Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 lipca 2019 r.
22:01

Wielka rewitalizacja w Kraśniku. W planach była wycinka ponad 120 drzew

17 47 A A
Projekt „Rewitalizacja miasta Kraśnik”. Jak informuje Urząd Miasta Kraśnik kwota dofinansowania ze środków unijnych i budżetu państwa wynosi 11 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia to zgodnie z umową ponad 18 mln zł, ale po aktualizacji kosztorysów na pewno wzrośnie<br />
Projekt „Rewitalizacja miasta Kraśnik”. Jak informuje Urząd Miasta Kraśnik kwota dofinansowania ze środków unijnych i budżetu państwa wynosi 11 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia to zgodnie z umową ponad 18 mln zł, ale po aktualizacji kosztorysów na pewno wzrośnie
(fot. Krzysztof Mazur)

Władze Kraśnika chcą ocalić drzewa, które pierwotnie były planowane do wycięcia w starej części miasta w związku z unijnym projektem rewitalizacji. Chodzi przede wszystkim o ponad 120 drzew rosnących m.in. na miejskim skwerze, w pobliżu dawnego kina Pola

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Podobno trwają od nowa prace projektowe, gdyż poprzedni projekt budził wątpliwości. Nie ma wobec tego szans na realizację inwestycji jeszcze w tym roku, jak zapewniał magistrat – pisze do nas Witold Pętlicki, mieszkaniec Kraśnika.

Chodzi o rewitalizację terenu w okolicy ronda im. Żołnierzy Wyklętych, gdzie jest skwer miejski. Stoi też Pomnik Partyzanta i budynek po dawnym kinie Pola.

– Inwestycja jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców miasta – podkreśla nasz Czytelnik. – Układ drogowy panujący w tym miejscu rodzi wiele nieporozumień wśród kierowców, w szczególności u przyjezdnych, ze względu na nieprzejrzyste zasady pierwszeństwa przejazdu. Sam skwer znajdujący się na rondzie też jest już mocno zaniedbany i na pewno nie służy on mieszkańcom.

Koncepcja rewitalizacji Kraśnika dotycząca kamienicy przy ul. Kościuszki 26, rynku starego miasta, jak też ronda im. Żołnierzy Wyklętych została opracowana jeszcze w 2017 roku.

– Zaplanowane w poprzedniej kadencji działania mają w założeniu ożywić i zmodernizować najstarszą część Kraśnika – wyjaśnia burmistrz Wojciech Wilk. – Zaczniemy realizację projektu od kamienicy na ul. Kościuszki, ale nad zakresem prac w pozostałych przypadkach jeszcze pracujemy. Chcemy wprowadzić bardziej funkcjonalne rozwiązania, na których zależy mieszkańcom.

Kraśnicki magistrat, zgodnie z popisaną umową z Urzędem Marszałkowskim ma czas na zrealizowanie zadań ujętych w projekcie do końca 2021 roku.

– W pierwszej kolejności prace obejmą odnowę zabytkowej kamienicy na ul. Kościuszki 26 – podaje Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza. – Przetarg zostanie ogłoszony najpóźniej w sierpniu. Przetargi na kolejne zadania projektowe zostaną ogłoszone na początku przyszłego roku. Chodzi o rondo im. Żołnierzy Wyklętych i rynek starego miasta.

Kamienica na ul. Kościuszki 26 po modernizacji będzie przeznaczona na cele społeczne, kulturowe i gospodarcze. W budynku znajdą się m.in. izba pamięci, sale wielofunkcyjne i dydaktyczne z mobilną sceną, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, kawiarnia a także gabinety lekarskie. Zostanie zagospodarowany również teren wokół kamienicy. Zaplanowano nowe nasadzenia, wymianę kostki i budowę schodów w kierunku amfiteatru.

