Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 lipca 2012 r.
15:23
Edytuj ten wpis

Wyciął topole bo ratował matkę: Urzędnicy wrócą do sprawy

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 14 A A
Po topoli został pień i nakaz zapłacenia 18 tys. zł. Ale jest szansa, że Sylwester Biernat i jego ma
Po topoli został pień i nakaz zapłacenia 18 tys. zł. Ale jest szansa, że Sylwester Biernat i jego ma

Urzędnicy z Kraśnika ponownie zbadają sprawę dotyczącą nielegalnej wycinki drzewa. Mieszkaniec miasta Sylwester Biernat otrzymał karę w wysokości 18 tys. zł. kary za to, że wyciął topolę bez pozwolenia. Nam kilka dni temu tłumaczył, że ratował matkę, którą drzewo przygniotło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Drzewo rosnące na posesji rodziny Biernatów zostało ścięte zimą.

– Zaganiałem kury, kiedy złamała się topola. Gałęzie okręciły mi szyję. Strasznie mnie dusiły – opowiadała nam 78-letnia Janina Biernat, mieszkanka Kraśnika. – Zaczęłam wołać o pomoc. Wtedy przybiegł syn i mnie uwolnił. Wyciął to drzewo.

W Polsce wycinanie większości drzew jest zabronione. Aby to zrobić trzeba wcześniej otrzymać na wycinkę pozwolenie. W przeciwnym wypadku płaci się wysokie kary. Tak stało się też w tym przypadku.

Syn pani Janiny otrzymał karę w wysokości 18 tys. zł. – Jak zobaczyłem, ile mamy tyle zapłacić to był dla mnie szok – podkreślał Sylwester Biernat, syn kobiety, który wyciął drzewo.

M.in. po naszej publikacji urzędnicy z Kraśnika postanowili wrócić do sprawy. – W związku z pojawieniem się nowych, istotnych okoliczności, o których Urząd Miasta Kraśnik nie był informowany w toku prowadzonego postępowania administracyjnego burmistrz Kraśnika podjął decyzję o wstrzymaniu postępowania egzekucyjnego – informuje w piśmie wysłanym do mediów Jarosław Stawiarski, zastępca burmistrza Kraśnika.

Jednocześnie wznowione zostało postępowanie wyjaśniające. Ma ono na celu sprawdzenie informacji, które rodzina Biernatów przekazała dziennikarzom.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jagoda / 12 lipca 2012 o 19:39
0
prawo dotyczace wycinki drzew istnieje nie od wczoraj i trzeba je przestrzegac. problem jest w nieznajomosci prawa. wniosek o wyciecie drzewa niesie za soba koniecznosc zaplaty za wyciete drzewo tylko nie za topole wlasnie.
w lesie drzewa sa wycinane i sadzone dlatego nie widze problemu w wycinaniu drzew na wlasnej posesji i przed nia jezeli drzewo jest zagrozeniem dla ludzi i majatku pod warunkiem ponownych nasadzen w uzgodnieniu z urzedem. kiedys nie bylo mozliwosci kupienia pieknych roslin a mozna upiekszyc Polske cala a nie tkwic pod topola tylko dlatego ,ze wielka.
dlatego jestem zwolennikiem sadzenia pieknolistnych brzoskwin czyli owocowych oraz bzow, jasminow i innych wysokich krzewow. cisy, sosny i swierki trzeba podcinac od samego posadzenia.
jest jeszcze katalpa katalpa, piekne drzewo ,ktorego liscie uzywane sa zamiast sterydow przy autoagresji. widzialam tylko 2 w krasniku. jesienia bede miala swoja katalpe
jakie przerazenie sie odczuwa gdy przy wichurze drzewo sie wygina wie tylko ten co przy takim drzewie mieszka.
wycinac, podcinac i sadzic nowe. nie mozna byc niewolnikiem rosliny. w moim ogrodku mam lesny klimat bo lubie oddychac nowo wyprodukowanym tlenem ale rosnie to co ja chce aby roslo.
prawo dotyczace wycinki drzew istnieje nie od wczoraj i trzeba je przestrzegac. problem jest w nieznajomosci prawa. wniosek o wyciecie drzewa niesie za soba koniecznosc zaplaty za wyciete drzewo tylko nie za topole wlasnie.
