Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

3 stycznia 2020 r.
16:13

Coraz poważniejsza sytuacja. Ptasia grypa atakuje w kolejnych miejscach w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora pab
68 23 A A

Kolejne dwa nowe ogniska ptasiej grypy w województwie lubelskim - informuje rzecznik wojewody lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Kolejne dwa, 5 i 6, potwierdzone ogniska ptasiej grypy w woj. lubelskim. Tym razem w miejscowościach Wólka Orłowska, gm. Izbica oraz Olchowiec Kolonia gm. Żółkiewka. Przygotowywane jest rozporządzenie WL, które wyznaczy strefy zapowietrzenia i zagrożenia" – poinformował Marek Wieczerzak, rzecznik wojewody lubelskiego na Twitterze. 

Wcześniej w województwie lubelskim potwierdzono już cztery ogniska ptasiej grypy. Wszystkie znajdują się w Starym Uścimowie. Wczoraj odkryto także ognisko tej choroby w Wielkopolsce.

1 stycznia br. wojewoda lubelski wydał rozporządzenie o ustanowieniu strefy zapowietrzonej i zagrożonej na terenie trzech powiatów - lubartowskiego, parczewskiego i łęczyńskiego. Na tych terenach obowiązują zakazy i nakazy.

Wieś odcięta od świata. Potwierdzone kolejne ognisko ptasiej grypy w Lubelskiem [zdjęcia]

– Zadania, które wynikają z rozporządzenia to radykalne oczyszczenie ferm, w których potwierdzono zakażenia, ograniczenie przemieszczania ludności oraz zwierząt na terenie obszaru zapowietrzonego i zagrożonego, zastosowanie wszelkich środków bezpieczeństwa biologicznego i bieżący przepływ informacji na tym terenie – podkreślił wojewoda Lech Sprawka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ten / 3 stycznia 2020 r. o 16:50
Znowu trzeba będzie kupić w Niemczech i Holandii kilkaset ton zamrożonego 20 lat temu drobiu... Jawny przekręt.
Avatar
Xyz / 3 stycznia 2020 r. o 17:25
I takim faktem polskie rolnicywo idzie do odstrzału. Świnie, kury juz niebawem bydło. Pszenica tylko patrzeć jak będzie po 40zł świń nie ma kur nie bedzie to kto ja będzie spożywać. Czas sprzedawać pole kiedy jeszcze cena jest.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 18:37
To nie jest wina żadnej MIGRACJI to celowe działanie pytanie KOGO????? nasze służby były ale kiedyś !!!!!!!! Polska jest potentatem w produkcji drobiu w UE,Jak to się roznosi ????? podobnie jak dziki znajdywane w lesie na drzewach,tu pewnie wystarczyły małe DRONY,Inaczej tego się nie da wyjaśnić
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 18:53
kur...a ,to własnych jajek nie bedzie ,z wolnego wybiegu ,tylko w marketach beda sprzedawane,nawet babcie nie dorobią sobie do skromnej emerytury
Avatar
Jumbo / 3 stycznia 2020 r. o 19:18
Jakby rząd trochę pomyślał to by wiedział że to w wina Paszy a nie migracji ptaków. Pewnie wszystkie fermy miały jednego dostawcę...
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 16:34
Przecież to oczywista oczywistość że ptaki migrują zimą z jednej fermy do drugiej oddalonej od siebie o kilkadziesiąt kilometrów albo kilkaset. Podstawowa wiedza z biologii....A tak naprawdę to sprawą z przed kilku lat. Przed świętami też wybuchła "epidemia" ptasiej grypu z migrującym ptactwem w zimie. Wtedy też gazowano całe fermy w polin A z niemiec jechały miliony ton zleżalnego zmrożonego mięsa. Scenariusz taki sam ale daty im się pojeba....
Avatar
lubelak / 4 stycznia 2020 r. o 10:19
Ludzie mówią, że zjawisko powstało po podaniu nowej paszy. Ciekawe.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 20:55
Tropy prowadzą do magazynów mrożonego drobiu za zachodnią granicą :(
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 18:17
Czy ten drob oszalal??? Przeciez sa wybory prezydenckie... tak nie mozna...
Avatar
Rysiek33 / 4 stycznia 2020 r. o 13:14
Dlaczego chorują ptaki fermowe a nie dzikie ? Hmmm...
Avatar
Gość / 5 stycznia 2020 r. o 00:02
Ah kocham to.... Ludzie i ich iracjonalne podejście do rzeczywistości... Teorie spiskowe i PiS... Mmm... Delicje... Połowa to chyba nie rozkmina powagi sytuacji.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 r. o 14:45
Nie długo jak wybija cały drób wezmą się za psy i koty na to też wymyśla chorobę he he, ***ale cyrk się dzieje
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 r. o 14:38
Jak by była ptasia grypa ,wszystkie ptaki jakie są padały by jak muchy po muchozolu . Ale jakoś nie widać tego . Po prostu ktoś na czyimś nieszczęściu chce zarobić, proste jak drut . Koniec w tym temacie . Sranie w banie z naszą unijną gospodarka
Avatar
Rysiek33 / 4 stycznia 2020 r. o 13:14
Dlaczego chorują ptaki fermowe a nie dzikie ? Hmmm...
Avatar
lubelak / 4 stycznia 2020 r. o 10:19
Ludzie mówią, że zjawisko powstało po podaniu nowej paszy. Ciekawe.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 r. o 06:49
kto uważa się za chrześcijanina niech przeczyta i poważnie się zastanowi nad tym-------> Google : " Samobójczy scenariusz dla Polski - amerykańskie bomby atomowe w Polsce. Proroctwo Daniela i apel modlitewny "
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 r. o 04:57
Gdyby PIS zaczął walczyć z ptasia grypa, to od razu ,,kaczka” by padła
Avatar
Co robi PIS? / 4 stycznia 2020 r. o 04:31
PIS miało walczyć z ptasią grypą i co?? A tu nowe ogniska powstają.
Avatar
Pan Józek / 3 stycznia 2020 r. o 23:38
Kury padają bo się Zenka i Oreiro z Zakopanego nasłuchały
Avatar
Aga / 3 stycznia 2020 r. o 21:42
Koziołek lubelski ty rzeczywiście jesteś i koziołek i baranek.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

Nowość w zamojskiej galerii handlowej. Zakupy z dzieckiem będą wygodniejsze

Nowość w zamojskiej galerii handlowej. Zakupy z dzieckiem będą wygodniejsze

Dla małych dzieci zakupy w centrum handlowym mogą być męczące, jeśli pieszo mają z rodzicami chodzić od sklepu do sklepu. W Galerii Twierdza w Zamościu postanowili tę kwestię rozwiązać. Klienci mogą wypożyczać dla swoich pociech wózki.

Azoty Puławy w sobotę zagrają w Kaliszu. Konieczna pełna koncentracja

Azoty Puławy w sobotę zagrają w Kaliszu. Konieczna pełna koncentracja

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Azoty Puławy zmierzą się w sobotę z Energą MKS Kalisz. Początek spotkania o godzinie 15. Transmisja na emocje.pl.

Mieszkańcy protestują przeciwko kurnikom, a politycy obiecują

Mieszkańcy protestują przeciwko kurnikom, a politycy obiecują