSTAC DYREKTOREM NO ALE . . . JAK SIE MA UKŁADY Z NASZYM WÓJTEM I DO TEGO POPARCIE CEBULOWA TO TAK NIESTETY JEST ! MAM NADZIEJE ZE WYLECI I JUZ NIE ZNAJDZIE PRACY NIGDZIE !!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
polak / 26 listopada 2012 o 20:02
0
Większość pisze to co czuje i to normalne. To opinie to dyskusja.
Niektórzy nauczyli się pisać,ale nie potrafią myśleć samodzielnie i taki był żartowniś,który przerwał tą dyskusję,
Avatar
polak / 26 listopada 2012 o 20:01
0
Większość pisze to co czuje i to normalne. To opinie to dyskusja.
Niektórzy nauczyli się pisać,ale nie potrafią myśleć samodzielnie i taki był żartowniś,który przerwał tą dyskusję,
Avatar
polak / 23 listopada 2012 o 20:35
0
I znowu za błędy systemowe Państwa ma odpowiadać nauczyciel.
Przyjęto,że dzieci są niewinne,nie kłamią,nie kradna nie używają słów wulgarnych są pozbawione agresji.
I dzieci uznały,że są bezkarne,a dorośli to dupki którym można nawrzucać,naubliżać,a dorosły nie ma prawa
zwrócić uwagę czy dać w d.....
Durne liberalne podejście do problemu wychowania skutkuje brakiem szacunku do rodziców,nauczycieli
czy ludzi.
Ile mądrych ludzi mamy dzieki temu,że ojciec czy matka natychmiast zareagowało i sprało dupę.
Nie mówię o znęcaniu,a reakcji rodziców na złe zachowanie ich dzieci .
Bo za dzieci odpowiadają rodzice,a nie urzędnicy.
I znowu za błędy systemowe Państwa ma odpowiadać nauczyciel.
Przyjęto,że dzieci są niewinne,nie kłamią,nie kradna nie używają słów wulgarnych są pozbawione agresji.
I dzieci uznały,że są bezkarne,a dorośli to dupki którym można nawrzucać,naubliżać,a dorosły nie ma prawa
zwrócić uwagę czy dać w d.....
Durne liberalne podejście do problemu wychowania skutkuje brakiem szacunku do rodziców,nauczycieli
czy ludzi.
Ile mądrych ludzi mamy dzieki temu,że ojciec czy matka natychmiast zareagowało i sprało dupę.
... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 18:51
0
Jest też inny sposób na załatwienie takich przypadków: odebrać dzieci rodzinom niewydolnym wychowawczo, np. w/w mamuśce, która udawała, że to niej jej dziecko.
Avatar
Irena / 23 listopada 2012 o 18:36
0
[quote name='Ewa' timestamp='1353689738' post='698361']
Prawdziwa sytuacja z przedszkola (nie byłam świadkiem, opowiadała mi koleżanka): grupa przedszkolaków występuje z okazji Dnia Mamy, jeden chłopiec przeszkadza, kładzie się na podłodze, głśno coś do siebie mówi, nauczycielka próbuje przywołać go do porządku- nie skutkuje; mama tego chłopca ogląda występ i nic nie robi, aby uspokoić syna. Co zrobić w takiej sytuacji?, moim zdaniem, powinni wszyscy i rodzice i nauczyciele od razu zdecydowanie zareagować ,dać do zrozumienia takim zapatrzonym w swoje dzieci mamusiom, że to ich dzieci są źle wychowane. Podkreślam słowo wszyscy, jedna czy dwie uwagi nie skutkują, w tej opisanej sytuacji mama nie otrzymała takiej informacji, chłopiec dalej dokucza, rodzice nie chcą "wychylać się". I do czego to prowadzi?
[/quote]
Przecież to były występy z okazji Dnia Mamy !
Zaproszony gość miał wyręczać w pracy przedszkolankę ?
Wykształcona do takich interwencji, bierze nie małą kasę za to, więc niech pokaże prawidłową reakcję... a jak nie wie co robić, to niech się zwolni.
[quote name='Ewa' timestamp='1353689738' post='698361']
Prawdziwa sytuacja z przedszkola (nie byłam świadkiem, opowiadała mi koleżanka): grupa przedszkolaków występuje z okazji Dnia Mamy, jeden chłopiec przeszkadza, kładzie się na podłodze, głśno coś do siebie mówi, nauczycielka próbuje przywołać go do porządku- nie skutkuje; mama tego chłopca ogląda występ i nic nie robi, aby uspokoić syna. Co zrobić w takiej sytuacji?, moim zdaniem, powinni wszyscy i rodzice i... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 13:42
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
gostek / 14 grudnia 2012 o 20:03
0
W pełni zgadzam się z aktywnym nauczycielem. Niestety polska, małomiejska, wiejska rzeczywistośc jest taka, że zatrudnia się w szkołach ludzi według klucza rodzinnego, koleżeńskiego, partyjnego itp a daleko w .... ma się jego podejście do obowiązków. Gdyby zasady pracy były klarowne i bezwzględnie przestrzegane w szkołach byłoby lepiej. Nie byłoby nauczycieli-świętych krów.
Avatar
mn / 14 grudnia 2012 o 18:10
0
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
aktywny nauczyciel / 13 grudnia 2012 o 08:52
0
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY !!!! Bezradny dorosły w szkole powinien szybko zmienić zawód.
Nauczyciel sobie nie radz przykro mi, ale powinien zostać zwolniony.
