Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 listopada 2012 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Terror w szkole, dyrektorce grozi dyscyplinarka

0 27 A A
Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu (Dorota Awiorko-Klimek)
Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu (Dorota Awiorko-Klimek)

Pod koniec października trójka chłopców z klas nauczania początkowego miała skrzywdzić młodszego ucznia. Napaść była tak brutalna, że matka pojechała z nim do szpitala. Lekarze powiadomili policję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie było to pierwsze zdarzenie w tej małej wiejskiej podstawówce w gminie Urzędów.

– Starsi uczniowie terroryzują młodszych. Biją, popychają, grożą, wymuszają pieniądze, zastraszają. To trwa od miesięcy– opowiadali nam rodzice uczących się tam dzieci. Poprosili nas o pomoc. Powiadomili też Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Wizytatorzy z kuratorium pojawili się w szkole tydzień temu. Sprawdzali dokumenty, rozmawiali z dyrektorką i innymi nauczycielami. Wczoraj zdradzili wstępne wyniki kontroli.

– Stwierdzono nieprawidłowości w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego przez dyrektora szkoły, a także w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom – mówi Anna Szczepińska, lubelski wicekurator oświaty.

Najłagodniejsze zarzuty dotyczą błędów w dokumentacji szkolnej. Najpoważniejsze – m.in. dyżurów nauczycieli na przerwach, które nie były prowadzone prawidłowo. Protokół z kontroli trafi teraz do dyrektorki szkoły. Będzie miała tydzień, by ustosunkować się do zarzutów.
Niezależnie od wyników kontroli postępowanie wyjaśniające ma wszcząć rzecznik dyscyplinarny przy kuratorium. – Być może sprawa zostanie przekazana do komisji dyscyplinarnej – mówi Szczepińska. Jeśli okaże się, że winę ponosi dyrektorka, komisja będzie mogła wyciągnąć wobec niej konsekwencje – od nagany po odwołanie ze stanowiska.

Dyrektorka przekonuje, że październikowe zdarzenie to "jednostkowy przypadek”, a tego dnia miała wolne i nie było jej w szkole. Część rodziców napisała do wójta petycję o jej odwołanie. – Dopóki nie będę miał dowodów, dopóty nie podejmę takiego działania. Czekam na werdykt policji, sądu i kuratorium – mówił na naszych łamach wójt gminy Urzędów Jan Woźniak.