w lesie drzewa sa wycinane i sadzone dlatego nie widze problemu w wycinaniu drzew na wlasnej posesji i przed nia jezeli drzewo jest zagrozeniem dla ludzi i majatku pod warunkiem ponownych nasadzen w uzgodnieniu z urzedem. kiedys nie bylo mozliwosci kupienia pieknych roslin a mozna upiekszyc Polske cala a nie tkwic ... rozwiń
Avatar
www / 12 lipca 2012 o 14:37
0
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Marysieńka / 10 lipca 2012 o 12:24
0
Jesli była przygnieciona to tylko odłamaną gałęzią lub konarem, a do tego wystarczyło podciąć drzewo. Ale co nie zmienia faktu, że to prawo dotyczące wycięcia drzewa na swojej posesji jest głupie i można miec pretensje jedynie do tych co go ustanawiali i w dalszym ciągu utrzymują jako słuszne. A juz paranoją w ich wydaniu, jest wielkość naliczanej kary za wycięte drzewo, całkowicie nie adekwatne do popełnionego czynu.
Urzędnik działał zgodnie z prawem i pewnie gdyby nie pomoc życzliwych, nigdy by nie wiedział o takim wyciętym drzewie.A ze dostał zawiadomienie o popełnionym czynie, to i musiał odpowiednio zareagować.
W sumie to każdy moze napisac odwołanie. Tylko inna sprawa, czy urzędy uwzględniają powody dla których takie drzewo było wycięte.Żeby mieć na opał, żeby nie zamarznąć w odczekiwaniu na pozwolenie nie jest dobrym powodem do wycięcia? Nie bo władzy i urzędnikom na panstwowym wikcie z wszelkimi panstwowymi przywilejami nie brakuje pieniędzy i nie zrozumieją innych. Podejrzewam, że i w tym konkretnym przypadku, gdyby sprawa nie nabrała az takiego rozgłosu, dla władzy nie byłby wazny zaden powód. Liczyło by sie jedynie, ilez to natura ucierpiała przez wycięcie jednego drzewa i satysfakcja z pieniędzy jakie zasilą budżet gminy. Człowiek , jego potrzeby jest w tym wszystkim najmniej wazny, a można powiedziec, ze wcale sie nie liczy, to dla jednego drzewa lub dwóch można zrobic z niego łącznie z jego rodzina dziadów zabierając im jeszcze więcej niz mają i niz by mieli do konca swojego życia. Dla jednego drzewa robi się z ludzi większych przestępców niż z morderców, gwałcicieli czy ze złodziei i oszustów
Jak doczytałam, że u nas jeszcze istnieje prawo, które pozwala karać za nieprawidłową pielęgnacje drzewa,a na pewno nie jest to jedyne absurdalne prawo, którego człowiek nie jest świadomy, to wychodzi na to,że w tym kraju niektórych praw trzeba sie bardziej bać niż hitlerowców za okupacji.
Jesli była przygnieciona to tylko odłamaną gałęzią lub konarem, a do tego wystarczyło podciąć drzewo. Ale co nie zmienia faktu, że to prawo dotyczące wycięcia drzewa na swojej posesji jest głupie i można miec pretensje jedynie do tych co go ustanawiali i w dalszym ciągu utrzymują jako słuszne. A juz paranoją w ich wydaniu, jest wielkość naliczanej kary za wycięte drzewo, całkowicie nie adekwatne do popełnionego czynu.
Urzędnik działał zgodnie z prawem i pewnie gdyby nie pomoc życzliwych, nigdy by nie wiedział o takim wyciętym drzewie.A... rozwiń
Avatar
MD / 10 lipca 2012 o 11:31
0
A nie zauważyliście, że urząd nie był informowany o tym, że ta topola przygniotła jego matkę?
Avatar
Pre / 8 lipca 2012 o 07:43
0
Ciekawe na ile wyceniono drzewa wycięte przy ul. Unickiej i Walecznych i kto zapłaci karę? Czy wiadomo coś na ten temat?
Avatar
halina / 8 lipca 2012 o 04:10
0
własnie, kiedy wybory? urzedasom chodzilo o to zeby kobieta zmarla i nie pobierala renty/emerytury zus by sie cieszyl. w pl urzedasy sie ciesza gday sie normalnego nie powodzi bo rosnal w sile i mysla ze sa Bogiem. ALe pamietajcie ze czym mniej ludzi tym wasze pensje sa nie pewne , czym mnie zadowolnych mieszkanców tym wieksze ryzyko ze wam sie cos moze stac, chodzac po ulicy, w pracy w domu wiec urzedasy uwazajcie jak i gdzie podejmujecie decyzje. przeciez sami sobie byscie nie wbili gola jesli by chodzilo w takim przyppadku waszej rodziny. nie pozdrawiam urzedasow i oby wam zycie dalo w kosc, zycze wam tego bo nie zaslugujecie na dobroc od ludzi.......