W ramach unijnego projektu zostanie przebudowane wspomniane przez naszego Czytelnika rondo im. Żołnierzy Wyklętych, gdzie powstanie centrum przesiadkowe komunikacji publicznej zapewniające obsługę autobusów miejskich, busów, komunikacji międzymiastowej, taksówek i transportu rowerowego. – Rewitalizacja obejmie także pobliski skwer miejski – dodaje Niedziałek. 

– Chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, bo w pierwotnym projekcie jest ich za mało – wyjaśnia burmistrz Kraśnika. – Brakuje również obiektu gastronomicznego. W centrum komunikacji publicznej powinien także znaleźć się punkt informacji turystycznej. Zastanawiamy się również nad tym, czy miejsce o tak natężonym ruchu pojazdów to dobre miejsce na plac zabaw, czy siłownię napowietrzną, a budowę takich obiektów zakłada ten projekt. Zakłada on także wycinkę całego drzewostanu na skwerze, a tego chcemy uniknąć i tak zaprojektować teren, żeby nie było tam przysłowiowej patelni.

W planach z 2017 r. jest mowa o wycięciu 124 drzew. – Jest też mowa o nowych nasadzeniach. Tyle, że drzewo drzewu równe nie jest – podkreśla Piotr Janczarek, zastępca burmistrza Kraśnika.

Wycinka jest przewidziana również w rynku (13 drzew w tym 6 zagrażających bezpieczeństwu osobom korzystającym z rynku). – Projekt sprzed dwóch lat przewiduje budowę dużych rozmiarów fontanny i wymianę kostki. Nam z kolei zależy na dozielenieniu rynku, aby stał się bardziej przyjaznym miejscem – zaznacza burmistrz Wojciech Wilk. – W przyszłym miesiącu ruszą prace georadarowe. Ich wyniki zaopiniuje konserwator zabytków, będziemy więc wiedzieć więcej o możliwościach prowadzenia inwestycji i budowy różnych obiektów na rynku. Dzięki tym pracom zyskamy również kompleksową dokumentację historyczną.