Policja zajęła się sprawą po październikowym zdarzeniu. Śledczy biorą pod lupę także inne przypadki z tej szkoły. – Mamy takie sygnały – przyznaje mł. asp. Janusz Majewski z policji w Kraśniku.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 13:42
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
gostek / 14 grudnia 2012 o 20:03
0
W pełni zgadzam się z aktywnym nauczycielem. Niestety polska, małomiejska, wiejska rzeczywistośc jest taka, że zatrudnia się w szkołach ludzi według klucza rodzinnego, koleżeńskiego, partyjnego itp a daleko w .... ma się jego podejście do obowiązków. Gdyby zasady pracy były klarowne i bezwzględnie przestrzegane w szkołach byłoby lepiej. Nie byłoby nauczycieli-świętych krów.
Avatar
mn / 14 grudnia 2012 o 18:10
0
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
aktywny nauczyciel / 13 grudnia 2012 o 08:52
0
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY !!!! Bezradny dorosły w szkole powinien szybko zmienić zawód.
Nauczyciel sobie nie radz przykro mi, ale powinien zostać zwolniony.
Pani Dyrektor sobie nie radzi przykro mi, ale powinna zostać zwolniona.
Na wasze miejsce jest wielu zdolnych, którzy sobie poradzą.
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY ... rozwiń
Avatar
BOLOLOLO / 30 listopada 2012 o 08:46
0
[size=5]WYpier***IĆ DYREKTORKĘ NA ZBITY RYJ NIE DOŚĆ ZE WPIEPRZYŁA SIE NA MIEJSCE CZLOWIEKA KTORY POWINIEN TAM BYC JAKO DYREKTOR TO JESZCZE NIE DOPILNOWALA PORZADKU ONA DO NICZEGO SIE NIE NADAJE . . . JAK TAKI KTOS JAK ONA MOGL ZOSTAC DYREKTOREM NO ALE . . . JAK SIE MA UKŁADY Z NASZYM WÓJTEM I DO TEGO POPARCIE CEBULOWA TO TAK NIESTETY JEST ! MAM NADZIEJE ZE WYLECI I JUZ NIE ZNAJDZIE PRACY NIGDZIE !!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
polak / 26 listopada 2012 o 20:02
0
Większość pisze to co czuje i to normalne. To opinie to dyskusja.
Niektórzy nauczyli się pisać,ale nie potrafią myśleć samodzielnie i taki był żartowniś,który przerwał tą dyskusję,
Avatar
polak / 26 listopada 2012 o 20:01
0
Większość pisze to co czuje i to normalne. To opinie to dyskusja.
Niektórzy nauczyli się pisać,ale nie potrafią myśleć samodzielnie i taki był żartowniś,który przerwał tą dyskusję,
Avatar
polak / 23 listopada 2012 o 20:35
0
I znowu za błędy systemowe Państwa ma odpowiadać nauczyciel.
Przyjęto,że dzieci są niewinne,nie kłamią,nie kradna nie używają słów wulgarnych są pozbawione agresji.
I dzieci uznały,że są bezkarne,a dorośli to dupki którym można nawrzucać,naubliżać,a dorosły nie ma prawa
zwrócić uwagę czy dać w d.....
Durne liberalne podejście do problemu wychowania skutkuje brakiem szacunku do rodziców,nauczycieli
czy ludzi.
Ile mądrych ludzi mamy dzieki temu,że ojciec czy matka natychmiast zareagowało i sprało dupę.
Nie mówię o znęcaniu,a reakcji rodziców na złe zachowanie ich dzieci .
Bo za dzieci odpowiadają rodzice,a nie urzędnicy.
I znowu za błędy systemowe Państwa ma odpowiadać nauczyciel.
Przyjęto,że dzieci są niewinne,nie kłamią,nie kradna nie używają słów wulgarnych są pozbawione agresji.
I dzieci uznały,że są bezkarne,a dorośli to dupki którym można nawrzucać,naubliżać,a dorosły nie ma prawa
zwrócić uwagę czy dać w d.....
Durne liberalne podejście do problemu wychowania skutkuje brakiem szacunku do rodziców,nauczycieli
czy ludzi.
Ile mądrych ludzi mamy dzieki temu,że ojciec czy matka natychmiast zareagowało i sprało dupę.
... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 18:51
0
Jest też inny sposób na załatwienie takich przypadków: odebrać dzieci rodzinom niewydolnym wychowawczo, np. w/w mamuśce, która udawała, że to niej jej dziecko.
Avatar
Irena / 23 listopada 2012 o 18:36
0
[quote name='Ewa' timestamp='1353689738' post='698361']
Prawdziwa sytuacja z przedszkola (nie byłam świadkiem, opowiadała mi koleżanka): grupa przedszkolaków występuje z okazji Dnia Mamy, jeden chłopiec przeszkadza, kładzie się na podłodze, głśno coś do siebie mówi, nauczycielka próbuje przywołać go do porządku- nie skutkuje; mama tego chłopca ogląda występ i nic nie robi, aby uspokoić syna. Co zrobić w takiej sytuacji?, moim zdaniem, powinni wszyscy i rodzice i nauczyciele od razu zdecydowanie zareagować ,dać do zrozumienia takim zapatrzonym w swoje dzieci mamusiom, że to ich dzieci są źle wychowane. Podkreślam słowo wszyscy, jedna czy dwie uwagi nie skutkują, w tej opisanej sytuacji mama nie otrzymała takiej informacji, chłopiec dalej dokucza, rodzice nie chcą "wychylać się". I do czego to prowadzi?
[/quote]
Przecież to były występy z okazji Dnia Mamy !
Zaproszony gość miał wyręczać w pracy przedszkolankę ?
Wykształcona do takich interwencji, bierze nie małą kasę za to, więc niech pokaże prawidłową reakcję... a jak nie wie co robić, to niech się zwolni.
[quote name='Ewa' timestamp='1353689738' post='698361']
Prawdziwa sytuacja z przedszkola (nie byłam świadkiem, opowiadała mi koleżanka): grupa przedszkolaków występuje z okazji Dnia Mamy, jeden chłopiec przeszkadza, kładzie się na podłodze, głśno coś do siebie mówi, nauczycielka próbuje przywołać go do porządku- nie skutkuje; mama tego chłopca ogląda występ i nic nie robi, aby uspokoić syna. Co zrobić w takiej sytuacji?, moim zdaniem, powinni wszyscy i rodzice i... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 13:42
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
gostek / 14 grudnia 2012 o 20:03
0