własnie, kiedy wybory? urzedasom chodzilo o to zeby kobieta zmarla i nie pobierala renty/emerytury zus by sie cieszyl. w pl urzedasy sie ciesza gday sie normalnego nie powodzi bo rosnal w sile i mysla ze sa Bogiem. ALe pamietajcie ze czym mniej ludzi tym wasze pensje sa nie pewne , czym mnie zadowolnych mieszkanców tym wieksze ryzyko ze wam sie cos moze stac, chodzac po ulicy, w pracy w domu wiec urzedasy uwazajcie jak i gdzie podejmujecie decyzje. przeciez sami sobie byscie nie wbili gola jesli by chodzilo w takim przyppadku waszej rodzin... rozwiń
Avatar
Maniek_LKR / 7 lipca 2012 o 23:40
0
Kiedy WYBORY ?
Avatar
Maniek_LKR / 7 lipca 2012 o 23:39
0
Kiedy WYBORY ?
Avatar
:) / 7 lipca 2012 o 20:06
0
D r o g i urzędniku. Może należało p r z e d wydaniem decyzji o nałożeniu kary rozpoznać i uwzględnić okoliczności, które - jak wynika z zamieszczonych informacji, mogły być związane z ratowaniem życia lub zdrowia.
"Przyjazny urząd" to również przyjazny, odważny urzędnik, który nawet w sytuacji nietypowej potrafi działać - w granicach prawa oczywiście - dla dobra Klienta.
Ciekawe byłoby poznanie treści uzasadnienia decyzji o nałożeniu kary . . .
Avatar
nie dla totalitaryzmu / 7 lipca 2012 o 19:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1341673515' post='646648']
o proszę jaki wolny kraj, nawet pieprzonego drzewa nie można ściąć, oto chodziło cholernej solidarności, aby człowiek nie miał prawa nic zrobić, teraz nie posadzę żadnego drzewa na swoich hektarach, bo później dopier***ą mi taką karę, że pozostanie mi tylko sznurek i się powiesić
[/quote]jezeli jestes tak ograniczony umyslowo i nie wiesz, ze rzadzi dalej PO-stkomuna, PO-lszewia,PO-stUBecja, WSIoki i agentura ?!, to chociaz nie ublizaj Solidaruchom, bo to nie oni pastwia sie nad prostym Polakiem tylko NOCNA ZMIANA PO-wiazana z tymi zbrodniarzami, ktorych chroni Jaruzel,Kiszczak, Michnik Stefan), a moze ty jestes forumowym slugusem z Platformy Obywatelskiej i wykonujesz na forum to co ci karza, tj przepisujesz sms-y, ktore ci przysylaja, dla robienia zametu i manipulacji o oczerniania solidaruchow ? bolek to nie solidarnosc, to kapus - kolaborancie. //rzeczywistosc.blox.pl/2011/09/400-afer-za-rzadow-tuska.html
[quote name='Gość' timestamp='1341673515' post='646648']
o proszę jaki wolny kraj, nawet pieprzonego drzewa nie można ściąć, oto chodziło cholernej solidarności, aby człowiek nie miał prawa nic zrobić, teraz nie posadzę żadnego drzewa na swoich hektarach, bo później dopier***ą mi taką karę, że pozostanie mi tylko sznurek i się powiesić
[/quote]jezeli jestes tak ograniczony umyslowo i nie wiesz, ze rzadzi dalej PO-stkomuna, PO-lszewia,PO-stUBecja, WSIoki i agentura ?!, to chociaz nie ublizaj Solidaruch... rozwiń
Avatar
jagoda / 12 lipca 2012 o 19:39
0
prawo dotyczace wycinki drzew istnieje nie od wczoraj i trzeba je przestrzegac. problem jest w nieznajomosci prawa. wniosek o wyciecie drzewa niesie za soba koniecznosc zaplaty za wyciete drzewo tylko nie za topole wlasnie.
w lesie drzewa sa wycinane i sadzone dlatego nie widze problemu w wycinaniu drzew na wlasnej posesji i przed nia jezeli drzewo jest zagrozeniem dla ludzi i majatku pod warunkiem ponownych nasadzen w uzgodnieniu z urzedem. kiedys nie bylo mozliwosci kupienia pieknych roslin a mozna upiekszyc Polske cala a nie tkwic pod topola tylko dlatego ,ze wielka.
dlatego jestem zwolennikiem sadzenia pieknolistnych brzoskwin czyli owocowych oraz bzow, jasminow i innych wysokich krzewow. cisy, sosny i swierki trzeba podcinac od samego posadzenia.