e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zniesmaczony / 22 lipca 2019 o 09:01
+19
Ja powiem tylko jedno - jest ogólny syf i brud. Wczoraj - niedziela - będąc na spacerze z Festiwalu Kulinarów widoki takie: na PKSie menele, którzy albo siedzą m.in. tam albo w rynku czesto pijac przy pompie przy ul. Szkolnej (tam pełno puszek i butelek leży). Obok budy z zapiekankami w rynku pod krzakiem kupsko jakby się słoń zwalił. Obdarte kamiennice, ten żużlowy parking i sam Społem też ochyda. To co w takim razie da fontanna ? Może jakiś plan mający na celu dofinansowanie właścicieli do remontu elewacji ? A może chociaż farbą to wyciapać? Same puste lokale do wynajęcia co obrazuje zwijanie się biznesu. No sory na Fabrycznym robi się al. jabłoniową - ogólnie Fabryczny wygląda jakoś czyściej ładniej. A na starym niestety tragicznie.
Ja powiem tylko jedno - jest ogólny syf i brud. Wczoraj - niedziela - będąc na spacerze z Festiwalu Kulinarów widoki takie: na PKSie menele, którzy albo siedzą m.in. tam albo w rynku czesto pijac przy pompie przy ul. Szkolnej (tam pełno puszek i butelek leży). Obok budy z zapiekankami w rynku pod krzakiem kupsko jakby się słoń zwalił. Obdarte kamiennice, ten żużlowy parking i sam Społem też ochyda. To co w takim razie da fontanna ? Może jakiś plan mający na celu dofinansowanie właścicieli do remontu elewacji ? A może chociaż farbą to wyciapa... rozwiń
Avatar
Jacek Dul / 22 lipca 2019 o 06:20
+18
Słusznie, w tym zielonym miejscu należy ocalić jak najwięcej drzew. Patelnie rynku też trzeba zazielenić. A duża fontanna do rynku nie pasuje. Owszem mały gustowny wodotrysk schowany w zieleni byłby fajny. No i te budy z rynku trzeba wyrzucić na targowisko.
Avatar
bełżyce p. Babin / 22 lipca 2019 o 02:00
+17
W wielu miastach ta rewitalizacja kończy się wycinką drzew, posadeczniu jakiś niewielkich drzewek, które są regularnie podcinane i nie umozliwia się im rośnięcia w górę tylko podcina na wysokości 3-6 m... potem na takim betonowym placu nie ma kto siedzieć... bo jak na patelni. Nie wiem o co w tym chodzi. : (
Avatar
R.S. / 22 lipca 2019 o 11:37
+13
Niestety wielki wstyd, że niby się coś robi a nie do końca jest to przemyślane. Są miejsca w Kraśniku , które po rewitalizacji zmieniły swój wizerunek na bardziej korzystny ale wizytówka miasta jest zawsze rynek a tam tragedia. Wstydzę się i moja rodzina gdy odwiedzają nas znajomi z innych miast i ciągle zasjakujey ich tak wymarły inwestycyjne rynek. Tu nic się nie dzieje, sklepy resztkami sił próbują coś sprzedać, sam teren rynku mocno skrzywdzony, bez gustu i smaku. Wstydzę się jako mieszkaniec Kraśnika, że tak to wygląda. 
Avatar
Piotr / 23 lipca 2019 o 06:38
+11
Wilk zrób coś z ceną paliwa tutaj!! Może pójść przykładem Stalowej Woli i zbudować miejska stacje paliw. To jest chore wszędzie może być normalna cena aby nie w tym grajdole!!
Avatar
Bar / 22 lipca 2019 o 17:28
+11
Mam nadzieję że przykładem nie będą bezsensowne nasadzenia tysięcy małych bylinek nad zalewem i brzóz na plaży .Czy nie można było posadzić nasze sosny ,które nie wymagają prawie opieki ,a tworzą zdrowy mikroklimat,no i są tanie, a kasa Kraśnika na minusie.Może nasze władze zaczną myśleć w końcu po gospodarsku.
Avatar
gość / 21 lipca 2019 o 23:07
+8
Nic nie robią. Pozorują pracę. Odziedziczyli gotowe projekty po Włodarczyku.Jak będą tak wszystko opóżniać to załapią się na nową kampanię wyborczą za 4 lata
Avatar
do zniesmaczony / 22 lipca 2019 o 09:19
+7
Spokojnie Wilczek z Janczarkiem to zmienią.Jest i będzie jeszcze gorzej
Avatar
Gość / 21 lipca 2019 o 22:45
+7
Drzewa i Górki Czechowskie. Ciągle żywe.
Avatar
Opieniek / 24 lipca 2019 o 22:47
+6
Z ceną paliwa to tu Wilk nic nie zrobi!! Jest tylko jedna osoba która to może ogarnąć. A jest nią KUREK!! Załatwił tańsza wodę to myślę, ze i paliwo tańsze w mieście ogarnie!;)
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 17:44
0