W pełni zgadzam się z aktywnym nauczycielem. Niestety polska, małomiejska, wiejska rzeczywistośc jest taka, że zatrudnia się w szkołach ludzi według klucza rodzinnego, koleżeńskiego, partyjnego itp a daleko w .... ma się jego podejście do obowiązków. Gdyby zasady pracy były klarowne i bezwzględnie przestrzegane w szkołach byłoby lepiej. Nie byłoby nauczycieli-świętych krów.
Avatar
mn / 14 grudnia 2012 o 18:10
0
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
aktywny nauczyciel / 13 grudnia 2012 o 08:52
0
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY !!!! Bezradny dorosły w szkole powinien szybko zmienić zawód.
Nauczyciel sobie nie radz przykro mi, ale powinien zostać zwolniony.
Pani Dyrektor sobie nie radzi przykro mi, ale powinna zostać zwolniona.
Na wasze miejsce jest wielu zdolnych, którzy sobie poradzą.
Jedno jest pewne w szkole za dziecko odpowiada nauczyciel. A gdzie był nauczyciel podczas w/w zdarzenia. Co z dyżurami na przerwach?
Przypominam, że zawód nauczyciela jest zawodem specyficznym. W związku z tym, wykonując swoje obowiązki pracownicze nauczyciel pełni jednocześnie funkcje wychowawcze i opiekuńcze, ciąży na nim szczególna odpowiedzialność. A co za tym idzie odpowiedzialność prawna ściśle określona w różnych aktach prawnych.
Nie rozumiem usprawiedliwień,że dzieci są niegrzeczne a dorosły jest bezradny - BZDURY ... rozwiń
Avatar
BOLOLOLO / 30 listopada 2012 o 08:46
0
[size=5]WYpier***IĆ DYREKTORKĘ NA ZBITY RYJ NIE DOŚĆ ZE WPIEPRZYŁA SIE NA MIEJSCE CZLOWIEKA KTORY POWINIEN TAM BYC JAKO DYREKTOR TO JESZCZE NIE DOPILNOWALA PORZADKU ONA DO NICZEGO SIE NIE NADAJE . . . JAK TAKI KTOS JAK ONA MOGL ZOSTAC DYREKTOREM NO ALE . . . JAK SIE MA UKŁADY Z NASZYM WÓJTEM I DO TEGO POPARCIE CEBULOWA TO TAK NIESTETY JEST ! MAM NADZIEJE ZE WYLECI I JUZ NIE ZNAJDZIE PRACY NIGDZIE !!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
polak / 26 listopada 2012 o 20:02
0
Większość pisze to co czuje i to normalne. To opinie to dyskusja.
Niektórzy nauczyli się pisać,ale nie potrafią myśleć samodzielnie i taki był żartowniś,który przerwał tą dyskusję,
Avatar
polak / 26 listopada 2012 o 20:01
0
Większość pisze to co czuje i to normalne. To opinie to dyskusja.
Niektórzy nauczyli się pisać,ale nie potrafią myśleć samodzielnie i taki był żartowniś,który przerwał tą dyskusję,
Avatar
polak / 23 listopada 2012 o 20:35
0
I znowu za błędy systemowe Państwa ma odpowiadać nauczyciel.
Przyjęto,że dzieci są niewinne,nie kłamią,nie kradna nie używają słów wulgarnych są pozbawione agresji.
I dzieci uznały,że są bezkarne,a dorośli to dupki którym można nawrzucać,naubliżać,a dorosły nie ma prawa
zwrócić uwagę czy dać w d.....
Durne liberalne podejście do problemu wychowania skutkuje brakiem szacunku do rodziców,nauczycieli
czy ludzi.
Ile mądrych ludzi mamy dzieki temu,że ojciec czy matka natychmiast zareagowało i sprało dupę.
Nie mówię o znęcaniu,a reakcji rodziców na złe zachowanie ich dzieci .
Bo za dzieci odpowiadają rodzice,a nie urzędnicy.
I znowu za błędy systemowe Państwa ma odpowiadać nauczyciel.
Przyjęto,że dzieci są niewinne,nie kłamią,nie kradna nie używają słów wulgarnych są pozbawione agresji.
I dzieci uznały,że są bezkarne,a dorośli to dupki którym można nawrzucać,naubliżać,a dorosły nie ma prawa
zwrócić uwagę czy dać w d.....
Durne liberalne podejście do problemu wychowania skutkuje brakiem szacunku do rodziców,nauczycieli
czy ludzi.
Ile mądrych ludzi mamy dzieki temu,że ojciec czy matka natychmiast zareagowało i sprało dupę.
... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 18:51
0
Jest też inny sposób na załatwienie takich przypadków: odebrać dzieci rodzinom niewydolnym wychowawczo, np. w/w mamuśce, która udawała, że to niej jej dziecko.
Avatar
Irena / 23 listopada 2012 o 18:36
0
[quote name='Ewa' timestamp='1353689738' post='698361']
Prawdziwa sytuacja z przedszkola (nie byłam świadkiem, opowiadała mi koleżanka): grupa przedszkolaków występuje z okazji Dnia Mamy, jeden chłopiec przeszkadza, kładzie się na podłodze, głśno coś do siebie mówi, nauczycielka próbuje przywołać go do porządku- nie skutkuje; mama tego chłopca ogląda występ i nic nie robi, aby uspokoić syna. Co zrobić w takiej sytuacji?, moim zdaniem, powinni wszyscy i rodzice i nauczyciele od razu zdecydowanie zareagować ,dać do zrozumienia takim zapatrzonym w swoje dzieci mamusiom, że to ich dzieci są źle wychowane. Podkreślam słowo wszyscy, jedna czy dwie uwagi nie skutkują, w tej opisanej sytuacji mama nie otrzymała takiej informacji, chłopiec dalej dokucza, rodzice nie chcą "wychylać się". I do czego to prowadzi?
[/quote]
Przecież to były występy z okazji Dnia Mamy !
Zaproszony gość miał wyręczać w pracy przedszkolankę ?
Wykształcona do takich interwencji, bierze nie małą kasę za to, więc niech pokaże prawidłową reakcję... a jak nie wie co robić, to niech się zwolni.
[quote name='Ewa' timestamp='1353689738' post='698361']
Prawdziwa sytuacja z przedszkola (nie byłam świadkiem, opowiadała mi koleżanka): grupa przedszkolaków występuje z okazji Dnia Mamy, jeden chłopiec przeszkadza, kładzie się na podłodze, głśno coś do siebie mówi, nauczycielka próbuje przywołać go do porządku- nie skutkuje; mama tego chłopca ogląda występ i nic nie robi, aby uspokoić syna. Co zrobić w takiej sytuacji?, moim zdaniem, powinni wszyscy i rodzice i... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas"