jest jeszcze katalpa katalpa, piekne drzewo ,ktorego liscie uzywane sa zamiast sterydow przy autoagresji. widzialam tylko 2 w krasniku. jesienia bede miala swoja katalpe
jakie przerazenie sie odczuwa gdy przy wichurze drzewo sie wygina wie tylko ten co przy takim drzewie mieszka.
wycinac, podcinac i sadzic nowe. nie mozna byc niewolnikiem rosliny. w moim ogrodku mam lesny klimat bo lubie oddychac nowo wyprodukowanym tlenem ale rosnie to co ja chce aby roslo.
prawo dotyczace wycinki drzew istnieje nie od wczoraj i trzeba je przestrzegac. problem jest w nieznajomosci prawa. wniosek o wyciecie drzewa niesie za soba koniecznosc zaplaty za wyciete drzewo tylko nie za topole wlasnie.
w lesie drzewa sa wycinane i sadzone dlatego nie widze problemu w wycinaniu drzew na wlasnej posesji i przed nia jezeli drzewo jest zagrozeniem dla ludzi i majatku pod warunkiem ponownych nasadzen w uzgodnieniu z urzedem. kiedys nie bylo mozliwosci kupienia pieknych roslin a mozna upiekszyc Polske cala a nie tkwic ... rozwiń
Avatar
www / 12 lipca 2012 o 14:37
0
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Marysieńka / 10 lipca 2012 o 12:24
0
Jesli była przygnieciona to tylko odłamaną gałęzią lub konarem, a do tego wystarczyło podciąć drzewo. Ale co nie zmienia faktu, że to prawo dotyczące wycięcia drzewa na swojej posesji jest głupie i można miec pretensje jedynie do tych co go ustanawiali i w dalszym ciągu utrzymują jako słuszne. A juz paranoją w ich wydaniu, jest wielkość naliczanej kary za wycięte drzewo, całkowicie nie adekwatne do popełnionego czynu.
Urzędnik działał zgodnie z prawem i pewnie gdyby nie pomoc życzliwych, nigdy by nie wiedział o takim wyciętym drzewie.A ze dostał zawiadomienie o popełnionym czynie, to i musiał odpowiednio zareagować.
W sumie to każdy moze napisac odwołanie. Tylko inna sprawa, czy urzędy uwzględniają powody dla których takie drzewo było wycięte.Żeby mieć na opał, żeby nie zamarznąć w odczekiwaniu na pozwolenie nie jest dobrym powodem do wycięcia? Nie bo władzy i urzędnikom na panstwowym wikcie z wszelkimi panstwowymi przywilejami nie brakuje pieniędzy i nie zrozumieją innych. Podejrzewam, że i w tym konkretnym przypadku, gdyby sprawa nie nabrała az takiego rozgłosu, dla władzy nie byłby wazny zaden powód. Liczyło by sie jedynie, ilez to natura ucierpiała przez wycięcie jednego drzewa i satysfakcja z pieniędzy jakie zasilą budżet gminy. Człowiek , jego potrzeby jest w tym wszystkim najmniej wazny, a można powiedziec, ze wcale sie nie liczy, to dla jednego drzewa lub dwóch można zrobic z niego łącznie z jego rodzina dziadów zabierając im jeszcze więcej niz mają i niz by mieli do konca swojego życia. Dla jednego drzewa robi się z ludzi większych przestępców niż z morderców, gwałcicieli czy ze złodziei i oszustów
Jak doczytałam, że u nas jeszcze istnieje prawo, które pozwala karać za nieprawidłową pielęgnacje drzewa,a na pewno nie jest to jedyne absurdalne prawo, którego człowiek nie jest świadomy, to wychodzi na to,że w tym kraju niektórych praw trzeba sie bardziej bać niż hitlerowców za okupacji.
Jesli była przygnieciona to tylko odłamaną gałęzią lub konarem, a do tego wystarczyło podciąć drzewo. Ale co nie zmienia faktu, że to prawo dotyczące wycięcia drzewa na swojej posesji jest głupie i można miec pretensje jedynie do tych co go ustanawiali i w dalszym ciągu utrzymują jako słuszne. A juz paranoją w ich wydaniu, jest wielkość naliczanej kary za wycięte drzewo, całkowicie nie adekwatne do popełnionego czynu.
Urzędnik działał zgodnie z prawem i pewnie gdyby nie pomoc życzliwych, nigdy by nie wiedział o takim wyciętym drzewie.A... rozwiń
Avatar
MD / 10 lipca 2012 o 11:31
0
A nie zauważyliście, że urząd nie był informowany o tym, że ta topola przygniotła jego matkę?