Pani Dyrektor sobie nie radzi przykro mi, ale powinna zostać zwolniona.
Na wasze miejsce jest wielu zdolnych, którzy sobie poradzą.
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY ... rozwiń
Avatar
BOLOLOLO / 30 listopada 2012 o 08:46
0
[size=5]WYpier***IĆ DYREKTORKĘ NA ZBITY RYJ NIE DOŚĆ ZE WPIEPRZYŁA SIE NA MIEJSCE CZLOWIEKA KTORY POWINIEN TAM BYC JAKO DYREKTOR TO JESZCZE NIE DOPILNOWALA PORZADKU ONA DO NICZEGO SIE NIE NADAJE . . . JAK TAKI KTOS JAK ONA MOGL ZOSTAC DYREKTOREM NO ALE . . . JAK SIE MA UKŁADY Z NASZYM WÓJTEM I DO TEGO POPARCIE CEBULOWA TO TAK NIESTETY JEST ! MAM NADZIEJE ZE WYLECI I JUZ NIE ZNAJDZIE PRACY NIGDZIE !!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
polak / 26 listopada 2012 o 20:02
0
Większość pisze to co czuje i to normalne. To opinie to dyskusja.
Niektórzy nauczyli się pisać,ale nie potrafią myśleć samodzielnie i taki był żartowniś,który przerwał tą dyskusję,
Avatar
polak / 26 listopada 2012 o 20:01
0
Większość pisze to co czuje i to normalne. To opinie to dyskusja.
Niektórzy nauczyli się pisać,ale nie potrafią myśleć samodzielnie i taki był żartowniś,który przerwał tą dyskusję,
Avatar
polak / 23 listopada 2012 o 20:35
0
I znowu za błędy systemowe Państwa ma odpowiadać nauczyciel.
Przyjęto,że dzieci są niewinne,nie kłamią,nie kradna nie używają słów wulgarnych są pozbawione agresji.
I dzieci uznały,że są bezkarne,a dorośli to dupki którym można nawrzucać,naubliżać,a dorosły nie ma prawa
zwrócić uwagę czy dać w d.....
Durne liberalne podejście do problemu wychowania skutkuje brakiem szacunku do rodziców,nauczycieli
czy ludzi.
Ile mądrych ludzi mamy dzieki temu,że ojciec czy matka natychmiast zareagowało i sprało dupę.
Nie mówię o znęcaniu,a reakcji rodziców na złe zachowanie ich dzieci .
Bo za dzieci odpowiadają rodzice,a nie urzędnicy.
I znowu za błędy systemowe Państwa ma odpowiadać nauczyciel.
Przyjęto,że dzieci są niewinne,nie kłamią,nie kradna nie używają słów wulgarnych są pozbawione agresji.
I dzieci uznały,że są bezkarne,a dorośli to dupki którym można nawrzucać,naubliżać,a dorosły nie ma prawa
zwrócić uwagę czy dać w d.....
Durne liberalne podejście do problemu wychowania skutkuje brakiem szacunku do rodziców,nauczycieli
czy ludzi.
Ile mądrych ludzi mamy dzieki temu,że ojciec czy matka natychmiast zareagowało i sprało dupę.
... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 18:51
0
Jest też inny sposób na załatwienie takich przypadków: odebrać dzieci rodzinom niewydolnym wychowawczo, np. w/w mamuśce, która udawała, że to niej jej dziecko.
Avatar
Irena / 23 listopada 2012 o 18:36
0
[quote name='Ewa' timestamp='1353689738' post='698361']
Prawdziwa sytuacja z przedszkola (nie byłam świadkiem, opowiadała mi koleżanka): grupa przedszkolaków występuje z okazji Dnia Mamy, jeden chłopiec przeszkadza, kładzie się na podłodze, głśno coś do siebie mówi, nauczycielka próbuje przywołać go do porządku- nie skutkuje; mama tego chłopca ogląda występ i nic nie robi, aby uspokoić syna. Co zrobić w takiej sytuacji?, moim zdaniem, powinni wszyscy i rodzice i nauczyciele od razu zdecydowanie zareagować ,dać do zrozumienia takim zapatrzonym w swoje dzieci mamusiom, że to ich dzieci są źle wychowane. Podkreślam słowo wszyscy, jedna czy dwie uwagi nie skutkują, w tej opisanej sytuacji mama nie otrzymała takiej informacji, chłopiec dalej dokucza, rodzice nie chcą "wychylać się". I do czego to prowadzi?
[/quote]
Przecież to były występy z okazji Dnia Mamy !
Zaproszony gość miał wyręczać w pracy przedszkolankę ?
Wykształcona do takich interwencji, bierze nie małą kasę za to, więc niech pokaże prawidłową reakcję... a jak nie wie co robić, to niech się zwolni.
[quote name='Ewa' timestamp='1353689738' post='698361']
Prawdziwa sytuacja z przedszkola (nie byłam świadkiem, opowiadała mi koleżanka): grupa przedszkolaków występuje z okazji Dnia Mamy, jeden chłopiec przeszkadza, kładzie się na podłodze, głśno coś do siebie mówi, nauczycielka próbuje przywołać go do porządku- nie skutkuje; mama tego chłopca ogląda występ i nic nie robi, aby uspokoić syna. Co zrobić w takiej sytuacji?, moim zdaniem, powinni wszyscy i rodzice i... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 5 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 21 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 122 12

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 350 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 21 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!