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas" 0 0

W tym tygodniu po raz pierwszy w tym sezonie wydadzą gorącą zupę. Aktywiści Food Not Bombs od 19 lat pomagają potrzebującym w okresie jesienno-zimowym. W każdą sobotę o godz. 14 pod Bramą Krakowską

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal”

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” 0 2

„Żądam ponownej sprzedaży karnetów”, „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” – kibice Speed Car Motoru Lublin nie zostawili suchej nitki na władzach klubu po wczorajszej sprzedaży karnetów. Całoroczne wejściówki na nowy sezon rozeszły się w kilka minut, ale wielu fanów odeszło od komputerów zawiedzionych

MKS Perła poznał rywalki w fazie grupowej Pucharu EHF

MKS Perła poznał rywalki w fazie grupowej Pucharu EHF 0 0

W czwartek w Wiedniu odbyło się losowanie fazy grupowej Pucharu EHF. Zespół z Lublina trafił do grupy C wraz z zespołami z Węgier, Rumunii i Danii.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów 0 0

Akcja Kolejna edycja „Środy z Ambasadorem”. Tym razem jej bohaterem była dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados, która tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego otrzymała w 2007 roku. Pretekstem do spotkania była zaplanowana na najbliższą niedzielę wielka uliczna zbiórka darów w ramach organizowanej po raz 27. akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zmiany personalne w Radzie Miasta Lublin

Zmiany personalne w Radzie Miasta Lublin 0 6

Nowego wiceprzewodniczącego wybrała lubelska Rada Miasta, w której zasiadają od dziś dwie nowe osoby. Wszystko to jest konsekwencją ostatnich wyborów parlamentarnych, które skutkowały wyborem dwojga miejskich radnych do Sejmu. Z tego samego powodu nastąpiła także zmiana na stanowisku szefa klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka.