Avatar
Pre / 8 lipca 2012 o 07:43
0
Ciekawe na ile wyceniono drzewa wycięte przy ul. Unickiej i Walecznych i kto zapłaci karę? Czy wiadomo coś na ten temat?
Avatar
halina / 8 lipca 2012 o 04:10
0
własnie, kiedy wybory? urzedasom chodzilo o to zeby kobieta zmarla i nie pobierala renty/emerytury zus by sie cieszyl. w pl urzedasy sie ciesza gday sie normalnego nie powodzi bo rosnal w sile i mysla ze sa Bogiem. ALe pamietajcie ze czym mniej ludzi tym wasze pensje sa nie pewne , czym mnie zadowolnych mieszkanców tym wieksze ryzyko ze wam sie cos moze stac, chodzac po ulicy, w pracy w domu wiec urzedasy uwazajcie jak i gdzie podejmujecie decyzje. przeciez sami sobie byscie nie wbili gola jesli by chodzilo w takim przyppadku waszej rodziny. nie pozdrawiam urzedasow i oby wam zycie dalo w kosc, zycze wam tego bo nie zaslugujecie na dobroc od ludzi.......
własnie, kiedy wybory? urzedasom chodzilo o to zeby kobieta zmarla i nie pobierala renty/emerytury zus by sie cieszyl. w pl urzedasy sie ciesza gday sie normalnego nie powodzi bo rosnal w sile i mysla ze sa Bogiem. ALe pamietajcie ze czym mniej ludzi tym wasze pensje sa nie pewne , czym mnie zadowolnych mieszkanców tym wieksze ryzyko ze wam sie cos moze stac, chodzac po ulicy, w pracy w domu wiec urzedasy uwazajcie jak i gdzie podejmujecie decyzje. przeciez sami sobie byscie nie wbili gola jesli by chodzilo w takim przyppadku waszej rodzin... rozwiń
Avatar
Maniek_LKR / 7 lipca 2012 o 23:40
0
Kiedy WYBORY ?
Avatar
Maniek_LKR / 7 lipca 2012 o 23:39
0
Kiedy WYBORY ?
Avatar
:) / 7 lipca 2012 o 20:06
0
D r o g i urzędniku. Może należało p r z e d wydaniem decyzji o nałożeniu kary rozpoznać i uwzględnić okoliczności, które - jak wynika z zamieszczonych informacji, mogły być związane z ratowaniem życia lub zdrowia.
"Przyjazny urząd" to również przyjazny, odważny urzędnik, który nawet w sytuacji nietypowej potrafi działać - w granicach prawa oczywiście - dla dobra Klienta.
Ciekawe byłoby poznanie treści uzasadnienia decyzji o nałożeniu kary . . .
Avatar
nie dla totalitaryzmu / 7 lipca 2012 o 19:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1341673515' post='646648']
o proszę jaki wolny kraj, nawet pieprzonego drzewa nie można ściąć, oto chodziło cholernej solidarności, aby człowiek nie miał prawa nic zrobić, teraz nie posadzę żadnego drzewa na swoich hektarach, bo później dopier***ą mi taką karę, że pozostanie mi tylko sznurek i się powiesić
[/quote]jezeli jestes tak ograniczony umyslowo i nie wiesz, ze rzadzi dalej PO-stkomuna, PO-lszewia,PO-stUBecja, WSIoki i agentura ?!, to chociaz nie ublizaj Solidaruchom, bo to nie oni pastwia sie nad prostym Polakiem tylko NOCNA ZMIANA PO-wiazana z tymi zbrodniarzami, ktorych chroni Jaruzel,Kiszczak, Michnik Stefan), a moze ty jestes forumowym slugusem z Platformy Obywatelskiej i wykonujesz na forum to co ci karza, tj przepisujesz sms-y, ktore ci przysylaja, dla robienia zametu i manipulacji o oczerniania solidaruchow ? bolek to nie solidarnosc, to kapus - kolaborancie. //rzeczywistosc.blox.pl/2011/09/400-afer-za-rzadow-tuska.html
[quote name='Gość' timestamp='1341673515' post='646648']
o proszę jaki wolny kraj, nawet pieprzonego drzewa nie można ściąć, oto chodziło cholernej solidarności, aby człowiek nie miał prawa nic zrobić, teraz nie posadzę żadnego drzewa na swoich hektarach, bo później dopier***ą mi taką karę, że pozostanie mi tylko sznurek i się powiesić
[/quote]jezeli jestes tak ograniczony umyslowo i nie wiesz, ze rzadzi dalej PO-stkomuna, PO-lszewia,PO-stUBecja, WSIoki i agentura ?!, to chociaz nie ublizaj Solidaruch... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 7 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 43 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!