Nie wie jak jechac, bo nie patrzy na znaki, tylko jedzie na pamieć jak na wiekszości rond. Jest to rondo, w którym będący juz na rondzie musi ustapić piewszeństwa wjeżdżąjącemu na nie. Wielka filozofia.
Avatar
BAR / 30 lipca 2019 o 17:53
+2
Nowe nasadzenia krzewinek na Niepodległości,był Las Palmas Kraśnik będzie Los Bylinos Kraśnik,ale kto bogatemu zabroni.Niedługo zarośnie to chwastami i będzie fajnie,tak się wydaje publiczne pieniądze,aha chyba ubędzie dwadzieściakilka miejsc parkingowych od Dekutowskiego do Domu Kultury.Żenada.
Avatar
Adam / 27 lipca 2019 o 12:30
+1
@kraśniczanin. Spółdzielnia nie ma układu z wycinającym. Ma za to swojego jedynie po przeszkoleniu do obsługi pilarki. Jeżeli wogóle to szkoleniem można nazwać. Nie ma nikogo z uprawnieniami do wycinki drzew stojących, ani do prac wysokościowych z tym związanych. Także pilnujcie i sprawdzajcie wymagane dokumenty jeśli taka wycinka ma miejsce.
Avatar
MR / 25 lipca 2019 o 07:39
-4
Konieczna jest rewitalizacja a raczej niwelacja budynków rynku od ul. Kościuszki do ul. Krakowskiej z odsłonięciem bryły dużego kościoła.
Avatar
Opieniek / 24 lipca 2019 o 22:47
+6
Z ceną paliwa to tu Wilk nic nie zrobi!! Jest tylko jedna osoba która to może ogarnąć. A jest nią KUREK!! Załatwił tańsza wodę to myślę, ze i paliwo tańsze w mieście ogarnie!;)
Avatar
Gość / 24 lipca 2019 o 06:08
+5
Ta kostka to w ogóle porażka!!! Nierówno położona, tą firma co ja to układa powinna beknac za takie niechlujstwo, jakaś sraczkowata.
Avatar
Miś / 23 lipca 2019 o 20:51
+1
A teraz na al.niepodleglosci w Kraśniku co położyli nowa kostkę już ją prują. Nie można było zostawić pustego miejsca. Inwestycja za 8.5 mln a droga przed Orlenem ostatnie 10 met. Krzywa jak ch...a także przed lidlem to samo.
Avatar
Mohirek / 23 lipca 2019 o 19:42
0
Cofanie zawsze jest w tył, proszę sprawdzić błędy i treść przed opublikowaniem.Ta nienawiść do PiS rozum odbiera.Współczuję
Avatar
kraśniczanin / 23 lipca 2019 o 12:05
+4
od kilku lat zwłaszcza w dzielnicy Fabrycznej trwa wycinka starych a więc i dużych drzew; mówi się o "zielonym mieście" itp a co zrobiono z drzewami po lewej stronie Al. Niepodległości ? poprzycinano piękne drzewa do wysokości 3,5 - czy ze względu na bezpieczeństwo ? nie raczej aby było mniej liści do sprzątania, drzewo 50-letnie absorbuje CO2 tyle co 15 drzew 10-letnich, a to co robi zarząd SM Metalowiec tom już skandal; czy zarząd ma układ z firmą wycinkową ? przecież tereny Sp-ni to też Kraśnik więc proszę Urząd Miasta o przyjrzenie się wycince drzew na terenach sp-ni
od kilku lat zwłaszcza w dzielnicy Fabrycznej trwa wycinka starych a więc i dużych drzew; mówi się o "zielonym mieście" itp a co zrobiono z drzewami po lewej stronie Al. Niepodległości ? poprzycinano piękne drzewa do wysokości 3,5 - czy ze względu na bezpieczeństwo ? nie raczej aby było mniej liści do sprzątania, drzewo 50-letnie absorbuje CO2 tyle co 15 drzew 10-letnich, a to co robi zarząd SM Metalowiec tom już skandal; czy zarząd ma układ z firmą wycinkową ? przecież tereny Sp-ni to też Kraśnik więc proszę Urząd Miasta o przyjrz... rozwiń
Avatar
ewa / 23 lipca 2019 o 11:35
+4
pan Pętlicki twierdzi, że jest niejasny układ komunikacyjny.... wystarczy patrzeć na znaki, tym bardziej, jeśli nie jest się z Kraśnika. Jak widać znak ustąp pierwszeństwa, to chyba jasne jak się zachować? Fakt, zasady tu są odwrotne, niż na zwykłych rondach w całej Polsce, ale nie jeździ się z zamkniętymi oczami po mieście, którego się nie zna
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 4

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 0 2

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 2

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 2 7

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 7 4

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 31 19

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 19 5

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 9

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 1 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.