Stal Kraśnik i Avia Świdnik wysoko w klasyfikacji Pro Junior System

Stal Kraśnik i Avia Świdnik wysoko w klasyfikacji Pro Junior System 0 1

Sprawdzamy, jak nasze drużyny wypadają w klasyfikacji Pro Junior System. W grupie czwartej III ligi zdecydowanie prowadzi Korona II Kielce przed Wólczanką Wólka Pełkińska, ale wysoko są także: Stal Kraśnik i Avia Świdnik.

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin 40 25

Pomnik Romana Dmowskiego może stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. Jeszcze dziś ma odbyć się głosowanie w tej sprawie Rada Miasta Lublin

Myśliwy nie wejdzie na twoje pole. Jeśli to w porę zgłosisz
galeria

Myśliwy nie wejdzie na twoje pole. Jeśli to w porę zgłosisz 49 25

Właściciele gruntów mogą pozbyć się myśliwych ze swoich terenów. Aby wyłączyć swoją ziemię z obwodu łowieckiego, trzeba do 29 listopada złożyć odpowiedni wniosek. Za ewentualne szkody w uprawach zapłaci wtedy rząd.

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday?

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday? 0 0

Kto z nas nie lubi wyprzedaży? Być może mniejszość to wielbiciele tłumów, jakie można spotkać wtedy w centrach handlowych. Co innego obniżki cen – polujemy na nie, i to zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i – coraz częściej – w internecie. Kolejne święto wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami. Mowa o Black Friday, znanym też pod polską nazwą Czarnego Piątku. Co kupujemy wtedy najczęściej? Na jakie okazje cenowe warto zwrócić uwagę?

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie
galeria

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie 4 0

Do groźnego w skutkach wypadku doszło w środę na wysokości Sawina (powiat chełmski) na trasie Chełm – Włodawa.

Sąd rozpatrzy dwie skargi dotyczące przeznaczenia górek czechowskich

Sąd rozpatrzy dwie skargi dotyczące przeznaczenia górek czechowskich 63 54

19 grudnia ma się odbyć pierwsza rozprawa dotycząca przeznaczenia górek czechowskich. Tego dnia sąd ma rozpatrzyć skargi na uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach kilka stref zabudowy wielorodzinnej. Jedną skargę złożyła mieszkanka okolicznych terenów, autorem drugiej jest wojewoda

MKS Start Lublin dzisiaj zmierzy się z GTK Gliwice

MKS Start Lublin dzisiaj zmierzy się z GTK Gliwice 0 1

Początek spotkania o 17.30. Zdecydowanym faworytem są gospodarze

"Lekcja Ciepła" i czarne balony. Jak urzędnicy edukują dzieci

"Lekcja Ciepła" i czarne balony. Jak urzędnicy edukują dzieci 0 0

Wczoraj grupa uczniów II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 24 miała „Lekcję Ciepła”, którą przeprowadzili przedstawiciele LPEC. Dzieci zwiedziły autobus elektryczny, który specjalnie dla nich zatrzymał się na placu Litewskim.

Uczniowie ze Starego Brusa chcą żyć zgodnie z naturą. Szkoła jedną z laureatów naszego konkursu [zdjęcia]
galeria

Uczniowie ze Starego Brusa chcą żyć zgodnie z naturą. Szkoła jedną z laureatów naszego konkursu [zdjęcia] 0 0

Zielony Wolontariat Prelekcje na temat zdrowego odżywiania, kulinarne eksperymenty i założony w klasie ogródek ziołowo - warzywny. To efekt projektu Szkoły Podstawowej w Starym Brusie, która została jednym z 12 laureatów naszego konkursu

Wystawa "Madonny świata" w WBP
22 listopada 2019, 17:00

Wystawa "Madonny świata" w WBP 0 0

22 listopada o godz. 17 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4) nastąpi wernisaż wystawy "Madonny świata. Oblicza matki w pastelach Teresy Szczuki".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!